Van Berkels verstoren illusie Winst UVS Sjardijn bezorgt zege op valreep in Alphen Lisse blijft in bagger steken Blauw Zwart wint: 2-3 Wilhelmus maakt Roodenburg kansloos voor titel Opmars WSB gestuit Boys kansloos: 0-2 MAANDAG 25 APRIL 19B3 Sport PAGINA 13 DELFT - FC Lisse heeft na een 3-3 deling bij DHL weer wat meer speelruimte aan de staart van de tweede klasse. De équipe van Jan Faas is door de Delftse club in elk geval niet meer te achterhalen en liep een punt weg van degradatie-kandidaar nummer twee, SJC genaamd. De Lissenaren hebben nog een gunstig wedstrijdschema voor de boeg. Het is tekenend dat FC Lisse giste ren toch weer een punt in de Delftse baggerlaag moest achter laten. "We hadden het eigenlijk in het begin al af moeten ma ken", meende oefenmeester Jan Faas. "En dan die kansen nog aan het eind van de wedstrijd..". Voor de pauze nam Lisse tweemaal een voorsprong. Nadat Wim van Beek in de eerste tien minuten al twee keer oog in oog met DHL- keeper Leo Massaar was ge weest, doelpuntte na een kwar tier Wim Bouckaert: 1—0. Binnen vijf minuten herstelde Hans Bui tendijk het evenwicht in cijfers, maar Lisse nam daarna de wed strijd in handen. Laurens van der Voort wende zijn snelheid aan voor 2-1. Na slecht uitverdedi gen, waarvan Jos Brouwer profi teerde, werd het vijf minuten voor rust opnieuw gelijk (2-2). Pal na de hervatting werd DHL-er Rob Huisman op de rand van het strafschopgebied gevloerd. Voordat de muur op zijn plaats stond, pegelde Kees Adegeest viade binnenkant van de paal 3-2 binnen. Nadat Laurens van der Voort in eerste instantie een strafschop was onthouden, wees de afwezige scheidsrechter Vis ser een minuut of tien voor het eine wel naar de stip toen hij op nieuw, nu door René Zwaard, werd aangetikt. Wim Bouckaert zette de strafschop om in 3-3. Van der Voort miste in de reste rende speelminuten nog een unieke kans op de volle winst. LEIDEN - Blauw Zwart be haalde twee kostbare punten tegen VELO. Ruud Timmer zette zijn ploeg al na drie mi nuten op voorsprong. Tien minuten later maakte Cees Olsthoorn echter al weer ge lijk. Frank Voorham (van af stand) zette zijn ploeg toch weer op voorsprong. Dezelf de Voorham maakte er in de tweede helft ook 1-3 van. Wim van Dijk scoorde nog wel 2-3, maar verder lieten de Wassenaarders het niet ko- LEIDEN - In de derdeklasse heeft WSB de opmars niet voort kun nen zetten. De ploeg uit Noord- wijkerhout ging gisteren met 2-3 onderuit tegen Quick. LFC ver loor met 0-1 van RKAW. Dank zij deze overwinning behaalde de ploeg uit Leidschendam het kampioenschap in de derdeklas- se. Alleen UDO kwam tot een ze ge. De Oegstgeestenaren klopten Rijswijk: 2-3. WSB - Quick 2-3 Al na vijf minuten kon de thuis ploeg op een 1-0 voorsprong bo gen. Na een vrije schop van Ger ry van der Burg en een dooge- kopte bal van Berend van der Linden, vond John Jansen het net. Tien minuten later leek WSB op 2-0 te komen, maar de lat stond een treffer van Gerry van der Burg in de weg. Via Hen- drikse kwam Quick hierna op ge lijke hoogte. Leo Verbeek was hierna dicht bij een treffer. Hij zag de bal na zijn uithaal rake lings over de lat gaan. In het tweede part bracht Hoogwater Quick op voorsprong. Waarna de thuisploeg een moeilijke periode kende. De 1-3 van Hendrikse in de 62ste minuut leek de gena deklap voor WSB. Via John van Elk, na een voorzet van Kees Nulkes, kwamen de Noordwij- kerhouters toch weer in de race terug. De gelijkmer bleef even wel uit. LFC - RKAW 0-1 Qua voetbal deed LFC niet onder voor RKAW. In