ZIET Cl ZICHZELF str"> )- kamsteeg naar olieresten in Hülegomse grond Nader onderzoek Bodegraven schiet lening personeel van Eminent voor Schiijversclub zoekt leden Minder loten door parkeerverbod Expositie van 200 soorten narcissen KAMSTEEG MAAKT HET KIEZEN WEL HEEL EENVOUDIG file PAGINA 21 HILLEGOM - De gemeenteraad van Hillegom is gisteravond ak koord gegaan met het verstrek ken van een krediet ter grootte van 14.000 gulden voor een nader onderzoek naar olieresten in een stuk grond aan de Haven. De ge meente wil daar binnen afzienba re tijd woningbouw plegen, maar uit onderzoek is gebleken dat een olietank jarenlang heeft ge lekt en een gedeelte van de grond is doordrengt. Omdat niet precies bekend is wel ke stoffen in de grond zitten en welke gevolgen die mogelijk la ter teweeg kunnen brengen, be sloot de raad tot nader onder zoek. In theorie wordt zo'n on derzoek betaald door de rijks overheid, maar vanweg het spoe deisende- karakter heeft de ge meente Hillegom niet op goed keuring willen wachten uit Den Haag. Wel zal gepoogd worden achteraf het geld te krijgen. De kosten worden niet verhaald op de voormalige eigenaar van de grond, de zand- en grinthandel Struik. Dat bedrijf is failliet te gegaan. Hoewel een aantal raads leden dat bestrijdt, is volgens het college van burgemeester en wethouders geen geld te halen bij de voormalige eigenaar. Op aandrang van de raad zal dat ove rigens opnieuw worden beke ken. DEN HAAG/NOORDWIJK - A. van Hilten, de houder van het staatsloterij-kantoor in Noord- wijk heeft de Raad van State (het hoogste rechtscollege in ons land) gevraagd de gemeente te verbieden een parkeerverbod voor beide zijden van de Heilige Geestweg in te stellen. Tot voor kort mocht aan één kant van de straat worden gepar keerd. Het aanbod van auto's werd, aldus een woordvoerder van de gemeente, echter zo groot, dat burgemeester en wet houders besloten het parkeren langs de Heilige Geestweg (tus sen de Zeestraat en de Kerk straat) helemaal niet meer toe te staan. "De veiligheid op deze weg staat voor het gemeentebestuur voor op", aldus de woordvoerder. "Bovendien ligt er achter de Kerkstraat een voor Noordwijk- se begrippen vrij groot parkeer terrein, een paar honderd meter van Van Hiltens kantoor." De gemeente beseft wél dat het staatsloterij kantoor schade on dervindt van deze rigoreuze maatregel. Omdat er te weinig ruimte is en het aanbod van au to's steeds groter werd, hebben B en W deze beslissing genomen. Van Hilten zit daar duidelijk mee. "Als de mensen nu een lot ko men kopen en de wagen even voor de deur zetten, zit er een briefje onder de ruitenwisser." Omzetverlies heeft hij (nog) niet geleden. "Maar de toeloop naar mijn kantoor had veel groter moeten zijn dan nu het geval is. Pas nog zijn er twee levensmid delenzaken gesloten die beide, onder meer, loten verkochten. Die verkooppunten zou ik over nemen. Het is bekend dat de mensen graag gokken, maar ze blijven^wel weg. En ik vermoed dat dit komt omdat ze de auto niet meer bij mij voor de deur mogen neerzetten. Een gokje vinden ze leuk, maar als die gok ook nog eens een bekeuring van 35 gulden oplevert, dan wordt dat gokje wel heel erg duur." VRIJDAG 15 APRIL 1983 Het terrein aan de Haven in Hillegom waar olieresten zijn aangetroffen. Een nader onderzoek moet uitwijzen hoe groot de schade is. Holvast) LISSE - Onder de naam "Narcis sus '83" wordt in de Lissese Keu kenhof tot en met 24 april een narcissententoonstelling gehou den. Deze overdekte tentoonstel ling, die te zien is in het Konin gin Julianapaviljoen, werd mo gelijk dank zij me'dewerking van twaalf bedrijven tlie zijn gespe cialiseerd in narcissen. Onder leiding van hoofdarrangeur Cock Veldhuis werden door 15 bloembinders ruim 15.000 nar cissen, in niet minder dan 200 va riëteiten, verwerkt. Als bijzon derheid is een bloemstuk met BODEGRAVEN Ondanks de ont slagplannen voor 130 werkne mers willen burgemeester en wet houders van Bodegraven de per- soneelslening van een miljoen gulden aan de orgelfabriek Emi nent Electronics toch'voorfinan cieren. De gemeente heeft volgens het college geen andere keus: wanneer Bodegraven de lening niet voorschietkomt het ministe rie van economische zaken niet over de brug met de toegezegde achtergestelde lening aan het be drijf van acht miljoen gulden. Dat betekent zonder twijfel het einde van de fabriek, aldus B en W. De gemeente besloot in september vorig jaar om als onderdeel van het reddingsplan voor de noodlij dende orgelfabriek het miljoen voor te schieten dat de ruim 350 werknemers via een salariskor ting in twee jaar op tafel wilden brengen voor het behoud van hun werkgelegenheid. Door de tegen vallende verkopen van duurdere orgels en de toepassing van chips is in nog geen halfjaar tijd een derde van de werknemers bodig geworden en Eminent-di recteur V/olters liet eind maar weten 130 mensen te willen ont slaan. Het ministerie van econo mische zaken, dat als voorn de voor de lening van acht mil joen stelde