RB bijt door de zure appel heen D- V1CL blijkt het toch nog te kunnen Noordwijk ondanks 4-0 winst 'nog niet in ritme M©bil, altijd écht voordelig korting per liter Mobil, altijd écht voordelig Win een reis t.w.v. Inzet Katwijk Sbeloond: 4-0 Ondanks 3-0 voorsprong in moeilijkheden Gehandicapt Lisse gaat onderuit: 0-2 LANDAG 28 MAART 1983 Sport JMANSDORP - RCL blijkt het ian toch nog te kunnen. De Lei derdorpers kenden dit seizoen geruime tijd met een soort iden titeitscrisis, waarin het gebrek aan geloof in eigen kunnen cen traal stond. De resultaten liepen er navenant mee terug. Pas de :en daatste weken kwam de eer- illensteklasser een beetje los, met za- lam terdag tegen NSW opeens een uitstekende partij voetbal. De le AJNumansdorpers werden na de t. Torust met 1-5 uit de wedstrijd ge il relcombineerd. veil andorige week toog RCL op spiona- ag Igereis naar de ontmoeting Rijns- choburgse Boys-NSW. Het uitstap- ïgesje leerde de voetballers dat NSW sinds het uitvallen van sterspeler Hans Reedijk een kwetsbare ploeg geworden is. Trainer Theo de Waard paste zijn taktisch concept aan de verwor ven kennis aan. De afwezigheid van Koos Haneveld (ziek) noopte De Waard bovendien zijn defen sie te wijzigen. Cees Ruis keerde uit de spits terug naar de positie van laatste man, terwijl René Kammenga als gelegenheids- voorstopper opereeerde. De ge wezen libero kreeg de taak toe bedeeld om de enig overgeble ven angel in de Viergever-briga de, Peter Knoop, uit te schake len. Kammenga kweet zich zo goed van zijn taak, dat Knoop het meest achter de gevaarlijk opkomende RCL-er diende aan te draven. Desondanks was het toch NSW dat het gevaarlijkst uit de start- bloken rolde. Met de wind in de rug creëerde de thuisclub zich de nodige kansen. Knoop plaatste de bal uit een vrije trap net naast het RCL-doel, Van Tricht miste even later precisie, terwijl Peter van der Heijden zich fraai over een knal van Van der Stel ont fermde. Na dat openingskwartier kreeg RCL echter steeds meer grip op het spel. Erik van Doese laar (schot) en Ben Heemskerk (vrije trap) vonden bij hun pogin gen reserve-doelman Leon Del der nog op hun weg. Tegen de rust geraakte het duel in het slop. Niets wees nog op een ruime ze ge van één van de twee kempha nen. Tijdens de thee hamerde De Waard er echter op dat de tijd voor RCL rijp was om toe te slaan. Dat ge beurde na de hervatting dan ook prompt. Een cornerbal van Hans Braat belandde in een kluwen van spelers op het hoofd van Cees Ruis, die het leder onhoud baar in het net deed zeilen: 0-1. In de vijfde minuut na de rust na men Hans Braat en Dick van der Bijl een optie op het doelpunt van de maand. Braat zette een paar man voor schut, lepelde de bal over de NSW-defensie heen, alwaar Van der Bijl klaarstond om het kleinood uit een halve draai ineens op de slof te nemen. De doelman had het nakijken: 0- 2. Die treffer velde het vonnis over de Hoekse Waard-bewoners. Dick van der Bijl kreeg als hangende spits alle ruimte om de aanvals- combinaties te verdelen, terwijl Van Doeselaar en Hans Braat zich daarin als uitstekende scha kels ontpopten. NSW restte niet veel anders dan lijdzaam toe te zien en hopen dat de schade be perkt zou blijven. In de 30ste minuut viste Van Doe selaar een door Van der Bijl ver lengde bal op en lepelde beke ken de 0-3 binnen. Een hard af standsschot van Van der Stel be tekende even later toch nog 1-3, maar in de 85ste minuut maakte Van Doeselaar aan alle onzeker heid een einde. De in de spelers bus door zijn favoriete muziek geinspireerde