S fl T Afgang van Hans Kroes -c Marcel Piket verovert LSB-titel Saturnus haalt het niet OP zegeviert Zeeuwse klei D Extra wedstrijd voor de Trotters Jeugd Velocitas kansloos Spiekerman: "We waren er niet klaar voor" Nederlaag zwemploeg Net geen surprise Foreholte 198&ANDAG 28 MAART 1983 EIDEN - De veldcompetitie mocht dan maar weer moei- :aam op gang komen, het eerste weekeinde na de hervat ing leverde TOP de eerste overwinning van het seizoen 3p. In de laatste minuut werd het bij Animo 4-5. Sport needeklassers Fiks en Ons Ei- and startten met nuttige over winningen op Stormvogels en NIO, terwijl Crescendo het kop loper Ten Donck wel moeilijk maakte, maar toch met 6-4 het pnderspit dolf. degradatiedreiging is nog altijd aanwezig, maar de overwinning op Animo schonk TOP in elk ge val het nodige zelfvertrouwen. Pas in de allerlaatste minuut van dit zevende duel bleef evenwel de onzekerheid. Het was Bert Staal, samen met Hans Ouds hoorn weer terug in het jonge Sassenheimse twaalftal om voor de broodnodige routine te zor gen, die een minuut voor tijd voor de winnende treffer teken de. lok de opening was voor de Sas- senlieimers, die echter na de goals van Stella en Anne van der Zaag (0-2) veelvuldig bleven ste ken in de Zeeuwse klei bij het opzetten van de aanvallen. Voor rust bezweek de verdediging tweemaal onder de druk: (2-2). Strafworpen, benut door Stella van der Zaag en Hans Ouds hoorn, maskeerden in de tweede helft het nog wat stroeve aan- valsspel. Fiks wenst wel degelijk als titel kandidaat te worden aange merkt, ook al wordt de eerste plaats geflatteerd door twee ex tra duels. En in Zeeland werden deze aspiraties ook door daden ondersteund. Kon Stormvogels in Oegstgeest nog voor een ver rassing zorgen, de return was een uitgemaakte zaak. De thuisploeg koos er voor met wind tegen te starten en werd prompt op een onoverbrugbare achterstand gezet. Robert van der Kraan (2), Sandra van Gelde ren en Theo Vreeken schoten Fiks naar een 0-4 bij rust. Na de hervatting bleef de ploeg van coach Berendes de wedstrijd controleren en pas na een vijfde goal van Dirk Jan Elzenga scoor den de Zeeuwen tegen: 1-5- Ons Eiland verstevigde ten koste van NIO haar positie in de mid denmoot. De Rotterdammers maakten een uitermate zwakke indruk en werden voor rust sim pel weggespeeld. Maar bij een 6- 2 voorsprong kwam de ploeg van Co de Haas, wiens aanblijven als coach van de Brahmlaansbewo- ners overigens nog onzeker is, toch in moeilijkheden. Door herhaaldelijk balverlies in het tweede, ongecoördineerd spelende aanvalsvak, kon NIO terug komen tot 6-4. Drie minu ten voor tijd werd de opmars ge stuit door Yvonne van der Steen. Van het Leids dameszestal scoorden ook Olga Soudan, Bar- rie van Duin en Jolanda de Boer, waar tegenover slechts trefzeker mannenwerk stond van Rob Hasselbach, John Dickhof en Wim Nijenhuis. Crescendo verweerde zich hevig bij koploper Ten Donck. Wel werd het snel 2-0, maar na rust (2-1) schoten Carolien Braggaar en Eddy Spaans de hekkesluiter naar een 2-3 voorsprong. Het was daarna echter gedaan met de trefzekerheid en dat werd de oorzaak van de uiteindelijke ne derlaag. Viermaal raakpaffend van afstand zorgde de Ridder- kerkse koploper voor de schei ding der geesten. Alleen Henk Alberts had met twee treffers nog een antwoord op dit schut- tersgeweld: 6-4. BRAM VAN GENT GORSSEL -- De juniorenploeg van Velocitas heeft in de strijd om het Nederlands kampioenschap voor afde lingskampioenen geen rol van betekenis kunnen spe len. Alleen tegen het Helmondse OEC kwam de Leiderdorper jeugd tot een 3-3 gelijkspel, terwijl duels met De Over- kanters, Albatros, DVO en Thor verloren gingen. De titel ging naar Wesselerbrink uit Enschede, dat in de Finale van het overigens kwalitatief teleurstellende