Docos naast Teylingen aan kop 50 T ASCopnieuV punt kwijt Rugbyteam maakt machteloze indruk Ruime nederlaag jeugd Roodenburg rl Herstel Alkmania tekent zich af KRV maakt geen fout LDWS en Foreholte op winst Giessen op dreef in toernooi BC Leiden Weer zege voor Lendl LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie boekte Quick Boys een ver rassende 4-0 overwinning op Roodenburg. Voor Katwijk en FC Lisse breken moeilijke tijden aan. FC Lisse haalde dan weliswaar een punt binnen tegen VUC, maar verkeert nog steeds in degradatie gevaar. Kat wijk ging kansloos onderuit tegen Quick. Quick Boys - Roodenburg 4-0 Hoewel de Kooiclub een stuk beter presteerde dan vorige week, ging de ploeg met ruime cijfers onderuit tegen een sterk spelend Quick Boys. De Katwijkers kwamen al na vijf minuten dankzij een doelpunt van Arend v.d.Oever op voorsprong. Roodenburg vocht hierna goed terug, maar miste een tikkeltje geluk; Koos Siera raakte de lat, terwijl Marcel van der Burg zijn kopbal van de lijn zag gekeerd. Opnieuw op een gunstig moment, vlak voor rust, kwam de thuisclub via Marco van der Plas op 2-0. In de tweede helft kreeg Roodenburg de kans om de achter stand te halveren. Marcel van der Burg schoot de bal uit een strafschop echter in de duinen, inplaats van in het doel. Nadat Floor van Duin onderuit was gehaald, schoot Cor van Duivenbode een penalty even later wel binnen: 3-0. Marco van der Plas, op aangeven van Floor van Duin, bepaalde de eindstand op 4-0. Katwijk had weinig in te brengen tegen een ontketend Quick. De ploeg werd regelmatig naar een 5-0 nederlaag gespeeld. De Katwijkers heb ben de rode lantaarn nu stevig in handen. FC Lisse behaalde een verdienstelijk gelijkspel tegen VUC (0-0), maar het vertoonde spel gaf niet echt veel hoop voor de toekomst. MAANDAG 28 MAART ASC-er Rob Paardekoper jaagt op de bal die door VNL-gelederen circuleert. ASC moest achterlaten. LEIDEN - ASC heeft opnieuw een kostbaar punt verspeeld in de overgangsklasse van de afde ling Leiden. VNL hield de Oegst- geestse ploeg op 2-2. KRV maak te tegen Leidse Boys geen fout: 3-1. Stompwijkse Boys-Kickers werd afgelast. In de eerste klasse handhaafde Warmunda zijn on geslagen status met een 4-2 zege op Oranje Groen. MMO bleef vol gen door een 4-0 overwinning op het puntloze Unitas. VNA pakte weer wel een puntje: 1-1 tegen ZLC. VNL - ASC 2-2 Na een aanvankelijk van beide zij den wat aarzelend begin, waren het toch de gasten die de eerste kansen wisten te creèren. Theo jman: ian toe derdor] geruim titeitsc aan ge traal s1 Langerhorst kwam bij een daatste snelle rood-zwarte aanvallen stekla: stelling en rondde bekwaam terdag 0-1. uitstel Ook in de tweede helft deelde AlNuma aanvankelijk de lakens uit. Torust n Wout Bergers 0-2 voor zijn relcomb: ning nam, leek ASC in veil heid. VNL dacht hier andorige i over. In de 75ste minuut zag Igereis ter Gijsman zijn kans schoburgs voor 1-2. Een duidelijk aangesje le gen ASC moest vervolgens o, nog de gelijkmaker toestaan, o- op naam kwam van Hans v y| r Weeren. Lll4 KRV - Leidse Boys 3-1 KRV's trainer Theo Balkhov< kan tevreden zijn wat de uitsir^É* betreft, maar het heeft de Katw^ kers beslist niet tegen gezete,EIDl Ivan Hermans opende na et beh; kwartier de score 1-0, terwijl ko zegé voor de doel wisseling Jaap vj