linksbuiten soleer de zich met enkele klutsballen fraai naar de 1-4. Op de valreep vloerde Delder nog Ben Heemskerk binnen het strapschopgebied, waardoor Pe ter Siera de eindstand vanaf de elf-meterstip op 1-5 mocht bepa len. Aanvoerder Dick van der Bijl was uiteraard in zijn nopjes: "Het seizoen is voor wat de rang lijst betreft verloren, maar als we zo blijven spelen kunnen we wel licht nog periodekampioen wor den". RUUD DOBBELAAR René Kammenga gaf als gelegen- heidsvoorstopper de gevaarlijke Peter Knoop het nakijken. (Foto Holvast) zete^ElDEN - Derdeklasser Katwijk 1 e( behaalde zaterdag een royale 4-0 1 ko zegé 0p MW'27. Een dikver- Vf diende overwinning van de Kat- wijkers, die gedurende negentig minuten tot de bodem gingen. Het wind voordeel leek Katwijk stt in de eerste helft niets op te leve- l"e) ren. Totdat Jaap Schaap plotse- ee ling van vijfentwintig meter doel lv®1' trof: 1-0. Even later maakte Wim •rd< Guyt 1 er uit een strafschop 2-0 rroj van in het tweede part liet Kat- !t; wijk de teugels even vieren, maar na een kwartier trok de ploeg het initiatief weer naar zich ^.u< toe. Uit een pass van Jaap "n Schaap scoorde de voor Jan van aai Duyn ingevallen Mart van der •*a: Plas 3-0. Opnieuw Jaap Schaap s d bepaalde de eindstand op 4-0. tO€ wOegstgeest injOegstgeest werd door Sportlust '46 ja, in de degradatiezorgen gedrukt N/ (2-0 nederlaag). Zaterdag werd d, duidelijk dat de formatie het nog Jn moeilijk gaat krijgen in de vierde klasse. Er viel geen systeem in het spel te bekennen, terwijl ook ae) de inzet te wensen overliet. De :n> ploeg had het aan keeper Cock df Bouwman te danken dat de sco- |sc re tot 2-0 bleef beperkt. Na een ce 1-0 ruststand had Oegstgeest wel ns pech dat een doelpunt van Frank Hogewoning om onduidelijke re- sja denen werd. afgekeurd. In de ie slotfase werd het nog 2-0. le KRV RIJNSBURG - Ook al had het duel met SSS aanvankelijk meer weg van een zoethou dertje, Rijnsburgse Boys moest zich toch nog even door een zuur appeltje heenbijten. Halverwege leek het bij een 3—0 tussenstand reeds lang bekeken, echter met de grootst mogelijke moeite handhaafden de Rijnsburgers zich met de benauwde 4-3 eindscore nog bij de laatste achtervolgers. Rob Gillissen bouwt de voorsprong van Rijnsburgse Boys op SSS uit. Hij scoort 2-0, maar de wedstrijd was nog lang niet beslist... (Foto Holvast) ADVERTENTIE Quick Boys en Heerjansdam doen nog mee in de jacht op Noord- wijk, waarin het maar moeilijk tot eendrachtig samenwerken komt. Met zaterdagmiddag bij voorbeeld weer de Katwijks— Rijnsburgse burenbotsing op het programma, is het ieder voor zich. Wie heeft nog de meeste kracht? RB demonstreerde die Fraai en gemakkelijk allemaal. 0, KRV heeft de rode lantaarn stevig m in handen. Tegen Woubrugge e- werd spits Gerard van Beelen en ïr daarmee KRV aan banden ge legd. In de eerste helft bepaalde Woubrugge het spelbeeld, terwijl h KRV na rust een licht overwich had. Verder dan een schot op de lat van Gerard van Beelen kwam de ploeg echter niet. René van der Kooy scoorde de enige Wou- brugge-goal. 5 cent Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Als.u ze vóór 8 mei opstuurt naar Mobil krijgt u 5 cent terug per liter diesel of benzine (tot een maximum van 300 liter). En u kunt meedoen aan de Mobil Vakantie wedstrijd, waarin u een reis t.w.v. f 2.500,- kunt winnen. Bij Mobil helpen wij u graag verder. ruim twee weken geleden op Nieuw Zuid, Quick Boys toonde de sterkte vorig weekeinde bij SSS (1—5 winst). Aan die uitslag kon RB zich optrekken en dat deed