c 5 T Ciere helpt Roodenburg een handje Theo Opdam leidt S JZ naar 4-2 zege J- -Lugdunum klungelt oudein Zandvoort Ook Engeland wil WK-voetbal Winst op VIOS: 1-0 Feyenoord speelt tegen "Lei(Isteam UVS deklasseert Bernardus; LDWS, LFC en Lisse uit beker Zege geeft Blauw Zwart 'lucht' TQpINSDAG 5 APRIL 1 Sport ZANDVOORT - Zandvoortmeeu- kwen heeft Lugdunum een illu sie armer gemaakt. De enige weken geleden ingezette inhaal race transformeerde de ploeg lk van oefenmeester Wim Eilander van 'staartfigurant' tot een t kansrijke middenmoter. "Als Ju< we deze partij winnen", sprak rav de Leidse Rotterdammer voor- af, "dan kunnen zelfs omhoog sp kijken". ^TJoor de 1-0 nederlaag in de Noord-Hol- e landse kustplaats zullen de Leidenaars 1 1 wellicht tot het einde van de competitie 1 v' de uitgang van de eerste klasse A in de gaten moeten houden. Onnodig overi- 1 gens, want de groenwitten hebben dit seizoen geregeld aangetoond tot de be teren van deze 'Amsterdamse' afdeling te behoren. Een schromelijk gebrek aan evenwichtigheid slaat Lugdunum ech ter steevast terug op de ranglijst. Op Paasmaandag schotelde het elftal uit de Kikkerpolder een aflevering uit de benedenmaatse reeks voor, terwijl Ei lander over hoegenaamd alle 'kanon nen' kon beschikken. Alleen Wim Oppe- laar moest door ziekte afzeggen. Zijn plaats werd door 'manus-van-alles' Jaap Schilthuizen ingenomen, zodat Lugdu num nauwelijks verzwakt binnen de lij nen verscheen. Wat niet automatisch een puike prestatie tot gevolg hoeft te hebben, leerde het duel van gisteren overduidelijk. Lugdu num liet zich op kinderlijke manier de les lezen en kon, afgezien van tien goede minuten na rust, zelf niet als de grote meester optreden. De defensieve taken werden niet altijd naar behoren uitgeoe fend. terwijl slordigheid in de meeste gevallen bij voorbaat al het opbouwen de werk verstoorde. De Leidenaars zochten hun heil te vaak in de lange lel naar voren, waar juist gedegen combi natievoetbal op z'n plaats was geweest. Tengere (voorhoedejjongens als Sjar- dijn, Van der Weijden en Van Es kun nen dan hoegenaamd niets uitrichten tegen immer fysiek sterkere verdedi- Derhalve kwamen de Leidenaars op twee kansen na niet in het stuk voor. De solo optredens van Rinus van Es en Frans Sjardijn kregen evenwel geen succesvol vervolg omdat de voetballers zich in vrijstaande positie niet konden beheer sen. Beiden transporteerden het leder richting duinen. Dat deed Steef Water vijf minuten voor rust aan de andere kant niet. Hij buitte een beoordelings fout van het centrale verdedigingsduo Van der Burg/Ligtvoet van dichtbij uit: 1-0. Met Bennie de Roo op het middenveld voor de geblesseerd uitgevallen Jan Verver opereerde Lugdunum in de tweede helft aanvankelijk een stuk agressiever. De tegenstander was ogen blikkelijk afgebluft door het Leidse 'ge weld' en moest zich ingraven. "In de tweede helft moeten we profiteren van hun vermoeidheid", had Eilander nog geroepen, "zij hebben de wedstrijd van zaterdag (1-2 verlies tegen DCG) nog in de benen. Dat moet ze gaan opbreken". Eilander leek het gelijk aan zijn zijde te krijgen want binnen een mum sneden Sjardijn. Wetselaar en Van Es door de Zandvoortse verdediging. De gelijkma ker bleef echter uit en die tegenvaller bracht Lugdunum mentaal van zijn stuk. De spelers gingen tegen elkaar kibbelen terwijl de (niet slechte) arbiter De Koster geen goed meer kon doen. Kortom, gevoetbald werd er niet