Spiegelbeeld van de wereldtitel.. Van licht tot zwaar transport BLOM CV heeft er de trucks en— de service voor. Avondzesdaagse op Steenstraat Gerrie Knetemann vecht terug BLOM CV Zoeterwoude BLOM CV Gouda GENT (ANP) - Gerrie Knetemann zal binnenkort het contract van de nieuwe sponsor dat Peter Post hem voorlegt absoluut zeker tekenen. "Buiten dat er geen enkele ploeg belangstelling heeft voor een coureur in de lappenmand, zie ik geen redenen om, zoals Jan Raas, op te stappen". Knetemann kondigde deze week vanuit het akademisch ziekenhuis in Gent zijn terugkeer op de racefiets aan. "Zo afscheid nemen vind ik niets. Liever probeer ik het nog een half jaar. Als het niet meer gaat, kan ik er altijd nog mee ophouden". Een positief bericht uit het kamp van de Raleigh-ploeg, die een ge voelige klap te verwerken kreeg door het aanstaande vertrek van Jan Raas. Knetemann geneest voorspoedig van zijn verwondin gen, overgehouden aan die af schuwelijke valpartij op 24 maart in België. De doktoren in het Vlaamse ziekenhuis plaatsten schroeven, bouten en moeren in de gebroken en gebarsten botten van het rechterbeen en hebben inmiddels ook het gevoel terug gebracht in de rechterringvinger. Alleen de pink is nog gevoelloos. "Maar ook dat komt wel weer goed", riep Nederlands populair ste wielrenner optimistisch uit. Zijn ernstige ongeluk heeft Knete mann tot andere gedachten ge bracht. "Ik heb het spiegelbeeld van de regenboogtrui gezien. Mijn wereldtitel was het mooiste om mee te maken, dit ongeluk was het ergste. Hier in het zie kenhuis, machteloos en met veel pijn in mijn lijf, heb ik de betrek kelijkheid van alles ingezien. Ik heb geleerd genuanceerd te den ken. Als renner was alles zwart of wit, nu weet ik dat daar tussenin een massa grijs zit. Over het ver trek van Jan Raas zou ik vroeger nachten wakker hebben gelegen, nu niet meer. Ik kan zoiets ten minste nog meemaken". Grapjas Zijn ongeluk in het aangezicht van de dood ligt bijna zeven weken achter hem. Knetemann hangt in het hospitaal ook al weer de grapjas uit. Hoewel hem inmid dels verzekerd is dat hij over eni ge tijd weer in het zadel kan klimmen, is de keiharde wielren ner veranderd. "Het was me al die jaren in het wielermilieu, waarin het leven niet altijd even makkelijk was, ontgaan dat er zoiets als menselijkheid bestond. Ik was een stier met oogkleppen op in een wereld, waarin ook mensen wonen. Dat heb ik hier ondervonden. Ik heb zakkenvol post gekregen. Van bekenden, van renners, van groten uit de theaterwereld en van mensen die ik niet ken. Ik kreeg zelfs geld toegestuurd van wildvreemde mensen. Dat geld was voor Greet, een bijdrage in haar reis kosten naar het ziekenhuis en te rug naar huis. Wij hadden dat geld helemaal niet nodig. Greet heeft de meeste brieven voorge lezen. Iedereen heeft het beste met me voor. Er was ook een brief bij van wel zeven velletjes. Mijn vrouw maar lezen en ik luis teren, terwijl ik barste van de pijn. Die brief ging over allerlei flauwekul uit het prive-leven van die man en wat hij thuis mee maakte. Wat moest ik ermee? Het aangrijpende van die brief stond helemaal onderaan: beste Kneet, heb je deze brief helemaal uit? Dan heb je een kwartiertje geen tijd gehad om je pijn te voe len". Knetemann is vijftien jaar wielren ner, waarvan tien als beroeps. Bij een zware valpartij kreeg hij zijn populariteit, waar hij al die tijd aan werkte, over zich heen. Toen hij voor het eerst een weekend naar huis mocht, zag de straat zwart van de mensen. Voor zijn aanhang was zijn valpartij niet het risico van het wielervak. "Dat heb ik zelf wel altijd ge dacht. Jaren terug, toen Kuiper in de Tour een sleutelbeen brak, zijn we vrijwel meteen weer overgegaan tot de orde van de dag. Als het een ander betreft, stap je er gemakkelijk overheen. Ik weet nu hoe ellendig het kan zijn". Stunt Hoe erg hij er de eerste dagen ook aan toe was, Knetemann schroomde niet zijn populariteit op te voeren. Televisie, radio en kranten mochten vlak na het on geluk meteen doorlopen naar zijn kamer, waar hij bereid was zijn ervaringen te vertellen. Weer een handige, commerciële stunt, van de publiciteitsgevoeligste renner aller tijden? Knetemann: "Het is de aard van het beestje. Ik ben nou eenmaal zo en wat ik zei en deed sloeg aan bij de men sen. Bovendien vind ik het leuk om geëerd te worden. Ik ben blij dat er verslaggevers