toernooi Al batros klopte. Opvallend was vooral de strenge wijze van arbitrage, hetgeen de titel strijd in feite degradeerde tot een strafworpentoernooi. Nederlands kampioen bij de districtsjunioren werd het Rotterdamse Trekvogels, ter wijl Dalto uit Driebergen de titel bij de adspiranten voor zich opeiste. LEIDEN Door het 73—69 verlies tegen BC Paulus kunnen de Spaarbank Trotters degradatie alleen nog maar ontlopen door het winnen van een beslissings wedstrijd. De dames van MSV speelden een prima partij tegen koploper Noordkop, maar verlo ren toch nog met 69-70. De da mes van Leiden deden het wat minder; Green Eagles zegevierde met 87-46. Leiderdorp won met grote cijfers van Blitz 93-74. De heren van MSV versloegen Ju- ventus zonder problemen met 88-71 en ook Lisse had geen kind aan Blue Stars: 94-63. Lu- ba won van hekkensluiter Red Stars met 77-96. BC Paulus-Spaarbank Trotters 73-69. Bijna hadden de Leidse Trotters zich door een zege op het hoog geklasseerde BC Paulus gered van dreigende degradatie. De Leidse eerste divisionist had een slechte start en in de achtste mi nuut leidde de thuisploeg met 16-4. Daarna ging Trotters beter verdedigen en via goed aanval lend werk van Wim van Niekerk kwam de ploeg knap terug: 31-36 vlak voor rust. Na de pauze was het weer de beurt aan BC Paulus. Dom balverlies en slechte scho ten van Trotters bracht de Til- burgers met 60-50 aan de lei ding. Weer knokte de ploeg van coach Michiel van der Meer goed terug en bij 70-66 waren er nog kansen op de overwinning. Het greintje geluk wat het team al de hele competitie ontbeert ontbrak ook nu en BC Paulus pakte met 73—69 de zege. ALPHEN aan den RIJN - De schakers die afgelopen week voorspelden dat de Leidse schaaktitel naar Marcel Piket zou gaan, hoeven zich (nog) niet op de borst te slaan over hun mogelijke paragnostische gaven. Weliswaar viel het kampioenschap inderdaad in handen van de 17-jarige Leiderdorper, maar om dat te voorzien was het niet no dig al te diep in het koffiedik te kijken. Tijdens het vorige weekeinde rolde Marcel namelijk met een score van 3 uit 3 als de best geklasseer de Piket uit de bus. Van de con currentie leek hij bovendien voor het vervolg niet veel te duchten hebben. Immers, die be stond in wezen slechts uit vader Joop en broer Jeroen, spelers die niet direkt het slechtste met hem voor hadden. Toch veroverde Marcel Piket de ti tel zaterdag in de Alphense Op- standingskerk niet zonder slag of stoot. De concurrentie bleek taai er dan verwacht. Tijdens de vier de ronde viel daar nog weinig van te merken. Marcel ontmoette daarin vader Joop. Op grond van het tussen de Piketten bestaande non-agressiepact was de remise snel beklonken. Met Jeroen Pi ket, die zich op gelijke hoogte met de nu op 3V2 uit 4 staande Marcel had kunnen nestelen, ging het mis. Tegen Peter Passe- nier bereikte hij weliswaar een goede positie, maar tijdens de tijdnood wenste de jongste telg uit de Piketten-familie het te mooi te doen. Passenier rook zijn kans en sloeg op bekeken wijze toe. Door die winst kwam ook de Alphenaar op 3V2 punt te staan. Een score die eveneens voor De Wit of De Jong weggelegd had kunnen zijn, ware het niet dat zij onderling remiseerden. Als een soort kampioenendoder kon outsider Passenier nu pogen het toernooi naar zijn hand te zet ten. Tijdens ronde nummer vijf trof hij immers Marcel Piket als opponent. Aanvankelijk leek er in dit treffen voor de met wit spe lende Marcel geen vuiltje aan de lucht. Totdat hij tijdens de eerste tijdnoodschermutselingen par does een kwaliteit weggaf. Een sensatie behoorde toen tot de mogelijkheden. Tijdens het uit- vluggeren herstelde Marcel evenwel uiterst koelbloedig de schade. Eer Passenier het zelf goed en wel in de gaten had, stond hij alweer verloren. De