-c Verjongingskuur reactie op verkiezingsnederlaag Zoeterwoude weigert aan Leiden btw te betalen Terughoudend met 30-kilometerlimiet AGENDA CDA-Zoeterwoude maakt ommezwaai voor zetelwinst Steun van Leiden voor Dierenpark Wassenaar ,flteï/rk Videobanden en -recorders gestolen Man ernstig gewond bij auto-ongeluk Franck en Strauss gelukkige combinatie Residentie Orkest Mmerva-toneel: in de zaal of op de planken? Schadeclaim voor dichtmetselen Stad en rand ZATERDAG 14 MEI 1983 ZOETERWOUDE/LEIDEN - De gemeente Leiden heeft ver zuimd bij Zoeterwoude btw te berekenen voor de kosten van het ophalen van huisvuil. Lei den maakt daarom aanspraak op ongeveer twee ton die Zoe terwoude nog zou moeten be talen. De groene buurgemeen te van de Sleutelstad is echter niet van plan de btw alsnog te betalen. "Vergeet dat maar", heeft wethouder A.R. van der Heijden aangekondigd. Leiden heeft destijds een con tract met de gemeente Zoeter woude gesloten zonder over btw te praten. De offerte van 180.000 gulden jaarlijks voor het verzamelen van huisvuil vermeldde niets over de 18 procent belasting waar Leiden nu aanspraak op meent te ma ken. Een voorstel van Leidse zijde om Zoeterwoude met ingang van 1984 over de kosten van de vuilnisophaaldienst btw te la ten betalen werd door Van der Heijden van tafel geveegd. "Als we bij Leiden btw moeten gaan betalen wordt het interes sant om met particuliere be drijven in zee te gaan", aldus de wethouder. Los van het Leidse verzuim btw te heffen heeft hij al inlichtin gen bij particuliere bedrijven ingewonnen over hun tarief voor het ophalen van vuilnis. In de offertes die hij kreeg zag Van der Heijden geen aanlei ding verandering in de huidige situatie aan te brengen. De of fertes schommelden tussen 175.000 gulden en 195.000 gul den. Inclusief btw.... OEGSTGEEST - De raadscom missie voor verkeer van Oegst- geest wenst dit jaar nog geen ge bruik te maken van de mogelijk heid om snelheidsbeperkingen tot 30 kilometer per uur in de ge meente door te voeren. De leden van de commissie reageerden nogal terughoudend op de sinds 1 april ingevoerde mogelijkheid hiertoe. Commissielid/verkeersdeskundige Westerduin adviseerde: "laten we voorzichtig zijn met het in voeren van deze maatregel. We kunnen beter afwachten tot de zogenoemde zóneborden er zijn. Deze bestrijken een groter ge bied dan slechts één straat en kunnen dus voor een aanzienlij ke besparing op de plaatsings kosten zorgen". Alle overige leden van de commis sie deelden zijn mening. WD-er Kuntze en D'66-er Wuisman waarschuwden echter voor een onverhoopt teveel van deze bor den wat tot gevolg zal hebben dat het aanzien van een wijk ern stig wordt benadeeld. Burgemeester Scheenstra wees voorts op het financiële aspect van het plaatsen van de borden temeer omdat op de begroting van de dienst gemeentewerken in 1984 160.000 gulden moet wor den bespaard. Gemeentewerken directeur Van Gorkom vreest hierdoor zelfs dat niet alleen op wegenonderhoud moet worden bezuinigd maar dat de aangekon digde korting ook personeels plaatsen zal kosten. Overigens hebben de leden van de verkeerscommssie besloten om om een lijst te laten samenstellen waarop de straten en wegen moeten komen die in 1984 even tueel voor de 30 kilometer snel heidsbeperking in aanmerking komen. ZOETERWOUDE „Wij willen de komende jaren een dusdanige politiek voeren dat aan het einde van de rit een verkiezings- toernee overbodig is". Hans Laman licht als kan didaat-voorzitter van het plaatselijke CDA een tip van de sluier. Het Zoeter- woudse CDA staat name lijk aan het begin van een nieuw tijdperk. De partij die bij de laatste gemeen teraadsverkiezingen twee zetels in de raad moest prijsgeven aan Progres sief Zoeterwoude en de WD gaat 'moderniseren'. door Dirk-Jan Roeleven Komende maandag begint het CDA-nieuwe-stijl aan een actieve politiek om een zetel terug te winnen. Een belangrijke zetel voor de partij omdat ze dan weer de absolute meerderheid in de gemeenteraad heeft, een terug keer dus naar de situatie zoals die sinds jaar en dag in Zoeter woude heeft bestaan. Na de ver kiezingen van juni '82 heeft het CDA twee keer aan den lijve on dervonden dat WD en PZ sa men iets door kunnen drukken. Bij de kwestie rond de huur