voor rust de graadmeter po sitief uitslaan. In de tweede rondgang stormden in een wilde bries echter alle Rijnsburgse krachten van Middelmors af. Nog zonder Paul van der Blom en Jack Manuputty, was er geen aanspeelpunt op het middenveld (gevormd door Arie van Dijk, Jan Hogewoning en Henk Mer- bis). Techniek en actie-radius was er voldoende, maar het drie manschap is te ongedurig om werkelijk lijnen uit te zetten. Het ene moment zijn er goede rushes en even speelse als bewonde- maar het eerder geschetse stukje onevenwichtigheid kwam de Rijnsburgers bijna nog duur te staan. Of de concentratie zoek was, of dat het aan de wind lag - SSS was na een kwartier in de tweede helft geheel terug in de race. Vjjf minuten na de hervat ting profiteerde Gert Vermaas van een mistrap van keeper Henk van Voorbergen, na een duidelijk misverstand met Johan de Kroon (3—1). In de dertiende minuut constateerde scheids rechter Meuleman tijdens een hoog voorzwaaiende vrije trap van Hans Veldhoen het vergrijp van Gillissen tegen Marcel Bree- man. Ruud in 't Veld voerde van af elf meter koelbloedig de span ning weer op: 3—2. renswaardige hoogstandjes. Daarna was RB-SSS niet zomaar NOORDWIJK - Het viel Noord- wijk zwaar om zich na negen weken voor eigen volk te pre senteren als de voornaamste kampioenskandidaat. Vier uit wedstrijden werden er in die tussenliggende periode afge werkt waarin liefst zeven pun ten aan het conto konden wor den toegevoegd. Zaterdag kwa men er tegen hekkesluiter PPSC opnieuw twee bij. En al viel de score in vergelijking met de vorige weken royaal uit (4-0), nog altijd is de formatie van Piet Buter op zoek naar de juiste vorm. Alleen de laatste twintig minuten liet de titelkan didaat iets van de klasse zien, in welk tijdsbestek de benauwde 1—0 voorsprong kon worden uit gebouwd tot de geflatteerde einduitslag. "Het was een slechte wedstrijd. We zijn wat zekerheden kwijt. We zullen ons ritme in de komende weken terug moeten vinden", al dus Buter, die de zwakke verto ning van zijn pupillen bovendien weet aan de slechte omstandig heden. De spelers hadden zicht baar moeite met de harde wind en het moeilijk bespeelbare veld. Noordwijk startte zonder de 'ze kerheden' Timo Gerlof (teenbles sure) en Siem van Beveren, die vanwege een meniscus waar- BADMINTON - De badmintonti- tels in de enkelspelen van de All- England kampioenschappen zijn gisteren in Londen terechtgeko men bij deelnemers uit China. Luan Jin zegevierde bij de he ren; Zhang Ailing bij de dames. SCHERMEN - Zaal Visser uit Am sterdam heeft gisteren in sport hal Overbosch in Den Haag twee schermtitels veroverd. De dame sequipe versloeg in de finale Zaal Kardolus met 9-5. Bij de he ren moest het Rijswijkse Te Wer- ve met 10-6 voor de Amsterdam mers buigen. DAMMEN - De 27-jarige Franse dammer Luc Guinard heeft gis teren in Parijs een sterk bezet open toernooi gewonnen. Oud- wereldkampioe Isar Koeper- man legde beslag op de tweede plek. schijnlijk voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Hun plaatsen werden ingenomen door Frans van der Veen en Al- bert Spaanderman, die zeker niet onderdeden voor hun teamgeno ten, maar geen snelheid in kon den brengen. Daardoor ver dwijnt ook het gevaar. Spelers als Geert Jan Bakker en Klaas Vink zijn levensgevaarlijk als de ploeg op volle toeren draait. Is de vaart eruit, dan zie je ze nauwe lijks. Tempo zat er zaterdag totaal niet in. Enerzijds omdat Noordwijk het spel niet kon maken, ander zijds was dit de verdienste van PPSC. De Schiedammers com penseerden hun gebrek