Duel om de derde plaats tussen Arno kans op een spannende Finale leek daardoor als sneeuw voor de zon verdwenen. Ook al behield Joop Piket achter de op 4V6 punt staande Marcel theoretische kan sen op de titel door Van Morsel te verslaan. Kamps en Luinen- burg bleven met 4 punten even eens in de papieren running. In de staart van het toernooi zat echter nog onverwacht venijn. Met Francois als tegenstander voor de laatste ronde leek Marcel in eerste instantie op rozen te zit ten. Totdat de Nieuwkoper plots om onduidelijke redenen besloot zich terug te trekken. Wedstrijd leider Wim Barenbrug kwam daardoor met de handen in het haar te zitten. De keus was om of Marcel een regelementaire één te bezorgen, of Francois geheel uit het deelnemersbestand te lich ten. Barenbrug besloot het laat ste te doen. Gevolg was dat Mar cel een nieuwe opponent kreeg toebedeeld, hetgeen niemand minder dan broer Jeroen werd. Joop Piket tekende direkt pro test aan. Hij meende dat Marcel AMSTERDAM Leiden moet het in elk geval nog een jaartje zonder handbal op eerste klasse niveau doen. Olga Saturnus verkocht zich in het gisteren, met een beslissings wedstrijd om het kampioenschap tegen Seyst (12-10 verlies), afgesloten seizoen als het team dat voor het eerst in de Leidse handbalgeschiedenis die stap zou kunnen gaan maken. Totdat in de voorlaatste competi tie-ronde Saturnus zich de laat ste concurrent Seyst langszij moest dulden aan de door hen van begin af aan bezette kop van de ranglijst. De voorsprong die de Leidenaars aan alle fronten bezaten - in wedstrijdpunten, maar ook qua leeftijd, snelheid, technisch en tactisch vernuft- werd gisteren in de namiddag binnen tweemaal een half uur ze nuwslopend handbal teniet ge daan. "We waren stukken beter", verder kwam coach Henk Verwey niet. Niet alleen uit doffe berusting, misschien ook wel bevreesd om bij een nadere analyse te moeten constateren dat de waarheid ach ter die mening voor een deel zoek was. Saturnus kwam in de rechtstreekse confrontatie met de gelouterde tweede divisionist (al drie jaar kampioenskandi daat, in tegenstelling tot de Leid se formatie die vanuit het niets is opgestoomd) duidelijk tekort. Want het is niet alléén om gemis te kansen te doen geweest en/of om een door een tweetal dubieu ze strafworpen bedorven ope ningsfase van de wedstrijd. "We waren er niet klaar voor", sprak doelman Rob Spiekerman klare taal. "Dit zijn wedstrijden waarin het er elk moment op aan komt. Wij waren er niet. Faalangst, ge brek aan ervaring. Dat vooral". se ploeg zwaar, mentaal aange slagen als die was door de vaart waarmee Seyst uit de startblok ken ging. Binnen drie minuten mocht kanonnier Willem van Buytene even zoveel keer van ze ven meter aanleggen. Rob Spie kerman moest de eerste twee la ten gaan, stand-in Rob Otten liet zich bij de derde strafworp niet verschalken. In de achtste mi nuut volgde de vierde en meest dubieuze zeven meterworp. Hans Plettenburg, met Van Buy tene de meest gevreesde Zeiste- naar, zorgde toen voor 2—5, hal verwege de eerste helft bracht hij in nauwe samenwerking met Van Buytene de marge zelfs op vier treffers: 2-6. Voordat Saturnus het Seyster- tweetal aan banden had kunnen leggen, hadden de vijandelijke schutters het promotie-karwei grotendeels geklaard. De kwali teiten van Van Buytene en Plet tenburg mochten genoegzaam bekend worden verondersteld, de macht die van hun doelman Rob Daalmeyer uitstraalde even zeer. Hij was er op de eerste plaats verantwoordelijk voor dat Saturnus nooit dichter dan tot drie goals meer zou naderen. Seyst ving na de doelwisseling Sa turnus bekwaam op. Naarmate de tijd vorderde, diende de Leid se ploeg zich steeds meer te for ceren. Daarin verdronk de ploeg- discipline. Spelers waagden zelf een doelpoging