,/1(s7/rk Meer bouwen met minder overheidssteun f-eidse agenda 3 Parool Oegstgeester volkshuisvestingsprogramma: Opzet van Haaswijk architectonisch ongewijzigd Weinig animo VOS- cursus Zoeterwoude Stad en rand VRIJDAG 6 MEI 1983 OEGSTGEEST Zoveel moge lijk woningen bouwen met zo min mogelijk overheidssteun voor een betaalbare prijs. Dat is de wens van B en W van Oegst- geest neergelegd in het volks huisvestingsplan 1983-1987, dat deze week verscheen. De komende vier jaar moeten er 874 woningen worden gebouwd in Oegstgeest. Bijna de helft is nodig om de verwachte bevol kingsgroei op te vangen. Het res tant. zo'n 450 woningen, vormt het inhalen van een achterstand. In de jaren 1976-'82 is er vrijwel geen woningbouw gepleegd. Oegstgeest heeft in die jaren een achterstand van zo'n 450 wonin gen opgelopen. De nieuwbouw zal hoofdzakelijk plaats hebben in Haaswijk, de enige grote bouwlocatie die Oegstgeest nog rijk is. Kleinere bouwplannen zijn er nog voor de Prinsenweide (dertig dure koop woningen) en voor het voormali ge terrein van de Springschans- school (twaalf dure huizen). In Haaswijk kunnen in totaal 2.462 woningen worden gebouwd, is de schatting van B en W. Er zijn er al 272 gebouwd en met 136 is men begonnen. Blijft over een geschat aantal nog te bouwen woningen van 2054. Het invullen van Haaswijk gaat overigens lan ger duren dan eerst was ver wacht. Dachten B en W eerst nog in 1990 klaar te zijn, nu is dat 1994. De vertraging van vier jaar is vooral veroorzaakt door de ge ringe subsidie die door het rijk wordt gegeven voor nieuwbouw. Het bouwtempo van 250 wonin gen per jaar is daarom terugge bracht naar 175. In het eveneens verschenen volks huisvestingsplan wordt de be hoefte aan woonruimte voor de komende vier jaar onderzocht. De lijst van woningzoekenden (er staan er bijna 1.500 ingeschre ven) en de verwachte bevol kingsaanwas vormden daarbij de leidraad. Uit het onderzoek is ge bleken dat er vooral behoefte is aan eengezinswoningen. Zestig procent van de nieuwbouw zal dan ook bestaan uit dat soort huizen. Dertig procent komt in de duurdere prijsklasse en om vat zowel eengezinswoningen als (terras-)flats. De resterende tien procent van de nieuwbouw wordt gevormd door twee- en driekamerflats. Nieuw in het volkshuisvestings plan is het verlaten van de verde- Het afgeronde deelplan I van Haaswijk met erachter de voortschrijdende nieuwbouw voor de rest, van de woonwijk. ling van soorten woningen. Wa ren de woningen vroeger ruw weg in drie categorieën in te de len (premiehuur/koop, woning wet en vrije sector) nu wordt al leen gekeken naar de prijs. B en W van Oegstgeest ven verschillende soorten wo ningen in en geven ook aan wel ke van de zeven zij het liefst neer laten zetten. Bovenaan de rang lijst staat de eengezinshuurwo- ning. Die mag ongeveer twintig procent van het bruto-minimum- inkomen aan huur gaan doen. Dat zou nu neer komen op een 443 gulden per kale huur maand. Tweede op de lijst is de eengezins- koopwoning. Ook die móet de bewoner zo'n twintig procent van zijn bruto-minimuminko- men gaan kosten. Inclusief be lastingvoordeel zou de hypo- theeklast nu bijna 534 gulden per maand gaan bedragen. De eerste twee eengezinswoningen worden op de ranglijst gevolgd door respectievelijk een huur- en een koophuis voor de modale in komens. Huur respectievelijk hypotheeklast bedraagt bij de laatste twee 633 èn 844 gulden. Woningtype 5 is de twee- of drie kamerflat met een maandelijkse kale huur van iets meer dan 331 gulden. Uit het volkshuisves tingsplan wordt duidelijk dat B en W van Oegstgeest kiezen voor doorstroming: mensen die nu in een - goedkoop - flatje zitten willen B en W graag naar Haas wijk hebben. Op die manier kan de vrijkomende woonruimte ge bruikt worden voor het bekorten