dier de Eijkel er zelfs 2-0 van maakt vvijl Ook in de tweede helft biet min KRV beslist sterker, maar tal vó Het aanvallen strandden op de stt in d verdedigende gasten. Willei ren Dullemond vond nog wel ee ling gaatje: 3-0. Leidse Boys wei trol daarna wel sterker maar verdt Gu dan een treffer van Marcel Groi var nendijk kwam men toch niet: I wij 1. ma LEIDEN - De nivellering slaat in de zondagvierdeklasse A steeds verder toe. Koploper Teylingen kreeg met 0-1 klop van Alkmania en moet nu het winnende Docos weer als lijstaanvoerder naast zich dulden. Onderin wonnen zowel LDWS als Foreholte. Teijlingen-Alkmania 0-1 De onnauwkeurig en ietwat gela ten spelende koploper werd af getroefd door de inzet van Alk mania. Voor de rust stelde Tey lingen doelman Peter Muller met enkele schoten zonder resultaat op de proef. In de 42ste minuut leidde een defensiefout tot een vrije trap van Bollen, die door Ed Muller in de rebound werd ver zilverd: 0-1. Na de thee kwam het technisch verzorgder spelende Teylingen nog maar nauwelijks tot kansen. Doelman Leo Dols had daarentegen op de tegensto ten van Alkmania nog heel wat te doen. LEIDEN Luc van Wanrooy van badmintonvereniging Drop Shot heeft op het toernooi van BC Lei den zijn positie op de ranglijst' van het regiocircuit verbeterd. In de finale van het B-toernooi ver sloeg hij de Alphenaar Henk Wieten (Flair). Daarmee had hij zijn revanche voor de verloren fi nale om het districskampioen- schap van Zuid Holland en ver gaarde daarmee ongetwijfeld voldoende punten om hoger te klimmen op de circuitlijst, waar op de resultaten van de circa twintig toernooien in het Zuid hollandse district worden verza meld. De uiteindelijk hoogst ge- klasseerden komen tegen elkaar uit in een eindronde, te vergelij ken met het matchtoernooi in het regionale tenniswereldje. Het is voor het eerste jaar dat dit re giocircuit wordt afgewerkt. BC Leiden trok zaterdag zo'n 100 B- en C-klasserd naar de Vijf Meihal. De Leidse aandacht ves tigde zich op BC Leiden-jeugdlid Steven Giessen die in de C-klas- se drie finaleplaatsen bereikte. In het herenenkelspel verloor hij van René Wieten (Flair), maar sloeg zich met Nora de Koning (gemengd dubbel) en René Op dam (herendubbel) wel met suc ces door de finale. Ook Bram Se- gijn behaalde een finale-plaats. In het B-herendubbel moest hij met Erwin Heesemans aan zijn zijde uiteindelijk zijn meerdere erkennen in het tweespan Luc van Wanrooy/Leon van Kem- pem. Randstad Sport-Concordia Hille- gom 1-1 Met name in de eerste helft kreeg Randstad legio mogelijkheden op een ruime voorsprong, maar keeper Paul Poos bleek steeds een te grote sta in de weg. Wel zette Frans Filippo in de 12de mi nuut, na een misser van Peter de Bruin, twee man op het verkeer de been en tekende hij met een droge knal 1-0 aan. Zeven minu ten voor de rust maakte De Bruin zijn fout goed door een cornerbal van Jos Warmerdam achter goalie Arend van den Oe ver te koppen: 1-1. In de tweede helft hielden beide teams elkaar in evenwicht, totdat Randstad in de slotfase tevergeefs sterk kwam opzetten. Arbiter Ebben floot een opvallend goede wed strijd. Meerburg-AItior 1-4 Meerburg had een groot deel van het duel een licht initiatief, maar kon geen vuist maken. De tegen stoten van Altior waren des te ge vaarlijker. Voor