Bonden boos op gemeente Wassenaar J 'Ouderschap komt onvoorbereid, niemand is er voor opgeleid' Thriller van zeer redelijk niveau [Le/cfee agenda -c Directeur Medisch Kleuter Dagverblijf: Stad en rand LEIDERDORP - Aan de Lei- derdorpse Simon Smitweg is het 's morgens een komen en gaan van taxi's. Inge klemd tussen het Elisabeth- ziekenhuis en het rijskpoli- tiebureau ligt daar het Me disch Kleuterdagverblijf Margriet, kortweg het MKD genoemd. Een in fleurige kleuren opgetrokken ge bouw dat er nu al vijf jaar staat, terwijl weinig mensen weten wat er zich binnen die muren afspeelt. Het MKD is afkomstig uit Leiden, waar het voorheen was gevestigd aan de Boerhaavelaan recht te genover het academisch zieken huis. Door ruimtegebrek moest er een nieuw onderkomen wor den gevonden. In Leiderdorp waar voldoende grond aanwezig was werd nieuwbouw gepleegd. Magriet biedt nu plaats aan ma ximaal honderd kinderen. Zo'n zeventig mensen vinden er werk. Volgens sommigen zou Magriet een onderkomen zijn voor kinde ren die niet goed wijs zijn. Een mening die iedere grond mist. Naast die mensen is er ook nog een groep artsen die niet of nau welijks weten waar een MKD voor dient. Medisch directeur professor doc tor G.M.H. Veeneklaas en alge meen directeur J.H.E. van Schre ven willen die praatjes uit de we reld helpen en vertellen wat er precies gebeurt op zo'n MKD, waarvan er nu 25 in Nederland zijn. Zij hebben geconstateerd dat weinig mensen op de hoogte zijn van de activeiten die daar plaats hebben. Bedreigd "Als u in z'n algemeenheid vraagt, wat een MKD doet", begint de gepensioneerde kinderarts Vee neklaas, "dan kun je het best zeg gen dat wij kinderen opnemen, die in leeftijd variëren van ander half tot zes jaar die in hun welzijn worden bedreigd. Het gaat voor namelijk om kinderen, wier rela tie met hun ouders zo slecht is, dat zij niet met elkaar kunnen le ven. Aan de ene kant staan daar de ouders, die niet begrijpen wat ouderschap is, want dat hebben ze niet geleerd. Ze weten ook niet hoe een kind zich ontwik kelt. Aan de andere kant staat het kind, die niet weet hoe het zich moet gedragen ten opzichte van z'n ouders. De ouders weten niets van een aandoening die het kind kan belemmeren". "We worden volledig onvoorbereid ouders en dat terwijl je niet hebt geleerd wat dat wezenlijk in houdt Het kan dan zo zijn dat de relatie tussen ouder en kind zo danig verstoord raakt dat behan deling van het kind noodzakelijk is. We gaan er daarbij vanuit dat de scheiding tussen ouders en kind zo kort mogelijk moet du ren. Uitgangspunt is dat hoe slecht de verhouding tot de ou ders ook is deze ten alle tijde be ter in stand kan worden gehou den. Vroeger kwamen deze kin deren in de bekende kinderte huizen terecht, waar ze soms wel een half jaar of een jaar achter een bleven. Daar zijn we nu van af gestapt. Iedere avond en ieder weekeinde gaan de kinderen naar huis. De vakanties worden ook met de ouders doorge bracht". Consultatiebureau Problemen met kinderen en hun relatie met ouders kunnen zich al snel in het leven voordoen. Hoe komen ouders uiteindelijk tot de beslissing om hun kind naar het MKD te sturen? "Ouders gaan met hun kinderen naar consultatiebureau's waar kan worden geconstateerd dat een kind zich net niet normaal ontwikkelt. Het kan bij voor beeld zijn dat het kind erg laat begint te lopen of laat begint te praten of last heeft van drift buien. In zo'n geval kan de arts worden ingeschakeld. Deze kan op zijn beurt weer een opvoed kundige of een maatschappelijk werker inschakelen. De conclu sie kan luiden dat de ouders en het kind niet op één spoor zitten. Uiteindelijk beslist één van de adviseurs dat het kind het best kan worden geholpen op een MKD. De ouders worden dan voor kennismakingsgesprek uit genodigd. Uiteindelijk beslissen Prof. dr. G. M. H. Veeneklaas (Foto Jan Holvast) zij of ze het kind al dan niet laten opnemen. Als men besluit tot op name dan komt het 'intake-team' in actie. Daarbij zijn onder ande re een psycholoog en een peda goog betrokken. Zij observeren het kind en praten met de ou ders. Ikzelf onderzoek het kind lichamelijk en spreek uitvoerig met de ouders", vertelt Vee neklaas. "Bij het observeren van het kind wordt gebruik