VOORJAARS VOORDEEL MELCO WIEL I WITTEVEENS FEESTV00RDEEL tMMSCH0i enen HAARLEMMERSTRAAT 105 contactlenzen, das pas fijn. van der 20.- 1983 de dameshoeden Let op het feestlabel met de taart! 79. Schoenen zomer van de sandaal Twee kleuren tas met lange riem LEUKE BALLERINA'S, geperforeerd leer. Kleuren wit, blauw, geel en rood. Maten 36 t/m 40 GRAPPIG HAKSCHOENTJE, in leer, met perforaties. Kleuren wit, blauw, rood en geel. Maten 36 t/m 41 VOOR MAAR "W<e„ 3l'^2atJe Vo°«m^6 JF maar dan wel van een ANVC-contactlensspecialist Nieuwe Rijn 62 Leiden - 071-124108 IIICUWU lentemode in en accessoires BREESTRAAT 175 LEIDEN het op één na laatste huls in de breestraat Heel origineel katoenen T-shirt. Diverse kleuren. 5- Numefw» feestvoordeel! Van 29^voor 24a Ook de wijde, aangerimpelde rok is van 100% katoen. Keus uit taupe, zwart, bleu en rood. Nu met voor voordeel! Geldig t/m zaterdag 2 april. Als het aan de schoenfa brikanten ligt, stap pen we deze zomer al lemaal rond op sanda len. Hooggehakte san- dalettes om uit te gaan, sandalen met een tussenhak om naar het werk te gaan en platte sportieve sandalen, vaak met een crêpezooi en slip pers voor de vrije tijd. Het ontwerp van al deze sandalen is geleend bij onze Griekse en Romein se voorouders, al zult u dat niet altijd meteen herkennen. Ook het zomerlaarsje komt nadrukkelijk terug. Dit laarsje is gemaakt van textiel zoals jute, denim of tentdoek. En omdat het nu eenmaal zomer is hebben deze laarsjes open tenen, hielen of openingen in de schach ten. Een leuk voorbeeld van zón laarsje is de serveer sterslaars. Dit laarsje heeft een vetersluiting op de wreef en een open teen en hiel. De leest van de meeste schoen neigt, in samen hang met de kledingmo- de, weer naar wat slan ker. Wel is er een nieuw model bijgekomen dat de naam strijkijzer kreeg. Deze leest is breed op de bal en loopt naar de neus gotisch spits toe. Ook is er een nieuw model hak te zien deze zomer: de banaan. Het is zoals de naam al doet vermoe den een hol-bolle hak. Door deze hak krijgt de schoen een extreme vorm die waarschijnlijk alleen echt "durvers" op modegebied wel aan spreekt. Nu we het toch over hak ken hebben. De modieu ze hakhoogte deze zomer is 7 cm of heel plat (van- daaï dat ballerina's het goed blijven doen). Schoenontwerpers hebben in hun nieuwe collectie royaal gebruik gemaakt van kleuren. Wit en zwart combineerden zij met elke denkbare kleur. De zomerse sandaaltjes zijn veelal uitgevoerd in pasteltintjes terwijl vio let, puper en groen wor den beschouwd als avantgardistisch. Blauw en rood in alle nuances spelen per traditie een belangrijke rol in het zo- mermodebeeld. Met medewerking van mode centrum voor de schoen- en lederindustrie Waalwijk Met medewerking van Informatiecentrum Lederwarenmode Tilburg. Ook de tassenontwerpers hebben zich dit voorjaar laten inspireren door de vrouwelijke, romanti sche lijnen. Daarbij heb ben ze gelukkig het praktische niet uit het oog verloren. Vandaar dat we zowel bij de heel modische als bij de ele gante tassen wat hogere modellen zien. Deze tas sen hebben een kleine overslag en een lange riem, die diagonaal kan worden gedragen, als het om modisch gaat en op de schouder als het wat eleganter moet zijn. Wat kleiner en eenvoudi ger van uitvoering zijn de buideltassen, die ech ter wel groot genoeg zijn gebleven om er een rijbe wijs of paspoort in mee te nemen. De buideltas sen zijn te koop met en zonder afzonderlijke vakken. Ook deze tassen zijn weer voorzien van een lange riem. De gebruikte materialen zijn nappa-achtig, zodat de tas soepel en zacht is vandaar dat u de naam "softlook" steeds weer zult tegenkomen. Kleuren spelen ook hier een belangrijke rol. Bij de ontwerpers zijn kleu rencombinaties als: blauw-groen,zwart-rood, zwart-groen, zwart blauw, rood-wit en blauw-wit populair. Dit is een trend die paralel loopt aan de ontwikke ling in de schoenenmo de. Mocht dat toch een beetje te druk worden is er keuze uit een heel kleurenscala waarin de belangrijkste kleuren zijn: wit, porcelein, oce- aanblauw; pastelkleu ren: lichtblauw, rose, geel en hoog-modische kleuren: hemelsblauw, pistache en vuurrood. Voor de klassiekere mo dellen zijn het de leer- kleuren evenals wijn rood, blauw wit en por celein die de modische accenten leggen. Om een idee van de prijs te geven: een jeugdig mo del in leer kost tussen de 30 en de 75 gulden. Ele gante modellen kosten tussen de 60 en de 120 gulden. Kiest u voor een ander materiaal dan bent u 40 tot 50 procent goed koper uit.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 30