tegendeel zelfs. Alleen, en op dat onderdeel is de ploeg van Cees Vermeulen al va ker geklopt, toonden de Leid schendam mers meer karakter dan de thuisploeg. Het massaal opgekomen publiek (voorname lijk Leidschendammers) kreeg een aantrekkelijk duel voorge schoteld. Tot de zestienmeterlijn ging het LFC (weer met Ger Nag- tegeller en Cock van Zeist) goed af. Daarna was er echter nie mand, die een oplossing kon aan dragen. Via Driekus van der Lin den en Henk Brandt kreeg LFC wel kansjes; treffers bleven uit. Twintig minuten voor het einde beoordeeld Frank van Veen een diep gespeelde bal verkeerd. Bert Vogelaar profiteerde en schoot zijn ploeg naar het kam pioenschap. Rijswijk - UDO 2-3 Dankzij deze overwinning heeft de ploeg van Leo Holl beslag gelegd op een gedeelde tweede plaats. Een goed jaar derhalve voor UDO, dat gisteren vooral voor rust en in het eerste kwartier van de tweede helft goed voor de dag kwam. Rijswijk - UDO was een leuke partij voetbal. Niet vielen er alleen vijf doelpunten, ook de den zich vele spannende mo menten voor de beide doelen voor. Op aangeven van Wilbert Witteman scoorde rechter vleu gelverdediger Ronald Veldho ven na tien minuten 0-1. Hoewel Wilbert Witteman hierna twee maal dicht bij een doelpunt was, bleef deze stand tot de pauze ge handhaafd. Jan van der Salm maakte er na de rust 0-2 van. Via Simon van Vliet en Ed van Dom melen kwam de thuisploeg ech ter op gelijke hoogte. UDO wan kelde hierna even, maar Jan van der Salm, op aangeven van Wally van Haver, bezorgde UDO als nog de overwinning. Ben de Roo in tumultueuze slotfase van veld gestuurd IJMUIDEN - Dat het voor een voetbalelftal zelfs op een prachtige lentedag kan vrie zen en dooien maakte Frans Sjardijn gis termiddag duidelijk tijdens het duel Stormvogels - Lugdunum (uitslag 0-1). Terwijl het kwik in IJmuiden hoog op liep, liet Lugdunum zijn trouwe suppor ters aanvankelijk in de kou staan, om hen vervolgens in de tweede helft te laten transpireren van spanning. Niemand van de aanwezigen op sportpark "Zeewijk" gaf in de rust nog iets voor de Leidse ploeg, die drie kwartier de mindere was geweest van Stormvogels, dat echter geen afstand had kunnen nemen. Maar het liep, zoals zo vaak in de voetballe rij, heel anders. In de zevenenzestigste minuut legde scheidsrechter Van der Rol de bal op de penalystip, nadat Frans Sjar dijn door Peter Admiraal in het straf- schopgebeid was gevloerd. De wispeltu rige Leidenaar plaatste de bal hard in de hoek, maar doelman Van Kampen stopte de strafschop, zoals hij dat al vijf keer eer der dit seizoen heeft gedaan. Het leek dé tik voor Lugdunum. Inplaats van een 1-0 voorsprong moest alsnog de 0-0 deling worden verdedigd. Vanaf de zevenenze ventigste minuut moest Lugdunum dit zelfs doen met een voetballer minder. Ben de Roo immers vertoefde het laatste kwartier in de kleedkamer, nadat hij door scheidsrechter Van der Rol van het veld was gestuurd "wegens het aan de haren trekken van een tegenstander", aldus de arbiter na afloop. Nadat Jos Bakker onbe suisd was doorgelopen op Wim van As, riep De Roo de Stormvogels-spits tot de orde door zijn hand op het voorhoofd van de IJmuidenaar te 'plaatsen'. Dat daarbij de scheiding van Bakker werd verplaatst, daar maalde bijna niemand om. Behalve de spelleider, die Roo resoluut van het veld stuurde. Als de gemiste strafschop van Sjardijn niet fataal was geweest voor Lugdunum, dan zou het wel dit incident zijn. Dat de ploeg de nodige tegenslagen kan verwerken, is dit seizoen wel gebleken, maar