Twee procent is niet meer heilig' -C Nypels zwakt WD-eis af DE TIJD DONDERDAG 14 APRIL 1983 Varia 'Dat lentebal' is de titel van een bun deltje van 33 balladetten, geschreven door Drs. P. en Paul Lemmens. Oplet tende lezers hebben nu al ontdekt dat 'Dat lentebal' een anagram oftewel letteromzetting is voor 'balladetten'. Vier jaar geleden openbaarde Drs. P. deze nieuwe versvorm in de bundel 'Plezierdichten'. Hij was wat uitgeke ken op het sonnet, en kwam na enig poëtisch gepeins tot de conclusie dat een combinatie van de rederijkers ballade (herhaling van de laatste re gel) en de ghazel elke even regel rijmt op de tweede regel) tot een bruikbare nieuwe versvorm zou leiden die hij 'balladette' doopte. Vooral goed bruikbaar, vindt hij, voor gelegen heidsgedichten, omdat ze een mooie structuur heeft, niet zo breedvoerig is als de rederijkersballade, maar daar wel weer een zekere galm mee gemeen heeft. De balladette telt vier strofen van achtereenvolgens 4, 4,4 en 3 regels. De laatste regels van deze vier stro fen zijn steeds dezelfde. De 2e, 4e, 6e, 8e, 10e, 12e, en 15e regel rijmen. Verder rijmen alle eerste regels van de strofen op elkaar, alsook de 3e, 7e, 11e en 14e regel. In formule sa mengevat: abcB x 3 plus acB. Het klinkt ingewikkeld, maar u zult het begrijpen als ik eerst mijn favorie te balladette van Drs. P. en daarna mijn favoriete balladette van Paul Lemmens uit 'Dat lentebal' citeer: Drs. P. Ja, Paaltjens klinkt natuurlijk amu sant Vooral indien voorafgegaan door Piet Maar laat u door het masker niet mis leiden Zijn leed was diep, zijn naam was HaverSchmidt Minerva zag hem veel: een snaakse kwant Gevoelig wel, maar niet zo expliciet Een hedonist (zoals de burgers zei den) Zijn leed was diep, zijn naam was HaverSchmidt Daarna, godbetertwerd hij predi kant Gezegend werk! Maar helpen deed het niet Onngdig hier, erover uit te weiden Zijn leed was diep, zijn naam was HaverSchmidt Het is zeer raadzaam, ook in dit ver band Om geestigheid van lol te onderschei den Zijn leed was diep, zijn naam was HaverSchmidt Paul Lemmens Ik kom ze nog maar zelden ergens te gen Hoewel ik daar toch dagelijks naar streef: Cafes waar men in stilte door kan zakken (Die kroegjes waar Carmiggelt over schreef) Wel vind je tegenwoordig allerwegen Cafes voor wie misdeeld is, krom of scheef, Voor vrouwen, flikkers, kinderen of zwakken; Geen kroegjes waar Carmiggéld over schreef Het spijt me als ik u onheus bejegen Maar zelfs als ik dit vers niet overleef Dan zal ik in mijn graf nog blijven snakken Naar kroegjes waar Carmiggels over schreef Tot nu toe heb ik lang genoeg gezwe gen: Geef mij in plaats van Feeksen, Bui zerds, Plakken De kroegjes waar Carmiggelt over schreef Eige Nu zit ik hier niet om te citeren, maar om te creëren, daarom laat ik ook nog twee eigenhandig geschreven balla detten volgen: Kiezen Het leven is: onafgebroken kiezen Het manoeuvreren tussen goed en kwaad Je mag daarbij wel eens een foutje maken Zolang je maar je eige niet verraadt Het is een zaak van winnen en verlie- En hoe verlegen ik die keer nog was Maar desondanks heb jij mij toen ge kust: Er is geen liefde zonder tegengas Je had een bril op en las Schuld en Boete Dat deed je toen verstolen in je tas Ik stelde je onmiddellijk gerust: Er is geen liefde zonder tegengas We fietsten samen vaak dezelfde rou- We lagen bij de Amstel in het gras En menig brdndje heb je toen geblust: Er is geen liefde zonder tegengas Zo bleven wij wat in elkander wroe ten En werden wij ons van elkaar be wust: lEr is geen liefde zonder tegengas. Ed Nijpels had al vaker, zonder het woord te noemen, een sfeertje van kabinetscrisis gekweekt. De jonge VVD-fractieleider vond het kort geleden een „moeilijke si tuatie", als coalitiepartner CDA met de anti-kernwapendemonstratie zou