mededelingen gemeentebestuur m I m leiden 11 tlm15 april '83 leiden Gemeenteraad Maandag 11 april a.s. om 19.30 uur. Agenda: Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde lid van de Gemeenteraad de heer R.J.T. van Lint. Benoeming twee leden en twee plaatsvervangend leden van het college van beheer van het Overleg orgaan Financiering Schoolbegeleidingsdienst Rijn land. Benoeming bestuurslid A.Z.L. Benoeming ledeninspraakcommissie. Wijziging verordening onroerend-goedbelasting. Verlening aanvullend gemeentelijk subsidie in de restauratiekosten van de Zijlpoort. a. Bijzondere ontheffingen sluitingsuur drank- en horeca-inrichtingen. b. Standpunt college ten aanzien van het voorstel onder a. Drank- en horecaproblematiek; wijziging A.P.V. Krediet inrichting Breestraat 125 (Het Gulden Vlies). Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal. Vaststelling verordening op grond van de Winkel sluitingswet 1976 (vrijstelling winkelsluiting). Automatisering financiële en personele administra tie van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. Overeenkomst van huur en verhuur met de Regio nale Brandweer Rijnland. Eerste actieplan Verkeerscirculatieplan. "Sleutelplan" Politie. Commissie vergaderingen 15.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. van der Veen, inzake afwijzing van het verzoek om een woonvergunning. 15.30 uur: Bezwaarschrift van mw. van der Lee, inzake afwijzing van het verzoek om re gistratie als woningzoekende. 15.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. van Sambeek, inzake afwijzing van het verzoek om re gistratie als woningzoekende. Overige vergaderingen Bestuursraad voor de Schooladviesdienst Leiden Dinsdag 12 april a.s. om 14.00 uur in de Latijnse School. Agenda: Wederzijdse informatie Van de directeur: - Verslag van het gesprek met de Cie Onderwijs op 3 maart. Van dhr. Dijsselbloem: - W.P.R.O.-informatie. Vaststelling concept-werkplan 1983/1984. Voorstel tot inpassing van de consulent anderstali gen in de S.A.D.-formatie. Bezuinigingen. Stand van zaken m.b.t. het Combinatiepakket Lei den. Stand van zaken m.b.t. de regionalisering. Vorming W.P.R.O.-afdelingen. Eventuele mededelingen uit de commissies door de desbetreffende voorzitters: Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Woensdag 13 april a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Huize Vreewijk (gezamenlijk met de commissie Maat schappelijke Aangelegenheden, Volksge zondheid en Cultuur). Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Vollersgracht 19. Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Reiniging in de Waard. Notitie inzake verlenen vrijstelling t.b.v. bouw plan Vollersgracht 47-49-51 Voorstel inzake uitvoering diverse projecten in het kader van de werkverruimende maatregelen. B en W-besluit inzake verbetering panden Gere- gracht 4 t/m 36. Verbeteringsplannen t.b.v. St. Janshof. Notities inzake het al dan niet in beroep gaan te gen bestemmingsplannen Groenoord, Oude Morsch, Pancras-West, Levendaal-West en Transvaal. B en W-besluit inzake ontsluiting bedrijfsterrein Roomburg. Notitie inzake verlenen vrijstelling t.b.v. bouw plan Stille Mare 4. Voorstel nemen voorbereidingsbesluit gedeelte Cronesteinsepolder Voorstel vaststelling 2e herziening bestem mingsplan Haagse Schouw (weg door Kweek- lust). Ontwerp-uitwerkingsplan De Stevens. Gedachtenwisseling over inrichting Kort Rapen burg. Tarievennota Openbaar Vervoer. Bouwplan uitbreiding De Grote Vink. Notitie inzake vrijstelling t.b.v. uitbreiding wo ningen complex II de Eendracht. De punten met een zullen gezamenlijk met de commissie Volkshuisvesting behandeld wor den. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 ken baar te maken. Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid Cultuur en Sport Donderdag 14 april a.s. in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 20.00 uur: Inloophuis ex-psychiatrische patiënten. Nota werken met behoud van uitkering. Gezondheidscentrum Stevenshof. 