Deel De Kooi weer onder water actief in I vrije tijd JangoEdwards beetje overschat Prime Ministers: onvergetelijk Vechten bij feest in winkelcentrum 'En we zouden er nooit meer last van 'Woningen nt™!uitgebrand =i Duchess The jj True Blue «IFlash wint Jongen in Groenesteeg in elkaar geslagen Leidse lang aan de pijp ^ART KANDAG 28 MAART 1983 Leiden in' ienst :- iWaKEIDEN - De bewoners van de nieuwbouwwoningen aan de Ringkade en in de Kooi B zijn dit weekeinde onaagenaam getroffen door de zware regenval. Het water stond oehm zaterdagochtend tot aan de achterdeur. Ook de huizen aan de Bilitonstraat en de oo Atjehstraat hadden te kampen met wateroverlast. ji vele tuinen dreven gistermiddag £2 de graszoden, bloembollen. Vol gens bewoners Koolmoes en LEIDEN - Aan de Willem Barendz- Qg straat zijn gisteravond tweè wis- 1 selwoningen uitgebrand. t>e brand is vermoedelijk aange stoken door twee knapen die, volgens buurtbewoners, de hele middag al bezig waren geweest Vf met het stoken van fikkies. De twee wisselwoningen die in brand werden gestoken waren j J onderling verbonden. In de wo- -g ningen stond nog wat huisraad van de laatste bewoner. De brandweer heeft het vuur ge blust. Groen kan het water niet weg omdat er geen enkel draineringt systeem in de grond zit. "De kolk die in de brandpoort is aange bracht ligt veel hoger. Daar kan het water toch nooit naar toe?", zegt Koolmoes boos. "En bij de nieuwbouw hebben ze tegen ons gezegd dat we van wateroverlast nooit meer last zouden hebben. Daar zitten we nu voor 535 gul den per maand". Belofte De familie Koolmoes heeft net voor de Kerstmis deze nieuwe woning van de woningbouwver eniging "Werkmanswoningen" betrokken. Het oude huis dat op deze plek stond, is tegen de vlak te gegaan met de belofte dat er iets beters voor in.de plaats zou komen. Koolmoes is daaraan nu gaan twij felen. In de nacht van vrijdag of zaterdag heeft hij moeten hozen, anders had zijn hele kamer blank gestaan. "Zelfs in de oude situa tie heb ik dit nog nooit mee ge maakt". Groen vraagt zich wat af voor een architecten er tegenwoordig zijn. "Ze wisten toch voordat ze met de nieuwbouw begonnen, dat het water hier niet wegloopt. Er werden allerlei beloften gedaan. Nou, dit is dan het resultaat. Kijk, zelfs de tegels zakken hele maal weg als je er op loopt". Beiden hopen dat het deze week niet meer regent, "anders is de ellende niet te overzien. De Kooi zou dan weieens helemaal onder kunnen lopen", zeggen ze. Bekend Een woordvoerder van de afdeling volkshuisvesting van de ge meente Leiden vertelde vanmor gen dat er hard wordt gewerkt aan dit probleem. "We kennen in De Kooi het probleem van wate roverlast. Er wordt op het mo ment opnieuw bestraat. Het zal echter nog wel een paar weken duren voordat alles in orde is". i hun achtertuinen te lijf. "Daar zitten we r len. dj LEIDEN - Zeven keurmeesters hebben gistermiddag in de 1 Groenoordhallen de Kerry Blue den Terrier met de veelzeggende dajf naam "Duchess The True Blue Flash" uitgeroepen tot de mooi ste hond van de Kynologenver- eniging Rijnland. r-Deze, door mevouw Kuyper-Van Zoelen uit Wassenaar, zelfgefok- te hond werd beoordeeld op bouw, schoonheid, anatomie en vacht. Volgens kenners was het een unicum dat een zelfgefokte hond zo'n schoonheid kon we zen. Hoe dan ook, de eigenaresse kreeg voor deze prestatie van loco-bur gemeester Waal de zilveren leg penning van de gemeente Lei den overhandigd. En van de oud voorzitter van K.V. Rijnland, G.W.M. Smits, kreeg zij de 'Smitscup' uitgereikt. ds Aan deze jaarlijkse keuring deden ruim vierhonderd honden mee, verdeeld in negentig verschillen de rassen. Naast de keurmees ters hebben nog eens 5500 bezoe