meer door de Leidse ploeg. Omdat Zand- voortmeeuwen dat ook niet deed, ont rolde zich voor de toeschouwers een vervelend schouwspel, dat de toch al verkleumde lichamen nog meer op de proef stelde. Doelman Eradus wilde zijn paasdagen niet zonder nederlaag uitluiden en on dernam in de laatste minuten verwoede pogingen om de gelijkmaker binnen te schieten. Dat lukte niet, hoewel de aan wezigheid van de poortwachter wèl de directe aanleiding vormde tot een op stootje. Collega-keeper Van Sas was zijn zenuwen na een onschuldige botsing ogenschijnlijk niet meer de baas en be gon opeens wild om zich heen te maai en. Het was een triest einde van een trieste wedstrijd. ROB ONDERWATER Wim Eradus: ndr ai le :e tl -e reiden - cj Met de hulp van de paashaas bouwde Roodenburg S de serie overwinningen gisteren uit tot drie. Na DCV en koploper Papendrecht, moest ook het laaggeklasseerde VIOS ondervinden dat het jonge team van trainer Lau- ,e rens Mouter nieuw zelfvertrouwen heeft opgedaan. Vol ei doende in elk geval om ook te winnen op de dagen dat de f vorm er niet is en er louter op karakter en inzet moet 11 worden gespeeld. Dat gevoegd bij de in het voetbal zo broodnodige portie geluk, leverde de jonge formatie uit ai Leiden Noord opnieuw twee punten op. Voor de Haagse a tegenstander, die zaterdag al met 1-2 klop kreeg van Slie- drecht., werd het paasdrama met een 1-0 nederlaag ver groot. *VIOS-doelman Alex Straten ruimt op, voordat Roodenburg's Jurgen Kok gevaarlijk kan worden. Peter Ciere (l), die later nog een belangrijke rol zou spelen, is paraat (Foto Holvast) LONDEN (ANP) - Engeland zal zich vrijwel zeker kandidaat stel len voor de organisatie van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1986. Dit heeft de secretaris van de Foot ball Association, Ted Croker, za terdag gezegd. "Als het mogelijk is het toernooi naar Europa te halen, dan is En geland kandidaat", aldus Croker. De secretaris van de Engelse voetbalbond zou Mexico, dat thans de voornaamste kandidaat is, geen goede keus vinden. "Ge zien de economische problemen, de hitte en de hoogteproblemen in dat land en het feit dat Mexico in 1970 al het eindtoernooi orga niseerde". Mexico daarentegen zet zijn cam pagne om als organisator van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1986 te wor den aangewezen voort. De com petitieleider van de hoogste afde ling, Rafael Lebrija, vertrekt op 7 april voor een verkiezingsreis naar het Verre Oosten. Lebrija wil zich in Hong Kong verzeke ren van de steun van Henry Fok, de voorzitter van de Aziatische voetbalfederatie. Namens een speciale commissie van de we reldvoetbalbond (FIFA) is don derdag verklaard, dat Mexico de enige kandidaat is voor de orga nisatie van de titelstrijd. Het Nederlands juniorenelftal zal het 32ste internationale voetbal toernooi in de achterhoede beëindigen. Nederland speelde zondag tegen Qatar gelijk (1-1) en eindigde door dat resultaat als vierde in poule B. LEIDEN - Op dinsdag 12 april komt het eerste elftal van Feyenoord naar Leiden. De Rotterdamse eredivisieclub speelt op die dag om 19.30 een wedstrijd tegen een Leids regio-elftal op het LFC- terrein. De opbrengst komt ten goede aan het geestelijk gehandicapte kind. Een Leidse overwinning die niet (jj. zonder fortuin tot stand was ge- iel komen, zoals ook Mouter nader- hand moest erkennen. In de slot- rje: fase ontsnapte Roodenburg een- ;ej! maal zelfs zeer opzichtig aan 