Valse start van ren LMHC: titel lonkt.. WVC ongeslagen kampioen >-- Benauwde zege van Vivax Meerburg op eerste plaats Victorie te sterk voor Veentjer-brigade f f SPt X ■F |pl|§ F IS 'Ouderwetse' Van der Zeeuw kringkampioen Sport MAANDAG 18 APRIL 1983 LEIDEN - De voorlaatste compe titieronde in de waterpolocom- petitie werd het afgelopen week einde afgewerkt. Vivax won in Breda met 6-5 van de club met dezelfde naam. Katwijk werd in eigen huis stevig met de neus op de feiten gedrukt. WIK uit Was senaar bleef de Zeekanters met 5-12 de baas. DKD behaalde in Middelburg tegen het reeds ge degradeerde Luctor et Emergo een benauwde 10-11 overwin ning. De dames van LZ'86 verlo ren in Stadskanaal met 4-2 en de dames van de Zijl/LGB kwamen in Den Haag niet verder dan 5-4 nederlaag tegen DSZ 2. Vivax speelde een vreemde wed strijd tegen het tegen degradatie vechtende Breda. Drie perioden lang gaven de mannen van coach Henny Hensing de toon aan en bouwden een verdiende 1-5 voorsprong op. In de laatste pe riode echter ging er van alles mis. Het alle risico's nemende Breda maakte dankbaar gebruik van de Oegstgeestse missers en kwam terug tot 5-5. Pas zes se conden voor tijd kon Jack Frauenfelder een man meer si tuatie benutten en zo toch nog voor de verdiende zege zorgen. Dat Vivax veel beter kan, bewezen zij in het bekerduel met Merwe- de. In Dordrecht werd de naar de hoofdklasse gepromoveerde ploeg een gevoelige 6-7 neder laag toegebracht. Door telkens goed te vertragen kwam Merwe- de niet in zijn spel. Vivax had in aanvallend opzicht aan weinig kansen genoeg. Met Jack Frauenfelder in een productieve hoofdrol (4 treffers) werkten de Oegstgeestenaren zich uiterst verrassend naar de volgende be kerronde. Voor zowel Katwijk als DKD stond er weinig meer op het spel. Dit was duidelijk aan de wedstrijden te merken. Katwijk speelde zeer slecht tegen WIK uit Wassenaar. Na 2-2 bij aanvang van de twee de periode liet Katwijk het volle dig af weten. WIK dat nog niet helemaal veilig was profiteerde dankbaar en liep snel uit. Via 2—5 en 5—7 werd vooral in de laatste periode Katwijk een lesje geleerd. In deze slotminuten wis ten de Wassenaarders liefst vijf maal het net achter Katwijk doel man Henk Vooys te vinden. Eindstand 5-12. DKD keek in Middelburg binnen twee minuten tegen een 4-0 ach terstand aan. Tegen het al gede gradeerde Luctor et Emergo was dit de Leiderdorpers wat al te gortig. Men begon een lange in haalrace die vlak voor het einde werd afgesloten met een 10-11 overwinning. Als DKD wat beter de man meer situatie had weten te benutten was er een veel gro tere overwinning op het score bord gekomen. Doelpunten: Jan v.d. Brink 3, Frank Dreef 3, Har ry v. Hoven 2, Kees v.d. Plas 2, Ron Rietbroek. De dames van de Zijl/LGB leden in Den Haag een 5-4 nederlaag te gen DSZ 2. De Leidse dames wisten nog wel een 3-1 voor sprong te bemachtigen, maar daarna was de koek op. Goals: M. Neuteboom 2, Kitty Grim en Margreth v. Veen. DIRK KLOOS. LEIDEN - De teams van de Zoe- terwoudse turn en gumnastiek- vereniging Meerburg hebben tij dens open kampioenschappen jazzgymnastiek van het district Den Haag van de NKGB prima laten gelden. De leerlingen van Theo van Tongeren eindigden in de categorie alle leeftijden met het tweede team op de eerste plaats. Zij scoorden 18.84 pun ten. Tweede werd Quintus (16.50) en derde Meerburg 1 met 15 pun ten exact. In de leeftijdsgroep tot 16 jaar leg de Meerburg beslag op zowel de eerste als tweede plaats. Het tweede scoorde 18.76 punten. Meerburg 1 behaalde 16.76 pun ten. Derk-Jaa-p Engelen (links) voor Forescate in de slag met een speler van Ring Pass. In de laatste minuut moest Forescate met 0—1 het onderspit LEIDEN - Het kampioen schap