san vervolg H Rugbyteam voor zware opgave.. Kortsjnoi dichter bij halve finales Moedig: "Je moet echt naar zo'n marathon toeleven" mededelingen gemeentebestuur 'n Unieke uitlaateinddemper voor 'n uniek lage prijs. ^d-+++- N-++ Ib -++■ JIIIIIL-IL 1/ kamsteeg Vijfde titel op rij voor Jeroen Piket Lantrok in Wenen coach van boksteam IJshockeycoach Cliff Stewart: "We plaatsen ons op zeker" Afsluiting Galgewater in mei Eerder kondigden wij aan dat wegens de aanleg van de Rembrandtbrug het Galgewater ter hoogte van de Weddesteeg gedurende 2 weken voor alle doorvaart gesloten zou zijn in de maand april. Omdat sommige werkzaamheden wat meer werk in beslag blijken te nemen wordt dit een periode van 2 weken in de maand mei. REMBRANDT BRUG 2 WEKEN GESLOTEN IN MEI W- Zwembad "De Vliet" Voorschoterweg, Leiden tel. 765925 Zwembad "De Zijl" "Paramaribostraat 66, Leiden tel. 120476 Opening buitenbaden zaterdag 30 april maandag woensdag donderdag vrijdag De zwemtijden van 30 april t/m 29 mei zijn: De Vliet 07.00 - 17.30 uur 07.00 - 17.30 uur 07.00 - 17.30 uur 07.00 - 17.30 uur 07.00 - 17.30 uur 10.00 - 17.30 uur zondag 10.00 - 17.30 uur De zwemtijden van 29 mei t/m 4 se De Vliet 07.00 - 19.00 uur 07.00 - 19.00 uur 07.00 - 19.00 uur 07.00 - 19.00 uur 07.00 - 19.00 uur 10.00 - 17.30 uur 10.00 - 17.30 uur maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag Tarieven Seizoenabonnementen Gezinnen met inwonende kinderen geboren Personen vanaf 16 jaar en ouder Jeugd t/m 15 jaar en 65 Entree toegangskaartje Entree toegangskaartje 65 Abonnements-etui Namiddagtoegangskaartje (na 16.00 uur) 09.30 - 17.30 i 09.30 - 17.30 i 09.30 - 17.30 i 09.30 - 17.30 i 09.30 - 17.30 l 10.00 - 17.30 t 10.00 - 17.30 i 09.00 - 19.00 t 09.00 - 19.00 i 09.00 - 19.00 l 09.00 - 19.00 l 09.00 - 19.00 i 10.00 - 17.30 c 10.00 - 17.30 l voorverkoop vanaf 11 april t/m 30 april 1 mei 120,- f 135, f 50,- f 55,- f 35,- f 40,- f 3,25 f 2,25 0,25 0,25 f 2,25 t/m 4 sept. 1983 tegen b etaling van Jaarabonnement (geldig van 1 mei Jaarabonnement 16 jaar en ouder Jaarabonnement t/m 15 jaar t/m 31 dec. 1983) t 65 gebruiken in onze binnen- e 90,- f 65,- de Abonnementen zijn van 11 april t/m 30 april 1983 verkrijgbaar aan de kassa van het Vijf Meibad het zwembad De Zijl, dagelijks van 08.00-15.30 uur. Zaterdags en zondags is er geen voorverkoop. Maar op zaterdag 30 april houden wij open huis, dus gratis toegang. U kunt dan tussen 10.00 - 17.00 uur ook nog een abonnement tegen voorverkooptarief kopen in zwembaden "De Vliet" en "De Zijl", leder abonnement moet worden voorzien van een pasfoto for maat 3 x 4 cm van de rechthebbende. De foto moet van recente datum zijn en niet ouder dan 2 jaar. Zonder foto krijgt u geen abonnement. Voor de verstrekking van abonnementen aan gezinsleden geldt, dat deze, behalve voor ouders, al leen geldig zijn voor kinderen, die op 31 maart 1983 nog geen 18 jaar zijn, derhalve geboren zijn op of na 1 april 1965. Gezinsleden van 18 jaar en ouder dienen gebruik te maken van een individueel abon nement (f 50,— resp. f 55, De abonnementen zijn zowel geldig in De Vliet als in De Zijl (buitenbad). Zaterdag 30 april houden wij open huis, dus gratis toegang, u kunt dan weer kennis maken met het heerlijke water in de openlucht. Neem geen risico bij het vervangen van uw uitlaateinddemper. Laat