de rust leidde dat al tot de 0-1 van Oostdam en de 0-2 via Baader. Toen in de 60s- te minuut Baader de 0-3 aante kende leek de strijd gestreden. Ger Straathof schoot kort daarop evenwel tegen de paal, terwijl Pieter van der Meer in de 75ste minuut een voorzet van Piet de Koning afrondde: 1-3. Frans de Boer bezorgde Altior vlak voor tijd alsnog een ruime zege: 1-4. Hillegom-LDWS 0-1 LDWS legde de basis voor de zege via een sterk gespeelde eerste helft. Nadat Bart van der Weij- den en Ger de Roode het vizier net niet scherp genoeg hadden staan, trof Van der Weijden in de 40ste minuut na missen van Ruud van Lierop wel de roos: 0- 1. Na de thee werd het duel rom meliger. Wil Akerboom schoot nog tegen de paal, terwijl aan de andere kant Hans Lubbe een bal op de lijn zag gekeerd. Van Nispen-Foreholte 1-3 De thuisclub had weinig tegen het Voorhoutse offensief in te bren gen. Na 2 minuten kende Max Bleijswijk een prima binnenko- mertje, toen hij een bal van Piet Ruigrok achter de uitgegleden keeper Peter van Eeden in het doel kopte: 0-1. In de 20ste mi nuut had Van Nispen succes met een tegenstoot. Op aangeven van Henk van Maris kopte John van Eeden de 1-1 binnen. In de loop van de tweede helft zette Fore holte met John van Dijk als uit blinker de wedstrijd naar de hand. Max Bleijswijk (scrimma ge) en Piet Ruigrok (na een fraaie combinatie tussen Loek van Kesteren en Fred Arroyo) benut ten twee van de talrijke kansen: 1-3. DOCOS-ROAC '79 2-0 In de eerste helft trok Docos reeds aan de touwtjes, maar de tegen stoten van ROAC waren niet van dreiging ontbloot. Leo Ne- derpel en John Haastrecht dien den reeds na korte tijd het veld te verlaten. Het duo botste niet zachtzinnig met de beide hoofden tegen elkaar op. Na 38 minuten kopte Ron Hoogeboom uit een vrije trap van Sjaak van Leeuwen de 1-0 binnen. ROAC kwam na de rust opzetten, maar vlak voor tijd zorgde Rob Aniba voor de bevrijdende 2-0. VTL-ODB 2-0 Een regelmatige zege van VTL te gen het verdedigend ingestelde ODB. In de rustige eerste helft zag Steef Pattiapon een handige lobbal net over de lat gaan. Een kwartier na rust schoot Pattia pon op aangeven van Flip Louw- rier hard in. De keeper kon het schot keren, maar Marco van Dam scoorde alsnog: 1-0. Vijftien minuten later rondde Pattiapon een solo zelf af: 2-0. RAVA-SJZ 2-1 SJZ deed niet voor de koploper on der en nam voor de rust via een door Cor van Tongeren fraai in het doel geplaatste bal de lei ding: 0-1. Kort na de thee diende de door een botsing met een on besuisde RAVA-speler gebles seerd geraakte keeper Ron van Deth het veld te verlaten. Wim Bos nam zijn plaats in, maar ook hij liep een blessure op. Op dat moment sloeg RAVA via Jansen toe: 1-1. Omdat ook Erik Hoen- son het veld al geblesseerd had verlaten moest SJZ met tien man verder. Voor de thuisclub was het toen niet moeilijk meer om via een kopbal van Van Lieshout de winst binnen te slepen: 2-1. Alphen-SVLV 3-2 SVLV had in dit levendige duel het betere van het spel, maar vrouwe Fortuna stond niet aan Voor- schoter-zijde. In de 15de minuut werd laatste man Loek Helder VOLLEYBAL Het Nederlandse volleybalteam is het toernooi om de Lentebeker voor heren, dat in Finland wordt gehouden, giste ren met een overwinning begon nen. Nederland won in Hymeen- linna met 3-1 (11-15, 