Steeds Hotel komt op Schuttersveld er mogelijk in '85 Wel drukte op autoshow, maar verkoop valt tegen Sen met Sclenu ktadbkeeld Hoogste punt bij bouw van postkantoor Schiphollaan Tweehonderd wagens in Groenoordhallen E. Katwijkse ST* breekt been BEHAALDE OP DE VEBO 5 ERE- EN 5 EERSTE PRIJZEN 20MERMODEIS WKlEINrïÜl Complex met tachtig kamers, restaurant en vergaderruimte Paasvee in Groenoordhallen "Zo zie je ze toch niet vaak in de Venema is bereid werk af te maken aan Oranjegracht e.o. VRIJDAG 18 MAART 1983 Leiden Redactie: Ban Jungmann Jaap Visser De vlag ging gistermiddag in top LEIDEN - Aan de Schiphollaan (Schuttersveld) werd gisteren de vlag in top gehesen omdat het hoogste punt werd bereikt van het nieuwe stationspostkantoor dat daar in aanbouw is. Het startsein voor de bouw van het nieuwe postkantoor werd vorig jaar augustus gegeven door de heer A.H. Vos, directeur van de PTT te Leiden. Verwacht wordt dat de nieuwbouw, volgens plan ning, in december van dit jaar klaar zal zijn. Het nieuwe station- spostgebouw krijgt een vloerop pervlak van 5000 vierkante meter en zal straks huisvesting bieden aan ongeveer 250 personeelsle den waarvan de meesten zich zullen bezighouden met het voorsorteren van de post voor bij de bouw van het stationspostkani Leiden en omgeving. Een ander deel van het personeel zal de zes loketten voor het publiek en de overige publieksfuncties gaan verzorgen. De adjunct-directeur van het post- district s'Gravenhage, de heer A. Perdijk, heeft gisteren de vlag in top gehesen ten teken dat het ■)T. (Foto Holvast) hoogste punt van de nieuwbouw is bereikt. Met de bouw van het postkantoor is een bedrag ge moeid van ruim zeven miljoen gulden. Het nieuwe postkantoor werd ontworpen door het Archi tectenbureau Bakker en Ver- hoeff uit Rotterdam en wordt neergezet door de IBC Bouw- groep Nederland BV uit Best. Het stationspostkantoor aan de Schiphollaan komt in de plaats van het huidige noodpostkan- toor aan de Gerestraat. Dit nood gebouw zal na de verhuizing worden gesloopt. Het ligt in de bedoeling van de gemeente op deze plek woningen neer te zet ten. Waarschijnlijk zal volgend jaar al met de woningbouw wor den begonnen. LEIDEN - Op de eerste avond van de vooijaarsautoshow van de Bo- vag was het gisteren gezellig druk in de Groenoordhallen. Wat dat betrof vormde deze show dus geen uitzondering. De personenauto-RAI vorige maand in Amsterdam leverde een recordaantal bezoekers op en ook andere autotentoonstel lingen trekken meer dan norma le belangstelling. Er doen ruim 25 garages uit Leiden en omgeving mee aan deze show van gebruikte auto's. In totaal hebben ze ruim tweehonderd wagens in de hal gestald. Voor de eerste maal hebben zij hun geza menlijk aanbod ingebracht in een computer. Vele bezoekers maakten gretig gebruik van de mogelijkheid om zo een totaaloverzicht te krijgen van al le - uiteraard onder Bovag- garanties aangeboden auto's. In verhouding tot de drukte bleven de resultaten echter een beetje achter. Er werden ruim twintig wagens verkocht en dat is in het verleden op de eerste avond wel eens beter geweest. Nadat om tien uur het eerste deel van de show was afgesloten wer den de verkochte wagens naar buiten gereden en meteen ver vangen door nieuwe exempla ren, die ook gelijktijdig in de computer werden ingevoerd. Ook"Blij dat ik rij" is aanwezig met een informatiestand op deze beurs, die verder vanavond van zeven tot tien uur en morgen van