van de woningzoekendenlijst. Uit die lijst is namelijk gebleken dat vooral jongeren veelal voor keur hebben voor een flat. Die behoefte is echter zo groot dat ook in Haaswijk gestapelde bouw zal komen. Blokken met maximaal vier woonlagen zullen verrijzen in het centrale deel van de nieuwbouwwijk. Hoe verder van het centrale deel af, hoe gro ter de woningen worden, stellen B en W voor. Doorstroming gelijk goedkope woningen neer zetten. De duurdere woningen staan dan ook het laagst op de eerder genoemde ranglijst. De OEGSTGEEST - De huidige structuur van Haaswijk zal zoveel mogelijk worden gehandhaafd bij het invullen met bouwplan nen. Dat staat te lezen in de structuurschets "Haaswijk" die te gelijk met het volkshuisvestingsplan 1983-1987 is verschenen. Gestreefd wordt de rest van Haaswijk net zo in te vullen als het deel dat nu al klaar is. Architectonisch zullen er verschillende stijlen worden toegepast. Gestapelde bouw van maximaal vier woonlagen is toegestaan als dat past in de omgeving. B en W van Oegstgeest willen negen of tien buurtjes realiseren van elk tweehonderd tot tweehonderdvijftig woningen groot. In de nieuwbouwwijk komt geen winkelcentrum. Alleen winkels die voorzien in de eerste levensbehoeften en een postagentschap of bankfiliaal zijn toegestaan. De winkels mogen namelijk niet gaan concurreren met het winkelcentrum aan de Lange Voort. Scholen zullen er niet komen in Haaswijk. De kinderen zullen naar school moeten in het oude deel van Oegstgeest. De Haaswijklaan wordt de belangrijkste weg. Rond de wijken zul len verkeersroutes komen die aansluiten op de Haaswijklaan. In de wijken zelf zullen auto's zoveel mogelijk worden geweerd. Bij het kruispunt Haaswijklaan/Kerkwervelaan komt waarschijn lijk een halte voor drie busdiensten. Overwogen wordt bus 46 door te trekken tot in Haaswijk. Lijn 42 zal in de toekomst niet meer via de Dorpsstraat maar door de Haaswijklaan gaan. Ook lijn 60 komt waarschijnlijk in Haaswijk. De groenvoorzieningen komen voornamelijk buiten het woonge bied ten noorden van Haaswijk. Het groen zal meer geconcen treerd worden. Blijspel Onder de zonder twijfel komisch bedoelde titel "Alleen op de we reld Co." brengt de zichzelf als de enige echte Oegstgeester toneelvereniging omschrijven de De Grunerie zaterdag 7 mei haar halfjaarlijkse uitvoering op de planken. De voorstelling van het door J. Hemmink-Kamp geschreven en door Berend Heemskerk gere gisseerde blijspel vindt plaats in de grote zaal van Het Cam- phuys aan de Rhijngeester- straatweg en begint om 20.00 uur. Troef Voor koppels klaverjassers is er zaterdagavond 7 mei de gele genheid om deel te nemen aan het Open Oegstgeester Klaver- jaskampioenschap. Open, dus de inschrijving staat voor iede- ren vrij. Meer dan tweehonderd koppels kunnen er echter niet worden ingeschreven dus de or ganisatie roept op om er vroeg bij te zijn. Aanvang v Er wordt gespeeld over drie ron- 20 00 uur den van zestien giffies. Plaats van handeling is de feesttent Mireille aan de Irislaan en de wedstrij den beginnen om 19.00 uur. Graanmaten Tijdens de Nationale Molendag, zaterdag 7 mei, zal - en nu offi cieel - een begin worden ge maakt met het weer regelmatig graanmalen op molen De Wind- lust in Wassenaar. Burgemees ter Staab zal daartoe 's morgens om 11 uur de eerste zak graan op de gerestaureerde molenstenen gooien. Naast belangstellende particulie ren zullen vanaf die dag ook Wassenaarse bakkers regelma tig het op de molen gemaald meel afnemen om er het authen tieke molenbrood van te bak ken. De opbrengst van de verko pen wordt besteed aan het ver der restaureren van de molen. Gemeentesubsidie teruggegeven Plaza Hotel De leden van de Wassenaarse to neelcombinatie Dialoog zetten vrijdag 6 en zaterdag 7 de voor stelling