"Mijn onschuld is bewezen" Oude Vier Njord met Voorwiel-aandrijving' in honderdste Varsity Treytel: nog twee jaar AZ Australische hockeydames derde Koplopers remiseren Mr. Vilé buigt voor "ongemotiveerde grove negatieve publiciteit" 'Zaak-FC Utrecht': vijftien verdachten in juni voor rechter ROODENBURG ROODENBURG - WILHELMUS Midlotto ROOMBURG I-BENNEBR0EK I ROB OUDSHOORN ZATERDAG 23 APRIL 1983 ALKMAAR (ANP) - Eddy Treytel (36) heeft een nieuw contract getekend bij AZ'67. De doelman blijft minimaal nog twee jaar in Alkmaar het doel verdedigen. Treytel stond bij AZ'67 bovenaan het lijstje van spelers, die de club perse wilde houden. De eerste-divisieclub SW heeft voor het komende vol gende seizoen een nieuwe trainer aangetrokken. Het is Huib Ruijgrok, momenteel nog werkzaam als oefen- meester bij de Graafschap in Doetinchem. De 38-jarige Ruijgrok volgt bij de Schie dam se vereniging Nol de Ruiter op. Hij wordt bij de Graafschap vervangen door Sandor Popovics. SW heeft na Ajax als lid van de federatie van betaald voet bal organisatie (FBO) be dankt. De Schiedamse ver eniging kritiseert in een don derdag gestuurde brief aan het bestuur van de FBO dienst opstelling ten aanzien van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB en het BBI-rapport. Bondscoach Rob Baan heeft Wim Kieft (Ajax) en Anne Evers (DS'79) aan de selectie tegen Jong Zweden toege voegd. Anne Evers bereikt gisteren trouwens overeen stemming met Fortuna SC over een contract van drie jaar. LEIDEN Morgen wordt om half zes voor de honderdste maal het startsein gegeven voor het hoofdnummer van de Varsity, de Oude Vier. Hoewel in de oorlogsjaren een aantal malen geen Varsity werd verroeid, wordt dit jaar toch de honderd volgemaakt, omdat al voor de oprichting van de thans Koninklijke Nederlandse Studenten Roeibond (1883) Njord en Laga elkaar betwistten in vierriems- gieken, voor het eerst op 2 juli 1878. Njords honderste Varsity-vier voor een van de laatste trainingen. Van links naar rechts: coach Hogendoorn met achter hem zijn assistent Groeneveldt. Vervolgens in de boot Wessel, Timmerman, Deykers en slag Algie. (Foto Steven v. Groningen) Knijper nog steeds op een seconde SAN CARLOS (AFP) - De Italiaan Giuseppe Petito heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Pepito versloeg in de eindsprint van de rit van Teruel naar San Carlos de la Rapita de Spanjaard Jose Luis Laguia en de Belg Eric Vanderaerden. De Fransman Dominique Gaigne behield de lei ding in het algemeen klassement. Met een achterstand van een seconde bezet Hennie Kuijper nog altijd de tweede plaats. Ber nard Hinault is derde. KOEALA LOEMPOER (ANP) - Australië heeft tij dens het hockeytoernooi voor dames in Koeala Loempoer om de wereldbeker de bronzen medaille veroverd. In de strijd om de derde en vierde plaats won Australië verdiend met 3—1 van West-Duits- land, dat zodoende in zeven wedstrijden voor de vierde keer verloor. Eerder op de dag greep Engeland op spectaculaire wijze de vijfde plaats door Verenigde Staten in de verlenging met 4—1 terug te wijzen. De Amerikaan se ploeg had bijna de gehele wedstrijd de leiding. Welgeteld twee seconden voor het eindsignaal sleepte Sandra Lister voor Engeland nog de verlenging van tweemaal 15 minuten uit het vuur. Amerika was zo aangeslagen, dat het ontketende Engeland in de eer ste extra speeltijd driemaal kon scoren. De rangschikking vanaf de derde plaats: 3. Australië; 4. West-Duitsland; 5. Engeland; 6 Verenigde Staten; 7. Nieuw-Zeeland; 8. Schotland; 9. Argentinië; 10. Sowjet-Unie; 11. India; 12. Wales. HILVERSUM (ANP) - Kick Lan- geweg, Hans Ree en Jan Timman hebben in de zesde ronde van het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap in Hilver sum hun leidende positite be houden. Langeweg, Ree en Timman ver overden in de zesde ronde ieder een half punt. Langeweg kwam remise overeen met Gert Ligte- rink, terwijl Ree en Timman in een onderling treffen het punt deelden. De stand is: 1. Ree, Timman en Langeweg 4Vfc punt; 4. Van der Wiel en Van der Sterren 4; 6. Van der Vliet 2»/2 1; 7. Van Wijger- den en Van Scheltinga 2xh\ 9. Böhm en Ligterink 2; 