Docos weer op niveau c J T Tien treffers Stan van Belkum NOVO in vijf sets langs Leython: 3-2 Leidenaars in 'Head' voorop LMHC slaat ook aanval Venlo af DZV tekent protest aan tegen nederlaag Nieuw baanrecord Promotie naar tweede divisie Dames toch bij heren? Nederland tegen China Sport MAANDAG 28 MAART 198frAT DELFT/NIJVERDAL - LZ'86 heeft in Nijverdal afscheid genomen van de ere klasse met een 13-7 nederlaag te gen Het Ravijn. De Zijl/LGB stelde zijn derde plaats veilig door een 11—15 overwinning op DZV in Delft, zij het dat de Delftenaren na afloop pro test aantekende. Katwijk ver loor in de tweede klasse van KZC. In het thuisbad De Mie- reweide gingen de Katwij- kers met 8-9 ten onder. Vi- vax sleepte in de uit wed strijd tegen EZPC uit Eist een 4-4 gelijkspel uit het vuur. DKD behaalde in de derde klasse een belangrijke overwinning. De Leiderdor pers wonnen in Leusden met 3-6 van de Haaien. De Zijl/LGB bedwong in Delft DZV. De 11—15 overwinning bracht de mannen van coach Rob Schouten voorlopig op de derde plaats. Er schuilt echter nog een klein addertje onder het gras. DZV protes teerde namelijk tegen een scheidsrechterlijke beslis sing in de laatste periode. Het was inderdaad een warrige si tuatie. Theo Uittenhout werd eerst uit het water gestuurd met vervanging voor de duur van de wedstrijd maar dit werd later weer terug ge draaid, zodat hij ook de laat ste minuten het Leidse doel kon verdedigen. Tegen het alsnog laten spelen werd pro test aangetekend zodat de kans bestaat dat De Zijl/LGB nog voor enkele minuten naar Delft terug moet. De wedstrijd zelf was. als zo vaak dit seizoen, de wedstrijd van Stan van Belkum. Hoe wel de Leidse aanvalsleider persoonlijke bewaking kreeg van Eric de Kulve, toch ook iemand uit de selectie van bondscoach Dennis Poscic, slaagde hij er in maar liefst tien maal te scoren. Constant zorgde hij er voor dat De Zijl/ LGB aan de goede kant van de score bleef. De onver wacht ruim uitgevallen over winning mag dan ook voor een groot deel op zijn conto worden bijgeschreven. Top scorers De Zijl/LGB: Stan van Belkum lOx, Alex van Belkum 2x, Ron Koster 2x en Rob Lagrand 1. L.Z'86 nam afscheid van de ereklasse. Ook de laatste wedstrijd ging als zovaak de ze competitie in het laatste deel verloren. Tot 5-5 in de derde periode hielden de Lei- denaars gelijke tred met hun opponenten uit Nijverdal. In de laatste anderhalve periode ging er echter weer van alles mis zodat Het Ravijn tot 13-5 kon weg lopen, alvorens LZ weer tot score kwam. LZ mis te Wim Klumper (schorsing) en Jan Bakker (blessure). Eindstand 13—7. LZ'86 zal volgend seizoen worden op gevolgd door het XY uit Am sterdam. AZFC en Zian/Vi- tesse spelen om de andere open plaats in de ereklasse. Leidse doelpunten: Eric Bergsma 2, Wilco v.d. Zeeuw 3, Ruud Muusse en Fried El- zenga. Katwijk stond bijna de gehele wedstrijd achter tegen KZC. De nederlaag die de zeekan- ters leden (8—9) was dan ook terecht. Even leek het erop dat de Katwijkers konden winnen. DAt was eind twee de, begin derde periode. Kat wijk maakte toen een 3-5 achterstand goed en kon zelfs een voorsprong nemen (6-5). KZC bleef echter volharden in de full press. Katwijk had hier geen duidelijk antwoord op. Het leed te veel balverlies en KZC trok de zaken dan ook al snel recht. Via 6—7 na drie perioden liepen de Be- verwijkers uit naar 6-9. Kat wijk vocht nog wel terug maar had niet genoeg tijd meer over. Doelpunten: Paul v.d. Putten, Hans Duven- voorden (2), Arees Parlevliet (2), Piet de Vries, Hans Parle vliet en Hans Schaap. Vivax speelde tegen EZPC uit Eist. De Oegstgeestenaren stonden in de laatste periode nog wel met 4-2 voor maar moesten tenslotte toch toe staan dat EZPC langzij kwam (4-4). Met name met de afme tingen van het bad hadden de Oegstgeestenaren moeite. Doelpunten: Ruud Worm- goor, Dick v.d. Bosch, Leo Onderwater en Jack Frauen- felder. DKD won de zeer belangrijke wedstrijd in Leusden tegen De Haaien. Met 3-6 kwamen de Leiderdorpers als over winnaars uit het strijdperk. Vooral de tweede wedstrijd helft kreeg de zege gestalte. Van 2-2 werd het via 3-4 tenslotte 3-6. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft DKD nu 4 punten voor sprong op RWV dat voorlo pig nog onder de rode streep bivakkeerd. Goals: Frand Dreef 4, Roland Dreef en Ron Rietbroek. DIRK KLOOS. LEIDEN LUSV wist bij de heren in de nationale volleybalcompetitie niet tot winst te komen tegen SVC (3—0). Gemini speelde in drie sets ZMS van het veld: 3—0- Bij de dames kon Gemini pas na 2 verloren sets alsnog tot winst komen (3-2) op Purvo. In de derby Leython - NOVO was het NOVO dat zich na vijf spannende sets de sterkste toonde: 2—3. SVC tegen LUSV was een wed- strijd waarin de motivatie bij LUSV totaal ontbrak. Die was bij de tegenpartij volop aanwezig, omdat zij de puntjes nog goed konden gebruiken om aan degra datie te ontkomen. Bij LUSV kwam er geen pass aan het net en was Hans Broere de enige die een voldoende haalde. Via 15-12, 15-10, 15-8 was het pleit snel beslist ten gunste van SVC. Bij Gemini was de aanvalsopbouw veel beter dan bij ZMS. Vooral Casper Brussee stond zeer sterk te verdedigen en te passen waar door de basis voor een simpele zege was gelegd: 15-9, 15-12, 15-12. Ook donderdag was Ge- mini in het veld geweest om via een protest alsnog een wedstrijd die in eerste instantie verloren was bij de stand 2-1 te hervat ten. Op 10-8 in de vierde set be gon de strijd met een fel Gemini dat direct uitmaakte naar 15—12. Ook de vijfde set werd in winst omgezet: 15-11 en 3-2, hetgeen na het eerdere verlies (2—3 voor tegenstander Radius) een flinke opsteker betekende. Bij de dames speelde Gemini tegen het onderaan bengelende Purvo aanvankelijk erg verkrampt, wat de ploeg op een 0-2 achterstand kwam te staan: 9-15,4-15. Daar na volgde goed herstel en kon Gemini zijn overwicht tot uit drukking brengen in drie maal setwinst op rij: 15—9,15—9,15—8: 3-2. Leython - NOVO was weer eens een ouderwetse derby die zich kenmerkte door nervositeit aan beide zijden. Leython zag in de eerste set een 11—5 voorsprong verloren gaan door prima serve ren van Simone Bizot, die zeven punten op rij scoorde. NOVO be sliste de set met 12—15 en was ook in de volgende set opper machtig: 10-15. De Noordwijkse dames dachten er al te zijn, maar Leython profiteerde uitstekend van deze situatie en bracht via 15-5 en 15-7 de balans in even wicht. NOVO herstelde zich op tijd en won de vijfde set van het conditioneel sterk teruggevallen Leython met 7-15: 2-3. Gemini 2 kwam sloom voor de dag tegen het lager geklasseerde Ar- mixtos en moest onverwachts twee punten laten aan de Am sterdamse ploeg (9-15, 15-12, 12-15, 15-3, 10-15: 2-" ten. Het kwam met 1-6 achter maar haalde goed op tot 12—12. Twee foutjes brachten Karssen winst: 14-16. Leython trok dit in de tweede set recht door een be tere pass: 15-11, opvallend was dat het het team dat aanviel de set verloor. Zo ook in de derde set Leython met 15-17. Via 15-8 was de stand weer gelijk. In de laatste set ging de partij via 9-12 en 14—12 (Wim Hendriksen ser veerde vijf maal raak) door wat meer geluk naar Karssen 14-16 (2—3). Met een excellente Wim Schouten werd het 12—15, 13-15, 8-15. In de promotieklas heren boekte Bij de dames kon NOVO 2 in het Donar een nuttige overwinning op het Delftse Skania. Fred Wes- sels en Rolf Groen waren uitste kend op dreef en wisten de talrij ke goede passes en set-ups doel treffend af te ronden. Ook het blok van de Leidenaars sloot her metisch. Met 15-9, 15-11, 13-15 en 15-11 werd het 3-1. Gemini 2 speelde niet groots tegen Be Fair en moest herhaaldelijk tegen een achterstand aan kijken. Maar af en toe wat inzet bleek voldoende