21.30 uur: Tesamen met commissie Financiën. Tarieven sportaccommodaties. Commissie Percentageregeling/Kunstopdrach ten Vrijdag 15 april a.s. om 10.00 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: Opdrachtverlening G. Brouwer n.a.v. toegeleverde offertes. Nadere opdrachtformulering kunstopdrachten "De Kopermolen" en "De Zijl". Bezoek lokatie De Kopermolen en De Zijl met kun stenaars die uitgenodigd zijn een voorlopig schets ontwerp te maken. Inventarisatie Beeldende Kunst, schriftelijke sug gesties leden van de commissie. Voortgang lopende projekten. Bezoek Stationsgebied. N.B. Er dient rekening mee gehouden te worden dat de agendavolgorde gewijzigd kan worden. Hierover kan telefonisch informatie worden ver kregen bij de secretaris van de comm. Dhr. H.R. Verhulst, tel. 254177. Commissie Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 15 april a.s. in kamer 001 van het Stads- bouwhuis. Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van mr. Sprenger, inza ke de lastgeving tot ontruiming van het pand Groenesteeg 37d. 14.50 uur: Bezwaarschrift van dhr. de Haas inzake afwijzing van het verzoek om registratie als woningzoekende. - huisvesting Raad van advies voor verkeers- en vervoersaan- gelegenheden Woensdag 13 april a.s. om 15.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dure. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet rf-V Nieuw verzoek - korte procedure Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op 18 en 23 maart 1983 bij hen een verzoek om een ver gunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor.- 1. Gasdrukregel- en meetstation op een per ceel grond aan do Witte Singel. De aanvrage is afkomstig van het Energiebe drijf Rijnland, alhier, en betreft het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation op een perceel grond aan de Witte Singel (Witte Sin gel-Doelenterrein), kadastraal bekend, sectie F, nr. 1363. 2. Drie propaanopslagtanks ten behoeve van de woningbouw in de Stevenshofjespolder. De aanvrage is afkomstig van Grootel's Bouw maatschappij b.v., te Eindhoven, en betreft het gedurende een termijn van één jaar (1-1-'83 t/m 31-12-'83) oprichten van a. één niet ver plaatsbare propaanopslagtank van 1.500 liter voor het verwarmen van enkele bouwketen en b. twee mobiele propaanopslagtanks elk met een inhoud van 2.500 liter voor het verwarmen van beton ten behoeve van de bouw van 100 woningen, een en ander op een perceel grond in de Stevenshofjespolder, woonvlek 2, kadas traal bekend gemeente Leiden, sectie W, nrs 4541, 4542 en 4543 (gedeeltelijk). N.B. Deze aanvraag dient ter vervanging van de in de krant van vrijdag 4 maart 1983 ge publiceerde aanvraag. Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voor nemens de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op het Stads bouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 8 mei 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stad huis. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 8 mei 1983 schriftelijk bij het College van Burge meester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene, die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071-254437) kunnen tot 22 april 1983 monde linge bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat dege nen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aanleiding van de defini tieve beschikking beroep kunnen instellen bij de Nieuw verzoek - normale procedure Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: 1. Airconditioning- en c.v.-installatie in het pand Haarlemmerstraat 137. De aanvrage is afkomstig van Hij Herenmode b.v., te Weesp, en betreft het oprichten van di verse door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. de airconditioning- en c.v.-installatie in het pand Haarlemmerstraat 137. Op dinsdag 26 april 1983 zal om 14.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 2. Levensmiddelenbedrijf in het pand Heren straat 96. De aanvrage is afkomstig van Overdevest Le vensmiddelen b.v., alhier, en betreft het uit breiden en wijzigen van diverse door elektromo toren gedreven installaties t.b.v. het invriezen en koelen van levensmiddelen, het snijden van brood, groenten en vleeswaren alsmede voor de afzuiging van de pindabrandoven annex op slag van levensmiddelen en emballage, een en ander in het pand Haarlemmerstraat 96. Op dinsdag 26 april 198Szal om 14.30 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 3. Autoherstel- en autowasinrichting alsme de verfspuitinrichting in het pand Vijf Mei laan 7. De aanvrage is afkomstig van Automobielbe drijf Rijnland, alhier, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het wijzigen van de verfspuitinrichting, het uit breiden van de herstelinrichting voor motor voertuigen met een autowasinrichting alsmede opslag van autolakken, verdunningsmiddelen en andere vluchtige stoffen, een en ander in het pand Vijf Meilaan 7. Op dinsdag 26 april 1983 zal om 15.15 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. 