"WD saboteert Koudenhoorn Cssffig N Voorschoten op zoek naar vrijwilligerswerk agend Progressief Warmondfractieleider Slingerland: Arbeidstijdverkorting in Oegstgeest wordt langzaam ingevoerd Staatssecretaris opent expositie op "Duinrell" Provincie verwerpt bezwaren tegen plan Gaarmeesterstraat Auto sleurt meisje 25 meter mee Vc rl< Stad en rand DONDERDAG 17 MAARTqDgRD Voor werklozen VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense vacaturebank staat op het punt van start te gaan. Gemeen tesecretaris De Graaff verwacht dat binnen drie weken de eerste werklozen met behoud van hun uitkering aan de slag kunnen in de niet-commerciële sector. De Graaff: "Deze week stuurt de gemeente een brief aan alle ver enigingen en instellingen die een niet puur-commerciële inborst hebben, zoals de bibliotheek. Deze instellingen moeten binnen twee weken reageren en "klus sen" noemen die kunnen worden gedaan door vrijwilligers. Als voorwaarde heeft de gemeente gesteld dat de instellingen klus sen moeten aandragen die an ders zouden blijven liggen om dat de instellingen daar "te wei nig tijd of gelegenheid voor heb ben": "We moeten voorkomen dat de vrijwilligers werk uit han den gaan nemen van mensen met een baan", meent de Graaff. De ingebrachte klussen worden door een vrijwilliger verzameld en in een grote bak gedaan. Geïn teresseerden kunnen in deze bak op zoek gaan naar het klusje van hun hart. Tot nu toe hebben slechts drie vrijwilligers zich aangemeld. WASSENAAR - Eén zwaluw maakt nog geen zomer, maar is wel een hoopvol teken. Zo ook is het met de bouw van strandpaviljoens. Zodra die hun muren opzetten, kan het niet anders of de zomer staat voor de deur. Zoals elk jaar overigens, is ook nu Wassenaarder C(or) Plat met zijn paviljoen De Golf slag de eerste die overeind staat op het strand van de Wassenaarse slag. En dit jaar nog een week eerder dan an dere jaren want het goede voorjaarsweer heeft hem naar buiten gelokt. Nog niet het aanstaande week einde maar zeker het volgen de hoopt hij de zaak zover op orde te hebben dat hij de eer ste zon en lavenis zoekende gasten kan ontvangen. Zijn drie collega's zullen dan kort daarop eveneens volgen. (foto Holvast) WARMOND - Het werd hem allemaal net even teveel. Zichtbaar geirriteerd liep hij van de vergadertafel vandaan, op weg naar de gang om de door hemzelf ingelaste rookpauze te benutten voor het aansteken van zijn onafscheidelijke pijp. Gerard Slingerland, fractie leider van Progressief Warmond kon de kritiek van zijn WD-collega's mevrouw Saris en Corijn (voormalig WD-raadslid, thans burgerlid raadscommissie financiën) op het vijfde tijd- en financieringsschema Zwanburgerpolder-Koudenhoorn niet langer ver dragen en verkoos de stilte van de wandelgangen. Uittreden uit woonwagenschap kost gemeente Leiderdorp ruim zes ton LEIDERDORP - Het uittreden uit het regionaal woonwagenschap kost de gemeente Leiderdorp ruim 617.000 gulden. Dat heeft het dagelijks bestuur vap de ge meenschappelijke regeling bere kend. Leiderdorp moet onder andere de huidige waarde van het woonwa gencentrum aan de Persant Snoepweg betalen. Bovendien moet de gemeente de komende drie jaar haar bijdrage in de kos ten van het Leidse kamp vol doen. Daar komt nog bij dat er ook meebetaald moet worden aan afschrijvingen, rente en in vesteringen uit het verleden. Voor 617.000 gulden kan de ge meente Leiderdorp dat in één keer afkopen, heeft het dagelijks bestuur van de gemeenschappe lijke regeling uitgerekend. De gemeente Leiderdorp wil uit het woonwagenschap omdat zij op moet draaien voor de nalatig heid van andere gemeenten. Lei derdorp heeft namelijk al een woonwagenkamp terwijl het grootste deel van de andere ge meenten nog steeds aan het plan nen maken is. Het gevolg is dat het Leidse kamp overvol staat. Daar moeten nu extra voorzie ningen worden aangelegd, waar aan Leiderdorp ook moet meebe talen. En dat wil de gemeente niet. Zoeterwoude zit overigens in een dergelijke situatie en overweegt ook uit het woonwagenschap te