dat Lug dunum met de volle winst uit IJmuiden zou terugkeren, nee, daar had niemand meer rekening mee gehouden. Behalve misschien Frans Sjardijn. Hij is vaak ver guisd, de Leidse vleugelspits. Maar hij bewijst zijn waarde door op heel belang rijke momenten beslissende goals te sco ren. Sjardijn heeft al jaren een neus voor de juiste positie en van dat reukorgaan maakte hij in de allerlaatste minuut ge bruik. Henry van der Weijden kwam aan de lin kerkant van het veld in balbezit. Van zijn voet kwam de bal via een speler van Stormvogels voor het doel... Waar Frans Sjardijn zich had opgesteld. Met een sim pele knikbeweging kopte hij zijn ploeg naar de zege. Die in de laatste minuut niet meer in gevaar kwam. "De jongens verdienen een compliment", was Eilander na afloop nauwelijks van de emoties bekomen. "Goed, in de eerste helft draaide het niet, maar dat hebben ze gecompenseerd door keihard te werken. Terechte lof van de trainer aan et adres van zijn elftal, dat onder zijn bewind is uitge groeid tot een hechte, aanvallend inge stelde ploeg, zonder echt zwakke plek ken. De eerste helft dan even niet in ogen schouw genomen. In die periode had de Leidse verdediging geen grip op het Stormvogels-spelletje, dat echter stierf in schoonheid. De telkens aan het front op duikende middenvelders dreven vooral Robert de Roo (die te kort kwam tegen uitblinker en ex Telstar-prof Rolloos) tot wanhoop. De thuisclub creëerde de nodi ge kansen, maar ook Lugdunum (Van Es) was dichtbij een doelpunt. Zoals de Lei- denaars in de tweede helft regematig in kansrijke situatie kwamen. Zelfs in de pe riode dat De Roo al onder de douche stond. Frans Sjardijn, die er eerder de oorzaak van was dat de dooi intrad, liet het in de slotfase weer vriezen. FRED SEGAAR ALPHEN AAN DEN RIJN - In een slechts bij vlagen aantrekkelij ke streek-derby heeft UVS giste ren vrij weinig moeite gehad om Alphense Boys in eigen huis te verslaan. Hoewel de Leide- naars zich aanvallend machte loos toonden, stapten zij toch nog met een redelijke 2-0 winst van het sportpark De Bijlen. Daarmee kreeg UVS z'n revan che voor de remise van destijds en tevens het verdiende loon naar een groter technisch ver mogen en overwicht. Alphense Boys mocht zich alleen in het laatste kwartier van de eer ste helft de betere ploeg noemen. Opmerkelijk was in die fase het hanteren van de lange pass, waar verder in het duel geen gebruik LEIDEN - Vooral dankzij de invloed van de Leidse vertegenwoordiging heeft Wilhelmus Roodenburg dit seizoen hinderlijk voor de voeten gelopen. De nederlaag vorig jaar in Voorburg vormde de directe in leiding Van een enorme terugval van de Kooiclub, die tot op dat moment een verrassende lijstaanvoerder was geweest. De terugwed strijd op sportpark Noord was een herhaling van de situatie. Nadat een opleving Roodenburg naar de bovenste regionen had geloodst, bleek wederom Wilhelmus spelbederver. Via de 1-2 zege bleef de équipe van Ruud de Groot kansrijk in de strijd om de titel; Rooden burg daarentegen kan zich in resterende vijf duels alvast gaan voor bereiden op het komende seizoen. De cijfers spreken dus m het voor deel van de leraar van het RIO. De verrichtingen in het veld daarentegen zijn nu niet bepaald reden voor een hosanna stem ming. De Groot kan wel roepen dat hij te weinig kwaliteit in de gelederen heeft, maar zoals zijn elftal zich in de eerste helft pre senteerde was ronduit negatief. Zonder door een Voorburgs been te worden gehinderd, kon den Aad de Groot en John van de Wetering