in de over gangsklasse B van de hoc- keycompetitie kan de he- renploeg van LMHC na de uit en thuis tegen Breda nauwelijks meer ontgaan; drie punten werden toege voegd aan het riante to taal. De heren van Room burg blijven aan kop in de tweede klasse. De dames teams van Forescate en Alecto wonnen en gaan volgende week met elkaar in de slag om het eerste klasserschap. Leiden - Breda 0-0 In het zaterdagduel van LMHC te gen Breda hadden beide keepers opmerkelijk weinig te doen. Hal verwege het eerste deel, twee goede kansen voor Wouter Ei kenhout die na fraaie slaloms het Breda-doel net miste. In het tweede part werd de gelijkwaar digheid voortgezet met aanval len over en weer. De defensies van de beide ploegen klaarden het evenwel. De hooggenoteerde ploegen wistenook geen raad met de strafcorners. Breda - Leiden 1-3 De compleet andere tactiek van Roelant Oltmans luidde gisteren in de return: laat Breda komen en pas de counter toe. Dat werd perfect uitgevoerd door de titel- pretendent die zich gesteund wist door een sterke verdedi ging. Na 12 minuten sloeg Hans- Willem Croll toe met een straf- corner: 0-1. Breda verraste Lei den 5 minuten na rust met een snel genomen vrije slag die de gelijkmaker opleverde. Croll her stelde de marge door weer een strafcornertreffer op het Bredase kunstgras (1-2). Even voor het einde werd een tegenaanval door LMHC afgerond door Martijn de Kempenaer met een assist van Eikenhout: 1-3. Forescate-Ring Pass 0-1 De Delftenaren beslisten het mid- denmootduel tegen Forescate in de laatste minuut met een knap pe treffer in de bovenhoek. Daar voor had de Voorschotense doel man Jan-Frank Kubingh vier ballen te verwerken. Forescate moet na het verlies de vijfde plaats aan Ring Pass afstaan. Roomburg - Te Werve 3-1 Nico Klooster hield het moreel van Roomburg hoog door mee te doen ondanks een kaakoperatie. Na 25 minuten opende Frank Montanus de score in het duel waarin Roomburg het overwicht had. De gelijkmaker kwam di rect na de doelwisseling en schudde de Leidenaars wakker die het tempo verhoogden. Jur- jen van Aken verdiende met zijn solo's de straffen die tot doelpun ten leidden (Cees Wendt 2—1 uit een hoekslag) en een stafbal van Paul Lamping 3-1. Bleiswijk-Aleqto 0-4 Marco Koeken benutte voor Alecto twee strafballen in het matte eer ste deel. Na de hervatting ope reerden de Leiderdorpser feller. Alecto bouwde de score uit via Maarten Coppes, eerst door een reboundtreffer (0-3) en daarna scoorde Coppes nog eens met een strafcorner. Waddinxveen - Noordwijk 3-2 Na de 1-0 achterstand miste Noordwijk goede kansen langs- LEIDEN - Noordwijk ken de als enige eersteklasser uit de Leidse regio een valse start in de tennis- competitie. De Veentjer- brigade was kansloos te gen het zeer sterke Victo ria, dat met Ada de Laive- Bakker en Judith Salomé een goed tegenwicht had voor het Noord wij kse koppel Trudy Walhof- Groenman en Els Veen- tjer. Het werd 6-2. De beide Noordwijkse punten wer den gescoord door Trudy Walhof en Els Veentjer in het damesdub belspel en Trudy Walhof en Piet Veentjer in het eerste gemengd dubbelspel. Trudy Walhof en Els Veentjer speelden de oppositie met 6-2, 6-2 weg en dat was voor de aan de schouder geblesseerde Els Veentjer, die met 1-6, 1-6 Judith Salomé had verloren, stevige pleister op de wonde. De 15-jarige Mark Koevermans (na tionaal jeugdkampioen) liet zich door Erik Jan Schreuder, die toch echt behoorlijk stond te ten nissen, niet van de wijs brengen: 1-6, 1-6. Wat doen we toch met die jeugdig talenten? Ze spelen goed, belo ven veel, maar als ze tegen de twintig lopen en gerijpt zouden moeten zijn voor het grotere werk, zijn ze ineens van het po dium verdwenen. Zou het toch waar zijn wat Sandy