Kerkdiensten Nationale herdenking dood bisschop Romero Godsdienst in openbaar onderwijs loopt gevaar Gift aan eigen leden kan Gemeente Leiden weigert kerken subsidie ZATERDAG 19 MAART 1983 Geestelijk leven PAGINA 11 In de Grote Kerk aan de Groenmarkt in Den Haag wordt volgende week zater dag de nationale herden kingsbijeenkomst gehouden van de dood van de Salvodo- raanse bisschop Oscar Rome ro. Romero, die drie jaar geleden tij dens een mis werd doodgescho ten, was tijdens zijn leven het symbool van het kerkelijk verzet tegen het schrikbewind in El Sal vador en meer in het algemeen tegen de grove schendingen van mensenrechten in Latijns-Ame- rika. Zijn gewelddadige dood heeft het werk van de volkskerk een extra impuls gegegeven. Voor de herdenking van volgende week, georganiseerd door ker ken, vredesorganisaties en lan dencomités, is het thema: "Volk en kerk op weg naar bevrijding in Midden-Amerika" gekozen. Om twaalf uur begint in de Grote Kerk een informatiemarkt, waar bezoekers zich op de hoogte kun nen stellen van de Latijns-Ame rikaanse realiteit. Om half twee volgt een viering met een reeks sprekers, zowel uit El Salvador en Guatemala, als uit Nederland. 1 1 tholieke kerk. Goddijn sprak I I Ayr| pp I gisteren in Haarlem bij het af- scheid van de heer A.M. Boe- 1 len als directeur van de stich- T*K ting Katholiek Maatschappe- Centrum in Noord-Hol- K0Ï*_K V OI De hoogleraar wees voorts over 1 de emancipatie van de Ne- npn pi AVPH derlandse rooms-katholie- IJCll dU-UACll ken. Het emancipatieproces -1- van de katholieken in ons HAARLEM "Als een paus land noemde hij "een proces een levensgevaarlijke tocht van protestantisering, een door Midden-Amerika maakt overgang van groepsemanci- en in 35 redevoeringen vrede patie naar persoonlijke zonder geweld preekt, is zijn emancipatie. De katholieken zending niet geslaagd en willen niet terug naar het heeft hij alleen verdeeldheid verleden, maar moeten zich gezaaid. Maar gaan in Am- bij alle schattingen van de si- sterdam 400.000 mensen de tuatie bewust zijn van wat straat op om voor hetzelfde met de nieuw verworven vrij- doel te demonstreren, dan heid moet worden gedaan", staan de kranten bol van po- Prof. Goddijn: "De katholieken sitieve beoordelingen". zijn toch niet in vrijheid her- Met deze woorden wees prof. boren om zich over te geven dr. W.J.J.O. Goddijn, hoogle- aan de bureaucratie in de ver- raar godsdienstsociologie zorgingsstaat, die onder meer aan de Katholieke Theologi- de privékassen van mensen sche Hogeschool Tilburg, gis- in de banken openmaakt en teren op de paradoxen in de precies zegt waar je wel of waardering van de macht en niet mag roken?", aldus God- het morele gezag van de ka- dijn. De manifestatie wordt om drie uur besloten met een stille tocht naar de ambassade van de Ver enigde Staten. Het organiserend comité ziet het verzet tegen de onderdrukking in Latijns-Amerika als een "ge loofsdaad" en wijst inmenging van de Verenigde Staten van de hand. Om die reden wordt bij de ambassade van de VS gedurende 24-uur een wake gehouden. De deelname aan die wake, die vrij dag al