Plaza Hotel op de plan ken van het Jeroenhuis aan de Van Heeckerstraat in Wasse- Aanvang van de voorstelling OEGSTGEEST - Hoe later op de avond des te meer Oegstgeestenaren trokken gisteravond naar de feesttent aan de Irislaan om er het door de gemeente georganiseerde bevrijdingsbal bij te wonen. Voor de muziek had Oegstgeest The V/est Coast Jazzband ingehuurd, die er al snel de juiste stemming inkreeg. (foto Holvast) Aquarellen Tekenleraar Jan van Zonneveld is vanaf zaterdag 7 mei te gast in het Oude Raadhuis in Warmond om er zijn aquarellen en zeef drukken te exposeren. Bij de opening, zaterdagmiddag om vier uur, zal van Zonneveld een demonstratie zeefdrukken ge ven. De tentoonstellingsruimte is dins dag van 19.00 tot 21.00 uur, woensdag, donderdag en zon dag van 14.00 tot 16.00 uur, za terdag van 11.00 tot 16.00 uur en eerste en tweede Pinksterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Familiedag De als de sterkste man ter wereld geafficheerde John Massis zal zaterdag 7 mei op het Leider- dorpse industrieterrein De Baanderij acte de présence ge ven ter gelegenheid van de door de Autoboulevard en Karma Bouwmarkt te organiseren fa miliedag. Maar er is meer: een kindershow, een moonwalk, een demonstratie Aerobic Dancing, een ijscoman, een suikerspin- karretje en een poffertjes kraam, en dat alles nog gratis ook... De festiviteiten beginnen om 10.00 uur en duren tot 15.30 uur. Als luchtige en ondeugende hu mor wordt het blijspel Mireille van Frans Hijdra omschreven en het wordt zaterdag 7 mei op gevoerd door de Toneelgroep Voorschoten in het cultureel centrum. De voorsteling begint om 20.00 Koffieconcert Leerlingen van de streekmuziek- school in Leiden zullen zondag 8 mei in de Muzenhof in Leider dorp tijdens een koffieconcert renaissancemuziek ten gehore brengen. Het concert begint om 12.30 uur. Disco Avro's Toppop discoshow strijkt vrijdag 6 mei neer in de feest tent aan de Oegstgeester Iris laan. Aanvang half negen. ZOETERWOUDE - Wegens een gebrek aan belangstelling voor de georganiseerde cursussen heeft de Zoeterwoudse stichting "Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving" (VOS) bijna vijf duizend gulden teruggestort op de gemeenterekening. Vorig jaar werden de VOS-cursussen, de PW-cursus (politieke vorming van vrouwen) en de VIDO-cur- sus (Vrouwen in de overgang) niet gehouden. De twee activitei ten van VOS-Zoeterwoude die wél doorgingen lieten een over schot zien. Het gaat hier om het vrouwencafé en de vrouwen krant. Het raadslid A. Kolff-Haantjes (Progressief Zoeterwoude) be treurde tijdens de vergadering van de raadscomissie voor wel zijn dat de cursussen zo weinig aanslaan. "Het verzadigingspunt is bereikt", zei het progressieve raadslid. Ze vergeleek de vrou wenactiviteiten met de EHBO- cursussen. Bij deze cursussen hanteert men de regelmaat van één jaar cursus en twee jaar niets. De Zoeterwoudse gemeen schap is te klein om jaar in jaar uit cursussen te geven met vol doende belangstelling, zo viel in de commissievergadering te be luisteren. Overigens is de naam van het vrou wencafé verandert in "vrouwen trefpunt". "De naam vrouwenca fé schijnt voor velen een ongun stige klank te hebben", aldus de stichting VOS Zoeterwoude. LEIDEN - Ondertrouwd: S.A. Janse en M.M.J.F. Verhoeven; D. Bronsgeest en Y. Klinkhamer; J.L.M. van Heug- ten en M.J. Kieft; J.L.M. van der Méij- den en N. Brussee; J. Vink en Y. de Vogel; L.W.J. van der Schoot en J.C. Heckman; K.W. Reitsma en F.C. Gardner; G.A. van der Werf en F.E. Boateng; M.J.M. Cornelissen en L.M. Devilee; S.R. Tabor en A.M.C. de Lorm; F. Schoenmakers en C.J.M. Bartels; F.E. Likadja en A.M. Toar Awidanaty. 