Een eeuw Witteveen van Dalen heeft't! HANSVlNK* 25 JAAR ORIGINAL ROCKPORT Presburg van Dalen schoenen W. 95 SPECIAALZAAK HOOIGRACHT 4 P.I.X. voor Jonge mode. P.I.X. P.I.X. Schoenen Jubileum Bril met tikje a-symetrie Flash 83 LEIDEN, Donkersteeg 21, tel. 071-120992 Haarlemmerstraat 128, tel. 071-125585 Ook vestigingen in DELFT - DEN HAAG - ROTTERDAM - SCHIEDAM - NAALDWIJK en 's-GRAVENZANDE. een échte matchwinner sportieve pullover met V-hals en kabelmotief Kleuren wit met blauwe kontrastbies en blauw met witte kontrastbies Maten S-M-L-XL een winner óók in pnjs Leiden Donkerrteeg 13-17, 6ók meendegmlddeg geopend. Aparte sortering die u nergens anders in Leiden zult vinden. 2312 KR Leiden, telefoon 071-131770 Flitsende modekleur esmeralda... opvallende lak-queeniepump met grappige spaghettibandjes. taliaanse kreatie met spaghettibandjes en frivole enkelband op ge raffineerde hak. Superver- leidelijk... ook in prijs. Dat staat leuk... vlecht-ballerina op jong sleehakje. Voorstraat 16 naast Jamin Katwijk. De a-symetrische lijn is een beetje ingeburgerd geraakt in het modege- beuren. Ook deze zomer zijn er weer blouses en jasjes met een dergelijke afwerking. Op die a-sy metrische lijn haakt Pe ter Akkerman (Piere Bernard-monturen) in bij het ontwerpen van zijn nieuwe zomercollec tie. Een collectie die be staat uit vier vrouwen en twee mannenbrillen. Het a-symetrische effect wordt verkregen door b.v. een vlindertje aan één kant van het mon tuur uit te zagen en de andere kant glad te laten, ook een steentjesverwer king aan een kant van het montuur, vaak door lopend op de veer (wij zeggen poet) geeft dat ef fect. Het Zelfde bereikt Akkerman door b.v. de linker boven- en onder hoek van het montuur te laten uitlopen. Voor de meeste monturen ge bruikte hij transparante materialen, maar bij een model is dat niet het ge val. Op de foto draagt Hansje van Ravesteyn het mo del met het vlindertje. Flash 83 is de nieuwe haar- lün voor deze zomer. Het is een a-symetrisch kap sel waarbij het haar over het voorhoofd valt en de nekpartij wordt opge knipt. Het is de bedoe ling dat in dit kapsel met kleur wordt gewerkt. Hoeveel moet elke vrouw voor zich zelf be palen maar lokjes een paar tinten lichter dan de eigen haarkleur geven al een aardig effect. Henriëttè van der Mark. die de publiciteit voor het concern doet. een ei gen klantenkring opge bouwd. "We proberen onze zaak en collecties een eigen gezicht te ge ven. De zaken worden of zijn nu allemaal inge richt door Jan des Bou- vrie in mooi blauwwit. Verder willen geen rijen rokken, blouses en jur ken zien hangen. We hechten veel waarde aan de presentatie. We pro beren de mogelijkheden die er met diverse kle dingstukken zijn uit te laten komen in de win kels". Wie kopen er nu eigenlijk bij Witteveen? "We mikken. zegt Hen riëtte van der Mark. "op de vrouw tussen de twin tig en vijfenveertig jaar. Maar met zo n indeling moet je wel voorzichtig zijn. Er zijn ook jongere vrouwen die onze collec tie leuk vinden terwijl we ook oudere klanten hebben. Wat de prijzen betreft kun je zeggen dat we tot de wat duurdere middengroep behoren maar daar staat tegen over dat kwaliteit bij ons hoog op de lijst staat" De collectie van Witteveen biedt de vrouw die zich middentwintiger voelt een prima collectie. Alles is er nu vertegenwoor digd maar extremiteiten zijn vermeden. Van het honderd-jarig ju bileum zal de klanten kring van het bedrijf een jaar lang kunnen profite ren. Elke maand zullen kledingstukken voorzien van een