De nieuwe Europese bruidsmode: nu in de Haarlemmerstraat Eerste Dior-salon buiten Frankrijk Geef iets origineels, kijk eerst Tis bij Entresol 1 Versieren Primeur Noordwijkse parfumerie ëföculifftie ^Beekman OEGSTGEEST X3RSCHOTEN I HAARLEM rkplon 3 Brinkmann Pass, 1.01717-2231 I Tel. 023-310723 f-' i 't. - iï ié Het laatste nieuws op bruids mode vind je bij Bruidshuis Sloos. Kom nu uitgebreid kijken en kiezen in onze privé paskamers. En je weet 't misschien: word je bruidspaar van de maand, dan geeft Bruidshuis Sloos je 50% van de aankoopprijs terug. eU <jioot>tc jpad&UyuiA Inwek en aevneOnoete in MuLnLmd. Haarlemmerstraat 42 Leiden Tel.071-131204 U Lil UI 1U Af en toe, na een drukke tijd of als ik me niet echt happy voel, verwen ik mezelf eens. Niet met een doos bonbons, want daar krijg ik later spijt van maar het een complete behandeling bij de schoonheidsspecialiste. Nu weet ik wel, vakmensen zeggen dat moetje el ke maand of zeker eens in de zes we ken doen, maar dat is me nu net even te gortig. En omdat ik ook graag eens iets nieuws uitprobeer werd "het een behandeling in de Dior-salon van Maasdam in Noordwijk. Die Noordwijkse parfume rie-zaak, die sinds een jaar onder de naam Maasdam draait, kreeg de primeur van de eerste officiële Dior-salon bui ten Frankrijk. Trouwens, daar zijn ze ook nog niet dik gezaaid want alleen Parijs heeft twee salons waar de door dit huis ontwikkelde "behande ling" wordt gegeven. Waarom nu juist hier vra gen we de directeur van Dior-Nederland Aad Stok? ':Er zijn wat huizen (o.m. Orlane red.) die hun schoonheidssalon afsto ten. Toch blijkt er bij de parfumerie-zaken be hoefte aan een goede sa lon en daar zijn we dan ook, een jaar eerder dan gepland, op ingespron gen". En ondanks dat Dior, het tweede merk na Lancó- me in Frankrijk, nu niet bepaaldgoedkoop is, blijkt het merk goed te verkopen. "Als een merk goed ver koopt", zegt Maasdam, "moet je de klanten ook service bieden. Ze leren zich echt te verzorgen. Huidverzorging wil niet zeggen een pot van vijf tig of honderd gulden kopen en klaar is Kees. Wij willen de klant leren met de produkten om te gaan". Waarom nu juist een Dior- salon er zijn tal van goe de merken? Maasdam: "Dit is een nieu we behandeling, met veel meer apparatuur, een uitgebreidere massa ge. Met deze methode kunnen ook wat tegen wicht bieden tegen al die specialistes aan huis, die een "salon" inrichten i har met een stoel e spot". De specialistes, die naast hun volledige vakoplei ding een intensieve trai ning van drie weken krij gen in het opleidingscen trum van Dior dat is in gericht in het kantoor in Hoogvliet, waar Ria van den Boogaart, de oplei ding en minimaal half jaarlijkse nascholing zorgt. Tijdens die drie weken kunnen ze alvast w nen aan het uiterlijk de salon, dat overal ter wereld hetzelfde moet worden en de specifieke technieken. Het is Carla Westerbeek, die de verzorging in de Noordwijkse salon voor haar rekening neemt, is een van de eerste "leer lingen" die Ria van den Boogaart afleverde. Zij gaat me voor naar haar koele en toch sfeervolle lichtblauw-witte salon, die door het gebruik spiegels tot aan de grond veel groter lijkt. Een spe ciaal voor Dior ontwor pen halogeen-lamp zorgt bij binnenkomst een sfeerverlichting, bij het werken wordt de lichtsterkte in een hand omdraai aangepast. Het eerste verschil met de gewone schoonheidsbe handeling is de rugmas sage, waarmee Carla be gint. Vaak ben je als je naar de salon gaat wat moe, niet echt ontspan nen door die echte rug- massage begin je al echt opgeknapt aan de eigen lijke