r Roodenburg zet klok terug bij Papendrecht yiigdmium: wat ie van haalt, is lekker Lisse schiet uit slof: 5-3 UVS: met dank aan de arbiter WSB zet opvallende inhaalrace voort: 2-1 pikkers vieren zege bij SEW uitbundig Verrassende Leidse winst: 1-3 Blauw Zwart: punt kwijt [n streekderby tegen SJC MAAR\NDAG 28 MAART 1983 n Delaf Van d C/ t/ :hter: H ele kaa 5BIXW0UD - Omdat dat watje ver haalt het lekkerst schijnt te zijn, vierde Lugdunum overwinning (0-1) op SEW alsof het kampioenschap in de eerste klasse was binnen- (0-0). ihaald. Dankzij een doeltreffende uithaal van Henry van der Weijden 'vond' Lugdu- Scheiym ergens tussen Hoorn en Enkhuizen de twee punten, die werden gekoesterd als een JJ°enWD^juist ondekte schat. Die lag overigens voor het oprapen in Nibbixwoud, waar de trots les) in het dorp bij vlagen van de mat werd gespeeld door de vreemdelingen uit de grote .ad. Sport armee niet gezegd wil zijn dat lokale vereniging de buit zó- nar uit handen gaf. Nee, de dor- elingen gingen in de strijd tot et uiterste, maar kwamen voet- alkwaliteit te kort tegen Lugdu- ptrmAim, dat gisteren weer eens zo'n I Wag had waarop de ploeg bijna L -®-lles kan. De kikkers hebben de latste weken wel meer van die agen. En nog toevallig steeds p zondag ook. Het leverde de Iloeg uit de laatste vier wedstrij- len zeven punten én een mid- lenmootpositie op. e ideeën die ik in het begin van iet seizoen had, komen nu uit", vas Wim Eilander na afloop op- [elucht. "Ik ben dik tevreden net deze punten, al denk ik dat ve de wedstrijd eerder hadden noeten beslissen. Ik de slotfase field ik m'n hart vast", 'en ingrijpelijk, want Lugdunum ver- ïdskanel in die laatste minuten regel- i beknatig in de fouten, die de ploeg ïn hook aan het begin van het sei- htingoen maakte. Waar de formatie eschón den vreemde' gedurende het idiorgehele eerste en een belangrijk recedeel van het tweede part het juis- orgdte pad had bewandeld, raakte de ng nploeg in de slotfase het spoor bij- s. Haster. aarddeen in verdedigend opzicht, op Plotseling trapten er weer spe lers pardoes over de bal, werd er in het centrum onvoldoende ge- el n;dekt en staken irritaties de kop ,fsch°P- In de hand gewerkt door [^^scheidsrechter De Graaff, die de i tac]on*moe^n£ bussen stad en dorp i. Bn 3aye. niet in de hand had. Zo verzuim de de arbiter om SEW-doelman Van Horst uit het veld te sturen, nadat hij onbesuisd, mét twee benen naar voren, op Rinus van Es was ingesprongen. De naam van de keeper werd zelfs niet in het boekje van de arbiter geno teerd. Door zijn tolerante optreden ver leende de spelleider de voetbal lers uit Nibbixwoud een vrijbrief om in het laatste kwartier alle re gisters open te gooien. De ploeg gaf er de voorkeur aan om achter de rug van de scheidsrechter al lerlei geniepigheden uit te halen. Zo diende Maurits Overkleeft Robert de Roo een elleboog stoot toe op het moment dat De Graaff het spel volgde. Omdat de man nu eenmaal geen ogen in zfin rug heeft, ging Overkleeft vrijuit. Het pleit overigens voor De Roo dat hij niet inging op de intimidaties van Overkleeft. Dat die 0-1 heel belangrijk was voor Lugdunum, besefte ook Wim Oppelaar. Na een kopbal van Sjaak Mol redde de aanvoer der zijn ploeg door de bal van de lijn te koppen. Tegenover het chaotische laatste kwartier stond een veel langere periode van goed voetbal. Van Lugdunum-kant wel te verstaan. De Leidenaars kenden een prima start, vielen daarna iets terug, maar pakten geruime tijd voor rust de goede draad weer op. Met Henry van der Weijden