het leer rondspelen. Al le geelhemden hielden zich op bij sluitpost Van der Holst om de Leidse probeersels onschadelijk te maken. Die verdedigende instelling was totaal onnodig, nu bleek dat Roo denburg niets, creatiefs op de soppige grasmat kon produce ren. Op aandringen van trainer Mouter moesten van achteruit lange ballen op het kopgrage hoofd van spits-Ciere worden ge speeld, maar die speelwijze le verde hoegenaamd niets op. "Na een kwartier heb ik Peter naar de flank gehaald en Ronald Jansen in de spits gezet. Via een wat ge leidelijker opbouw dacht ik dat het wat beter zou gaan, maar dat was niet het geval. De jongens zaten totaal vast en waren daar naast niet agressief genoeg". Het eerste doelpunt van Wilhelmus was daarvan het bewijs. Van de Wetering leverde op avontuur het leder onnodig in, waarna Ted van Berkel ongehinderd naar Nievaart mocht oprukken. Een tikje opzij en de vrijstaande Toi- ne Linders kreeg 0-1 op een dien blad. Een ontwikkeling die de formatie uit Noord 'te danken' heeft aan Leidenaars in Voorburgse dienst. Met name de familie Van Berkel heeft het grondig verpest bij de Leidse aanhang, nu des tijds Ted en gisteren weer Ted (aangever van de 0-1) en John (0- 2) de aspiraties bij Roodenburg volledig wegnamen. De feestver- stoorder nummer één heette evenwel Ruud de Groot. De in breng van de ex-trainer van Lug dunum had de ondergang van de blauwzwarten tot gevolg. Volle dig had De Groot zijn tactiek aangepast om "de zwaarste wed strijd van de competitie" tot een goed einde te brengen. De tegen stander moest het spel volgens de oefenmeester maken, Wilhel mus zou de kat uit de boom kij ken. "Zij moeten winnen om er bij te blijven, wij hebben aan een gelijkspel voldoende", wist De Groot vooraf. "Maar als Van de Wetering naar voren opschuift, zullen wij pijlsnel in de aanval gaan". Eén keer trok de vrije verdediger van Roodenburg in de eerste helft over de middenlijn en di rect was het aan de andere kant raak. Het gelijk van De Groot werd daarmee nog eens nadruk kelijk onderstreept. Hoewel de Leidenaar bij zijn komst in Voor burg liefst zeven vaste krachten Doelman Van der Holst en Marcel Commers kunnen niet meer voorkomen dat Ronald Jansen Roodenburg op 1-2 zet. Peter Ciere heeft zich op de achtergrond ontrokken van net strxjagewoei. (Foto HoIvast, zag vertrekken, heeft hij met z'n elftal een abonnement voor de top van de ranglijst. Het elftal speelt zuinig en maakt goed ge bruik van het sterkste wapen: spits Toine Linders. De overigen spelen louter in dienst van het elftal. "Het is nog geen uitgeba lanceerd geheel, maar die gasten vreten wel allemaal het gras op", oordeelde De Groot. ue tweeae neut Deiooiae aanvan kelijk veel. Mouter had z'n 'on derdanen' op hun gebrek aan werklust gewezen, terwijl het elf tal de opdracht meekreeg alle ballen hoog in de 'trechter' te mikken. Daar moest de Leidse luchtmacht, Aad de Groot en Pe ter Ciere, vervolgens onrust sto ken pn uiteraard een doelpunt produceren. Die viel in de 66ste minuut wèl aan de voor Rooden burg verkeerde zijde. Een houd baar lijkend schot van ex-Kooi- bewoner John van Berkel werd tot 0-2 gepromoveerd. Een belo ning voor de in de tweede helft wat aanvallender speelwijze van Wilhelmus, dat wel. Gestreden was de strijd evenwel niet want een paar tellen later liet de aalvlugge Ronald Jansen (na een uittrap van Nievaart) 1-2 aan tekenen. Veel Roodenburgers posteerden zich daarna in de Voorburgse strafschop-zóne om de vanachteruit gestuurde ballen tot de gelijkmaker