Ferz'nzaak is klaar! Eis hartchirurg, één miljoen van AZL, afgewezen Steeds iren moeten i boycotten' FERvanDuuren DaarbentU mooi klaar mee! 475,- 650,- 795,- 495,- 795,- 45,- Hooigracht 18, Leiden Rechter maant partijen tot overleg Daldozen- centrum gaat open Protest tegen verminderen studietoelagen Sen mei fcelemb btadbteeld VRIJDAG 15 APRIL 1983 Fer van Duuren: "Maar ik moet nog wat tapijt kwijt" De tapijtzaak van Fer van Duuren is ver bouwd, vergroot, en vooral: verfraaid. (Zie svp ook even aan ommezijde). Alles in Fer z'n nieuwe zaak staat er nu werke lijk beeldschoon bij. Maar Fer zit nog met één probleem: een voor raadje aangebroken rol len die hij in z'n nieuwe presentatie niet meer plaatsen kan. U voelt het al. U weet al hoe laat het is. Dan zijn de gekste prijzen voor Fer niet gek genoeg. Wat dacht u van deze inderdaad belachelijke geprijsde voorbeelden? PROVENCE Geweldig sterk nylon tapijt nog 8 meter in de kleur cognac van 960,voor BARBADOS Geweven acryl werkelijk schitterend nog 6.60 meter van 1080,voor ECLATANT ELDORADO 50/50 Berber nog 6 meter van 795,voor KATOEN Prachtige kwaliteit nog 6 meter van 1595,voor BLOEMTAPIJT En: als er lol in hebt om Fer van z'n coupons af te helpen, heeft Fer er lol in om nog wat extra's te doen. Fer geeft deze week gewoon kadootjes! Uitknippen en meenemen die bonnen, mensen! KADO-BON 1 Bos Blommen Kado van Fër Bij aankoop van tenminste 3 meter coupon-tapijt. KADO-BON 1 Fles opener Kado van Fer Bij aankoop van tenminste 2 meter coupon-tapijt. KADO-BON 1 Ruige Deurmat Kado van Fer Bij aankoop van tenminste 5 meter coupon-tapijt P.S.: Fer's wereldberoemde service blijft ook bij deze coupon-verkoop onverkort van kracht. Fer legt tegen betaling en vakkundig binnen 48 uur na aan koop! Leiden LEIDEN - Het Centrum Onder dak gaat 26 april open. Het op vangcentrum voor daklozen is dan dag en nacht geopend voor "in nood verkerende medebur gers". Het centrum is gevestigd aan de Rembrandtstraat 12. Het telefoonnummer: 071- 133549. Eén dag voor de opening wordt er in het gebouw een open middag gehouden. Het centrum acht het in overeenstemming met zijn doelstelling om de opening 'zo eenvoudig en zinvol mogelijk te houden". Het is de bedoeling die middag contact te leggen tussen belangstellenden en de mede werkers die zowel in dienstver band als op vrijwillige basis aan "Centrum Onderdak" verbon den zijn. De open middag wordt maandag 25 april tussen drie en zeven uur gehouden. LEIDEN - Het college van be stuur van de Leidse universiteit heeft bij minister Deetman ge protesteerd tegen vermindering van de rijksstudietoelagen. De bewindsman wordt er in een te legram aan herinnerd dat na ja ren vertraging hij dit jaar einde lijk met een nieuw stelsel zou ko men voor studiefinanciering, wat evenwel nog niet is gebeurd. Ook is het studentenbudget niet mee gegroeid met de welvaartsont wikkeling, zodat korten op de trendontwikkeling thans niet is gerechtvaardigd. Deetman heeft aangekondigd, dat de jaarlijkse bijstelling van de studietoelagen per 1 september achterwege blijft. Voor de jong ste studenten zal op de studietoe lage zelfs worden gekort. LEIDEN - Een negentier\jarige jongen uit Aplhen aan den Rijn moest gistermiddag omstreeks half twee met een gebroken been naar het AZL worden vervoerd nadat hij op de Voorschoterweg tegen een auto was gebotst. De jongeman gaf de auto geen voor rang. Omstreeks tien voor vijf moest een vijfjarig jongetje met een gebro ken been eveneens naar het AZL worden vervoerd. Hij stak over zonder op te letten en werd daar door op de Blauwe Vogelweg aangereden door een auto. i wethouder Fase bij zijn afscheid een cadeautj de woorden: "Daar staan we dan weer". En hij vervolgde: "Uw carrière is ongeveer even lang als de mijne. We kwamen samen op en gaan samen ten onder". Dekker wordt opgevolgd door de voormalige gemeente-ambte naar C.J.J. Hugens, die al bij de VW werkzaam is. aantal beroepshandelaren op een zwarte markt wel tot zestig tachtig procent kan oplopen. Ef fectieve controle hiervan zou niet mogelijk zijn. "Bovendien bieden zwarte markten in de praktijk een gemakkelijke gele genheid tot de verkoop van ge stolen goederen", p grond van deze overwegingen vraagt de Kamer de gemeentebe sturen niet