Mayer tij dens het ABN-toernooi zei? "Ne derland heeft geen goede coa ches en trainers. Wat naar boven komt, komt hier vanzelf'. Piet Veentjer noemt het op voor hand een hele prestatie als Noordwijk zich in de eerste klas se zou weten te handhaven. "Misschien dat we van Volley 2 en Kimbria puntjes kunnen weg pikken, maar het zal een dubbel tje op zijn kant worden. Je staat te spelen tegen jeugd die per week zo'n vijftien uur op de baan staat. Wij komen met pijn en moeite aan vier uur toe". Unicum 1 kwam niet in actie om dat de regen in de uitbeurt bij Victoria 2 geen minuut slagwerk mogelijk maakte. Unicum 2, eveneens in de overgangsklasse A uitkomend, haalde het eerstè winstpunt binnen tegen Son 3: 4- 4. De Leidse punten werden ver zorgd door Ivar de Jong tegen Robert van Zalingen in het eer ste herenenkelspel (6—3, 6—0) en de dubbelcombinaties Ivar de M - Har Meijer (l) constateert hoe zijn metgezel 'verwoestend' uithaalt. 'De Musketiers' sloegen toe. Jong/ Frans Grimbergen, Henny Fehling/Frans Grimbergen en Marijke Guyt/ Ivar de Jong. Geen slecht begin op dit niveau. Het eerste herenteam van Unicum, dat uitkomt in een aparte compe titie, is al jaren een verhaal op zich. De Musketiers hadden met de club Ray Prickers geen enkel probleem, al keek de kijkers- schare die het slechte weer had getrotseerd, wel even beteuterd toen artiest nummer een Wim Pufkus een drukker kreeg van de jeugdige Gejo Bowie: 5-7,6-7. Maar dat werd snel en vakkun dig rechtgebreid door zijn com pagnons. 'Porthos' Philip van der Kwast hakte Pieter Wolter in het gravel (6-0, 6-0), 'd'Artagnan Arnold van der Capellen gunde Rob Frendeen een erwt in de eer ste pot en nog een erwt in de tweede. Tenslotte gaf 'Athos' Meijer nog een spel meer weg te gen Carl Raymakers: 6-2, 6-1. De dubbelspelen waren een ver plicht nummer, die zonder n keren in twee sets in winst den omgezet: 5-1. De Leidsche Hout (overgangsklas se B) moest het gisteren van An nette Hins-van der Mey en Ellen de Groot hebben. Zij wonnen zonder moeite hun enkelspelen. Annette Hins klopte Maijan Kor- penaars (6-2, 6-1) en Ellen de Groot liet Annelies Rozenburg geen kans: 6-1,6-1. Waldo Jansen en Marcel van Rijn verloren, zij het niet zonder slag of stoot. Jan sen maakte voor zijn doen teveel missers tegen Rodenburg (3-6, 3- 6) en Marcel van Rijn had op de kritieke momenten zijn kansen tegen De Bruin beter moeten be nutten (6-7, 7-5, 3-6). De dames versaagden echter niet en via het damesdubbelspel en de beide gemengd dubbelspelen boekte de Leidsche Hout toch een kostbare zege: 5-3. Voor het kort geleden nog toon aangevende Forescate is het doek in de hogere regionen van het Leidse tennisgebeuren defi nitief gevallen. TE AN (over gangsklasse B) kwam tegen Bos- heim niet tot een eindresultaat. Bij de stand 1-3 voor Bosheim moest de wedstrijd worden ge staakt omdat Pluvius geen ver der respijt meer wenste te geven. Voor het Alphense winstpunt zorgde Mieke Bergwerf tegen Yvon Koopmanschap: 6-4, 2-6, 6- In de tweede klasse was de Mun- nik veel sterker dan de Delftse studenten: 6-2. Henk Jansen (eerste herenenkelspel), Margot van Overloop (eerste damesen kelspel) en Christel Verwoerd (tweede damesenkelspel) zorg den voor een 3-1 voorsprong, die via de dubbelspelen verder werd uitgebouwd. Alleen het eerste gemengd dubbelspel van Roomburg is de weg terug naar de overgangsklasse B ingeslagen met een 7—1 triomf op Oud-Was senaar. Marloes Verheyen ver loor haar enkelspel. Juliette Grimbergen jr, Bub van der Zee en Joost van Leeuwen lieten de oppositie -geen enkele illusie. De OLTC won van Park Marlot met dezelfde score, 7-1. Hier moest alleen Marcel Gerritsen zijn tegenstander feliciteren. Nancy Toole, Joly Drok en Jas