kers deze rashonden met hun ei genaars kunnen bekijken. Ook waren er diverse gedrags- en ge hoorzaamheidsdemonstraties te zien. Paasvakantie (1) Het museum voor volkenkunde aan de Steenstraat heeft voor de Paasvakantie een speciaal programma over Indonesië opgezet. Dinsdag tot en met dondedag voor Pasen en dinsdag tot en met vrijdag na Pasen worden er tussen tien en vijf uur dia- en filmvoor stellingen gegevener zijn speurtochten en informatie mappen over de afdeling In donesië verkrijgbaar en 's middags worden er Indonesi sche hapjes en drankjes geser veerd. De Balische dansgroep Diah Tantri geeft aanstaan de woensdag twee voorstellin gen, om half drie en half vier. Het totale programma van de vakantie-activiteiten is bij de portier van het museum ver krijgbaar. Paasvakantie (2) Het museum voor geologie en mineralogie aan de Hoog- landsekerkgracht heeft een speurtocht voor kinderen in de leeftijdsgroep 8-12 jaar op gezet langs jonge planten en dieren van vroeger, van in- sekten tot uitgestorven inkt vissen en overblijfselen van dinosauriërs. Het museum is van maandag tot en met vrij dag van tien tot vijf uur ge opend en op zondag van twee lot vijf uur (op de feestdagen is het museum gesloten en op Goede Vrijdag slechts van tien tot twaalf geopend). i ruil voor de zilveren legpenning i enkele klappen en schoppen toe gediend. De jongeman liep daar bij onder meer een scheurtje in zijn kaak en een bloeding onder het rechteroog op. LEIDEN - Een Leidse jongeman is zaterdagavond, omstreeks half twaalf, in elkaar geslagen nadat hij een meisje te hulp was ge schoten dat, in de Groenesteeg, werd lastig gevallen door twee jongens. Toen de Leidenaar het meisje te hulp kwam kreeg hij LEIDEN - Een lentefeest in het winkelcentrum De Kopermolen is zaterdagmiddag uitgelopen op een grote knokpartij tussen win keliers en een groep opgescho ten jongelui. Aanleiding tot de vechtpartij was het gedrag van een 16-jarige jon gen die met zijn bromfiets door het voetgangersgebied reed. Een winkelier die bijna omver werd gereden gaf de jongen een klap op zijn helm. De jongeman, die behoorlijk was aangeschoten, nam dit niet en sloeg op de win kelier in. Nadat over en weer klappen waren gevallen begon het feest pas goed. Een groep van ongeveer vijftien jongeren schoot de 16-ja- rige te hulp. De winkelier werd vervolgens te hulp geschoten door het personeel van andere winkels en er ontstond een fikse vechtpartij. De politie moest er aan te pas komen om de vechten de te scheiden. Twee jongens werden door de politie meegeno men naar het bureau, waaronder de 16-jarige bromfietser. Eén winkelier liep tijdens de vecht partij een gebroken neus op. Toen alles er nog vreedzamer toeging in winkelcentrum De Kopermolen in de Merenwijk: het winkelend publiek werd op een bloemetje onthaald. Het bestuur van de winkeliersvereniging had voor zaterdag een geva rieerd programma opgezet, met een braderie, poppenkast, muziek van The Fellows en een optreden van Lobo en de Maddie act dancers. Lobo werd vorig jaar bekend door zijn imitatie van Harry Belafonte, waarvan hij een groot aantal liedjes in disco-ritme op de plaat heeft gezet. De festiviteiten werden later verstoord door een vechtpartij tussen ionaeren en winkeliers. (foto Hoivut) e LEIDEN - Een uitpuilende Stadsgehoorzaal was za terdagavond voor een belangrijk deel gevuld met kritiekloze aanbidders van het Amerikaanse feno meen Jango Edwards. Deze uitgeweken, naar ver luidt bijna 33 jaar geleden in Detroit geboren, 'yank' heeft, sinds hij in 1975 het Amsterdamse Festival of Fools op poten zette, een uitgebreide supporters- schare aan zich gebonden. De zonder meer verbluffend veelzijdige komiek (al leen als zanger stijgt hij niet boven de middelmaat uit) veroorzaakte zaterdagavond de ene bulderende lachsalvo na de andere terwijl het applaus dat hij oogstte, klaterde als het omlaag stortende water van de Niagara watervallen. Die buitensporige waardering voor de 'totaalclowne rie' van Jai Edwards is voor een belangrijk deel terecht. M acrobatiek, zang, cabaret, het zit alle maal in hei pakket dat Edwards in zijn bijna twee uur durende nieuwe show uitpakt. Een show die wordt gekenmerkt door snelheid wat tegelijk de be langrijkste factor is van de meestal mild bizarre hu mor van Edwards. Belangrijke hulp krijgt Edwards van zijn nieuw gefor meerde en vooral muzikaal zeer sterke begeleidings groep: The Friends Roadshow. Zes mannen en twee vrouwen die het visuele aspect van de show extra inhoud geven en een grote muzikale veelzijdigheid aan de dag leggen. Jazz, reggae en de zogenaamde 'nieuwe golf-muziek' worden overtuigend gebracht met een werkelijk fenomenale saxofonist Ted Bun ting als 'episch centrum'. Het zal duidelijk zijn dat de nieuwe show van Ed wards en zijn Friends een hoge amusementswaarde heeft, maar zij is zeker niet zo verbluffend en geniaal als het merendeel van het publiek haar kennelijk wel vindt. De inhoud van 'Nothing but the truth' is opgebouwd uit ervaringen die Edwards heeft opgedaan tijdens zijn uitgebreide, en overigens goed ontvangen, Amerikaanse tournee van 1981. Dat in 'Nothing but the truth' Ronald Reagan en de Amerikaanse ma nier van leven herhaaldelijk belachelijk worden ge maakt is tamelijk voorspelbaar. Bovendien bedient Edwards zich bij vlagen van een soort André van Duin-humor. Maar zijn Nederlandse volgelingen deert dat weinig. Elke keer wanneer hij 'shit!' roept, een wind laat of flauw valt als gevolg van het op snuiven van de geur van zweetvoeten, liggen zij dubbel van het lachen vooral wanneer deze goedko pe manier van clownerie rechtstreeks in verband staat met Edwards ageren tegen het gebeuren in zijn geboorteland. Edwards is zonder meer een onderhoudende komiek, maar zijn muzikale secondanten hebben mij zater dagavond toch het meest geamuseerd. Volkomen terecht mochten zij het laatste deel van de show vul len terwijl 'de maestro' zelf plaats nam bij de uit gang om de theatergangers persoonlijk uitgeleide te doen. Edwards kent zijn plaats kennelijk beter dan zijn publiek dat hem waarschijnlijk liever op schou ders door de Stadsgehoorzaal had gedragen. JAAP VISSER Randstadspelers LEIDEN - Show- en amusements gezelschap 'De Randstadspelers' is een amateurvereniging, die feestavonden voor personeels verenigingen, bejaardencentra e.d. verzorgt. Zaterdagavond had deze vereniging in het Antonius- clubhuis zelf een avond georga niseerd. Men bracht een selectie uit het mo gelijke programma-aanbod. Pre sentator Ge Heynekamp wees er het publiek nadrukkelijk op, dat men deze selectie door de afwe zigheid van ongeveer zes solda ten op het laatste moment nog aanzienlijk had moeten aanpas sen, hetgeen voor dirigent/arran geur/zanger Bram Lambooy een extra zware taak had betekend. De Randstadspelers brachten meer een programma-onderdeel met uitsluitend Nederlandse re pertoire. Als solisten traden on der andere op Albert de Best, In ge van Egmond, Hanneke Smit, Anneke van der Pluim en Nico Nieuwenburg. Er was een korte country-programmaatje, gepre senteerd door Els Schrijvers, die ook als soliste optrad. Dit onder deel samen met het laatste optre den, een Engelstalige 'ever greens' werden door het publiek met enthousiasme ontvangen. LEIDEN - Leer, kaalgeschoren schedels, hanekam- men en ruige pogo-acrobatiek, bepaalden zaterdag avond de sfeer van een belangrijk gebeuren in het