mee doen. Even later zei hij in een weekblad dat zijn ministers achter Ruding (CDA, fi nanciën) aan zouden lopen naar de konin gin om hun ontslag aan te bieden als er totaal niet zou worden omgebogen. Het woei allemaal over in een voorjaars briesje van politiek begrip voor de jonge, nog wat wilde, liberale voorman. Deze week leek het menens te worden. Door het geruzie rond het weekeinde over de Voorjaarsnota. Dit keer leek het briesje op een storm. Vandaag (donderdag) komt de kwestie in de Kamer aan de orde als oppositieleider Den Uyl premier Lubbers aan de tand voelt over wat hij nou wel of niet heeft bedoeld ten aanzien van het plan om de sociale-uitkeringstrekkers in oktober te laten inleveren. Nijpels is net zo verbluft als Den Uyl over de lenigheid van de premier, die op maandag iets ge heel anders zegt dan de vrijdag ervoor. DEN HAAG - Het mes. Tot vier keer toe han teert Ed Nijpels dit wa pen in zijn beeldspraak over wat er broeit tus sen de kabinetspartners rondom de Voorjaars nota. Het tekent de scherpte waarmee WD en CDA ruziën over een akkoord dat binnen een paar dagen blijkt geen akkoord te zijn. Want de politiekeechtgenoten leggen hun overeen komst ieder op hun ei gen manier uit, sterker: de een houdt er zelf twee verschillende le zingen op na en dat er gert de ander. Maar Ed Nijpels, die al vaker over binnenshuis gerommel repte en er zelfs tot tweemaal toe een echtbreuk-sfeertje om heen creèerde, giet gister avond plots water bij de wat wrange wijn. Hij lijkt opposi tieleider Den Uyl vóór te wil len zijn, als die vandaag nog wat extra zout in de wond wil wrijven. Nijpels zwakt de tot dan keiharde WD-eis af, dat in oktober hoe dan ook twee procent gekort dient te worden op de sociale uitkeringen. Zelfs als de ambtenaren dwars liggen en hun part van de „deal" niet slikken. Want dat was de afspraak. Dacht Nij pels. Dachten alle bewindslie den van de WD vorige week vrijdag. Nijpels nu: „Die twee procent korting op de uitkeringen is bespreekbaar. Want als de ambtenaren niet akkoord gaan met een salarisvermindering, is er een nieuwe situatie ont staan. En daarin moet je ook over die uitkeringen kunnen praten". Dat wil niet zeggen dat ze hele maal de dans ontspringen. Maar twee procent is niet meer heilig. Nijpels: „Dan praten we overigens niet meer over een Voorjaarsnota, maar over een Herfstnota, want dan is er nu in feite geen akkoord, straks misschien wel". „De Vries legde in feite het mes, dat zo keurig in de kast was verstopt, weer voor Koos Riet kerk op tafel. Als de WD zo vasthoudt aan die uitkerings korting, dan moet er eerst een akkoord met de ambtenaren komen. Nou, Koos voelde er natuurlijk niets voor met het mes op tafel de ambtenaren voor te houden dat zij moesten inleveren. Of de schuld in de schoenen geschoven te krijgen als de broodnodige ombuiging van 225 miljoen geheel zou mislukken. Had-ie ook in de onderhandelingen over het ak koord gezegd. Rietkerk zou zijn afgetreden. En dan zouden de collega-bewindslieden van de WD hem zijn gevolgd". - Meent u dat nou echt? „Dat wij de politieke gevolgen duidelijk op tafel hebben ge legd, heeft tot het akkoord over de Vooijaarsnota geleid. En dat Rietkerk er nog steeds zit, bewijst dat hij gelijk had. Het zou toch te dol zijn, dat je eerst een akkoord bereikt waarin Rietkerk de vrijheid krijgt om zonder voorwaarden vooraf met de ambtenaren te gaan praten en dat dan achter af blijkt dat het anders was be doeld". „Rietkerk zit evengoed in een merkwaardige positie nu. Als zijn ambtenaren nee zeggen, krijgen ze het verwijt dat zij dan de schuld ervan zijn dat er een gat blijft van 225 miljoen, omdat er dan ook niet gekort wordt op de uitkeringen. Als ze ja zeggen, tekenen ze het dood vonnis over diezelfde uitke ringstrekkers, want dan gaat dat