yan de tennisbanen en deze week bij de grondtransactie in het plan Hoge Rijndijk-West moest de partij bakzeil halen. Maar vanaf maandag gaat de party veranderen. In de eerste plaats wordt het bestuur drastisch ver jongd. Bovendien is er maandag avond in Ons Huis een "openba re informatieve bespreking". Tij dens deze bijeenkomst stelt de partij hete hangijzers in de plaat selijke politiek aan de kaak. Raadsleden en bestuur zullen met geinteresserden van mening wisselen en de CDA-visie uiteen zetten en ter discussie stellen. Onderwerpen die ter sprake ko men zijn ondermeer de gevolgen van de sluiting van het binnen zwembad, de komst van een weekmarkt in het dorp, het fiets pad langs de Nieuweweg en de problemen met zelfbouwers in het Blankaartpark. Bezadigd CDA-fractieleider Rob Hogenelst (39) noemt de achtergrond van de stap die de partij naar de be volking zet: „Als de bui^er niet naar de politiek komt, moet de politiek wel naar de burger toe. Je kunt in een gemeenteraad al leen maar de belangen van de burgers behartigen als je weet wat ze willen en wat ze dwars zit. We willen ervan af dat je eens in de vier jaar de kiezers om hun stem vraagt en ze dan maar laat afwachten wat je met die stem doet". Van een als toch enigszins behou dend bekend staande partij als het CDA verwacht je dergelijke WASSENAAR/LEIDEN - B en W van Leiden zijn bereid voor één keer 35.000 gulden steun te ge ven aan het Dierenpark Wasse naar. De gemeenteraad moet het voorstel nog goedkeuren. Aan de fincanciële steun voor de reddingsoperatie van het dieren park is wel de voorwaarde ver bonden dat andere omliggende gemeenten, de provincie en het rijk ook met geld over de brug moeten komen. In totaal is na melijk 5,5 miljoen gulden nodig. Het geld zal worden gebruikt om het Dierenpark te verbouwen naar het model van het het die renpark Emmen. Rob Hogenelst (linksen Hans Laman. "Als de burger niet naar de politiek komt moet de politiek wel naar de burger toe". "progressieve" activiteiten min der snel. Fractieleider Rob Hoge nelst (39) beaamt dit:"het imago van het CDA is toch dat van een wat bezadigde club. Door een frisse en moderne aanpak probe ren we dit beeld te veranderen". Bestuurslid Hans Laman voegt eraan toe:"Als je je afvraagt hoe progressief het CDA is, dan blijkt dat verrekte mee te vallen. Het is toch een teken van pro gressiviteit om de burgers op te zoeken en ze te betrekken bij het functioneren van de party in de raad". Hans Laman (31) is één van de drie 'jongeren' die vanaf maandag het bestuur vormen. De veijonging in het Zoeterwoudse CDA noemt hij een logisch gevolg van de evolutie binnen de partij. "Je kunt niet zeggen: de oudjes heb ben het niet goed gedaan, de jon geren weten het beter. Het is een normale zaak dat jongere men sen op een gegeven moment het roer overnemen". Het Zoeterwoudse CDA gaat daar om de komende jaren ook meer werken aan de jongerenafdeling van de partij. In Voorschoten is het CDJA sterk ontwikkeld. Zoiets staat de partij ook in Zoe terwoude voor ogen. "Er zyn in ieder geval klanten voor", meent Hogenelst. "Wij proberen moge lijkheden voor jongeren te scheppen om een CDJA op te zetten. Waarom zouden altijd ou deren moeten beslissen over jeugdzaken? De kiesgerechtigde leeftijd is tenslotte ook verlaagd naar achttien jaar. Daarop moet je inhaken". Domper Volgens Laman en Hogenelst speelt de verkiezingsnederlaag van juni '82 zeker een rol in de geplande ommezwaai van het CDA in Zoeterwoude. Hoge nelst: "Die uitslag hebben we als een domper ervaren. Het is lo gisch dat we ontzettend ons best willen doen om die ene zetel te rug te winnen. Het verlies van twee zetels heeft het democrati seringsproces waarmee we bezig waren duidelijk versneld. Het is niet zo dat we toen wakker schrokken maar het is logisch dat je je gaat herbezinnen als je twee van je acht zetels kwij traakt, je blijft niet lijdzaam toe kijken. Je krijgt die zetels alleen maar terug als er meer vertrou wen komt in het CDA in zijn ge heel en de politiek van de fractie in het bijzonder". Het voornaamste doel van de infor matieve besprekingen die vanaf Koffieconcert De Sint Jans Fanfare speelt zon dagmiddag een thuiswedstrijd in Het Muziekcentrum in Zoe terwoude. In de serie