c Woningbehoefte Warmond wordt in kaart gebracht [Le/cfeel agenda] 3 Ondanks ruimte gebrek aan bouwgrond Voorschotense raad verheugd over nieuwe basisschool Haydn-cyclus besloten Nasmak: interessante act van eigen bodem "Litteris Sacrum" speelt met plezier Stad en rand ZATERDAG 30 APRIL 198; ^A Dalhuisen: "Het is heel onwaarschijnlijk dat op het terrein van handels kwekerij Humako ooit nog eens zal worden gebouwd" VOORSCHOTEN - De Voorscho tense gemeenteraadsfracties zijn verheugd over het feit dat de ge meente van het ministerie toe stemming heeft gekregen om de rechtervleugel van het cultureel centrum te slopen en op die plek een nieuwe openbare basis school te bouwen. Dit bleek gis teravond tijdens de gemeente raadsvergadering. Raadslid S. Offringa (CDA) sprak van een "historische gebeurte nis". "Het openbaar onderwijs is weer concurrerend geworden", merkte hij op. Raadslid J. Visser (PvdA/PPR) vulde hem aan door te zeggen dat "de redding op het nippertje kwam". Volgens het raadslid had het college in het verleden meer haast moeten ma ken. Raadslid H. Willemsen (WD) was het roerend met hem eens: "De raad heeft voortdurend om spoed moeten vragen. Dit omdat er weinig voortvarend werd ge handeld door het college". Wet houder Marselis (CDA) was het daar niet mee eens en meende dat het liberale raadslid "niet he lemaal goed op de hoogte was van de geschiedenis". Het is de bedoeling dat in juni de bouwtekeningen voor de nieuwe school klaar zijn, maakte de wet houder bekend. In de gemeente raad van juni kan vervolgens het krediet worden verstrekt. Wan neer alles goed gaat wordt in sep tember begonnen met de sloop. WARMOND - Volkshuisvestingswethouder mevrouw L. Dalhuisen (PW) hoopt nog deze zomer uiterst precies te kunnen zeggen hoe groot de Warmondse woningbehoef te over tien jaar zal zijn. Op het ogenblik probeert een werkgroep van de subfaculteit sociale geografie en pla nologie van de Amsterdamse VU deze waardevolle gege vens voor Dalhuisens toekomstige beleid boven water te krijgen. Eind juli doet de werkgroep verslag van haar bevindingen. meent Dalhuisen, want ze kun nen behalve voor haar huisves tingsbeleid ook worden aange wend voor een studie naar de ge wenste capaciteit van de War mondse scholen, winkels, so ciaal-culturele accommodaties en sportfaciliteiten. Spant Dalhuisen met haar onder zoek niet het paard achter de wa gen? Immers, in Warmond is nog maar één bouwlokatie voorhan den: Ter Leede. Een onwrikbaar gegeven, nu volgens Dalhuisens eigen woorden "het heel onwaar schijnlijk is dat het terrein aan de Herenweg van handelskwekerij Humako ooit nog eens een bouwlocatie zal worden". Deze gegevens kennende doet het vreemd aan dat een wethouder een onderzoek laat verrichten naar de woningbehoefte want hoe groot of hoe klein deze ook zal blijken te zijn, het wo ningaanbod in Warmond is een onwrikbare constante. Informatiebron voor de Amster damse wetenschappers is het Warmondse bevolkingsregister waaruit gegevens als leeftijd, ge slacht, huwelijkse staat, het aan tal hoofden per huishouden, ge boorte- en sterftecijfers alsmede de omvang van de migratie kun nen worden gedestilleerd. Via een bepaalde rekenmethode kunnen volgens Dalhuisen "zeer precieze cijfers" uit de bus rol len. Cijfers bovendien die voor meerde re doeleinden bruikbaar zijn, LEIDEN Probleemloze muziek klonk gisteravond in de Stadsge hoorzaal waar het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Antoni Ros-Marba de Haydn-cy clus van K&O besloot. In het ui terst verzorgde samenspel van dit ensemble kon de frisse spon taniteit van de Symfonie no. 2, een van de vroegste symfonieën van Haydn, opbloeien in een on bekommerde musiceervreugde. Huis-hoboïst Hans Meijer, die bij het vorige concert al opviel met een paar opvallend fraaie soli, speelde op meesterlijke wijze het Hobo-concert in C gr.t., tech nisch af en met een flexibele en kleurrijke toon. Het Orgelcon cert m L) gr.t., dat evenals de 2e symfonie tot de werken uit Haydn's beginperiode behoort, bevat te veel lege passage en wei nigzeggend