Zaalvoetbalbeker naar Voorhout Wereldraad: gevaar van chaos Verrassende winst van basketbalsters Uur van waarheid voor Olympiërs Winsemius: verbod op giftige PCB's Inhaalduels Canada naar finalegroep Steenkamp voorzitter Eerste Kamer Spanningen in haven Amsterdam lopen op Voorspelbare thema's bij maatschappijleer Koopmans overleden DINSDAG 26 APRIL 1983 Varia KATWIJK - Bax is gisteravond in de Katwijkse Cleijn Duin hal ver rassend winnaar geworden van de Leidse zaalvoetbalbeker. De ploeg uit Voorhout ontfermde zich over de cup door Vonk, kampioen van de hoofdklasse, met 5-2 te verslaan. Op de overwinning van de Voor- houters viel niets af te dingen. leiden - deze week worden er in de KNVB en afdeling inhaalwed strijden gespeeld. Het program ma: Vanavond: VTL-DOSR (zo-vierde klasse B, 18.45); Alphen-DSVP (KNVB-beker; 18.30); Kagia-Ab- benes (za-afd. 19.00) Donderdag: ASC-VNL (zo-afd, 19.00); ZLC-WSB, Valken- TAW en GWS-Leiden (za-afd, 19.00). Het feit dat het team van Vonk in Katwijk niet optimaal functio neerde heeft wellicht te maken met de strijd om promotie naar de interregionale klasse, waarin de ploeg nog is gewikkeld. BAX heeft, nu de competitie tot het verleden behoort, de handen vrij. Dat was te merken. Aanvankelijk toonden de ploegen zich gelijk waardig, maar in het tweede part nam het team van aanvoerder Cor van Steyn afstand van de Leidenaars. De eerste helft werd vooral gekenmerkt door het goe de keepers-werk van Bram Brandt (Vonk) en Nico Groene- weg (BAX). Nadat Chris Gubler (voor de Leidenaars) en Cor van Steyn (voor de ploeg uit Voor hout) het houwerk hadden ge raakt, kwam BAX, één minuut voor de pauze, op voorsprong dankzij Jan Homan: 1-0. Direct na de rust maakte Bles Zu- ma op fraaie wijze gelijk, maar hierna namen de Voorhouters af stand. John van Dijk, Cees van der Lans en opnieuw John van Dijk zetten de Leidenaars op een onoverbrugbare achterstand: 4- 1. In de laatste minuut maakte Theo van Kampen er met een kopbal zelfs 5-1 van. Op de val reep slaagde Ger Nagtegeller er in de stand voor zijn ploeg een iets draaglijker aanzien te geven. Leids team Het Leids selectieteam behaalde gisteravond in Amsterdam een 2- 1 overwinning op de geselecteer de spelers uit de hoofdstad. De wedstrijd werd gespeeld als voorbereiding op het Nederland kampioenschap voor afdelings teams, dat zaterdag in Arnhem wordt gehouden. In de Leidse ploeg ontbraken Hans van Leeu wen (geblesseerd) en Jan Hoge- woning, die van Rijnsburgse Boys geen toestemming kreeg af te reizen naar Amsterdam. Als vervanger trad Hennie Koet op. Het team bestond verder uit Leo van Kampen, Peter Hoge wo ning, Wim van Harskamp, Mario Faber, Robert de Roo en Peter Schalk. Via Hogewoning en Van Kampen kwamen de Leidenaars op een 0- 2 voorsprong. Blokzijl tekende hierna de treffer aan voor Am sterdam, dat een geheel nieuw team op de been had gebracht. De Amsterdammers konden het maar moelijk verdragen, dat te gen een achterstand aangekeken moest worden. Vooral in de tweede helft had de wedstrijd daarom een grimmig karakter. Mede in de hand gewerkt door de arbiter, die zich op een veld waande inplaats van in een sporthal. Promotiecompetie In de strijd om promotie naar'de interregionale klasse, behaalde EWENO gisteravond een 5-3 overwinning op Xerxes. KNVB-onderonsje. Uit handen van Wim van Duivenbode, voorzitter van afdeling zaalvoetbal, ontvangt Cor van Steyn (Bax), in het dagelijks leven werkzaam als administrateur bij de afdeling Leiden, de zaalvoetbalbe ker. (FotoHoivas MUNCHEN - In het wereldkam pioenschap ijshockey in de a- groep heeft West-Duitsland gis teren in München verloren van Canada. De uitslag werd 1-3 via periodestanden van 0—0, 1—2, 0-1. Door deze nederlaag werd West-Duitsland verbannen naar de verliezersronde met kans op degradatie. Canada ging over naar de finalegroep, waarin