tien tot vijf uur is te bezoeken. Morgen kunnen meegebrachte kinderen terecht in een crèche. A Telefoon 121662 lüflH LEIDEN- Een 36-jarige vrouw uit ^WTTTTTTÏÏTl^^ ,C CIUU" Katwijk liep gisteravond om- 11 streeks half negen een been- steken van de Steenstraat niet ■■■■■■■■■■■■iMHHaMMMHdi voerd. De Stadskrant Leiden bestaat twee jaar. Voor een van de pio niers, Jos Everaers, reden om zijn voormalige collega's in no. 1 van de derde jaargang uitge breid te feliciteren. Everaers, tegenwoordig freelance-jour nalist, stelt in zijn voorwoord dat de Stadskrant een aardige, informatieve en kritische krant is door en voor links Leiden gemaakt. Dank zij de Stads krant is links en actief Leiden volgens Everaers niet langer afhankelijk van de journalisten van het Leidsch Dagblad. Hij heeft gelijk: de Stadskrant is inderdaad aardig, informatief en kritisch. Alleen, die voor malige afhankelijkheid van links Leiden, dat snappen wij niet zo best. Toch is in de Stadskrant nog steeds geen blad waar de hele Leidse bevolking reikhalzend naar uitkijkt, constateert Eve raers. Hij mist helder politieke analyses, maar die kun je na tuurlijk moeilijk verwachten in een driewekelijkse uitgave van linkse idealisten. Ook mist Everaers sensationele onthul lingen en vindt hij dat er soms ouwe koek wordt gebracht. En dat is juist wat de Stadskrant- pioniers wilden vermijden toen zij hun hun geesteskind het levenslicht heten aan schouwen. In deze rubriek werd op 6 maart 1981 melding gemaakt van de geboorte van de Stadskrant. "Vanzelfspre kend zullen wij de nadruk leg gen op aankondigingen waar aan de plaatselijke dagblad pers wat minder aandacht be steedt", stond er op het 'ge boortekaartje' van de actief linkse 'ouders'. Maar in de al lereerste Stadskrant kwamen onderwerpen aan bod die al uitvoerig door de plaatselijke pers waren behandeld. Een ba bykwaal, veronderstelden wij toen. Maar helaas, twee jaar la ter kampt de progressieve peu ter nog altijd met dezelfde ziekte. Want wat zijn de be langrijkste onderwerpen in de jongste editie van de Stads krant? De 'roze lente', 'Troef in een nieuw jasje', 'de klussen- bank', 'dreigende ontslagen bij de universiteit', 'het inloop huis, 'Leids muziektijdschrift'. Ook weer onderwerpen waar aan in de plaatselijke pers al uitgebreid aandacht is besteed. Terwijl het interview met het De door de Stadskrant ge laakte poster. Produkt van loop se mannetjes? Dat gaat Sony-man Grondelle wat (Foto Holvast) voormalig PvdA-raadslid Joy ce Hes wel erg 'ouwe koek' is. 'Kees Walle in gesprek met...'. De Stadskrant-voortrekker heeft zelfs twee flinke foto's van zichzelf en Joyce Hes in zijn krant afgedrukt. Behalve aardig, kritisch en infor matief zijn ze bij de Stadskrant dus ook ijdel. Peuteraar (2) En soms wel heel erg muggezif- terig. Regelmatig worden in de rubriek 'Seksisme' zogenaamd seksistische foto's afgedrukt. Foto's dus, waarop vrouwen als sexsymbool worden ge bruikt. Onlangs de hierboven afgedrukte fraaie poster van Brandsteder electronics bv/So- ny. Het brein achter deze pos ter bestond volgens de Stads krant uit loopse mannetjes. Marketing-manager Grondelle stuurde keurig netjes een brief terug aan de redactie van de Stadskrant waarin hij onder meer schreef dat het predicaat 'loopse mannetjes' hem helaas wat te ver ging. Ook de brief haalde de rubriek 'Seksisme'. "We vonden hun brief te seksistisch om onge plaatst te laten", aldus de Stadskrant. Onder meer om