stappen. VOORSCHOTEN - In mei kan worden begonnen met de bouw van 55 woningen in de Voorscho- tense wijk Bijdorp. Dit verwacht gemeentesecretaris De Graaff. Het betreft 25 woningen in de premie-B sector en 30 woningen in de vrije sector. Ze worden gebouwd op een lapje grond dat wordt begrensd door de achtertuin van "Huize Bij dorp", de Zwaluwweg en de vel den van handbalvereniging HW. De provincie heeft het bouwplan reeds goedgekeurd. De gemeen teraad moet deze maand de ver koop van de grond goedkeuren. Zodra deze goedkeuring binnen is wil de gemeente beginnen met het aanleggen van rioleringen, nutsleidingen en bouwwegen. ZOETERWOUDE - Door nog onbekende oorzaak zijn gister middag een bromfietser en een fietser met elkaar in botsing ge komen op het fietspad langs de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk. De Hazerswoudse bromfietser (16) en de Zoeterwoudse fietser (24) werden beiden met een hersen schudding afgevoerd naar het academisch ziekenhuis in Lei den. Het gebeurde begin maart, tijdens een vergadering van de raads commissie financiën. Als hem ruim een week later wordt ge vraagd naar het waarom van zijn optreden ("Ja, het was misschien wel een beetje te demonstratief') blijkt het voorval van die dins dagavond geen incident te zijn geweest maar een overgelopen druppel uit een emmer barstens vol ergernis. "Er zijn tal van aanwijzingen dat de WD tegen de plannen met Koudenhoorn is. Dat geeft niet maar ze moet daar dan ook voor uitkomen. Dat schept duidelijk heid. Er wordt al genoeg gesjoe meld in de politiek. Laten we in Warmond toch alsjeblieft gaan staan voor wat we vinden. Wat de WD nu doet is het alsmaar erbij slepen van argumenten die ge richt zijn tegen elke ontwikke ling op Koudenhoorn zonder dat de partij uitspreekt dat het Kou denhoorn wil tegenhouden", zegt hij, terugkijkend op die dinsdagavond maar ook op het verdere verleden. Eerst nog even de behandeling van het vijfde tijd- en financierings schema. Dit regelmatig terugke rende stuk geeft inzicht in wat er op het recreatie-eiland allemaal gedaan moet worden en wat daarvoor de financiëlë mogelijk heden zijn; het is een overzicht van de (toekomstige) opbreng sten uit Warmonds belangrijkste inkomstenbron, de zandput, af gezet tegen de kosten van de voorzieningen (de brug, be- stuurskosten, onderhoud, be planting, wandelpaden enz.) die op en rondom het eiland zullen worden aangebracht. Het sche ma is een regelmatig terugke rend vergaderstuk en is bedoeld om de raad en de adviserende commissies de gelegenheid te bieden in te springen op de ver anderingen die optreden in de fi- door Wim Koevoet nanciële ontwikkelingen. Saris en Coryn stemden tegen het stuk, Saris omdat ze "te weinig tijd had gehad om het te bestude ren en het onverantwoord vindt om in een tijdsbestek van één avond te beslissen over een be drag van elf miljoen gulden", Co- rijn omdat hij het "niet kon ver enigen met zijn economische ge weten" en omdat hij vond dat het dtuk een "te optimistische weer gave van de stand van zaken biedt". Slingerland: "Saris en Corijn doen voorkomen alsof we die avond voor het eerst beslisten over elf miljoen gulden maar ze vergeten dat er aan dit stuk al vier sche ma's vooraf zijn gegaan met de zelfde strekking. Bovendien heb ben we tijdens de begrotingsbe handeling op één avond over dertien miljoen beslist. Corijns economische geweten bótst met het in het schema opgenomen rendementspercentage van de overtollige financieringsmidde len. Die hebben we op acht ge steld. Volgens Corijn moet dat zes zijn. Met die acht procent re kenen we ons rijk, zegt hij. Hij vergeet echter dat in het stuk re kening is gehouden met nadelige invloeden van de loon- en prijs stijgingen. Hij weet net zo goed als ik dat rente en loon- en prijs stijgingen veel met elkaar te ma ken hebben. Bovendien kunnen we met toekomstige schema's dé zaak bijsturen, zo'n percentage blijft natuurlijk een beetje koffie- dik-kijken, het kan net zo goed stijgen als dalen. Ik sta met Co rijn en Saris op één lijn als ze