11. Cuijpers l'/2 1; 12. Timmerman Vz. De Varsity leeft nog volop in de kringen van de oorspronkelijk corporale studenten verenigin gen. Als een der weinigen is het Leidse Njord alle negenennegen tig voorafgaande edities van de partij geweest en de belangstel ling gaat in Leiden deze dagen uit naar de ploeg, die de hon derdste start voor haar rekening neemt. De volgelingen van de zwaan bren gen een vier op het water met ruime Varsity-ervaring. Slechts een roeier debuteert en dat is de voor Steven van Groningen in de ploeg gekomen Ruud Deykers. Ruud Wessel is de ervaren man in de boot met drie Varsity's, Gijs Algie en stuurman Lex Kwee volgen met twee en Jeroen Timmerman startte eenmaal eer der in de oude vier. Coach is Pancras Hogendoorn, die de twee voorafgaande jaren de assistentcoach was van Louwe- rens, maar nu de verantwoorde lijke man is: "We hoeven niet te ontkennen, dat deze ploeg min der sterk is, dan die van vorig jaar. We zijn een sterke roeier kwijtgeraakt. Verder heeft het bijscholen van Deykers erg veel van mijn aandacht gevraagd en die zijn de andere drie weieens tekort gekomen. Tenslotte bleek de krachtverdeling over stuur boord en bakboord door de wis sel zo ongelijk, dat ik twee roeiers moest omboorden. Dat heeft een maand gekost, we in feite stil zijn blijven staan. Opstelling Verder is Hogendoorn ook lang aan het zoeken geweest naar de meest optimale opstelling. De ploeg vaart nu, om de woorden van Hogendoorn te gebruiken, "met voorwielaandrijving": de twee sterksten Timmerman en Wessel bezetten de boegplaat sen. Gijs Algie, bij wie het om boorden wonderwel is geslaagd, bezet evenals vorig jaar de slag plaats, terwijl comming-man Ruud Deykers achter hem zit. Deykers is het afgelopen halfjaar spectakulair vooruitgegaan in vele opzichten, maar heeft nog moeite de timming van de overi gens tempovaste slagroeier Algie te volgen. Timmerman heeft daar weinig moeite mee, terwijl opvallend is, dat het omboorden van Wessel meer problemen ZEIST (GPD) Precies een uur nadat bekend werd dat hij niet tot de vijftien personen behoorde die vervolgd zullen worden voor hun aandeel in de frauduleuze handelingen bij FC Utrecht, maakte Eric Vilé bekend dat hij af zal treden als voorzitter van het bestuur betaald voetbal van de KNVB. Een geschikter moment om zijn af scheid, na de algemene vergade ring betaald voetbal van aan staande maandag, aan te kondi gen had de Utrechtse advocaat niet uit kunnen kiezen. Vrijge pleit van zijn mogelijke aandeel in de duistere praktijken bij de Utrechtse eredivisieclub kon Vi lé nu de aanvallen die de laatste maanden op zijn persoon waren uitgevoerd met een gerust hart pareren. „Deze bekendmaking van de offi cier van justitie, die voor mij niet als een verrassing komt, doch die ik wel uitdrukkelijk af wilde wachten voor ik mijn besluit kenbaar zou maken, aldus Vilé, „zou alle reden kunnen zijn om aan te blijven als voorzitter van het sectiebestuur. De stroom van ongemotiveerde grove negatieve publiciteit die mij in mijn maat schappelijk functioneren als ad vocaat schade doet, heeft me echter anders doen besluiten. Eric Vilé doelt met die opmerking op herhaaldelijke publicaties in de media als zou hij in de tijd dat hij bestuurslid was van FC Utrecht, een functie die hij in maart 1981 neerlegde, af hebben geweten van verscheidene mal versaties bij deze club. De be schuldigingen werden onder an- UTRECHT (ANP) - Vijftien personen, die betrokken zijn bij de fraudezaken bij FC Utrecht, zijn door de officier van justitie, mr. Droessen, gedagvaard voor de behandeling van deze zaak op 2 en 3 juni voor de meervoudige strafkamer te Utrecht. Het gaat om acht ex-bestuursleden, de ex-manager, de trainer en vijf spe lers, aldus een mededeling van mr. Droessen. Zowel trainer Han Berger als de ex-Utrechtspelers Hans van Breu- kelen, Wim van Hanegem, Leo van Veen en Joop Wildbret en de nog bij de club actief zijnde Gerard van der Lem worden ver volgd vanwege het opzettelijk onjuist aangifte doen voor de in komstenbelasting. Ex-bestuurslid Van de Heuvel wordt ver volgd omdat hij wordt verdacht van het uitlokken en/of mede