de aanhef: 'Mijne heren'... Het zal ons niet verbazen wan neer de Sony-poster nog een derde keer in deze stadskrant- rubriek zal worden afgedrukt. Immers, het gaat hier om een 'walkman' en dat klinkt ook behoorlijk 'vrouwon vriende lijk'. J.V. Protaxi Jan Kleijn ziet het zo: "Pas als er weer wat gebeurt, dan komt het idee weer op. Tot die tijd Jan Kleijn is taxichauffeur. Een half iaar geleden introduceer de hij de Protax, een 6 mm dik ke perspex koepel die de chauffeur gemakkelijk aan de leuning van zijn stoel kan be vestigen. Doel: met de Protax kan de taxibestuurder alleen met de grootste moeite van achter worden aangevallen. Met alle verhalen over belaag de chauffeurs in het achter hoofd leek dat een uitvinding van nut. Dacht ook Jan Kleijn, maar nu moet hij vaststellen: "Het is enigszins tegengeval len". Jan Kleijn is nog altijd zowat de enige die wel eens onder de Protax kruipt, de andere chauffeurs blijven open en bloot achter het stuur. "Erg jammer", vindt Kleijn, maar hij heeft er wel een verklaring voor. "Kijkje moet het zo zien: de chauffeurs in loondienst vinden dat de baas dat maar moet betalen. En de bazen zeg gen: ik kan dit nu wel invoe ren, maar straks willen ze het in Den Haag weer net even an ders hebben". Den Haag? "Ja, ze zijn daar bezig met het maken van een wetje voor bescherming van taxi chauffeurs, maar ja: tante Nel is ook niet zo snel". Tante Nel? "Neelie Smit-Kroes". Zijn z'n collega's niet zo geest driftig, dat zijn de klanten van de achter plastic verscholen Kleijn wel. "Ja, mensen reage ren hartstikke enthousiast. Die vinden het goed, dat er einde lijk eens wat gebeurt". Maar niet alleen de klanten, ook het buitenland. "Ik heb een brief uit Nottingham gekregen, daar rijden wel erg veel chauffeurs er mee en het gaat prima". Dat zelfs in Leiden de Protax niet aanslaat, dat steekt Jan Kleijn toch ook behoorlijk. Maar ook dat kan hij verkla ren: "In de taxiwereld heb je heel wat afgunst en zeker in Leiden. Erg jammer, want het gaat natuurlijk om de veilig heid". Kleijn durft het haast niet te zeggen, maar hij gelooft dat er iets ernstigs moet gebeu ren, wil de Protax nog zyn heil zaam werk verrichten. Dus net als in het spreekwoord 'Als het kalf verdronken is, dempt men de put'? Jan Kleijn: "Ja, maar er inmiddels zijn al zoveel kalveren verdron ken. Moet er dan altijd weer eerst iets ernstigs gebeuren"? B.J. Al wandelend over de tentoon stelling besef je dat het geen gek idee zou zijn om alle bezoe kers bij de ingang uit te rusten met stokjes. Niets leuker dan een dikbil klappen geven. Niet te hard slaan natuurlijk: die koe kan het ook niet helpen dat-ie zo goed in het vlees zit. LEIDEN Enkele uitslagen: de algemeen kampioen vrouwelijk vee is eigendom van Kooter Handel- en Transport b.v. Hazerswoude; algemeen kampioen mannelijk vee: eigendom van gebr. A.N.M. De Ligt, Zevenbergen; jeugdkampioen vrouwelijk vee: H.P.A. van der Maarl; jeugdkampioen mannelijk vee: J. Spronk, Zoeter- meer; kampioen vrouwelijk vee, afdeling D: G.G. Schalke, Maas land; kampioen mannelijk vee, afdeling D: M.M.C. Koot-Onder water, Hazerswoude; kampioen rammen: Tiac Comm. en Koot, Hoogmade; kampioen ooien: D.P.G. Kooter, Hazerswoude. LEIDEN - De kans is reëel dat Leiden in maart 1985 de komst van een nieuw hotel kan begroeten. Queens International Ho tels bv, dat al eigenaar is van een hotelketen in België, wil op de hoek van het Schuttersveld (tegenover de Spaar