zijn als ik wereldkampioen word. Ik moet dan ook accepteren dat die men sen hun werk doen als het een keer slecht met me gaat". In Gent kreeg Knetemann al drie keer bezoek van Paul Jesson. De Nieuwzeelandse wielrenner overkwam enkele jaren geleden een soortgelijk ongeluk in de Dauphine Libere. Jesson verloor zijn gekwetste been. Knete mann: "Ik vreesde ook voor mijn been. De doktoren niet. Jesson werd slecht behandeld, daar ginds in Frankrijk. Ik had het ge luk dat ik hier terecht kwam. De eerste dagen heb ik me ver schrikkelijk slecht gevoeld. Ik viel tien kilo af door het zweten en kon niet slapen. Ik voelde me verschrikkelijk eenzaam, vooral toen ik maar geen antwoord kreeg op de vraag of ik ooit nog zou kunnen fietsen. Huilen en twintig keer per vijf minuten op je horloge kijken is het enige dat je dan doet. Niemand weet hoe rot dat is. Ik wilde alles wel weg gooien. Of de Nederlandse bank beroven om mijn ellende met een miljoen gulden af te kopen. Ik was ook jaloers op andere ren ners, die ik zelf op de televisie ZATERDAG 14 MEI 1983 Zal dit beeld ooit nog te Champs Elysee zag rijden in de klassiekers. Ik was zelfs jaloers op Kuiper in Pa- rijs-Roubaix. Ik wilde erbij zijn, hoewel ik nooit aan Parij-Rou- baix deelneem". Fanatisme Gerrie Knetemann heeft zich met zijn bekende fanatisme op de oe fentherapie gestort. Hij wil zo snel mogelijk weer op de fiets zit ten. Straks, als de Ronde van Frankrijk in Parijs van start gaat en hij er voor het eerst in tien jaar niet bij is, mag hij voorzichtig proberen een paar passen te lo pen. Niemand weet, ook hij zelf niet, of hij zijn oude niveau ooit nog zal halen. Bij de terugkeer in de ploeg zal hij Jan Raas missen. De Amsterdammer en de Zeeuw, zo verschillend van karakter, kwamen in de vele jaren dat ze samen fietsten dikwijls tot origi nele oplossingen van problemen in het peloton. Knetemann zal Raas niet volgen. „Als hij in het Start maandagavond LEIDEN - De omgeving van de Leidse Steenstraat zal maandagvond een ander beeld dan normaal te zien ge ven: wielrenners en toeschouwers in plaats van het door gaande verkeer en uitgaand publiek. Dit vanwege de start van de eerste etappe in de, door de stichting SOS georganiseerde, 20ste Internationale Wieleravondzes- daagse (IWAZ). In totaal 26 amateurwielerploegen van vijf man elk, zullen daarin tijdens zes achtereenvolgende avondcriteria de strijd met elkaar aanbinden. Dit dus te beginnen in Leiden. juichende Knetemann op de (Foto ANP) water springt, hoef ik dat nog niet te doen". Knetemann zei wel te begrijpen dat Raas opstapt. „In de koers vormden we altijd een hecht blok. Er was natuurlijk wel eens wat. Raas heeft de voorvallen on overkomelijker opgevat dan Post, denk ik. Omstanders had den dat kennelijk eerder in de gaten dan onze ploegleider. Het nieuws was te vergelijken met de ontdekking van een man dat zijn vrouw vreemd gaat. We zullen als ploeg moeten proberen zon der Raas en Priem verder te gaan. Het zal een groot gemis zijn als Raas er niet meer bij is. De ploeg moet echter ook zonder hem kunnen. We moeten ge woon proberen tevreden te zijn met wat minder overwinningen. Voor ons is het beroerd dat Raas weggaat. Voor de Nederlandse wielersport maakt het niets uit. Raas blijft Nederlander, al rijdt hij voor een Russische ploeg". De door Joop Riethoven in samen werking met Swift op touw ge zette Leidse openingsetappe, be looft een spectaculair gebeuren te worden. Het ruim 1300 meter lange rondje loopt over de Haar lemmerstraat, Lange Mare, Oude Singel, Nieuwe Beestenmarkt, 2de Binnenvestgracht en de Steenstraat, een snoepje voor dë bochtenspecialisten. De renners zullen dit parkoers in totaal 60 keer af moeten leggen. Om het zover te laten komen moet er wel het nodige gebeuren. Het ver keer zal worden omgeleid, ter wijl de talrijke obstakels (palen, bloembakken) aan het einde van de middag door de gemeente zul len worden verwijderd. De permanance, het trefpunt van renners, jury en organisatie, wordt in café'the Duke gehuis vest. Na de Leidse opening, waarbij bur gemeester Goekoop om 19.00 uur het startschot lost, verplaatst het gebeuren zich naar Den Haag. Daar staan twee etappes (resp. Valeriusstraat en Vlier- boomstraat) op het programma. Donderdagavond volgt er een criterium op de Scheveningse boulevard, waarna vrijdag Bent huizen zijn debuut in het IWAZ gebeuren