Clubs keuren beleid KNVB af Vultiiik belangrijkste kandidaat voor titel mm '4 "Tegenstanders weten niet hoe wij spelen" Als eerste geplaatst voor finaleronde FBO dient motie van wantrouwen in Haan kiest definitief PSV voor U.V.S. - Verburch ZATERDAG 16 APRIL 1983 Hockey coach Van Heumen: KOEALA LOEMPOER (ANP) - Met de kwalificatie voor de halve finales van het eerste echte toer nooi om de wereldbeker voor da mes hockeyteams is er een last van Gijs van Heumen afgevallen. "Natuurlijk wist ik tevoren wel dat het kon", aldus de dertig-jari ge leraar lichamelijke opvoeding uit Den Bosch. "Maar met lan den als de Verenigde Staten en Australië in je groep is het wel oppassen geblazen". De grootste twijfels had Van Heu men eigenlijk over de capacitei ten van de bankzitters. "Je moet niet vergeten dat ik vergeleken met het toernooi in Buenos Aires van 1981 een paar honderd inter lands minder bij me heb. Wat hier op de bank zit, komt pas kij ken. Monique Broere in het doel heeft nog nauwelijks ervaring en maakt soms heel domme fouten, die je de wedstrijd zouden kun nen kosten. Dat komt alleen maar omdat ze jong is en te ner veus. Dat moet nog groeien. Verder zijn Aletta van Manen en Carina Benninga er ook nog maar pas bij. Ik moet zeggen dat vooral Benninga het tegen de Verenigde Staten en Australië prima heeft gedaan. Dat is een goeie gok geweest". Van Heumen, die met zijn zware gestalte in het benauwde Koeala Loempoer menig zweetdruppel tje moet laten, verheelt niet dat hij in het begin van het toernooi flink is uitgevallen tegen de wis selspeelsters. "Toch is dat ge woon wel eens nodig", zegt hij. "De meisjes mogen hun motiva tie niet verliezen. Een beetje schelden kan dan geen kwaad". Van Heumen schrijft de ningen op de twee concurrenten vooral aan het taktische concept toe. "Ik weet gewoon dat de coa ches van de andere landen geen idee hebben hoe wij nu weer zul len spelen. Met twee spitsen, of drie, of misschien wel vier, wat ook zou kunnen. Ik heb niet voor niets zo veel voorhoedespeel sters meegenomen. De andere landen weten niet goed wat ze aan ons hebben. Dat geeft ons meteen al een voorsprong. En dat we niet veel hebben ge scoord, daar zit ik niet mee. Als de defensie maar gesloten blijft". Hoewel Nederland, gezien de re sultaten in het recente verleden, al vrijwel zeker was van plaat sing voor de Olympische Spelen van Los Angeles, kan de keuze commissie van de FIH nu hele maal niet meer om Nederland heen. "Dat is een geruststellende gedachte", aldus Van Heumen. "Maar eerst proberen wij hier nog verder te komen. Tegen Wa les krijgen enkele speelsters rust. Want vooral Van Manen, Bennin ga en Hendriks zitten kapot. Bo vendien moeten wij een beetje oppassen met Le Poole, die maar last van haar nek blijft houden. Na het duel met Wales heben we drie dagen rust. Dan zetten we even alles van ons af. Dan moet de accu opnieuw geladen wor den". In de B-groep heeft West-Duits- land de kans behouden de halve finales te halen van het toernooi om de wereldbeker. De West- duitse dames, die in Argentinië wereldkampioen werden, won nen gisteren met 1-0 van Nieuw- Zeeland. Het doelpunt werd in de vijfde minuut gemaakt door Patricia Ott. Drie minuten later stopte Susi Schmid, de beste doelvrouwe van het toernooi, een strafbal. Canada had weinig problemen met Argentinië, dat door blessures niet het sterkste elftal binnen de lijnen kon brengen, 2-0. PAGINA 13 ELDA (ANP) - Hans Vultink heeft zich gisteren als eerste biljarter geplaatst voor de finaleronde van het toernooi om het