bank) een accommodatie met ongeveer tachtig ka mers, een restaurant en vergaderruimte neerzet ten. Queens praat op dit moment met de gemeente over de vormgeving van het complex en is samen met het Horecaschap een onderzoek in en om Leiden begonnen hoe groot de behoefte aan een nieuw hotel is. Het bedrijfsleven is (schriftelijk) benaderd met de vraag of het in de toekomst ge bruik zal maken van het onder komen en in wat voor frequentie. Grote firma's zullen vertegen woordigers van Queen zélf wor den bezocht. Overigens mikt Queens-directeur D. van Dijck niet uitsluitend op het bedrijfsleven. "We kijken ook in de richting van de toeris ten die in Leiden musea komen bezoeken of hun vakantie aan het strand doorbrengen of een weekeinde de Bollenstreek aan doen", vertelt hij. "Bovendien", voegt Van Dijck eraan toe, "zitje op deze plek vrij gunstig; vlakbij het NS-station, in de directe om geving van de rijksweg Amster dam-Den Haag en de Schiphol- lijn. En dat zijn stuk voor stuk punten die voor een hotel van be lang kunnen zijn." In Amersfoort is Queens al een stapje verder dan in Leiden. Hier verwacht het omstreeks februari 1985 een hotel met 55 kamers en een aangrenzend kantoorge bouw in gebruik te kunnen ne men. Wat Amersfoort betreft is het praktisch voor honderd pro cent zeker dat het onderkomen wordt gebouwd. Op welke niveau het restaurantge- beuren in Leiden zich zal gaan bewegen? Directeur Van Dijck. "Daar valt nog niet zo bar veel over te vertellen", zegt hij, "maar spotgoedkoop wordt het in elk geval niet. Aan Queens hangt een prijskaartje en daar zal je reke ning mee moeten houden. Dat geldt ook voor het overnachten. Je kunt daarom niet in de ene plaats, om maar eens een voor beeld te noemen, zestig gulden voor een kamer vragen en in de andere plaats honderdtwintig gulden. Zodra de plannen vaste vormen beginnen te krijgen, moeten die prijzen ook worden vastgesteld. Extreem hoog zul len ze zeker niet worden." De nieuwe hotelaccommodatie zal tussen de tien en vijftien vaste arbeidsplaatsen opleveren. Daar naast denkt Van Dijck vooral L. de pieken (april) veelvuldig een beroep te zullen moeten doen op part-timers. De planning van een nieuw hotel aan het Schuttersveld wordt door de Leidse VW toegejuicht. Een rapport, dat de gemeente in 1980 liet uitbrengen, maakt slechts melding van sluitingen. Alleen al in de badplaats Noord- wijk sloten de laatste jaren ne gentien hotels hun deuren en verdwenen er niet minder dan twaalfhonderd bedden. Wat Lei den betreft: hier sloten Het Kar- rewiel, Parkzicht, Auberge Witte Singel en De Wekker. Hotel May flower, dat aan de Beestenmarkt uitbreidingsplannen heeft, kwam hiervoor terug. De ge meente constateerde al eerder al dat de behoefte (mede door de komst van de Schiphollijn en een aantal nieuwe bedrijven) aan hotel-accommodatie zou toene men. Queens lijkt dit te gaan be vestigen. Peuteraar (1) LEIDEN - Ir. Venema is bereid het werk in de 230 woningen aan de Oranjegracht en omgeving af te maken. Vorige maand trok Venema zich van het werk terug orndat hij meende, tijdens de voorberei ding en de uitvoering van her stelwerkzaamheden in 42 wonin gen te weinig steun te hebben ge kregen van de afdeling volks huisvesting van de gemeente. Hij zei de energie niet op te kunnen brengen om op deze wijze met de gemeente Leiden verder te gaan. In een tweetal gesprekken met wethouder Tesselaar (volkshuis vesting) zijn de problemen die de afgelopen