en Daan Kooimans als voortrekkers, werd de thuisclub op het toch zo vertrouwde veld zoekgespeeld. Robert de Roo, Daan Kooimans en Henry van der Weijden waren dicht bij de openingsgoal, die laatstgenoemde na een combina tie met Kooimans, vijf minuten voor rust op zijn naam bracht. Terecht hechtte de Kikkerpolder- ploeg niet al te veel waarde aan de voordelige marge van één goal. Lugdunum bleef vrijuit spelen en probeerde zo snel mo gelijk een tweede doelpunt te maken. Aan de rechterkant toon de Robert de Roo zich de nieuwsgierigste Leidse ondek- ker. Met een tomeloze inzet brak de middenvelder geregeld tot het strafschobgebied door. Tot de 'zestien' verliepen de Leidse combinaties vlekkeloos, maar eenmaal voor het doel van Van Horst misten Van der Weijden, Van Es en Kooimans scherpte. Desondanks leek Lugdunum zonder moeite het eindsignaal te halen. Totdat de ploeg plotseling in oude fouten verviel. Lugdunum werd in de kraag gepakt, op eigen helft vastgezet en vervolgens over spoeld met hoge voorzetten. Via uitstekende acties van Sjardijn kwamen de Leidenaars zelfs in die benauwde slotfase dicht bij een tweede doelpunt. Zo ver kwam het niet, maar er was bij bij Lugdunum niemand die daar om maalde. FRED SEGAAR PAPENDRECHT - De klok werd gisteren een uur vooruit gezet, maar Roodenburg ging terug in de tijd. Met de even verrassende als verdiende 3-1 winst bij eerste klasse koploper Papendrecht pakte het jonge team uit Leiden Noord de draad weer op, die aan het begin van de lopende v o e t b a 1 j a a r /a n g zo plotseling afbrak. Bijna even gemakkelijk voetballend als in de eerste vijf gewonnen wedstrijden van dit seizoen, maakten de jonkies van trainer Mouter zich in de tweede helft los van de opponent, tegen wie het vorig jaar allemaal mis was gegaan. Frans Sjardijn - uitstekende actiei (Foto Holva: WASSENAAR Blauw Zwart is een overwinning op Lenig en Snel in het laatste half uur ont glipt. De Hagenaars deden daar in een 2-0 achterstand teniet: 2-2. Frank Voorham zette Blauw Zwart kort voor rust op 1-0. Nadat Ruud Timmer na de doelwisse- ling eerst twee doelrijpe kansen onbenut liet maar wel Nieuw- poort goed irf stelling bracht (2-0), leek de buit binnen. Ech ter, na mistasten van doelman Karei Verhart zorgde Noorde loos spoedig voor aansluiting. En enkele minuten voor tijd dacht Ger Smit met een overtreding in het strafschopgebied de zege te kunnen redden, toen Richard van de Hoek had kunnen door breken omdat Martin Hoogen- boom en Frank Karrmans elkaar in de weg liepen. Bert Rog kogel de de strafschop keihard binnen: 2-2. Uitgerekend Papendrecht voorzag in oktober 1982 de tot dan toe succesvolle ouverture van Roo denburg van de eerste valse no ten. De klap van de 0-1 nederlaag verstoorde het ritme zodanig, dat achtereenvolgens ook Wilhel mus (onverdiend), Westlandia (1- 4) en HION van de Leidse terug val konden profiteren. De 'zui verheid' was zoek en leek niet snel te worden teruggevonden. Hier en daar sprokkelde de ploeg nog wel wat puntjes bijeen, maar echt overtuigend was het alle maal niet meer. Het vertrouwen was weg en in die situatie wreekt zich vaak het gebrek aan routine. Het bleek uit de cijfers. In tien duels werden niet meer dan vier punten verzameld, wat nadruk kelijk aantoonde dat Rooden burg 'gewoon' weer een paar winstpartijen nodig had om zich zelf terug te vinden. De kans dat die zoekactie slaagt is sinds gis teren veel groter geworden, nu de groep de thuiszege op DCV van een vervolg voorzag bij Pa pendrecht. Vertrouwen Meer