Leids Vrijetijdscentrum. Leidens belangrijkste punkgroep, The Prime Ministers, trad af en vierde dit betreurenswaardige feit met een onvergetelijk afscheidsconcert. Hoewel ik me in een conventionele outfit pleeg te hul len, allesbehalve een liefhebber van punkmuziek ben en me aanvankelijk, met de nare, geweldadige voorvallen van vorige week nog in het achterhoofd, een kerstboom temidden van de paaseieren waande durfde ik eenmaal thuisgekomen de stelhng aan ge tuige te zijn geweest van een van de beste LVC-con- certen van de laatste tijd. Er viel ondanks de wild dansende en iedereen omver kegelende meute voorin de zaal, de onophoudelijke bierbuien met onbekende herkomst en een flinke portie gezonde agressie geen onvertogen woord. Ook de gebalde vuist bleef achterwege. En dat is niets bijzonders, want de Leidse punks hebben niets uit te staan met de leeghoofdige vechtjassen van eveneens onbekende herkomst, die de LVC- kust vorige week onveilig maakten. Ze zijn onge vaarlijker dan een keurig gekapte dochter, die zodra ze de een of andere Doe Maar-geur ontwaart op een te hoge versnelling overschakelt. Terug naar The Prime Ministers, want daar kwam ik voor. Wat bij het tweede nummer 'So What' direct opviel was dat de groep intelligente punk maakte, tijdig afstapt van de oervervelende en afstompende heipaalbeat, onbevreesd is voor ritmeverschuivin gen en zo nu en dan borg staat voor mijn gemoed treffende reggae-klanken. Een als compliment be doelde vergelijking met The Clash uit de 'London Calling'-periode is hier dan ook op zijn plaats. De boodschap die de groep uitdraagt is simpel en recht voor zijn raap. Er deugt niet veel in deze we reld waar fascisme, racisme, oorlog, de tv en onbe trouwbare politici nog altijd een veel te grote plaats innemen. Je kunt al dit leed omzeilen door escapis- tische Simple Minds-bombast, je kunt het ook uit schreeuwen en wegdansen op de maat van rauwe muziek la The Prime Ministers. Bassist Obelix, gitarist/zanger Guus en beste man in het veld, slagwerker Vincent van Diemen, een Spee dy Gonzales met drumstokken, zorgden voor een waardig afscheid in een afgeladen LVC. Het Wilhel mus, de bloemen en het door het publiek gezongen 'Lang zal die leven' aan het eind, stelden mijn traanklieren net niet in werking. The Prime Minis ters zijn niet meer, een fikse aderlating voor de Leid se punkbeweging. Vers bloed is dringend gewenst. Wie neemt hun portefeuilles over? WIM KOEVOET LEIDEN - De Leidse mevrouw M. Bodrij (zie foto) bleek zaterdag middag een zware pijp te kunnen roken. Zij deed mee aan de kam pioenschappen pijproken, die voor de tweede maal in het Dienstencen trum van Leiden-Noord werden ge houden en won bij de dames. Ze wisten gedurende 42 minuten en 46 seconden de pijp brandend te hou den. Bij de heren ging de strijd uitein delijk tussen het duo Kuipers en Vercoutre. Laatstgenoemde won met een verschil van drie minuten in een totaaltijd van één uur en vijftien minuten. De 25 deelnemers waren uitgerust met een echte Goudse pijp, drie gram tabak en twee lucifers. (Foto Emiel van Lint) LEIDEN - "Het ^Jfcis me niet ^(tegengevallen", 'meldt organisator ^^^Willemsma. r Volgens hem hebben ongeveer I tweehonderd j rolschaatsliefheb- jbers zaterdagavond ;raad, 1hun rondjes I gedraaid in de Rapent ijshal aan de 1 de mi Vondellaan. Bij r- deze nieuwe uit >rs'ra»' Amerika 05 6 overgewaaide iritisch rollerskate rage ingsdie êaat het om de Pernis beweging, discomuziek en Breestj de verlichting, gsversi Voorlopig gaat J3QJ Willemsma met 'i dit initiatief door Elke zaterdagmiddag Vest I en -avond kan men zwieren op r ii. a| de rolschaats.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 3