Ik heb niets te ontkennen... 'Nationaliteit' Bob Potton weer ter discussie Noorderkwartier stopt Fiscus komt Willem II tegemoet Aan vooravond WK-tafeltennis Hans van Breukelen bekent schuld in zwart geld-affaire SLAAPKAMER CENTRUM ^PROVESTE MODE>4 Jong Oranje speelt gelijk Rijvers stelt ultimatum LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 APRIL 1983 TILBURG (ANP) - De belas tingdienst heeft de Tilburgse eredivisieclub Willem II on geveer 700.000 gulden aan be lastingvorderingen kwijtge scholden. Willem II stond voor ongeveer 1,7 miljoen gulden bij de Fiscus in het krijt. Met deze vermindering meegerekend zit de Tilburg se club nog voor 1,8 miljoen gulden in de schulden. Zo heeft de bedrijfsvereniging nog 600.000 gulden tegoed. Drie weken geleden besloot het ministerie van Financiën een gedeelte van de belasting schuld van FC Utrecht kwijt te schelden. Willem II en FC Utrecht verkeren beide in surséance van betaling. De bewindvoerder van de Til burgse club, mr. M. Franken, hoopt dat de surséance van betaling tegen september van dit jaar opgeheven kan wor den. Van doorslaggevend be lang daarbij is de beslissing die de Tilburgse gemeente raad gaat nemen over even tuele uitbetaling van achter stallige en nieuwe subsidie aan Willem II. De club zou de afgelopen jaren vier ton sub sidie ontvangen hebben. Wil lem II voldeed evenwel in die periode niet aan de subsidie voorwaarden. B en W van Til burg zijn van mening dat de club daar nu wel aan voldoet. Het gemeentebestuur gaat dan ook op 4 mei de stem ming binnen de commissie Sportzaken peilen over even tuele uitbetaling van die vier ton. Ook willen B en W de Til burgse club tot 1985 met 287.000 gulden steunen. TOKIO - Het valt nog te bezien of de Engelsman Bob Potton tijdens het wereldkampioen schap tafeltennis voor de Nederlandse herenploeg mag uitkomen. De reglementencom missie van de Internationale Tafeltennis Federatie (ITTF) heeft namelijk besloten om zijn uitverkiezing in het Nederlands team aan de kaak te stellen in het hoogste bestuurs college binnen de ITTF, de zogenaamde Council, dat voorafgaande aan het mondiale toernooi in Tokio in vergadering bijeen zal komen. Bettine Vriesekoop: "Nuttige Japanse stage" LEIDEN - De korfbalvereni ging Noorderkwartier houdt per 1 juni op te bestaan. Het bestuur en de nog bijna veertig overgebleven leden zien geen toekomst meer voor de afdelingsclub. Vrij wel allen stappen na de op heffing over naar Zuiderk war tier. "We verdwijnen heel netjes", vertelt bestuurslid Jan Reij- ken. "We hebben nu nog iets in kas om de zaak netjes af te ronden. Als kleine vereni ging redden we het niet meer. De veldhuur voor het terrein bij de Groenoordhal- len is niet meer op te bren gen met veertig leden. Er was nog een reservepotje, maar dat werd elk jaar weer kleiner. Nu zijn we nog schuldenvrij". Niet dat het bestuur van Lei- dens kleinste korfbalvereni ging er niet alles aan gedaan zou hebben om de club, die het 33ste levensjaar net niet zal halen, draaiende te hou den. Maar alle moeite om het ledental nog te verhogen was vergeefs. "We hebben echt alles geprobeerd", al dus medebestuurslid Corrie Nieuwenburg. "Acties in de oude wijk, de speeltuin waar we vandaan kwamen. Maar het is een vergrijzende buurt. En wat er nog aan jeugd vandaan komt zit bij de majorettes of voetbalt". "Als we er twintig leden bij- gekregen hadden, waren we doorgegaan", benadrukt voorzitter Joop Nieuwen burg nog eens. Om de leden voor de korfbal sport te behouden is het be stuur gaan zoeken naar een vereniging, die de hele spe lersgroep op zou kunnen ne men. Want