taartlabel een korting van vijf. tien of twintig gulden opleve ren. "We vonden, zegt Henriet te van der Mark. dat ie dereen van het jubileum moest kunnen profite ren. Een fanare door de stad is natuurlijk leuk maar dat is zo weer ver geten. Nu profiteren de klanten een jaar lang van ons jubileum". J09gZn ïowentricot. katoen en kato ïrei„ÖeperKttebl«nen. Een zilveren- een gouden en een eeuwfeest heeft de Leidse modewereld dit voorjaar te vieren. Vijfentwintig jaar gele den vestigde Van Dalen schoenen zich in Leiden. Nu zijn er twee zaken, een aan de Haarlemmer straat en een andere in de Donkersteeg. In deze laatste vestiging wordt onder meer de bekende Zwitserse Bally-collec- tie verkocht. Voor de opening van Mes- scher's Modehuis aan de Breestraat moeten we verder terug in de ge schiedenis. Vijftig jaar geleden opende de moe der van de huidige eige naresse mevrouw Van striep haar hoedenzaak. Nog altijd op dezelfde plaats brengt de Mes- scher's jonge accessoi res in een "oude" omge ving. Het honderjarig-jubileum is geen puur Leidse aan gelegenheid maar een eeuw Witteveen's Mode magazijnen BV is toch wel aanleiding daar wat langer bij stil te staan. Friesland heeft ruim hon derd jaar geleden heel duidelijk gefungeerd als "kweekvijver" voor gro te Nederlandse modema gazijnen. De Brennink- meijers, de Lampes en de Voss'en, de eerste schreden op het mode pad zetten zij in Fries land. Ook Meindert Jose- phus Witteveen stamt uit het Friese land. Op 6 mei 1883 opende hij in Hee renveen zijn eerste ma nufacturenwinkel. Meindert Witteveen, boe renzoon die bij de wa tersnoodramp van 1867 het bedrijf van zijn vader verloren zag gaan, moest als elfjarige aan de slag. Na een jaar of vijf had hij zijn draai gevonden: hij werd jongste bediende in een Sneekse manufac turenzaak. Tien jaar nam hij de tijd het vak te leren. Toen vertrok hij van Sneck naar Heerenveen om Kraagloze jasjes en blous( en een a-symetrische sluitin Comfortabele pakken voor daar aan de Kerkstraat zijn eerste Witteveen te openen. Zijn verhaal is het verhaal dat veel oudere onderne mers zullen kunnen ver tellen. Van maandag tot donderdag letterlijk de boer op met een mon sterzak. op vrijdag de be stellingen klaarmaken en zaterdag verzenden. Nu zou je zeggen, de pri mitiefste vorm van het postorderbedrijf, maar in die jaren groeide za ken die op deze manier begonnen uit tot grote winkelketens met vaak internationale vestigin gen. Zo verging het ook Witte veen. De eerste stap bui ten Friesland waagde Meinderts zoon Gré. In 1919 opende deze een vestiging in Eindhoven en in 1940 ging aan de Amsterdamse Kalver- straat, toen nog een win kelstraat met karakter. met iets te korte mouwen bij tweekleurige blouses, eel gelegenheden. <Foto studio FSU) de eerste "westelijke" Witteveen open. Na de oorlog groeide Witteveen in een snel tempo uit tot een concern met 600 werknemers met vesti gingen in vrijwel alle grote steden in Neder land. De Leidse Witte veen is gevestigd aan de Breestraat. En hoewel de jarige nog meer uitbrei dingen op het lijstje heeft staan, wordt het toch moeilijker geschik te vestigingsplaatsen te vinden; want een gespe cialiseerde zaak als Wit teveen (uitsluitend da meskleding) heeft een verzorgingsgebied van rond de 80.000 inwoners nodig. Witteveen. nu geleid door twee zonen van Gré. die door het personeel met meneer Joop en meneer Bob worden aangeduid, heeft totaal 39 vestigin gen waarvan 7 in België. Witteveen heeft volgens

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 31