Nieuw onderkomen Leidse arbiters -c O inboedel veiling De Volle Bak weer aan slag.. 1 WVC Mededeling aan onze verbruikers Opneming meterstanden FIJN KAD0... 'Hout en BüüWbond'CHV Verzilvering vakantiebonnen ■M Reserves van gaan klasse omlaag m Energiebedrijf Rijnland BEDRIJFSRUIMTE TE HUUR f 100,- onder de adviesprijs. b.v.Venduhuis der Notarissen LEIDERDORP - Het feit dat wéér een korting op het toch al kaalgeplukte salaris in het verschiet ligt, heeft de COVS er niet van kunnen weerhouden forse financiële offers te brengen. Sport vi i ZATERDAG 23 APRIL 1983 Aan de Leiderdorpse Hoogmadese weg hebben de scheidsrechters binnen een half jaar een fonkel nieuw gebouw uit de grond ge stampt. Hoewel, de achterkant van het gebouw herinnert tóch aan de economische recessie. Door geldgebrek kon het laatste deel van de voormalige korfbal- kantine van Velocitas niet hele maal worden weggemoffeld. Een klein foutje in de regie, maar voor het overige zijn de arbiters er in geslaagd een riant onderko men te baren. Een knap staaltje van doorzettingsvermogen in een tijd waar inleveren het pa rool luidt. Omdat de COVS een organisatie is en geen vereni ging, bleef de subsidiekraan pot dicht. Slechts de gemeente Lei den was bereid 6000 gulden af te schuiven. De rest moest uit eigen middelen worden opgebracht. Voorzitter Van der Leek geeft uitleg van zaken. Bouwval "Het oude onderkomen was een verschrikkelijke bouwval. Op een gegeven moment was het ge bouw in zo'n staat, dat we er 's winters niet meer indurfden. Op dat moment hebben we besloten om de handen uit de mouwen te steken. Voor die tijd waren we al bij de gemeente Leiderdorp ge weest, maar kregen telkens nul op rekest. Er was geen geld be schikbaar. Uiteindelijk konden we de bestaande kantine voor een symbolischbedrag overne men. Toen kregen we de moge lijkheid om er zelf wat aan te doen". Bijna was het hele feest niet door gegaan, omdat er op de gemeen te Leiderdorp een brief gereed lag met de opdracht de oude korfbalkantine met de grond ge lijk te maken. Het gebouw was immers afgekeurd. "Wat een ge luk dat dat niet is doorgegaan", vertelt Van der Leek. "Op de dag dat de wethouder besloot ons het gebouw via een symbolisch be drag, tegen erfpacht, te verko pen, lag aan de andere kant van z'n bureau de opdracht tot sloop. De gemeente Leiderdorp heeft het verder zo gelaten, maar voor hetzelfde geld hadden we hier niet gezeten". Om zo min mogelijk centjes te spenderen, werden alle relaties in de voetbalwereld benaderd om mee te werken aan de nieuw bouw. Nadat UVS-voorzitter zijn kennis al ter beschikking had ge steld in de onderhandelingen met de gemeente, was Noord- wij k-praeses Leen Korbee bereid het bestek te maken. Uiteinde lijk werd het gebouw begroot op 110.000 gulden, maar door zelf werkzaamheid moest daar een aanzienlijk deel van worden af geknabbeld. "Zelf hadden we zo'n dertigduizend gulden in kas. Een belangrijk deel van dat be drag is door de clubs bijeenge bracht. Waren de verenigingen niet zo vrijgevig geweest, dan was het feest niet doorgegaan". door Rob Onderwater Lening Dat ging dus wel door. De COVS sloot een lening af om de rest van de kosten te dekken, waarna de heren scheidsrechters zich als pseudo-bouwvakkers konden uitleven. "Zonder de zelfwerk zaamheid van de leden, hadden we het ook wel kunnen verge ten", weet Van der Leek. "Mede daardoor