Quick Boys en RB: het is uit met de pret.. C FC Lisse imponeert niet Duitse beker is Keulse pot Herstel Ter Leede in modder bij SVPTT: 0-2 Quick Boys wint eigen toernooi Noordwijk is lachende derde DINSDAG 5 APRIL 1983 Sport PERNIS - FC Lisse leverde met een 1-1 gelijkspel tegen het zwakke DOTO niet bepaald een sterke prestatie. Het mat spelende FC Lisse kwam op de drassige grasmat in Pernis geen moment in het nor male spel en kon dan ook niet de indruk wekken in de top van de tweede klasse (derde) mee te draaien. Hekkesluiter DOTO was van plan de huid duur te ver kopen en speelde dan ook puur degradatievietbal waar FC Lisse geen vat op kreeg. Sterker, in de eer ste helft waren de beste kansen zelfs voor DOTO. Nico Groeneweg stond in het Lisser doel zoals van ouds sterk te keepen, zodat de nul tot de rust ge handhaafd bleef. Ook na de pauze draaide het niet bij de Lissenaren. Op het middenveld werd de geblesseerde Sjoerd Boot node gemist en had de zwaar gebouwde Frans van der Laan problemen met het drassige veld. Toch kwam de FC Lisse op voorsprong. Na twintig minu ten spelen kopte Rob Suttorp de bal na een voorzet van Hans Westgeest pracnug in en aai DeteKende 0-1. Lang kon de FC Lisse deze voorsprong echter niet behouden. De thuisploeg, vechtend voor mini maal één punt, werd gevaarlijker, en een kwartier voor tijd kon Nico Groeneweg niets anders doen dan de doorgebroken Dick Sijtsma neer te leggen en scheidsrechter De Graaf wees dan ook terecht naar de stip. DOTO keeper Bram van Bergen verliet voor deze keer zijn doel om de gelijkmaker achter collega Groeneweg te knallen: 1—1. In de laatste vijftien minuten probeerde FC Lisse de volle buit nog binnen te halen, maar het tegen de gradatie vechtende DOTO, met de uitblinkende Hans Westdorp voorop, was niet van plan het punt te laten schieten. De Lissenaren kregen nog wel wat kansen, maar Ruud Bröring en Jan van Slooten slaagden er niet in Bram van Bergen te passeren. Een overwinning zou ook een te grote beloning voor het vertoonde spel van dit tamme Lisse geweest zijn. LEIDEN - Zaterdagderdeklas ser Ter Leede leek in het af gelopen paasweekeinde door een 3-0 nederlaag tegen JAC verder in het degradatiemoe ras weg te zinken. Gisteren herstelde de Brakus-equipe zich echter met een 0-2 winst bij SVPTT opmerkelijk. Hard werken leverde zaterdag bij JAC (nog) niet het gewen ste resultaat voor Ter Leede op. Op snelheid en techniek waren de Hagenaars duide lijk de meerdere. Tot halver wege de eerste helft slaagde keeper Jan Blankenspoor er in zijn doel schoon te hou den. Tegen de kopbal van de volledig vrijstaande De Rijk had hij in de 22ste minuut echter het nakijken: 1-0. Daarna kreeg Ter Leede wat meer de ruimte, zonder echt gevaarlijk te kunnen worden. Direkt na de hervatting sloeg JAC via de in de rebound scorende Innemez toe: 2-0. Daarmee was het pleit be slecht. De Ruiter bepaalde de eindstand vlak voor tijd op 3- 0. Onder barre omstandigheden gooide Ter Leede er gister avond bij SVPTT nog een schepje bovenop. Lichtge wichten Erik Grosman en Pe ter Bergman waren in dit treffen de uitblinkers. Voor de rust was Pieter van der Plas al een paar maal gevaar lijk, maar hij miste precisie in de afwerking. Wel faalde La- mens aan de andere zijde voor open doel. Na zeven mi nuten spelen in de tweede helft plaatste Peter Bergman de bal uit een vrije trap in de hoek van het doel: 0-1. SVPTT kwam er vervolgens, op een kans van Van Spron- sen na (stop Blankenspoor), niet meer aan te pas. Acht mi nuten voor tijd betekende een kopbal van Pieter van der Plas de 0-2. Oegstgeest