uit sluitend 'n originele uitlaateinddemper onder uw Volkswagen of Audi mon teren. Dat is de enige echte. Vanwege z'n perfecte pasvorm, z'n geluidsabsor- berende vulling, z'n sterk warmte-absorberende laag, z'n speciale pijpcon- structie voor de juiste warmte-afgifte, z'n lange levensduur en z'n V.AG garantie. En tot 30 juni 1983 nog extra voordelig ook. Uitlaoteinddemper-aanbiedingen incl. montage. De prijzen zijn inclusief B.T.W., montage en be nodigde bevesti gingsonderdelen. Polo,Derby, Audi 50 van f 189,- nu «oor 159,- Golf van f174,-nu «oor 138," Jetta van f 260,- nu «oor229,- Passat v.a. f 255,- nu 215,- Audi 80 v.a. f277,-nu 239,- Transporter (tot aue. '79) complete uitlaat v.a. f 369.- nu ,a. 315,- Transporter (vanaf aue.'79)complete uitlaat v.a. f280,- nu 255,- V.AG voor voordelig en vertrouwd vakmanschap KAMSTEEG ZUID B V. OEGSTGEEST LEIDERDORP KATWIJK VOORSCHOTEN Originele onderdelen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de V.AG dealer voor Volkswagen en Audi. Kandidaten-tweekampen schaken BAD KISSINGEN (ANP) - Viktor Kortsjnoi is gisteren weer dich ter bij een plaats in de halve fina les van de kandidaten tweekam pen gekomen. Na 52 zetten be sloten Kortsjnoi en zijn Hongaar se tegenstander Lajos Portisch in Bad Kissingen (WDL) tot re mise in hun vijfde partij. De zes de partij werd afgebroken. Kortsnoi behoudt daardoor zijn voorsprong van drie punten (4-1) en heeft nog anderhalf punt no dig om halve finalist te zijn. In Alicante (Spanje) eindigde ook de tweede partij tussen Zoltan Ribli (Hon) en Eugenio Torre in De stand in hun twee kamp is 1-1. De achtste partij in de schaaktwee kamp in Velden tussen de West duitser Robert Hübner en Vassili Smislov uit de Sowjet-Uinie is in remise geëindigd. Door deze uit slag behoudt Smislov de leiding in de tweekamp met 4,5 - 3,5 pun ten. Smislov heeft uit de reste rende twee partijen nog een punt nodig om de halve finales te be reiken. In de achtste partij werd na de 49e zet van de voormalige wereld kampioen uit de Sowjet-Unie tot remise besloten. Dat was de zevende keer dat de grootmeesters het punt deelden. Smislov wist alleen de vierde partij te winnen. De lengte van de tweekamp is tien partijen. Wanneer de tweekamp niet is be slist moeten reglementair nog vier ontmoetingen worden be twist. Na drie ronden van het toernooi om het schaakkampioenschap van de Sowjet Unie in Moskou wordt het klassement aange voerd door Psakis met 2Vz pnt. Beljaski en wereldkampioen Karpov delen de tweede plaats op een half punt achterstand. NIJMEGEN - In het Haskoning- schaaktoernooi is de eerste be slissing gevallen. Met nog een ronde voor de boeg is Jeroen Pi ket uit Leiderdorp reeds zeker van de Nederlandse jeugd- schaaktitel tot 16 jaar. Na zijn ze ge op concurrent Joost van Dam uit Maasland kan hij niet meer worden ingehaald. Het was opnieuw een prima over winning van Piket, die daarmee zijn vijfde Nederlandse titel op rij in de wacht wist te slepen. Na drie maal bij de jeugd tot 13 jaar gezegevierd te hebben, pakte hij nu zijn titel voor de tweede maal bij de klasse tot 16 jaar. In de partij tegen Joost van Dam veroverde Piket in een gevaarlij- ke koningsaanval een pion. Met veel kunst en vliegwerk kon Van Dam de tijdcontrole nog wel ha len, maar het stellingsnadeel was te groot