hebben we de kosten zo laag kunnen houden". Al thans, niet zó laag om de stenen voor benodigde muur aan de achterkant te bekostigen. "Maar als we weer wat ruimer in de slappe was zitten, staat die muur binnen de kortste keer", voor spelt de voorzitter. Na de opening (woensdag door burgemeester v.d. Have) is het gebouw voor scheidsrechterlijke doeleinden bestemd. Hoewel, Club '58 mag tegen vergoeding van energiekosten gebruik ma ken van het onderkomen. "Een tegenprestatie", legt Van der Leek uit. "Destijds lieten zij ons binnen in de Velocitas-kantine. Voor de rest komen hier allen za ken aan de orde die met de scheidsrechterij hebben te ma ken. Trainingen, spelregelavon den, cursussen. En wel eens een feestje natuurlijk". Al 54 jaar zijn de voetbalfluitisten georganiseerd in de COVS, die nu 290 leden telt. Hoewel de mannen in het zwart in den lande geregeld een geliefkoosd doel zijn voor een pak rammel, is Van der Leek tevreden over zijn 'club'. "Wanneer lees je nou dat hier in de buurt een scheidsrech ter is gemolesteerd. Nooit toch. Ja, er wordt wel eens een wed strijdje gestaakt, maar je kunt natuurlijk niet alles in de hand houden. Wanneer zoals laatst spelers van Unitas het veld aflo pen, sta je als scheidsrechter machteloos". "In Leiden schenken wij grote aan dacht aan de begeleiding. Want je kunt een scheidsrechter niet zomaar voor de leeuwen gooien. De scheidsrechters, nu even optre dend als pseudo-bouwvakkers, leg gen de laatste hand aan het nieuwe onderkomen in Leiderdorp. (foto Holvast) Als bij ons een arbiter z'n papier tje krijgt, is hij klaar voor het werk. Dan heeft hij een hele pro cedure doorlopen. Heeft-ie is sa menwerking met meer kandida ten al een aantal wedstrijden ge floten. Dat gebeurde vroeger nooit. Nu wel en terecht. Want een scheidsrechter kan een wed strijd maken en breken", oor deelt Van der Leek. "Maar in de regio Leiden doen we het zo slecht nog niet". LEIDEN - In de laatste volle com petitieronde volleybal vielen op één na alle beslissingen. Bij de heren werd WVC kampioen en moeten VCL en WVC 2 degrade ren; bij de dames is Ridderveld kampioen en gaan VCL en In Up Go een klasse omlaag. De derde degradant komt uit het tweetal LUSV 2 en NOVO 3. Bij de heren werd WVC dus kam pioen mede omdat RW tegen het in degradatienood verkeren de Ridderveld maar liefst 2 pun ten liet liggen. RW had die avond beslist zijn beste vorm thuisgelaten en verloor de eerste set met 15-8. Daarna volgde een periode van herstel, waarin het met 12-15 de stand gelijk trok. Ridderveld won daarna de derde set: 15-8. In feite betekende dit voor RW een verspeeld kam pioenschap, zodat de vierde set er amper nog motivatie was en Ridderveld ook deze set win nend kon afsluiten (15-9), dat het succes compleet maakte. In de tweede wedstrijd - tegen LUSV 2 - herstelde RW zijn ge schonden prestige enigszins door een 3-0 zege te grijpen. LUSV miste Groen en dat maakt het team een stuk zwakker. Bij RW liep het dit keer als een trein en er werd snel via 15-8,15- 9 en 15-3 een 3-0 op het scorebord gezet. Het reeds gedegradeerde VCL stuntte door SKC een 3-1 neder laag te bezorgen. Tegen WW trok Leython er enorm hard aan en met snel spel werd een grote voorsprong (4-10) opgebouwd. Wat passfouten brachten WW wel wat dichter bij, maar de setzege kwam eigen lijk niet in gevaar: 10-15. Ook in de volgende sets nam