te gen Sowjet-Unie, Tsjechoslowa- kije en Zweden om de medailles gespeeld wordt. In de tweede wedstrijd versloeg Oost-Duitsland verrassend Fin land met 6—4 via de periodestan den van 1—1, 1—1 en 4—2. Stand: 1. Sowjet-Unie 6 6 0 0 12 36- 4 2. Canada 7 5 0 2 10 26-16 3. Zweden 6 4 1 1 9 23-16 4. Tsjechoslowakije 6 3 117 19-15 5. West-Duitsland 7 3 1 3 7 17-23 6. Oost-Duitsland 7 2 0 5 4 19-28 7. Finland 7 1 1 5 3 20-28 8. Italiè 6 0 0 6 0 5-35 NOORDWIJK - Het Nederlands dames basketbalteam behaalde gisteravond een verrassend mak kelijke overwinning op het ster ker geachte Brazilië. De Neder landse dames versloegen in deze oefenwedstrijd de Zuidameri- kaanse opponent, behorend tot de zes beste basketballanden ter wereld, met 73-57. Nederland, gezegend met een zeer lange ploeg, startte bijzonder sterk. MSV speelster Ria Bröring zette haar lange mensen goed aan het werk en na enkele minu ten leidde Nederland met 12-4. Brazilië kwam pal daarop terug door acties van de absolute ster- speelster van de ploeg Hortencia Marcari: 16—12. Deze betaald spelende Marcari be schikte over fantastische bewe gingen en een perfect jump-s hot. De rest van haar team moest echter duidelijk achter blijven. Coach Han Wallaart wist dat het meeste Braziliaanse gevaar van deze Marcari moest komen en via een effectieve zone-verdedi ging werd zij nagenoeg uit de we- strijd gehouden. Vorig jaar lukte dat een stuk minder en Neder land verloor toen prompt met 57—77 van ditzelfde Brazilië. In de aanval passte Nederland de bal lang rond en werd er rustig naar de juiste opening gezocht. Vooral de jeugdige Annet Keur was in deze fase uiterst trefzeker. De thuisploeg liep via 20-18 en 28-18 naar een comfortabele 34—20 ruststand. De Braziliaanse coach Barbosa bleef met zijn pupillen lang in de kleedkamer en zijn ongetwijfeld gepeperde praatje leek begin tweede helft vruchten af te wer pen. Brazilië kwam fanatiek pressend terug 34—26. De vreug de was echter van korte duur, want het Braziliaanse afstand schot bleef te zwak en in de re bound moest Marta Sobral het in haar eentje duidelijk afleggen te gen de Nederlandse overmacht. Blangé, Keur, Van Heivoort en Van der Lagemaat pakten moei teloos de meeste ballen van het bord. De ploeg van Wallaart liep door naar 51—36 en de wedstrijd was gespeeld. De oninterressan- te slotfase werd ontsierd door een slaapverwekkende vrije-- worpcyclus. Bij 73-57 kwam er een eind aan deze eerste inter land tussen beide landen. Van avond volgt in Den Bosch de tweede wedstrijd. Mar ja van Heivoort (14) in duel met de Braziliaanse speelsters Marcari en Sobral. (Foto Holvast) Scores Nederland: Bröring 6, Steen- metz 6, Hoekstra 4, Van der Veen 10, Seca 4, Van der Lagemaat 4, Klos 2 ,Van Heivoort 13 en Blangé 12. Scores Brazilië: Marcari 18, Krabben- borg 3, De Castro 6, Paula da Silva 6, Sobral 1, Teixeira 17 en Suzete da Sil va 6. In Istanboel verloor het Neder lands herenteam na verlenging van Turkije: 84-83. Na de nor male speeltijd was de stand 72-72. Tijdens de ontmoeting namen de scheidsrechters vol gens Nederlandse waarnemers meerdere dubieuze beslissingen in het voordeel van de Turken. Plaat scoorde 23 punten. WILL MOERER RIMNICU VILCEA (GPD) - Wan neer de slopende reis van Am sterdam naar Rimnicu Vilcea een voorbode is van hetgeen het olympisch elftal van Ger Blok morgenavond tegen Roemenië te wachten staat, voorspelt dat wei nig goeds. Na een drie uur duren de vliegreis, met een hinderlijke tussenstop in Zürich, arriveer den de zestien door Ger Blok ge selecteerde profvoetballers gis teravond in het pikkedonker en in een hevig noodweer na een busreis van bijna vier uur in de stad aan de voet van de Karpa ten. Direct verantwoordelijk voor deze reis van bijna twaalf uur is de na tionale ploeg van Joegoslavië, Record Stalman WALNUT - Ria Stalman heeft tij dens