Vierdeklasser Oegstgeest kreeg, de dag voor Pasen nog wel, een enorme kater te ver werken. De ploeg van trainer Boesveld ging met 3-0 onder uit tegen koploper DSVP. Gisteren bleek de Oegstgees- ter formatie weer redelijk bij zijn positieven. Tegen Maluk- ku werd met 0-0 gelijkge speeld. De wedstrijd van zaterdag te gen het door Dick Advokaat getrainde DSVP was eigen lijk al binnen een kwartier voetballen beslist. Persoon lijke fouten in de verdediging waren er de oorzaak van dat het sterke DSVP binnen de kortste keren op een veilige voorsprong stond. In de tweede helft stopte keeper Cock Bouwman een penalty, nadat Jan de Wekker hands had gemaakt. Gisteren ging het Oegstgeest beter af tegen het eveneens in de zorgen verkerende Maluk- ku. De ploeg creéerde mooie kansen, evenals Malukku trouwens, maar vergat de za ken af te maken. Frank Hoge- woning was met een knal op de lat dicht bij een goal. Ook Wim den Hollander kreeg een prima kans, maar hij vond de doelman op zijn weg. RIJNSBURG/ROTTERDAM Het genoegen kon bijna niet op. De Rijns burgers zullen zich zaterdagmiddag een biertje best hebben laten sma ken, nadat de belangrijke 2-1 winst op Quick Boys veilig was en bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Brussaard het slot weer van de tapinstallatie af mocht. En gisteravond verheugde Rijnsburgse Boys zich bij Zwart Wit'28 al op een nieuwe heildronk. Ruim acht minuten voor het einde ging na de Rotterdamse gelijkmaker echter de kurk weer op de fles. Met 3—3 was een bakkie leut beter op zijn plaats. Bij Noordwijk zullen ze daar best een glaasje op hebben gedron ken, want alleen bij de volle winst mochten zowel Rijnsburg se als Quick Boys zich een se rieus belager van de lijstaanvoer der blijven noemen. Na het paas weekeinde staan de beide streek genoten echter op een achter stand van vijf verliespunten. Dat zegt genoeg.. Door bijna 5000 toeschouwers (aan hen werden geen alcoholhou dende dranken verstrekt, wie de schijn tegen had werd aan de kassa gefouilleerd) werden zater dagmiddag nog eens de kam pioenskansen gewogen. RB-trai- ner Arie Lagendijk doet eenvou digweg niet mee aan deze "sup porterspraat", zoals hij dat pleegt te noemen. "We moeten realis tisch blijven. Het gaat er ons om Barendrecht en Heeijansdam voor te blijven. Quick Boys mag zelfs nog boven ons eindigen, dan zitten wij in elk geval in de prijzen". Joop Molendijk, nog niet zo ervaren, is veel gevoeli ger, en liet zich zaterdagmiddag ook meeslepen in de voortreffe lijk ambiance. "Rijnsburgse Boys houdt die druk niet. Die ploeg is ontzettend kwetsbaar. Dat merkte je vorige week, en za terdag opnieuw. De éerste helft ging het best goed bij hun, maar na de rust was het los zand". De Vlaardinger verbeet langs die weg zijn teleurstelling over het feit dat zijn formatie niet van de wisselvalligheid van zijn buur man had kunnen profiteren. "Dat is voor mij onverklaarbaar. Inderdaad, ik maak nu voor de tweede keer zo'n wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys mee en het moet voor de spelers toch anders zijn. Mentaal vergt het kennelijk heel wat", toonde hij begrip voor de omstandigheid. "Maar je moet je ook afvragen of je wel een top- ploeg bent, als je daar niet tegen op kan. Werkelijk, RB was na rust rijp voor de slacht en toen zag ik ook het Quick Boys dat ik gewend ben". Poeslief Desondanks sleepte Rijnsburgse Boys al direct de twee punten binnen die Arie Lagendijk met het oog op de paasdubbel had begroot. En waar het zaterdag middag door de bank genomen ook het meeste aanspraak op had. Na de eerste kansjes voor