koffiecon certen staan zc vanaf 12.15 uur op de planken van de fraaie mu ziektempel aan de Schenkel- weg. De koffie staat uiteraard om dezelfde tijd klaar. maandag met een zekere regel maat zullen worden gehouden is de apathie ten opzichte van de politiek bij de burgers te door breken. "Als je ziet hoe weinig mensen de openbare vergaderin gen bezoeken wordt duidelijk dat er iets moet gebeuren. Ik heb niet de illusie dat het CDA het patroon van desinteresse voor de politiek kan doorbreken, maar we moeten er wel naar streven. Blijkt deze manier niet te werken dan gaan we echt naar de men sen toe. Dan gaan we in de Wei- poort zitten en daar over puur Weipoortse problemen praten. De mensen moeten weten dat er naar ze wordt geluisterd", aldus Laman. Agressief Strijdbaar en agressiever. Zo om schrijven de CDA-woordvoer- ders hun houding voor de ko mende tijd. Die instelling blijkt uit de lijst met onderwerpen die maandag worden besproken. Wat te denken van de tekst: "Blankaartpark. Het CDA-plan voor zelfbouwers nu afgebroken door de gemeente "We willen dingen aan de kaak stellen. Dis cussie moet mogelijk zijn", vindt Hogenelst. "Ook afwijkende me ningen moeten aan de orde ko men. Binnen de fractie zijn we het tenslotte ook niet altijd eens. We proberen dan op één lijn te komen. Het is niet zwart of wit. Meestal is het grijs". Over de zelfbouw in het Blankaart park zegt Laman: "Het is toch triest wat daar gebeurt. Eigenlijk is het plan halverwege om zeep geholpen. Zoals het nu gaat heeft het CDA het niet bedoeld. De op zet was om met eigen handen met hulp van vrienden een huis te bouwen voor weinig geld. Nu is het zo dat mensen met een beetje geld een huis laten bou wen". "De inwoners vragen zich af waar de gemeente mee bezig is als ze dit soort dingen horen", zegt La man."Naar buiten toe kan de in druk worden gewekt dat het met de bestuurbaarheid van Zoeter woude niet zo goed in orde is. Ik zeg niet dat er onvoldoende be stuurskracht is maar met de ge meentelijke herindeling voor de deur moetje ervoor oppassen die indruk te wekken. In Den Haag lezen ze namelijk ook de krant". LEIDEN - Bij de winkel van Scala op de Haarlemmerstraat is woensdag of donderdag ingebro ken. Het personeel ontdekte gis teren dat er in elk geval tiental len videorecorders en enkele honderden videobanden zijn ge stolen. De diefstal is gepleegd in de opslag/reparatieruimte aan de achterzijde, waar een deur was geforceerd. LEIDEN - Een 47-jarige man uit Leiden is gistermiddag ernstig gewond geraakt bij een ongeluk op de rijksweg 4 (Amsterdam- Rotterdam), nabij het spoorweg- viaduct tussen de Hoge Rijndijk en de Europaweg. De man wilde met zijn auto van de Hoge Rijndijk de rijksweg oprij den. Bij het invoegen, op het ein de van de strook, werd hij gegre pen door een vrachtauto. De Roosendaalse chauffeur daarvan kon niet naar links uitwijken, omdat naast hem een auto reed. De vrachtauto botste tegen de achterkant van de personenauto van de Leidenaar, die om zijn as draaide en vervolgens nog eens in de zijkant werd geraakt. De wagen belandde tegen de vang rail aan de linkerkant en kwam vijftig meter verderop tot stil stand. De Leidenaar liep bij dit ongeluk ernstig inwendig letsel op en werd overgebracht naar het AZL. Zijn wagen werd totaal ver nield; de vrachtauto slechts licht beschadigd. LEIDEN - Het laatste familie concert dat het Residentie Or kest dit seizoen verzorgde, bood een boeiend maar toch ook gedurfd programma. Zo wel de vier Psyche-delen van Cesar Franck als Don Juan van Richard Strauss kunnen in de sfeer van een promenadecon cert zeker tot hun recht ko men, maar de combinatie van beide na de pauze was niet he lemaal voor de hand liggend. Gisteravond bleek dit in de Stadsgehoorzaal echter een ui terst gelukkige combinatie op te leveren die onmiskenbaar profiteerde van de vitale aanpak van dirigent Heinz Wallberg. Onder zijn handen speelde het RO het symfonisch gedicht van Strauss met helderheid en precisie, maar ook met een mo toriek die onontkoombaar toe werkte naar een emotionele fi nale waar de slotmaten bevrij dend uit tevoorschijn kwamen. Ook in de Symfonische fragmen ten uit Psyche vermeed Wall berg het brede gebaar niet. Hij ontdeed de muziek van Franck