terwijl teamge noten in betere stelling stonden, niet één keer speelde Saturnus een numerieke meerderheid doeltreffend uit. Via 6-9, 7—10 bereikte Seyst vier minuten1 het einde 8-12. Een marge die Seyst kon worden toever trouwd.. Score-verloop: Van Buytene 0-1 en 0-2 (strafworpen), Wim van Leeuwen 1-2, Van de Broek 1-3, Van Buytene 1-4, Peter Waalwijk 2—4, Plettenburg 2—5 (strafworp) en 2-6, Anton van Noort 3-6, Knetsch 3—7, Peter Waalwijk 4-7, Anton van Noort 5-7, Plettenburg 5-8 en 5—9 (strafworp), Menno Bom 6—9 (strafworp), Pater 6-10, Peter Waalwijk 7-10 (strafworp), Van Buytene 7—11, Anton Klok 8—11, Van Buytene 8-12, Peter Waal wijk 9-12 en Anton Klok 10—12. GERARD HAVERKAMP ATLETIEK - Ton Luttikhold (ASV, Eibergen) zegevierde gis teren in de Achterhoek-cross in Gaanderen. Hij liep de tien kilo meter in 31 minuten en 42 secon den. TENNIS - De 14-jarige Hellas ter Riet heeft gisteren in Monte Car lo een tennistoernooi voor meis jes tot en met zestien jaar gewon nen. Ze versloeg in de Finale de Francaise Hausset met 6-3, 6-4. De Trotters zijn nu op de tiende plaats geëindigd en moeten een degradatiewedstrijd spelen te gen de nummer tien van de ande re eerste divisie. Topscorer werd Wim van Niekerk met 22 punten. MSV-Noordkop 69-70. In een schitterende wedstrijd kwam de Noordwijkse formatie net iets tekort om de koploper een nederlaag toe te brengen, al heeft het daar lange tijd naar uit gezien. MSV speelde zeer gecon centreerd basketbal en leidde halverwege verrassend met 43-38. Ook na de pauze speelde het hele team op hoog niveaul, al hep de Helderse ploeg langzaam maar zeker in. Bij de stand 69-70 werd de laatste aanval door MSV keurig uitgespeeld, maar het schot van Tineke Vos ketste af op de ring. Topscorers waren Re- nate Sluis en Tineke Vos met 16 punten. Green Eagles-EImex Leiden 87-46. Na enkele betere wedstrijden le verden de Leidse dames weer eens een wanprestatie. In het be gin ging de strijd gelijk op (8-8), maar daarna was het over. Via een 33—16 ruststand hep de thuisploeg door naar een verplet terende 55-18 tussenstand. De rest van de partij was er sprake van enig herstel. Beste speelster bij Leiden was Anja van Sel met 13 punten. Leiderdorp-Blitz 93-74. Een knappe zege van het onbere kenbare Leiderdorp, dat fraaie zeges met onbegrijpelijke neder lagen afwisselt. Nu werd er weer goed gebasketbald en was Blitz het slachtoffer. Na een 26-26 tussenstand stootte Leiderdorp door naar 52-41 met rust. In de tweede helft hep de thuisploeg, vocaal gesteund door coach Ben van Cleef vijf cheer leaders, door naar een grote overwinning. Top scorer werd Boris Monkhorst met 22 punten. MSV-Juventus 88-71. MSV speelde tegen tegen het reeds gedegradeerde Juventus een slechte wedstrijd, maar behaalde toch een grote overwinning, het geen de zwakte van Juventus aardig weergeeft. Bij MSV was alleen Evert Jan van der Plas goed op dreef en scoorde dan ook maar liefst 38 punten. Lisse-Blue Stars 94-63. Deze ontmoeting was snel beshst. Via 18-2 legde Lisse de basis voor de overwinning. Met de rust stonden de Lissenaren al met 40-20 voor. In de tweede helft hep de ploeg van coach Hans van der Meyden door naar de alles zeggende 94-63 zege. Het op de tweede plaats staande Lisse heeft weer kans op promotie nu kampioen Beverwijk te kennen heeft gegeven door geldgebrek niet te kunnen promoveren. Red Stars-Luba 77-96. Met de weer herstelde Rob Wal- laart (21 punten) in de gelederen heeft Luba met het zwakke Red Stars geen enkele moeite gehad. Luba blijft door deze zege op de vierde plaats van onder en zal daar moeilijk van af kunnen ko men. Onzeker is voorals nog of er drie dan wel ploegen zullen de graderen. Spannend dus. DRACHTEN (ANP) In nog geen drie weken tijd heeft Hans Kroes kans gezien de hele