gemaakt van het one-way visionscherm. Dat is een glasplaat waar men slechts aan één kant doorheen kan kij ken. In de ene kamer bevinden zich het kind en de pschyoloog of pedagoog, die met het kind speelt. Aan de andere kant zit het begeleidingsteam die kijkt hoe het kind zich gedraagt. Het be wuste kind kan dus niet zien dat het wordt geobserveerd. Dat is noodzakelijk omdat op die ma nier het kind niet wordt afgeleid door anderen en ook werkelijk toont hoe het zich opstelt. Op ba sis van de resultaten wordt beke ken wat voor soort begeleiding nodig is voor het kind. Naast de aandacht voor het kind wordt ook gesproken met de ouders. Tijdens het verblijf van het kind op het MKD, dat gemiddeld zo'n anderhalf jaar duurt, krijgen de ouders bezoek van een maat schappelijk werker. Zonder me dewerking van de ouders heeft opname van eenkind werkelijk geen zin". De dagindeling van de kinderen is gebonden aan een vast ritme. Zo is er tijd gereserveerd voor eten, slapen en spelen. Er wordt ge werkt in groepjes van vijf of zes kinderen die onder leiding staan van een of twee vaste groeplei ders de dag beginnen met het ontbijt in de eigen verblijfsruim- te. In die ruimte kunnen allerlei activiteiten plaats hebben. De behandeling van het kind heeft zoveel mogelijk binnen de groep plaats. Daarnaast zijn er een aan tal medewerkers, zoals een be wegingstherapeut, een peda goog, een psycholoog en een lo gopedist diue speciale aandacht aan het kind kunnen geven. Bespreking Tijdens de behandeling van het kind vindt voordurend overleg plaats over de vorderingen. Dr. Veeneklaas: "Ieder kind wordt iedere drie weken besproken door het team. Daarnaast hebben we nog de grote bespreking die iedere drie maanden plaats heeft. Als je nagaat dat we hier zo'n honderd kinderen hebben dan kun je je voorstellen dat we daar onze handen vol aan hebben". Van Schreven vult aan: "Nadat het kind ontslagen is vindt de zo genoemde folow-up plaats. Er wordt dan besproken hoe het verder met het ldnd en het gezin gaat". Volgens de twee directeuren van Margriet is deze vorm van bege leiding voor het kind uniek ten opzichte van het buitenland. De kosten van behandeling en het dagelijkse vervoer vallen onder de regeling van de awbz (algeme ne wet bijzondere ziektekosten) en dat betekent dat de kosten zo'n tweehonderd gulden per dag - volledig worden vergoed. In het buitenland is deze vorm van begeleiding in handen van particuliere stichtingen waar- doorvoor het gros van de kinde ren de noodzakelijke hulp onbe taalbaar is. Geen precisie LEIDEN - Op het laatste con cert uit de K&O Meesterserie van dit seizoen door het Rot terdams Philharmonisch Or kest presenteerden zich twee hier nog onbekende musici, de Koreaanse dirigent Myung Whun Chung en de Amerikaanse pianist Steven de Groote. Al in de inzet van Mozart's Symfonie in g kl.t. K.V. 183 werd het voornaamste ken merk van deze gedecideerd slaande dirigent duidelijk:, een voorkeur voor het grote gebaar waarin het kleine de tail nogal eens verloren gaat. Deze nadruk op de grote lijnen wreekte zich in de uitvoering van Mozart's symfonie, waar in levendigheid en spontani teit wel aanwezig waren, maar de precisie en de verfijnde afwerking van alle details, die daarmee hand in hand moeten gaan, ontbrak. Nu werd slechts de buitenkant van deze muziek getoond met een aanzienlijk volume in de ook nog al raffelige Al legro's en weinig raffinement zoals in het log gespeelde Me nuet. In Dvorak's rijkelijk lange 3de symfonie deed zich dit be zwaar minder voelen. Deze muziek vraagt om gevoel voor dynamische tegenstel lingen en oor voor de grote lijnen. Echter ook hier stoorden het gebrek aan afwerking en de vele kleine onnauwkeurighe den. Chopin's 2de pianocon cert kreeg onder de handen van de jonge pianist Steven de Groote een haast ouder wetse grandeur, romantise rend zonder daarbij over de schreef te gaan. In het bijzonder de dansante Finale wist hij te overtuigen van zijn pianistisch talent. De begeleiding van het R.Ph.O. vormde een adequate steun. MIES ALBARDA. WASSENAAR De ambtenarenbonden ABVA-KABO zijn he vig verontwaardigd over eerder in deze krant gedane uitspra ken van wethouder Greep (PvdA), met betrekking tot de be zuinigingsvoorstellen