maakt. Deze nieuwe etappe, onder auspiciën van Joop Riethoven door de wieler vereniging Zoetermeer georgani seerd, schotelt de 130 renners een zich dwars door het dorp slingerende ronde voor. Zater dags volgt op het traditionele parkoers in Scheveningen de fi nale over 100 km. Verschillende regionale ploegen zullen in deze criterium-etappe koers acte de presence geven. Swift komt zelfs met twee ploe gen voor de dag, die echter kwa litatief niet al te sterk zijn. De hoop is voornamelijk gevestigd op Paul Kooijman van de Swift- studenten ploeg. Avanti maakt met renners als Piet de Groot, Jos de Bruin en de gebroeders Zaal meer kans om aan de weg te timmeren. Wel dienden de AJ- phenaren hun toppers Leen Janszen en Michel Meere aan de respectievelijke gastrennersver- enigingen De Wit en Groot-Vitto- rio af te staan. Voor die laatste gastrennersploeg rijdt tevens Leidenaar John Kuyvenhoven. Of de vorig jaar voor Swift nog zo excellerende Ron Kok (vorig jaar winnaar op het Leidse Diamant- plein) met Avanti van de partij zal zijn, is zeer de vraag. De cou reur uit Rijnaterswoude kampt (nog) met een fikse trainingsach terstand. De Bollenstreek gooit met Karei Teeuwen en Hans Steekers het nodige gewicht in de strijd. Leidenaar Alex Jansen, vorige week prima op dreef tij dens de ronde van de Markthof, is de troef van de w.v. Zoeter meer. Omdat de buitenlandse équipes (ditmaal 2 Engelse en één Duitse) meestal routine in het criterium- gebeuren tekort plegen te ko men, lijkt de strijd om de eindze ge toch te zijn weggelegd voor de renners uit een drietal gastren- ners ploegen. Die van De Wit, Markthof (met als kopman oud- Katwijker Axel Hermans) en Ba- tavus, dat de winnaar van vorig jaar 'Rudy de Graaff weer in zijn gelederen heeft. De Leidse ope ningsetappe biedt echter stellig mogelijkheden voor de Leidse en regionale renners. Het rijden voor eigen publiek betekent im mers altijd een grote stimulans. Industrieweg 21, 2382 NS Zoeterwoude. Tel. 071-899222. Telex 39322. Openingstijden werkplaats: maandag t/m vrijdag 8 tot 22 uur, zaterdag 8 tot 12.30 uur. Stavorenweg 2, industriegebied Den Uitert II, 2803 PT Gouda. Tel. 01820-29144. Telex 39322. Openingstijden werkplaats: maandag t/m vrijdag 8 tot 22 uur, zaterdag 8 tot 12.30 uur. Vele ondernemers, zowel eigen ver voerders als beroepsvervoerders kennen BLOM CV als de dealer voor DAF Trucks. De trucks van oerdegelijk Nederlands fabrikaat, voor het zware transport en voor het veelzijdige distributievervoer. De trucks ook, die vermaard zijn om hun grote vermogen en hun relatief lage brandstofverbruik. Met ondermeer de Miti Om daadwerkelijk voor vrijwel elk trans portprobleem de juiste oplossing te bieden, koos BLOM CV voor een tweede, lichtere lijn: de lichte bestelwagens en trucks van Mitsubishi. Met ondermeer de Mitsubishi Canter, van 3,5 tot 5,5 ton G VW, met een moderne kabine, een zuinige diesel van 3,31. en 64 kW en een keuze uit 18 kant en klare opbouwen, dus snel leverbaar. Nu meer dan ooit is rendabel rijden prioriteit nummer één. Dit begint bij een uitgekiend advies bij de aanschaf van uw bedrijfswagen. BLOM CV beschikt over komputer-programma's die alle cijfers en vergelijkingen op tafel brengen, nodig voor de meest ekonomische keuze. Het terugdringen van stilstand ziet BLOM CV als een tweede even belangrijke zaak. Wij doen dit door klein en groot onderhoud in onze werkplaatsen snel en efficiënt uit te voeren. Dat wij daarbij toch een perfekte, veilige uitvoering waar borgen spreekt voor zich. Reparatie en onderhoud verrichten wij ook aan opleggers, aan hangwagens en hydraulisch materieel als laadkleppen en kranen. Zonodig nemen wij ook andere dan de eigen merken degelijk onderhanden. Onverwachte stilstand heffen wij snel op met onze 24-uurs service. Bij pech in het buitenland ook, samen met DAF's ITS. Ook dan letten we op de kosten: zijn die te hoog dan halen wij na overleg met u de wagen op. Bij BLOM CV staan 70 vakmensen dag en nacht voor u klaar, zoals u van een goede truckdealer mag verwachten. Service betekent ook vrijblijvend met u praten. Over ons programma voor licht en zwaar transport, over leasing en huurkoop, over bijzonder gunstige reparatie- en onderhouds- verzekeringen, kortom over een effektief en rendabel transport. Eén telefoontje en wij rijden bij u voor.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10