Yan der Wal slaat op tilt D AZ wil vergoeding eventuele schade SM Burgemeester dreigt met verbod Belgische oureurs log in ;iekenhuis In verband met verplaatsing duel met Ajax eldkamp af Volendam-Den Haag mogelijk van zaterdag naar zondag Woedende wereldkampioen maakt een potje van dampartij m^EYKENl mode voor j^en winnaar in lotto iiUtViLVil "Protest snijdt geen hout" é&r 5NSDAG 6 APRIL 1983 Sport iN SEBASTIAN (EFE) - De ;es leden van de Belgische vielerploeg van Berten de timpe, die maandagavond ia de eerste etappe van de tonde van het Baskenland )ij een auto-ongeluk waren ïetrokken, bevinden zich ïog in twee ziekenhuizen /an San Sebastian. it provinciale ziekenhuis pan San Sebastian maakte gisteren bekend dat de eer ste diagnoses'van maandag avond zijn bevestigd. Philip pe Vandenbrande is gister morgen geopereerd aan zijn jebroken kaak, hij heeft bo vendien verwondingen aan liet linkeroor. try Verlinden is in de loop pan de nacht geopereerd aan Eijn gescheurde milt, boven dien heeft hij breuken in de pierde, vijfde, zesde, zeven de en achtste rib. Paul Hag- hedooren, die in hetzelfde ziekenhuis is opgenomen, is er beter aan toe. Hij heeft, niet ernstige, verwondingen zonder complicaties aan de linker schouder. Een overzichtsbeeld van het ongeval in San Sebastian, waar de wielerploeg van Berten de Kimpe maandag bij was betrokken. Links de ploegleiderswagen die door een vrachtauto volledig werd vernield. De qewonde renners wachten op hulp.lFoto AP) ALKMAAR (GPD) - AZ '67 gaat uitzoeken bij welke instantie(s) de eventuele schade geclaimd kan worden, die voortvloeit uit de verplaatsing van de competitiewedstrijd AZ '67-Ajax (komende zaterdag) naar het Olympisch Stadion in Amsterdam. De Alk- maarse club heeft juridisch adviseur Berry Bertels in de hand genomen om dat onder zoek uit te voeren. „Wij vinden", verklaarde voorzitter Arie Ligthart gisteren tijdens een persconferentie, „dat AZ bij een verlies schadeloos gesteld dient te worden. Bertels gaat bekijken wat voor juridische mogelijkhe den er zijn en welke instantie aansprakelijk gesteld kan wor den. Hoewel ik niet op de zaken vooruit wil lopen, neem ik aan dat we de schade zullen moeten •RTMUND (SID) - Minder dan 4 uur na de 5-0 nederlaag in de alve finale van het Westduitse ekertoernooi tegen tweede lundesligaclub Fortuna Köln, eeft het bestuur van Borussia lortmund trainer Karl-Heinz 'eldkamp ontslagen, sistent-trainer Witte zal de zaken at het eind van dit seizoen waar- .emen. Feldkamp had nog een ontract tot juni 1984. ZEIST/VOLENDAM (GPD) - Het sectiebe- stuur betaald voetbal buigt zich donderdag avond over het verzoek van eerste-divisie- club Volendam om de competitiewedstrijd tegen FC Den Haag, die aanvankelijk was vastgesteld voor zondag 8 mei, ook daadwer kelijk op die dag te spelen. Vorige week be sloot het sectiebestuur, rekening houdend met de belangen van de clubs die nog gewik keld zijn in de strijd om promotie of degra datie, om zowel de wedstrijden uit de eredi visie als uit de eerste divisie op zaterdag avond 7 mei te doen verspelen. Volgens competitieleider Jan Huybregts heeft de verschuiving naar de zaterdagavond al leen te maken met de eerste-divisieclubs zelf. „De meerderheid van de eerste-divisie clubs heeft aan het begin van het seizoen te kennen gegeven de wedstrijden op zaterdag avond te willen afwerken. Als er dan naar een uniform aanvangsuur wordt