om toch te winnen dankzij een betere opslag en pass: 15-11, 15-12, 9-15, 15-10. NOVO dolde drie sets lang met het povere DOS 2, dat geen moment enig antwoord had op de venijni ge NOVO-services. Mocht er dan toch eens van een sporadische aanval sprake zijn, dan bleek het NOVO-blok niet te passeren. Via 15-5, 15-4, 15-7 was het eenzij dige duel binnen een uur beslist. Leython tegen Karssen was een spannende pot, hetgeen gezien de situatie op de ranglijst niet verwacht mocht worden. Ley thon miste twee mensen en dat speelde het team duidelijk par- begin steeds de indruk wekken gelijkwaardig aan LUSV te zijn. Daarna demareerde de Leidse studentenploeg steevast en kwam geen moment meer in ge vaar: 7-15, 7-15, 9-15. NOVO had een redelijke pass maar to taal geen aanvalskracht. RW veraste door tegen Gemini 3 een 2-0 voorsprong in sets te nemen. Gemint gaf het niet op en vocht terug tot 2-2. In de vijfde set bleek Gemini toch nog de sterk ste zenuwen te hebben: 3—2. DAC werkt gestaag aan het kam pioenschap. Ditmaal was Jupiter het slachtoffer. In de eerste klasse behaalde bij de dames Ridderveld het kam- AMSTERDAM In de nieuwe baanrecordtijd van 24 mi nuten en 29,6 seconden legde de winnaar van de Heine- kenvierkamp van vorige week het acht kilometer lange trajekt tussen Ouderkerk en het centrum van Amster dam winnend af tijdens de gisteren op de Amstel gehou den Head of the River. Met een indrukwekkende voor sprong van 40 sec. op Aegir toonde de Leythe-Nereus-de Hoop-Orca-combinatie, waarin het Leidse aandeel in het succes door de voor Paulssen invallende Njordroeier Ruud Wessel werd vergroot, verreweg het sterkste te zijn. pioenschap door in een recht streekse konfrontatie de Ley thon 2 te verslaan met 1—3. Voor dat het echter zo ver was moest Ridderveld echter wel tot het ui terste gaan omdat Leython niet van zins was zich zo maar gewon nen te geven. De setstanden ga ven dan ook een duidelijke indi catie van hoe spannend het er wel aan toeging: 16-14, 13—15, 12-15,14-16. Bij Leython waren het Astrid Jansen en Nelleke Volker die moeilijk af te blokken waren. Ridderveld toonde vooral aan over een sterk collectief te beschikken. GERRENNES. Hoewel de ploeg volgens afspraak rustig van start ging om na het lange wachten voor de start eerst de spieren op werktemperatuur te brengen, was direkt te zien, dat de favoriet voor de eindzege ook inderdaad het hardst ging. Na anderhalve kilometer draaide het ervaren octet op volle toeren en toen was er geen houden meer aan. Met op de slagplaats de energieke Noor Börnick werd onweerstaanbaar aan een com fortabele voorsprong gebouwd. Aegir, zeer snel van start gegaan, kon het verschil maar net binnen de veertig seconden houden, maar werd wel tweede. De ploeg van Skadi-Nereus-Orca roeide met twee net herstelde zieken niet lekker en moest de vereni- gingsploeg van Nereus ook nog voor laten gaan. Voor de succesvolle Leidse roeiers is het roeien in de acht voorlopig van de baan. Rob Robbers en Ro nald Florijn gaan zich nu op de skifiiead voorbereiden, terwijl LEIDEN - LMHC is gisteren verder weggelopen van de concurrentie en staat nu vijf punten voor op Breda dat een duel minder speelde. De Oegstgeestse ploeg won de uitwedstrijd van het op de derde plaats staande Venlo met 1—2. Roomburg blijft door de zege op Badhoevedorp (2-0) fier aan kop in de tweede klasse. LEIDEN De situatie bij het vaderlands mannentafeltennis is momenteel zo dat onge veer tien spelers verdeeld over vier clubs aan elkaar gewaagd zijn. Alleen landskam pioen De Veluwe heeft in Henk van Spanje iemand die er wat boven uit steekt. Het is misschien al eerder gesteld, maar het blijft een waarheid als een koe, het team dat de meeste inzet heeft kan op basis daarvan boven de middelmaat uitstijgen en De Veluwe naar de kroon steken. Venlo - Leiden 1-2 Het eerste speldeel