maanden zijn gerezen goeddeels uit de weg geruimd. De wethouder zal op korte ter mijn met de Leidse Woningstich ting en de bewonerscommissie van de Oranjegracht en omge ving om de tafel gaan zitten en daarna een definitief besluit ne men om het ingenieursbureau Venema het werk in de resteren de 188 woningen af te laten ma ken. De bewonerscommissie heeft tot dusver steeds het ver trouwen uitgesproken in Vene- De gemeente moet nog een instal lateur aantrekken die de centrale verwarming in de 188 woningen zal vernieuwen. Tesselaar heeft een aantal voorwaarde gesteld waaraan het aan te trekken in- stallatiebureau moet voldoen. Over die voorwaarden bestaat overeenstemming tussen de wet houder en Venema. LEIDEN - Kom 'm niet aanzetten met vragen als: is dat nou een dikbil meneer? Heeft-ie geen tijd voor. Dat zie je zo. Klompen, een bruinlederen jas, voor de gelegen heid een sigaar van wel vijftig centen in de mond: hij is het prototype van de veehandelaar. De wereld be staat voor hem uit schonkige koeien en lekkere vette. En daar steekt niks kwaads in. In de Groenoordhallen werd gis teren de 3TE Paasveetentoon- stelling van de Vebo gehou den. Er was tien procent meer vee aanwezig dan vorig jaar. In totaal dit jaar 321 beesten. De bezoekers die voor hun lol komen, die heb je namelijk ook, kijken meestal een beetje verwonderd om zich heen. Be grijpelijk, want het aan stan gen bevestigde vee, dat zijn niet zomaar koeien, stieren en schapen. Die hooggehakte da me zei het al: "Zo zie je ze toch niet vaak in de wei". Ook voorstelbaar is het dat de bezoeker begint te watertan den, of voor mijn part visioe nen krijgt van runderlapjes, biefstukken, gehaktballen, blinde vinken en schouderlap jes. Er was al een stuk vee tot win naar van de één of andere be ker uitgeroepen toen twee he ren de zaal binnenkwamen. "Het is toch wat hè", zei de ene. Waarop de andere mom pelde: "Wat een beest. Zouden ze 'm opeten?" De eerste weer: "Wat dacht jij dan? Dacht jij soms dat-ie dat bordje van die superslagerij voor niks op z'n rug had gekregen". door Wim Brands Keurmeesters slaan overigens ook graag. Een liggende koe wordt meestal met een paar klapjes weer op de poten ge jaagd, terwijl de keurmeester iets roept als: ta, ta, ta, ta, ta. En dank zij deze uitspraak komen we als vanzelf bij de kinderen die op de tentoonstelling rond liepen. Meegenomen door hun moeders natuurlijk. "Zet nou je hoedje even goed. Ja zo. En even bij dat koetje gaan staan. Prima". Klik! en weer een foto voor het familie-album. Over foto's gesproken. Wethou der Fase, die samen met burge meester Goekoop de tentoon stelling bezocht, liet zich ook vereeuwigen. Een dikke stier ging met haar op de prent. In het programmaboekje stond overigens ook vermeld dat er een ezel aanwezig was. Maar je kon nog zo lang zoeken: geen ezel te zien. Maar eens iemand van de organisatie in de arm genomen. "Er is geen ezel", zei Wat gaat er boven het slaan en betasten van een dikbil? Foto Holvast) hij. Het bleek dat iemand een grap had willen maken. Voor de volledigheid geven we de naam van de grappenmaker ook maar even door: M. Karens uit Zoetermeer. Voor de liefhebbers volgt hieron der nog een kleine bloemlezing uit het programma-boekje. Eén van de keurmeesters heet te J. Slagter. En wat te denken van de volgende categorie vee: Jongvee kalverenbek vrouwe lijk. Begrijpt u het, begrijp ik het.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 3