gestreefd voor de laatste twee competitiewedstrijden dan is de keuze voor de zaterdagavond een logische", aldus Huybregts. Het bestuur van Volendam denkt daar anders over, evenals burgemeester Frits Pouw van Edam-Volendam. „Anderhalve maand gele den heb ik al afspraken gemaakt, als hoofd van de politie in mijn gemeente, over de po- litieversterkingen voor Volendam-Den Haag op zondag 8 mei. Dat moet nu allemaal weer teruggedraaid worden en dat is een bijna on doenlijke zaak", zo meent Pouw. De burgemeester van Edam-Volendam, al sinds jaar en dag nauw verweven met het betaalde voetbal, vreest ordeverstoringen. „Het zou de doodsteek kunnen betekenen voor het toerisme in Volendam", zo stelt hij. Pouw sluit niet uit dat hij dezelfde beslissing zal nemen als zijn collega Cees Roozémond van Alkmaar vorige week. „Als ik zuiver op economische gronden af ga, zou dat allang gebeurd zijn. Ik heb echter als oud-lid van de financiële commissie van de eerste-divi- sieclub een verantwoordelijkheid naar die kant. En ik weet, dat Volendam in de proble men komt wanneer ik een dergelijke beslis sing zou nemen. Want als ik het stadion in Volendam tot verboden gebied verklaar op zaterdagavond, zal ook Volendam moeten uitwijken naar een ander stadion, en dat kost de club te veel geld". verhalen op de gemeente Alk maar of de KNVB. Ajax blijft naar mijn mening buiten schot. Die club heeft enkel en alleen ge bruik gemaakt van de reglemen ten". Balans Zaterdag kan aan de hand van de publieke belangstelling echter pas definitief de balans worden opgemaakt. Volgens Ligthart heeft AZ er om financieel uit te springen in elk geval meer toe schouwers nodig dan aanvanke lijk was begroot. ,,We hadden de ze wedstrijd op 18.000 bezoekers begroot. Dat zou een recette van 150.000 gulden hebben opgele verd. Gelet op de extra kosten die deze verplaatsing met zich meebrengt, zoals onder meer de huur van het Olympisch Stadion en het gratis vervoer van de sei zoenkaarthouders naar Amster- IHAGEN (ANP) Wereldkampioen Jannes van der Wal heeft in de evende ronde van het toernooi om het nationale damkampioenschap in ichagen weer voor de nodige opschudding gezorgd. In zijn partij tegen tos Stokkel raakte de in Groningen wonende Fries in het eerste speeluur o van de kook toen zijn tegenstander op behoorlijke afstand van de irena enkele familieleden begroette, dat hij de schijven op het bord door- en gooide en de partij reglementair verloor. Daarmee verspeelde Van Ier Wal definitief zijn kansen op de Nederlandse titel. tumult begon al kort na de pening toen Van der Wal een an de deelnemers, die enige be- Ingstelling toonde voor het ,uel, nogal bits wegstuurde van ijn bord. otest >kkel was extra op zijn hoede, (laar kon niet voorkomen dat de /ereldkampioen explodeerde oen hij zag dat de speler uit luissen met zijn moeder een >aar woorden wisselde. Van der Kal protesteerde luidruchtig bij :e arbiter, die hem tot kalmte naande. Toen de Fries bij zijn •ord terugkeerde, deed hij zijn et, maar schoof meteen de schij- en door elkaar. Arbiter Deich- nann sprak hem daarop verma lend toe en vertelde hem dat zijn egenstander de partij nu op eglementaire grond kon opei- en. Stokkel deed dat prompt en ireeg de overwinning toegewe- en. nge tijd na dit incident leek Van Ier Wal nog niet te begrijpen wat precies was gebeurd. Telkens .wam hij bij het bord terug, deed en zet en drukte de klok