Europees kampioenschap 47/2. Vultink haalde als enige in poule b de maximale winst uit zijn eerste drie partijen. Momentopname uit het duel Nederland-Australië, dat door de Oranje dames met 1-0 werd gewonnen. Mede dankzij aanvoerdster Lisette Se vens, die hier in fel duel is gewikkeld met Elspeth Clement. <Foto ANP) Blok maakt selectie bekend De meest succesvolle biljarter uit de Nederlandse geschiedenis blijkt inspiratie te putten ui het in Elda voor het eerst gehanteer de CEP-systeem. Met opvallende inzet speelde hij in de eerste drie ronden achtereenvolgens Wild- förster, Wijnen en.Albert aan de kant. Vultink klaagde donderdag en vrij dag niet over de chaotische om standigheden, waaronder in Spanje volgens gebruik biljart- toernooien afgewerkt worden. De 45-jarige Nederlandse kam pioen concentreerde zich steeds uitstekend op zijn wedstrijden. "Je moet hier wel. Met die setjes van 100 punten is er van warm- draaien geen sprake. Je moet vanaf de eerste stoot geconcen treerd bezig zijn, want je kunt hier door elke speler geklopt worden", aldus Vultink. De Spanjaard Albert, afkomstig uit Elda, bewees die stelling van Vultink. Voor het eigen publiek bleek de zwakke kadrist. doch sterke caramboleur Albert, tot de Europese titelstrijd toegelaten ZEIST Bondscoach Ger Blok heeft gisteren 22 spelers geselec teerd voor de kwalificatiewed strijd voor het Olympsiche voet baltoernooi in Los Angeles tegen Roemenië. De lijst van geselecteerden ziet er als volgt uit: Van Ede (FC Utrecht), Storm (Excelsior), Hanssen (Fortuna S), Suvrijn (Fortuna S), Maessen (Fortuna S), Koevermans (Fortuna S). Wouters (FC Utrecht). Adelaar (FC Utrecht), Kruys (FC Utrecht), Carbo (FC Utrecht), Van Tiggelen (Sparta). Van Gaal (Sparta), Van de Berg (Sparta), Holverda (Sparta), Marijnissen (Roda JC), Hofman (Roda JC), Woudsma (Go Ahead Eagles), Van Dord (AFC), Van de Hooft (Helmond Sport), Houtman (Feyenoord), Hoekstra (Feye- noord) en Drost (PEC Zwolle). met een moyenne van nog niet eentiende van dat van Vultink, tot onverwachte scores in staat. Wildförster en Wijnen gingen in de eerste twee ronden onderuit tegen de lokale favoriet. De Belg Bracke draaide krampach tig doch redde het net tegen de Spanjaard. Tegen Vultink streed Albert voor zijn laatste kansen. Hij begon met een serie van 100, na de gemiste beginstoot van Vultink. De Nederlandse kadrist. die in het toernooi al drie van dergelijke maximale series pro duceerde, immiteerde Albert succesvol in de tweede set en nam in de derde reeks met het nodige geluk definitief afstand van de lastige Spanjaard. Albert liet in de vierde beurt voor het eerst een gunstige uitgangstel ling liggen, waarop Vultink zijn resteende 55 caramboles maakte. De scheidsrechter maakte hem dat karwei extra gemakkelijk door van 29 naar 40 door te tel len. Vultink kon er zich nauwelijks druk om maken. De ervaren bil jarter valt in Elda op door zijn kalme houding. Begeleider Jo Hermans: "Hans is geen voor stander van het CEP-systeem. maar hij zeurt daar niet over. Hij doet gewoon wat er van hem ge vraagd wordt. Ik ben blij, dat Jos Bongers of Piet Vet hier niet naar toe zijn gekomen. Dat had je als begeleider wat kunnen bele- Vultink blijkt met zijn vermogen tot improvisatie de belangrijkste kandidaat voor de eerste Europe se titel, die via het CEP-systeem wordt verdeeld. Vultink, in het fijne kaderwerk altijd nog van eenzame klasse, was al twee keer (1967 en 1973) Europa's sterkste in het 47/2-spel. Daartussen door. in 1969, bleek hij ook in het een malig experiment