15-6, 15-1 en 15-7) van de Finse jeugdploeg. Het damesvolleybalteam won in het Engelse Bath met 3-1 (15-7, 15-13, 10-15 en 15-8) van Zwitser land. MOTORCROSS - De Belg Eric Ge- boers heeft gisteren met over macht de Grote Prijs van Neder land op zijn naam geschreven. Hij won in Best beide manches. De Belg leidt ook in het klasse ment om het wereldkampioen schap 125cc. Koos Bavelaar van VTL (r) heeft de bot op de slof genomen. De ODB-speler poogt nog bijtijds te bukken, terwijl de op snelheid liggende Henk van Berkel de gang van het leder nauwlettend volgt. (F H i tl door Tom de Jong op snelheid geklopt: 1-0. Vier minuten later knalde Hans van Gils de gelijk maker binnen: 1-1. SVLV kreeg daarna volop kansen, maar doel man Prook hield zijn doel goed schoon. In de 65ste minuut on derschepte De Jong de bal en was het alsnog 2-1. Piet Douwes zorgde al snel, op goed voorbe reiden van invaller Peter van de Berg, voor 2-2. In de 35ste mi nuut kreeg Van Eijk alle ruimte om aan te leggen, hetgeen Al phen de winst bracht: 3-2. Vollebregts zeilen toch samen DEN HAAG (ANP) - Erik en Sjoerd Vollebregt varen de komende twee zeilseizoenen tóch weer samen in de Flying DutchmanMasse. De tweeling uit Warmond zag aanvankelijk geen mogelijkheden om hun samenwerking in deze Olympische boot voort te zetten. Erik Vollebregt liet twee weken geleden weten aan zijn werk voor rang te geven. Sjoerd Vollebregt ging vervolgens op zoek naar een nieuwe partner. Eind vorige week kon hij die pogingen staken. Volgens de chef d'equipe van de Olympische kernploeg, André Dupon, werd op het laatste moment toch een oplossing gevonden voor de samenwerking van het Warmondse duo. Erik en Sjoerd Vollebregt zijn dex naamste kandidaten van de Nederlandse FD-vloot voor deelneming o 1984 bij Long Beach. VNA - ZLC 1-1 plc ZLC kwam in het kansarme du< tof door Afing van Es aan de leidin Sc toen de VNA defensie even aai Dv zeiend optrad, 0-1. Trainer Ja pi Fakkel die de mannen tijdens d be pauze een morele injectie toe diende, vandaar na de thee eeOe veel meer gemotiveerd VNA Drie minuten na de hervattinP®" resulteerde dat in de 1-1 van Jai Honsbeek. Ook daarna gaf VN/ uitstekend partij en wisten di a gastheren toch weer een pun binnen te halen. MMO - Unitas 4-0 Jj De thuisclub meende het dit kee: op een "oi^de slof en een schoen' af te kunnen. MMO kwam aan de leiding toen men in de Leidse 1 achterhoede wat al te gemakke lijk over het opkomen van Hans 1 Disseldorp dacht, die dan ook vrij gemakkelijk 1-0 scoorde. Na de thee sprak de betere conditie van de mannen uit Hoogmade t/ een duidelijk woordje mee. Jo- han Vaneman zorgde voor 2-0, K waarna in de 25ste minuut Siem van Leeuwen er 3-0 van maakte. Tot slot bracht Paul van der Geest de eindstand op 4-0. Warmunda - Oranje Groen 4-2 Het begin was voor de thuisclub bijzonder onfortuinlijk. Immers, al bij de eerste Leidse aanval pas seerde Warmunda's laatste man Frans Beukelsdijk zijn eigen doelman: 0-1. Nog voor de pauze had Hans Oostdam met een fraaie kopbal de partijen echter - al weer op gelijke voet gebracht: 1-1. Na de thee een sterk aanvallend Warmunda, dat door Jan War merdam op 2-1 kwam, terwijl Hans Oostdam er 3-1 van maak te. Erik Molenaar tekende Johan de Ridder bepaalde uit en straf schop de eindstand op 4-2. MILAAN Ivan