nog dan door de cijfers werd het vertrouwen voor de naaste toekomst gewekt door de manier waarop de lijstaanvoerder in de hoek werd gezet. Roodenburg raakte op sportpark Slobbengors geen moment in paniek en ver werkte ook die ene tegenslag dit keer op de enig juiste wijze. De fraaie goal waarmee Sjaak van Giersbergen vlak na de rust voor de gelijkmaker tekende (als di rect gevolg van een fout van laat ste man Van de Wetering, die zo maar een tegenstander aanspeel de), bracht Roodenburg niet in verlegenheid, maar was juist het sein om 'echt' te gaan voetballen. Onder steeds zwaarder pressie fleurde het elftal zienderogen op. Waar de eerste rondgang van het duel in het teken had gestaan van saaie gelijkwaardigheid, die één minuut voor de pauze scheef was getrokken door een treffer van Hennie Koet, daar groeide Roodenburg in de wedstrijd na dat de balans in de stand was te ruggebracht. Op 1-1 startte het tot dan rondwandelende Papen drecht een alles-of-niets offen sief, dat de tegenstander in ver warring moest brengen, maar dat uiteraard ook de nodige risico's inhield nu ook verdedigers zich met de aanval gingen bemoeien. Roodenburg wankelde af en toe wel, maar zag de mogelijkheden en speelde daarop attractief in. Met een middenvelder met over zicht in de gelederen, had het Leidse team in die fase naar een grote voorsprong kunnen ren nen. Zo'n dominante figuur ont breekt echter sinds Hans Tisseur is gestopt en "Henny Koet zou het wel kunnen worden", aldus Laurens Mouter, "maar hij is het nog niet". Vandaar dat het rytje succesvol afgeronde tegenstoten beperkt bleef tot twee, terwijl zich minstens het dubbele aantal man-meer situaties voordeed. Te vaak echter werd dan de vrijlo- pende man genegeerd, of niet be reikt. Vechtlustig Roodenburg liet zich er niet door ontmoedigen. Gedragen door de opvallende sterke vleugel Lan- cel-Gottmer (invaller voor de zie ke Richard Klein)-Van Alphen bleef het vechtlustig op zoek naar de tegenstoot met de juiste voortzetting. Die werd toch nog tweemaal gevonden. Door Ro nald Jansen. Eerst rondde de vleugelspits een snelle aanval via Van de Wetering en Van Alphen heel knap koppend af en vijf mi nuten voor tijd bewees hij ander maal dat hij het geloof in eigen kunnen terug heeft. Aange speeld door Ronald Guldemeis- ter, net in het veld gekomen voor de geblesseerde Van Alphen, ontweek hij de graaiende handen van doelman Butter op weg naar 1-3. Het was uiteraard de knock-out voor Papendrecht. De ploeg die na de winst in Leiden hoog was geklommen, kreeg via Peter Keyzer tussendoor wel een paar aardige kansen, maar moest aan het eind van de rit toegeven dat de tijden letterlijk en figuurlijk veranderd zijn. PAUL DE TOMBE in i ni ielv. Dj liclylSSE - In een enerverend en tj Z( doelpuntrijk duel (5-3) heeft de 2) e FC Lisse naaste belager SJC van ;tut ziel1 afgeschud. De Lissenaren, die het gemiddelde van één tref fer per wedstrijd nog niet halen, schoten met scherp en troffen ;ra maar liefst vijf maal de roos. SJC ter bleef ondanks de drie doelpun- j.mt ten met lege handen achter. *OI$JC had een ongelukkige start. Al tor na vijf minuten moest keeper Ed Zuidhoek na een ongelukkige botsing met een beenblessure vervangen worden door Koos Haasbroek. Deze invaller stond koud een minuut tussen de palen ün of hij kon de openingstreffer al ur< uit de touwen halen. Ron Mes- arr man knalde na een snel genomen eei vrije trap de bal onhoudbaar in de kruising: 1—0. De' vreugde .rd was echter van korte duur, want 1111 tien minuten later