vulwerk om de aan dacht te kunnen blijven boeien. In dat opzicht kon de organiste Dorthy de Rooij er met haar vaardige spel weinig eer aan be halen. Bovendien was de klank verhouding van het orgel t.a.v. het orkest, altijd al een proble matische combinatie, niet steeds gelukkig. De verfijnde orkestbe geleiding werd te zeer wegge drukt. De Maria Theresia Symfo nie besloot op feestelijke wijze deze alleraardigste cyclus. MIES ALBARDA Een maand later kan de bouw aanvangen. De wethouder sprak de hoop uit dat aan het begin van het schooljaar '84/'85 de deuren van de school geopend kunnen worden. Zoals bekend worden in de nieuwe basisschool de leerlin gen gehuisvest van de lagere scholen de Parkschool en de Vlietschool en de kleuters van de kleuterscholen de Speeldoos en de Woelwaters. De leerlingen van de lagere school krijgen vijf lokalen tot hun beschikking. De kleuters worden gehuisvest in twee lokalen. In de linkervleugel van het cultu reel centrum, die blijft gehand haafd, kunnen sociaal culturele activiteiten plaatsvinden. Eind 1981 stelde de gemeenteraad reeds voor om de vier lokalen die zich in deze vleugel bevinden ter beschikking te stellen aan de be- jaardensoos, het poppentheater Wellus Nietus, de EHBO, Veilig Verkeer en de sociale raads- door Wim Koevoet Dalhuisen: "We hadden een volks huisvestingsnota uit '77 en daar in stond onder het hoofstukje woningbehoefte niet meer dan het volgende: voortdurend dient bij verdere ingebruikneming van gronden voor woningbouw een afweging plaats te vinden tussen de eisen van het gemeentelijk be leid, het voortbestaan van lokale voorzieningen (winkels, scholen enz.) enerzijds en de schade die aan het onbebouwde landschap wordt toegebracht anderzijds. Uitgangspunt bij deze stelling was dat gebouwd moest worden zolang dit nodig is en wel binnen de mate waarin dit is toegestaan. Warmond mag namelijk maxi maal dertig woningen per jaar bouwen. De cruciale vraag 'wat is nodig?' bleef in dit stuk echter onbeantwoord, vandaar het on derzoek". Dalhuisen vervolgt: "Bovendien ben ik op zoek de woningbehoef te over tien jaar. Tot die tijd moet ik rondkomen met Ter Leede, een heel kleine bouwlocatie, en verder doet Warmond nog mee aan de locatie 'Oosthout' in Voor hout. Maar alles wat na die tien jaar nog zal gebeuren aan wo ningbouw moet gebaseerd zijn op heel precieze cijfers, vooral omdat zeker in Warmond geldt dat alles wat wordt gebouwd schade toebrengt aan de ruimte lijke structuur in het dorp. De ve le open ruimtes in Warmond moeten zoveel mogelijk worden gehandhaafd. Wij kunnen niet, zoals bijvoorbeeld in Leiden, uit wijken naar de een of andere pol der". Bejaarden Op de vraag waarom Dalhuisen haar onderzoek door de Amster damse VU laat uitvoeren en geen gebruik maakt van een extern bureau of rekenmodellen van de VNG of de provincie antwoordt ze: "De gegevens van de VNG of de provincie zijn te globaal, ze ker voor zo'n klein dorp als War mond waar hele kleine buiten sporigheden grote gevolgen kun nen hebben voor de uitkomst van de rekensom. Een voorbeeld is de aanwezigheid van het ver pleeghuis voor bejaarden, Ma- riënhaven. Je hebt hierdoor te maken met een relatief gezien heel grote groep bejaarden op de totale, kleine bevolking. Die be jaarden krijgen geen kinderen meer en met dit soort gegevens wordt in een doorsnee-model van de provincie onvoldoende rekening gehouden. Een plano logisch bureau kan wél een spe cifieker onderzoek doen maar hier geldt dat de kosten evenre dig zijn aan de mate van precizie. Door het onderzoek uit te beste den aan de VU snijdt het mes aan twee kanten: wij krijgen op een goedkope manier (5.000 gulden) heel precieze gegevens en de mensen van de universiteit leren er iets van". Voor het antwoord op de vraag hoe groot de woningbehoefte mo menteel is verwijst de wethouder naar de lijst van woningzoeken den. "Die is aanzienlijk langer dan menigeen denkt. Sommigen LEIDEN - Het publiek in het Leid- se Vrijetijdscentrum was gister avond een gewillig slachtoffer van een twee uur durende hyp nose, tot stand