de Katwijkers Kees van Rooyen en Arnold Boers, verkozen boven Frank van der Kley, trok Rijns burgse Boys beheerst het initia tief naar zich toe. Veel spektakel bracht dat niet met zich mee, in tegenstelling tot het optreden van drie weken geleden. "Het verwachtingspatroon was ook heel anders", had Lagendijk gelijk. Drie weken geleden start te zijn RB na een magere periode als underdog, Quick Boys liet zich nu echter niet voor de twee de maal het hoofd gek maken. In het veld vertaalden de poeslieve opponenten (tegen het einde van de wedstrijd kwam er één boe king voor Freek Rienks, die Gil lissen laf in de rug trapte) de da gelijkse pesterijtjes van de de voorbije weken met aantrekke lijk goochelwerk, elkaar in de maling nemend. Over en weer vloeide daar weinig gevaar uit. De wedstrijd had de openingstref fer van Marcel van der Blom, en- bij Zwart Wit'28 slechts aan de volle winst voldoende had om deze andere buurman serieus het afdelingskampioenschap te kun nen betwisten. Door de 3—3 de ling heeft Noordwijk thans het alleenzeggenschap. Maar, RB maakte niet de indruk veel last van zenuwen te hebben en had aan weinig kansen bijna genoeg om met hernieuwde winst Noordwijk op de hielen te klimmen. Al verprutste Marcel kele minuten voor rust, dan ook hard nodig. Een moment ont snapt aan de bewaking van de verder sterk draaiende Teun van der Plas, legde hij buiten het strafschopgebied aan voor een slap schot, maar Theo Guyt werd verrast door een hobbeltje: 1-0. Nog voordat Quick Boys het door Joop Molendijk in de pauze voorgebakken offensief kon aan vangen, was het al 2-0. Vijf mi nuten na de pauze 'voelde' Rob Gillissen Ton Arroyo achter zich langs flitsen, stuurde hem blin- delings de beperkte ruimte in en Arroyo had zijn inmiddels tradi- W U. i-il tionele doelpunt te pakken. Vlekkeloos Voor het eerst, en ook voor het laatst, demonstreerden na twaalf minuten in de tweede helft ook Huug Aandewiel en Martin van der Plas elkaar vlekkeloos te kunnen vinden. De spanning die met de 2-1 van Van der Plas vol ledig terugkwam, zou het treffen op de been houden. De wedstrijd kende te weinig goede momen ten. Want Quick Boys, met de verward heen en weer rennende Van der Kley inmiddels in de ploeg voor Gert Ouwersloot (Van Rooyen zakte tot voor zijn eigen achterhoed terug), kon weinig méér bieden. Weliswaar over troefden de blauwwitten tot de slotklanken van de uitstekend leidende scheidsrechter Brus saard de Middelmorsploeg, maar ze voerden de strijd niet werkelijk op. Rijnsburgse Boys had de grip op het middenveld verloren ("Geen desorganisatie, al lijkt dat, maar de wisselvallig heid. De spelers bij elkaar zijn nog geen zestig jaar", duidde La gendijk op het tekort aan erva ring), maar terwijl Jan Hogewo- ning en Jack Manuputty op het middenveld -zowel voor rust in de opbouw, als na rust onder pressie- gemakkelijk een aan speelpunt konden vinden, kwam Huug Aandewiel nauwelijks in de wedstrijd. "Ik kon de ballen niet kwijt, maar ik ben ook veel te weinig aangespeeld", oordeel de hij. Einde Na een half uur hadden Gillissen en Arroyo een einde moeten ma ken aan de onzekerheid, nu ze de 3-1 op het presenteerblaadje kregen aangeboden door Johan de Kroon. Theo Guyt redde tweemaal, waardoor Martin van der Plas in de blessuretijd Quick Boys nog een punt had kunnen schenken toen Arie van Dijk en Henk Merbis (ingevallen voor Marcel van der Blom) finaal over de bal trapten, maar Van der Plas recht op Henk van Voorbergen vuurde. Joop Molendijk wilde de deur naar het kampioenschap nog niet he lemaal sluiten. "We hebben een periode-titel, dat