afgang mee te maken van topper tot tobber. De HPC-er, die zich bij de winter kampioenschappen in Hengelo manifesteerde als een zwemmer van wereldklasse, keek gisteren in Drachten bedremmeld toe hoe in zijn plaats Frank Drost de wissel slagestafette in de koers trachtte te houden. recht had op een reglementair punt. Men besloot tot uitvoerig telefonisch overleg met arbiters Folkers en Schuering. Dat leidde er tenslotte toe dat Barenbrug het sportieve gelijk (formeel leek Piket het sterkst in de schoenen te staan) min of meer aan zijn kant kreeg en het treffen Marcel- Jeroen gehandhaafd bleef. Joop won in die zesde ronde pro bleemloos van Passenier, terwijl Kamps en Luinenburg het punt onderling deelden en zich daar mee voor de titel uitschakelden. Jeroen Piket kon door die resul taten of Marcel of vader Joop de titel bezorgen. Het werd tenslot te Marcel, die een betere positie in kwaliteitswinst omzette en een lastig eindspel vervolgens wist te winnen. De seniorentitel betekende een dubbel voor Mar cel, want eerder al schreef hij het jeugdkampioenschap op zijn naam. Uit handen van vice-voor- zitter Tervooren van de LSB mocht hij de nieuwe wisselbo kaal van het Leidsch Dagblad in handen nemen. De eindstand: 1 M.Piket 5>/2; 2 J.Piket 5; 3-4 Kamps en Luinenberg 4V2; 5-8 De Jong, Stelling, Kuyt en Van Duijn elk met 4. Volgende week staat Marcel Piket de nationale jeugdkampioenschappen tot 20 jaar te wachten. De 14-jarige Je roen is favoriet in de groep tot 16 jaar RUUD DOBBELAAR Bert Sitters had uit de serie lam lendige verrichtingen van Kroes in de tweedaagse drie-landen- wedstrijd in Drachten de juiste conclusie getrokken en zijn su perzwemmer ernaast gezet. De nogal gehavende Westduitse zwemploeg won de wedstrijd met 272 punten tegen Nederland 241 punten en Tsjechoslowakije 207 punten. Van dat negatieve verschil schoof de bondscoach minstens vijftien punten in de schoenen van Kroes. „Ik ver wachtte geen toptijden van hem. Maar hij had hier wel de 100 en 200 meter vrije slag behoren te winnen". Dat deed Kroes bij lan ge na niet. Op de 100 meter Fi nishte hij nota bene achter Frank Drost als vierde, terwijl hij de 200 meter aflegde in een tijd boven de twee minuten, nadat hij eer der in de estafette had gezwom- Zaterdag had hij ook al op de 400 meter vrije slag blijk gegeven van een ontstellend slecht her stellingsvermogen. Kroes was reëel genoeg om de harde trai ning bij de club (50 km in vier dagen tijd) en een lichte ver koudheid niet als doorslagge vend op te voeren. Evenmin als overgang van de 25- naar de 50- meterbaden. „Als ik eerlijk ben, denk ik dat het in de motivatie zit. Ik ben nu eenmaal niet het type dat zich voor elke wedstrijd kan opladen. Dat kan ik maar tweemaal per jaar. Als ik me echt waar moet maken". LEIDEN - Foreholte dames heeft zich dapper verweerd tegen Quick maar kon de bezoekende dames toch niet van het kam pioenschap in de eerste handbal divisie afhouden: 13-16. In een behaaglijk, door de supporters van de kampioenskandidaat ge creëerd sfeertje, kwamen de Voorhoutse dames die niets te winnen of te verliezen hadden vooral na rust tot goed tegenspel. De 'groenen' knabbelden steeds meer van de achterstand af (rust 6-9) en kwamen zelfs tot 12-13 en 13-14. Het geluk ontbrak de ploeg van Wim Geerlings om voor een daverende surprise te zorgen. Bij 14-16 was Quick kampioen. De reserves van Foreholte kwa men gisteren weer op het veld in actie. Het tweede team zit veel te hoog ingedeeld, de 5-15 neder laag tegen zaalkampioen Snel- wiek is nog lang zo slecht niet. MMO haalde een verdiende over winning weg bij Athene. Hoewel de Hoogmadese dames door het wegvallen van topschutter Leidy Vink duidelijk aan kracht heeft moeten inboeten, werd het in Den Haag 7-10. Daarmee kwam Athene