Ze liepen zich bij ons maar te verschuilen" PSY wint met moeite ei Voetbalvandalen houden huis HSV Bay stellen teleur Den Haag: "Dit is herhaling waard" ens C ikh Al Van Hanegem ergert zich ^7 1» 1 Bellen voor een contract Maradona schittert DEN HAAG Ruim tienduizend mensen hebben gistermiddag gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de wedstrijd FC Den Haag-MW gra tis bij te wonen. Twintig Haagse bedrijven hadden zich garant gesteld voor de recette van het begrote aantal toeschouwers voor dit duel (2500). En aangezien het plaatselijke bedrijfsleven en de spelers van FC Den Haag, die zelf ook een financiële bijdrage leverden aanzienlijk meer doneerden dan werd verwacht, boekte de eerstedivisieclub nog winst ook. FC Den Haag verwacht dan ook dat de stunt dit seizoen nogmaals her haald zal worden. Vermoedelijk al in de thuiswedstrijd tegen FC VW, die over drie weken op het programma staat. Voorzitter Pieter den Duik van FC Den Haag: „Het blijkt telkens weer een succes te zijn wanneer we de mensen de mogelijkheid bieden een wedstrijd van FC Den Haag gratis te bezoeken. Vorig seizoen, toevallig ook tegen MW kwamen er ongeveer tienduizend toeschouwers en nu weer. Het zou natuurlijk te gek zijn om voortaan voor elke wedstrijd het bedrijfsleven te interesseren, maar het is wel degelijk voor herhaling vatbaar. Ons bestuur moet zich daarover weliswaar nog over uitspreken, maar ik verwacht dat het duel tegen FC VW zich daar uitstekend voor leent. Rel Ondanks een relletje in het vak Midden-Noord (een agent moest naar het ziekenhuis worden vervoerd nadat iemand een bierfles tegen zijn hoofd had geworpen), voltrok FC Den Haag-MW zich over het algemeen in een voetbalvriendelijke sfeer. Daar was Den Duik misschien nog wel het meest over te spreken. „De afgelopen jaren is FC Den Haag alleen maar negatief in het nieuws geweest door supportersrellen, vernielingen, de tribunebrand etc. Nu hebben die duizenden die anders wegblijven eens kunnen zien dat het ook op deze manier kan. Het bedrijfsleven onderkent dit gelukkig nu al. Niet alleen meldden zich de afgelopen weken twintig bedrijven om de wedstrijd tegen MW te sponsoren, maar bovendien ontvingen wij verschillende verzoeken om in de toekomst als enige sponsor van een duel op te treden. Het vertrouwen in FC Den Haag is weer terugge keerd en dat doet niet alleen het bestuur, maar zeker ook de ploeg goed. Sport MAANDAG 28 MAARTDAG EREDIVISIE Roda JC- GA Eagles 2-0 (2-0). 27. Eriksen 1-0. 46. Raeven 2-0. Toe schouwers 8.000. Scheidsrechter Blankenstein. Gele kaart voor Eh- len (Roda JC). FC Utrecht - Feyenoord 1-1 (1-1). 5. Wouters 1-0. 12. Jeliazkov 1-1. Scheidsrechter Corver. Toeschou wers 19.000. Gele kaart voor Troost (Feyenoord). PEC Zwolle - Ajax 1-2 (0-0). 52. Van der Hengst 1-0, 72. Kiefl 1-1, 75. Cruijff 1-2. Scheidsrechter: Van Et- tekoven. Toeschouwers: 14.000 (uit verkocht). FC Twente - Haarlem 2-4 (1-1). 14. Balm 0-1, 29. Piasmans 1-1, 46. Kle- ton 1-2. 61. Koopman 2-2 (straf- schap), 69. Böckling 2-3, 70. Keur 2- 4. Scheidsrechter: Mulder. Toe ter: Van der Laar. Toeschouwers: 3200. Gele kaarten: Neeskens en kraay (beiden NAC). Selbach, Vis ser en Mulderii (allen van NEC). PSV - Excelsior 4-3 (1-1). 7. Van Goozen 0-1,30. Van Aerle 1-1,46,47, en 62. Thoresen 2-1, 3-1, 3n 4-1, 68. en 88. Ridderhof 4-2 en 4-3. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Van Tour (Excel sior). AZ'67 - Fortuna S 0-0. Scheids rechter: Severein. Toeschouwers: 4588. Willem II - Helmond Sport 4-0 (1- 0). 