3V( puntverlies op het moment dat ej, Ton Lensink de paal raakte, na- lin dat de enige goal van de chaoti- c sche eerste klasse wedstrijd al op ve typerende wijze tot stand was ge komen. Halverwege de tweede helft van het armoedige treffen stak Peter Ciere de Noordbewo ners letterlijk de helpende hand c toe. De tot rechterspits omge- lits schoolde verdediger leek voUe- dé dig voorbij te lopen aan de moge- i fl lijkheid die hem werd geboden r i op een 'lange' bal van laatste d man John van de Wetering, daln volle vaart holde Ciere langs het i c speeltuig, waarmee één van de mi weinige reële kansen verkwan- rai seld leek te worden. In het voor- i e bijgaan slaagde de flankaanval ler er echter in de bal met zijn hand ongezien zodanig van rich ting te veranderen dat Ronald Jansen er zijn voordeel mee kon doen. De spits liet ook nu niet na te bewijzen dat hij het 'killers-in stinct' dat hij zolang kwijt was, heeft teruggevonden. Met een even simpele als knappe voetbe- weging versloeg hij doelman Alex Straten, waarmee hij zijn doelpunten-totaal over drie wed- i d strijden op vier bracht, d Geluk voor Roodenburg, pech voor VIOS, dat in het paasweek- einde de tegenwerking ontmoet- te waarop laaggeklasseerde ploe- gen het patent lijken te hebben. Zaterdagavond tegen Sliedrecht i verloren de Hagenaars onver- diend, zoals de 'spionerende' P Laurens Mouter had opgemerkt en gisteren in Leiden was er al evenzeer sprake van een onfor- tuinlijke nederlaag. De voetbal- Iers die met shirtreclame spelen j van de toto en lotto (verzorgd door de eigen verenigingsafde- ling die zich daarmee bezig va houdt), waren zeker niet minder i dan de partner in het waterballet, ba maar de juiste ballen wilden eir maar niet vallen. lt< 15 Vooral via puntspeler Wim van d Laar, aan wie UVS-er Hans Kruit ste minder prettige herinneringen h i bewaart, zorgde de Haagse ploeg aanvankelijk wel voor de betere patronen en voor meer dreiging, Pmaar toen hij twee kansen had gemist viel VIOS terug naar het p niveau waarop Roodenburg zich al vanaf de aanvang bewoog. Het jonge Leidse team had z'n dag niet, zag te vaak de aanspeelpun- _I0 ten over het hoofd en moest het dit keer voornamelijk hebben van vechtlust en karakter. >-Daar schortte het in het recente verleden nogal eens aan na de A seizoen-ouverture waarin het al- f lemaal te gemakkelijk was ge- llj gaan, maar de overwinningen op DCV en Papendrecht hebben de mentaliteit een stuk verbeterd. Terwijl in het voetbal armoe vaak troef was, bleef Rooden burg tegen VIOS in elk geval doorlopend keihard werken voor een goed resultaat en die arbeid adelde tenslotte. Dankzij het handigheidje van Peter Ciere dat Ronald Jansen in staat stelde te scoren. Het was voor VIOS, dat de naam van Leo de Jong in het boek van arbiter Ten Hoven zag verdwij nen na een overtreding tegen Gottmer, het sein nog even alles op alles te zetten. De ploegen die in de hoek verkeren waar de klappen vallen hebben echter zelden geluk, zoals nadrukkelijk werd bewezen in de slotfase. Daarin liep Van Laar nog een maal voorbij aan een mogelijk heid en mikte Ton Lensink ten slotte bikkelhard op de paal uit een vrije trap van dertig meter. Zelfs het halve ei was VIOS in het paasweekeinde niet gegund. PAUL DE TOMBE LEIDEN - Het afgelopen paas weekeinde werden er duels afge werkt voor de beker. UVS had geen enkel probleem met Ber- nardus (0—5), LDWS moest na verlenging met 0-2 buigen voor