inleveren wel door". - Als Lubbers nou gaat zeggen dat hij maandag hetzelfde be weerde als vrijdag, gaat de WD daar dan mee akkoord? „Nee, want dat is niet zo. Het CDA is opgeschoven. Hij zal met de billen bloot moeten en precies zeggen waar het op staat". - Waar ging het nou mis? „Bert de Vries zei iets verkeerds: er wordt niet ontkoppeld door het kabinetsbeleid. Nou, de koppeling in ons land is die tussen de lonen in de sociale sector en die in de marktsector (bedrijfsleven). En als er nu in eens een verbinding wordt ge legd tussen uitkeringstrekkers en ambtenarensalarissen, dan is dat een geheel nieuw soort koppeling. Dan moet-ie niet te gen mij zeggen dat er niet ont koppeld wordt". Nijpels stelt vervolgens voor, een zelfstandig inkomensbeleid te bekijken. Geen koppeling tus sen uitkeringen en ambtena ren - „die willen we niet" - maar een eigen salarisbeleid voor de overheidsdienaren. - Dan hebben we drie soorten: collectieve sector, bedrijfsle ven en overheid. U wilt alle koppelingen doorsnijden. „Ja, daar willen we best over pra ten. Daar moet je zonder het mes op tafel te leggen met de ambtenaren over kunnen gaan praten". - Dat mes... „Ja, het is toch buitengewoon kwalijk, hoe die ambtenaren nu worden aangepakt, terwijl ze zich juist zo welwillend heb ben opgesteld in het vorige overleg met Rietkerk. Ze heb ben nogal wat ingeleverd". - U hebt zich anders nogal laten steken door dat mes. Hoe har der u roept, des te meer vindt het CDA dat ze iets anders moe ten roepen. Naarmate u en thousiaster wordt voor ontkop peling op afstand, zal het CDA het tegenovergestelde beplei ten. Op welk niveau van ruzie zitten we nu? „We zitten nu in de situatie dat de minister van binnenlandse zaken heeft gezegd dat de kor tingen op de uitkeringen door gaan en los staan van het resul taat van de onderhandelingen met de ambtenaren, waarna Den Uyl vindt dat dat niet klopt met wat Lubbers maan dag zei. En dat moet de minis ter-president nu maar eens uit leggen". - Lubbers zei onlangs ook dat hij niet zo zwaar meer tilt aan het verminderen van het financie ringstekort tot 7 procent. Dat was toch een afspraak in het regeerakkoord? „Nou, inderdaad, daar was Ru- ding (financiën) ook niet zo te vreden over. Ik vind het heel onvoorzichtig om over dit soort belangrijke zaken zo maar een beetje filosoferend te praten". - Gaat u daar in het debat nog op in? „Nee, ik doe niet mee. Zal geïnte resseerd toehoren. Ik ga toch niet in discussie over uitlatin gen van mijn eigen minister waar ik het mee eens ben. Als de minister-president af wil van afspraken in het regeerak koord, dan kan hy dat niet zo maar even ergens in het land verklaren. Daar hebben we De ruzie over de Vooijaarsnota is bijna geheel via de media gelopen. Het tijdspad van een familieruzie: Vrijdagavond, 8 april, besluit het kabinet dat er per 1 okto ber een koppeling dient te zijn tussen salaris inleveren de ambtenaren en een kor ting op de sociale uitkerin gen. Die laatste komen er ze ker, over het eerste is bijna al les nog bespreekbaar, in elk geval krijgt minister Riet kerk niet de opdracht dat „zijn" ambtenaren hoe dan ook een bepaald percentage dienen af te staan. Akkoord tussen CDA en WD. Bert de Vries en Ed Nypels, de beide fractievoorzitters, plegen nog overleg. Er volgt eensluidend commentaar voor het NOS-journaal en in Achter het Nieuws. Zaterdag ochtend is er in de kranten nog niets aan de hand. Maar dan, diezelfde middag, begint De Vries te tornen aan dat principe van de inleverende uitkeringsontvangers. Lub bers is dan naar Hilversum onderweg voor een Brand punt-opname, die pas maan dag wordt uitgezonden. Hoort De Vries waarschijn lijk op zijn autoradio en be sluit hetzelfde - splinternieu we - verhaal te gaan afsteken. Nijpels spreekt de premier maandagochtend