Spel-en opvoedhuis komt er toch [Le/cfe* Verdachte grondstort rond put van Menten agendc Leiderdorp eerste in Zuid-Holland Bezemer raadt aan: Overweeg verhoging reinigingsrechten' Ouders tegen sluiting school Ci 'iff u OEGSTGEEST Vrachtwagens die "smerige en verdacht ruiken de grcnd" wilden storten aan de oevers van de zogenoemde Put van Menten in Oegstgeest zijn jongstleden vrijdag door ambte naren van de provincie van die plek weggestuurd. Dit heeft een officiële woordvoerder van het provinciebestuur gisteren desge vraagd meegedeeld. Volgens deze woordvoerder heeft puteigenaar Menten toestem ming van het provinciebestuur om tot 1 september van dit jaar in totaal 15.000 kubieke meter puin te storten langs de oevers van de zandwinput om zoge noemde oeverval te herstellen of tegen te gaan. In deze toestem ming is echter niet begrepen het storten van dergelijke grote hoe veelheden grond als jongstleden vrijdag werden aangevoerd. In de afgelopen jaren heeft Menten Marijn Karres (uiterst links) neemt de cheque in ontvangst van mevrouw Rollema van het comité kinderpostzegels Leiderdorp. Volgens mevrouw Rollema zou "samenwerking met de speel-o-theek van 'Ga ding' op prijs worden gesteld". De cheque wordt door het spel- en opvoedhuis gezien als "een blijk van vertrouwen" benadrukte Marijn Karres. (Foto Holvast) wel meer grond en puin langs de oevers van het kunstmatige meer ten noorden van de Haarlemmer- trekvaartweg in Oegstgeest ge stort. Dit overigens zonder uit drukkelijke toestemming van de provincie. Met de recent afgege ven vergunning voor de stort van 15.000 kubieke meter puin heeft het provinciebestuur aan die "il legale" stortingen een einde wil len maken. De in het verleden gedane stortingen van puin en grond werden hiermee gesanc tioneerd, aldus de woordvoerder van de provincie. Giftig Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest heeft nog vorige week verklaard dat er zich niets verontrustends afspeelt rond de zandwinput. "Ik word giftig van dat geklier over giftig water in de put van Menten", zo zei hij toen. Volgens Oegstgeests eerste bur ger is het water in de put schoner dan duinwater. Scheenstra reageerde hiermee op hardnekkige geruchten die in Oegstgeest de ronde doen over il legale stortingen in en rond de put van Menten die, zo wordt ge vreesd, ernstige verontreiniging bevatten. Volgens de provinciale woordvoerder controleren amb tenaren van de provincie regel matig, "zeg maar wekelijks", naar de aard en hoeveelheid van de stortingen op die plaats. Tussen provincie, gemeente Oegst geest, het Hoogheemraadschap van Rijnland en vertegenwoordi gers van de Amsterdamse Aan neming Maatschappij, die de zandwinput exploiteert, zal mor gen een gesprek plaatsvinden. Dit gesprek heeft tot doel om duidelijkheid te verschaffen over de verschillende vergunningen die de maatschappij van Menten heeft voor de zandwinning en de puinstort in de Put van Menten. Wethouder van milieuzaken Kohl- beck van Oegstgeest noemt het gesprek tussen de verschillende belanghebbenden bij de Put van LEIDERDORP Het eerste spel- en opvoedhuis in Zuid-Holland komt in Leiderdorp. Ondanks de weigering van de gemeente Leiderdorp om hiervoor geld te beschikbaar te stellen gaan de initiatiefnemers van spel- en opvoedhuis "De Kringloop" na de zomer vakantie beginnen. De financiën komen voor een deel van het Nederlands Comité van Kinderpostzegels, die de aanloopkosten voor zijn rekening neemt. Vanochtend overhandigde mevrouw Rollema een cheque van 5.000 gulden aan Marijn Karres, een van de initiatiefnemers van het spel- en opvoedhuis "De Kringloop". De Leiderdorpse kruisvereniging is bereid een deel van het ver wachte jaarlijks tekort op de be groting te dekken. Voor het res terende deel wordt nog een geld gever gezocht. Ook voor latere ja- Tn form a t i p ren moeten de financiën nog ge- A1AAU1 regeld worden, omdat