50.000 bezoekers op jaarmarkt Roeidag Roeivereniging Rijnland organi seert zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur een open dag in haar clubgebouw aan de Kniplaan. Ze geeft die dag voorlichting over roeien en toont de vijftig boten die ze in haar bezit heeft. Bovendien geeft ze belangstel lenden de gelegenheid zelf in een roeiboot te stappen. Infor matie: tel. 01717-4488/6837. WASSENAAR - PSV-doelman Pim Doesburg was gistermiddag in Wassenaar waar de jeugd het op het terrein aan de Hofcampweg te gen hem in het penalty schieten heeft kunnen opnemen. De beste schutter bleek de twaalfjarige Hu- go Dish van de St. Bonifatius- school, die er bij Pim Doesburg en zijn Blauwzwart collega, doelman Karei Verhart, de meeste ballen in het net kreeg. "Uitstekende schuuters", noemde de eredivisie-doelwachter de Was senaarse jongeren, naderhand, 's Morgens had de Bonifatiusschool ook al de wisselbeker bij het school zwemmen gewonnen. (foto Holvast) OEGSTGEEST De gisteren ge houden Oegstgeestse jaarmarkt heeft dit jaar nog meer mensen op de been gebracht dan vorig jaar. Toen schommelden de schattingen van het aantal bezoe kers tussen de dertig en veertig duizend. Door het zeer fraaie weer zijn gisteren omstreeks vijf tigduizend mensen naar de Kem- penaerstraat getrokken. Naast de vele kramen van winke liers, verenigingen, instellingen, actiegroepen en andere waren er talrijke demonstraties en wed strijden. Voorzitter van het comité Jaar markt, Jack Schohaus, over de succesvolle dag: "Wij hebben bij de bevolking van Oegstgeest en daarbuiten iets losgemaakt. Zo'n gebeuren is toch onvoorstelbaar, als je bedenkt dat Oegstgeest slechts 17.000 inwoners telt". Hoogtepunt van de jaarmarkt vormde het optreden van Lee Towers. Deze populaire zanger zorgde voor een primeur door het overbekende lied New York, New York te vervangen door Oegstgeest, Oegstgeest. Zo'n duizendtal enthousiaste fans beantwoordden deze improvisa tie met een enorm applaus. VRIJDAG huren of hypotheeklasten van die woningen vallen buiten de premiesfeer. In cijfers betekent dat dat de huren meer dan 690 gulden per maand bedragen en de koopprijs meer dan 194.000 gulden. B en W willen dat dertig procent van het totale aantal wo ningen in Haaswijk in de duur dere sector liggen. Opvallend in het volkshuisves tingsplan is het pleidooi van het college om de woningen zoveel mogelijk te bouwen zonder steun of subsidies van de over heid. Goedkope, sobere wonin gen van "basiskwaliteit" die ver der door de bewoners zelf inge vuld kunnen worden. Als dat soort woningen kunnen worden gebouwd en dan ook nog betaal baar zijn voor mensen die een in komen hebben dat ligt tussen het minimum en modaal wordt daar voorrang aan gegeven. Op die manier omzeilen B en W na melijk de tijdrovende goedkeu ring van het rijk. In alle delen van Haaswijk die de komende jaren worden uitge voerd zal rekening worden ge houden met de mogelijkheid dat mensen zelf een woning willen bouwen. Speciale aandacht is er ook voor de bejaarden. Er is, blijkt uit het onderzoek, een groot tekort aan woonruimte voor bejaarden. Er ligt op dit mo ment een plan van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten om 92 bejaardenwoningen te bouwen, die waarschijnlijk in de huursector komen te liggen. Om die doorstroming een kans te In 1984 zal de benodigde jaarlijkse geven willen B en W zoveel mo- bouwproduktie Leiden NVSH trefcentrum. Rapenburg 48, open soos, 22 uur, tel. 149987. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Dierenbescherming Leiden en omstre ken, melding zwerf- en gevonden die ren. tel. 01715-1562. Microtheater Imperium - eenakter 'D.P.' en 'Vertel me iets over regenwur men', 20.30 uur. Schouwburg - programma over God fried Bomans 'Sprookjesverteller' door Tine Ruysschaert. Zuiderkerk - Toonkunstkoor Leiden e.o., concert 'King Arthur', 20.15 uur. Hooglandse Kerk - jubileumconcert Ko ninklijke Christelijke Zangersbond. Wassenaarse Slag - strandloop A.V. Hol land, 19.