voor hem. Peter van de Plas uit Katwijk rukte op naar een gedeelde derde plaats doordat hij zijn hangpar- tijen tegen Eric Tjong Tim Tai uit Hardenberg en Eric van de Hoe ven uit Wassenaar beide wist te winnen. Daarna voegde Van de Plas nog een half punt aan zijn score toe via een remise tegen Peter van de Heuvel uit Bladel. Bij de jeugd tot 13 jaar, bij wie Pie- ter Baltus uit Zeist leidt, viel An ne Reedijk uit Leiden verder te rug, doordat hij tegen Joris van de Hoeven uit Pieterburen zijn koning moest omleggen. Ook Marcel Piket presteert goed. Hij versloeg Johan Quist en staat in zijn categorie op de gedeelde tweede plaats. Leider is Klaas Landsman met 5,5 punten na ze ven ronden. Piet Peelen, Friso Nijboer en Marcel Piket hebben 4,5 pnt. LEIDEN Chris Lantrok is door de Nederlandse Boksbond (NBB) aangezocht als trainer/ coach het Nederlands team op 18 april te leiden in een wedstrijd in Wenen tegen Oostenrijk. Lan trok slaagde vorig jaar november voor zijn trainersdiploma. Voordat de Leidse ex-bokskam pioen zijn vuurdoop ondergaat, krijgt hij maandagavond de gele genheid zich op te warmen tij dens de eerste officiële wedstrij den waarvoor leden van zijn kersverse boksvereniging Lei den zijn uitgenodigd door de Haagse school Leen van de Hoo- genband. Die worden maandag avond gehouden. Op het pro gramma staan de partijen tussen Eric Honsbeek (Leiden) en Blom (Van 't Hof, Rotterdam) in het ju nior vlieggewicht, in het C-klasse weltergewicht Wil de Bree (Lei- den)-Ronald Buisman (West, Rotterdam) en Robert Zandvliet (Leiden)-Schilperoord (vd Hoo- genband), in het zwaarwelter Robbie Craane (Leiden) tegen Knoester (vd Hoogenband) en in het zwaargewicht Willem Kiviet (Leiden) tegen Spaans (Houtza gerij, Den Haag). LEIDEN Zo'n drie jaar nadat Andre Moedig het kleine wereldje van de lange afstandsrijders is in gereden, staat de Leidse rolstoelatleet voor een se rieuze test. Morgen in Rot terdam wacht hij niet zo zeer op een wereldrecord van Salazar of De Castella, maar op zijn eigen toptijd. In de internationale Stad Rotterdam Marathon lijkt succes verzekerd. En dat heeft de donkere Leide- naar nodig. Het is een tijdje stil geweest rond Moedig, die zich tot de Olympi sche Spelen voor invaliden van 1980 met Nederlandse records op al de korte afstanden herhaalde lijk in de kijker reed. Tot kort door Gerard Haverkamp voor de Arnhemse Spelen was hij op de 200 meter zelfs wereld recordhouder. Verder reikten zijn krachten niet. Niet zo ver wonderlijk voor een midden- veertiger, maar van de nadagen in zijn carrière wilde Andre Moe dig nog niets weten. Trouwens, het was nog niet eens zo ver, want met twee zesde plaatsen (100 en 400 meter) en een vierde plaats (op de 200 meter) bewees hij in het ruim dertig deelnemers tellende Olympische veld nog met de besten mee te kunnen. "Toch ging het niet naar wens, ik had gedacht betere resultaten te boeken. Ik trainde, en train nu nog altijd erg hard. Maar dan wil ik ook zien dat ik sneller vooruit ga. Stilstand betekende voor mij achteruitgang. Ik kreeg steeds meer concurrentie en verloor wedstrijden die ik altijd nog had gewonnen". Andre Moedig wilde de trainings- arbeid beloond blijven zien en boorde na de Spelen de lange af standsbron aan. Meestal gaat het om tien of twintig kilometer, maar in '81 reed hij ook