plichtigheid aan deze belastingontduiking. De acht bestuursleden, Werkhoven, Maarschalkerweerd, Van der Linden, Gennissen, Van Veenendaal, Bartelds en Van der Leur worden gedagvaard, omdat zij als bestuurslid verantwoordelijk zijn voor verduistering door FC Utrecht van geldopbrengsten van kaartverkoop over vier wedstsrijden. De aanklacht tegen Werkhoven en Bartelds is valsheid in geschrifte. Werkhoven zou betrokken zijn geweest bij het niet vermelden van bepaalde uit keringen in de officiële contracten met de spelers. Bartelds wordt vervolgd vanwege valsheid in geschrifte betreffende de verantwoording van geldopbrengsten van de kaartverkoop van vier wedstrijden. Ex-manager Hesselberth wordt voor de laatste twee aanklachten gedagvaard. Bij de vervolgden is niet ex-bestuurslid en voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, mr. Eric Vile. Tijdens het onder zoek is uit niets gebleken dat hij enig strafbaar feit heeft ge pleegd of daaraan medeplichtig is geweest, aldus de mededeling van de officier van justitie. dere gestaafd met de aan Vilé toegezonden notulen van verga deringen van het Utrecht-be stuur waarin deze manipulaties zwart op wit staan vermeld. Vilé wenste hangende het justitieel onderzoek geen commentaar te leveren op de beschuldigingen en volstond met de opmerking dat hij nergens iets vanaf wist. „Het zou onfatsoenlijk zijn ge weest wanneer ik wel iets gezegd zou hebben, aangezien ik dan eventueel de belangen van ande ren geschaad zou kunnen heb ben, aldus Vilé gisteren tijdens een bijeenkomst in Zeist. „Ik weet dat ik daarmee de verden king op mij laadde wel van be paalde zaken op de hoogte te zijn geweest, wie zwijgt stemt toe im mers, maar dat vond ik onderge schikt aan het belang van mijn vroegere mede-bestuursleden. De beschuldigingen van die be stuursleden aan zijn adres doet Eric Vilé af met de opmerking dat ze nergens op slaan. „Ik heb in de periode dat ik bestuurslid van FC Utrecht was niets ge merkt van enig strafbaar feit. Die beschuldigingen beschouw ik dan ook als betreurenswaardige leugens. Ik ben blij dat door het langdurige en diepgaande onder zoek van de officier van justitie mr. Droessen mijn gelijk en on schuld zijn bewezen. Het aftreden van Eric Vilé, die in' 1978 de voorzittershamer overt nam van Jacques Hogewoning, blijkt al een maand geleden ter sprake te zijn geweest in een ver gadering van het bestuur betaald voetbal. Op dat moment was de discussie rond zijn mogelijke aandeel in de zwart-geldaffaire bij FC Utrecht op zijn hevigst. De BAVA (belangenvereniging van Amsterdamse amateurclubs) had de KNVB naar aanleiding van diverse publicaties in met name het weekblad Vrij Neder land verzocht een onderzoek naar Vilé in te stellen, terwijl de publieke opinie zich steeds meer tegen hem richtte. Geflankeerd door KNVB-voorlichter Jesse, licht mr. Eric Vile (r) zijn besluit om af te treden als voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal toe. (ANP-foto). Nadat Vilé echter ook in opspraak was gekomen als advocaat de ze week nog diende de Haagse advocaat Schwanebeck een klacht tegen hem in bij de hoofd officier van justitie in Utrecht en bij de deken van de Orde van Ad vocaten werd het hem te veel. Vilé besloot het dringende ad vies 'van zijn collegas op zijn ad vocatenkantoor in Utrecht op te volgen en af te treden. „Ten onrechte ben ik de afgelopen maanden aangevallen in mijn functioneren als advocaat, ver klaarde Eric Vilé. „Omdat juist een advocaat het volledige ver trouwen van zijn cliënten moet hebben, kan hij echter niet het mikpunt zijn van voortdurende negatieve publiciteit. Ik heb er geen enkel vertrouwen in dat een deel van de pers in de toekomst zeker niet zal nalaten mij op de meest onaanvaardbare wijze aan te vallen. Ik meen deze aanvallen ADVERTENTIE LEIDSE VOETBALVERENIGING ZONDAG A.S. 14.30 UUR DE BELANGRIJKE COMPETITIEWEDSTRIJD leidse onderwijsinstellingen heeft gegeven, dan werd ver wacht. Bij rustig halen ziet het er allemaal goed uit. Gaat de ploeg hard roeien dan komen de ver schillen in timming naar voren, mede in de hand gewerkt door het lage tempo, dat Algie voors