van het neo- kader 47/2 voor de rest van Euro pa niet te kloppen. In Elda wil Vultink die vroegere successen best nog eens van wat nieuwe glans UTRECHT De clubs uit het betaalde voetbal hebben gisteravond in de FBO-vergadering te Utrecht het beleid van het sectiebestuur afgekeurd. Een motie van die strekking werd met 27 tegen zes stemmen aangenomen. Op de algemene vergadering be taald voetbal, waarin de clubs met 70 procent van de stemmen een ruime meerderheid bezitten, van 25 april, zal de motie van wantrouwen ter stemming wor den gebracht, waardoor dus min of meer het aftreden van het sec- tiebetuur zal worden geëist. De clubs zijn van mening dat het sectiebestuur in de zaak van het vereveningsfonds en het vergoe dingensysteem een standpunt Kwartet voor afscheid Van Hanegem ROTTERDAM (GPD) - Met de bedoeling voldoende geld in te zamelen voor een waardig afscheidscadeau voor Wim en Truus van Hanegem heeft de supportersvereniging van Feyenoord het zogenaamde Feyenoord Historie Kwartet op de markt gebracht. Het kwartet bevat 32 kaarten met daarop foto's van de meest gedenkwaardige momenten uit de geschiedenis van de Rotterdamse club. Zo bestaat het kaartspel onder meer uit foto's van de ver overing van de eerste Europa Cup door een Nederlandse club in 1970 (Feyenoord-Cel- tic). het winnen van de we reldbeker ten koste van Estu- diantes in hetzelfde jaar. de UEFA Cup-finale tegen Tot tenham Hotspur in 1974 en natuurlijk een foto van de in middels opgezette meeuw die doelman Eddy Treytel in 1970 in het duel met Sparta met een uittrap van het leven beroofde. De supportersvereniging zal het kwartet binnenkort offi cieel aan Wim van Hanegem overhandigen. Zoals bekend neemt Van Hanegem op 4 ju ni aanstaande afscheid van Feyenoord met de wedstrijd tegen het Nederlands WK-elf- tal van 1974. heeft ingenomen dat afwijkt van dat van de meerderheid van de algemene vergadering. De clubs willen verevening over uitslui tend de competitie-inkomsten en ze willen op dit moment geen wijziging van het vergoedingen systeem. Mede door de invloed van de externe geldgevers stelde het sectiebestuur een verevening voor over de totale inkomsten' en een "humanisering" van het transfersysteem. Tijdens de vorige FBO-vergade ring was al de uitspraak gedaan dat het sectiebestuur het door de algemene vergadering gewenst beleid moest uitvoeren en niet zelf beleid moest maken. Sinds 8 februari echter, vinden de clubs, heeft het sectiebestuur weinig of niets gedaan in de richting die door hen gewenst wordt. Het be stuur is te gemakkelijk over onze bezwaren heen gestapt, vonden de clubs. Voorzitter Eric Vile van het sectie bestuur, een gezelschap waar mee volgens FBO-secretaris Eu gene Lemmens niet te eggen of te ploegen valt, maar staande oogst, is gisteravond van het standpunt van de clubs op de hoogte gesteld. De indicatie van wat er bij de verenigingen uit het betaalde voetbal leefde was al naar voren gekomen in twee re gionale vergaderingen en boven dien donderdag verteld aan sec tiebestuurders Stoop en Cou- wenberg. Op dat moment echter wist het FBO-bestuur niet dat de meer derheid die het beleid van Zeist zou afkeuren zo grcot was. De zes stemmen tegen de motie kwamen van clubs die uit finan ciële noodzaak niet zo'n directe aanval op het sectiebestuur be taald voetbal wilden. In een eerste reactie zei sectiebe stuurslid De Stoop: "Ik dacht dat het over een vierjarenplan zou gaan en niet om de poppetjes. Nu dat toch zo blijkt te zijn, zullen we donderdagmiddag met de vijf clubvertegenwoordigers