32. Van Mierlo 1-0, 76. Hoyer 2-0, 81. Gozems 3-0, 82. Nelemans 4-0. Scheidsrechter Keizer, toeschou wers: 5000. Gele kaart: Nelemans (Willem II en Vincent (Helmond Sport). Sparta - FC Groningen 3-3 (2-2) 28. Ronald Koeman 0-1, 31. Erwin Koeman 0-2, 44. Andnessen 1-2, 45. Olde Riekerink 2-2 (strafschop), 46. Haele 3-2,90. De Jonge 3-3. Scheids rechter: Van Swieten, toeschou wers: 7500. EERSTE DIVISIE Vitesse - Eindhoven 1-0 (0-0). 51. Hendriks 1-0. Scheidsrechter: De Wit. Toeschouwers: 1500. Gele kaar ten: Meijers en Gerdsen (Vitesse) en Bruinen en Bloemers (Eindhoven). Heerenveen - De Graafschap 2-0 (1-0). 40. Schulting 1-0, 42. Rudy Metz 2-0, 82. Van 't Land 2-1, 84. Norrie 2-2, 89. Van 't Land 2-3. Scheidsrechter: Van der Hoef. Toe schouwers: 1200. Gele kaart Lupar- tie (Wageningen). FC Den Haag - MW 2-1 (1-0). 11. Rontberg 1-0, 88. Pen (strafschop) 2- 0. 90. Van Marwiik 2-1. Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers: 10.0 Gele kaarten: Pen en Treling (D' Haag); Van Marwijk en Delal Scheidsrechter: Gans. Toesch» wers: 1100. Gele kaart: Van d Steene (Den Bosch). 43. Helling 1-2. Scheidsrechter: H bé. Toeschouwers 5100. Gele kaa: Erkelens (Cambuur). 5BIX\ over DS'79 - Heracles 2-0 (0-0). ^haald Evers 1-0. 75. Gorter 2-0. Scheicjm erj rechter: DeMunnik.Toeschouwei 3500. Gele kaarten: Braham en Di,Ju^> Bakker (DS); Prijs (Heracles). UI het ^ad. EINDHOVEN (ANP) - Met Excelsior weet je het nooit. Het bleek zaterdag avond in Eindhoven op nieuw, waar de Rotter dammers weliswaar met 3-4 van PSV verloren, maar er wel een groot deel van de show stalen. In de slotfase nam Excelsior het spel geheel in handen en PSV zag de zo riante voor sprong van 4-1 veranderd in een kleine overwinning van 4-3. Als het 4-4 zou zijn geworden, had den de Rotterdammers niets te veel gekregen. Net als in de be- ginfase van de wedstrijd bleek de PSV-defensie te bestaan uit een aantal „angsthazen", die met het offensieve spel van Excelsior slechts zelden raad wisten. Vooral Eddie Ridderhof bleek op scherp te staan. Hij strafte in de tweede helft bijzonder koel het nerveuze spel van een rits PSV'ers koelbloedig af door de bal geheel buiten bereik twee maal in de uiterste hoek achter Pim Doesburg te prikken. Hij was het ook die een groot aan deel had in het eerste Rotterdam se doelpunt dat door Henk van Goozen werd gescoord. Dat was pas zeven minuten na het begin- signaal van scheidsrechter Bou- ke Draaisma. Dat inspireerde Excelsior. Maar Berry van Aerle redde toen PSV: 1-1. Vijfenveertig minuten had PSV het daarna voor het zeggen. Het bleef maar aanvallen. Vooral Huh had er zicht op. Hij deed perfecte dingen in de opbouw. Bovendien bleek ook nu dat het opstellen van Piet Wildschut als linkerspits een goede zet is. Hij stichtte veel verwarring, waar van deze keer niet de amper op vallende Koolhof, maar wel Hall- var Thoresen profiteerde. Deze PSV-spits maakte drie doelpun ten. Onmiddelijk na rust begon hij zijn serie van drie doelpunten in iets minder dan een kwartier, die PSV op 4-1 zette. Excelsior gaf zich niet gewonnen. Het ging - temeer omdat PSV veel kansen kreeg maar ze piet gebruikte flink tekeer, maar kwam niet verder dan 4-3. UTRECHT Wim van Hanegem trok zijn schouders op, zoog nog een extra dosis nicoti ne uit zijn sigaret en zuchtte: „Binnen vijf minuten zie je dat Gert Kruys en Ton de Kruyk om beurten de punt van de aanval zoeken. Desondanks laten Ivan Nielsen en Michel Valke alles na om het gevaar in te dammen. Dus vertel ik hun wat ze kunnen verwachten en wat we er tegen moeten doen. Na vijf keer ben ik maar opgehouden. Het hielp niets. Dan mag je blij zijn dat FC Utrecht maar één keer van die slechte organisatie heeft geprofiteerd en dat we er een 11 uitslepen. Feyenoorder