langer mee te werken aan het houden van dergelijke markten op hun grondgebied. In Leiden is een aantal pogingen gedaan om de "zwarte markt" in navolging van Beverwijk ook hier van de grond te krijgen. In het Anthonius Clubhuis en in de Pieterkerk zijn markten gehou den. Bij de Groenoordhallen wierpen de "gewone" marktlie den, verenigd in de Vereniging voor Ambulante Handel, een blokkade op. Onder druk daar van besloot het gemeentebe stuur de zwarte markt daar tot een éénmalige te beperken. Het zelfde gold voor de Groenoord hallen. Er zijn nu wel plannen om van tijd tot. tijd in overleg met de ambulante handel een vlooi enmarkt in de binnenstad (Stad huisplein) te houden. De hartchirurg had bij het ambtna- rengerecht een procedure tegen het bestuur van de universiteit en de directie van het Acade misch Ziekenhuis in Leiden aan gespannen, omdat hij meent ten onrechte te zijn geschorst. Het gerecht heeft hem in zoverre ge lijk gegeven, dat de schorsing per 1 juli moet zijn opgeheven. Dit betekent dat de partijen tot die datum de gelegenheid heb ben om tot overeenstemming te komen. Een woordvoerder van het AZL verklaarde vanmorgen dat de di rectie van het ziekenhuis en het bestuur van de universiteit zich zullen beraden over wat ze pre cies gaan doen. De raadsman van Dirksen, W.G.B. Neervoort, hoopt dat de universiteit en zie- LEIDEN - De drie jaar geleden geschorste en later met buitengewoon verlof gestuurde hartchirurg, dr. Th. Dirksen, verbonden aan het Academisch Ziekenhuis Leiden, kan vooralsnog geen aanspraak maken op een financiële schadevergoeding van één mil joen. Het ambtenarengerecht in Den Haag verklaarde deze eis gistermiddag niet- ontvankelijk. kenhuis spoedig met een voor- stel zullen komen. Werkklimaat Het is volgens hem overigens nog helemaal niet zeker dat Dirksen nooit meer de operatiekamers van het AZL zal zien. "Per 1 juli is hij - als we niet tot overeen stemming komen - in theorie weer gewoon in dienst. Of dat ook werkelijkheid zal worden, zal afhangen van de alternatieve voorstellen. Dirksen is reëel ge noeg om in te zien dat het werk klimaat voor hem na deze hele affaire niet optimaal meer zal zijn. Als werken op het AZL niet meer lukt, zal er in elk geval een fikse schadeloosstelling tegen over moeten staan. Zo gaat dat wanneer mensen moeten wor den geloosd. Door deze onver kwikkelijke zaak is de man im mers vakdood gemaakt", aldus zijn raadsman. Verder voert Neervoort aan dat niet alleen zijn reputatie ernstige schade heeft geleden, maar dat Dirksen ook al enige jaren de in komsten van de bü het acade misch werk behorende privé- praktijk (4000 gulden per maand) mist. Dirksen werd indertijd geschorst en de toegang tot het ziekenhuis ontzegd omdat hij grove fouten bij een operatie zou hebben ge maakt. Vorig jaar is Dirksen over de fatale fout door het medisch tuchtcollege gehoord. Hij werd vrijgesproken. De klachten die het AZL (via de inspecteur van volksgezondheid) tegen hem had ingediend, werden door dit colle ge ongegrond verklaard. De vlooienmarkt die vorig jaar in de Pieterskerk werd gehouden. Niet meer doen, vindt de Kamer van Koophandel. (Foto Holvast) Redactie: Bart Jungmann Jaap Visser anderd. Er worden wat popu lairder onderwerpen aangesne den. "Ja, je kunt niet volstaan met alleen de kop van de krant veranderen", vindt Van Dijk. Deze week bijvoorbeeld tracht het blad te scoren met een por tret van de tv-sterren Van Koo- ten en De Bie. Opmerkelijk, want de heren zijn bijzonder karig met interviews. En dan nog wel in de Leids/Zuidhol- landse Post. Van Dijk wil er niets van zeggen, laat het mys terie onopgelost. Onze vrees dat met al die nieuw lichterij ook de 'reli-rubriek' van J. Goedhart het Post-veld heeft moeten ruimen, wordt door Van Dijk meteen wegge wuifd. Met een iets lagere fre quentie blijft eens in de veer tien dagen plaats gemaakt wor den voor Goedhart. Gods woord blijft gehoord worden. B.J. KK-ICO (5) Het duel KK-ICO is vooralsnog in een duidelijke zege voor de thuisclub geëindigd. Het tv- programma Koning Klant hoeft zijn uitspraken over de Internationale Computer Op leidingen niet terug te nemen. Het Leidse ICO had dat via een kort geding geëist, maar de Amsterdamse rechtbankpresi dent Borgerhoff Mulder vindt