begint, gebeurt onder het motto: "Vasten, waken en bid den voor de vrede in Midden- Amerika". De deelnemers aan de stille tocht van zaterdag zullen zich uiteindelijk bij de wakers voegen, om gezamelijk de actie te besluiten. In het kader van de herdenkings dag wordt aan Nederlandse poli tici gevraagd: - de inmenging van de regering van de VS in Midden-Amerika te ver oordelen en er bij deze op aan te dringen de inmenging op zo kort mogelijke termijn te beëindigen. - alles in het werk te stellen om re gionalisering van de conflicten in Midden-Amerika te voorko- - bij de brokken regeringen te pro testeren tegen de politiek van re pressie en de flagrante schendin gen van de mensenrechten in El Salvador, Guatemala en Hondu- - steun te verlenen aan de verzets organisaties van Guatemala en El Salvador en aan de politiek van wederopbouw in Nicaragua. Samenstelling van deze pagina: Miep Hoenson en Ton van Brussel Leiden e.o. Ook in de regio Leiden wordt de dood van Oscar Romero her dacht. Woensdagavond 23 maart wordt in de Hartebrugkerk aan de Leidse Haarlemmerstraat om acht uur een herdenkinsdienst gehouden, waaraan onder meer medewerking wordt verleend door het jongerenkoor van de St. Antoniuskerk. Vrijdagavond om acht uur begint in Verbum Dei aan de Plantage 16 een wake. Medewerkenden: Theo van Amerongen, die als arts in El Salvador werkte en begin deze maand ook het graf van (Foto: AP» Andres Espinosass, een zanger uit dat land. Rond middernacht zal een groep uit Verbum Dei naar Den Haag vertrekken om daar aan de stille wacht bij de Amerikaanse ambassade deel te nemen. Die groep gaat zaterdag morgen 11.00 uur naar de natio nale herdenking. ROTTERDAM (ANP) - De her vormde diaconie van Rotterdam centrum heeft gereageerd op het commentaar, dat functionarissen van de Stichting voor Kerkelijke Sociale Arbeid (KSA) in Rotter dam hebben geleverd op het plan, de echte minima 65 gulden te geven uit de kas van de diaco nie. In de brief op briefpapier van KSA stond, dat een kerk niet alleen aan de eigen leden moet denken, terwijl de hulp ook niet beperkt zou mogen blijven tot enkele wijken in de binnenstad. Voorts zou, volgens die brief, de hervormde diaconie deze maat regel maar beter "intern van ka rakter" kunnen houden. De hervormde diaconie wijst er op, dat de steun die zij bij voorbeeld aan KSA verleent, al duidelijk maakt, dat zij zich niet alleen op eigen kerkleden richt. Zij subsi dieert veel instellingen op het ge bied van hulpverlening aan drugverslaafden, vluchtelingen, etnische minderheden, mensen in knelsituaties, vrouwen in nood en zo meer. "In het licht van deze grote geldstromen in de richting van niet-leden van de hervormde gemeente, vond de diaconie het gepast ook eens een gebaar te maken in de richting van diegenen, die wel lid zijn". LEIDEN - Wethouder Peters van onderwijs is niet van plan de subsidiëering van het godsdienstonderwijs op openbare lagere scholen in Leiden te hervatten. Dat maakt het zo goed als zeker dat Ruud de Gooijer, de leer kracht die in september 1981 door de kerkelijke commissie voor het godsdienstonder wijs is