werd de bal na een vrije trap van Maarten Plug van richting veranderd en via de 00 paal verdween de bal in het doel: fr; 1-1. ;rcDe twee ploegen, die met twaalf 2n punten gebroederlijk naast el kaar op de ranglijst staan, bleven beiden voor de volle winst strij den en er ontspon zich voor de retoeschouwers dan ook een aan- trekkelijk partijtje voetbal. Scheidsrechter Overkleeft wilde !S" daar ook zijn aandeel in leveren m en legde de bal wel erg vlot op de la stip toen Laurens van der Voort '6 (onnodig) door Joop van der k- Zalm omver geduwd werd. Wim I" Bouckaert knalde de 2-1 simpel I* in. SJC liet zich door de tweede y tegenslag niet uit het veld slaan en trok weer ten aanval. Verras send snel hadden de Noordwy- r_ kers daarmee succes. Ben van e der Zalm schoot van afstand op ij de paal en Maarten Plug had e geen enkele moeite zijn tweede 1 gelijkmaker in het lege doel te schuiven: 2-2. Na de pauze kreeg het doelpunten- festival zijn vervolg. Dé vlak j voor rust voor Wim van Beek in het veld gekomen Pim Hoekstra zag zijn inzet nog wel knap door Koos Haasbroek gestopt, maar toen referee Overkleeft de bal voor de tweede keer op de stip legde was Haasbroek kansloos. Weer werd Laurens van der Voort binnen de lijnen aangetikt en weer was het Wim Bouckaert die het vonnis voltrok en Lisse voor de derde maal op voor sprong zette. En weer bleek SJC over heel wat veerkracht te be schikken. Vijf minuten later was het Ben van der Zalm die van grote afstand de bal over de te ver voor zijn doel staande Aad van Ruiten in de kruising depo neerde: 3-3. Enkele tellen daarna kreeg dezelf de Van der Zalm de kans op 3-4, maar doelman Van Ruiten maak te zijn eerdere foutje met een knappe redding meer dan goed. En nog was de koek niet op, want tien minuten voor tijd kwam de FC Lisse weer op voor sprong. Na een hoge voorzet stui terde de bal voor het doel SJC vreend op en de verder on zichtbare spits Harry van der Zwet was met zijn hoofd iets eer der bij het leder dan Haasbroek en de 4—3 was een feit. SJC kwam echter niet toe aan zijn vierde gelijkmaker, want twee minuten later deelde de thuis ploeg eindelijk de genadeklap uit. Een snelle uitval over links werd door Pim Hoeksta fraai af gerond en voor de vijfde keer kon de ongelukkige Haasbroek de gang naar het net maken. Dat de vijf treffers niet op het con to van Haasbroek te schrijven zijn moge blijken uit het feit dat SJC al voor dit duel de meest ge passeerde ploeg uit de tweede klasse was. Maar dat ook het moeilijk scorende daar zón ge bruik van zou maken had de grootste optimist niet kunnen voorspellen. WILL MOERER Zege dankzij cadeau-penalty >'Wim Bouckaert van FC Lisse benut zijn tweede strafschop. LEIDEN - Het regende wél gister middag boven de Kikkerpolder, maar bepaald geen doelpunten. In een ware wolbreuk van goede kansen wist UVS in de thuiswed strijd tegen DHL niet eenmaal de juiste voortzetting te vinden. Uit eindelijk was het arbiter Wyrde- man, die de hoop in de blauwitte harten levend hield door de bal even onverwacht als onverklaar baar tien minuten voor tijd op de witte stip te deponeren, waar door de 1-0 winst to stand kwam. Het danig gehandicapte UVS (Theo van Seggelen geschorst en Leen de Goey en Cock van Weer- lee respectievelijk geblesseerd en ziek) liet er in de openingsfase geen twijfel over bestaan, wie er de betere ploeg was. Met goed verzorgd aanvalsspel overklaste men de gasten uit Delft, die in doelverdediger Leo Massar en middenvelder Rob Hoefnagel ac ceptabele spelers kenden, maar