aan kwa liteit met een grote inzet en lieten de Noordwijkers eenvoudig niet in hun spel komen. Verdedigend zat het goed in elkaar bij de be zoekers, aanvallend daarentegen kon de ploeg geen vuist maken. Alleen de behendige Carli wist af en toe door te dringen in de niet erg zekere Noordwijk-defensie, maar vond te weinig steun bij zijn medespelers om echt gevaar lijk te kunnen worden. Precies een half uur duurde het al vorens de beide keepers in actie moesten komen. Dortmundt kon nog net voorkomen dat een cor ner van Carli ineens tussen de palen verdween, zijn collega Spierings aan de andere kant kon dit niet. Vlak voor de Schie- damse doelman de pass van John Marijt kon onderscheppen tikte Klaas Vink het leer aan en met een fraaie lob verdween de bal in het doel: 1-0. Nadat Frans van der Veen een rijt over de voor zijn doel staande Dortmundt maar zag de bal net over verdwijnen en een keiharde uithaal van Husselman belandde in de handen van Dortmundt. Het Schiedamse offensief hield aan, maar juist toen de gelijkma ker in de lucht hing sloeg Noord wijk toe. Eén snelle uitval in de vijfentwintigste minuut bleek voldoende. John Marijt leverde vanaf rechts de voorzet waaruit Jos Smits met het hoofd de 2-0 liet aantekenen. Nadat Carli nog met een scherp schot de binnenkant paal had ge troffen liet Noordwijk eindelijk goed voetbal zien. De buit was binnen, er kon aan het publiek gedacht worden. Met Jan Willem Bogers als de motor werd de aan- valsmachine in werking gesteld. René van Hensbergen werd als extra aanvaller ingezet voor Spaanderman en hij was nog geen minuut in het veld toen hij een voorzet van Geert Jan Bak ker al bekeken in de touwen knikte: 3-0. Vijf minuten later maakte Klaas Vink er 4-0 van. Een fraaie duike ling over het been van De Nijs werd door de scheidsrechter be loond en Vink zelf voltrok vanaf elf meter het vonnis. Niet alleen werden de Schiedam mers door dit resultaat met lege handen naar huis gestuurd, maar bovendien had Noordwijk voor de vierde achtereenvolgende keer de 'nul' vastgehouden. "En dat betekent toch dat we goed georganiseerd bezig zijn", aldus Piet Buter. PETER VAN LEEUWEN even later worden die abrupt af gebroken en wordt de bal ingele verd bij SSS, dat bij èen 2-0 ach terstand alle energie spaarde om na rust wellicht iets terug te doen maar door de 3—0 vroegtijdig tot overgave leek gedwongen. Betrekkelijk eenvoudig kon Rijns burgse Boys voor rust ruim af stand nemen. Na een vlakke ope ningsfase met drie blessure-be handelingen van de door Wim Driebergen stevig aangepakte Ab Huisman (die trouwens onbe straft zijn gram haalde op Drie bergen en Martin Toet), volleyde Marcel van der Blom in de 23ste minuut wonderschoon 1-0 in. Vijf minuten later be diende Driebergen na gebrekkig uitverdedigen van de regelmatig haperende SSS-verdediging Rob Gillissen, die de 2-0 eenvoudig niet kon missen. Vlak voor rust kwam pas de volgende kans en was het direct weer raak. Gillis sen spurtte langs zijlijn en ach terlijn Leo van der Veer 'er vier kant uit' en stelde Marcel van der Blom in de gelegenheid 3-0 langs doelman Gert Bons te plaatsen. meer een zoethoudertje, maar mocht iedereen zich vergapen aan de thuisclub die zichzelf niet meer was en een SSS dat zowaar nog in zichzelf mocht geloven. Door Marcel van der Blom in te ruilen tegen Leo van Egmond (hij werd linksback, De Kroon en Merbis schoven een linie op) zou het evenwicht halverwege de tweede helft pas terugkeren. Van Voorbergen graaide eerst nog eens mis bij een lange, dwarre lende haal