zeg gen dat we ervoor moeten waken dat Koudenhoorn straks niet be taald moet gaan worden uit de onroerend goed-belasting en de reinigingsrechten, dat wel". Sabotage Van alle leden van de huidige War- mondse gemeenteraad, die zeven debutanten telt, is Slingerland (29), die bezig is met zijn derde raadsperiode, degene die het langst en het meest met Kouden hoorn en de brug ernaar toe te maken heeft gehad ("Ik ben er al sinds mijn dertiende mee be zig"). Terugkijkend stelt hij dat de geheel vernieuwde WD-frac- tie naar zijn mening nog sterker dan de voorgaande bezig is met "sabotage, ondermijning en ver traging van alle ontwikkelingen rondom Koudenhoorn". "Dat gedoe met het vijfde schema is slechts een voorbeeld. Saris is begonnen met dat pontje. Dat zou de WD via een relatie met scheepswerf Schottel kunnen krijgen voor een ton. De WD heeft natuurlijk ook heel goed in de gaten dat de Warmondse be volking zo snel mogelijk naar Koudenhoorn wil. In afwachting van de brug zou dat pontje op en neer kunnen varen tussen de ge meentehaven en Koudenhoorn. De WD is er echter aan voorbij gegaan dat zo'n pont bemand moet worden, dag en nacht, want volgens plan moet Koudenhoorn elk uur van de dag bereikbaar zijn. En neem nu maar van mij aan dat je niet één vrijwilliger kunt vinden die de Kouden- hoorngangers vierentwintig uur per etmaal overzet, dat kan niet". Relatie "De WD heeft dat pontje volgens mij ook alleen maar ingebracht om de bezwaarden (watersport vereniging 'De Kaag') in de pro cedure tegen de brug sterker in hun schoenen te laten staan. Met een pont had de WD PW-fractieleider Slingerland: "Er zijn tal WD tegen de plannen met Koudenhoorn is". i aanwijzingen dat de kunnen aantonen dat een brug minder dwingend is dan wordt voorgesteld. En er is natuurlijk onmiskenbaar een belangrijke relatie tussen de WD en de wa tersportverenigingen en -bedrij ven. Daar is niets op tegen maar het geeft de WD niet het recht om Koudenhoorn te boycotten en af te remmen, zeker niet als ze er niet voor uitkomt dat ze dat wfl doen". Hij vervolgt: "Naar de bevolking toe komt dat plan met dat pontje natuurlijk heel positief over. De WD sprak echter weer met een heel andere mond toen onlangs de rijpings- en ontwaterings maatregelen voor de grond op Koudenhoorn ter sprake kwa men. De WD wilde dit uitstellen terwijl die maatregelen er juist op gericht zijn om Koudenhoorn niet pas in 1985 maar al in 1984 betreedbaar te maken. Dat is weer een voorbeeld om aan te to nen dat de WD elke ontwikke ling op Koudenhoorn fru streert", aldus Slingerland. WD-fractieleider mevrouw Saris foto Holvast) reageert met: "Ik ben niet onder de indruk van Slingerlands aan tijgingen. Ik ben ook boos, niet op Slingerland maar op de proce dure die wethouder Van Scha- gen (CDA) volgt, telkens als Kou denhoorn ter sprake komt. Ik kreeg vrijdag een 'stuk van elf miljoen' in de bus en werd geacht daarover woensdagavond al te oordelen. Ik kan dat niet, de commissieleden ook niet maar die doen alsof ze dat wel kunnen. Slingerland kan het misschien wel maar die zit er ook al wat lan ger. Ik zal vanavond (de raads commissie financiën vergaderde maandag weer over Kouden hoorn, red.) duidelijk maken dat de WD niet van plan is in het huidige, veel te hoge tempo be slissingen te nemen waarmee ontzaglijk veel geld is gemoeid. Verder is het niet zo dat wij de inrichting van Koudenhoorn wil len tegenhouden, juist niet. De WD wil eerst het eiland inrich ten en dan pas een brug bouwen en in afwachting daarvan een pont laten varen", aldus een eveneens ontstemde Saris. OEGSTGEEST - Vacatures bij de gemeente Oegstgeest worden met in gang van 1 april nog maar voor 36 uur vervuld. De resterende uren zullen worden opgespaard en in deeltijdbanen van maximaal achttien uur worden omgezet. Bovendien werkt de gemeente Oegstgeest zo mee aan de arbeidstijdverkorting. B en W van Oegstgeest hebben dat on langs besloten. Tijdens de begrotingsvergaderingen vorig jaar stelden B en W voor om op een aantal afdelingen nieuwe mensen