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'Der star- ke Ferdinand' van Alexander Kluge, vr en za om 21.15 uur. Aniba's Muziekkamer - Herenstraat/ hoek Witte Singel, optreden Folkzan- ger Nick Seegers uit New York, 20.30 School De Weerklank - Robijnstraat 1, fancy fair en rommelmarkt, 18 uur. LVC - Breestraat 66, optreden Roek- theater Menens, 21 uur. Wassenaar Jeroenhuis - Van Heeckerstraat, toneel combinatie Dialoog speelt Plaza Ho tel, v i 20 li gen worden gehaald. Het komen de jaar worden er waarschijnlijk zelfs veel meer woningen ge bouwd. Gehoopt wordt dat er 128 woningen in de gesubsidieer de sfeer en 173 zonder rijkssteun worden gebouwd. Veel meer dan de benodigde jaarlijkse produk- tie van 176. In 1985 hoopt de ge meente Oegstgeest 181 wonin gen te bouwen. Ieder jaar zal het programma overigens kunnen worden, bijgesteld als de omstan digheden veranderen. Het volkshuisvestingsplan wordt in de meivergadering van de ge meenteraad behandeld. Als alles goed gaat zal die het dan ook voorlopig vaststellen. Daarna krijgen de inwoners van Oegst geest twee maanden de gelegen heid om opmerkingen te maken. In de maand september zal het plan dan definitief worden vast gesteld. Leiderdorp Hoofdstraat - braderie tot 22 uur. Dorpskerk - optreden Amerikaanse Big Band, 19.30-20.30 uur. Oegstgeest - feesttent, Irislaan, Avro's Toppop discoshow. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, 14-17 uur. Kinder- en Jongerentelefoon, 120611, 14-18 uur. Molen De Valk - start landelijke fiets- en molendag, 9-13 uur. Noordhollands Koperkwartet en orgel concert in Hartebrugkerk door: Jan Schmitz, 11.45 uur; Marekerk: door Ben Fey, 12^5 uur; Hooglandse kerk: kwartet en slotmanifestatie 'Leiden Orgelstad', 14.45 uur. Herensingelkerk - jaarmarkt, 10-16 uur. Evangelisch-Lutherse kerk - Hoogland- sekerkgracht 26, voorjaarsmarkt, 10- 16 uur. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste- gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Hooi gracht 24, tel. 126371, spreekuur 12 en 17 uur Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Pro fessoren wijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, Vondellaan 58, tel. 761754, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur vlgs af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdoij) - za, N.B. Landsmeer, Dra- kestein'2, tel. 4139J3, spreekuur 12.30- 13 uur. Florijn 10. tel. 891000; zo, O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 17, tel. 891100, spreekuur van 12.30-13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - J.B. I^ugenholtz, Prins park 11, tel. 2493; J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 6 mei tot 13 mei door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134; Apotheek Boeh- mer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070- 271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: A.C. Labruyère, Langestraat 14, Leiden, tel. 134244. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. r van 13- 13.3 '3, spreekuur ri Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijkeryran de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Commentaren Per post 83,60 Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Lossen Directie: G. Koopman Adj.dirN. Quakernaat Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J Post R. D. Paauw W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W, T Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F. J. Wirtz (bin./buit/ec J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C H Schrama (feature) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo, Rome. Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2