atletiekwedstrijden in Wal nut haar Nederlands record dis cuswerpen verbeterd. Stalman kwam tot een afstand van 67 me ter en 20 centimeter. Het oude re cord werd op een dag na een jaar geleden eveneens in Walnut ge vestigd. Stalman wierp toen 66,58 meter. De in de Verenigde Staten stude rende Stalman won de wedstrijd. Meg Ritchie uit Engeland werd tweede met een worp van 65,34 meter. die de Roemenen onlangs in de eerste kwalificatiewedstrijd voor „Los Angeles" met 4-1 de les las. Aanvankelijk was de ontmoeting van morgenavond gepland in het gigantische „23 augustus-sta- dion" van Boekarest, waar we reldkampioen Italië negen dagen geleden in de voorronde om het Europees kampioenschap met 1- 0 de kous op de kop kreeg. Die overwinning, waarvan Ger Blok getuige was, heeft zoveel indruk op de bondscoach ge maakt, dat de sporen daarvan na drukkelijk in zijn selectie zijn te rug te vinden. Om die reden zag hij er kennelijk ook geen heil in de centrumspits van FC Utrecht (Carbo) in de selectie te handha ven, ondanks het feit dat de Feyenoorder Houtman door een blessure niet beschikbaar was. Onder de indruk van de instel ling en de kwaliteit van het Roe meense voetbal legde Blok ook het accent op het middenveld. Bij die spelers ontbreekt Andre Hoekstra (Feyenoord), die de bondscoach er morgenavond graag bij had gehad, maar die vo rige week in de laatste oefenwed strijd tegen Roda JC geen toe stemming van Hans Kraay kreeg. Die opstelling van de scheidende trainer van Feye noord prikt Ger Blok zichtbaar, desondanks wilde hij daar niet veel woorden aan vuil maken. „Toch zullen we in Nederland meer dan ooit moeten toewerken naar een situatie", meende Blok, „dat de spelers zelf kunnen be slissen of ze al dan niet aan een selectie gehoor geven. Het is ook in het belang van het totale Ne derlandse voetbal dat de samen werking tussen de clubtrainers en de bondscoaches na Roeme nië nog strakker wordt aange haald. Want als die wisselwer king er niet is, kunnen we het in Nederland wel schudden". Voor het imago van het Nederland se voetbal is het volgens Blok van belang dat zowel het A-elftal van Kees Rijvers (tegen Zweden) als het olympisch elftal morgen avond een positief resultaat haalt. In de voorbereiding op de ze eerste klus van betekenis, na dat het onbeduidende Liechten stein in de voorronden simpel opzij werd geschoven, moest Ger Blok ("dit wordt het uur van de waarheid") volstaan met drie oe fenwedstrijden. Dat is nog altijd heel wat meer dan Rijvers zich kan permitteren, maar desondanks noemde Blok die voorbereiding gisteren niet ideaal. In vergelijking althans met de manier waarop Joegosla vië en Roemenië, naast Italië de tegenstanders van het olympisch elftal in groep C zich op „Los An geles" kunnen voorbereiden. „We moeten daarom ook realist zijn en niet meteen wonderen van deze ploeg verwachten". Als positief heeft Blok echter erva ren de initiatieven die spontaan vanuit de spelersgroep zijn geko men om de trainingsbelasting in Zeist verder op te voeren. „Voor mij is dat ook een duidelijk be wijs", aldus Blok, „dat het olym pische project, bij de spelers is aangeslagen. Wij nemen dit pro ject ook hoogst serieus en heb ben daarom de Roemenen ook geweigerd alsnog twee spelers aan de lijst van 22 toe te voegen omdat er twee door blessures af vielen". Ger Blok kent die bles sureproblemen niet. Corver leidt voetbaltopper ZEIST - Charles Corver is zondag in het Olympisch stadion scheidsrechter bij de competitie wedstrijd Ajax-Feyenoord. Het is het laatste belangrijke compe titieduel voor de arbiter, die aan het einde van dit seizoen met fluiten moet stoppen. Corver heeft de "pensioengerechtigde" leeftijd van 47 jaar bereikt. Aardenne: Hoogovens moet inleveren voor redding Demka LUXEMBURG (GPD) - Het Hoogovens-staalconcern in IJ- muiden zal zijn produktiecapaci- teit