Zware bom ligt onder E/Leiden Connors in Ahoy niet van de partij mmsm Crocus' wint Straatvoetbal in officieel jasje Nieuw element in Leiden Afzeggen smaakmaker enorme tegenslag Bulgarije hele kluif voor ijshockeyploeg Ontknoping NK 47/2 laat nog op zich wachten Ouwens leidt nu KNGV Sponsor stelt ultimatum LUGDUNUM ZANDV00RT MEEUWEN m R00DENBURG R00DENBURG - SLIEDRECHT Supporters Feyenoord zullen geld terugeisen Van der Zeeuw naar Randstad ZATERDAG 12 MAART 1983 Sport LEIDEN - Voetballen leer je op straat, is een uitspraak van Jo- han Cruijff. Nu het de laatste tijd niet zo best gaat met het nationa le voetbal, waarom niet terug gaan in de 'tijd', moeten de orga nisatoren van het officiële Leidse straatvoetbalkampioenschap hebben gedacht. Zo officieus als het vroeger in z'n werk ging (twee jassen als doel, drie corners penalty), zo officieel is het nu. Vier corners penalty is de enige spelregel die nog stamt uit het tijdperk dat op elke hoek van de straat tegen een bal werd geschopt. Voor de rest heeft or ganisator Wim van Duivenbode niets aan het toeval overgelaten. Er zullen lijnen worden uitgezet, terwijl uit de Groenoordhal twee doeltjes worden getranspor teerd. De organisatie heeft alle Leidse KNVB clubs (inclusief RCL) voor het straatvoetbaltoernooi gestrikt. De verenigingen heb ben toegezegd met hun beste voetballers uit te komen. Plaats van handeling is het Stadhuis plein, waar op de donderdag avonden 21-28 april en 5 en 19 mei F-junioren, buurthuizen en de gerenommeerde clubs uit Lei den de voorronden afwerken. De finale wordt op 3 oktober afge werkt. Op de avonden wordt tel kens om 18.30 met de allerklein sten begonnen, waarna de teams van de buurthuizen kunnen to nen wat ze in hun mars hebben. De selecties van voetbalclubs moeten uiteindelijk voor het klapstuk zorgen. Er wordt gespeeld volgens de reglementen van het zaalvoetbal, met uitzondering van de penalty- regel. Het speelveld is iets klei ner dan de afmetingen van een zaalvoetbalveld.' Voor de wed strijden zullen gediplomeerde scheidsrechters worden aange wezen. Burgemeester Goekoop verricht op de eerste avond om 19.00 uur de aftrap. Gisteravond werd op officiële wij ze door de voorzitter van de afde ling Leiden, Jan Persoon, de lo ting verricht. Die had het volgen de resultaat: 21 april F-junioren: UVS-Docos; buurthuizen: De Zevensprong—Matilo; clubs: UV- S—Docos 28 april F-junioren: RCL-LDWS; buurthuizen: ROTTERDAM - Nog voordat er één bal is geslagen, is het tiende wereldtennistoernooi van Rotterdam de grootste publiekstrekker al kwijt. Gistermiddag liet Jimmy Connors per telex weten dat hij volgende week niet van de partij zal zijn in Ahoy, waar het Grand Prix-evenement van maandag tot en met zondag wordt afgewerkt. De als eerste geplaat ste Amerikaan ziet om niet nader gespecificeerde „persoonlijke redenen" af van een optreden in de Maasstad. Afdelingsvoorzitter J an Persoon verricht met assistente de verloting van het straatvoetbaltoernooi. Organisator Wim van Duivenbode houdt op de achtergrond een oogje in het zeil. (Foto: Holvast). clubs: buurt; clubs: LFC-Roodenburg buurt; clubs: VTL—Lugdunum Na het afhaken van Eliot Teltscher (geblesseerd) was de late afzeg ging van de man die was aange kondigd als de smaakmaker, een enorme tegenslag voor de orga nisatoren. „Maar al beseffen we dat je de nummer één niet kunt vervangen, we zullen toch probe ren een goede plaatsvervanger voor hem te vinden", aldus toer nooidirecteur Peter Bonthuis. Nu de meest aansprekende top pers (McEnroe, Lendl en Gerula- tis) niet meer vrij zijn omdat ze een WCT-toernooi in Munchen spelen en Noah en Wilander zich alleen willen voorbereiden op het spelen op gravel, gaan de ge dachten in eerste instantie uit naar Guillermo Vilas. De win naar van vorig jaar zal zaterdag ochtend op het vliegveld van Pa rijs, waar hij dan aankomt, per soonlijk worden benaderd. Zelfs als dat lukt is maar zeer de vraag of hij bereid is naar Rotterdam te komen. In een eerder stadium immers wenste de organisatie niet in te gaan op de eisen van Vilas, die vermoedelijk vroeg om het startgeld dat de tennistop- pers tegenwoordig eisen. „En in Rotterdam