aangesteld, zijn baan na de zomervakantie kwijt raakt. De Leidse raad van kerken heeft het college van b en w deze week schriftelijk ver zocht het besluit ter herzien om met de subsidie (ca. zes tigduizend gulden per jaar) te stoppen. Peters voelt daar niets over en zegt desge vraagd ook eventuele initia tieven uit de gemeenteraad niet te willen honoreren. "De discussie over deze zaak is gevoerd en wat mij betreft af gesloten", aldus Peters. Op initiatief en onder verant woordelijkheid van de ker ken wordt op tal van plaatsen in het land op openbare scho len godsdienstonderwijs ge geven. Gemeenten treden daarbij veelal als subsidiënt op. De wetgever verplicht daar niet toe. Vastgelegd is slechts dat gemeenten loka len ter beschikking moeten stellen om de lessen mogelijk te maken. In Leiden wordt het godsdien stonderwijs door zestien vrij willigers gegeven. De cate cheet Ruud de Gooijer bege leidt en coördineert het vrij willigerswerk en geeft ook zelf lessen. Als hij verdwijnt blijven volgens de Raad van Kerken 25 openbare lagere scholen verstoken van gods dienstonderwijs. In het ge ding zijn ook samenwer kingsscholen en streekscho len die zich statutair tot het geven van godsdienstonder wijs hebben verplicht. Volgens de raad van kerken volgt 95% van de leerlingen op de betrokken scholen het onderwijs in godsdienst. Een actie "Godsdienstles moet blijven" leverde meer dan duizend handtekeningen van verontruste ouders op. De raad van kerken wijst er in de brief aan B en W op dat de kerken niet in staat zijn de kosten van het godsdienston derwijs zelf te dragen. De subsidiestop is het gevolg van de bezuinigingstaak waarvoor Leiden zich gesteld ziet. Met ingang van 1 januari 1982 werd de subsidie aan het godsdienstonderwijs ge schrapt. Het besluit daartoe werd luttele maanden na het aantreden van De Gooijer ge nomen. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente verklaarde zich daarop be reid tot 1 augustus van dit jaar de kosten te dragen. Po gingen om een definitieve op lossing te vinden zijn echter tot nu toe mislukt. Als de ge meente Leiden niet over de brug komt, en daar ziet het naar uit, zal De Gooijer per 1 augustus moeten verdwij- Wethouder Peters: "Op open bare scholen worden vakken als wereldoriëntatie gegeven. Dat is een goede zaak. In dat verband komen ook gods diensten aan de orde. De les sen van de kerken dragen een meer evangeliserend karak ter. Als er geld voor is heb ik er geen bezwaar tegen dat de gemeente in de kosten bij draagt. Maar ik moet enorme bedragen bezuinigingen en allerlei belangen afwegen. Dat van het godsdienstonder wijs weegt voor mij minder zwaar". De Centrale Kerkeraad heeft inmiddels in het Hervormd Weeklblad een oproep ge plaatst aan leerkrachten, on derwijzers en gepensioneer den om zich als vrijwilliger te melden. De raad vindt het van groot belang dat het godsdienstonderwijs wordt voortgezet. Verwezen wordt onder meer naar een Nij meegs opnderzoek, waarin een toenemende vervreem ding onder jongeren van de kerk wordt gesignaleerd. Zeker is dat de nu functione rende kerkelijk commissie godsdienstonderwijs