per van Marwijk waren onge naakbaar, ook in de dubbelspe len. Overige uitslagen: Derde klasse: Rijnkanters-ZTC 6-2, Artesia-Uithoorn 4-4, Zee en Duin-Nieuw Vennep 8-0, Voor- hout-Leimonias 4 2-6, Meren- wijk-Forescate 3 8-0. FRANK BONTE zij te komen. Snel na de hervat ting maakte de thuisploeg zelfs 2-0. Direct na de afslag maakt Paul Brouwer 2-1 en scoorde Noud Hekkens 2—2. Noordwijk had hierna het beste van de wed strijd maar zag Waddinxveen de zege pakken na een uitval. Dames Leiden - Craeyenhout 0-0 De Haagse hockeysters, die in de gradatienood verkeren, hielden prima stand tegen LMHC dat voortdurend aanviel. Knappe sa fes van de Craeyenhout-goahe verhinderde Leiden iets aan de blanke stand te doen. Ook de veertien strafcorners baatten Leiden niet. Rapid - Forescate 0-2 Els de Buvry brak de score open door een strafbal na vijf minuten spelen. Forescate dat zijn kracht illustreerde door veelvuldig op de helft van Rapid te vertoeven, scoorde door De Buvry met een mooi doelpunt 2-0. De Gorin- chemse ploeg bleek het gevaar lijkst met de uitval maar konden niets de stand doen. Alecto - Groen Geel 4-0 De Leiderdorpsen hadden genoeg aan een helft om uit te lopen naar 4-0. Marjolein van Alderwerelt smaakte het genoegen alle tref fers voor haar rekening te ne men. Van Alderwerelt werd bij haar vierde treffer licht gewond door de Haagse doelvrouw. He- leen van Ham hield haar doel vakkundig schoon. Roomburg - Te Werve 4-2 De ruststand werd 1-0 voor de thuisploeg door Susan Luyben. Na de 1-1 zorgde Annet de Vries weer voor afstand: 2—1. Te Wer ve uit een hoekslag 2-2. Inval ster Johanneke Langenbach maakte snel daarop 3-2 en Ariënne Rietveld zorgde voor 4-2. Castricum-Noordwijk 2-1 De pittige eerste helft werd beslo ten met 2-0 voor Noordwijk door Jacqueline de Groot (hoog in de touwen) en een strafbal van Nicole Brouwer. Na de rust drong Castricum hevig aan, maar kwamen niet verder dan een te gendoelpunt uit een strafcorner. LEIDEN - In het Alphense zwem bad de Dillen werden gistermid dag de kring A-kampioenschap pen verzwommen van de Kring Gouwe Rijnstreek. Bij de dames ging het kringkampioenschap over de 50,100 en 200 meter vrije slag, bij de heren werd er ge zwommen over de 50, 100 en 200 meter schoolslag. Jeanette den Duik van Katwijk be haalde de kringtitel bij de meis jes onder de 14 jaar door de vol gende tijden te zwemmen: 29.6 (50 mtr.); 1.09.2 (100 mtr.) en 2.21.2 (200 mtr.). Tweede in het totaal klassement werd Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) met respec tievelijk 30.5; 1.05.5; 2.19.9. Het brons kwam bij Mireille Correlje (Zijl/LGB) terecht (31.9; 1.07.5; 2.23.5). Sylvia Bakker finishte als tweede bij de meisjes onder de 16 jaar. Zij liet de volgende tijden noteren: 30.3; 1.05.4 en 2.21.7. Bij de dames werd het LZ'86 lid Karin van der Linden tweede na drie afstanden. Qp de 50 meter tikte zij winnend aan in 29.9, de 100 mtr. deed zij in 1.05.4 en de 200 mtr. in 2.20.6. Ingrid van Veen van de Zijl/LGB werd kringkampioen bij de meisjes onder de 12 jaar door de 50 en de 100 meter winnend af te sluiten in de tijden 31.8 en 1.10.8. Pauli ne Stastra (LZ'86) werd tweede in de tijden 33.3 en 1.11.7. Pauli Venekamp (Zijl/LGB) werd der-' de in 32.9 en 1.13.2. Bij de heren ging Wilco van der Zeeuw (LZ'86) ouderwets door het wa ter en^ haalde het goud binnen met 33.5; 1.13.0 en 2.39.7. Reinier Haasnoot eindigde op de tweede plaats in 33.1; 1.13.3 en 2.41.0. Clubgenoot Hans la Lau (Zijl/ LGB) eindigde ondanks zijn overwinning op de 50 meter schoolslag (32.3) op de derde plaats. LEIDEN Gemini is tegen Van Santen met 3—2 verlies geconfronteerd. LUSV, de twee de vertegenwoordiger in de nationale volley balcompetitie bij de