te promove ren. Met voetballen had de top per uit de eersteklasse B niet veel meer te maken, maar het pu bliek kreeg waar voor de ingele verde knaak. Wat Roodenburg echter probeerde, de gelijkma ker viel niet, mede omdat de boomlange Ted van Berkel alle Leidse 'kogels' net zo hard 'te- rugvuurde'. "De overwinning was terecht", was Laurens Mou ter eerlijk, "zij speelden het uit gekookter dan wij". Een deur verder had Ruud de Groot het hoogste woord. ROB ONDERWATER van werd gemaakt. Op die ma nier sloegen de Alphenaren het middenveld over en ontweken zij het geroutineerde Leidse mid dentrio Van Seggelen, De Goey en Jansen. Veel profijt kon Al phense Boys daar overigens niet van trekken. UVS-doelman Wij nand Sloos moest zegge en schrijve eenmaal handelend op treden toen een voorzet van Nico Verwoerd bij Frank Bakker be landde. Diens schot werd door Sloos keurig uit de bovenhoek geplukt. Voor het overige hoefde UVS zich nauwelijks zorgen te maken over de tegenacties van de hoger inge schatte, maar onherkenbaar slor dig spelende Alphenaren. Al rap bleek de ploeg van de scheiden de trainer Gerard Désar meer in z'n mars te hebben. Linkerspits Hans van Leeuwen toonde zich in de beginfase zeer actief en ge vaarlijk. Reden waarom veel UVS-patronen via de linkervleu gel geweven werden. In de ze vende minuut miste Van Leeu wen de openingstreffer toen hij in kansrijke positie tegen de paal schoot. Ook Mario Faber bleek een goéd eindpunt voor het of fensieve UVS, dat Alphense Boys een dikke twintig minuten Alphense Boys-UVS: 0-2. Stef Asbay, Kees van Vliet en doelman Herman Rombouts kunnen Frits van der Heiden niet van het tweede UVS-doelpunt afhouden. (Foto Wim Dijkman) volkomen z'n wil kon opleggen. Faber en Van Leeuwen konden vooralsnog gestuit worden. In de 23e minuut had Faber evenwel moeten profiteren van voorberei dend werk van Dick Koenen. Toen Van Leeuwen bij een actie geblesseerd raakte en nauwelijks meer tot spelen in staat was, slaagde Alphense Boys erin de pressie te verminderen. Désar besloot toen tot z'n tweede wis sel. Hans Neuteboom kwam er in voor Van Leeuwen, nadat de ge blesseerd aan de wedstrijd be gonnen Cock van Weerlee eerder al vervangen was door "good- old" Frits van der Heiden. Deze wisselspelers zouden in de twee de helft de overwinning voor UVS in de wacht slepen. UVS had de draad van de eerste rondgang weer opgepakt en creëerde kans op kans. Voor het afmaken hadden de Leidenaars echter hulp nodig. In de 63e mi nuut bleek Alphense Boys daar toe bereid. Henny van Raay wil de een ongevaarlijke voorzet van Hans Neuteboom voor de zeker heid tot hoekschop verwerken. De onfortuinlijke voorstopper kopte tegen de binnenkant van de paal en vervolgens kwam de bal tegen het lichaam van de val lende doelman Rombouts aan: 0- 1. Nq die wonderlijke goal wilde Boys-trainer Tamerus op jacht naar de gelijkmaker. Hij posteer de tien minuten voor het einde Stef Asbay als vierde aanvaller in de totaal niet marcherende Al phense ploeg. Vrijwel tegelijker tijd deelde Frits van der Heiden de genadeklap uit. Hij speelde zich na goed doorzetten vrij voor Rombouts, die van de oude meester geen kans kreeg: 0-2. In de voorlaatste minuut haalde Fred Sieval een inzet van Bakker nog van de doellijn, nadat eerder Ton van der Laan een prima kans voor Alphense Boys onbe nut had gelaten. De verhouding kwam in de eindscore echter goed tot uiting. WIM VAN WANROOY Ben de Roo: van het veld ge stuurd. (Foto Holvt

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13