de kruis vereniging alleen toegezegd heeft het eerste jaar mee te beta- keer bij een ouderavond. Het spel- en opvoedhuis biedt een prima mogelijkheid voor regel matig contact". LEIDERDORP Leiderdorp zal volgend jaar wederom een finan cieel beleid moeten voeren dat zeer terughoudend is. Minimaal moet er 5 procent extra worden bezuinigd, hetgeen neerkomt op een half miljoen gulden. Reke ning houdend met deze cijfers moet in ieder geval worden ge probeerd voor 1984 een sluitende begroting samen te stellen. Dit zijn de voornaamste conclusies die de raadscommissie voor fi nanciën en economische zaken gisteravond heeft getrokken na een discussie over de begrotings voorbereiding voor volgend jaar. De commissieleden werden het ook eens over een andere manier om uit te maken waar de bezuini gingen tenslotte moeten vallen. In het verleden ging het zo, dat het voornamelijk de gemeente-amb tenaren waren die aangaven waar er te bezuinigen viel. Dat is nu niet meer wenselijk, omdat de begroting al zodanig is gestof- kamd, dat bij verdere bezuinigin gen door die ambtenaren politie ke keuzes gemaakt zouden moe ten worden. Vandaar dat nu ge kozen is voor een werkwijze waarbij het ambtelijk apparaat van Leiderdorp vrij snel met een lijst zal komen waarop een aantal mogelijke bezuinigingsposten staan aangegeven. Daaruit zullen de raadsfrakties dan moeten kie zen. Waarschijnlijk zal de begrotingsbe handeling in de november-verga dering van de gemeenteraad daardoor een ander verloop krij gen dan gewoonlijk, omdat het meeste werk dan al is verzet. "Je kunt niet meer tot dan afwach ten. Je moet tijdens het jaar veel oplettender zijn, omdat het tij dens de begrotingsbehandeling al min of meer beklonken is", concludeerde CDA-raadslid Den Boeft. Volgens wethouder Bezemer (fi nanciën) moeten de raadsleden zich ook maar eens verdiepen in de inkomstenkant van de ge meentebegroting. Een van de schaarse mogelijkheden om daar nog extra geld binnen te halen is een forse verhoging van de reini gingsrechten. De tarieven daar van zijn nog niet kostendekkend. Hoewel de commissieleden veel voor deze nieuwe wijze van be leidsplanning voelen omdat ze nu veel meer de vinger in de poli tieke pap kunnen houden, voor zagen zij ook de nodige proble men. Het voornaamste daarvan is wel het onderhandelen over de politieke keuzes die er onderling gemaakt moeten worden. PPR- voorman Van de Zande: "Je kunt dan het extreme geval krij gen dat een sporthal tegen een kinderdagverblijf wordt ge ruild". Wethouder Greep gaat bemiddelen WASSENAAR - Wassenaars wet houder van onderwijs Greep (PvdA) gaat bemiddelen in het conflict tussen het bestuur en de ouders van leerlingen van de la gere Christelijke Den Deyl- school in Wassenaar over de door het bestuur voorgenomen ophef fing van de school. Hij heeft gis teravond de steun van de raads commissie voor onderwijs hier toe gekregen. Overigens liet Greep er geen twijfel over be staan dat het het bestuur van de school zelf is die over de toe komst ervan beslist. Het CDA-raadslid Wensveen was van mening dat het schoolbe stuur een goede argumentatie heeft voor de beslissing om de school te sluiten. Hoewel Wens veen in het kader van het mo menteel samen te stellen scho lenplan in Wassenaar, dat de toe komstige samenwerking tussen lagere en kleuterscholen moet regelen, de opheffing van de Middelwegschool jammer noem de, vind hij het besluit op zich zelf moedig. Woordvoerder Harting van Partij Wassenaar vindt het opheffings- besluit van het bestuur van de Den Deyl-school echter te over haast genomen. len. In eerste instantie hebben de ini tiatiefnemers van het spel- en op voedhuis een beroep gedaan op de gemeente Leiderdorp. De ge meenteraad vond het initiatief uitstekend maar gaf voorrang aan een project van het activitei tencentrum 'Gading', die een speelgoeduitleen wil opzetten. De gemeenteraad vond