wordt dat niet be- door Paul de Tombe taald", benadrukte Bonthuis gis teren in Ahoy waar volgende week 325.000 dollar aan prijzen geld te verdelen is. Dat het afzeggen van Connors, die na zijn nederlaag in Brussel te gen Kevin Curren onmiddellijk is afgereisd naar de VS, conse quenties zal hebben voor de kaartverkoop, verwacht Bont huis niet. In de voorverkoop zijn al 43.000 plaatsbewijzen van de hand gegaan, terwijl de finale van zondag 20 maart al weken lang is uitverkocht. In de ver wachting dat Connors daarin zou spelen waarschijnlijk. „Maar die garantie hebben we natuurlijk nooit kunnen geven", aldus Bonthuis. „Al is het nu wel onze verantwoording een andere top per te vinden. Dat zijn we ver plicht aan het publiek en aan de sponsor". Die sponsor, de ABN-bank, echter liet bij monde van directeur Van Dissel weten: „Het wegblijven van Connors is natuurlijk een te genslag, maar we zijn er niet on dersteboven van. We verwacht ten bijna niet anders. Bovendien is er nog altijd een veld dat ner gens anders in Nederland te zien BOEDAPEST (ANP) - De Ne derlandse ijshockeyploeg heeft het toernooi om het wereldkampioenschap voor C-landen geopend met een overwinning. In Boedapest werd Bulgarije met 7-2 (2—1, 0—1, 5—0) verslagen. Anders dan de uitslag doet vermoeden, heeft het natio nale team gisteren een zwa re kluif gehad aan Bulgarije, dat ongetwijfeld tot de zwakkere deelnemers be hoort. Vooral in de tweede periode speelde Oranje be droevend slecht. Tonny Col- lard, met drie doelpunten de onbetwiste uitblinker in het duel, presteerde het in die bijna fatale fase tot vier maal toe vrij voor de Bul gaarse doelman Stefan Di- mitrov te falen. Als een be ginneling stond hij in navol ging van zijn teamgenoten te schutteren. In die tweede, verschrikkelijke periode daalde het niveau van het Nederlands team naar een niet voor mogelijk gehouden laag spelpeil. Toen daarbij de Bulgaren, die uitsluitend op de break speelden, langs zij kwamen (2—2), gaf nie mand meer een stuiver voor de Nederlandse kansen. In de derde periode volgde echter de ommekeer. Tonny Collard gaf Oranje hoop door reeds na acht seconden zijn team weer aan de lei ding te brengen. Nederland bleef pressen, maar het vi zier van de schutters stond vooralsnog niet al te scherp afgesteld. Pas nadat Rick van Gog er met een afstand schot 4-2 van had gemaakt, kwam het Nederlands team op gang. In hoog tempo rol den in de laatste fase de aan vallen op het Bulgaarse doel af en door doelpunten van Jack de Heer, Henk Hille en weer Collard bereikte Ne derland uiteindelijk toch nog de riante zege van 7-2. De overige uitslagen in de C-groep zijn: Denemarken - Frankrijk 5-2; Chi na - Noord-Korea 5-2; Hongarije - Spanje 17-2. NIEUW LEUSEN - De beslissing van het toernooi om het Neder lands biljart-kampioenschap an kerkader 47/2 valt op de slotdag Het in Nieuw Leusen om prakti sche redenen weer van stal ge haalde AVE-systeem garandeert onder zekere voorwaarden een ontknoping van het toernooi op zondag. De acht kadristen verle nen aan die beoogde gang van za ken hun volledige medewerking. Met nog drie wedstrijdronden voor de boeg is de helft van het deelnemersveld ongeslagen De andere helft moet zijn eerste matchpunt nog incasseren. Kaf en koren werden op de tweede wedstrijddag dus op ondubbel zinnige wijze gescheiden. Het gaat in Nieuw Leusen nog tus sen Hans Vultink, Piet Vet, Jos Bongers en Harrie van de Ven. Van dit viertal maakte gisteren eerst Vultink en vervolgens Bon gers een partij in recordtempo - een beurt - af. In een vlot ge speelde avondpartij boekte Vul tink daarna ccn triomf in vier beurten op invaller Ad Koore- vaar, terwijl Vet eveneens in vier beurten Raymond Burgman te rugwees. Met een gemiddelde van 106.66 staan Vultink en Vet er na vier wedstrijdronden het beste voor. Het driejaar oude na tionale record toernooigemiddel- de (126.00) van Vet loopt aardig de kans te sneuvelen. Vultink en Vet worden gevolgd door de ti telverdediger. Jos Bongers, die zijn gemiddelde naar exact 100 opkrikte. De in vierde positie bil jartende Van de Ven, die een moyenne van 88.88 heeft, het en steek vallen. Laatstgenoemde is de outsider