al zijn eerste marathon. Hij was er nau welijks klaar voor. "Ik moest ontzettend knokken om bij te blijven". "Ik reed in een nieuwe stoel. Mate riaal, hoe lichter hoe beter, is erg belangrijk. Voor de Olympische Spelen had ik een stoel gehad van een sponsor, maar die was daarna helemaal op. En wie be taalde een nieuwe? Zo'n appa- Rolstoelatleet present in Rotterdam se marathon eveneens open stond voor invaliden, zelfs door de kletsnatte maand maart niet van de wijs afbrengen. "Elke ver loren dag is er een die je niet meer kan inhalen. Een marathon is iets waar je echt naar toe moet leven. Ik heb vrijwel elke dag ge traind, afwisselend 30 kilometer, 25, 35. Cees Hoogenboom, de jeugdtrainer bij De Bataven, hielp daarbij. Hij zou een schema afleveren, maar ik ben erg zelf standig op dat gebied. Steeds maar zelf proberen wat m'n mo gelijkheden waren". Andre Moedig: "Aan de start met Salazar, De Castella en Nijboer, dat vind ik geweldig". (Archieffoto Holvast) raat kost gauw 2500 gulden. Ik deed zelf geen pogingen spon sors te vinden, want ze beloofden mij van vele kanten nieuw mate riaal. Maar daar kwam niets van. Uiteindelijk heb ik nog wel teke ningen gehad en een kennis in Warmond heeft toen een nieuwe sportstoel gelast. Die is echter zwaarder dan de kar van andere rijders". Dat bood volop nadeel ("Alleen bij tegenwind heb ik nu een beetje voordeel"), maar Moedig is de eerste om te bekennen dat zijn voorbereiding ook het een en an der te wensen overliet. Zelfs vo rig jaar nog, ter voorbereiding op zijn tweede marathon in Eindho ven, wilde de inmiddels 48-jarige telefonist bij het ministerie van defensie nog wel eens een trai- ningsrit overslaan omdat het te hard regende. "Het ging toen al een stuk beter. Er zat opbouw in. Ik startte bewust langzamer en naarmate de race vorderde ging ik harder". Nu liet hij zich vanaf januari, toen bekend werd dat de Rotterdam- Moedig raakte vol vertrouwen. Na woensdag verrichtte hij nog wat werk aan zijn sportstoel maar nam verder rust en is vast van zins morgen ruim onder zijn tijd van Eindhoven te duiken. "Daar reed ik drie uur en een minuut. Rotterdam heeft een erg snel parcours en ik gok op een tijd van twee uur en zo'n achtenveer tig minuten". Vijf rolstoelatleten staan morgen middag om vier uur klaar: drie Nederlanders onder wie dus Andre Moedig en ook Neder lands marathonkampioen Jan Zagers die de Leidse atleet per se hoopt voor te blijven en twee Belgen. In elke andere race start ten de rolstoelers een minuut eerder of met vijftig meter voor sprong op de validen. "Maar in Rotterdam willen ze dat niet. Als wij eenmaal vaart hebben, dan loopt de rest wel om ons heen. Nu wordt de start voor ons extra moeilijk, want je wil geen ander die ook helemaal naar dat mo ment heeft toegeleefd voor de voeten rijden. Voor ons wordt het uitkijken. Als we van de Coolsingel af zijn, komen we op een plein met een knooppunt van tramrails. Als we daar met onze banden tussen raken, kan je het wel vergeten", voorziet Moe dig. Zijn vrouw Anneke: "Als de officials morgen die start zien, zullen ze voor de volgende keer wel beter weten". Een krachtig protest hebben de ge handicapte deelnemers niet la ten horen. Andre Moedig: "Eerst waren de oude KNAU-ers tegen onze deelname, maar anderen er kenden ons toch als topsporters. Als