bij elkaar blijven wilden de Noorderkwartier- leden wel. Daarbij viel al in een vroeg stadium de naam van Zuiderkwartier, dat qua clubsfeer wel bij Noorder kwartier zou passsen. Na uitgebreid overleg werden deze maand de knopen door gehakt en inmiddels is ook het overleg met de Gemeen te Leiden en de afdeling Rijndelfland van het KNKV afgerond. Zuiderkwartier krijgt er volgend seizoen twee senioren en een junio rentwaalftal bij om de aan was, die het ledental doet stijgen tot boven de 250, op te vangen. De commissie wil de 'kwestie-Pot- ton' opnieuw bezien, omdat hij tijdens de wereldkampioen schappen van 1981 in Novi Sad als reserve van de Britse ploeg fungeerde. Volgens de interna tionale reglementen moet men echter minstens één wereldkam pioenschap overslaan om voor een ander land te mogen uitko men. Deze bepaling zou Potton dus uitsluiten voor het WK in To kio dat donderdag van start gaat. Speelverbod Bob Potton kreeg de afgelopen winter als gevolg van een protest van Noorwegen al een speelver bod opgelegd om namens Neder land aan de Europese competitie deel te nemen. Nadat de NTTB echter dankbaar gebruik had ge maakt van de zeker niet water dichte internationale reglemen ten op dit punt, werd het verbod naderhand weer opgeheven, zo dat de in Nederland woonachtige Brit alsnog met Oranje tegen de Sowjet-Unie kon spelen. Het fiat daarvoor werd verstrekt door de president van de ITTF, Roy Evans uit Wales, die zelfs een schriftelijke stemming per post over de 26 leden in de wereld noodzakelijk achtte om het ge schil uit de wereld te helpen. In het voordeel van Potton spreekt wel dat hij tijdens het WK van '81 in Novi Sad nooit in actie is kun nen komen voor de Britse ploeg, omdat hij langdurig geblesseerd Nederland is op z'n sterkst naar Tokio vertrokken. Dat wil zeg gen dat er voor het eerst een he renploeg is afgevaardigd van vijf man met de debuterende Theo Bakker als coach. De damesequi pe bestaat uit vier speelsters die gecoached zullen worden door Milan Stencel. Aan dit elftal is nog een fysiotherapeut, Peter van Schie, toegevoegd, zelf in zijn jonge jaren een ereklasse- speler die het klappen van de zweep kent. Voortreffelijk De sfeer in de Nederlandse ploeg is een dag voor aanvang van het WK voortreffelijk. Van enige ri valiteit vanuit het clubgebeuren ZEIST - Hans van Breukelen heeft pas gistermorgen de dagvaarding onder ogen gekre gen, die hem samen met nog 14 verdachten in de affaire-FC Utrecht op 2 juni voor het hekje van de rechtbank roept. De doelman van Oranje werd gisteren gestoord tijdens een training op het Zeister sportcentrum door een politiefunctionaris, die hem de op roep met een beleefd knikje overhandigde. „Ik dacht eerst aan een grap", zegt de sluitpost van Nottingham Fo rest, die vanavond tegen Zweden aan zijn tiende interland toe is. „Ik had ook al geen officiële be vestiging gekregen van Rijvers, die me telefonisch overigens wei vroegtijdig uitnodigde voor de wedstrijd tegen Zweden. Mis schien zijn die misverstanden wel veroorzaakt door mijn ver huizing vier weken geleden. Ik heb vanmorgen vroeg zelf maar gebeld hoe laat ik in Zeist ver wacht werd". Van Breukelen, die over anderhal ve maand moet voorkomen we gens het „onjuist invullen van het inkomstenbelastingformu lier", zegt overigens blij te zijn dat het einde van de slepende kwestie rond het zwarte geld in zicht komt. „Ik heb weinig te ontkennen, het formulier is niet juist ingevuld. Bij elkaar gaat het me een vracht geld kosten, want de FIOD heeft ook niet stil geze ten. Ik zal voor de rechter ver schijnen, al verzoek ik om een dag uitstel