dat in zijn uitspraak van giste ren helemaal niet nodig. Smeckeloos Leiden gaat een gooi doen naar de titel 'Schoonste stad van het land'. Tussen woensdag 25 en zaterdag 28 mei zal eën plaatse lijk keuringsteam uitrukken om aan de hand van door TNO bepaalde criteria de stad op haar reinheid te testen. We houden ons hart vast, te meer omdat we zijn uitgenodigd in het keuringsteam plaats te ne men... ^an 25 tot en met 28 mei wordt in de Amsterdamse RAI het vier de wereldcongres van de World Federation of Building Service Contractors gehouden. Tegelijk met dit congres wordt in hetzelfde complex een inter nationale vakbeurs op schoon- maakgebied gehouden. Schok kende gebeurtenissen in de schoonmaakbranche en voor de Ondernemersorganisatie Schoonmaak- en Bedrijfsdien- sten (OSB), aanleiding om de laatste week van mei tot 'Na tionale Schoonmaakweek' uit te roepen. Onderdeel van deze 'week van de reinheid' is de verkiezing van schoonste stad van het land. De Cemsto is lid van de OSB en heeft het Leidse college van burgemeester en wethouders gevraagd mee te mogen doen aan de wedstrijd tussen een aantal steden met meer dan 50.000 inwoners. De stadsbestuurders hebben in middels onder aanvoering van burgemeester Goekoop het verzoek van filiaal-directeur H.A. Ferwerda van de Cemsto besproken en besloten aan de verkiezing mee te doen. In het officiële B en W-besluit hier over wordt onder punt 3 ge constateerd dat "de wethou ders Bordewijk, Peters en Schoute de stukken liever in handen hadden gesteld van wethouder Hekking van Jui- iVaarom? Hebben Paul, Jit en Piet-Hein soms meer dan colle giale banden met Juinense Tjolk, de creatie van Kees van Kooten? Piet-Hein Schoute: "Nee hoor, maar wethouder Hekking is volgens ons de meest aangewezen figuur om te oordelen over de reinheid van Leiden. Die man moet in de jury, vinden wij". Dverigens maakt Schoute zich geen enkele illusie over de winstkansen van Leiden. "Want een stad waar zoveel Vier weken geleden besteedde Koning Klant aandacht aan het ICO, dat aan het Levendaal computeropleidingen ver zorgt. Volgens eindredacteur Joep Bonn maakte het ICO zich schuldig aan colportage en werden aanstaande cursis ten met een te lage opleiding lekker gemaakt voor een dure cursus. Dat schoot ICO-directeur De Jong in het verkeerde keelgat. Zijn mening had ook gehoord moeten worden en de uitzen ding zat bovendien vol "insi nuaties en onwaarheden". De rechter moest Koning Klant maar een rectificatie opleggen. Borgerhoff Mulder acht de KK-aanklacht echter niet "on waar, onrechtmatig of onnodig grievend". Hij zegt: "Gedaagde (is KK) heeft deze beschuldi gingen niet ongefundeerd naar voren gebracht". Volgens Joep Bonn, eindredac teur van Koning Klant, kan de ze uitspraak verregaande con sequenties hebben. Op het ge bied van colportage is er, zegt hij, juridisch nog niet zoveel bekend. Mocht Leiderdorper Bram Sukhr^j, wiens geval aanleiding was voor de uizen ding, gerechtelijke stappen on dernemen tegen het ICO, dan kan dat volgens Bonn best wel eens "een soort proefproces worden". Morgenavond wordt via Nederland 2 de wedstrijd KK-ICO hervat. B.J. J.V Post op hol Nee, nee, bezweert onderdirec teur J. van Dijk van de Leidse Post. Achter de face-lift die het oudste huis-aan-huis-blad heeft ondergaan, moeten we vooral niets zoeken. De oerde gelijke (saaie?) advertentie krant ziet er sinds een paar we ken haast flitsend uit. En dat heeft volgens Van Dijk niets te maken met de concurrentie slag met het Leids Nieuwsblad en Nieuwsweek? "Echt niet. Het is min of meer een toeval ligheid dat het nu gebeurt. Had net zo goed vorig jaar kunnen gebeuren. We vonden de Leid se Post wat stijfjes en wilden de boel eens open zetten. En als je dat dan doet dan denk je: jeetje, waarom hebben we dat niet eerder gedaan?". Niet alleen uiterlijk maar ook in nerlijk is de Post drastisch ver- hondepoep ligt, kan natuurlijk nooit in aanmerking komen voor de titel 'Schoonste stad van het land'. Maar die verkie zing interesseert ons verder echt helemaal niets hoor. Van daar die opmerking over Hek king". Commentaar van wethouder Hekking: "Noar miene smeek... stinken die weth.ou- wers doar by oe naer honde- drek".

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 3