daarmee van ieder zoetelijk sentiment, maar in het derde deel met het dominerende ko per wist hij nog niet de balans te bereiken die het werk van Strauss daarna wel kenmerkte. Het deel voor de pauze opende met Verdi's ouverture La For- za del Destino waarin Wallberg ondubbelzinnig uiting gaf aan zijn gevoel voor dramatiek en zijn band met de Italiaanse opera in het bijzonder. Het tamelijk onbekende piano concert van Tsjaikofski bracht vervolgens de solist Shura Cherkassky op het podium voor een pianopartij die ijzing wekkende virtuositeit vereist. Cherkassky opende aarzelend, maar leek zijn onzekerheid snel te overwinnen. Wallberg hield de begeleiding echter doorlopend aan de zware kant en doordat zijn solist hem hier in volgde, ontstond niet altijd de precisie die bij deze noten waterval hoort. De energie van Cherkassky be slechtte het pleit echter ondub belzinnig in diens voordeel, en bovendien: "Aan een boom zo vol geladen...". PAUL KORENHOF LEIDEN - Eigenlyk werd gis teravond in de Leidse schouw burg niet duidelijk, waar er meer "toneel" gespeeld werd: op het toneel of in de zaal? Op het toneel stond het Leids Stu denten Toneel, in de zaal zaten allen in het wit geklede Miner- va-leden, die misschien naar hun eigen toneelvereniging kwamen kijken, maar vooral ook getuige het gedrag en de uitdossing van sommigen zelf, gezien wilden worden. Tot zover de beschrijving van de "ambiance", waarin het L.S.T. een stuk van de Amerikaan Ar thur Kopit bracht. De titel: "O, pa, arme pa, je hangt in de kast van ma en het huilen staat me na" doet ook al het ergst vre zen - maar dat viel uiteindelijk nog wel mee. Het is een nauwe lijks samen te vatten stuk uit de late vijftiger jaren, waarvan de door de moeder tot haar zoon gerichte slotzin "Wat heeft dit alles te betekenen?" programmatische betekenis heeft. Het suggereert meerdui digheid en zinloosheid. Maar zo meerduidig is het waar schijnlijk allemaal niet: de neurosen, het Oedipus-com- plex, de droomachtige situa ties wijzen toch wel vry een duidig naar Freudiaanse theo rieën, die in de Amerikaanse toneelliteratuur uit o.m. de vijftiger jaren wel vaker als in spiratiebron zijn gebruikt. Ralf Grevelink speelde de stotte rende en bibberende zoon, Eli sabeth Houtsmuller de krengi ge, allesoverheersende moe der. Het stuk speelt in een soort hotel, alwaar portier en piccolo's door Mevrouw afge bekt worden. Jessica Schutte is in het stuk Rosalie, die het zoontje van zijn moeder wil af nemen en dat met de dood moet bekopen. Rupert van Heyningen was de luitenant, waarmee Mevrouw in een droomachtige sfeer een deca- dent-romatische scène speelt. Het spel was rolvast en vaak overtuigend, het decor was fraai, de regie niet oninteres sant. In het (met de nodige moeite be machtigde) programmablad wordt dit werk "een uhieke ge beurtenis" genoemd: bedoelt men nu het stuk of de quasi- gala-ambiance?! WIJNAND ZEILSTRA VOORSCHOTEN - Vierduizend gulden schadevergoeding eist de eigenaar van een flat aan het Voorschotense Treubplein, B. van Dam, van de gemeente voor het dichtmetselen van een zij- raampje van zijn flat. Maandag buigt de Raad van State zich over de zaak die zich reeds twee jaar voortsleept. Twee jaar geleden maakte de ge meente namelijk bekend dat pal tegen de flat waarin Van Dam woont, een nieuwe flat zou wor den gebouwd. De nieuwe flat zou tegen de muur worden gebouwd waarin het raampje zich bevindt. Dit schoot in het verkeerde keel gat bij de Voorschotenaar. Hij had duizend gulden extra be taald voor een extra raampje in de flat en had bovendien "grote behoefte aan zonlicht in zijn keu ken". Hij diende dan ook direct een be roepsschrift in bij de gemeente. Deze wees dit bezwaarschrift echter af. De gemeente voerde aan dat de Voorschotenaar in het bestemmingsplan had kunnen nalezen dat naast zijn flat een nieuwe flat zou worden ge bouwd. Van Dam vindt dit "een smoes van niks": "Als leek ga je niet de hele tijd kijken naar aller lei bestemmingsplannen", zegt hij. "En wanneer in een flat een raampje zit dan verwacht je niet dat een jaar later dat raam dicht gemetseld wordt. Je hebt echt het idee dat je als burger bela zerd wordt. Want waarom heb ben ambtenaren van bouw- en woningtoezicht toestemming ge