was voor ons op de eerste plaats belangrijk. Nu kunnen we van week tot week vrij ontspannen de competitie af maken, terwijl Noordwijk en Rijnsburgse Boys punten moe ten blijven halen". Houvast De vraag of Noordwijk onder de druk zal bezwijken is nog het enige houvast, na gisteravond ook voor Rijnsburgse Boys dat Ton Arroyo (r) is meester over Quick Boys-doelman Theo Guyt. Op aangeven van Rob Gillissen, achter Freek Rienks, zorgt de produktieve Rijns- burger voor 2-0. «foto Holvast» van der Blom reeds na vier minu ten een strafschop, nadat hij door Arie Damsma was gevloerd. De eerste tackle, waarmee een bikkelharde en voortdurende slijtageslag werd ingeluid. De wedstrijd leed er niet onder, des ondanks had scheidsrechter Ca meron diverse keren pen en pa pier voor de dag moeten halen. Zwart Wit'28, dat zaterdag een 1-1 gelijkspel met Barendrecht was overeengekomen, opende fu rieus en de 1—0 van Bert Hooyer kon niet uitblijven. In de 21ste minuut maakte hij met een goe de uithaal de chaos in het Rijns burgse doelgebied compleet. Voor de Rotterdammers bleek dat direct het teken iets gas terug te nemen. Gillissen schoof bij de tweede kans van zijn ploeg vier minuten later al de gelijkmaker binnen. Bij rust stond RB echter weer achter, Hooyer was op nieuw succesvol geweest: 2-1. Marcel van der Blom begon de tweede helft wel met een doel punt. Op aangeven van Arroyo nam hij na acht minuten de 2-2 voor zijn rekening, na een half uur reikte Van der Blom als te genprestatie zijn ploeggenoot 2-3 aan. Nadat invaller René Roos ongehinderd de 3-3 had Martin van der Plas brengt de spanning volledig terug. Nog belaagd door Nico Kuyt plaatst de Katwijkse spits de bal langs Henk van Voorber gen. 2—1. (foto Holvast» KEULEN - Voor het eerst in de geschiedenis van de Westduitse beker strijd wordt de finale een plaatselijke aangelegenheid. FC Köln zal op 11 juni in het eigen Müngersdorfstadion plaatsgenoot Fortuna Köln tegenover zich weten. De club uit de tweede Bundesliga bestond het gisteren Borussia Dortmund met 5-0 te kraken. Topscorer Schatzsch- neider, door HSV aangemonsterd als opvolger voor Horst Hrubesch, brak de ban. Lemke en Baier gaven daarna aan dat Borussia geen partij voor de Fortunezen was, waarna nogmaals Schatzschneider en Weres de score een sensationeel aanzien gaven. FC Köln bereikte zaterdag voor de negende maal in zijn bestaan de eind strijd door Vfb Stuttgart in de verlenging met 3-2 te kloppen. Stuttgart had in de normale speeltijd overigens de beste kansen gehad, maar was niet verder gekomen dan goals van Allgöwer en Didier Six. Namens de Keulenaars hadden Engels (strafschop) en invaller Hartmann een ver lenging afgedwongen. In die extra speeltijd verschalkte Steiner doel man Roleder: 3-2. League In Engeland stond het paasweekeinde in het teken van de degradatie strijd. nu Liverpool over het vraagstuk van de titel allang geen ruimte voor discussie meer laat. De voetballers uit de stad aan de Mersey won nen zaterdag overigens dankzij Graham Souness slechts met 1-0 van Sunderland, gisteren drukten de kampioenskandidaten de suprematie tegen Manchester City heel wat ruimer uit: 4-0. Behalve voor Manches ter City was het voor collega-degradatiekandidaten als Luton Town en Birmingham City bepaald geen 'Easter Parade'. Luton verloor zelfs tweemaal: zaterdag met 1-0 van Norwich City, gisteren met 5-2 van Watford. Liverpool had gisteren geen kind aan Manchester City. dat door toedoen van Souness, Brian Fairclough (2x) en Alan Kennedy met 4-0 werd weggespeeld. Beter dan de City kwam de 'lotgenoten' Brighton