was gelijkop- gaand. Beide ploegen zagen geen kans om door de strafcorner iets aan de blanke stand te doen. De geclaimde strafbal, toen Dirk Drijver in de cirkel werd geblok keerd, werd niet gegeven. Vlak voor rust opende Martijn de Kempenaer de score door zijn gekeerde schot in de rebound alsnog onder de lat te jagen. Hans-Willem Croll, die topscorer Ruud Sanders de hele wedstrijd met succes afdekte, maakte 0-2 voor Leiden in de 13de minuut van de tweede helft uit een straf corner. Venlo ging daarna hevig aanvallen, met counterkansen voor de Oltmans-formatie. De thuisploeg deed vijf minuten voor het einde iets terug door een strafbal te benutten. Forescate - Forward 1—1 De Tilburgse bezoekers werden in de eerste twintig minuten onder grote druk gezet met het snelle kunstgrasspel van Forescate. Rechterspits Jeroen van den Nieuwenhuyzen scoorde in die fase de verdiende treffer voor de Voorschotenaren. Even voor rust moest keeper Jan-Frank Ru- bingh zich na een blessure laten vervangen door Fred Brouwer. De invaller deed het uitstekend tegen het opdringerige Forward dat samen met Kieviten aan kop staat in de eerste klasse A. Het teveel lopen brak Forescate op ep moest toezien dat Forward het initiatief overnam. Een ver keerde pass bij de Voorschotena ren werd door Forward onder schept en leidde met nog een kwartier te spelen tot de gelijk maker. Roomburg - Badhoevedorp 2-0 De Leidenaars hadden hun handen vol met het moeilijke veld en de goede middenmoter Badhoeve- dorp. Roomburg-doelman Ro nald Cijs had het drukker dan zijn collega aan de andere kant. Toch pakte de thuisploeg na een kwartier de voorsprong door Maurits Ebben die raak pushte toen een lange corner van Frank Montanus door de defensie van Badhoevedorp sneed. Het tweede part verschilde nauwe lijks van het voorgaande. Room burg dacht het met mooi hockey te gaan maken, maar kwamen bedrogen uit tegen de stugge Badhoevedorpers. Met nog tien minuten te spelen stuurde Jur- jen van Aken de bal de diepte in waar Frank Montanus raad mee wist. De rush over een half veld werd besloten met het op tijd ontwijken van de goalie, om daarna uit een moeilijk hoek te Evergreen - Alecto 0-1 Alecto heeft in de laatste mipuut uit een strafcornersituatie de vol le winst uit Maassluis meegeno men door een doelpunt van Carl Adamse. De Leiderdorpse hoc keyers hadden een overwicht door hun betere techniek en het goed verdelen van het spel. De verdediging was het sterkste deel van de ploeg die met Rogier Bos als betrouwbare sluitpost geen fouten maakte. De Scylla-mannen hebben dat in de herfstcompetitie gedaan. Dit weekend bewezen zij het tegen overgestelde. Degradant Shot kon zaterdag uiteraard niet profi teren van de lege mentale Scylla- accu (6-1), maar op de dag des Heere nam het bezoekende Het Hooge Huys de gelegenheid waar en slofte simpel naar een 1-6 winst. Datzelfde Hooge Huys werd daags tevoren nog door De Veluwe met 0—6 afge droogd, waarmee volkomen dui delijk is dat op 10 april wanneer in het N.T.T.B.-centrum het be slissende duel om de landstitel gespeeld wordt Scylla wel erg ver boven haar niveau moet uit stijgen om ook maar enige kans te hebben. Of de mannen gesecondeerd wor den door de Scylla-vrouwen is nog niet zeker. Dat Sandra de Kruijff c.s. geen genade zouden hebben met Koningslust en Vice Versa lag in de lijn der verwach ting, maar daarmee was de lente- titel nog geen feit. Streekgenoot Avanti moest daartoe een punt veroveren bij Torenstad. Kop- vrouw Ellen Bakker was echter ziek, met een kansloos 1-6 ver lies als gevolg. Ria Bakker moet haar discipelen volgende week naar een remise bij Torenstad lei den om op 10 april het extra duel om de landstitel aan te kunnen gaan. Van het treffen Scylla-Shot kon je niet eens zeggen dat het uitging als een nachtkaars, want er was niets aan. Hans Lingen had ver