van het Wassenaars college. Greep zei ondermeer dat ontslagen onontkoombaar zijn voor het ge- meentepersoneel wegens de belabberde financiële positie waarin de gemeente verkeert. Maar die ontslagen wil men zoveel mogelijk via het natuurlijk verloop opvangen. De bonden hebben Wassenaar een brief gestuurd waarin staat dat zij niet de enige gemeente is, die in een moeilijke positie is geko men door de maatregelen van het rijk. "Eerst kon het niet op in Wassenaar, en nu zit men met de handen in het haar", zegt de heer Bigmans van de bonden. De bonden willen graag een betere OEGSTGEEST De muren van het Oegstgeester Groene Kerkje en grafzerken zijn beschadigd. De scheuren in de muren en grafzerken (zie foto) zijn volgens de kerk voogdij van de Nederlands hervormde gmeente ont staan door heiwerkzaamhe den in Haaswijk. Dat blijkt uit een brief die de kerk voogdij naar B en W van Oegstgeest heeft gestuurd. De afdeling bouw- en wo ningtoezicht van de gemeen te Oegstgeest en monumen tenzorg stellen een onder zoek in. (foto Holvast» Timdelerclub LEIDEN Geruime tijd gele den waagde ook de toneel vereniging Tot Ieders Genoe gen zich aan "Beau Rivage", een thriller van George Bat- son. Zo lang geleden, dat een vergelijking met de interpre tatie van de Timdelerclub (gisteravond in de Leidse Schouwburg) nauwelijks nog Er i: i die eerdere op- DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Zes jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest en daarna on voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. Die eis formuleerde officier van justi tie, mr. Klein Breteler, gisteren voor de Haagse rechtbank tegen de 24-jarige J.K. die vorig jaar november een 57-jarige vrouw uit Voorschoten van het leven beroofde. De vrouw liep destijds met haar hond te wandelen in het park Ro zenburg waar ze werd aangerand door J.K. die haar na het plegen van ontucht wurgde. In een vrij kort durende zitting - presidente mevrouw Koningsveld ging niet in op het verzoek van raadsman Janssen de zaak achter gesloten deuren te behandelen maar zeg de wel een sobere behandeling toe - werd de afschuwelijke affai re nog eens op een rijtje gezet. De dader, begin november op be zoek bij zijn moeder in Voor schoten, kon volgens door hem afgelegde verklaringen al enkele dagen aan niets anders denken dan aan het hebben van gemeen schap met een vrouw. Hij was door dat idee geobsedeerd. Op 9 november was hij de deur uitge gaan en het park Rozenburg in gelopen. Toen hij daar een vrouw zag had hij zich niet kunnen be heersen, had haar ene arm op haar rug gedraaid en haar de struiken in geduwd. Vervolgens had hij haar op drei gende toon gesommeerd bepaal de kledingstukken uit te trekken Voorschotense moordzaak (Vervolg van pagina 1) wat de vrouw had gedaan. Daar na had hij gepoogd gemeen schap met haar te hebben en ook andere ontuchtige handelingen gepleegd. Volgens verklaringen van de dader wilden beiden op een gegeven moment weglopen maar juist op dat moment kwam er een fietser aan. De Vrouw was gaan gillen en dat had J.K. naar zijn zeggen in paniek gebracht. Hij werkte haar tegen de grond en trok een eer der door de vrouw uitgedane panty strak om haar hals. Toen ze stil bleef liggen was J.K. weg gegaan. Eind november werd hij voor ean tamelijk onbenullige diefstal in Rotterdam gepakt waarna ook zijn betrokkenheid bij de Voorschotense wurging aan het licht kwam. Tijdens de zitting kwam er een psychiatrisch rapport van het Pieter Baan Centrum uit Utrecht aan de orde. J.K. werd afgeschil derd als een gevaarlijk en agres sief mens bij wie de kans op her haling van een seksueel of ander delict vrij groot werd geschat. Hij werd bepaald niet als ontoe rekeningsvatbaar beschouwd. Geadviseerd werd tot een on voorwaardelijke tbr omdat in een strafinrichting destructief gedrag te verwachten valt. Officier van justitie Klein Breteler vond dat de straftoemeting niet beperkt kan worden tot een tbr, die immers primair is gericht op genezing van de dader. Gevange nisstraf, waarbij beveiliging van de maatschappij voorop staat, noemde hij naast tbr onont koombaar. Raadsman Janssen betoogde dat de maatschappij in het geheel niet is gebaat bij een gevangenis straf van J.K. omdat