aan te trekken omdat het werk zich daar opstapelde. De gemeenteraad voelde daar echter weinig voor. Via het besluit van B en W kan er toch wat gedaan worden aan het perso neelstekort op die afdelingen zonder dat dat extra geld kost. Als er bijvoorbeeld vier vacatures worden vervuld kan er iemand in dienst worden genomen voor zestien uur. Die nieuwe kracht kan dan op één van de onderbezette afdelingen worden geplaatst. B en W hebben wel een uitzondering gemaakt. Als iemand weggaat die nu op een onderbezette afdeling werkt zal de vacature wel voor veertig uur worden vervuld. Poppen De stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest organiseert voor kinderen van zes tot twaalf jaar op zondagmiddag 20 maart een theaterspel met pop pen. Het kindertheater Pluisje speelt "Liesje en Lorre op Fluo- risa". De voorstelling begint om half drie en vindt plaats in Ta- berna aan de Julianalaan in Oegstgeest. Boomfeest De gemeente Oegstgeest doet ook dit jaar weer mee aan de natio nale boomfeestdag. Veertig jeugdnatuurwachtertjes uit de vijfde klassen van de lagere scholen zullen woensdag (23 maart) onder leiding van de plantsoenendienst diverse be plantingen uitvoeren aan de groenstrook langs het Oegst- geester Kanaal. Wethouder Blom zal om half twee de eerste boom planten. DEN HAAG/LEIDERDORP - De bouw van 63 appartementen voor één- en tweepersoons huis houdens aan de Leiderdorpse Gaarmeesterstraat, gaat door. De provincie heeft de bezwaren die zeventig omwonenden hadden ingediend als 'ongegrond' van de hand gewezen. De klagers verweten de gemeente Leiderdorp dat zij inspraak had den moeten afdwingen en dat ge maakte afspraken niet waren na gekomen. Bovendien beschul digden zij het gemeentebestuur ervan misleidende informatie te hebben gegeven. Voorts hadden zij bezwaren tegen de bouw hoogte en de parkeerproblemen die zouden ontstaan. De provincie noemt de bezwaren 'irreëel en niet terecht'. Zij zegt dat er veel gepraat en geschreven is tussen gemeente en klagers om aan hun wensen tegemoet te komen. De gemeente heeft zelfs aangeboden een kleiner bouw plan te willen ontwikkelen. Als de bezwaren maar zouden wor den ingetrokken. Dit gebeurde niet, dus ging men, terecht vol gens de provincie, door met het al bestaande plan. De provincie vindt dat het bouw plan zo snel mogelijk moet wor den uitgevoerd. Dit drukt niet al leen de huurprijs maar helpt te vens mee om de zeer lange wachtlijst van woningzoekenden voor dit soort huizen (600) wat draaglijker te maken. ar erlt De Graaff is niet teleurgesteld door deze geringe belangstelling: "We hebben weliswaar enkele oproe pen geplaatst in Wapenfeiten, de voorlichtingspagina van de ge meente, maar we konden daarin niet erg specifiek zijn. We wisten ook nog niet of het zou doorgaan. Vrijdag heeft het college van burgemeester en wethouders pas het licht op groen gezet". "Ze deed dit met de woorden dat het een belangrijk initiatief is omdat er erg veel werk te wach ten ligt wat niet kan worden ge daan omdat er niet voldoende tijd of gelegenheid voor is". DONDERDAG (DEN Leiden - Stadhuis, commissie Schdans Wj burg, 16 uur. erhuisd Rekencentrum - Langegracht choolns raadscommissie financiën, 19 uur. iprlages Groenoordhallen - Paasvebo, 7-14 ur^t) D Groenoordhallen - Bovag-occaj.. j show. 19-22 uur. f e. S' Caeciliastraat 18 - receptie Leidse Wm°at c groep Homofilie, 16 uur. jerhuuri Kyhuis - Vrouwenkerkkoorstraatiaanse 'Dimenticare Venezia' van de italège. Franco Brusati, do, vr en za om 2^retaris 22.15 uur. i/ilQkrai Waaggebouw - Aalmarkt 21, Roze Lnrllim '83. Theatergroep September met^"rU^ tember, 20.30 uur. sWehet Architektenwinkel - Oude Vest tien me kosteloos advies, 17-18 uur. }n de at Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsevjie moe 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, sprarivace' uur voor invaliden. 