laat. Zoals veel ploegen van Njord heeft de Oude Vier weinig acceleratie vermogen in huis en dat kan aan het eind van een race beslissend zijn. De kansen op winst acht coach Ho gendoorn klein: "Uiteraard zul len we er alles aan doen om te winnen, maar normaal gespro ken is Aegir de sterkste en ook Skadi en Triton bezitten goede ploegen. De stemming is by ons erg goed en ontspannen. We heb ben er echt zin in. En bij de Var- sitv weet je het nooit". Het Groningse Aegir, met de win naars van vorig jaar en van de bronzen medaille op de W.K. in de twee zonder stuurman, Joost Adema en Sjoerd Hoekstra aan boord, is huizenhoog favoriet. De twee boegroeiers zijn Isebrand Huizinga, die ook al jaren in het circus van coach Munneke mee draait, en de routinier Frits Bock. Aegir bestaat zelf dit jaar 105 jaar en zal zeer gebrand zijn op de overwinning. Skadi slechts te kunnen voorkomen door mij uit de functie van voor zitter van het sectiebestuur terug te trekken, aldus de ontstemde Vilé. Het bestuur van de belangenorga nisatie van de clubs in het betaal de voetbal, de FBO, werd gister ochtend om 08.00 uur door Vilé persoonlijk op de hoogte gesteld van zijn beslissing. De FBO zal zeker niet treuren om zijn aftre den, aangezien tijdens de voor jaarsvergadering van maandag aanstaande toch al een motie van wantrouwen tegen het kabinet- Vile zal worden ingediend. "Strikt persoonlijk" Vilé ontkent overigens dat deze motie iets met zijn besluit van doen heeft. „Omdat mijn rede nen strikt persoonlijk zijn en niets met voetbal hebben te ma ken. heb ik met mijn verklaring wel willen wachten op de be kendmaking van de officier van justitie, maar zeker niet op het verloop van de algemene verga dering. Die zaken staan volledig los van elkaar. De vice-voorzitter van het bestuur betaald voetbal, Cees van den Berg, zal na aanstaande maandag voorlopig de taken van Eric Vilé op zich nemen. Binnen zes we ken na de algemene vergadering dienen de clubs een opvolger voor Vilé naar voren te schuiven. Een kandidaatstelling die wel licht uitgebreid zal worden tot een aantal van vijf, wanneer maandag de motie van wantrou wen tegen het huidige sectiebe stuur voldoende ondersteuning krijgt van de vergadering. Dorp de plaats inneemt van Spil- lenaar. Triton bezit een jonge Ou de Vier, met daarin Verkuyl en Mulder, die in het voorseizoen sterk roeiden in de stuurmanloze twee. De Utrechtse ploeg kan echter maar niet de juiste slag- roeier vinden en wisselde net als Njord tot voor kort erg veel van opstelling. De berichten uit Delft (Laga) zijn telkens weer optimis tisch en telkens valt het resultaat weer tegen; dat was vorig jaar zo bij de Varsity en onlangs ook bij de Head. Nereus start weer niet met de beste roeiers maar schreef een derde jaars viertje in. Over Orca bestaat nog geen duide lijkheid. Als de ploeg aan de start verschijnt, hetgeen nog niet ze ker is, zitten zeker Steven van Groningen en Han Abelsma in de ploeg. Wie de beide andere roeiers zijn wordt min of meer geheim gehouden, maar hun na men moeten waarschijnlijk ge zocht worden in de succesvolle lichte stuurmanloze vier van Paulssen c.s. De boot waarin ge roeid moet worden is zeker niet voor zaterdag beschikbaar, dus als de Orca-Vier meedoet is zij zeker de slechtst voorbereide ploeg van het veld. Voor het eerst sinds vele jaren zal Asopos-de Vliet in enkele bij meedoen JAN KLERKS TdvÈRTEOTTE— HUISVENTILATIE ZONDAG 24 APRIL COMPETITIE WEDSTRIJD LFC - RKAW AANVANG 14.00 uur 01736-6540-6340. DE THUISSCHOOL VOOR U DEN HAAG - De cijfers van de midlotto van gisteravond zijn: 7 18 - 34 - 39 - 40 - 41 reserve- getal: 26. Cijferspel: 871976. LEIDEN - In Breda worden mor gen de Nederlandse kampioen schappen gewichtheffen eerste klas afgewerkt. LKV/De Spar taan stuurt de volgende tillers naar Brabant: Jan Kluivers, Dio Deegenaars, Adrie Bentvelzen, Len Zwaan en Herman Fllippo. Kampioenswedstrijd hockey Zondag a.s. Sportpark: Roomburg, Aanvang 14.45 ui Van Vollenhovekade, Lelden Aangeboden door: SPEELGOED LUXE&HUISHOUPELIJKE ARTIKELEN DIAMANTPLEIN 9 LEIDEN. TEL. 071 - 764538

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13