Mode In leer Bij Danny Shoes VOORJAARSCOLLECTIE lim 119.- Zonnebril: eerst noodzaak nu ook mode-accessoire WELwdoNZb! IR I bü Wolspeciaalzaak "Courage" Het is goed en het blijft goed. En 't is altijd in de Bijenkorf. de Bijenkorf (Zj Vooijaars make-up: spelen met zachte kleuren S3 bleyle dames- heren- en kinderschoenen, in de modekleuren, is reeds binnen. SCHOENHANDEL V. KAMPENHOUT Atjehstraat 73/hoek Sumatrastraat Ruime parkeergelegenheid. brelwol kunt u vrijblijvend alle breimodenieuwtjes bekijken. Alle pastelkleuren in wol en katoen, ook de nieuwe mintkleur. Linnen is ook in. Mooie Franse patronen en exclusieve wol zoals: zijde,- zijde met mohair van Anny Blatt, angora 70% van Berger due Nord, lederen en linnen band om te breien. Kid mohair trui voor f 30,- materiaal. Breikatoen vanaf f 2,- per 50 gram. Haakkatoen f 1,80 per 10 gram. Nu ook op donderdagavond open 'Courage' Lage Rijndijk 68b Leiden, 071-132608 Gratis parkeren op ons parkeerterrein of in de Veerkade-parkeergarage. Elke zaterdag in april tot 12.00 uur. Bij overlegging van meer dan f 50.- aan koopbonnen bij de klantenservice. Den Haag NewMan.De naam sug gereert dat dit fameuze merk alleen mode voor mannen biedt. Gelukkig is dat niet zo. Ook vrouwen kunnen naar hartelust profiteren van de perfecte New Man pasvorm en kwaliteit. Sportieve broek, 100% katoen, marine, maten 4 4 Bijpassende blouse in Oxford streepje (bleu), opstaand boordje en effen inzetstukje (waardoor het net lijkt of je twee blouses over elkaar draagt), poly ester/katoen, maten 36 t/m 44. 69.90- Chintz espadrille met sleehak. Uitstekende pas vorm. maten 36 t/m 41. In grijs/blauw/jQ qj- en beige. Deze aanbiedingen vindt u uitsluitend t/m 7 april in de Bijenkorf Den Haag. (Alleen in fil Kopermolen) Suède shirt met perforatie in alle modetinten zoals roze, geel, groen, blue, rood, donker blauw, zand. 139,— Bijpassende pantalon 179- KOPERMOLEN 25 LEIDEN Het begon met Audrey Hepburn die een hele grote ronde droeg in haar succesfilm Break fast at Tiffany's. De Beat les hebben hun steentje bijgedragen en nu is het een niet meer weg te denken accessoire in het modegebeuren: de zon nebril. Al blijft de beschermde factor heel belangrijk, zeker voor deelnemers aan het verkeer, water sporters en skiërs, het modisch aspect krijgt minstens zoveel aan dacht. En als het om een mode- bril gaat, die je na een seizoen zonder de ge dacht: "He wat jammer nu van al dat geld", kunt afdanken, dan is de col lectie van Three Castles ideaal. Brillen van dit merk zijn voor tussen de vijftien en .vijfendertig gulden in warenhuis, parfumerie en drogisterij te koop. "Iedereen moet onze bril len kunnen kopen," zegt Nico Schloss van Three Castles. "Wij willen iets leuks maken, zonder dat het erg veel moet kos ten." Dat lukt het bedrijf dankzij een grote inter nationale samenwerken waardoor heel vroeg op alle mode-ontwikkelin gen kan worden inge speeld. Voor deze zomer zijn het vooral de metalen mon turen, geverfd in mo dekleurtjes als geel, ro ze en blauw en het goud kleurige metaal die veel te zien zullen zijn. De glazen van deze brillen hebben een extra versie ring. Dat is soms een bloem in glittersteentjes, een sport- of dierenfi- guurtje of een muziek nootje. Voor kunststof brillen is een heel nieuw materiaal op de markt gekomen: crilon. Brillen van dit materiaal zijn echt onbreekbaar, je kunt er gewoon op gaan zitten. Naast de sportie ve en wat sjiekere grote brillen in kunststof is er in de collectie ook ruim te voor een grappige har tjes bril of een wat futuri- sche bril die veel weg heeft van een brede dia deem met kijkspleetjes. Voor de mannen zijn er "snelle" turbo en Por sche brillen en fans van McEnroe kunnen zich nu een bril van hun idool aanschaffen. De brug van deze bril is net een tennisracket en de naam McEnroe staat op de ve ren. De Silhouette zonnebril len-collectie heeft een a- symetrisch accent door de kleurverwerking. De belangrijkste kleuren zijn geel-wit; rood-wit, blauw-wit en blauw groen. Het glasopper vlak van deze brillen is vrij groot en het ook hier toegepaste degradee-ef- fect verhoogt het raffine- ment. De Silhouette-bril- len zijn alleen verkijg- baar bij de opticien. Het functionele staat bij Polaroid hoog op de lijst maar daar hebben de modische aspecten toch niet onder geleden. Heel leuk om te zien is het montuur dat niet geheel is"gevuld" door de gla zen. Ver doorgebogen Een metalen bril geverfd) uit de collectie van Three Castles. Een glas is versierd met