op kor te termijn zal worden vervan gen door een breder opgezet te Interkerkelijke Stichting voor Godsdienstonderwijs op openbare scholen. Ook is een noodfonds in het leven geroepen, waarin bijdragen Wethouder Peters: discussie gesloten.. (Foto: Dijkman) Er zijn morgen verschillende spe ciale diensten in deze regio. In de Katwijkse Ichthuskerk (Nachtegaallaan) wordt morgen een aangepaste gezinsdienst ge houden. verzorgd door de Lan delijke Protestants Christelijke Vereniging van ouders en vrien den van het afwijkende kind, 'Philadelphia'. Ds. C. van Slie- dregt. hervormd predikant van Katwijk, zal in deze dienst voor gaan. Muzikale medewerking wordt verleend door het kope rensemble van de U.N.I., onder leiding van de heer Bonekamp. Alle ouders met hun kinderen en andere belangstellenden zijn van harte welkom om drie uur. In Leiderdorp wordt morgen avond een cantatedienst gehou den in de Dorpskerk. Het Leider dorps Kamerkoor verleent daar aan zijn medewerking. Aanvang half zeven. In de Leiderdorpse Scheppings- kerk staat vanavond het evange lie van Marcus op speciale wijze centraal. Het Interkerkelijk Pe tra-jeugdkoor presenteert daar de reli-musical Marcus. In deze musical komt de evangelist Mar cus aan het woord over de grote daden van Jezus, zijn lijden en sterven, de oprichting van de eerste christengemeenten en de zendingsopdracht. Marcus was een evangelist die veel aandacht aan het lijden en ster ven, alsmede aan de wederop standing van Jezus besteedde. Vandaar dat deze musical zo vlak voor het Paasfeest wordt opge voerd. De musical werd tot op heden in zo'n 100 gemeenten van ons land gepresenteerd. Het Petra-jeugd koor hoopt nog dit voorjaar te starten met een derde musical, onder de titel 'Voor jou'. De dienst in de Scheppingskerk begint om zeven uur morgen avond en wordt geleid door ds. J.J. van der Born. Na afloop is er gelegenheid om na te praten. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Voorthuizen dr. J. Broekhuis, Rijssen; te Capelle G.A. Cnossen, Delft. Aangenomen naar Vree land J.H. Verwaal, kandidaat te Leiden, die bedankte voor Blok zijl, Deil en Enspijk. Aangeno men naar Ernst J.C. den Toom, kandidaat te Hardinxveld-Gies- sendam. Christelijke Gereformeerde Ker ken: beroepen te Kornhorn H.C. Mijnders, kandidaat te Veenen- daal. Beroepen te Vlissingen A. Brons, kandidaat te Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Alblasserdam C. van der Poel, Yerseke, bedankt voor Oosterland J.C. Weststxate, 's- Gravenpolder. ADVERTENTIE om het recht van de zwaksten VASTENAKTIE GIRO 5850 ZEIST LEIDEN: Herv. Gem. Hoogl. kerk 10 ds. Pannekoek; 11.45 oecum. studenten- Marekerk 10 ds. De Jong; 5 ds. Kooien, Ysselstein. Maranathak. CL. Morsweg) 10 ds. Boven berg. Regenboog (Merenwijk) 9.30 en 11.15 pst. Van Well. Bethlehemk.(Driftstr.) 10 dr. Meijers. Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) 10.30 ds. Rietveld (jeugddienst), 5 ds. Jansen (be- vrijdingsdienst). Vredesk.(Burggravenl.) 10 dr. Vlijm. Waalse kerk (Breestr.) 