Leython aanvankelijk een voorsprong van zo'n 10-13 die echter steeds in de spannende slotfase door te nonchalant spel uit handen werd gegeven. De inzet bleek steeds net niet groot genoeg om de sim pel spelende Wassenaarders van de zege af te houden (17-15,15-13, 15-13). Donar kon de laatste wed strijd tegen Orion niet in winst omzetten. In Hazerswoude werd het een 1-3 nederlaag. WVC 2 wist LUSV 2 een punt af handig te maken, hetgeen echter niet voldoende was om degrada tie te ontkomen. Deze degradatie zette hiermee wel een domper op de feestvreugde die met het be halen van promotie door het eer ste team was bereikt. Bij de dames is na de resultaten van deze week ook VCL uit de boot gevallen, hoewel juist nu te gen koploper Ridderveld een overwinning werd bereikt. De derde degradatieplaats wordt in de laatste ronde uitgemaakt tus sen LUSV 2, dat Ridderveld ont moet en NOVO 3 dat met 1 punt meer tegen WVC moet aantre den. S'70 stelde zijn gedeelde 2e plaats*veilig door in Hazerwoude Orion met 1-3 te verslaan. De dames van de softbalvereniging De Volle Bak trappelen i duld. Maandag begint de competitie. LEIDEN - Waar voetballers hun sportschoenen zo langzamerhand opber gen voor het zomerreces, daar halen de softballers van de Volle Bak hun spulletjes uit de kast. Op 25 april begint de vorig jaar opgerichte vereniging aan het softbalseizoen 1983. De Leidse club neemt met drie teams deel aan de competitie, onderverdeeld in één heren en twee da mes-negentallen. Vijftig leden telt de Volle Bak nu en dat aantal moet nodig worden opge schroefd. Dat vindt althans Rob van Vuuren, belast met de post propa ganda in het bestuur. "We kunnen vooral nog wat heren gebruiken", laat Van Vuuren horen. "Vorig jaar konden we net aan genoeg mensen op de been brengen. Eén keer moesten met acht man uitrukken. Dan speel je in feite een verloren wedstrijd". Het tekort aan manschappen kon de Volle Bak er niet van weerhouden naar de tweede klas op te rukken. Omdat twee ervaren krachten de softbalclub dit jaar de rug toekeerden, laat Van Vuuren wat de herenaf deling betreft geen optimistische geluiden horen. "Het was al een won der dat we promoveerden", zegt hij. "Nu zijn twee belangrijke jongens in het team weggevallen: de catcher en de pitcher. Dat zijn de plaatsen waar het om draait in het softbal, net als bij het honkbal trouwens. We hebben inmiddels andere jongens gevonden voor die plekken, maar je moet maar afwachten hoe dat uitpakt". Bij de dames verlopen de zaken aanmerkelijk gesmeerder. De Volle Bak moet het voornamelijk van de inbreng van het vrouwelijk geslacht heb ben. Weliswaar werd vorig jaar geen topplaats bereikt, maar de softbal- bond deelde het Leidse gezelschap een klasse hoger (de tweede) in. "De dames zij enorm enthousiast", oordeelt Van Vuuren. "Vreemd genoeg is er in Leiden van de kant van de vrouwen veel meer belangstelling. Veel heren denken dat het softbal een wat truttige sport is. Dat is na tuurlijk de grootste onzin. Het is net als honkbal, alleen wordt er onder hands opgegooid en zijn er wat afwijkende regels op technisch gebied. Verder wordt het met 9 man gespeeld". Over de accommodatie kan Van Vuuren bepaald niet tevreden zijn. "We werken onze thuiswedstrijden af op een aggenebbes-veldje achter het Visser 't Hooft-lyceum. Nu mogen we gelukkig gebruik maken van de kleedruimten van de school, maar het is