dat beide activiteiten elkaar overlapten. Het spel- en opvoedhuis werd meegedeeld volgend jaar maar een nieuwe subsidie-aanvraag in te dienen. Bovendien vond de gemeenteraad dat de twee hun activiteiten maar moesten bun delen. De initiatiefnemers van het spel en opvoedhuis zijn het daar ech ter helemaal niet mee eens. Ma rijn Karres: "Die afweging was niet terecht. Dat je zoiets kan bundelen hebben wij eerst ook gedacht. Maar we overlappen el kaar geen millimeter". Het spel en opvoedhuis gaat in ieder ge val in beroep tegen de afwijzen de beslissing van de gemeente raad. Met dat beroep willen de initiatiefnemers bereiken dat ze in ieder geval erkend worden en dan ook worden opgenomen in het gemeentelijke sociaal-cultu reel plan en programma. Ontmoeting Twee ochtenden in de week (dins dag en donderdag) zal "De Sjel- ter" aan de Heemraadlaan die nen als ontmoetingsplaats voor ouders met kinderen van nul tot en met twaalf jaar. De bedoeling van die ochtenden is dat ouders onder het genot van een kopje koffie kunnen praten over de op voeding en de moeilijkheden die men daarbij tegenkomt. Marijn Karres geeft een voorbeeld: "Als je heel erg geïsoleerd leeft en je hebt een jongetje die met z'n blokken de kopjes van de tafel knalt en enorme driftbuien heeft en je ziet dan de buurvrouw met haar jongetje netjes aan de hand lopen denk je gauw dat jouw jon getje de enige is met die proble men. Het is heel goed dat zo ie mand dan ziet dat andere ouders ook dezelfde problemen heb ben". Het bepraten van problemen is slechts een klein facet van een spel- en opvoedhuis. Het allerbe langrijkste is dat ouders met kleine kinderen kunnen praten met elkaar. Volgens de initiatief nemers is praten over "de opvoe ding, de leuke voorvallen, de mo menten dat een kind lastig is heel prettig en leuk". "De mogelijkheid om regelmatig met elkaar te praten doet zich niet vaak voor. Het blijft bij vluchtige contacten op de speel zaal, in de bibliotheek, op het consultatiebureau of een enkele Naast de mogelijkheid voor ouders om elkaar te ontmoeten tijdens de ochtenden in "De Sjelter" en het begeleiden van ouders met problemen (eventueel individu eel) heeft het spel- en opvoed huis nog een doelstelling: het verschaffen van informatie over opvoeding. Die informatie zal aanwezig zijn in de vorm van boeken, folders en artikelen over kinderen. Bovendien is het spel en opvoedhuis van plan thema ochtenden te organiseren. Ineke Smaal, een van de initiatiefne mers: "Als er belangstelling bij de mensen is om een thema te behandelen dan kunnen wij dat organiseren. De mensen moeten wel zelf aangeven wat ze willen. Het is niet de bedoeling dat wij ze thema's voorschotelen". •In het spel- en opvoedhuis zullen Bloemenwagen tegen viaductpijler SASSENHEIM - De politie van Sassenheim is gisteren de hele dag in de weer geweest om een gekantelde vrachtauto met bloemen op de rijksweg bij het motel Sassenheim weg te halen. De wagen kwam gistermorgen om kwart over zeven tegen een pijler van het viaduct tot stilstand, nadat de 21-jarige chauffeur uit De Rijp de macht over het stuur was kwijtgeraakt, 's Avonds om zes uur was de ravage pas opgeruimd. De man reed met de vrachtauto in de richting Den Haag toen hij even voor het viaduct naar zijn zeggen duizelig werd. De auto reed gedeel telijk in de berm en schoof op een vangrail, die daar begon en zodoen de uit de grond kwam. De vrachtwagen kantelde en gleed tegen een pijler aan. Volgens de Sassenheimse politie heeft de chauffeur "vreselijk veel ge luk gehad". De man werd door de voorruit naar buiten geslingerd en mankeerde niets. De chauffeur werd uit zijn duizeling weer tot de wereld geroepen door getoeter van andere auto's. De politie onder zoekt nu wat er precies aan de hand is geweest met de bestuurder. Film In De Muzenhof in Leiderdorp draait woensdag 30 maart de kinderfilm Oom Ferdinand. De