uit het sectiebestuur met de leiders van de FBO aan tafel gaan zitten. De ze bijeenkomst was vooraf ge pland als zich tenminste onver wachte verwikkelingen zouden voordoen. Dat is nu het geval". EINDHOVEN (GPD) - Stan dard Luik-speler Arie Haan (34) zal maandagmorgen een eenjarig contract tekenen bij het Eindhovense PSV. De Nederlandse middenvelder had een paar maanden gele den de wens te kennen gege ven na zijn Belgische Ander- lecht- en Standard-periode terug te willen keren naar Ne derland. De afgelopen weken kreeg Haan onder meer aanbiedin gen van FC Groningen en Willem II, waarna afgelopen woensdag ook PSV zich als geïnteresseerde in de Stan- dard-Luik-spelbepaler meld de. Na een gesprek met het manag- ment van PSV en de toekom stige oefenmeester van de Eindhovenaren, Jan Reker, besloot Haan voor een sei zoen in zee te gaan met de Brabantse eredivisieclub, voor de in Zuid-Limburg woonachtige Haan boven dien de dichtstbijzijnde Ne derlandse topclub. Overigens zal Arie Haan maan dag een ..voorlopig contract" ondertekenen, omdat PSV in de loop van volgende week nog een onderhoud zal moe ten hebben met Standard Luik, de huidige werkgever van Haan. PSV-manager Kees Ploegsma verwacht overigens dat het gesprek met Standard slechts een for maliteit zal zijn en dat niets meer een overgang van Haan naar PSV in de weg zal staan. De uitslagen uit de vierde ronde van groep b zijn: Wildförster (Wdl)-Bracke (Bel) 6-2,100-27 (2). 97-100(1), 100-10(1). Vultink (Ned)—Albert (Sp) 6-2, 0-100 (1). 100-1 (l)en 100-67. Bracke (Bel)-Al bert (Spa) 6-2,100-27 (2 beurten), 93-100 (7) en 100-64 (3). 1. Vultink 3 6 20 43.60 2. Bracke 3 4 14 24.46 3. Albert 4 4 16 19.17 4. Wildförster 3 2 10 29.28 5. Wijnen 3 0 4 16.65 De laatste uitslagen van groep a. Zanetti (Ita)-Tusset (Spa) 6-2, 28-100 (2), 100-74 (4) en 100-12 (3). Hose (Wdl)-Bourezg (Fra) 8-0, 100-28 (3). 100-12 (3). ADVERTENTIE A.s. zondag 14.30 uur a SD0C0S - LDWS: tot ziens 5 HET KAAS EN NOTENHUISJE Z Bevrijdingsplein 7 Trotters nu officieel gedegradeerd LEIDEN - De Leidse Spaarbank Trotters is nu officieel gedegra deerd uit de eerste divisie. Door deze beslissing van de Topsport- liga komt de basketbalploeg vol gend seizoen hoogst waarschijn lijk uit in de eerste klasse rayon. Er was enige onzekerheid gerezen over de degradatie van de Trot ters. omdat de Topsporthga in de twee eerste divisies de reglemen ten verschillend toegepast zou hebben. Trotters vroeg om op heldering en heeft die dan ook gekregen. Volgens de mening van de Topsportliga is de ontsta ne situatie in de divisies verschil lend en heeft het dus terecht in de desbetreffende gevallen ande re regels toegepast. Dat wil zeg gen dat het een juiste beslissing was de Trotters een beslissings wedstrijd te laten spelen tegen Hertogballers. Deze werd afgelo pen zaterdag verloren en hier mee is voor de Topsportliga de kous af. Toch hebben de Leidenaars nog een kleine kans op behoud van het eerste divisieschap. Als Stars uit Haarlem en het Delltse Punch niet inschrijven voor de eredivisie, promotiedivisie of eerste divisie, hetgeen zeer aan nemelijk is, (beide ploegen heb ben geen sponsor) dan is de Trot ters één van de verenigingen die in aanmerking komt voor de opengevallen plaatsen. Dat zal de tijd echter moeten leren. ADVERTENTIE HUISVENTILATIE ZONDAG 17 APRIL COMPETITIE WEDSTRIJD LFC- H.B.S. 01736-6540-6340. ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden IK-EH-ZOU ZE6GE7J 4S -Q47. ZOO feUHNG

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13