Tonegido en ook LFC verloor. DOSR bleek met 0-3 duidelijk de betere ploeg. Zaterdag-twee deklasser FC Lisse verloor met 3—2 van Vredenburch. Bernardus—UVS 0-5. Een grote zege voor het door schorsingen en ziekte geteisterde UVS. Ge volgen had dat echter niet, want Bernardus kon tegen dit zwakke UVS geen vuist maken. De eer ste helft viel de schade nog wel mee; UVS speelde tegen de har de wind in en kreeg ondanks het veldoverwicht weinig echte kan sen. Het had zelfs de hulp van Bernardus-speler Ad de Jong nodig om aan de leiding te ko- men. In een scrimmage kopte hij langs zijn eigen keeper Jan Groen. Na de thee was het met de thuis- poeg snel gepiept. Maarten Blonk zorgde uit een voorzet van Bert Jansen voor 0-2 en even la ter draaide Ron Bekooy een cor ner in ene in de kruising. Maar ten Blonk zorgde voor 0-4 en vlak voor het einde bracht de in gevallen Jeroen Désar met een afstandschot de 0-5 op het sco rebord. Bernardus had tot op dat moment niet veel meer geprodu ceerd dan enkele afzwaaiers. Voor een echte wedstrijd was het verschil te groot geweest. LFC-DOSR 0-3. LFC speelde te gen DOSR een slechte wedstrijd. De opponent speelde agressiever en harder en de LFC—spelers hadden het daar erg moeilijk mee. Wegens blessures was Sjors Moesman weer opgetrommeld als laatste man, maar ook hij kon niet voorkomen dat DOSR voor de pauze via treffers van Rob Ro- dewijk en Leander Rietbroek met 0-2 de leiding nam. Na de pauze maakte de vierde klasser via een tweede doelpunt van Rietbroek de zege compleet. LDWS-Tonegido 0-2 (na verlen ging). De hele wedstrijd hielden de twee ploegen elkaar keurig in evenwicht. Bart van der Weyden miste voor LDWS wat kansen. In de tweede verlenging was voor de thuisploeg de koek op. Gerrit Schnotte passeerde de goed kee pende André Bronsgeest voor de eerste maal: 0-1. Vlak voor tijd besliste Leio Holstein met de 0-2 het treffen. Vredenburch-FC Lisse 3-2. FC lisse vond het bekerduel niet in teressant genoeg en stuurde een veredeld tweede team. Deze for matie werd wat laat wakker, want na een kwartier spelen stond Vredenburch met 3-0 voor. Walter Schoone bracht de FC Lisse nog wel met twee tref fers dichtbij, maar de zege bleef in Rijswijk. Omringd door DSO-spelers en teamgenoot Cees Onderwater plukt SJZ-doelman Ton Berg de bal uit de lucht. Ton van de Meer en Wim Mooijman (4) houden een oogje in het zeil voor de doelmond. (Foto Holvast) DELFT - Een 0-3 overwinning op DHL gaf Blauw Zwart weer wat meer lucht in de zondagtweedeklasse. Zonder zelf tot scoren te komen leg den de Wassenaarders de ba sis voor hun zege reeds tij dens de openingsfase van het duel. DHL poogde Blauw Zwart van af het beginsignaal te over rompelen en kreeg een paar goede kansen. Toen die ech ter onbenut bleven zakte van de thuisclub als een pudding in elkaar. Blauw Zwart nam het initiatief over en zag Ruud Timmer het voorberei dende werk van Frank Karre- mans drie minuten voor de rust beheerst afronden: 0-1. Na de hervatting drongen de Delftenaren tevergeefs met man en macht aan. Via coun ters kreeg Blauw Zwart on dertussen meer en meer mo gelijkheden om het duel te beslissen. Dat deed uiteinde lijk Ruud Timmer in de 82ste minuut op aangeven van Arie Nieuwpoort: 0-2. Drie minu ten later had Timmer nog maals succes. Keeper Mas- saar had op het schot het na kijken: 0-3. LEIDEN - Wassenaar boekte tij dens de inhaalronde van de zon- dagvierdeklasse B een belangrij ke 2-3 