projector gaat aan om half drie en een toegangskaartje kost Open huis drie gulden. Voetbal Op het verharde terrein achter jongerensociëteit De Lindehoe ve wordt dinsdag 5 april een voetbaltoernooi gehouden voor twaalf- tot zestienjarigen. Teams, die bestaan uit acht man, van verschillende buurt huizen doen mee. Fietspuzzeltocht Het Voorschotense buurthuis Bloemenwijk-Boschgeest orga niseert donderdag 31 maart een Paasfietspuzzeltocht over 15 of 35 kilometer. Gestart wordt 's morgens tussen 11 en 12 uur vanaf de Sixlaan. Kinderen on der de tien jaar mogen alleen mee onder begeleiding van ou ders. Jeu de Boules Eveneens in het kader van de paasactiviteiten wordt vrijdag 1 april een Jeu de boules toer nooi afgewerkt op het terrein van het buurthuis Bloemen wijk-Boschgeest aan de Six laan. Belangstellenden kunnen zowel individueel als in team verband deelnemen. Het gebouw van buurthuis Bosch- geest-Bloemenwijk aan de Bar. van der Oyelaan is woensdag ochtend 6 april voor de oudere jeugd van 10 tot 1 uur geopend om er te flipperen, tafeltennis te spelen enz. Natuurtocht Voor een natuurtocht door de Horsten kan iedereen die hier voor belangstelling heeft zich om tien uur donderdagochtend aanmelden bij het gebouw van buurthuis Boschgeest-Bloemen- wijk. Mèt fiets. Patserslag Voor een soort Sterrenslag annex Sterkste man wedstrijd kan de jeugd vrijdagmiddag vanaf 2 uur terecht in buurthuis Bosch- geest-Bloemenwijk. DINSDAG 29 MAART 1 DINSDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkk straat 17, film 'Kwaidan' van Masaki bayashi, 20 en 22.15 uur. K&O-gebouw - film 'Die Bleierne Margarethe von Trotta, 20 uur. NVSH bibliotheek - Rapenburg NVSH informatiecentrum, geopeni werkdagen van 14-16 uur en dins v< Menten noodzakelijk "om de klokken rond het vergunningen stelsel eens gelijk te zetten". de bestaande activiteiten op het gebied van opvoeding worden gebundeld. Activiteiten als het Gastouderproject, de koffie-och- tenden en de contactmiddag ou ders met baby's zullen in het spel- en opvoedhuis een plaats krijgen. In het najaar zal het spel- en op voedhuis "De Kringloop" open gaan. De komende tijd moeten materialen en bijvoorbeeld speelgoed worden aangeschaft. Ook moet de financiële - toe komst van het spel- en opvoed huis worden verzekerd. Subsidie van de gemeente zal noodzake lijk zijn om te kunnen blijven draaien. Het spel- en opvoedhuis is namelijk geheel afhankelijk van subsidie, schenkingen en de inkomsten uit de in- en verkoop van tweedehands speelgoed en kinderboeken, een activiteit die de stichting gaat beginnen om ouders de mogelijkheid te geven goed en vaak duur speelgoed op een wat schappelijkere manier te krijgen. Stats jongerencentrum - Haarlem^ straat 73, Nederlandse les voor bui landse jongeren, 19-20.30 uur, aans tend soos, muziek of film; woe soo) sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caec straat 67, ma t/m vr van 16-22 i 126052. Algemene Reclasserings Verenigir Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, berl baar op werkdagen van 9-17 uur; yl hulp en informatie aan meerderjari| (vanaf 18 jaar), die door problemer conflict zijn of dreigen te komen i politie en/of justitie. Filmhuis LVC - Breestraat 66, vrouw&ID film 'Het Afscheid' van Tuija Maija Wiet kanen, 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, cPOr2 avond, 21-1 uur. jllid Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 7__~ tel. 125736; Werklozen Belangen Ver©e" ging Leiden, adviesbureau, woe van 12 uur. ov€ Beweging van werkende en werkljjrje jongeren KWJ - Koppenhinksteeg« klachten- informatiespreekuur, 19r uur, tel. 121139. heul 't Spoortie - Bernhardkade 40, spregelij uur voor Vrouwen in de bijstand, wde d ochtend. de I Wassenaar - gemeentehuis, vergaderyaai raadscommissie voor welzijn, 19.30 WOENSDAG had Leiden - Stats jongerencentrum, Haliep lemmerstraat 73, cursus stijldans^ej don soos met films en informatie-pitY,a. gramma's, 15-17 uur. 