deze daar al leen maar slechter van wordt. Hij refereerde aan de ellendige jeugd van de dader en aan het rapport van het Pieter Baan Centrum waarin werd gerept over een zie kelijke, erfelijke karakterstoor nis. Directe behandeling leek hem het meest gewenst. Ook betwistte de raadsman dat zijn cliënt met opzet de vrouw zou hebben vermoord, iets waar de officier van justitie weer tegenin ging. De officier hechtte weinig geloof aan het verhaal van de fietser en de gillende vrouw om dat uit een reconstructie zou zijn gebleken dat vanaf de bewuste plaats geen zicht op het fietspad mogelijk is. Klein Breteler:"Hij heeft met opzet doodslag ge pleegd om zijn strafbare feit van de verkrachting te kunnen ver doezelen". Raadsman Janssen hield het echter op zware mis handeling de dood ten gevolge hebbende. De uitspraak is op vrijdag 6 mei. voering weggezakt, dat zelfs niet meer met zekerheid ge zegd kan worden of Tot Ie ders Genoegen eveneens ge bruik maakte van de verta ling van Shireen Strooker. Die vertaling is uitstekend en de Timdelerclub hoeft zich voor haar toneelspel van gis teravond niet te schamen. Weliswaar werd nog te regel matig naar de zijkanten van het toneel gelopen, om de niet constante tekstvastheid te illustreren; er stond vol doende tegenover. Waarbij op voorhand de over weging, dat het genre van een "thriller" zich door amateurs veel moeilijker laat spelen dan het traditionele blijspel. Van dat laatste afwijken in de repertoirekeuze is op zich al een verdienste. De verwikkelingen rond de fa milie Colby in de oude plan tagewoning zullen sparen. Ze zijn te ingewik keld (en misschien ook te lu guber) om kort samen te vat ten. Riet Krispijn-de Wolf (in Enge land geboren wellicht uiterst geschikt voor de jaren door Margareth Rutherford neer gezette "Mrs. Marple") had, zoals gewoonlijk weinig moeite met de rol van "Cora", een vrouw, die nadrukkelijk liet weten van het "goede le ven" te houden. Een wat mysterieuze rol dit maal voor Agnes Ouwerkerk- v.d. Blij als de enigszins me diamiek aandoende "tante Harriet". Helaas niet zo pro fessioneel als Kitty Courbois in "Spotgeesten", maar zeer boeiend, opvallend tekstvast en duidelijk articulerend neergezet. Nico van Leeuwen, ditmaal in de rol van de "grote char meur", iets dat hij op het to neel met een lichte gêne on derging, de professionele driehoek Krispijn-Ouwer- kerk-Van Leeuwen comple terend. En daar liepen Jeannette Stei- ner en Magda de Frel tussen door als (resp.) het dienst meisje Jenny en "Myra" (de jonge Mrs. Colby). Ontspan nen spelend, attent reage rend op de continuïteit in de tekst en Jeannette zeer sterk in haar ontboezeming om trent haar werkelijke identi teit tegenover "Max". "Max" (Ernst Jan van Heijnin- gen), die zich sfeervol de op merking: "Ik heb je al lang willen spreken, maar er kwam steeds een begrafenis tussen" tegenover "Tracey" (Annemiek Verheij) liet ont vallen. Kortom: een zeer re delijk niveau, niet in de laat ste plaats door de strengheid, die Taco de Roode de rol van inspecteur Farrar meegaf. BERT KOEKEBAKKER fundering van de bezuirugings-1 voorstellen. "Wat zijn de conse quenties van deze .bezuinigingen voor het personeel, zo'n plaatje ontbreekt", aldus de heer Big mans. Ook Greeps partijgenoot Goulooze heeft "hier en daar be denkingen tegen vage omschrij vingen. We moeten daarom voor zichtig zijn met uitstoot van ar beidsplaatsen". Bigmans schat het aantal ontslagen aan de hand van het bezuinigingsbedrag op dertig. "En daar blijft het niet bij als de gemeente Wassenaar dien sten gaat afstoten". Volgens Big mans is de eis van de bonden dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen. "Wassenaar moet dat kunnen. Zo niet, tja, dan voorzie ik akties. Het gemeente- personeel is onzeker en onge rust. De bonden willen graag praten want er zijn best moge lijkheden om te bezuinigen, zo als door stimulatie van de VUT en natuurlijke afvloei. Maar we betwijfelen of er op basis van de ze voorstellen geen gedwongen ontslagen vallen". Volgens hem zijn er weinig politieke keuzes onderzocht. Greeps fractieleden zouden liever de mogelijkheden aan de inkomstenkant willen on derzoeken. Met name zou de sinds jaren onaangetaste onroe rend goedbelasting omhoog