heren, reisde vergeefs naar Barendrecht. Er kwam geen scheids rechter opdagen en de studenten konende onverrichterzake huiswaarts. Nu de druk van de ketel is rolde Gemini-da- mes heel ontspannen Delta Lloyd op. Met drie kwartier was het gebeurd: 15-5, 15—6 en 15—4. Ook Leython won, maar dat ging heel wat moeizamer. In een enerverende strijd met het technisch veel zwakkere Tor nado werd het 3—2 (15—7, 11 15, 12—15, 16-14 en 19—17). In de slotfase toonde Jo- gien Bakker zich een prima invalster, die met harde smashes veel punten scoorde. NOVO heeft het gemis van een coach aan den lijve ondervonden tegen Armixtos. Geen moment kon de door blessures incomplete ploeg enige lijn in het spel brengen. Het goed blokkerende Armixtos hield het via 15-11,16-14,12-15 en 15-12 op een deling: 2-2. Gemini 2 werd na een 2—0 achterstand in sets (13-15, 10-15) pas wakker tegen Zevenhui zen. Het herstel was opvallend en met drie maal 15—12 haalden de dames de zege bin- De heren van Gemini hielden tegen Van San ten gelijke tred. Wilbert Kokshoorn vertolk te een opvallende rol door als enige spelver deler (1-5-systeem) zijn mede-aanvallers van goede set-ups te voorzien. Na 13-15 en 16-14 werd overgeschakeld op het 2-4 pa troon. In de vijfde set ging Gemini nog met 7-1 aan de leiding, maar kon die voorsprong niet vasthouden (13-15, 15—8, 12-15). Come-back NOVO (heren) had in het promotieklasse-duel weinig problemen met Karssen: 15—11, 15-12,15-8. Leython overklaste in de eerste twee sets Be Fair. De 5-15 en 8-15 setwinst vormden het logisch gevolg. Ruud Luthen- huis werkte een uistekende come-back af, na twee maanden herstel van een ernstige blessure. Hij kon echter niet voorkomen dat Be Fair, door concentratieverlies aan Leidse zijde en een portie extra enthousiasme bij de Waddinxveners, de derde set pakte: 15-5. In de vierde set bewees Leython echter dat Be Fair terechts kandidaat is voor degradatie en wees hen met 12-15 nogeens op de zwakke punten. Donar, met uitblinker Jaap de Vries, stelde zich definitief veilig met een 3-1 zege (12—15, 15-13, 15-3 en 15-9) op Zevenhui zen. In de derde set serveerde Fred Wesséls naar 4-0, waarna Rolf Groen via 4-3 de set binnen zeven minuten in één ruk uitmaakte: 15-3. DAC ging in de laatste competitie wedstrijd nog onderuit tegen het Delftse Skania: 3—1. Bij de dames maakte NOVO 2 geen moment de indruk om in het direct voor degradatie beslissende treffen met WW nog in behoud van hun plaats in de promotieklasse te gelo ven. De Noordwijksen faalden volledig. Met 11-15, 8-15 en 14-16 kwam een einde aan het éénjarig verblijf in deze afdeling. Het reeds gedegradeerde RW kon tegen kam pioen Thor geen vuist maken: 3—3. Gemini 3 trok na vijf enerverende sets aan het langste eind in de derby met LUSV, dat rust ont beerde: 15-13, 9-15,15-8, 9-15 en 15-5. De studentes hadden slechts zes speelsters ter beschikking en misten bovendien een coach. Men speelde erg ongeconcentreerd, waarvan Gemini prima profiteerde. WVC vervoverde het kampioenschap in de eerste klasse. Door het verlies van naaste concurrent RW bij Ridderveld (3-1) was de titel al voor aanvang van het duel met NOVO binnen. Na 11 15 winst knokte NOVO 2 zich terug met tweemaal 15-11. WVC wilde de ongeslagen status echter niet verspelen en stelde met 7-15 setwinst tijdig orde op za ken. Dennis Rijnders stak in blakende vorm. GER RENES De kampioensploeg van WVC. Staande v.l.n.r. Frits van Arkel, Marinus Pool, Rob Koebrugge, trainer/coach Henk Kleingeld, Roeland Brokking, Joost van der Zwet. Op de hurken v.l.n.r. Jos van de Hulst, Leon Nieuwen- huizen, Kees Lagerwaard en Ger Sies. Dennis Rijnders ontbreekt. (Foto Holvast).

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 16