Lendl heeft na een mindere periode de succesreeks weer opgepakt. In Milaan won de 23-jarige Tsjechoslowaak het Grand Prix-toernooi en verdien de daarmee een bedrag van 70.000 dollar (bijna 200.000 gul den). Makkelijk ging het alle maal niet. In de halve finales had Lendl al drie sets nodig gehad te gen de Amerikaan Chip Hooper (6-7 7—5 6—2) en in de eindstrijd bood de Zuidafrikaan Kevin Curren felle tegenstand. Na twee en een half uur mocht Lendl zich uiteindelijk de winnaar noemen. De setstanden waren 5—7 6—3 7-6. De Amerikaanse Martina Navrati- lova toonde zich gisteren in de fi nale van het damestennistoer nooi in New York weer onge naakbaar tegen haar landgenote Chris Lloyd-Evert, die slechts twee gaines kon winnen: 2—6 0-6. HILVERSUM (GPD) - Het Nederlands rugby-vijftiental heeft zaterdag tijdens de vriendschappelijke interland tegen Denemarken verzuimd iets aan het zelf vertrouwen te doen, dat na de bescha mende nederlaag in het duel met Spanje (3-32) een flinke knauw moet hebben ge kregen. Oranje versloeg de zwakke De nen weliswaar met 25-3, maar die over winning kon zelfs de meest verstokte chauvinist niet als een revanche aan merken. Daarvoor ontbrak ten ene male de overtuiging bij de nationale ploeg, die gezien haar vele balbezit wel het dubbele aantal punten had moeten sco- ren. In vergelijking met de wedstrijd tegen Spanje had bondscoach Denis Power zijn selectie op meerdere plaatsen ver anderd dan wel omgezet. Zo vervingen Fred Duquesnoy en Wim Stoffers res pectievelijk Andre Marcker en Erik Hengeveld, die wegens werkzaamheden niet inzetbaar waren. En dan was er natuurlijk ook nog de affai re Michel van der Loos. Het Haagse en fant terrible raakte twee weken terug na de Spaanse winst in ernstig conflict met bondsbestuurder Leen van Oosten tij dens de officiële receptie. Er ontstond allereerst een woordenwisseling, waar na Van der Loos handtastelijk werd en Van Oosten een blauw oog sloeg. Het bondsbestuur greep onmiddellijk in en sloot de HRC-speler maar liefst twaalf maanden uit voor de nationale selectie. Van-der Loos gaat daartegen vrijwel zeker in beroep - hij heeft tot eind volgende week de tijd om dat te doen - omdat hij van mening is dat zijn niet vlekkeloze verleden een belangrij ke rol heeft gespeeld bij de besluitvor ming. Hoe dan ook, oefenmeester Po wer verklaarde volledig achter de zware schorsing te staan, ofschoon de Brit zo doende wel een van zijn betere pionnen zal moeten missen. Of de uiterst ervaren Van der Loos zater dag een positieve bijdrage had kunnen leveren aan de niveauloze ontmoeting, die ter ere van de 50 jaar bestaande rug bybond werd afgewerkt, is echter nog maar de vraag. Het jubileumduel adem de een even trieste sfeer uit als de omge ving op het Hilversumse sportpark, waar zich een handjevol dappere toe schouwers had verzameld. De Denen konden in dat opzicht geen verwijten worden gemaakt. Ze waren dit seizoen nog niet eerder binnen het veld geweest en hadden bovendien een busreis van maar liefst zestien uur achter de rug. Dat typeert de netelige financiële positie van het rugby in Denemarken, waar slechts 19 clubs en 1500 spelers zijn. De bond aldaar heeft niet eens genoeg geld meer om de nationale ploeg in de C-pou- le te laten uitkomen. De overwinning van Nederland, dat de drie