met 150.000 ton extra moeten inkrimpen indien de voorgeno men sluiting van Demka in Utrecht niet doorgaat. Deze waarschuwing gaf minister Van Aardenne van economische za ken gisteren in Luxemburg, waar hij met de EG-industriemi- nisters de problemen op de Eu ropese staalmarkt heeft bespro ken. Binnenkort zal Van Aardenne met zijn collega's uit België en Lu xemburg een conferentie hou den over mogelijke samenwer kingsvormen tussen Hoogovens, de Belgische staalgigant Cocke- rill Sambre en het Luxemburgse bedrijf Arbed. Totale samenwer king in de vorm van fusies staan hierbii niet op de agenda. De opmerking van Van Aardenne over Demka is actueel omdat de gemeente Utrecht momenteel middelen probeert te vinden om Demka, een dochteronderne ming van Hoogovens waar 275 man werken, open te houden. Lukt dit, dan zit Hoogovens in een moeilijk pakket. De in Brus sel toegezegde inkrimping van de totale Nederlandse staalpro- duktie wordt dan niet meer ge haald. In dat geval zou het veel modernere bedrijf in IJmuiden extra moeten inkrimpen en daar voelt de Hoogovens-directie wei nig voor. HILVERSUM (GPD) - Minister Winsemius van milieu wil alle pcb's (polichloorbefinilen) in ons land verbieden. Momenteel werkt zijn departement aan een wijziging van de Wet Chemische Afvalstoffen waardoor dit ver bod naar alle waarschijnlijkheid dit najaar van kracht wordt. Dit verklaarde de minister maandag avond voor de KRO-televisie. Sinds 1979 is er al een verbod om pcb's en produkten met deze ge vaarlijke chemische stof op de markt te brengen. Een uitzonde ring werd toen gemaakt voor de toepassing in gesloten systemen, zoals transformatoren, weerstan den en condensatoren. Het gaat de minister - ondanks de laatste jaren pas onderkende ge varen van het gebruik van pcb's - te ver om de bedrijven waar transformatoren met pcb's staan te verplichten deze machines vervroegd af te laten schrijven. Wel hoopt Winsemius dat de techniek ten aanzien van trans formatoren zich snel ontwikkelt zodat het voor de industrie aan trekkelijk wordt de bewuste transformatoren versneld te ver vangen. Hij sluit daarbij een actieve rol van de overheid niet uit. Met betrek king tot wat er moet gebeuren met de pcb's die vrijkomen, stelt de bewindsman dat een onder deel van de genoemde wetswijzi ging ongetwijfeld betrekking zal hebben op de vervanging en de verwijdering van de pcb's. DEN HAAG (GPD) - Het CDA-be- stuur heeft oud-partijvoorzitter Piet Steenkamp als eerste ge plaatst op de voorlopige lijst voor de fractie in de nieuwe Eer ste Kamer. De huidige fractie voorzitter, dr. J. H. Christiaanse, staat als tweede op de lijst. Deze volgorde lijkt vooral ingegeven door de wens van het CDA dat Steenkamp tot voorzitter van de Senaat gekozen wordt. Het partijbestuur gaat er overigens van uit dat Steenkamp een even tuele verkiezing tot de voorzitter van de Eerste Kamer zal aanvaar den. Tot nu toe heeft hij zich nog niet hierover uitgelaten. Ook de andere in de Senaat vertegen woordigde partijen hebben zich hierover nog niet uitgelaten. Wel geldt het gebruik dat de grootste Mr. M. Geertsema is door zijn partij kandidaat gesteld voor een zetel in de Eerste Kamer. Hij is commissaris van de provincie Gel derland. (Foto ANP) fractie de voorzitter van de Tweede Kamer levert. De voor zitter van de Eerste Kamer komt dan uit de partij die de op een na grootste fractie in de Tweede Ka mer vormt. AMSTERDAM (ANP) - Tussen werkgevers en werknemers in de Amsterdamse haven heerst een gespannen situatie in verband met de ongunstige invloed op het werk in de haven door „mala fide praktijken" van koppelba zen, problemen rond de werkge legenheid en het tot stand ko men van een cao. Dit heeft een woordvoerder van de Vervoers- bond FNV gisteren meegedeeld. De bedrijfsgroep havens van de bond heeft de kaderleden opge roepen vanavond