10.30 pst. Ribs. Acad. Ziekenhuis 9 rk. dienst, 10.15 ds. Bakker. Diakonessenhuis 10.30 ds. v.d. Schoot, Voorschoten. Endegeest: zie Oegstgeest. Geref. Kerk: Vredeskerk (Burggravenl.) 10 dr. Vlijm (gezml.dienst). Petrak. (Surinamestr.) 10 hr. De Bruin. Oude Vest 10 dr. v.d. Zwaan; 5 drs. Don- dorp, Beverwijk. Maranathak.(L. Morsw.) zie herv. gem.; Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) 9 en 10.30 ds. Rietveld; 5 ds. Jansen, bejaardenhuis Groenhoven 10 ds. Van Duijn, Leiderdorp. Geref. K. Vrijg. (Herengr.): 10 en 5 ds. De Vries (H.A.). Chr. Geref. K. (Steenschuur): 10 en 5 drs. Den Hertog. Geref. Gem. in Ned. (Bethl.kerk Driftstr.): 11.30 en 5.30. Evang.-Luth. Gem. (Hoogl. Kerkgr.): 10.15 ds. v.d. Berg, Ede. Church of England: (Zoeterw.singel 50) 5 nam. dienst. Doopsgez.-Remonstr. Gem. (Lokhorstk. Pieterskerkstr.): 10.30 ds. Koek. Baptistengem. (O. Rijn 3): zo. 20/3 9 en 19 uur ds. Bosveld, eredienst, woe. 23/3 en do. 24/3 20 G.B.S. Evang. Christengem. (Middelstegr. 3): v.singel 21): 5 i Evangeliecentrum (Zijlsingel 2): zond. 10 hr. Zijlstra; dinsdag 22/3 8 ds. v. Twil- lert; vrijd. 25/3 8 uur jeugdsamenkomst. Pinkstergem. (O. Vest 13): 10 evang. Scheffer. Leger des Heils (Hooigr.): 10 heiligings- samenk., 5 verlossingssamenkomst. Nieuw-Apost. Kerk (H. Rynd. 24): 9.30 en 4, wo. 8. Zevendedagadventisten (Ontm oetings- kerk Voorschoten): elke zat. 9.45 bijbel studie, 10.45 predikdienst. Christian Science (Steensch. 6): 10.30. Kerk van J. Chr. v.d. Heiligen der L. Da gen (Brahmsl.): 9.30, 10.30 en 11.20. Dovendienst 10.30 hr. Van Veelen (Pe- trakerk, Surinamestraat). Oud-Kath. K. (Zoeterw.singel): 10. Rooms-Kath. K.: Haagweg zat. 19; zo. 9 en 10.45. Diaconessenhuis zat. 10.30 H. Delemar- Herensingel zat. 19; zo. 9 30 en 11. Rijndijk (Leiden-V.schoten) zat. 19; zo. 9.30 en 11.30. Steenschuur zat. 10 en 19; zo. 8.30, 10. 11.30, 18 en 19. Boshuizerkade zat. 19; zo. 9.30 en 11.30. Lammenschansweg zat. 19; zo. 9, 10.30 en 12. Haarl.straat zat. 19; zo. 9.30, 10.45 en 12.15. H. Rijndijk (zie Zoeterwoude). AARLANDERVEEN: Herv. Gem. 10 kand. Taselaar, Alphen; 7 zangdienst. Geref Kerk: 10 ds. Modderaar (H.A.); 6.30 ds. Vree, Alphen (H.A.). Chr. Geref. Kerk: 9.30 dienst des woords; 7 ds. Boiten, Schiedam. Rk Kerk: zat. 19; zo. 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Adventskerk 10 ds. Bogers. Kruiskerk 10 ds. De Jonge. Opstandingskerk 10 prof. Van Gennep, Leiden; 6.30 ds. De Jonge. Maranathakerk 6.30 ds. Vree (open deurdienst). Goede Herderk. (ten Harmsenstr.) 10 ds. Everdmgen; 6.30 ds. Verheul. De Bron 9 ds. Oosthoek; 10 ds. Verheul en ds. Oosthoek; 6.30 ds. Bogers. Ashram coll. 10 ds. Van Santen. Driehoorne 7 ds. Oosthoek (interkerkel- .dienst). Albanianae 10 ds. Nieuwenhuis. Oudshoornsekerk 10 ds. Roos, Wou- brugge. Sionskerk 9.30 ds* Ouwendijk; 6.30 ds. Schaap, Schoonhoven. Salvatorikerk 10 drs. Van Es; 6.30 ds. Stolk. (zie verder herv. gem.) Geref K. Vrijg.(Rijnstroom): 9.30 ds. De Graaff; 3 ds. De Jong. Ochten. Chr. Geref Kerk: 9.30 dienst des woords; 2.30 ds. Blom. Oud-Geref. Gem. (Hooftstr. 240): 9.30 en 4; woe. 23/3 3 en 7.15 uur ds. Van der Meer. Bapt.gem. (Molenwerfstr. 