vorig jaar gebeurd dat we ons op het veld moesten omkleden. Een kantine hebben we niet, dus ideaal is de situatie niet. Niet voor ons, niet voor onze tegenstanders. Maar we zullen het er mee moeten doen, want de gemeente heeft ons niets an ders te bieden". Niettemin ziet Rob van Vuuren perspectief voor de Volle Bak, ondanks de gebrekkige accommodatie, ondanks ook de gepeperde contributrie van 200 gulden per jaar. "Momenteel is het vallen en opstaan, maar het is een vereniging met toekomst. We hebben een enthousiast bestuur, maar die accommodatie is wellicht de drempel voor de belangstellen den. Die zijn er, dat weet ik zeker. Als we over goede facaliteiten be schikken, zal de Volle Bak volwassen worden", is Van Vuuren over tuigd. Het ligt in de bedoeling in de periode van 25 april tot en met 27 mei huis-aan-huis de standen van de gas- en elektriciteitsmeters op te nemen in de volgende gedeelten van Leiden: De Kooi Rivierenwijk Cronesteyn Tuinstadwijk Vreewijk Haagwegkwartier De Waard Hoge Rijndijk (ged.) Burgemeesterswijk Professorenwijk Opgenomen worden in de periode: 25 t/m 29 april 1983 de aansluitnummers 079 - 10443600 t/m 088 - 10827000 9 t/m 13 mei 1983 de aansluitnummers 089 - 10827100 t/m 094 - 11087700 16 t/m 23 mei 1983 de aansluitnummers 095 - 11087800 t/m 115 - 11786900 24 t/m 27 mei 1983 de aansluitnummers 116 - 11787000 t/m 133 - 12808100 i nota/stortingsacceptgirokaart (Uw aansluitnummer vindt u terug op i of dagafschrift.) Wij stellen het bijzonder op prijs, wanneer u onze meteropnemers in staat wilt stellen op vlotte wijze de meterstanden bij u op te nemen. Het is mede in uw belang, dat op grond van deze gegevens het verbruik over de afgelopen periode op correcte wijze wordt afgerekend en ook een juiste vaststelling van het nieuwe voorschotbedrag kan plaatsvinden. Dit kan alleen wanneer wij over de juiste meterstanden beschikken. Mocht u ten tijde van de meteropneming afwezig zijn, dan verzoeken wij u ons op de een of andere wijze te laten m weten, hoe wij alsnog in de gelegenheid kunnen worden H gesteld om de meters te bereiken, dan wel ons te berichten V op welk adres de sleutel verkrijgbaar is. (telefoon 071 - 25 22 93 of 25 22 92). te Leiden INDUSTRIETERREIN SASSENHEINI: aan de Wasbeekerlaan, direkt langs Rijksweg A44 (A'dam-Den Haag). Vrijstaande hal 1550 m2 met asfalt- vloer. Eventl. te splitsen in 950 en 600 m2, apart te huur, elk met eigen toiletten en eigen toegangspoort (voor gro te vrachtauto's bereikbaar). HUUR f33,- p.m2 per jaar, ex. BTW. Te bevragen (02522) 17567, b.g.g. (01719) 15320. Verkoop bij Executie Op maandag, 25 april 1983 te 12.00 uur, zal ten laste van J. Hollebeek wonende te Leiden Haarlemmerweg nr. 51 wor den verkocht een personenau to merk Chevrolet type Malibu Classic. De verkoop vindt plaats aan bovenstaande adres en geschiedt a contant zonder opgeld. De auto is een Vz uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie. ER,de zuinigste CV-ketel. Past overal. Snel geplaatst. (ow Bij Radson is namelijk-als eniije-een corro •jaar honderden en honderden guldens op uw stookkosten "n Radson ER is snel ge leverd, snel geplaatst. En past overal Zonder kostbaar hak- en breekwerk RADSON spaart u energie Gooi ook uw oude CV-ketel eruit! Radson ER 120f 1326,- Radson ER 160f 1326,- Radson ER 200f 1523,- Radson ER 240f 1523,- Radson ER 300f 1759,- Radson ER 