winst op mede-degradatie kandidaat Spoorwijk. Gisteren maakte Spoorwijk dat verlies echter ongedaan door VTL met 1-0 klop te geven. Het gevolg is dat de beide kemphanen de on derste plaats nu delen. SJZ dreigde eveneens in de proble men te komen, maar een 4-2 winst op DSO gaf de Zoeterwou- denaars weer wat lucht. Voor VTL is het na het verlies tegen Spoorwijk eveneens oppassen geblazen. Spoorwijk-Wassenaar 2-3 Een spannend duel, waarin Wasse naar handig gebruik van de counter maakte. In de 20ste mi nuut pikte Berry Vrijburg de in de diepte gespeelde bal op, om vervolgens de weifelende keeper het nakijken te geven. Invaller Hans Wessel mocht in de 30ste minuut op aangeven van Ron van de Ploeg de 0-2 binnentik- ken. Vlak voor de rust kreeg Pronk, na een doorgekopte cor nerbal, een niet te missen kans: 1-2. Slecht wegwerken van de Haagse goalie stelde Ron van de Ploeg tien minuten na de rust in staat om Wassenaar aan een 1-3 voorsprong te helpen. Er leek niets meer aan de hand, totdat Kerkhoff in de 70ste minuut met een afstandsschot alsnog de roos trof: 2-3. Verder liet Wassenaar het niet komen. Bernardus-SVLV 1-1 In de eerste helft had SVLV het beste van het spel, hetgeen ech ter werd gecompenseerd door een sterk gespeeld tweede part van Bernardus. De Voorschote naren dienden tot de laatste mi nuut van de eerste helft te wach ten eer het offensief resultaat op leverde. Ruud van Berne kopte een cornerbal van Hans van Gils bekwaam binnen de touwen: 0-1. Na de thee werd SVLV door het met de wind in de rug spelende Bernardus in het defensief ge drongen. Uit een corner liet Van Dam goalie Dolf van der Zijl in de 60ste minuut kansloos: 1-1. In de slotfase kreeg SVLV weer kansen, maar deze bleven onbe nut. Spoorwijk-VTL 1-0 Het gehandicapte VTL zocht tever geefs naar de vorm. Ook Spoor wijk was niet in beste doen, maar wist wel eenmaal te scoren. In de 15de minuut meende Aad van Meurs de bal glijdend te kunnen onderscheppen, maar de doel man miste de bal finaal. Voor Van der Drift was het toen een eenvoudige zaak om de 1-0 aan te tekenen. SJZ-DSO 4-2 Aanvankelijk trok DSO aan de touwtjes. SJZ zat in de verdruk king en zag Salomons in de 22ste minuut met een fraaie actie voor de 0-1 zorgen. In de tweede helft kreeg de thuisploeg meer vat op het spel. Na 10 minuten leidde dat tot de 1-1 door Gerard Bos, die de bal van Ronald Vermond op een presenteerblaadje kreeg aangeboden. Rond de 65ste mi nuut sloeg SJZ verder toe. Eerst verkeek de keeper zich op een schuiver van Paul Opdam: 2-1. Kort daarop plaatste Theo Op dam een doorgekopte bal met het hoofd in de touwen: 3-1. Twee minuten voor het einde slaagde DSO erin om via Sonne- ville terug te komen (3-2), maar Theo Opdam maakte onmiddel lijk aan de onzekerheid een ein de: 4-2. Alkmania-Meerburg 2-2 Meerburg ging goed uit de start blokken. In de 15de minuut tast te doelman Muller mis op een cornerbal van Gert van de Berg, waarna Piet de Koning de 0-1 binnenschoot. Tien minuten voor de rust ontfermde Ton Meij- ers zich over een verre doeltrap van Rob Hannaard, waarna hij alleen voor de keeper geen moei te met het scoren had: 0-2. Na de hervatting nam de thuisploeg het heft in handen. In de 55ste mi nuut joeg Roos de 1-2 achter goa lie Hannaard in de touwen. Meer burg hield daarna stand, totdat Ed Muller een fraaie lobbal over Hannaard heen in het net deed zeilen: 2-2.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15