keerd rubber ook nog eens ver keerd op zijn bat geplakt en ver loor dus gevoelloos van Ange- nent. Verder is nog van belang dat Swier en Meyer net genoeg hun best deden om 6-1 op de borden te brengen. Dat Meyer te gen Wiggers een 20-10 voor sprong in de tweede game niet kon verzilveren is erg. Erger was het gameverlies tegen de krab ber Van Rooyen. Gisteren was de kleine Scyllaan beter op dreef. Tenminste in zijn eerste potje dan. De winst op Van Slobbe was mooii maar het had eigenlijk op de N.K. moeten gebeuren. Het verlies later tegen Van Ham was onnodig. Of de ne derlagen van Anne Vlieg en Hans Lingen ook onnodig waren viel niet te beoordelen, beiden speelden te ver onder hun kun- Toch is er van het Leidse tafelten- nisfront dit weekeinde ook zeer positief nieuws te melden. Aller eerst de terugkeer van Avanti naar de ereklasse, en bovendien het kampioenschap van Docos dat stijgt naar de tweede divisie. Docos toonde zich bij Noad te gen de reserves van die club zeer homogeen. Den Elzen, Van der Berg, en het jone talent Engel- bert wonnen ieder twee keer, waarmee de 4-6 winst en de titel een feit was. Als Van der Berg iets harder gaat trainen en Engelbert wat meer routine krijgt kan Docos zich net als Sjaardema gaan handhaven in de tweede divisie. De Oegstgeestenaren worden ach ter M.Z. tweede. Dat is een prima prestatie. En dat gewoon met jongens uit de eigen kweek. Een van die jongens, jurist Polak, heeft te kennen gegeven volgend jaar liever in het tweede te spe len. Zijn vervanger komt waar schijnlijk uit Delft waar Phoenix uit elkaar valt. Zaterdag was Po lak overigens nog goed voor twee zeges bij Ravestein. Hij overtrof daarmee Reitsma die onverwacht bleef steken op één keer winst. Gelukkig toonde Herman van der Broek weer eens drie keer zijn groter talent, zodat de lange terugreis uit Lim burg toch met een 3-7 winst op zak aanvaard kon worden. Wie dit weekeind in de Scylla-zaal het mannenspel het aanzien niet waard vond kon met genoegen het spel van Sandra de Kruijff volgen. Maandag horen dat de Tokio-selectie aan je neus voor bij gaat, woensdag al weer heel hard trainen, en in de competitie twee keer excelleren door heel gemotiveerd te spelen voor elk punt. Stephine van Gennip deed dat niet maar haar opponentes konden daar uiteraard niet van profiteren. Marian Kantebeen kon als gevolg hiervan Konings lust twee tegenpunten toestaan (6-2) en Vice Versa één (6—1). Willen de mannen van Scylla-2 vol gend jaar Docos kunnen treffen in de tweede divisie, dan moet er volgende week wel van Onkyo gewonnen worden. Omdat De Korenbeurs in de laatste ronde Sjoerd Meyer - winst op Van Slobbe - zeker Jan Vlieg in zal zetten ziet het er voor Frits Kantebeen c.s. somber uit. Tot zaterdag waren er zelfs titelkansen, maar Noad zorgde voor een 7-3 illusie. De meisjes van Avanti hadden za terdag in Amsterdam geen enke le moeite Tempo Team op haar degradatie-status te wijzen. Ma rijke Olsthoorn deelde het netjes ook twee keer in de winst. Jose Bakker verloor tegen Sopja Hel- zel de enige partij. Maar daar staat tegenover dat ze daags erna bij Torenstad als enige tegns- coorde. Zusje Ellen ontbrak zo als gezegd op het appèl, dus spannend werd het in Zutphen niet. Overige uitslagen: Hotak-Scylla 3 6-4; De Treffers-Scylla 4 3—7; De Treffers 1—Amstedam 8-2. Dames: Scylla 2-Succes 6-4; Swift-Docos 5-5; Avanti 2—Het Hooge Huys 7-3. ZOETERMEER (ANP) - Het dreigende gevaar van een scheuring in de NTTB isbe- zworen. De vergadering za terdag in het NTTB-centrum van het hoofdbestuur en alle afdelingsvoorzitters leverde vrijwel zeker een compromis op inzake de verplichte vrou wen- en meisjescompetitie. Tot nu verzetten zeven van de 21 afdelingen zich tegen het besluit van het bondsbe- stuur. Tijdens de vergadering van zaterdag bleken nog eens zeven andere afdelingen be reid in