behandeling. Carla gaat dan aan de slag met reinigingsapparatuur (koude of warme stoom, epileren, masage met De grote salon, tevens trainingsc entrum in Hoogvliet. Alle salons zijn een copie dezeal zullen ze vaak wat kleiner uitvallen. een vibrator gevolgd door handmassage, ge bruikt dan het hoogfre- quentie-apparaat) (dit moet een betere door bloeding van de huid ge ven), verwijdert dan de ongerechtigheden in de huid en brengt daarna het masker op. Na de verwijdering van het masker volgt de vac- spray (om de poriën te sluiten) en de het aan brengen van de dagma- ke-up. Maar dan zijn er inmiddels wel anderhalf uur verstreken. "Het moet eigenlijk in vijf kwartier", zegt Carla, "maar dat red ik eigen lijk nooit". Niet omdat ze niet snel genoeg werkt, zo blijkt, maar omdat ze even de tijd neemt te luisteren naar vragen en in te spelen op kleine wensen. Want bij de schoonheidsspecialiste is niet alleen de behan deling belangrijk, ook het persoonlijk kontakt. "Ze komen hier niet al leen voor de salon hoor," vertelde mij eens een schoonheidsspecialiste, ze willen ook eens ie mand die de tijd heeft om te luisteren". Bij de make-up, (er is een dagmake-up, standaard in de behandeling maar ook een speciale Dior- look die wat meer kost) is het scherp opletten ge blazen want met af en toe vragen is op dat punt heel wat te leren. Dior brengt net als andere merken elk seizoen een nieuwe "look" en dat al leen al maakt de gang naar de schoonheidssa lon twee keer per jaar meer dan de moeite waard. Want al die nieu we kleuren aanschaffen is geen kunst, ze opbren gen zonder een pias te worden, dat is een ande re zaak. Een keer zien werkt dan heel verhelde rend. Dat geldt natuur lijk ook voor alle verzor- gingsprodukten. Precies weten hoe je er mee moet omspringen kan het effect verhogen en vele guldens besparen. Voor de complete behan deling moet 52,- wor den neergeteld. Dat is een standaardprijs in el ke Dior-salon van Gro ningen tot Maastricht. Alleen de vrouw met de rijpe huid is een tientje duurder uit maar zij wordt dan ook behan deld met totaal andere produkten. En dan stap je na anderhalf uur de deur uit, een beetje mooier maar met een echte lentegevoel, dat bij de eerste was beurt niet verdwijnt. HENRIETTE VAN DER HOEVEN Mooi, mooier, mooist - Jan Lammers toont een horloge waarop ook tijden van twee deelnemers aan een wedstrijd kunnen worden bijgehouden. Prijs 495. "Diamonds are a girls' best friend" zingt Marilyn Monroe in Some like it hot. Een beetje duur vriendje, zo blijkt op een juwelenshow, waar ken nelijk niemand moeite heeft met een armband van 16.500,- of een hor loge van rond de 6000. Om benauwd van te krij gen. Maar gelukkig er blijken ook wat minder dure produkten te zien. Een goed voorbeeld daarvan zijn de sieraden van titanium van het Britse huis Dust. In 1978 begon James Bernt Ward het onderzoek naar de verwerkingsmogelijk heden voor de juwelier. Een jaar later was er een sieraad in titanium, een materiaal dat veel wordt gebruikt in de ruimte vaart. Het zijn vooral de prachtige kleuren van paars en geel tot pauw blauw die de broches, hangers en andere siera den van dit materiaal zo aantrekkelijk maken. Ook de prijs is aantrek kelijk oorsieraden vanaf 35,- armbanden en rin gen vanaf 37 en halssie raden (chokers) vanaf 50,- en hangers vanaf 100. Titaniumsieraden worden geimporteerd door Ru- bein Import Zwolle. Het kleinste horloge ter wereld (goud bezet met diamanten) van Jaeger Le Coultre. Prijs 20.400 gulden. (Foto's Schipper BV»

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 26