Andre Hoekstra heeft balbezit en wordt achtervolgd door een meute van Utrechters. Advocaat (half zichtbaar). Jan Wouters en Ton Du Chatinier hebben de jacht op hem geopend. Jeliazkov en Gullit (rechts) hopen op een goede afloop. •F?10 ANP> VELSEN (GPD) Telstar heeft een voor betaald voet bal uniek systeem geïntro duceerd. De spelers van de Velsense club zijn door bet bestuur uitgenodigd om de ze week telefonisch te laten weten of zij ook bet komen de seizoen voor de eerstedi- visievereniging willen uit komen. Daarmee wijkt Telstar af van de gebruikelijke gang van zaken. In het profvoetbal is bet gewoonte dat spelers van wie bet contract afloopt een nieuwe aanbieding wordt gedaan. Dat moet dan gebeuren voor 15mei, omdat de speler anders transfervrij is. Telstar is verplicht die procedure ook af te werken wil bet althans voorkomen dat zijn werknemers aan het eind van bet seizoen zonder dat er een vergoedingsom voor hen kan worden ge vraagd, naar een andere club vertrekken. Daarvoor wil Telstar echter eerst een „belronde afwerken. „Op die manier, aldus pen ningmeester Chris van der Zwan, „willen wij te weten komen of de spelers even en thousiast zijn als het be stuur. Wij willen de spelers overal bij betrekken. Zij krijgen van ons alle cijfers te zien. We houden niets voor hen verborgen. Er moet een wisselwerking ontstaan. Daarom zouden wij graag zien dat zij in deze kwestie ook initiatief ontplooien. Ik zeg niet dat spelers die niet bellen automatisch afvallen, maar het kan eventueel een rol spelen als er sprake zal zijn van twijfelgevallen. Volgens voorzitter Jos de Waard hoeven de spelers die zich telefonisch melden, niet bang te zijn dat zij hun on derhandelingspositie ver zwakken. „Er is geen geld, dus ook geen onderhande lingspositie. De tijd dat spe lers worden nagelopen en denken dat er voor hen nog wat extra is uit te slepen als zij de boot afhouden, is voor bij. De oude meester, die twee seizoe nen tussen het jonge Utrechtse spul heeft gelopen, kan zich ma teloos ergeren aan het gebrek aan voetbalintellect bij zijn me despelers. „Als Ton de Kruyk doorkwam, was Nielsen er wel, maar als Kruys op kwam, hield hij toch De Kruyk in de gaten. Die was op die momenten ver van het doel af, volstrekt onge vaarlijk. Ik begrijp niet datje dat als voetballer niet ziet. Ik kan moeilijk uitgebreid gaan uitleg gen hoe het komt dat ze er steeds naast zitten. Ik heb het vijf keer geprobeerd en ben toen maar op gehouden, aldus de Feyenoord- libero, die na de rust binnen bleef. „Ik heb me ook suf moeten kletsen om ze van ons doel af te krijgen. Utrecht joeg via Kruys en Carbo op mij. Dat vind ik prima, want als het goed is moeten er dan twee Feyenoorders vrijlopen. Ik heb ze niet gezien. Ze liepen zich allemaal te verschuilen." Een gegeven dat Gert Kruys enigs zins betreurde. „Toen wij na vijf minuten op voorsprong kwamen door een doelpunt van Jan Wou ters, hadden we even voorzichtig moeten spelen. Nu konden we de stand maar zes minuten vasthou den. Omdat wij altijd op winst spelen, moesten we weer gaan ja gen. Bij een achterstand had Feyenoord moeten komen en hadden wij de counter kunnen hanteren. Nu sloopten we onze krachten, maar iedereen hield het wel vol. tant Rob de Wit (evenals Wouters en Carbo afkomstig van de afde lingsclub Utrecht, hofleveran cier van de professionele naam genoot) dezelfde inventiviteit aan de dag legde als de aan zijn knieband geopereerde Jan Mon ster vorig seizoen pleegde te doen, hield Utrecht de druk op de ketel. "Te beroerd" Dick Advocaat had er plezier in. „Omdat De Wit een bal kan vast houden en Wouters, Kruys en Adelaar de