1): 10 ds. Koekkoek; 6.30 ev. Kits. Bapt.gem. Noord (school Kalkovenw 62): 10 hr. Jongejan; 6.30 hr. Heinsius. Volle-evang.gem. ('De Ark', Pr. Hen- drikstr. 54): 10 hr. Van Steenis. Pinkstergem. (school Batenstein 16): 10. Leger des H. (Corn, de Vlamingstr.): 10 en 6.30. Remonstr. Kring (Van Manderslobstr. 36): 10 ds. Laforèt. Rk Kerk: Bonifaciusk. zat. 19; zo. 9.45 en 11.30. Piusk. zat. 19; zo. 9 en 10.30. De Bron zat. 19; zo. 9.30 en 11. BENTHUIZEN: Herv. Gem. geen opga ve ontvangen. Geref. Gem. 9.30 en 6 ds. Vogelaar. BODEGRAVEN Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Wieman; 6.30 ds. v.d. Hoef Salv.kerk 10 ds. De Rooij, Zienkzee, 6.30 ds. Vos, Amsterdam. Bethl.kerk 10 ds. v.d. Hoef; 6.30 ds. Richter. Geref. Kerk: 9.30 ds. Elderman; 6.30 ds. v.d. Berg. Geref. K. Vrijg.: 9.30 en 4.30 ds. De Jong. BOSKOOP: Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 ds. Stelwagen, Den Haag; 6.30 ds. Koe- lewyn, Woubrugge. De Stek 9.30 ds. Vlasblom. Geref Kerk: Zijde 9.30 ds. Den Heeten, Hoofddorp; 5 ds. Krol, Gorinchem (jeugddienst). Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 ds. Toorn- man, 's Gravenhage. Geref. Gem.. 9.30 leesdienst; 3 ds. Bac. Rk Kerk: zat. 17.30 in De Stek; 19 in kerk; zo. 9.30 en 11. Zoetermeer. Geref. Kerk: 10 ds. v.d. Horst, Katwijk; 5 ds. Van Loenen, Leiderdorp. Rk Kerk: dorp zat. 19; zo. 9.30, 11.30. Anker zat. 19; zo. 8.45 en 11.15. Rijndijk zo. 10. HILLEGOM: Herv. Gem. Hoeksteen 10 ds. Verschoor, Aalsmeer. Maartenskerk 10 ds. Rothfusz; 5 ds. Krispijn. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Biesma. Rk Kerk: Mart. zat. 19; zo. 9 en 11. Jozefk. zat 19; zo. 10 en 11.30. HOOGMADE: Herv. Gem. 10 ds. v.d. Hoek. Rk Kerk: zat. 19; zo. 10. DE KAAG: Herv. Gem. (in het zaaltje) 10 hr. Smit, Leiden. Rk Kerk: zat. 19; zo. 10. Zee; 6 ds. Gebraad. Ontm.kerk 10 ds. Gebraad; 6.30 ds. Boer. Ver. ter voorbereiding van een herv. deelgemeente 'De Rank' te Katwijk (au la P. Groen-college): zie Katwijk aan Zee. Geref Kerk: 9.30 ds. Kersten; 5 ds. Kos- RkKerk: zat. 19; zo. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE: Herv. Gem. N. Kerk 10 ds. De Jong; 6 ds. Vermeulen, Valkenburg. O. Kerk 10 ds. Driebergen; 6 ds. Vroe- gindewey. Ichthusk. 10 ds. v. Roon; 3 ds. v. Slie- dregt (Philadelphia-dienst). Pniëlk. 9.30 ds. Vroegindewey; 6 ds. Schuurman. aula Bestevaer-mavo (Rijnsoever) 10 ds. Schuurman. Overduin 2.15 ds. Baas. Ver. ter voorbereiding van een herv. deelgemeente 'De Rank' te Katwijk (au la P. Groen-college): 10 ds. Van Veen, Wassenaar. Geref Kerk: Vredeskerk 10 hr. Brou wer; 5 ds. Kersten. Triumfatork. 10 ds. Koster; 5 ds. v.d. Werff, Voorhout. Geref. K. Vrijg.: 10.15 leesdienst; 3.30 ds. Heida. Ned. Geref. Kerk: 8.45 en 7 ds. Janse. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 ds. Slagboom. Vrije Chr. Geref. Gem. (Unizaal): 10 en 5 ds. v.d. Belt. NIEUWVEEN Herv. Gem. 9.30 kand. De Boo, Koudekerk; 6.30 ds. Van Har ten, Noorden. Geref. Kerk: 9.30 ds. Cremer, Amstel veen; 7 kand. De Bruin. Rk Kerk: zat. 19; zo. 9 en 11. NIEUW-VENNEP: Herv. Gem. 9.30 ds. Van Winterswiik; 7 ds. Bergsma. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Lange; 4.30 ds. Rang. Geref. Gem. (Remisestr.): 10 en 5 hees- dienst. Volle-avang.gem. ('Tripodia'): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. 10 ds. Lapré; 7 ds. Bade Geref. Kerk 10 ds. Bade; 7 dr. Bade in herv. kerk (geza.dienst). LEIDERDORP: Herv. Gem. en Geref. Kerk Dorpsk. 10 ds. Stegeman; 6.30 ds. Doesburg Hoofdstr. 10 ds. Doesburg. Scheppingsk. 9 en 10.30 ds. v.d. Born; 7 Elis.ziekenhuis 10.45 ds. Brommet. Bapt.gem. (wijkgeb. Zijlkw.): 10 hr. Schouten; Hoge Rijndijk 61 20 uur hr. De Vries. Rk Kerk: zat. 19; zo. 9; 10.30 en 12. LEIMUIDEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Ha- nemaayer, Alphen. Dorpshuis Kudelstaart 10 ds. De Vree. Geref. Kerk: 9.30 ds. De Boer, Hoofd dorp; 7 ds. Cziria, Rijnsburg. Rk Kerk; zat. 19: zo. 7.30. 9.30. 11.15. LISSE: Herv. Gem. Dorpskerk 10 ds. 't Hooft. Pauluskerk 10 ds. De Gelder; 7 ds. Broer, Ter Aar (jeugdd. ger.kerk). Geref. Kerk: 10 ds. Boswijk; 7 ds. Hen stede (jeugdd.). Geref. K. Vrijg.: 8.45 ds. De Putter; 3 ds. De Vries. Ned. Geref Kerk (Salvatori): 9 ds. Brink, 5 dienst des woords. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 ds. Van Dij ken. Geref. Gem.: 10 en 4 ds. Hakkenberg. Rk Kerk: Agathakerk zat. 19; zo. 10 en 11.30. Poelpolder zat. 19; zo. 9 en 11.30. Manakerk zat. 19; zo. 8.30, 10 en 11.45. Engelbew. zat. 19; zo. 9.30, 11 en 17.45. NIEUWKOOP: Herv. Gem. 9.30 ds. Cnossen, Delft; 6.30 ds. van Doorn. Geref. Kerk: 9.30 ds. Veenstra, Leiden; 4.30 oecum.vesperdienst Remonstr. Kerk. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. Blom, Meerkerk. Remonstr. Gem.: 10 hr. De Graaf Bier- brauwer. Rk Kerk: zat. 19; zo. 9 en 10.45. NOORDEN: Herv. Gem. 9.30 ds. v.d. Velden, Woerden; 7 ds. Molenaar, Nieuwveen. Geref. Kerk (W. Verlaat): 10 en 7 ds. NOORDWIJK: Herv. Gem. Voorstr- .(Binnen) 10 ds. v.d. Lee (H.A.); 5 mr. De Man, Capelle; 7 ds. v.d. Lee (gezamenl- dienst). Buurtkerk Hoofdstr. (Zee) 10 ds. Keu- nmg. De Rank (Golfbaan) 10 hr. Burger, Wad- dinxveen. Sole Mio 9 ds. v.d Lee. Geref. Kerk: Hoofdstr. (Zee) 10 mevr Attema, Leiderdorp; 5 ds. Keumng (ge- zamenl.dienst). Vinkeril. (Binnen) 9.30 ds. Korenhoff. Stichtingskerk 11 ds. Korenhoff. Ned. Prot. Bond (aula O.Zeew.) geen dienst. Rk Kerk: Zee zat. 19; zo. 9.30 en 11. Binnen zat. 16 in Kerkhofkapel, 19 in NOORDWIJKERHOUT: Dorpsk. 10 ds. Meijering, Voorschoten. Rk Kerk: Victork. zat. 19; zo. 9.30 en 11. Jozefk. zat. 19; zo. 10 en 11.30. OEGSTGEEST: Herv. Gem. Groene oJ Will.kerk 11 pstr. Koster en ds. Kooman (oecum. dienst). Mauritskerk 10 ds. Vegter. Pauluskerk 9.30 ds. Kooman. Gemeentecentrum (Lijtw.) 10.30 ds. Sterringa; 7 ds. Heemskerk (H.A.). Geref. Kerk: 10 di. Heemskerk en Veg ter (H.A.). Geref. Kerk Vrijg.: 10.30 en 4.30 ds. De Putter. Lutgersekerk 10.15 ds. v.d. Berg. Ned. Geref Kerk (Gem.centrum) 8.45 ds De Lange (catechismusdienst), 4 ds De Lange (H.A.). Groene kerk: 11 pst. Koster en ds. Koo man (oec.dienst). Van Wyckerslooth: 4 nam ds. Oegema. Endegeest: 9.30 ds. Friederich Volle-evangehegem. (Gem.centrum) 4 Rk Kerk: Will.kerk zat. 19, zo. 9 en 10.30 OUDE EN NIEUWE WETERING: Herv. Gem. 9.30 hr. Krispijn. Geref. Kerk: 9.30 ds. Jaspers Focks (the- ROELOFARENDSVEEN: Rk Kerk Mar. Pres. zat. 19; zo. 9 en 11. Petrus-B. zat. 19; zo. 9.30 en 11.30. RIJNSBURG: Herv. Gem. Laurentius- kerk 9.30 ds. Romein; 5 kand. Van Rooijen. Bethelkerk 9.30 ds. Smaling. Geref. Kerk: Petrak. 