350f 1759,- jr- leioen m b.v. G. v.d. Veenstraat 59-61, Leiden. Tel. 071-765500 KONINKLIJKE ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN NIEUWE LEERLINGEN kunnen zich tot 11 mei 1983 bij ons aan melden voor de volgende dagcursussen: Afd. A tekenen/schltderen/vrije grafiek Afd. B monumentale vormgeving/ omgevingsontwerpen Afd. C boetseren/beeldhouwen Afd. D grafische- en typografische vorm geving Afd. E textiele vormgeving en mode Afd. F architectonische vormgeving (binnen huiskunst en meubelconstructie) Afd. I tekenen grafiek/tekenen schilderen Afd. II grafische- en typografische vormgeving Afd. Ill architectonische vormgeving (binnen huiskunst en meubelconstructie) Cursus Industriële Vormgeving Belangstellenden voor deze drie-jarige weekendcursus kunnen zich voor inlichtingen wenden tot de directie. STREMMING WEGVERKEER De Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland maakt be kend, dat de Westkanaalweg in de gemeente Alphen aan den Rijn ter plaatse van de in aanbouw zijnde klep- stuw op 800 m ten noorden van de Zegerbrug zal zijn afgesloten voor alle'verkeer op dinsdag 26 april a.s. tus sen 07.30 en 17.30 uur of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blijken. maandags gesloten een vulpen, ballpoint, roller of vulpotlood. Ook kunt u bovenstaande objekten kombineren tot een set, die wij in een fraai etui verpakken. Een ongekend fraaie kollektie, van de meest moderne schrijf-instrumenten, vindt u al meer dan vijftig jaar in onze speciaalzaak. De afgebeelde Mont Blanc vulpen hebben we b.v. ook in een geheel witte uitvoering, met bijpassende ballpoint voor f 175,- compleet met een wit etui in een luxe verpakking. Maar ook in Lamy hebben wij fraaie witte vulpenhouders, ballpoints en liners (f 6,95). Leuk idee voor Moederdag... kom eens vrijblijvend kijken naar onze kollektie en... in verband met de opening van onze nieuwe speciaalzaak in kunstschilder-, teken- en hobby artikelen Wolfslag Créatif (medio mei), graveren wij elk objekt gratis met een naam! Graag tot ziens bij kantoormachines en -meubelen speciaalzaak in schrijfwaren Breestraat 145, Leiden, tel. 071-123211. In ons gebouw in de Nobelstraat 5 zal plaats vinden, t.o.v. een lid van de Vereniging der Notarissen te 's-Gravenhage op woensdag 27. donderdag 28 en vrijdag 29 april 1983. telkens aanvangend om 10 uur v.m. Kijkdagen: maandag 25 en dinsdag 26 april 1983 van 10-16 uur. Geveild worden: goederen afkomstig uit diverse nalatenschappen en van particuliere inzenders, waarbij ditmaal antieke wortelnoten porseleinkast, mahoniehouten bonheur du jour, Steinway-piano, polyester visboot (4 mtr.) met opbouw en Suzuki buitenboordmotor, schilderijen van o.m. A. Sap en J. Sonnenberg, oud-amsterdams gekeurd zilver (12 dessert- en 12 tafelmessen en voorsnijcouvert), blanc de chine buddha (ca. 55 cm. hoog), stoel- klokje, enz., enz. Inbreng voor de volgende veiling, te houden op woensdag 18, donderdag 19 en vrijdag 20 mei 1983 kan vanaf maandag 2 mei a.s. (maandags t/m vrij- v dags) plaatsvinden van 9-16.30 uur. Nadere informatie: telefoon (070)600181 afdeling Leiden Vrijdag 29 april Petrakerk (Surinamestraat) Maandag 2 mei Maranathakerk (Dijkstraat) Zaterdag 7 mei Bevrijdingskerk (Montgomerystraat) Vrijdag en maandag vanaf 19.30 tot 21.00 uur Zaterdag vanaf 10.00 tot 12.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12