lakens op het mid denveld uitdeelden, kregen we in de verdediging alle tijd om on ze posities te bepalen. We kon den elkaar de bal heel rustig toe schuiven, want Feyenoords aan- valstrio is nog te beroerd om de tegenstander in zijn opbouw te storen. In wezen hebben ze het ons geen seconde lastig gemaakt. De enige kans kregen ze via een door de muur van richting veran derde vrije trap van Jan van Deinsen en zet je daar onze mo gelijkheden tegenover, dan zijn we er bekaaid afgekpmen. Ab Fafié weet dat aan de wissel werking tussen Kruys en De Kruyk. „Daar hadden we geen antwoord op. In de rust konden we pas orde op zaken stellen. Het beeld van de wedstrijd verander de er niet door. Het Utrechtse duo bleef prikken en Ben Wijn stekers had steeds meer proble men met de rommelende Willy Carbo, die zich steeds minder be dient van agressie-opwekkende middelen. Van Hanegem mokte echter voort: „Als je op dit ni veau tot de rust moet wachten om spelers er op te wijzen dat ze taktisch verkeerd bezig zijn, dan mag je je bedenkingen hebben over de voetbalintelligentie van diverse spelers". BARCELONA (GPD) Amper twee weken sinds zijn rentree na een langdurige afwezigheid we gens geelzucht, bewees Diego Armando Maradona zijn gewicht in goud waard te zijn voor FC Barcelona. In de overigens kwa litatief tegenvallende topper te gen aartsrivaal Real Madrid (125.000 toeschouwers) zorgde Maradona via twee geniale acties dat Barcelona niet alleen met 2-1 zegevierde, maar bovendien weer volop in de ongekend span nende race om de Spaanse titel ligt. Weinig goeds FC Utrecht begon uitermate agres sief. De schoppartij van een week terug in Groningen was in tern druk besproken. Vooral maandag was de discussie leven dig geweest, maar de wijze waar op Ton de Kruyk en Ton du Cha tinier hun eerste acties uitvoer den, voorspelde weinig goeds. Charles Corver, met assistentie van Henk Weerink en Joop Ma nuel damde de agressie via attent optreden in en was van alle pro blemen verlost toen Jan Wouters na vijf minuten het gat naast Joop Hiele vond. Eyen beet Feyenoord terug via individuele acties van Pierre Vermeulen en Ruud Gullit. Het had inderdaad succes (11 door Jeliazkov), maar er veranderde verder wei nig in de taktiek. Met de uitblinkende Wouters op het middenveld, deden Kruys en De Kruyk waar ze zin in hadden en aangezien de 19-jarige debu- DEN HAAG (ANP) - Een groot aantal supporters heeft het afgelopen weekeinde ge zorgd voor nogal wat proble men voor tijdens en na wed strijden van het betaalde voetbal. Voor zover bekend zijn bij twee wedstrijden in de ere-divisie in totaal zeker 30 supporters aangehouden. Vier mensen raakten ge wond, onder wie een politie- In Zwolle (PEC-Ajax) verricht te de politie 29 arrestaties. Vier van hen, Ajax-aanhan- gers, zijn ingesloten en in middels voorgeleid aan de of ficier van justitie. Drie van hen mogen zich vandaag voor de rechter verantwoor den. Zij worden ervan verdacht een PEC-supporter dusdanig te hebben mishandeld dat deze bewusteloos moest worden opgenomen in het zieken huis. De vierde supporter stal kaartjes uit de kassa en bood die vervolgens te koop aan. Enige Ajax-aanhangers hielden reeds in de middag aardig huis in het centrum van Zwolle. Een aantal winkelrui ten moest het daarbij ontgel den. De ME kreeg het tijdens de wedstrijd danig voor de kiezen toen zij Ajax-suppor- ters moest verhinderen door te breken naar de PEC-vak- ken. Een jongen moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Hij raakte na de wed- Z/£r A//&? pvrr W£7- Doa&A&r <3sy//v<air as?. AT'. WA/AAP, V&P/.00£Z3£ C>£ U££Ar strijd gewond toen hy vlucht te voor elkaar