in het Cats- huis en krijgt te horen dat Lubbers hetzelfde heeft ge zegd als Nijpels op zondag middag voor de AVRO. Maandagavond zit Nijpels met zijn fractie bij Adèle Bloemendaal en krijgt daar plots de letterlijke tekst in handen van de voorgekookte Brandpunt-uitzending: Lub bers zegt daar dat de korting van de uitkeringen NIET doorgaat als er geen akkoord met de ambtenaren komt. Nijpels sliep er een nachtje over, riep vervolgens dinsdag de ministers Rietkerk en Van Aardenne bij elkaar en be sloot tot een spoedonder- houd met Lubbers. Want de unanieme WD-conclusie was dat Lubbers op maandag een andere tong had dan vóór het weekeinde. Vandaag volgt het vermoedelij ke sluitstuk van de affaire. Echter niet dan nadat Nijpels op het laatste ogenblik water in de wijn deed, waarmee een echte crisis opnieuw voorko men lijkt. partij fracties voor. Dan moet het akkoord worden herschre ven". - U negeert dus in feite de nogal schokkende uitspraak van de premier? Die trouwens ook aankondigde dat er na de om buigingen in de begroting 1984 maar beter geen nieuwe om buigingen tot 1986 moesten ko men. Was hij daar ook al op de solotoer? „Hij kan hoogstens de rijksbe groting hebben bedoeld. Maar voor de sociale zekerheden, de volksgezondheid en de ambte naren plus trendvolgers zitten er wel degelijk nog ombuigin gen aan te komen. Alleen Riet kerk al heeft nog een opdracht voor 6 miljard aan bezuinigin gen op zijn bordje liggen". - Zegt hij dat allemaal om een opening naar de PvdA te ma ken? „Hy regeert met ons, da's dan jammer". - Toch een crisissfeer? „Het CDA probeert een sfeertje te scheppen dat wy op een cri sis aansturen. Zy hebben er be lang bij de WD af te schilde ren als een partij die altijd on redelijke eisen stelt". - Is door al dit gedoe bij unu de idee over de coalitie veran derd? „De droom dat dit vier rustige ja ren zouden worden, waarin je alle problemen van dit land zou kunnen aanpakken, die droom is wel verstoord. Alles wat niet in het regeerakkoord was geregeld, blijkt nu immers vogelvrij". - Wat er wel in stond, is ook vogel vrij, blijkbaar. „Ja, d'r is wat mist opgekomen". - Als het nu al zo moeilijk gaat, hoe moet het dan straks met de begroting 1984? „Ik ga niet bij voorbaat uit van de slechte wil van het CDA, maar moeilijk wordt het zeker. En omdat de tegenvallers vol gend jaar nog groter zullen zijn, is er weinig reden tot jui chen. Er zal hoe dan ook 6 mil jard moeten worden gewonnen bij de sociale zekerheid". - Ook bij de AOW'ers? „In ons verkiezingsprogram stond dat de AOW en de echte minima zouden worden ont zien, wat niet betekent dat er daar helemaal niets hoeft te ge beuren". - Hoe hard is nou de bodem onder dat dreigen met een crisis: is de WD als oppositiepartij nadat ze uit een kabinet is gestapt nog wel zo aantrekkelijk voor de kiezer? (foto ANP) „Dat risico neemt elke partij die een crisis veroorzaakt. De PvdA destijds ook. Ik weet al leen één ding zeker: het CDA is de enige partij die nooit belang heeft bij nieuwe verkiezingen. Wij zijn nog niet aan het eind van onze groei. Als de politieke situatie en de trend in de be volkingssamenstelling niet sterk veranderen, zijn we aan net eind van de jaren tachtig groter dan het CDA". - Is dit kabinet nou crisisgevoeli- ger dan Van Agt-Wiegel? „Nee, het is wel jammer wat Lubbers nou allemaal heeft ge zegd, maar op zich blijft het een hechte club". - Wat is er nou eigenlijk liberaal aan het beleid? „We proberen een stukje vrijheid voor de burger te herstellen. Een werkloze heeft geen vry- heid. Alleen de vrijheid om naar het loket te stappen en zijn hand op te houden. Wy moeten proberen hem die vrij heid van eigen keuzes terug te geven. En zo'n gescheiden vrouw die met twee kinderen in de bijstand zit, die heeft het verdomd moeilijk. Maar