kun nen. Goulooze ontkent dat. "Wij willen kritische kanttekeningen maken, maar de uitgangspunten zijn reëel. Ik heb aanwijzingen dat alles kan via het natuurlijke verloop". Wethouder Greep reageerde laco niek. "Ik weet van de kritiek. Binnenkort hebben we weer een bespreking met de bonden. De onroerend goedbelasting verho- gen zal, zoals ik al eerder zei, geen zoden aan de dijk zetten. Bovendien worden daardoor de zwakken getroffen". LEIDEN - Vannacht om half drie ontstond een vechtpartij bij een schoolgebouw in de Mariën- poelstraat, toen een zestal jonge lui een feestje wilde bijwonen. Toen hen de toegang werd ont zegd, haalde een van hen een mes tevoorschijn Niemand raakte gewond. ZATERDAG 23 APRIL 198 nelmarld ZATERDAG Leiden - Groenoordhal, i Sport-In, 10-23 uur. Scarabee - optreden P.D. and Footncl tes, 22 uur. Anthonius Clubhuis - ruilbeurs veren» ging De Verzamelaar. Schouwburg - Oude Vest, toneelgroei De Appel 'De Rode Herberg', 20.1) LAK-Theater - Levendaal 150, LAK-dra ma 'Hoe kun je je moeder bezitten?' vrenza 20.30 uur. Zuiderkerk - Lammenschansweg 15; rommelmarkt, 10-17 uur. Clubhuis Inde Vroolijcke Arke - feesl project AlleenStaan, 's avonds. Lyceum Dr. Visser 't Hooft - Anthony Duycklaan, postzegelveiling, kijken van 12.30-13.45 uur, kopen of verko pen vanaf 14 uur. LVC - open café, een video, 14-17 uur. Kinderdagverblyf De Walnoot - Rijns- burgerweg 140, kleding- en speel goedbeurs, 11-15 uur. LVC - optreden de Twee Belgen, 21 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caec ilia straat 18, disco, 22-2 uur. ZONDAG Leiden - Groenoordhal, rommelmarkt Sport-In, 10-17 uur. Hortus Botanicus - Rapenburg, natuur wandeling, 10 uur, opgeven bij Janne- ke Kruyer tel. 148333 tst. 6684. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, filmdis- cussiedag mt als thema 'Vrouwen en verzet, toen en nu', 15 uur. Groenoordhal - De Bataven organiseert gen prestatieloop in het kader van de rommelmarkt, 11 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - op treden de Marokkaanse muziekgroep Nass ed Dwan, 14.30 en 15.30 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur.-. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. Clubhuis Inde Vroolijcke Arke - Pie- terskerkchoorsteeg, café voor alleen staanden, inl. 123271. LAK-Theater - Levendaal 150, kinder voorstelling Poppentheater Kollek- tief, 15 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: J. Crul, Noordeinds plein 8a, tel. 142888, spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreek uur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: E.H. Nieuwenhuis, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918, spreekuur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123, spreekuur 12 en 17 uur. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2; zo, IJ. Groeneveld, Brikkenwal 19, teL 133834, spreekuur 11-11.30 uur in Ge zondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp - za, J. v.d. Beek, Baljuw- straat 5, tel. 894539; zo, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur aan de Hoofdstraat 8. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten - za, A. Meiman, J.W. Fri- solaan 13, tel. 2493; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel.'6352. Wassenaar - noord: H. Plink, Prinsen- weg 44a, tel. 12075; zuid: J. Stuyfzand, van Polanenpark 138, tel. 12460. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 22 tot 29 april door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Herme lijnvlinder 36, tel. 220513. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36. tel. 01717-2317; mevr. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno den, tel. 172828. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen, tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementspenode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 61,25 Commentaren: Per post 83.60 R. D Paauw, W F J Wirtz en A. A van Brussel Rubriekchefs. J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) (Autom betaling) Losse nummers 0,85 Directie: G Koopman Adj .dir.: N. Qüakemaat H. v.d. Post (plv) W. F J Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941.1 .219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2