we nu met een heel eisenpak ket komen, zeggen ze straks dat we voortaan maar weg moeten blijven. En we zijn hardstikke blij dat we mee mogen doen. Nu kan ik later zeggen dat ik met Sa- lazar, Nijboer en De Castella aan de start van een en dezelfde race heb gestaan. Dat vind ik gewel dig". Dèt succes is verzekerd. HAARLEM (ANP) - Het Neder landse rugbyteam zal zondag het treffen tegen Portugal voor de competitie van de FIRA-B-poule in winst moeten omzetten, wil het de minimale kans op promo tie behouden. Na de twee overwinningen tegen Polen en Zweden, bezorgde Spanje de Nederlanders enkele weken geleden een grote neder laag: 3-32. De Spanjaarden rol den daarna ook Portugal op (25- 4), hetgeen er op papier op wijst, dat Nederland en Portugal ge lijkwaardig zijn. Na het teleurstellende optreden van de Oranjeploeg in het vriendschappelijke treffen tegen Denemarken heeft Dennis Po wer zijn ploeg op een groot aan tal plaatsen gewijzigd. Hij kan niet beschikken over Eric Hen- geveld (geblesseerd), hetgeen een ernstige verzwakking bete kent. Daarentegen is ditmaal Andre Marcker weer beschik baar. De twee voorwaartsen Re- nardel en Van den Born hebben echter de tol moeten betalen voor hun zwakke prestatie tegen de Denen. Het is de derde maal dat de rugby- teams van Nederland en Portu gal tegenover elkaar staan. In 1970 eindigde het duel gelijk: 9-9. Vorige jaar was Portugal de sterk ste: 16-12. Opstelling Nederland: Andre Marcker (Castricum), Miehei La- terveer (HRC), Paul Hengeveld (NFC), Joost Takken (NFC), Wim Stoffers (West-Friesland), Bas Kasteel (Delft), Fred Duquesnoy (DIOK), Dick Altink (DIOK), Louis Straathof (HRC), Henk Batterman (NFC), Ton Jacobs (RCH), John Dudink (West-Friesland), Henny Vermeulen (RCH), Mark Visser (RCH), en Guido de Vries (AAC). Stand in de B-poule: 1. Spanje 2-4. 2. Ne derland 3-4, 3. Polen 2-2, 4. Portugal 1-0, 5. Zweden 2-0. Cliff Stewart ZOETERMEER (ANP) De Westduitser Kompalla is door de internatio nale ijshockeyfederatie aangewezen als scheidsrechter voor de twee wedstrijden tussen Noorwegen en Nederland het aanstaande weekein de in Garmisch Partenkirchen. In Garmisch spelen Nederland en Noor wegen om de nog vacante plaats in het Olympisch ijshockeytoernooi 1984 te Serajewo. De geschiedenis herhaalt zich daarmee. Vier jaar geleden, in de strijd om het B-wereldkampioenschap in Galati (Roemenië) was Noorwegen ook tegenstander van de Nederlandse ploeg, die daar het kampioenschap veroverde en Noorwegen met 8-1 versloeg. Hans Westberg, de Zweedse coach, die Nederland vier jaar geleden naar de A-groep en de winterspelen van Lake Placid bracht, wil dit keer, als coach van Noorwegen, met zijn team hetzelfde bereiken. Cliff Stewart, de Nederlandse coach roept op zijn beurt: "We plaatsen ons op zeker. "We verslaan Noorwegen twee keer". In de serie van 22 wedstrijden, die tot nu toe tussen Nederland en Noor wegen is gespeeld, hebben de Noren elf overwinningen behaald tegen Nederland vier. Vorig jaar speelde Nederland nog twee keer tegen de Noren. De eerste wedstrijd, in Oslo ging met 1-8 verloren, de tweede werd gestaakt nadat de spelers niet meer om de puck, maar met elkaar vochten. De Nederlandse ploeg verdween toen, op last van bondsvoor zitter Schweers, van het ijs.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15