'J™, Jongeren Advies Centrum - Caecil^ straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur, t"0<; 126052. del Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i-gelotmo tel. 213490. ver Architektenwinkel - Oude Vest l(ha£ kosteloos advies, 17-18 uur. i_a' Leidse Volkshuis - Apothekersdijk J, huiswerkhulp voor volwassenen, wi*1 J tro 151 Filmhuis LVC - Breestraat 6 zen Kane' van Orson Welles om 20 en 22.15 uur. ee: Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 1 W< film 'Eijanaika' van Shohei Imamura, 1 zji uur. Le Bibliotheek Merenwijk - Rosmole j schrijfochtend Amnesty Internationi Rapenburg 100 - Leidse Studente Ekklesia vertoont per video de tv-doc) fi( mentaire 'Volkren die gekruisigd wo W den', 20 uur. w The Jam - 2e binnenvestgracht, optr w den de Leidse band Decent People, uur. Wassenaar - gemeentehuis, vergaderiri raadscommissie ruimtelijke ordeninj z< 19.30 uur. fi Zoeterwoude - gemeentehuis, vergadi d ring gemeenteraad, 20 uur. n DONDERDAG Leiden - Kijkhuis, Vrouwenkerkkool straat 17, film 'Irezumi-Esprit de Ti touage' van Yoichi Takabayashi, don, en za om 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Cil zen Kane' van Orson Welles, 20 en 22.] uur. toernooi voor lagere scholen in de Me renwijk, 9-15.30 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 16^ kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsewe( j 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek, fl uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18. .vrij advies, 20-21 uur. Troef - Stationsweg 32, Werkgroep -■ Dienstweigeren, spreekuur 20-21.3( I uur, inl. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit 1 I Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. J 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. L Buurtwirtkel - Haarlemmerstraat 73b spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. j Milieuwinkel/informatiecentrum Ver eniging Milieudefensie - Zonneveld- straat 2, 18.30-21.30 uur, tel. 123459 (ook 'giflijn'). Leidse Volkshuis - Apothekersdijk 33, tel. 149180, rechtsspreekuur voor vrou- wen, vrijdag 9.30-11.30 uur. Wassenaar - gemeentehuis, raadscom missie financiën, 19.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 25 maart - 1 april door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134; Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Eieren zoeken De Voorschotense jeugd van vier tot twaalf jaar wordt vrijdag middag 1 april door het buurt huis Bloemenwijk-Boschgeest vanaf twee uur verwacht om eieren te zoeken. Verzamelen aan de Sixlaan. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Ook wethouder Greep zegt niet goed te begrijpen waarom het bestuur van de Den Deyl-school overweegt om deze te sluiten. (Foto Holvast). Het gemeentebestuur van Wasse naar heeft gisteravond tevens een verklaring uitgegeven waar in plaatselijk circulerende ge ruchten worden tegengeproken als zou de openbare Van Wasse- naer Obdam school per 1 augus tus worden gesloten. "Er bestaat bij het gemeentebestuur geen enkel voornemen om deze school per 1 augustus te sluiten of samen te voegen met een an dere school", aldus de verkla ring. Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V. Post uitsluitend sturen naar Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Hoofdkantoor: iWitte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 16.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61.25 Per post f 83.60 Losse nummers 0.85 Maandabonnement 20,5 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Quakernaat Wnd.-hoofdredactour: R. D. Paauw Commentaren: R. D. Paauw. W. F. J Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H.IJ. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madrid, Mexico en Wenen. Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2