deel te nemen aan een kadervergadering voor het bespreken van de situatie. Volgens een pamflet, dat de bond momenteel op grote schaal in de haven verspreidt, kleineren de werkgevers de ongunstige in vloed van het werken met inge huurde krachten van koppelba zen: aantasting van de werkgele genheid en het opjagen van het werktempo. De havenwerkge vers hebben steeds de waarschu wing van de bonden om geen ge bruik te maken van koppbelba- zen genegeerd. De woordvoerder van de bond wijst in dit verband op de arres tatie kort geleden van directeu ren en andere functionarissen van vier Amsterdamse havenbe drijven in verband met het in dienst hebben van zwartwerkers, waarbij geen belasting en sociale premies werden betaald. Het is naar het oordeel van de bond helemaal niet nodig om werk krachten van koppelbazen in te huren, omdat er genoeg legale havenarbeiders in te zetten zijn via de Stichting Samenwerken de Havenbedrijven (SHB), de ar beidsreserve van de hoofdstede lijke haven waaruit de havenbe drijven kunnen putten. Ter gelegenheid van Pinksteren heeft het presidium van de We reldraad van Kerken een bood schap uitgegeven. Dit jaar heeft Pinksteren een bijzondere bete kenis, zo schrijven de zes presi denten, nu eind juli de assem blee van de Wereldraad in Van couver bijeenkomt om het thema "Jezus Christus - het leven van de wereld" te behandelen. De krachten van de dood lijken overweldigend en bedreigen de schepping en het menselijk leven. Het gevaar bestaat dat de schep ping wordt tot een vormeloze chaos, tot leegte en duisternis, door de dreiging van oorlogen en nucleaire vernietiging, zo schrijft het presidium. Velen voelen zich leeg omdat zij de noodzakelijkste dingen missen om in leven te blijven. Anderen voelen zich leeg omdat ze zo veel hebben en zo weinig betekenen. Velen hebben het doel in hun le ven verloren en verspreiden zin loosheid om zich heen door hun daden en woorden vol geweld en dood. "In deze wereld vol duisternis en dood mag de kerk in woord en daad verkondigen, dat God in Christus onze leegte heeft ver vuld met het leven in de heilige staat", aldus de Wereldraad. "Het is de gift van de liefde die ons leven doel en zin geeft". De orthodoxe kerken vieren dit jaar Pinksteren op 26 juni. De an dere christelijke kerken doen dat op 22 mei. Kerkelijk wetboek Het nieuwe kerkelijk wetboek, dat paus Johannes Paulus 11 op zo januari heeft afgekondigd, wordt in opdracht van de Nederlandse bisschoppen vertaald in het Ne derlands. Dit gebeurt in samen werking met Vlaamse canonis- ten. De commissie kerkelijk recht, die moet zorgen voor een geautoriseerde vertaling, is op 29 maart in Utrecht geïnstalleerd. staat onder voorzit terschap van dr. P. Coenen, offi- ciaal (hoofd van een kerkelijke rechtbank) van het bisdom Roer mond. Dr. Ch. Voncken, officiaal van Den Bosch. Bij Boekencentrum in Den Haag wordt een losbladige uitgave voorbereid van professionele informatie voor hervormde ambtsdragers. Het betreft hier een "kerkgebonden uitgave", maar dat wil niet zeggen dat er een werkwijze wordt bespro ken. De verschillen binnen de Nederlandse Hervormde Kerk, veelal in relatie met de ver scheidenheid aan modaliteiten, zullen in deze boeken worden besproken zonder te polarise ren. Dit zal recht moeten doen aan verschillen in opvatting. Er komen drie werkboeken, na melijk voor predikanten, voor ouderlingen en voor diakenen. De kerkvoogden vinden hun stof in het boek voor ouderlin gen. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Zwolle: A.J Leerink te Beesd. Beroepbaar stelling: ds. D.W. Koelman, Ko- ninginnelaan 5, 4532 BN Terneu- zen (01150-18950). Gereformeerde Kerken Beroepen te Groningen-West: J. Juijens te Duisburg-Ruhrort (West Duitsland) wonende te Al- pen-Bonninghardt. Aangeno men naar Wieringerwerf: drs. Th. A. van Beyeren Bergen en Hene gouwen te Wijhe; aangenomen naar Delfzijl: drs. J. Vree Azn. te Alphen aan den Rijn en Leo Bou- man te Rockaiye. Gereformeerde Kerken vrijge maakt Bedankt voor Kampen: W. Triem- stra te Utrecht-Centrum. Beroep baarstelling: M. van Veelen, Rommerinkhof 24 9751 SL Haa- ren (Gr.) (050-349603). Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Dordrecht: P. Hon- koop te Kampen. De meao-kandidaten van de ad ministratieve richting wer den op de eerste maandag ochtend van hun eindexa menperiode niet overmatig gekweld. Op het programma stond het eerste deel van het examen bedrijfsadministra tie. Dat eerste deel, uitslui tend gewijd aan de fabrieks- boekhouding, wordt door de kandidaten over het alge meen als eenvoudig be schouwd. Het tweede deel, dat op vrijdag 6 mei aan de orde komt, gaat over een aan zienlijk breder theoretisch gedeelte van de bedrijfsadmi nistratie en is daarom moei lijker te bestuderen. Naast dit aspekt speelde dit jaar ook nog het feit mee dat het examen eenvoudiger was dan voorgaande jaren. De enige complicatie deed zich voor in de eerste opgave, waar de kandidaten onder andere de seizoencorrectie in het derde kwartaal moesten berekenen voor de verkoop afdeling van de in de opgave beschreven firma K. Docent W.A. Grootenboer van de Christelijke Scholenge meenschap Beneden Maas in Vlaardingen had ook gecon stateerd dat dit onderdeel van het examen voor veel kandidaten tot problemen had geleid. „Overigens waren de andere opgaven erg een voudig", voegde hij daaraan toe, „zodat het al met al toch erg meeviel". Leerling Arjen Kramer vond het examen vrij makkelijk. De opgave waarin de seizoen- correctie moest worden uit gerekend had hem geen pro blemen opgeleverd. Dat was wel het geval bij Margriet van Dop. Zij stelde vast dat de eerste opgave onderdelen bé- vatte die ook in de verdere berekeningen een rol speel den. „Een fout in die eerste opgave werkt dus door in de rest van het examen". Vol gens de docent wordt daar bü de correctie echter rekening mee gehouden. „Ongehoorzaamheid is voor ve len een gewild gesprekson derwerp. Maar is het nu ge zond of juist ongezond voor onze samenleving?". Met de ze vraag zagen de leerligen van de Haarlemse meao- school Mr. Johan Enschedé, met het vak maatschappijleer in hun vakkenpakket, zich maandagmiddag geconfron teerd tijdens het eerste, schriftelijke deel van het lan delijke eindexamen voor dit vak. Het mondeling volgt nog. Naast de genoemde, beslist niet gemakkelijke vraag werden de leerlingen geëxamineerd over het onderwerp buiten landse werknemers. Aange geven moest worden met wat voor problemen buitenland se vrouwen en mannen te maken krijgen in een vreemd land. Het ging er ook om of de overheid wat aan die pro blematiek zou kunnen doen. Daarnaast de vraag aan wel ke eisen de media - kranten, radio en tv - moeten voldoen. Docent maatschappijleer R. Hundling vond de vragen en opgaven op grond van de les stof in de afgelopen maanden wel te beantwoorden. Al had hij kritiek op de „wat voor de hand liggende vragen". Hij vond voorts dat er te vaak drie of meer voorbeelden bij een antwoord werden ge vraagd. „Die voorbeelden kunnen dan erg dicht bij el kaar liggen en worden ge zocht". AMSTERDAM (ANP) - De jazz- journalist, publicist en socioloog Rudy Koopmans is gisteren op 50-jarige leeftijd in zijn woon- paats Amsterdam overleden. Be halve wetenschappelijk mede werker aan de subfaculteit socio logie en culturele antropologie aan de Universiteit van Amster dam, was Koopmans hoofdre dacteur van het muziektijd schrift 'Keynotes' en jazz-mede- werker van de Volkskrant. Ook heeft hij enkel boeken over on der meer de jazz geschreven. Koopmans is enige tijd voorzit ter van de anti-apartheids bewe ging Nederland en voorzitter van de stichting jazz in Nederland ge weest.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15