dat bij eventuele ont slagen toestemming van het nisterie nodig was, heeft inmid dels laten weten akkoord te gaan met deze plannen. Zowel economische zaken als het Bodegraafse gemeentebestuur hebben hun toegezegde leningen nog niet voldaan. Het ministerie heeft onlangs laten weten snel met dat geld over de bruQ te ko men maar heeft daaraan de voorwaarde verbonden dat ook Bodegraven met geld op tafel komt. Omdat, aldus B en W, het voortbestaan van Eminent Elec tronics van dat rijksgeld afhan kelijk is, moet de gemeente nu ook over de brug komen. KATWIJK - Het gaat uitstekend met de afdeling Katwijk en om streken van de vereniging "Vrienden van het schrijven". Volgens initiatiefnemer Peter Kralt hebben zich inmiddels vijf hobbyschrijvers bij devereni ging aangemeld. Het inmiddels gevormde bestuur wil echter nog meer streekgeno ten benaderen om lid te worden van de schrijversclub. In een bin nenkort te beginnen publiciteits campagne hoopt men nog meer amateurdichters en -korte verha lenschrijvers te bereiken. Er zijn inmiddels gesprekken gaande met de Vereniging Loka le Omroep Katwijk (VLOK). De bedoeling is om tijdens de uit zendingen van de VLOK gedich ten of korte verhalen voor te le zen. Ook bestaat de kans dat de "Vrienden van het schrijven" zendtijd krijgen op de radiopi raat "Radio Rijnsburg". Op die wijze wil men ook buiten de bad plaats mensen bereiken. De vijf zijn inmiddels hard bezig met een gezamenlijke gedichten bundel. Het is de bedoeling 25 gedichten op te nemen. Volgens Peter Kralt bestaat er bij een Katwijkse boekhandelaar inte resse om de bundel in de ver koop te nemen. Ook zijn er plan nen om andere boekverkopers in te schakelen. In een brief aan burgemeester en wethouders heeft de vereniging gevraagd om in september op de verenigingenmarkt te mogen staan. Eveneens heeft het be stuur plannen om op de weke lijkse warenmarkt een kraam te huren. schrijven" achter de rug. Op die avonden is het plan gemaakt een gezamenlijke bundel uit te bren gen. Nieuw is het plan om van de verenigingsavonden themabij eenkomsten te maken. Kralt denkt bijvoorbeeld aan zomer, werkeloosheid en dergelijke on derwerpen. Het is de bedoeling dat mensen die belangstelling hebben in haken met gedichten of korte verhalen op het gekozen thema. Het voorlopig bestuur bestaat naast Peter Kralt als voorzitter uit Adri van Duivenboden. die de functies van secretaris en pen ningmeester waarneemt. een hoogte van ongeveer vier meter, met daarin 3600 stuks nar cissen, centraal in de show ge plaatst. De beide weekeinden, 16/17 en 23/ 24 april, staan in het teken van de narcis. Er worden dan in het Ko ningin Julianapaviljoen bloem schikdemonstraties gehouden; van klein tot groot bloemwerk van handboeket tot corsage. In totaal zullen op de Keukenhof in deze periode, zowel binnen als buiten, een 400 soorten en in to taal zo'n paar honderdduizend narcissen in volle bloei staan. r "Ik zie mezelf sowieso wel zitten in mijn Jetta! Toevallig ben ik nu onderweg naar Kamsteeg voor het inzetten van een open-dakje en u kunt het beste maar meteen achter mij aanrijden. Want laten we eerlijk zijn, daar kunt u natuurlijk pas écht bekijken welke auto bij u past. En ze maken het deze week wel èrg aantrekkelijk; lees de advertentie maar eens door. Tot zó. bij l Kamsteeg, daar zie ik u wel weer.' Kom nog déze week naar Kamsteeg als u kritisch bent en op zoek naar een auto die ook voor te betalen is die èrg zuinig rijdt die voordelig is in onderhoud die een uitstekende "zit" heeft die zes jaar garantie heeft op roest van binnenuit die nu bovendien ook nog drie jaar garantie heeft op de lak die al diegaranties eigenlijk niet nodig heeft en daarom ook tegen zeer aantrekkelijke voorwaarden kan worden gefinancierd die straks bij inruil nog de bekende hoge Kamsteeg restwaarde heeft die kan rekenen op de alom bekende Kamsteeg service die, kortom, ideaal is voor u en uw gezin. Kom nog déze week naar Kamsteeg om die auto te zien en te proberen, het levert u in élk geval wat op. Als u deze week naar Kamsteeg gaat, neem dan het hele gezin mee. Niet alleen omdat een auto kopen een hele gebeurtenis is, maar omdat wij nu een zeer aantrekkelijk aanbod kunnen doen. Als u namelijk besluit een proefrit te maken met een van de hierboven afgebeelde auto's, dan maken wij een mooie Polaroid kleurenfoto van uw gezin, die u na terugkeer in onze zaak, keurig voorzien van een passe-partout, mee kunt nemen. En als u tot aankoop van een auto besluit, dan krijgt u naast de toch al bijzonder hoge inruilprijs van uw huidige wagen Maar ook als u alleen maar even een oriënterend bezoek wilt brengen, bent u van harte welkom. De koffie staat klaar en wij hebben het gezellig gemaakt. Tot ziens dus. Deze aanbiedingen gelden t/m 29 april zolang de voorraad strekt Kamsteeg Zuid B.V. Oegstgeest Tel.: 071 -173414 Leiderdorp Tel.: 071-899212 Katwijk Tel.: 01718-15141 Voorschoten Tel.: 071-769307

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 23