in. De /ereldkampioen verbaasde zich over dat hij geen tegenstander neer zag en vroeg regelmatig bij ie arbiter tegen wie hij speelde n waar deze opponent dan •leef. Pas laat in de ronde werd iem duidelijk dat hij niet meer loefde te spelen. ivloed •ze voorvallen hadden wel hun nvloed op de andere partijen, koploper Auke Scholma kawam een aanvalspartij tegen Brou- vers weer niet verder dan remi- ;e. De Brabander omsingelde de ichijven van de Fries en bood tot send voordeel boeken. Hoewel Clerc nog een schijf offerde om naar dam door te breken kreeg de Hagenaar geen winstkansen. AMSTELVEEN - Het toernooi om het Nederlandse kampioen schap dammen voor dames is gisteren met een verrassende Gestoord nederlaag voor titclhoudster Mieke Heitmeier. Tegen Karen van Lith gaf Heitmeier op de 78ste zet na zes uur spelen een puntendeling uit handen. Met de overwinning stelde Karen van Lith (17 jaar), de jongste speelster tijdens de titelstrijd in de Amsterdamse raadszaal, haar kandidatuur voor het kam pioenschappen. Vorig jaar de buteerde de damster uit Rosma len met de derde plaats. De uitslagen: Eerste ronde: Jacqueline Schouten-Joke van Gee- De uitslagen: men 0-2; Mieke Heitmeier-Karen van Zevende ronde: Lith 0-2; Barbara Graas-Saskia Buist Johan Bastiaannet-Bauke Bies 1-1; Jos 2-0; Lenie Toonen-Iepie Poepjes 0-2; Stokkel-Jannes van der Wal 2-0; Rob Eef Nieuwenhuizen-Pietje Veenboer 0- Clerc-Hans Vermin 1-1; Ruud-Palmer- 2. Frits Luteyn 1-1; Ben Smeenk-Evert Bronstring 2-0; Toine Brouwers-Auke 1 Scholma 1-1. De stand: 1. Scholma 11 punten; 2. Clerc en Stok kel 9; 4. Bastiaannet en Palmer 8; 6. Lu teyn 7; 7. Vermin en Van der Wal 6; 9. Brouwers, Bronstring, Smeenk en Bies Ruud Palmer leek op herhaling uit van zijn vorig jaar gespeelde par tij tegen Luteyn, die de Nijmege- naar toen won. Dit keer kreeg Luteyn een kerkhof-schijf, waar tegenover Palmer een omsinge ling steld. Ook deze spelers wer den echter in hun concentratie danig gestoord. Luteyn kon zich nu door een offer bevrijden en hij zag in een zeven om zeven stand zijn vredesvoorstel geho noreerd. de tijdnoodfase goed tegenstand. Toen zag Brouwers de valstrik niet, die Scholma in de positie had verweven. Hij nam een dam- combinatie, maar moet dat ge promoveerde stuk weer snel in leveren. Scholma kon ten koste van twee schijven wel een goede dam nemen, maar de koploper was door het tumult rond Van der Wal toch niet zo geconcen treerd als in de openingsfase van het toernooi en zo liet hij zijn prooi nog ontsnappen. Brouwers forceerde een drie om een eind spel, hetgeen hem remise ople verde. Ook de achtervolgers kwamen ech ter niet tot winst. Titelverdediger Rob Clerc stond Hans Vermin al spoedig een randschijf op 25 toe, maar kon daaruit geen beslis- ADVERTENTIE mode IN HAAG (ANP) De hoofdprijs van lotto 13 zal niet worden uitge teerd. Geen van de deelnemers had alle zes cijfers geraden. Voor de )ijna 102.000 winnaars van de overige prijzen is een bedrag van '1.731.667,00 beschikbaar, tto 13 rste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, die ieder bruto '60.000,00 ontvangen; derde prijs: 124 winnaars, ieder bruto f3.333,70; /ierde prijs: 6.594 winnaars, ieder f 62,60. tor de ruim 16.000 winnaars van toto 13 was een prijzenbedrag van "150.420,00 beschikbaar, tto 13 trste prijs: 137 winnaars, die ieder f329,30 ontvangen; tweede prijs: 2.179 winnaars, ieder f 13,80; derde