4. Machinale hout- en kunststofbewerking inclusief verf- en lakspuitinrichting in het pand Flevodwarsweg 4. De aanvrage is afkomstig van Klinkenberg Be timmering b.v., alhier, en betreft het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de machinale hout en kunststofbewerking inclusief verf- en lak spuitinrichting annex opslag van verven, lak ken, verdunningsmiddelen, hout- en kunststof- produkten in het pand Flevodwarsweg 4. Op dinsdag 26 april 1983 zal om 16.00 uur in ka mer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden gehouden. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb bende stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 8 mei 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 8 mei 1983 bij het College van Burgemeester èn Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene bepalin gen milieuhygiëne ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn positief te beschikken op de aanvraag in gevolge de Hinderwet van: het Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van het hulpketelhuis voor het ver warmen van woningen in de Stevenshof, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie W, nr. 4541 (gedeel telijk). De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 22 april 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 22 april 1983 ge motiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 8 april 1983 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. Van der Vorm Woningbouw b.v., te Papen- drecht, voor het gedurende een termijn van twaalf maanden (ingaande 8 april 1983) oprichten van a. één niet verplaatsbare propaanopslagtank van 1600 liter voor het verwarmen van enkele bouwke ten en b. twee mobiele propaanopslagtanks elk met een inhoud van 5000 liter voor het verwarmen van beton ten behoeve van de betonskeletbouw op een perceel grond in de Stevenshofjespolder. woonvlek 1, kadastraal bekend, sectie W, nrs. 4541, 4542 en 4543 (gedeeltelijk). 2. het Energiebedrijf Rijnland, alhier, voor het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation op een perceel grond aan de Waardstraat t/o 21/23, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie K, nr. 5226. 3. Ormeco Vastgoed VII b.v., te Alphen aan den Rijn, voor het oprichten van diverse door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van de mechanische ventilatie, luchtbehandelings-, luchtafvoer- en condensorunits, centrale-verwar mingsinstallatie en vuilwaterpomp een en ander in het kantoorgebouw aan de Verbeekstraat 11 t/m 21 (oneven). De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, en wel van 8 april 1983 tot 8 mei 1983 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 8 mei 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 8 mei 1983 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerpbeschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, telefoon 071-254437, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012. Diversen Ns Verleende Bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 5 april 1983 bouwvergunninngen verleend: - terrein aan de Plesmanlaan en de Pesthuislaan, bouw casco, afrondingsfase A nieuwbouw Acade misch Ziekenhuis; - terrein aan de Plesmanlaan en de Pesthuislaan, bouw casco met indeling, afrondingsfase B, nieuwbouw Academisch Ziekenhuis; - Uiterstegracht 45, plaatsen schutting Op erfgren- zen achtertuin; - Middelstegracht en Nieuwe Rijn 73, verbouwen tot twee eengezinshuizen; - Hogewoerd 80, verbouwen tot 3 woningen ten be hoeve van één- en tweepersoonshuishoudens; - Stationsweg 32, verbouwen tot.vormingscentrum; - Haarlemmerweg 33, bouw aanbouw tegen zijge velwoning; - volkstuinencomplex Nachtegaallaan, bouw tuin- schuurtje op tuin 