voorafgaan de duels achtereenvolgens met 62-0, 50- 3 en 3-12 in zijn voordeel had beslist, stond dus bij voorbaat vast. Alleen de manier waarop viel bitter tegen. Hoewel de sterk tackelende gasten zich beperkten tot stug verdedigen, liet Oranje een machteloze indruk achter. Vooral tijdens de tweede helft, die in ging met een 18-3 voorsprong, boekten de Nederlanders nauwelijks terrein winst. Balverlies bij de aanvalsopzet was schering en inslag, waardoor het enorme veldoverwicht veel te gering in de eindscore tot uitdrukking kwam. De opmerking die RCH-er Henny Vermeu len na afloop plaatste, was wat dat be treft een aardige illustratie: „Ach, we zijn weer even van de straat geweest". LEIDEN - Het damesvoetbalteam van Alkmania herstelde zich goed van de nederlaag van vori ge week tegen DRZ. In Nootdorp won de ploeg uit Oude Wetering met 0-3 van RKDEO, wat toch weer hoop geeft op een goed slot van het tot nog toe teleurstellend verlopen seizoen. Alkmania was in de strijd met RKDEO oppermachtig. Coby van Tricht kreeg in het Alkma- nia-doel geen gevaarlijk schot te verwerken, wat van de Noot- dorpse keepster bepaald niet ge zegd kon worden. Vooral Ria de Jong had het dit keer op haar heupen. De international teken de voor alle goals van Alkmania. Het veldoverwicht van de ex- landskampioen resulteerde in de eerste helft slechts in één treffer. Na rust werd het 0-2 uit een scrimmagesituatie en 0—3 nadat Ria de Jong op aangeven van Els Schoon de bal een laatste tikje had gegeven. Zaterdag gingen er geen wedstrij den door in de afdeling Leiden. Op zondag werden echter in de eerste klasse drie wedstrijden ge speeld. SJZ liet een punt liggen bij UDO, dat door toedoen van Cora van der Reijden en Lies van der Mark in de eerste helft tot twee keer toe een voorsprong nam. Tussen deze goals in ant woordde Yvonne van Wieringen voor SJZ, dat Jolanda Overbeek en Patricia Laken miste. Tien mi nuten voor het einde bracht Yvonne van Wieringen de 2-2 eindstand op het scorebord. De beide ploegen waren praktisch even sterk, waardoor iedereen met deze uitslag vrede kon heb ben. Randstad Sport deelde in Voor schoten de punten met Kicker- s'69. Het team uit Leimuiden deelde in de eerste rondgang de lakens uit. De ploeg was net even feller dan die van Randstad Sport en kwam door een afstand schot van Emmy van Stein ver diend op voorsprong. In de twee de helft waren de rollen omge draaid. Toen had de thuisclub het initiatief, wat vrij snel resul teerde in de gelijkmaker van Ka rin Dockhorn. Hoewel Randstad Sport vervolgens bleef aanval len, slaagde de ploeg er niet in nog meer kansen te benutten. Iduna kende in de uitwedstrijd te gen FC Lisse een flitsende start. Binnen een kwartier werd de bal drie keer in het Lisser doel gede poneerd. Achtereenvolgens Mar leen Trouw, Angela Hoekstra en opnieuw Marleen Trouw waren de schutters. Omdat echter José Kortekaas voor FC Lisse twee keer tegenscoorde uit een penal ty werd het nog knap spannend. Met name in de tweede helft drong FC Lisse aan. Anita de Bakker en Simone Warmerdam verschenen oog in oog met de Iduna-keepster, maar waren te verbouwereerd om te scoren. Tien minuten voor tijd maakte Hennie Verzaal er 2-4 van, wat de beslissing in dit duel beteken de.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14