die moet je dan niet 400 gulden er bij geven zodat ze tegen mo daal aan zit, maar daar moet je een reëel toekomstperspectief voor scheppen. Die vrouw is nu elke vrijheid ontnomen, want veel alimentatie is er by de gescheiden man tegenwoor dig ook niet meer te halen". Halen en brengen liggen dicht by elkaar. Op dat moment komt een van de fractiesecreta resses - allemaal vlot ogende dames met de snelle outlook van het omroepsterstype la Veronica - binnen met een ca deau voor drs. Ed. Een doos kakelverse eieren en een pot zelfgemaakte jam van de boer uit Vianen die dezelfde middag na een toespraak van Nypels per abuis diens jas had meege nomen. Met excuses is ook de jas terug. Over op de persoon lijke toer. Gaat hy nog steeds vaak naar Wiegel om raad? „Veel. Gisteren nog om kwart over acht in de ochtend met hem gebeld. Regelmatig een dagje naar Friesland". - In crisistijden? „Nee, tussendoor. Ook met Von- hoff. Ik heb behoefte aan over leg. Maar een mentor is Hans niet. Als ik niet bel, belt hy ook niet. Het is niet zo dat hij om de haverklap aan de lijn hangt met „wat heb je nou weer ge daan". Nee, ik bel zelf. Behalve als hy wat voor Friesland no dig heeft". Waarbij je soms de mooiste veren laat Je mag geraakt zijn, en ook and'ren raken Zolang je maar je eige niet verraadt De meeste mensen spelen graag remi- Bijvoorbeeld in de huwelijkse staat Beschouw het leven als een potje scha ken Zolang je maar je eige niet verraadt En soms moet je betrekkingen bevrie- Een brug opblazen of een vriend schap staken Opdat je maar je eige niet verraadt Tegengas Ik weet nog goed hoe wij elkaar ont- Jan Schaefer presenteert zich in de Tijd als een olifant die op zoek is naar een porseleinkast. In krach tige termen schets hij wat er mis is met de oppositie in Den Haag. "Kijk, Lubbers neemt een no- nonsense houding aan, maar als er echte reële alternatieven te genover staan hield hij dat niet vol. Alternatieven, volgens Schaefer, biedt zijn eigen partij 'verdomme' niet. "Ik denk wel eens als ik Joop (den Uyl) op de televisie zie: he, je kunt wel mer ken dat ik een tijdje ben wegge weest, want hij vergeet het weer, de dingen die ik heel wezenlijk vindt". Waarmee de Amsterdam mer zichzelf kandideert als ge kwalificeerd opvolger van de huidige PvdA-leidsman. Welke alternatieven, behoudens een dosis bluf die hët volk moet aanspreken, Schaefer dan wel te bieden heeft blijft evenwel on duidelijk. Veel zorgen hoeft de PvdA-top zich niet te maken bij van een eventuele terugkeer van Schaefer naar het Haagse, getui ge het feit dat zijn favoriet in de Tweede Kamer de gematigde econoom Thijs Wöltgens is. Ton Oostveen en Susanne Piët lie pen mee met organisatiebureau McKinsey, inmiddels berucht door de harde Amerikaanse hand waarmee het Nederlandse bedrijven pleegt aan te pakken. Directeur Max Geldens heeft ook een boodschap; hij vreest dat de crisis te kort heeft ge duurd om de gezondmaking van Nederland te completeren. "De economie trekt ietsje aan. Wat doen we dan? Betrekken we weer allemaal onze oude stellin- gen en rollen we met nieuwe kostbare eisen over elkaar heen?". Gerard Driehuis dook in de wereld van de uitkeringen en consta teert dat het CBS de steuntrek ker meer laat uitgeven dan mo gelijk is, met als gevaar dat Den Haag ze ook (nog) meer laat inle veren dan mogelijk is. Een re- kenfoutje? Nee, denkt een CBS- woordvoerder uit Heerlen. "Ja wel meneer, de mensen met een uitkering geven ieder jaar meer geld uit dan ze hebben. Anders kunnen ze kennelijk niet leven". Verder onder meer in de Tijd Hans de Boer in de serie 'wat heet mooi' en een interview met Mar- jol Flore. Zo snel als het slagersconcern De Vleeschmeesters enkele jaren geleden op frauduleuze manier miljoenen aan EG-rechten ont dook, zo traag verloopt volgens