30; - volkstuinencomplex Nachtegaallaan, vernieuwen tuinschuurtje op tuin 34a; - volkstuinencomplex Ons Buiten herbouwen tuin huisje op tuin 154; - Sophiastraat 40, optrekken achtergevel woning; - van der Blom-Vijlbriefstraat, bouw onderstation ten behoeve van de stadsverwarming in de Ste venshof; - Marie de Lannoystraat, bouw onderstation ten be hoeve van de stadsverwarming in de Stevenshof; - Belle van Zuylenstraat, bouw onderstation ten be hoeve van de stadsverwarming in de Stevenshof; - Stevenshofjespolder, bouw hulpketelhuis; - Vossebes 4, bouw verdieping op woning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2512 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Plan van aktie voor de stadsvernieuwing Bent u geïnteresseerd in de stadsvernieuwing in Lei den, hoe en waar de gemeente de oude stad op knapt? Dan kunt u daar nu alles over lezen in het on langs verschenen Plan van Aktie voor de stadsver nieuwing. In dit dikke, losbladige boekwerk wordt een opsomming gegeven van alle aktiviteiten op het gebied van het stadshotel die sinds 1975 zijn uitge voerd. Verder vindt u hierin wanneer en waar de ge meente in de komende jaren werkzaamheden zal ver richten. Het Plan van aktie behandelt de binnenstad en de oude wijken rondom de binnenstad. Behalve de ak- tiepunten per wijk komen ook de verschillende be leidsonderdelen aan de orde: Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting, Openbare Werken, Monumenten, Verkeer, Ekonomische Zakeh, Grondzaken, Milieuza ken, Onderwijs, Universiteit en Welzijn. Tenslotte be vat het plan een algemeen gedeelte over de stadsver nieuwing in Leiden, waarin onder andere het struk- tuurplan voor de binnenstad en de financiering van de stadsvernieuwing aan bod komen. Waar te verkrijgen? Het Plan van aktie is voor f 25,— verkrijgbaar bij de balies van het stadhuis en van het Stadsbouwhuis. Door middel van het inzenden van een bon kan men zich kosteloos abonneren op aanvullingen van het losbladige plan, zodat men op de hoogte blijft van de aktuele ontwikkelingen. Stadswerk nr. 4 ligt voor u klaar Het vierde nummer van het gemeentelijk informatie blad over stadsvernieuwing, stadswerk, is verkrijg baar op onderstaande adressen. Het staat weer boor devol met het laatste nieuws op het gebied van de stadsvernieuwing in Leiden. Een greep uit de inhoud: - Plannen voor 2000 nieuwe woningen in de stads- vernieuwingswijken; - De.geschiedenis en het heden van de Trekvliet: opengegraven in 1638, gedempt in 1972 en weer helemaal doorvaarbaar in de zomer van 1984; - Gemeente helpt honderden jongeren aan tijdelijk - Nieuwe koopwoningen in de binnenstad met heei lage stookkosten; - Plan van Aktie voor de stadsvernieuwing versche- Hoe komt u aan dit blad? Stadswerk is gratis op de volgende adressen ver krijgbaar: - Buro Voorlichting, stadhuis - Stadsbouwhuis, Langegracht 72 - Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 - VVV, Stationsplein 210 - Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 - De club- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken van Leiden Stichting Leids Studiefonds Het studiefonds van de gemeente Leiden verleent in bepaalde gevallen studiebeurzen ten behoeve van studerenden aan opleidingsinstituten. In het algemeen worden geen toelagen verstrekt voor opleidingen, waarvoor in beginsel een toelage c.q. tegemoetkoming van het rijk mogelijk is. Uitzon dering op. deze regel is mogelijk, wanneer bijv. kan worden aangetoond dat de maximale toelage c.q. te gemoetkoming van het rijk onvoldoende is. Het Leids Studiefonds is in hoofdzaak bedoeld voor degenen, die een particuliere, niet-gesubsidieerde opleiding volgen, waarvoor het verkrijgen van een rijksstudietoelage niet mogelijk is. Inwoners van Leiden mogen niet in hoofdzaak om studieredenen in Leiden woonachtig zijn. Inlichtingen bij de heer T. Locher, secretaris-penning meester van het Leids Studiefonds, stadhuis, Directie Onderwijs, kamer 423, telefoon 071 - 254308 (door- kiesnummer). Grofvuilop- haaldienst Volgende weqk zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 11 april Wijk 10 en 12 woensdag 13 april Wijk 13 en 15 donderdag 14 april Wijk 14 en 16 vrijdag 15 april

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14