gebracht door de uiterst indrukwekkende muziek van het Brabantse kwartet Na- smak. De groep heeft tal van per sonele wijzigingen ondergaan waarvan gezien het optreden van gisteravond de recente vervan ging van Joop van Brakel door nieuwkomer Miko Bogard (gi taar en zang) het meest bepalend lijkt voor de toekomstige muzi kale koers van de Brabanders. Niet voor niets verklaarde bassist Postagentschap gaat dicht OEGSTGEEST - Het postagent schap dat is gevestigd in drogis terij De Pionier aan de Gevers- straat in Oegstgeest wordt met ingang van maandag 2 mei opge heven. Agentschaphouder Beu ker en zijn vrouw hebben deze mededeling afgelopen maandag van de PTT-directie te horen ge kregen. Het agentschap kwam vorig jaar uitgebreid in het nieuws toen roofovervallers het beheerder sechtpaar een gehele nacht gij zelden en ruim 100.000 gulden uit de kluis meenamen. De landelijke Vereniging van Post agentschaphouders is over de plotselinge opheffing van het agentschap ingelicht en zal door middel van een aangekondigd gesprek met de PTT-directie als nog proberen de sluiting onge daan te maken. Voor de vervanging van het agent schap zal een tijdelijke nood voorziening worden getroffen vóór de besteldependance aan het Wilhelminapark. Theo van Eenbergen na afloop dat de nieuwe Nasmak-elpee 'Duel', waarop Bogard niet van de partij is, niets heeft uit te staan met de zoveelste richting die de groep is ingeslagen. Van 'Duel' werd dan ook niet één nummer ten gehore gebracht. De wijziging van het Nasmak-recept is nog het beste te omschrijven als een verlegging van de nadruk op ritme naar die op zang en me lodie. En dat de groep meer aan dacht aan de zang is gaan beste den brengt weer met zich mee dat ook de teksten een belangrij kere rol zijn gaan spelen. Dit alles neemt niet weg dat de mu ziek van Nasmak dezelfde uit werking op de luisteraar heeft als voor de metamorfose, zij het dat deze uitwerking aan intensiteit heeft gewonnen. Door het veel vuldig herhalen van bepaalde tekststrofen, de opzwepende drums van de ijzersterk drum mende Toon Bressers en de hoge mate van monotonie ontstaat na- meUjk het eerder genoemde hyp notische effect, dat aan kracht heeft gewonnen door de vokalen van Bogard, die de indruk wekte dat hij met een eindeloze reeks van bezweringsformules de ver schrikkelijkste rampen afwend de. Nasmak mag gerekend worden tot één van de interessantste en ei- genzinnigste acts van eigen bo dem. De groep heeft een enorme lef (het is niet niets om je nieuw ste elpee links te laten liggen) en legde een ijzeren discipline aan de dag waarbinnen geen ruimte is voor egotripperij en nietszeg gende peptalk of het een of ande re onnozele inleidingspraatje. De veel van de luisteraar vergende muziek staat voorop bij Nasmak. De enige die zich dient aan te passen is het publiek. En dat deed het gisteravond dan ook, zonder enig bezwaar. WIM KOEVOET OEGSTGEEST - In oegstgeest is gisteravond, aan de vooravond van koninginnedag, de tradionele fakkel- en lampionoptocht gehouden. De optocht bracht ook dit jaar weer honderden Oegstgeestenaartjes op de been. (foto Holvast) LEIDEN "Ik wil Mjoessof spre ken" is een verzoek, dat uiteinde lijk heel wat voeten in de aarde bleek te hebben. In de Leidse schouwburg werd deze wens gis teravond regelmatig uitgespro ken; toneelvereniging "Litteris Sacrum" bracht daar namelijk gisteravond een kluchtig blijspel met natuurlijk als titel: "Ik wil Mjoessof spreken". "Litteris" heeft zijn repertoirekeuze voor dit lichtvoetige stuk van de Rus sische schrijver Valentin Katajef keurig waargemaakt. "Keurig gedaan": het klinkt niet echt en thousiast, maar dat hangt waar schijnlijk vooral samen met een gebrek aan affiniteit met dit gen re toneelstukken. In het begin van zo'n stuk moet de basis voor alle misverstanden worden gelegd. Dat duurt meest al enige tijd en pas daarna kan dan het feest der persoonsver wisselingen en alle verwarring goed op gang komen. Het stuk speelt in een rusthuis te Moskou, alwaar een lagere ambtenaar naar Mjoessof zoekt teneinde hem om een goedkeuring