in het elite gezelschap. De prille Eindhovenaar heeft donderdag en gisteren van de mindere go den geen verzet van enige bete kenis gekregen. Met uitzonde ring wellicht van zijn openings partij tegen Burgman, evenals Van de Ven lid van de bij Tonny Schrauwen geschoolde biljartge neratie. Deze Belgische talen tenslijper, die ook de laatste ja ren al Bongers en de in Nieuw Leusen afwezige Arnouts "bracht", heeft met de komst van Van de Ven zijn niet te onder schatten betekenis voor de Ne derlandse biljartsport weer eens bewezen. BEEKBERGEN (ANP) - De vice-voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, Tom Daey Ouwens, zal voorlopig functioneren als voorzitter van het verbond na het aftre den van Jan Spijkers eerder deze week. De taken van de opgestapte penningmeester Han van der Burgt worden tot de komende bondsverga dering in november waarge nomen door bondsbestuurs- lid Herman Samson. LEIDEN - Er ligt een bom van zwaar kaliber onder Elmex Leiden. De kans dat dat ding straks springt moet niet uitgesloten worden geacht, de mogelijkheid dat er volgend seizoen geen topbasketbal in de Vijf Meihal wordt gespeeld evenzeer. Gaba BV, het bedrijf dat de Leidse club in staat stelt op hoog niveau mee te ballen, heeft namelijk de lont aangestoken. Oorzaak van deze plotselinge oor logsstemming is het feit dat het budget van vier ton in het lopen de seizoen fiks is overschreden. Om welk bedrag het precies gaat is nog niet vast te stellen, zeker is dat het de ton wel zal belopen. Vanuit Zwitserland, daar waar het moederbedrijf is gevestigd, zijn in elk geval signalen ontvan gen dat het zo niet langer kan. In middels is de club vanuit Almere een ultimatum gesteld. Binnen een week moet alles op ta fel komen waarna de partijen, die aan het begin van de compe titie een contract voor drie jaar afsloten, elkaar zullen treffen. Op die bijeenkomst zullen harde no ten worden gekraakt. De club zal hoe dan ook met een gedegen voorstel moeten komen om de malaise te doorbreken. Kan dat plan geen genade vinden in de ogen van de sponsor dan zet men in Almere een dikke streep on der het Leidse avontuur. Serieus Dat het Gaba serieus is bewijzen de woorden van Jan van Veen, met Onno Gerritsen de verant woordelijke man inzake de spon- soraktiviteiten. "Het is inder daad buigen of barsten, als je dat wilt horen. Wij hebben vanuit Zwitserland, waar men uitslui tend naar de cijfertjes kijkt, te horen gekregen dat we ons dit niet kunnen permiteren. Ik sluit de mogelijkheid dus niet uit dat de boel straks ploft. Uiteraard ADVERTENTIE A.S. ZONDAG 14.00 UUR door Ad van Kaam Hoe het komt dat het budget in zo'n mate is overschreden is niet helemaal duidelijk. Van Veen: "Het is geen wanbeleid geweest, dat niet. Ik denk dat de afspra ken niet waterdicht zijn geweest. Contractueel is er een bedrag vastgesteld. Door de Europa Cup en spelerswisselingen is daar wel wat bijgekomen, daar wisten we van. Is ook geen punt. Maar er zijn blijkbaar ook nog mondelin ge overeenkomsten geweest tus sen onze voormalige directeur Aardse en de club. Op die uitla tingen is een bepaalde begroting gemaakt en die nu blijkt het bud get ver te boven te gaan. Dat zijn we dus aan het uitzoeken." Een maand of wat geleden besloot voornoemd duo naar aanleiding van een aantal blunders en mis sers op speltechnisch- en be stuurlijk vlak de zaken stringen ter aan te pakken. "Sedertdien", zegt Van Veen, "is er geen dub beltje teveel uitgegeven. Maar het kwaad bleek al geschied. Wat dat betreft hebben we de sponso ring behoorlijk onderschat." Henk Reekers, zegsman namens de club, vindt het op z'n minst vreemd dat Gaba op dit moment het schip dreigt te verlaten. "Gerritsen is bij elke vergade ring aanwezig geweest. Hij was dus wel degelijk op de hoogte van de uitgaven. Maar inplaats van dat we samen naar een op lossing zoeken om bijvoorbeeld in de komende twee jaar het gat op te vullen gooien ze de knup pel in het hoenderhok. Ik vind het erg onverstandig om de boel nu op te blazen". Dat het budget behoorlijk is over schreden is voor Reekers niets nieuws. "Natuurlijk zijn we daar overheen gegaan. Maar naast het contract zijn er ook mondelinge