er zeer genadig af. Toen na rust de 2-5 pauzestand was opgevoerd tot 2-7 geloofde MMO het wel en haalde routine matig het einde. Ook op afdelingsniveau werd de veldcompetitie-draad opgepakt. In de eerste klasse snoepten de dames van Olga Saturnus EHC een punt af: 6—6. De Leidse ploeg lijkt het goede ritme te hebben gevonden. Er werd hard gewerkt in de verdediging en op de EHC-circel werden goede kansen geschapen. Alle strafwor pen werden benut. Olympia bleef nog juist Velo 2 de baas. In het begin hep het goed (0—4 en 3-6) maar bij rust was de stand 6-6. In een spannende ontkno ping bleven de Wassenaarse da mes met 11-10 nog juist voor. Bij de heren stelde HW al in de eerste helft de zege op Westlan- dia 2 veilig. Na 11-4 bij rust, deed HW het een stuk kalmer aan waardoor er uiteindelijk een schamele maar niet minder ver diende 17-13 overwinning uit de bus rolde. Foreholte kende geen problemen met Quintus 3: 15-8, na een 9-4 voorsprong bij rust. Olympia verpletterde Wings 3 met 7-18 (rust 4-13). Koploper MMO zette de puntjes op de i in de confron tatie met nummer twee op de ranglijst, Hermes 3. De Hoogma dese ploeg hield door hard te werken voortdurend gelijke tred met de veel geroutineerdere Her mes-ploeg en besliste na een 7-8 voorsprong bij rust de topper in de tweede helft in hun voordeel: 13-16. Bondscoach Bert Sitters beet zich ongeveer het puntje van zijn tong om binnen te houden wat hij werkelijk van zijn topzwem mer vond. „Annemarie Verstap pen, Jolanda de Rover en Jolan da van de Meer behoefden hier ook geen topverrichtingen neer te zetten. Maar ze wonnen wel. Bij Kroes gaat het om de vraag: hoe verzet je je tegen het gevoel dat het niet zo lekker gaat. Ik denk dat hij de branie mist om zich daar bovenuit te tillen. Je moet ook verder denken. Zo'n Tsjech komt straks bij de Euro pese kampioenschappen in Ro me aan de start met het idee: Kroes, oh, die vent heb ik in Drachten al verslagen". Voor de Lissenaar, die sinds de opening van het nieuwe over dekte zwembad in Heemstede drie uur per dag traint en vier maal in de week onder de halters staat, was het niet inspirerend dat de Westduitse zwembond Mi chael Gross, de wereldkampioen op onder meer de 200 meter vrije slag, naar Oost-Berlijn had ge stuurd om daar de slechte indruk die hij vorig jaar had gemaakt, weg te nemen. De echte concurrentie ontbrak daarmee in Drachten. Maar om dan meteen ook de tweede garni tuur voorrang te verlenen, is een andere zaak. Hans Kroes was niet de enige met die instelling. Ook zijn clubgenoten Pedro Stal man, Edwin Kooyman, Leon Steenbrink en Dico Engel kamp ten ermee. Met als gevolg dat het Nederlandse herenzwemmen in Drachten totaal niets voorstelde. Het merendeel van de schamele 87 punten (tegenover 154 voor de dames) werd bijeen gezwommen door de routiniers Edward Maas dijk, Frank Drost en de jonge af standszwemmer Arthur de Rouw, die met 16.18.63 zijn van de Speedo-meet daterende aspi rantenrecord (16.19.05) verbeter de. De dames verzorgden een heel wat betere show, Annemarie Ver stappen behaalde individueel en in estafetteverband niet minder dan zes eerste plaatsen. Jolanda de Rover en Jolanda van de Meer deden daar ook nog elk twee bij. Conny van Bentum, die een week uit het water was gebleven om een verwaarloosde kaak beenontsteking te laten genezen, gaf goede assistentie. Samen met Annemarie Verstappen, Jolanda van der Meer en invalster Reggie de Jong (goed voor 2,05,93) bouwden zij aan een totaaltijd van 8,17.68 op de viermaal 200 meter vrije slag. Een nieuw Ne derlands record uiteraard. Ne derland verwezenlijkte hiermee zelfs op dit kortgeleden op het programma van de EK en Olym pische Spelen opgenomen num mer, de beste Europese tijd.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 17