19-20 uur. TA. de v Architektenwinkel - Pieterskerkhof., j n vrij advies, 20-21 uur. P"®, Troef - Stationsweg 32, WerkgnDat i; Dienstweigeren, spreekuur van 20-2ptad. L) uur, inl. 216180/149324. Je heb 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreanders uur hulp- en adviesbureau WAO/WS 19-20.30 uur, tel. 142505. - Buurt winkel - Haarlemmerstraat 7j-^ spreekuur Comité Gasprijsverhogi NEE. 19-20 uur. .Q] Milieuwinkel/informatiecentrum Vy eniging Milieudefensie - Zonnevel straat 2,18.30-21.30 uur, tel. 123459 'giflijn'). Groenoordhallen - BOVAG-vooiji occasionshow, don, vrij van 19-22 za van 10-17 uur. Oegstgeest-Tabema, Julianalaan 1, volg op de thema-avond 'De waard v, de huisvrouw', 'Het isolement van huisvrouw', 20.30 uur. APOTHEKEN EIDl De avond-, nacht- en zondagsdienst vfj^om' de apotheken in de regio Leiden, wot. waargenomen van: vr 11 maart tot AC aa maart door: wore Zuider Apotheek, Lammenschansw 7, tel. 123553; Apotheek Linnaeus, Kamen penaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 17333gem WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, t»Pt ve noorden van de Ryn: 134604; tel. zuiden van de Ryn: 121753. ae"'- Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Krui231 1 gebouw, Berkenkade 7, tel. 41013 neerj spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. voori Gezondheidscentrum, Florijn 10, to Op d 896193, spreekuur ma, woe, vr van 11 nog 13.30 uur. «phf Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, to Voorschoten - gezondheidscentrun z?r& v.d. Waalslaan. tel. 4641 ping ve del and doe LEIDERDORP - Een Leiderdorp se automobilist (21) heeft van! ochtend op het kruispunt Enge I lendaal/V ronkenlaan een 15-jarig I fietsend meisje geschept. HyJ stak met zijn auto de Engelen daal over en zag het meisje niet"* die 25 meter werd meegesleurd door de auto. Wonder boven W wonder raakte het meisje alleeij^ maar lichtgewond. Zij is met een paar snij wo nden in het gelaat EI. D'66-raadslid wil spoedig naaktstrand in Wassenaar WASSENAAR - Het D'66-raadslid R. Nieuwenhoven zal 'zeker' met een eigen voorstel komen over de herziening van de Algemene Politieverordening (APV), wan neer dat niet op korte termijn ge beurt. De Wassenaarse APV dateert gelei delijk nog van voor de oorlog. "Het is toch volledig uit de tijd, dat je volgens de APV niet zon der badjas op 'n terras aan het strand mag zitten", aldus Nieu wenhoven. De gemeente Den Haag heeft al een aantal jaren geleden ver zocht het stuk strand van onge veer 400 meter, dat grenst aan het Scheveningse stuk, te mogen inrichten als naaktstrand. "We moeten voorkomen dat door al lerlei procedures de zaak weer een jaar wordt opgeschort", al dus Nieuwenhoven. Hij ziet het als een soort serviceverlening aan de gemeente Den Haag, want voor Wassenaarders is dat strand eigenlijk te ver weg. "Maar ge lukkig wil het college daar nu ook een beetje haast achter zet ten", voegt h$ er aan toe. WASSENAAR - Staatssecretaris Van Zeil van economische zaken zal woensdag 30 maart op recrea tiecentrum Duinrell in Wasse naar een tentoonstelling openen met als motto "Dienstverlening van de ANWB ten behoeve van de recreant". Op de tentoonstelling zullen ver schillende activiteiten op toeris tisch en recreatief gebied wor den geëxposeerd. Duinrell gaat het seizoen in met een aantal nieuwe activiteiten. Zo is er een schaduwkamer waar silhouetten in alle standen wor den getoond. Tevens wordt een nieuwe bootjesvijver voor bots- bootjes op 1 april in gebruik ge nomen en is de spiegelzaal uitge breid. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Een sleuteltje opgeven: Leidsch Dagblad B.V. Post uitsluitend sturen naar Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 071-143545. Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83.60 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Wrtd.-hoofdredacteur: R. D. Paauw Commentaren: R. D. Paauw, W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz <bin./buit./ec J. Ruygrok-Hoogeveen (Plv) P. J. de Tombe (sport) A- van Kaam (plv) Aangestoten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington. Caïro. tel. 071-144941,

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2