van Van der Veer (Huisman kon net niet profite ren) voordat ook RB, op de rech terflank opgezweept door Martin Toet weer eens aan aanvallen mocht gaan denken. Na ruim een half uur bevrijdde RB zich. Een schot van Gillissen werd nog door de paal gekeerd, maar Ton Arroyo tikte, voor het oog onbeholpen, de beslissende 4-2 binnen. Waarmee de winst veilig was, hoewel Huisman vyf minuten voor het einde ook deze marge nog op de helling zette door een inzet van Veldhoen met zijn buik tot 4-3 om te buigen. Dieper gleed RB echter niet meer. GERARD HAVERKAMP (Foto Holvast) MAASSLUIS - Kansloos voor promotie is FC Lisse nog niet, maar de 2-0 nederlaag die de ploeg van trainer Harry Talsma van Excelsior Maas sluis te verwerken kreeg, maakte de toekomst wel wat somberder. FC Lisse ging overigens volkomen verdiend onderuit. Voor de nederlaag waren na afloop wel wat excuses aan te voeren. Zo ontbraken Rob Suttorp, Sjoerd Boot en Jan van Slooten in de Lissese ploeg. De inval lers werkten weliswaar hard, maar konden de gevestigde krachten toch niet doen vergeten. Gedurende een belangrijk deel van de strijd moest FC Lisse zijn meerde re erkennen in Excelsior, dat over een jonge beweeglijke ploeg be schikt. In de eerste helft kon de ploeg het redelijk bijbenen, maar na de pauze moest FC Lisse afbaken. Het was vooral aan Nico Groeneweg te danken dat de nederlaag uiteinde lijk tot 2-0 beperkt bleef. Diverse malen doken er spelers van Excelsior voor hem op, maar telkens weer slaagde de doelman erin om het gevaar een halt toe te roepen. Waar de thuisclub diverse keren voor het doel van FC Lisse opdook, slaagde FC Lisse er nauwelijks in om gevaar te stichten in het strafschopgebied van Excelsior. Het gemis van spelers als Van Slooten. Boot en Suttorp was in dit opzicht duidelijk merkbaar Toch hield FC Lisse lange tijd uitzicht op een eventele deling. De ploeg kreeg zelfs, juist op het moment dat Excelsior scoorde, enige greep op de wedstrijd. Toen de thuisploeg nog in dezelfde minuut 2-0 maakte, was het gedaan met FC Lisse. Via Ruud Bröring (hij raakte de paal) kwamen de Lissenaars hierna nog wel dicht bij de 2-1, die uiteindelijk evenwel niet op het bord kwam. unieke kopkans onbenut had ge- /pgp Oilick BoVS laten kregen de spelers een o V J kwartier de tijd om te overden- ADVERTENTIE ken wat nu eigenlijk het verschil tussen kop en staart was. PPSC was tot de conclusie geko men dat dit verschil slechts op papier te zien was geweest en startte het tweede bedrijf fu rieus. De lange middenvelder De Rouw werd in de spits gepos teerd en voordat Noordwijk zich hierop had ingesteld was de ploeg al enkele keren door het oog van de naald gekropen. Carli schoot via de voet van John Ma- KATWIJK - Quick Boys won za terdagmiddag in een vriend schappelijk duel met 2-0 van Feyenoord 2. Martin van der Plas opende kort voor rust de score. Na rust domineerde Feyenoord, maar Frank van der Kley leidde met een lange rush de definitieve nederlaag van zijn toekomsitge club in. Mart van der Plas rondde de aanval af. Theo Guyt stopte kort voor het einde een straf schop van Henk Duut. Bewaar uw Mobil Kassabonnen. Behalve 5 cent korting per liter diesel of benzine kunt u daarmee een reis naar een zonnig vakantieland winnen t.w v. f 2 500,- Dit moet u doen: Omschrijf in 20 woorden waarom u bij voorkeur Mobil tankt. Stuur dat mét de kassabonnen op naar Mobil Oil BVLente-Aktie, Postbus 1131, 3000 BC Rotterdam Vóór 8 mei Bij Mobil helpen wij u graag verder 2.500,

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 15