Vrij Nederland het onderzoek naar de gepleegde malversaties. Het weekblad onthult hoe commis sarissen met "grote namen" als oud-premier Biesheuvel en V&D-baas Dreesmann hebben geprobeerd de hele affaire in de doofpot te stoppen. Op het mi nisterie van landbouw werd ge poogd, vergezeld van een boete, alsnog de miljoenen aan EG-hef- fingen te betalen. Het Algemeen Dagblad komt vol gens VN de eer toe het geheime rapport over de betrokkenheid van Biesheuvel, Dreesmann en oud-CNV'er Lanser, dat al in een donkere lade was opgeborgen, boven tafel te hebben gebracht. Dat gebeurde al in juni '81. Toch kan het volgens de rechter-com- missaris nog maanden duren voor de dagvaardingen de deur uitgaan. Is het feit dat de status van de top figuren inmiddels is terugge bracht van "verdachte" tot "ge tuige" een teken aan de wand? In het kleurenkatern schetst Jaap van de Merwe hoe een van de VAR A-oprichters Gerrit Jan Zwertbroek door zijn eigen gees teskind wordt uitgekotst en lang zaam afglijdt naar het nationaal- socialisme. Een man die in de eerste jaren van de radio-ama teurs de arbeiders met zijn toe spraken aan de luidspreker kluistert en dat herhaalt in de oorlogsjaren, maar nu ten dien ste van de bezetter. Nog meer over radio in een inter view met disc-jockey Frits Spits, die zich ergert aan de knullige opzet en de slechte presentatie op Hilversum 3. "Er zijn nog al tijd teveel dj's die op verzoek van pluggers een bepaald plaatje draaien", aldus Spits. Ten slotte een interview met Os car-winnares Meryl Streep die erkent ook heel slechte recensies te krijgen. "Maar die worden nooit verspreid of geëxporteerd, dus jullie krijgen alleen de over dreven lof te lezen". hervormd nederland "We worden groter en sterker" zegt de Israëlische vredesbeweging in het omslagartikel van HN. Jos Teunissen sprak met drie verte genwoordigers over de verschil len tussen de Europese en de Is raëlische groeperingen. "Euro peanen hebben jarenlang een ge meenschappelijke angst voor het communisme gehad. Die angst zyn ze nu aan het overwinnen, vooral de jongeren. In Israël ligt het anders. De meeste mensen denken dat ze de Arabieren moe ten bevechten om te overleven. Maar na Libanon is een proces begonnen waardoor ze beginnen te begrijpen dat misschien niet iedere oorlog onvermijdelijk is". Maar het gevoel is nog algemeen dat er geen uitweg is". Marcel Bullinga schetst de strijd van "de Roze Driehoek", een ra dicale actiegroep van homose- xuelen in Eindhoven. "Het ge vecht wordt op onorthodoxe wij ze gevoerd, op een confronteren de manier, met weinig geduld: trouwzalen bezet, openlijk kusacties in de stad. Soms is agressie een bewijs van de juist heid van je opvattingen", zegt een van de leden over de afwij zende reacties van het publiek. "De misverstanden zijn met pra ten niet op te lossen". West-Europa moet volgens HN een duidelijk rol spelen in het door breken van de "fatale cirkel" die Nicaragua bedreigt. Gewezen wordt op de Amerikaanse druk om een gezamenlijk antwoord te geven op de "Sowjet-gezinde" Sandinistische regering in Ma- nugua. Maar, zo vindt het blad, wil het land een ongebonden koers blijven varen, dan is het juist belangrijk dat met Westerse hulp, een radicalisering en ver scherping van binnenlandse te genstellingen wordt voorkomen. Beschuldigingen dat nu al spra ke is van een inmenging van het Oostblok zijn tot nu toe niet be wezen. Wil dat zo blijven, dan moet een einde komen aan de Amerikaanse pogingen om de re gering te isoleren, aldus HN. Door een misverstand blijft de Haagse Post deze week buiten beschouwing. Onvoorziene om standigheden hebben ertoe ge leid dat ook Elseviers Magazine deze week niet in de weekbla denrubriek wordt besproken. Hiervoor onze excuses.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 11