omdat we op 2 juni met Forest terugkeren van een toernee in Canada". Na twee gemiste interlands (Malta en Spanje) heeft de van een me niscus herstelde Van Breukelen het vertrouwen van Kees Rijvers herwonnen. „Hoewel ik een maand terug wel schrok van een uitspraak van de bondscoach", bekent de 26-jarige ballenvanger. „Rijvers zei toen dat hij voorlo pig door zou gaan met Piet Schrijvers in de goal, terwijl hij indertijd beweerde dat hij Piet slechts als stand-in zag". De recente keus van de Abcoude naar voor een ongewis Canadees avontuur bracht Hans van Breu kelen weer snel bovenaan het lijstje van Rijvers. „Als Piet niet voor Edmonton Eagles had ge kozen, dan zat ik hier waar schijnlijk niet. Aan de andere kant: als ik op 5 december niet aan mijn knie was geholpen, dan was Schrijvers tegen Malta en te gen Spanje niet aan bod geko- "Geen hinder" De knieblessure die Van Breuke- ADVERTENTIE len langer buiten spel hield dan hij verwachtte, is goeddeels her steld. „Zeven wedstrijden sta ik nu weer in de goal. Ik kan de knie nog niet voor honderd pro cent buigen, maar dat hindert me niet met spelen. Na het seizoen neem ik een maand volledige rust, dan moet het allemaal weer in orde zijn", aldus de ex-FC Utrechter, die nog geen tel spijt zegt te hebben gehad van zijn driejarige verbintenis met Fo rest. „Zou ik morgen voor tien jaar kunnen bijtekenen, dan zet te ik direct mijn poot onder dat papier. Ik heb een rotperiode achter de rug, maar zelfs in die tijd heb ik het in Engeland reuze naar mijn zin gehad". Niet alleen het leven, ook het kee pen gaat hem goed af, zegt hij. „Ik heb wel een periode van aan passing gekend. In het begin vormt de taal een struikelblok: in een fractie van een seconde moet je een medespeler iets toeroepen en voordat je zo'n term hebt ver taald... Verder moest ik wennen aan de verschillen in spelopvat ting. In Nederland krijg je vaak te maken met één spits, in Enge land zijn dat er niet zelden twee, en niet zulke kleine jongens. Ik dorst aanvankelijk niet veel bal len te pakken, liever stompte ik, om zo weinig mogelijk risico's te lopen. Dat loopt nu allemaal een stuk lekkerder". Als alles meezit acteert Van Breu kelen het nieuwe seizoen in het UEFA-cuptoernooi met zijn club. „Als Manchester United de beker wint, dan hebben wij aan een zesde plaats genoeg. Dat zou fantastisch zijn, want Forest heeft twee magere jaren gekend. Manager Brian Clough is eigen lijk bezig met een periode van opbouw, zouden we nu al Euro pees voetbal halen dan kan je van een enorme bonus spreken". Stadhuisplein leiden Programma donderdag28 april *11* 18.30 uur 19.00 uur LEIDEN 19.35 uur LEEFT 20.10 uur voorwedstrijd F-junioren LFC-Roodenburg (clubs) de Rolleman - Morswijk (buurtver.) VTL - Lugdunum (clubs) Geeft één broek voor twee billen SITTARD (GPD) Jong Oranje heeft coach Rob Baan aardig in de steek gelaten tijdens zijn af- scheidswedstrijd. De „nieuwe generatie" schopte het in een bij zonder vriendschappelijk duel in het Sittardse Fortuna-stadion te gen Jong Zweden niet verder dan 1-1. Jong Oranje beperkte zich een uur lang tot technische baloefenin gen en begon pas echt te voetbal len nadat Lars Larsson de Zwe den met een schitterend doel punt naar een voorsprong had geschoten. Drie minuten voor tijd bespaarde Guus van de Borgt de naar FC Den Haag vertrekkende coach Baan en Jong Oranje een com plete afgang met een frommel- doelpunt: 1-1. Baan: „Ik ga deze week nog voor Kees Rijvers de kwaliFicatiewedstrijd Spanje-Ier- land bekijken. Dan zit het erop". is geen sprake, ook al omdat ze ker bij de heren geen uitgespro ken