in de haren vliegende supporters. Pijltje In Utrecht (Utrecht-Feye- noord) zijn tien supporters aangehouden. Een 19-jarige jongen vuurde een dartspijl tje af op het Feyenoord-vak. Een tienjarig meisje werd net onder haar oog getroffen en raakte lichtgewond. De knaap bleek nog negen pijl tjes op zak te hebben. Hij is ingesloten en wordt vandaag voorgeleid. Negen andere supporters, van beide partijen, zijn aangehou den wegens baldadigheid, belediging en wat dies meer zij. Ook de twee bussen die de supporters naar het sta tion brachten moesten het ontgelden. Bij Den Haag - MW (eerste-di- visie) werd de politie even eens zwaar op de proef ge steld. Tijdens schermutselin gen met het publiek raakte een hoofdagent gewond toen hij een bierflesje naar het hoofd kreeg geslingerd. Na de wedstrijd 'verbouwden' supporters bussen, trams en abri's. Onder de 10.000 sup porters bij de gratis wedstrijd zijn evenwel geen arrestaties verricht. De politie was met niet meer dan 20 man aanwe- lokal aar uit elinger HAMBURG - Het toptreffen ingrijpe Bundesliga tussen landskanel in pioen Hamburger SV en beknatig winnaar Bayern München hook a; niet aan alle verwachtingoen i beantwoord. De 61.348 toeschdn dei wers in het Volks parks tadiongehek Hamburg, die voor een recedeelv van 1,35 miljoen gulden zorgdte pad gingen na de puntendeling rploeg 1-1 teleurgesteld naar huis. Haster. burger SV behield daarddeen twee punten voorsprong op Plots* ranglijst. Iers p in he De ploeg van Ernst Happel door een omstreden strafsch°Ï7 van Manfred Kaltz de leidii^. Het was een cadeau na de tacr van Kraus tegen Milewski. Bri- ner, de aanvoerder van Bayer maakte gelijk na een solo. I|^ Bayern München moet het in beslissende competitiefase in Bundesliga zeker vier wek*" stellen zonder Paul Breitner. lij spelverdeler raakte zaterdag een charge van Wolfgang Roi^, geblesseerd. Het kapsel en banden van zijn rechterenl* zijn gescheurd. Werder Bremen zegevierde t Schalke '04. Voor Werder w« het een oefenpartijtje. Gruber i Voller zorgden voor rust al vol^l de eindstand. Stuttgart liep thu voordurend in de buitenspelv, van Eintracht Frankfurt. Di klapte ook weieens niet diclr1^0 waardoor Stuttgart toch ruim z< doe gevierde. Kempe, Ohlicher (2) e Didier Six scoorden voor Stut ^1.cl gart, Trieb voor Frankfurt: 4-1. die fer scl Vijf dagen na het ontslag voor tra m£ ner Kroner won Kaiserlauter met 7-0 van Karlsruhe. Brehnu ter Eilenfeldt (27), Nilsson (2), Bordje gartz en Gross (eigen doel) stor na den borg voor de produktie. 2i bc Liverpool h Tien dagen na de uitschakelin cf door Widzew Lodz in het Eurc u, pese toernooi van de landskarr pioenen heeft Liverpool de eei ste grote prijs van het seizoei «j, binnengehaald. Voor de derd w keer in succesiie won de clul van de vertrekkende manage e Bob Paisley de finale van he v toernooi om de Leaguecup. Voo p meer dan 100.000 toeschouwer: t het Wembleystadion wercpe 1 Liverpool, dat binnen enkele we- 1 ken ook de Leaguetitel op zak zal 1 steken, had het geluk van de sterke, of beter gezegd Manches- ter United, dat door éen subliem doelpunt van Whiteside na twaalf minuten een voorsprong nam, de tegenslag van de zwak kere. Whelan zorgde in de verlen ging voor het beslissende doel punten, nadat Alan Kennedy voor 1-1 had gezorgd. In de League hadden de concur renten van Liverpool een slechte dag. Watford verloor met 0-4 bij Stoke City, Aston Villa scoorde niet in de uitwedstrijd tegen Brighton (0-0), Nottingham Fo- rest werd op eigen veld versla gen door Southampton en Ever- ton moest de winst met 2-3 Arsenal laten.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 12