en Nor wich City er van af. Norwich versloeg zaterdag Luton en gisteren werd gedeeld met Ipswich Town: 0-Ó. Brighton haalde zaterdag de grootste stunt uit. Vijf minuten voor tijd stond Brighton nog met 0-1 achter, maar door goals van Steve Getting en Gerry Ryan werd toch nog de kostbare 2-1 winst opgestreken. De Spurs wreekten zich gisteren op buur Arsenal, dat met 5-0 werd opge knapt. Chris Hughton en Mark Falco troffen ieder tweemaal de roos. Alan Brazil, gekomen van Ipswich, tekende zijn eerste Spurs-goal aan. Birmingham City mag na het paasweekeinde teren op één punt. zaterdag behaald tegen Swansea: 2-2. Gisteren bleek Aston Villa evenwel te sterk. België In de Belgische competitie bleef Anderlecht aan kop, ondanks het 2-1 verlies bij AA Gent. De Brusselaars dankten dat aan Standard Luik dat Antwerp met 0-2 versloeg. Vandersmissen en Simon Tahamata drukten de Antwerpenaren op de derde plaats. Club Brugge versloeg Seraing met 1-2, terwijl Waterschei Tongeren met 2-0 de baas bleef De derby van het Waasland (Beveren-Lokeren) leverde een triomf op voor de thuisclub. Beveren ging jubelend met een 2-1 score naar de douches. mogen inschuiven, kreeg Arroyo in blessure-tijd nogmaals de kans zich tot matchwinnaar te la ten kronen, maar hij schoot veel te zacht in, waardoor doelman Van der Ent nog juist kon ingrij pen. Daar was het uit met de pret. GERARD HAVERKAMP LEIDEN - De junioren hebben het afgelopen Paasweekemde niet stil gezeten. Verscheidene verenigingen organiseerden toernooien voor de verschillende leeftijdsgroepen, zodat iedereen aan zijn trekken kwam. Quick Boys organiseerde een toer nooi voor de A.B en C junioren. Bij de A-junioren won het Am sterdamse DWV en eindigde Quick Boys op de tweede plaats. Bij de B-junioren werd Quick Boys wel winnaar en werd plaatsgenoot Katwijk tweede. Ook bij de C-junioren ging de zege naar de organiserende ver eniging met op de tweede plaats het Utrechtse Elinkwijk. De to taal zege van het toernooi ging naar Quick Boys, terwijl de spor- tiviteitsprijs door de scheids rechters toegekend werd aan DWV. Bij Noordwijk werd de eerste fase van een groot toernooi afge werkt. Gespeeld werd er nu door de A, B en C-junioren, terwijl op Hemelvaartsdag de D. E en F aan de beurt komt. Bij de junioren A won Rijnsburgse Boys, bij de B zegevierde Noordwijk en Rijns burgse Boys won ook bij de C—- junioren. In de voorlopige totaal stand gaat Noordwijk aan de lei ding. Ook Roodenburg had een toenooi voor de A, B en C junioren. Fa- versham uit Engeland en W Pancratius uit Den Haag waren de uitgenodigde verenigingen. WP ging met de totaalzege strij ken, met Roodenburg op de tweede plaats. Het zich sportief verwerende Faversham werd laatste. Bij W Voorschoten kwamen de BI en B2 junioren binnen de lij nen. In de bl poule was de eind zege voor Koudekerk met Voor schoten op de tweede plaats. In de poule voor de B2 was Rijns burgse Boys B4 de sterkste en legde Semper Altius uit Rijswijk beslag op de tweede plaats. Het Sleutels toernooi'De oude slof werd gewonnen door de Sleutels zelf. Zowel bij de D als bij de C junioren was de thuisploeg de sterkste. Roodenburg werd in de eindrangschikking tweede. Ook het Leiden toernooi voor A, B en C junioren verliep uitstekend. Bij de A-junioren ging de zege naar Meerburg, dat een beter doelsaldo had dan Teylingen en Leiden. Bij de B won Teylingen wel. met Leiden als tweede. Bij de C junioren eindigde het En gelse Wokingham op de eerste plaats en moest Voorschoten ge noegen nemen met de tweede plek.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 17