topper voorhanden is. Zowel de beide Van Spanje's, kam pioen Ron en Henk, als het Ni- kon-duo Han Gootzen en Bob Potton, als René Hijne zijn ge lijkwaardig. Niemand draagt het etiket kopman. Milan Stencel zal dan ook voor de landenontmoe- tingen per tegenstander bekij ken welk drietal hij op zal stel len. De heren hebben als doel eindelijk eens uit de tweede categorie te promoveren. Op diverse wereld kampioenschappen miste men deze overgang telkens op het laatste moment en nu staan de kansen iets beter dan de 24ste plaats in 1981. In dezelfde poule als Nederland is echter ook Hongkong ingedeeld dat zojuist terug is uit Maleisiè, uit Koeala Loempoer, waar het op de sterke Commonwealth Games alle ze ven Finales won, wat de versla gen Britten enorm heeft ver baasd. Nederland probeert via de Engelse ploeg er achter te komen hoe sterk de equipe uit Hong kong nu precies is. Voor de pro motiekansen moet Nederland minstens een tweede plaats in de groep behalen, om het recht te krijgen een promotiewedstrijd te spelen. Vriesekoop Inmiddels heeft Europees kam pioene Bettine Vriesekoop zich met de 16-jarige debutante Ellen Bakker bij de ploeg gevoegd en hun intrek genomen op de 26ste etage van het uit 46 verdiepingen tellende peperdure Keizo Plaza- hotel dat zo'n 20 minuten per bus verwijderd is van het omge bouwde Yoyogi-sportpaleis, wat destijds tijdens de Olympiade dienst deed als zwemstadion. Bettine Vriesekoop is ondanks de zware loting optimistisch, opge ruimd en bijzonder te spreken over haar voorbereiding. Eerst in alle stilte in Hazerswoude, later gevolgd door een intensieve trai ningsstage bij de Japanse selec tie, waarvoor ze vergezeld van haar trainer Gerard Bakker reeds tien dagen geleden naar Tokio vertrok. „We trainden op een ac commodatie die te vergelijken is met Papendal, zo'n twee uur rij den van Tokio vandaan. De oe fenstof was redelijk, hoewel het me verbaasde dat de Japanners zo ontspannen en soepel naar een WK kunnen toeleven. Dat heeft overigens niets te maken met het mogelijk ontbreken van enige discipline in die ploeg, die is gewoon enorm. Aanpassings problemen heb ik helemaal niet gekend, onmiddellijk na aan komst werd ik vrijwel direct geaccepteerd. De stage is in ieder geval nuttig geweest voor mijn voorbereiding op het WK". ZEIST (ANP) - Bondscoach Rijvers heeft aan twee trai ningen voldoende gehad om te concluderen dat een aan tal voetballers de vriend schappelijke wedstrijd te gen Zweden "optimaal wil len gebruiken". Dat is maar goed ook, want "zonder spanning van op leven en dood", wil Rijvers verschil lende kandidaten voor het laatst een test laten afleg gen. "Een jongen als Van der Gijp moet nu toch wel wat laten zien", zei de keuzeheer gisteren. "Straks tegen IJs land (9 september) moet hij er zijn. Wie nu doorbreekt is er. Dat geldt ook voor Ver meulen en Koolhof'. Rijvers heeft de drie aanval lers een ultimatum gestéld. De bondscoach acht de ge ringe concurrence die Rene van der Gijp in zijn club Lo keren als rechterspits onder vindt bepaald geen stimu lans is om eens het vuur uit de sloffen te lopen. Van na ture geen "werker", moet de vroegere Sparta-speler het van een briljant moment hebben. Het Feyenoord van dit seizoen zou een goede ploeg voor hem zijn", aldus Rijvers. "Daar zou bij wel moeten werken. Ook als het tegen Zweden tegenvalt blijf ik hem, Koolhof en Ver meulen in hun clubs volgen. Koolhof speelt momenteel erg slecht. Ik ben ervan overtuigd dat hij meer waard is dan wat hij de laat ste maanden heeft laten zien". UWZJkj *21KJ C&JW

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13