de oppositie plaats te nemen. De drie oostelijke af delingen (Drenthe, IJssel- streek en Zwolle) doorbraken de impasse met het voorstel de meisjesjuniorencompeti- tie wel verplicht te stellen en de vrouwen in de senioren competitie vrij te laten in hun keuze. Het hoofdbestuur moet zijn de finitieve standpunt voor de bondsraad van 28 mei nog be palen, maar na zaterdag lig gen de zaken duidelijk. Het oostelijke voorstel zal door veertien afdelingen gesteund worden en het bestuur zal met de meerderheid in de bondsraad meegaan. Bonds voorzitter Roeten kan nog de portefeuillekwestie stellen, maar dat ligt niet voor de hand. De affaire zou namelijk kunnen escaleren, wanneer de landelijk spelende clubs zich verzamelen om voor hun vrouwen gelijke rechten af te dwingen. Die kans is groot, want clubs als Tempo Team, Scylla en Avanti hebben in het verleden al eerder om dis pensatie van hun vrouwen naar de mannencompetitie gevraagd. voor Ruud Wessel over vier we ken de Varsity wacht. Een unieke prestatie leverde dit weekend Tjark de Vries, die na de zege van vorige week zijn ploeg in de juniorenafdeling op- i nieuw naar de overwinning voer de en later op de dag deel uit maakte van de winnende Ley- the-Willem III-combinatie, die het snelste was in de tweede divi sie. Nooit eerder won een roeier op een dag tweemaal tijdens de Head, en dan nog wel op twee verschillende boorden roeiend. Beide gelegenheidsploegen be- r stonden alleen voor deze wed strijden en de roeiers ervan zul len zich nu weer op hun eigen nummers toe gaan leggen. Ook al een herhaling van vorige week vormde de eerste plaats in de Nieuwelingen acht van de Die Leythe-Asoposcombinatie. De Leidse ploeg met Albers, Van Ee, Luyendijk, Van Oppenraay, Ren- sen, Bauer, Weber en Van der Putten won ook deze keer met grote overmacht. In de lichte di visie slaagden Bart de Bruyn en Frans van der Steen er niet in de eerste plaats te behalen met de ploeg, waarmee wel de Vier kamp werd gewonnen. Dat gebeurde toen vooral op de korte afstanden. Die waren er dit weekend niet bij en.hoewel de verschillen uiterst gering waren moesten de Asopos-de Vlie- troeiers genoegen nemen met een derde plaats. Winnaar werd de Laga Skadicombinatie. Bij de dames werd in de hoogste afdeling de acht gewonnen door de jonge ploeg van Nereus, die zich deze keer niet door haar ou dere clubgenóotjes liet verras sen. Bij de lagere afdelingen won de ploeg van Asopos-Laga de tweede divisie, Njord de derde. Bij de dubbelvieren was de ploeg van de Hunze, met daarin de ge zusters Hellemans, winnares. Bij de heren beginnelingen werd de eerstejaarsacht van Njord vijfde. Eenzelfde klassering behaalde de Veteranenploeg van Die Ley- the. JAN KLERKS TOKIO (ANP) - Het Nederlandse damesteam ontmoet in de lan- denstrijd tijdens de wereldkam pioenschappen tafeltennis, die op 28 april in Tokio beginnen, onder andere China. In groep a, categorie 1, komt Nederland ver der uit tegen Noord-Korea, West- Duitsland, Hongarije, Tsjecho slo wakije, Joegoslavië en Frank rijk. De heren, die in categorie 2 spelen, moeten het opnemen te gen Australië, Hong Kong, India, Maleisie, Israël, Schotland en Zwitserland. De loting had het volgende resul taat: Heren, categorie 1: Groep A: China, Tsjecho-Slowa- kije, Frankrijk, Joegoslavië, Zuid-Korea, Zweden, West- Duitsland en de Verenigde Sta ten. i Groep B: Hongarije, Japan, Enge land, Polen, Noord-Korea, Italië, Sovjet-Unie en Denemarken. Heren, categorie 2: Groep D: Australië, Hong Kong, Nederland, India, Maleisie, Is raël, Schotland en Zwitserland. Dames, categorie 1: Groep A: China, Noord-Korea, West-Duitsland, Hongarije, Tsje- cho-Slo wakije, Joegoslavië, Frankrijk en Nederland. Groep B: Zuid-Korea, Sovjet-Unie, Roemenie, Zweden, Japan, En geland, Finland en Oostenrijk.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 16