prijs: 14.186 winnaars, ieder f 5,30. )or de meer dan duizend winnaars van toto-gelijk 13 was een prijzenbe drag van f 16.578,00 beschikbaar. >to-gelijk 13 jrste prijs: een winnaar, die bruto f4.973,20 ontvangt; tweede prijs: een winnaar, die f828,80 ontvangt; derde prijs: 35 winnaars, die ieder f 118,40 ontvangen. Leiden - Haarlemmerstraat 87 dam, hebben we 25.000 bezoe kers nodig om quitte te spelen". Of dat aantal wordt gehaald moet worden betwijfeld. Ligthart liet tenminste zondagavond al weten dat hij een aanzienlijk verlies verwacht. „Ik houd er ernstig re kening mee dat we met een scha depost van tussen de 30.000 en 50.000 gulden blijven zitten", merkte de praeses toen op. Het eerste negatieve signaal dien de zich gistermorgen al aan toen bekend werd dat er in de voor verkoop krap 3000 kaarten wa ren verkocht. Een deel daarvan zal, nu de wedstrijd niet in Alk maar wordt afgewerkt, ongetwij feld worden teruggebracht. Te meer daar AZ heeft meegedeeld dat het de prijs van het reeds aangeschafte toegangsbewijs zal terugbetalen aan degene die de reis naar Amsterdam om welke reden dan ook niet willen ma ken. „Ongegrond" Ook het feit dat - met uitzondering overigens van de seizoenkaart- houders en de personen die al een plaatsbewijs hebben ge kocht - in vergelijking tot Alk maar meer geld betaald moet worden om het Olympisch Sta dion binnen te komen, zal beslist velen afschrikken. De vrees dat AZ ook aansprakelijk gesteld zou kunnen worden voor de meerkosten die de gemeente Amsterdam moet maken ten be hoeve van de ontmoeting AZ- Ajax, zoals het inzetten van extra politie en het creëren van andere faciliteiten, bleek bij navraag bij het hoofd van de afdeling sport zaken in Amsterdam Rien Bal "ongegrond". „Het is niet gebruikelijk dat kosten die gemaakt worden om mani festaties te laten plaatsvinden, worden doorberekend aan de or ganisatoren. Dat komt voor reke ning van de gemeente. Er wordt vooralsnog dan ook niet overwo gen de extra kosten van het voet balduel op AZ te verhalen. Het zou een precedent scheppen voor tal van andere zaken. Ech ter, juist vanwege die kostenfac tor én de extra belasting voor de politie, is Amsterdam niet blij met deze wedstrijd", aldus Bal. Jannes van der Wal sloeg gisteren weer eens op tilt. Tijdens zijn partij tegen Jos Stokkel begon hij i van woede met de schijven te goochelen. ZEIST (ANP) Elf verenigin gen uit de derde klasse b van bet zaterdagvoetbal hebben geprotesteerd tegen het meespelen van twee spelers van de vroegere eerste-divi- sieclub SC Amersfoort bij WGA. De twee, Fili Kraak en Meindert Vlugt, hebben zich na het opheffen van SC Amersfoort bij de Amster damse club gemeld. De ploeg van de vroegere Aja- cied Sjaak Swart neemt in 3b momenteel de laatste plaats in. De tegenstanders van WGA hebben telegrafisch protest aangetekend wegens compe titievervalsing. Volgens competitieleider Remmer- den zal het protest worden afgewezen. „Dat protest snijdt in het geheel geen hout", verklaarde Remmer- den. Deze spelers zijn wel degelijk gerechtigd te spe len waar ze willen. Het is wat anders als een beroeps speler stopt. Dan moet hij te rug naar zijn oude club. SC Amersfoort is opgeheven, de spelers mogen daarvan niet de dupe worden. De KNVB heeft uit verschillende delen van bet land protesen ont vangen. Die zullen alle wor den afgewezen".

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13