geven voor de bouw van die ra men wanneer ze wisten dat ze binnen een jaar zouden worden dichtgemetseld?" "Ik heb me niet willen neerléggen bij de uitspraak van de gemeen te", vervolgt de Voorschotenaar. "En nadat anderhalfjaar geleden de nieuwe flat ook daadwerke lijk werd gebouwd heb ik de schadeclaim ingediend. Deze claim van 4000 gulden is geba seerd op een taxatierapport van een Voorschotense makelaar. Volgens hem is de waarde van de woning 4000 gulden gedaald door het dichtmetselen van het raam". ZATERDAG Leiden Hooglandse kerk - Sleutelflora 1983, bloemententoonstelling, 10-22 uur. Stadhuisplein - manifestatie Chileense muziek- en dansgroepen, 's middags. Volkshuis - Apothekersdijk, Chileens feest, 18-1 uur. Stadhuisplein - voorlichtingsdag Neder landse Vereniging voor Slechthoren den, 9-17 uur, gratis gehoortest van 10-12 uur en van 14-16 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. duinen van Katwijk en Wassenaar - fietstocht, telefonisch aanmelden: 01718-16029. Jazzzolder Hot House - zolder LVC, Breestraat 66, optreden Fra-Fra Sound, 22 uur. LVC - optreden de Amerikaanse groep Bad Brains, 21 uur. Voorschoten Geraniummarkt, Voorstraat, 09.00 tot 17.00 uur. Swing Wave avond, De Lindehoeve, 22.00 uur. Leiderdorp Geraniummarkt, Statendaalder. Jazzmuziek, De Muzenhof, 21.00 uur. Wassenaar Dierentehuis Zijdeweg, open huis, van af 10.00 uur. Oegstgeest St. Jorismarsen, vanaf kasteel Oud Poelgeest, 14.00 uur. ZONDAG Leiden Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. Hooglandse Kerk - Sleutellora 1983, bloemententoonstelling, 14-22 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde- Steenstraat 1, optreden de groep Afoe Sensi, 14.30 en 15.30 uur. Warmond Koffieconcert, Het Oude Raadhuis, 12.30 uur. MAANDAG Leiden Stadhuis - raadscommissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden, 19.30 uur Leidse Studenten Ekklesia - Rapenburg 100, film over kernenergie en ura- niumwinning 'Follow the yellow cake road', 20 uur. ARTSEN Leiden - De weekendddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwjjk;, za 8 uur tot zo 24 uur: H. de Jong, Noordeindsplein 4a, tel. 123752, spreekuur 12 en 17 uur Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, de L. de Kanterstraat 32, tel. 126866, spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123, spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: W. Schellekens, Pa- ganinistraat 24, tel. 764035, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwynenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan zo, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp - za, R.W.M. v. Velzen, Dra- kestein 3, tel. 891100, spreekuur van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100; zo, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539, spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest - D.L.P. van Overvest, Ter- •weeweg 152, tel. 173994. Voorschoten - za, E. Schotanus, Leidse- weg 305, tel. 766462; zo, A. Tromp. Leidseweg 328, tel. 762159. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van: vr 13 mei tot 20 mei dopr: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Herme- lijnvlinder 36, tel. 220513. E.J.W. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 704058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. VoorschÓten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, - tel. 070- 271110. TANDARTSEN De dienst voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest wordt waargenomen door: E.F.J. Dickman, Breestraat 58a, Leiden, tel. 146004. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN Een 72-jarige vrouw is gistermiddag rond vier uur van haar handtasje beroofd in de Thorbeckestraat. De vrouw wist niet zeker of zij met één dan wel met twee belagers te maken heeft gehad. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan. Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijker\yan de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Commentaren: Per post 83,60 Maandabonnement f 20,59 (Autom. betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat R. D Paauw. W F J Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J Wirtz (bin /buit /ec J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2