afspraken geweest. Daar moeten ze nu niet opeens aan gaan tor nen. Ik heb het vermoeden dat er meer speelt. Dat er bij Gaba in terne problemen zijn en dat ze nu dat tekort aanwenden om van ons af te komen." Jan van Veen bestrijdt dat laatste. "Nee, wij willen niet echt van ze af. We stellen ons gewoon hard op omdat we vinden dat we zo niet langer kunnen doorgaan. Komen zij volgende week met fatsoenlijke voorstellen dan gaan we volgend seizoen verder. Maar nogmaals, ik sluit daarnaast de mogelijkheid niet uit dat er ook een kans op springen is." SAINT ETIENNE (GPD/ANP) - Adrie van der Poel eiste en kreeg duidelijkheid. Via een venijnig tussensprintje kwam de Braban der uit de ploeg van Fred de Bruyne gisteren op een gedeelde tweede plaats terecht in het alge meen klassement van de etappe- wedstrijd Parijs-Nice. Maar als de stand van zaken blijft zoals die nu is, moet hij de komende dagen onderweg zijn gemak hou den. Want nog een paar van zul ke bonificatiespurts en zijn ploeggenoot Eric VanderAerden raakt de leiderstrui kwijt. En dat mag niet van de ploegleiding. De opdracht voor Van der Poel luidt derhalve kort maar krachtig: remmen. Zijn ploeg zal dus, zoals dat in wie- Iertermen heet, de „kaart Vande rAerden" spelen. De jonge Belg, die zichzelf kansloos acht in de afsluitende klimtijdrit op de Col d'Eze, blokkeert daarmee op nieuw de kansen van een ploeg maat. Een dag eerder veroor zaakte hij een valpartij, waardoor Hennie Kuiper een halve minuut verspeelde. Voor van der Poel een fikse tegenvaller. En dat was vrijdag niet de eerste in „zijn" zonovergoten Saint Etienne, de industriestad waar hij twee jaar geleden enkele schitterende triomfen boekte. Ditmaal kwam hij er in de massale eindsprint niet aan te pas. Het bijna volledige peloton stormde op de streep af en ditmaal drukte Francis Castaing zijn wiel als eer ste over de streep. De Fransman is de crocus van het profpeloton. In het vroege voorjaar sprint hij als de beste, en als het seizoen op zijn hoogtepunt komt is hij meestal uitgebloeid. Tirreno-Adriatico De Poolse amateur Czeslaw Lang won gisteren zeer verrassend de proloog van de Italiaanse etappe wedstrijd Tirreno-Adriatico. Met een tijd van 10 minuten en 29 seconden over 9,5 kilometer sloeg hij alle kampioenen met stomme verbazing. Gerrie Kne- temann uit de ploeg Post, als tweede met vier seconden ach terstand de voornaamste versla- gene. meende het wel te weten: "Die Polen zijn niet slecht, als ze maar te eten en te drinken krij gen". Veel meer kon hij ook niet over Lang vertellen. Een volle Vijf Meihal ADVERTENTIE LEIDSE VOETBALVERENIGING ZONDAG 45 14.30 UUR DE BELANGRIJKE COMPETITIEWEDSTRIJD leidse onderwijsinstellingen DE THUISSCHOOL VOOR U. ROTTERDAM - De supportersvereniging van Feyenoord heeft gister avond tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering besloten ge rechtelijke stappen te ondernemen tegen het oude bestuur. Onlangs kwam aan het licht dat voormalige bestuursleden van het sup portersorgaan geld uit de kas hadden laten verdwijnen. Het zou hierbij gaan om enkele tienduizenden guldens. Volgens de advocaat die de supporters in de arm hebben genomen, is er voldoende grond om tot terugvordering over te gaan. De Alphenaar Richard van Stratum werd als opvolger gekozen voor de opgestapte voorzitter van de supportersvereniging mr. Tanny Wolff. Zij stond als enige achter het bestuursbesluit om Hans Kraay te vervan gen, in tegenstelling tot de vier overige bestuurleden van de suppor tersvereniging en het merendeel van haar leden. l*/C>GCrr CX20& &EA/S7Z/&/0- UfcW ÓGTTpOKKSA/ LEIDEN - Frans van der Zeeuw, oud-UVS-er, wordt de nieuwe trainer van Randstad Sport. De laatste twee jaar had hij de LFC- jeugd onder zijn hoede. Hij volgt bij de Voorschotense zondag- vierdeklasser Jan Zoetemelk op. Valken'68 moet op zoek naar een andere trainer Sassenheimer Wim van Harskamp zal de Val- kenburgse afdelingsclub, in de race voor de zaterdagtitel in de eerste klasse, verlaten. Afgelo pen week kwam Van Harskamp een éénjarige verbintenis over een met de Roelofarendsveense zondagvierdeklasser DOSR.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13