verder alleen goedwillende, tech nisch arme krachten in het veld brachten. Het openingsoffensief leverde voor de brigade van trainer Désar twee riante mogelijkheden op, maar beide kansen leverden LEIDEN - In de der deklasse is WSB aan een opmerkelijke in haalrace bezig. De ploeg uit Noord wij ker- hout leek na zo'n tien wedstrijden op een niet meer goed te maken achterstand te zijn ge zet, maar verbaast nu vriend en vijand door week-in-week-uit over winningen te boeken. Gisteren was HBS het slachtoffer van de Noordwijkerhouters (2- 1). Bij UDO is van het omgekeerde proces sprake. De ploeg van Leo Holl leek aanvankelijk een voorname titelkandidaat, maar moet nu genoegen ne men met een plaats in de overbezette middenmoot. UDO verloor van HMSH (2- 3). Het door blessures geteis terde LFC was niet opgewas sen tegen Quick (3-1) WSB - HBS 2-1 Dankzij de overwinning op HBS zetten de Noordwijker- houters een belangrijke stap in de richting van prolongatie van het derdeklasserschap. Rode lantaarndrager HBS was niet opgewassen tegen de dadendrang van WSB. Zonder tot echt hoogstaand voetbal te komen, werden de Hagenaars nog vaster op de laatste plaats gedrukt. In de eerst helft toonde WSB zich de sterkste ploeg. Des ondanks kwam HBS via Ook HBS naar nederlaag gevoerd Huib Visée op voorsprong. De thuiclub zette zich ge makkelijk over deze tegen valler heen. Vlak voor rust kwam de beloning, toen scheidsrechter Verbeek de bal op de stip legde. Gerry van der Burg zag zijn inzet gekeerd, maar omdat de HBS-doelman te vroeg had bewogen, mocht Van der Burg het een tweede maal proberen. Ditmaal was het wel raak. Na de pauze hielden beide ploegen elkaar goed in even wicht. Zowel WSB als HBS creëerde de nodige kansen. De thuisploeg sprong er zorg vuldiger mee om. Opnieuw Gerry van der Burg, na een pass van John Jansen, beslis te de strijd. UDO - HMSH 2-3 Evenals een week eerder kreeg UDO ook nu in de slotfase een tegentreffer te incasse ren. Het verschil met een week eerder was dat UDO toen tenminste nog één punt aan het duel met Quick over hield, terwijl nu beide punten verloren gingen. Dat de Wilbert Witteman - doelpunt - (Foto Holvast). Oegstgeestenaren hun huis werk na de les van vorige week slecht hebben gemaakt, mag duidelijk zijn. Het leek allemaal goed te be ginnen voor de thuisploeg. Leek, want het liep heel an ders. De strafschop die UDO door scheidsrechter Van Tour kreeg toebedeeld, werd door de aanvoerder op de Haagse doelman geschoten. Halverwege de eerste helft bracht Martin Nieuwdorp HMSH op voorsprong, nadat keeper Kees van Rijn op een hoge voorzet had misgetast. Direct hierna bracht Wilbert Witteman de stand in even wicht. De snelle vleugelspits passeerde drie veldspelers én de HMSH-keeper: 1-1. "Het was één van de twee goe de momenten die we in deze wedstrijd hadden. Het ande re goede moment was de goal van Gerard Slierings", wist trainer Leo Holl na afloop. "Er zat geen overtuiging in ons spel. We speelden zonder inspiratie". Dat kwam de ploeg uiteindelijk duur te staan. Nadat weer Martin Nieuwdorp voor 1-2 had gezorgd, scoorde Gerard Slierings met een fraaie vol ley weliswaar de gelijkma ker, maar verder kwam UDO niet, hoewel Cor Strijk nog goede kansen kreeg. Juist op het moment dat UDO in elk geval één punt binnen leek te hebben, sloeg opnieuw Mar tin Nieuwdorp toe. Na een hoge voorzet, die door Kees van Rijn niet goed werd beoordeeld, schoot de Hage naar voor de derde maal raak: 2-3. Quick - LFC 3-1 Na het wegvallen van Cock van Zeist en Dick van der