9.30 ds. Cziria; 5 ds. Snel. Imm.kerk 9 en 10.30 dr. Van Oeveren; 5 ds. Damsma. Mar.kerk 9.30 ds. Snel; 5 ds. Cziria. Geref. Kerk Vrijg.: geen opgave. Chr. Geref Kerk: 9.30 en 5 ds. Van Sor- ge. Evang. Christengem. (aula mavo): 10 ds. Gravendeel, Lisse. Rk Kerk: zat. 19.30 gebeds- en commu nieviering; zo. 10.30. Geref Kerk: 10 ds. Ferwerda; 5 ds. Baas. Chr. Geref Kerk: 10 en 5 prof. Ooster hof, Apeldoorn. Ned. Prot. Bond (Jul.laan 17): 10.30 hr v.d. Witte, Zeist. Rk Kerk: zat. 19; zo. 9.30 en 11. VALKENBURG: Herv. Gem. 10 ds. Vermeulen; 6.30 ds. Smaling, Rijns- burg. Geref Kerk: 9.30 ds. v.d. Werff. Voor hout; 6.30 ds. Baayen, Rynsburg Geref. K. Vrijg-: 9.30 en 5 ds. Heida VOORHOUT Herv. Gem. 10 ds. Bro- Rk Kerk: zat. 19; zo. 9. 10.30 en 11.45. VOORSCHOTEN Herv. Gem. Dorps kerk 10 ds. Blanken. De Ontmoeting (Noordhofland) 10 ds Geref. Kerk: 10 ds. De Zwart (H.A.); 5 ds. De Zeeuw, (interk. dienst herv. kerk). Geref. K. Vrijg.: 10.15 en 3.30 ds. Box- Aulagemeenschap Noordhofland: Rk Kerk: Laur.kerk zat. 19; zo. 11.30. M. Godskerk zat. 19; zo. 10. WADDINXVEEN: Herv. Gem. Brugk. 9.30 ds. Abma, Putten; 5 ds. Maasland Hoeksteen 9.30 kand. Koeyen, Kruinin- gen; 6.30 ds. Bouw, Oud-Loosdrecht. Bethelk. 9.30 ds. Maasland; 5 ds. Kievit. Imm.kerk 10 en 5 ds. Hulst. Geref. Kerk: Kruisk. 10 ds. De Moor; 5 ds.v.d. Berg. Ontm.kerk 10 ds. v.d. Berg. Remonstr. Gem. 10 ds. Van Rossum, Voorburg. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 ds. Ver- Volle Evangelie Gem.: 9.30 samenkomst (Lindegaarde 17a). 10. WARMOND: Herv. Gem. 10 ds. Ger mans, Sassenheim. Rk Kerk: zat 19; zo. 8.30; 10 en 11.30. WASSENAAR; Herv. Gem. Dorpsk. 10 hr. Taal; 4.30 ds. Wieman, Bodegraven, 7 hr. Taal. Kievietk 10 ds. Jonkman. Den Haag. Messiask. 10 ds. Van Waasbergen Dorpscentrum 9.30 ds. Van Kooten. Delft. Geref. Kerk: ZijUaan 10 en 5 ds. Zylstra, Vorden. Zuid (Bloemcamplaan) 10 ds. v.d. Ned. Prot Bond (Kerkdam): 10.30 ds. Rk Kerk: Will. zat. 19; zond. 9.30 en 11 Jozefk. zat. 19; zond 9.30 en 11 G. Herderk. zat. 17; zond. 9 en 11.30. WOUBRUGGE: Herv. Gem. 9.30 ds. Koelewijn; 6.30 ds. Haakman, Zwam- merdam. Geref. Kerk: 9.30 ds. Vermeer, Zevenho ven; 6.30 ds. Jasper Focks. Oude en N. Wetering. Ned. Prot Bond (De Wijk): geen dienst Rk Kerk 19; z 10. ZEVENHOVEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Van Doorn, Alphen. Geref. Kerk: 9.30 ds. Aalders, Woubrug ge; 7 ds. Elderman, Bodegraven. Rk Kerk: zat. 19; zo. 9 en 10.45. ZOETERWOUDE: Herv. Gem. 10 ds. Mackaay, Leiden. Rk Kerk: St. Jan zo 9.30 en 11. Chr. Dienaark zat 19; zo. 10. H. Rijndijk zat. 19; zo. 10 en 11.30 ZWAMMERDAM: Herv Gem. 10 ds Haakman, 6.30 hr Stam, Nieuwkoop Geref Kerk: 10 hr. Van Duyn, Noord- wyk; 7 ds. Dronkert. Gouda Remonstr. Gem.: 10 ds. Schneider, Hil-

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 11