glitter bloemetjes. monturen geven een beetje punk-effect aan de stijlvolle brillen ter wijl de "Cat-eye-look" een soort vlindermodel ook heel goed is te dra gen. Het wordt dus een zomer voor kleurige, modische zonnebrillen want voor de prijs hoeft u het niet te laten. Voor snelle mannen even eens van Three Castles een turbo bril. Een zelfde model is er ook voor Porsche-fana- ten. Ook streepjes doen het goed in de brillen- mode van Sil houette. De voorjaars- make-up Lesi Pastels. De make-up voor deze zomer bevat veel pastelkleuren. Mauve, zachtblauw, en lichtgroen spelen een belangrijke rol. Hiernaast wordt, bij de kleding in aardekleuren ook veel met goudtinten gewerkt, van geel- tot roodgoud. De meeste fabrikanten brengen naast de roze/rode ko- raalkleuren voor nagels en lippen ook een felrode kleur. Keus genoeg dus, het blijft een kwestie van zelf de goede combinaties zoeken en ook eens te durven experimente ren. Om u een idee aan de hand te doen hier een beschrijving van de lijn "Les Pastels" van Lancóme. Begin met het aanbrengen van een gekleurde dagcrème (bienfait du matin canelle). Neem dan een zachte roze blusher die u vanaf het jukbeen tot op de slapen uit laat lopen. De oogmake-up is een spel van inelkaar overlo pende tinten. Voor het onderste deel van het bewegende ooglid gebruikt u lavendelblauw, dat vanaf de zijkant van de neusbrug wordt aangebracht en horizontaal tot aan de slapen uitloopt. Daarboven brengt u, eveneens horizontaal mauve aan. Onder de wenkbrauw komt roze. De groene kleur laat u vanaf het midden van het onder ste ooglid uitlopen laat aan de slapen. Om het geheel te accentueren trekt u met eyeliner een lijntje rond de ogen en zet u de wimpers even aan met mascara. Voor de lip pen en nagels kunt u bij deze make-up een roze kleur gebruiken. Zoals bij elke make-up-lijn geldt ook hier: smeer het er allemaal niet te dik op, u bent hoeft het toneel niet op. Op ongeveer dezelfde manier wordt Les Contrastes aange bracht. Dit zijn wat sprekender kleuren zoals bijvoor beeld grijs en groen voor de ogen, gecombineerde met koraalkleuren voor de nagels en lippen. Chanel werkt voor de zomer met kleuren als geel-goud, helderblauw, parelmoerrose en zilvergrijs, goudoker bronsbruin en zacht paars. Een handig snufje is het lip- potlood met aan het uiteinde een kwastje, zodat u na het zetten van de lijnen die over de lippen kunt "uitvegen". Een kwast, die tegelijk dienst doet als poederdoos, is een nieuwtje van Clinque. In dit doosje zit het poeder rose glaze, een produkt dat de huid licht laat glanzen en 100% parfum vrij is. Ook nieuw van deze firma is de semi-lip- stick. Deze stick houdt het midden tussen een lipgloss en de lipstick. Etienne Aigner is een betrekkelijk nieuwe naam de de co- metica-wereld. Afgelopen najaar kwam dit huis, bekend van tassen en andere lederprodukten en natuurlijk vrij exclusieve kleding, voor het eerste met een verzorgings- en make-uplijn op de markt. De verzorgingslijn is er niet alleen in normale verpakking maar ook in een speciale kleine uitvoering, die het gemakkelijk maakt de produk- ten mee te nemen op reis. De nieuwe voorjaarskleuren zijn ook bij Aigner in twee groepen verdeeld: de zachte pasteltinten, die glas-en porseleinkleuren worden genoemd en de exotische (Ba- li) kleuren. Bouijois brengt naast de gewone vooijaarsmake-up die be staat uit 6 kleuren ook kleuren om schoonheidsfoutjes te verdoezelen. Zo is lilas, een mauve, dat heel licht over de afgewerkte make-up wordt aangebracht. Het helpt een vale, vermoeide huid een betere kleur te geven. Wie last heeft van rode konen kan dat wegwerken door jade (een ongewone groene kleur) heel licht over de gewone make up heen te doen. Om een te zwaar uitgevallen make-up of een al te donker gelaatskleur wat te verzachten wordt een wit gebruikt Qys). Dit geeft de huid een zacht glans. Voor de vrouw die zich pas schoon voelt als ze een lekker plens water over haar gezicht kan gooien heeft Dior nu de serie Ethiqueontwikkeld. Het zijn zes produkten die een reigingende of beschermde werking hebben. Heel fijn is de crème om zware make-up af te halen, die later met water kan worden afgewassen. Daarnaast is er een gewone wascrème, een "zeep", een reinigingsmasker, een spuitfles lotion zonder alcohol en een dagcrème. ONTMOET DE NIEUWE COLLECTIE VAN Lindenplein 14. Telefoon (01719) 12152 2201 JJ Noordwijk Mode is een Mode is "i« Special Mode is WjW'l«en' jggg

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 28