Walle, moest LFC het gisteren ook zonder Ger Nagtegeller (ge schorst) stellen, terwijl in de pauze Paul Harteveld gebles seerd moet uitvallen. Er moest derhalve nogal gesleu teld worden aan het eerste elftal van LFC. Hoewel de in vallers niet onverdienstelijk speelden, haalden zijn niet het niveau van voornoemde spelers. Invaller-junior Frits Mijaard scoorde zelfs de eni ge Leidse goal. De ploeg van Kees Vermeulen begon redelijk, maar viel na ongeveer tien minuten terug. Carlo Heymans profiteerde van de terugval: 1-0. Hierna namen de Kanaries toch weer het initiatief. Het had de ge lijkmaker van Mijaard, vlak voor rust, tot gevolg. Wim van As en Bles Zuma (op twee meter voor een leeg doel) kregen in het eerste part nog prima kansen, maar toonden zich verre van zorg vuldig. In de tweede helft deelde de thuisclub de lakens uit. Henk Gruter en Lucas Hendrikse brachten dat in de stand tot uitdrukking: 3-1. niets op. Na zeven minuten ging middenvelder Mario Faber uit stekend door tot de achterlijn en leverde de bal panklaar af bü de volledig vrijstaande Hans van Leeuwen, die echter een halve misser produceerde. Drie minu ten later stuurde Bert Jansen Aad Neuteboom weg, maar deze toonde zich in het strafschopge bied te besluiteloos. Weer tien minuten later was het an dermaal Faber, die op rechts pe netreerde en een uitstekende voorzet losliet, waarna Maarten Blonk goed inkopte. Met een kat achtige reactie behoedde keeper Massar zijn ploeg voor een ach terstand, maar hij kon niet ver hinderen, dat de rebound voor Aad Neuteboom was, die Hans van Leeuwen op maat bediende. De linkerspits schoot van zeer dichtbij hoog over De thuisclub bleef het beste van het spel houden, maar maakte veelal de fout de aanvallen door het midden te ondernemen, het geen de zaken voor de defensie van DHL wel erg vergemakke lijkte. Verder was. het, gezien de moeizame opbouw en de techni sche zwakte bij de tegenstander, onverklaarbar dat UVS zich bij balverlies liet terugzakken, in- plaats van DHL vast te zetten. Voor de Delftenaren maakte dat niet veel uit: dat produceerde aanvallend louter stilte. UVS maakte wat dat betreft wat meer geluid, al leidde dat aan vankelijk ook niet tot vreugde kreten. In de laatste vijf minuten van de eerste rondgang miste de Désar-ploeg nog twee prima kan sen. Via Neuteboom, die eerst naast schoot en vervolgens na een schitterende solo werd neer gelegd. Eén centimeter buiten het zestienmetergebied. De toe gekende vrije trap leverde slechts vertwijfeling op. Vertwij feling maakte zich in de tweede helft ook meester van de aanval lers van de thuisclub. Het werd allemaal wat rommeliger en dus onverzorgder, waardoor de strijd als kijkspel naar een bedenkelijk niveau zakte. Ron Bekooy kwam Hans van Leeuwen vervangen en hij stond aan de basis van het winnende doelpunt, toen hij na vijfendertig minuten in het pe- naltygebied werd aangespeeld, maar zijn artistieke bewegingen zag mislukken. De enige aanwe zige in de Kikkerpolder die een overtreding geconstateerd had, was de man in het zwart. Verba zing was dan ook troef, toen Leidsman Wyrdeman de bal op de stip legde. Mario Faber accep teerde dit presentje dankbaar en verzilverde de strafschop koel bloedig (1-0). De treffer veranderde niets aan het beeld van de partij. DHL was te onmachtig en UVS was te slor dig bij de afwerking. Ron Be kooy onderstreepte dit drie mi nuten voor tijd tweemaal door al leen voor Massar hopeloos te fa len.... JAN VAN DUYN.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13