voor een partij verf te vragen. Dat ge sprek komt er niet zo maar; er moet een list verzonnen worden en het consequent proberen vol houden van die list veroorzaakt alle verwikkelingen. Dit overbe kende opbouwschema heeft "Litteris" adequaat ingevuld: de meeste spelers weten voor de door hen te spelen typetjes de juiste toon te vinden. Het is na tuurlijk wel allemaal een beetje gechargeerd, maar dat hoort nu eenmaal bij het genre - daar valt dus weinig tegen in te brengen. "Litteris" speelt dit stuk met zicht baar plezier, het eigen publiek reageert daar enthousiast op: wat kun je je als amateurvereniging nog meer wensen? En natuurlijk geldt ook hier het "eind goed, al goed", want alle misverstanden zijn in wezen volsterkt overbo dig. Juist daarom ook had men zonder veel bezwaar hier en daar wat kunnen schrappen. Nu dreigt soms nog het gevaar van een zekere langdradigheid. An derzijds treden er maar liefst 11 personen op in dit stuk, hetgeen ter compensatie van eventuele saaiheid voor de nodige afwisse ling zorgt. Op zaterdag 7 mei komt "Litteris" met dit stuk in de Leiderdorpse Muzenhof. WIJNAND ZEILSTRA dachten dat na Lommerlust die lijst wel blanco zou zijn. Vergeet het maar. Voor Lommerlust en Endepoel II, in '77, hadden we in totaal 180 ingeschrevenen, nu be draagt dat aantal 262. Ja, War mond is populair. Heel veel men sen willen hier blijven en zij die weggaan willen in veel gevallen weer terug. Dat geeft ontzettend veel problemen". Nog even terug naar Humako. In het collegeprogramma voor de huidige beleidsperiode melden B en W "dat het overbrengen van het grootschalige kassenbedrijf uit de bebouwde kom naar het agrarisch deel van Plan Zuid dient te worden gestimuleerd. De hierdoor vrijkomende grond dient in de toekomst beschik baar te zijn voor inpassing van de dorpsontwikkeling waarbij wo ningbouw in dit gebied niet wordt uitgesloten". Saris Dalhuisen over dit reeds in de kiem gesmoorde plan: "Humako vindt een verhuizing te duur en de provincie wil nog minder we ten van verplaatsing naar Plan Zuid omdat ze een kassencom plex in Plan Zuid beschouwt als een doorbreking van de groene doqradering van de grens met Leiden. Reuze jammer want het Humakoterrein zou een prachti ge lokatie zijn geweest. Daar bouwen zou een minimale scha de voor het dorp hebben bete kend". Mevrouw Saris, fractieleider van de WD, reageert nogal boos wanneer haar Dalhuisens laatste uitspraak wordt voorgelezen. "Dat hele gedoe met Humako heb ik al van meet af aan als iets irreeels beschouwd. Toen duide lijk werd dat PW en vooral het CDA er een zaak van wilden ma ken door het op te nemen in het collegeprogramma zijn wij inder tijd uit de college-onderhande lingen gestapt. Humako vormde het breekpunt van de college-on derhandelingen en nu blijkt dat Humako een geschilpunt was dat niet waard was een verschil punt te zijn. De collegevorming is één groot spel geweest waarbij de kaarten al bij voorbaat waren geschud. Er is net zolang gezocht naar een verschilpunt tussen PW en het CDA enerzijds en de WD anderzijds totdat wij afhaakten", aldus Saris. Subsidie voor schooltoneel onzeker VOORSCHOTEN - Het Voorscho tense college van burgemeester en wethouders heeft gisteravond tijdens de gemeenteraadsverga dering een voorstel ingetrokken om subsidie te verlenen aan schooltoneelvoorstellingen en gezondheidsvoorlichting. Raadslid S. Offringa (CDA) ver baasde zich in hoge mate over deze gang van zaken: "Waarom doet u dit?", vroeg hij aan wet houder Marselis (CDA). Deze antwoordde dat "de zaak nog eens goed moet worden overwo gen. Wellicht zou de 26.000 gul den die de gemeente heeft gere serveerd aan andere dingen kun nen worden besteed dan aan to neelvoorstellingen en gezond heidsvoorlichting. Raadslid Willemsen stelde voor om 15.000 gulden uit het potje te ge bruiken voor het slopen van noodscholen die vrijkomen wan: neer volgend jaar leerlingen ver huizen naar de centrale basis school, die wordt gebouwd op de plek van de rechtervleugel van het cultureel centrum. De overi ge 11.000 gulden zou volgens hem kunnen worden besteed aan de voorstellingen en voorlich ting. Wel stelde hij voor om ou ders een eigen bijdrage te vragen voor de schooltoneelvoorstellin gen. Raadslid J. Aikens (D'66) zei het betreurenswaardig te vinden wanneer zou worden beknibbeld op schooltoneelvoorstellingen. Hij betwijfelde of ouders bereid zullen zijn een bijdrage te leve ren voor de schooltoneelvoor stellingen. ZATERDAG Vrouwenhuis - Hooigracht 79, fiets tocht, 12 uur, vanaf 22 uur een ve bouwingsbal. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. LAK-Theater - Toneelgroep Sater m< 'De Tafel'. 20.30 uur. Microtheater Imperium - eenakU Brand en Dansimpressies van Leids LVC - Breestraat 66, open café, 14-1 LVC - optreden de Amsterdamse groe; New Holland, 21 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, pop« festival met als thema 'De Leidse Welf Ie'. 12.30-16.15 uur. Restaurant ijsbaan - vertrek wandel-I tocht, start tussen 9 en 14.30 uur. Café L'Espérance - Rapenburg, Konin-^ ginnefeest met Live-muziek uit de ja- 1 ren zestig en zeventig. Leonardushuis - Haagweg 14, fancy-fair missiewerkgroep van de Leonardus parochie, 11-19 uur. ZONDAG 5 fietsers, start 11.30-12 Atletiekbaan De Leidse Hout - De Bata- ven organiseert informatiemiddag over atletiek, 14 uur. 1 Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel."™" Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- I 18 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. -■ Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. Rijksmuseum voor Volkenkunde - 'Vrouwen in India' lezing door Dr. In- du Srivastava, 14.30 uur. Parkeerterrein aan de Papeweg in Was- seiiaar - natuurwandeling door de Horsten, 14 uur. Hooglandse Kerk - Cantate dienst, 17 Schouwburg - balletvoorstelling Ballet studio N7, 14 uur. LAK-Theater - kindervoorstelling 'De vliegende tent' van theaterwerkgroep t i Spektakel, 15 uur. Dienstencentrum Noord - Van Hogen- dorpstraat 36, voorlichtingsbijeen- ARTSEN Leiden - De Weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel. 213546, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord-i eindsplein 4a, tel. 123752, spreekuur' 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, r Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334,) spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, De L. de Kanterstraat 32, tel. 126866, spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: W. Schellekeils, Paganinistraat 24, tel. 764035, spreek uur vlgs afspraak. 2 zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: P. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur za en zo 11-11.30 uur aan huis. A Leiderdorp - za, J. v.d. Leden, Hoofd straat 8, tel. 894539; van 12.30-13 uur spreekuur aan hetzelfde adres, zo, M. v.d. Waart, Loevestein 40, tel. 891037; van 12.30-13 uur spreekuur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - za, D.L.P. Overvest, Ter- weeweg 152," tel. 173994; zo, E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voorschoten - za, W. van Dam, Palesti- nalaan 29, tel. 3960; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Wassenaar - noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: R. van Niekerk, Van Polanenpark 92, tel. 19014. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 29 tot donderdag 5 mei 8 uur door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Noord-Hofland, Thorbec- keweg 3, Voorschoten, tel. 762877. Helder, Roest: F. Muurling, Plant soen 23, tel. 125057. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- za, D. v. Wickevoort Crommelin, Sant horst 7, Leiderdorp, tel. 890115; zo, G.J. v. Hof, Plantage 10, Leiden, tel. 141836. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEI DSC H m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Losser Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor: Witte Singel 1 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M. J. Post Commentaren: R. D. Paauw, W F. J. Wirtz en A A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B W. T Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2