SCOREBORD
E
Titel voor
v.d. Vlist
PAGINA 18
Sport
MAANDAG 7 MAART 1983
EREDIVISIE
Helmond Sport-PEC/Zwolle 2-2; NA-
C-Excelsior 0-0; G.A. Eagles-NEC
5—1; Haarlem-Sparta 2-1; Feyenoor-
d-Roda JC 3-2; Ajax-PSV 3-3; FC
Groningen-Willem II 3-2; FC Utrech-
t-AZ'67 0-0; Fortuna S-FC Twente
3-0.
Ajax 24 17 5 2 39 66-26
Feyenoord 24 16 7 1 39 53-26
PSV 24 14 8 2 36 56-23
Groningen 24 7 13 4 27 45-33
Sparta 24 8 10 6 26 43-36
AZ'67 23 10 5 8 25 36-23
Fort.S. 24 9 7 8 25 29-39
Haarlem 24 9 7 8 25 24-32
Utrecht 24 8 7 9 23 36-39
RodaJC 23 8 6 9 22 37-37
Excelsior 24 8 6 10 22 28-31
Helm.Sp. 24 7 7 10 21 34-46
Willemll 24 5 7 12 17 28-38
PEC/Zw 24 5 7 12 17 31-43
FCTwente 24 4 9 11 17 23-36
NEC 24 3 11 10 17 23-42
GAEagles 24 4 8 12 17 27-49
NAC 24 4 8 12 16 21-50
1.Houtman (Feyenoord)21
2.Koolhof (PSV)18
3.Thoresen <PSV)_15
4.Kiefl (Ajax)13
5.Talan (AZ'67) en Erwin Koeman
(Groningen)12
7.Holverda (Sparta) en Vanenburg
(Ajax)11
EERSTE DIVISIE
Heracles-Vitesse 3-2; SW-VoIen-
dam 2-0; De Graafschap-FC Den
Haag 0-2; Wageningen-DS'79 4-4;
Eindhoven-Heerenveen 2-0; Den Bo-
sch-Veendam 1-0; Cambuur-VW
0-2. Extra competitie: Telstar-MVV
4-1.
Volendam 20 12 4 4 28 50-26
DS'79 19 9 7 3 25 40-27
MW 22 8 9 5 25 32-21
Cambuur 20 10 4 6 24 35-22
DenBosch 20 10 4 6 24 31-19
FCVW 21 11 2 8 24 35-38
DenHaag 21 8 7 6 23 43-31
Veendam 21 6 9 6 21 30-29
Eindhoven 21 8 5 8 21 28-37
SW 22 7 7 8 21 35-47
Heerenv. 20 5 10 5 20 30-33
Vitesse 20 8 3 9 19 31-25
Wagen. 21 6 4 11 16 31-45
Graafsch. 21 66 3 12 15 22-35
Telstar 21 5 3 13 13 26-39
Heracl. 20 5 1 14 11 25-50
VW, Cambuur en Volendam periode-
EERSTE KLASSE A
Quick Boys-Vitesse D 4—1; Spijkenis-
se-Zwart Wit'28 1—1; Heerjansda-
m-NSVV 0-0; RCL-Rijnsburgse Boys
1-1; SSS-Noordwijk 0-1; PPSC-Ba-
rendrecht 2-3; Nieuw Lekkerland
Kozakken Boys 4—2.
Noordwijk 17 10 5 2 25 33-12
QuickB 16 8 6 2 22 31-17
Barendr. 17 8 4 5 20 29-23
Heerj'd. 16 6 7 3 19 24-23
SSS 16 6 6 4 18 21-19
Rijnsb.B. 15 6 5 4 17 22-14
Sp'nisse 15 4 9 2 17 18-15
Nw.Lekkerl. 16 6 4 6 16 27-28
NSW 17 5 5 7 15 24-25
Zw.W.28 15 4 5 6 13 20-20
KozB. 15 3 7 5 13 20-24
RCL 17 3 6 8 12 19-27
Vit.D. 17 4 1 12 9 18-41
PPSC 15 3 2 10 8 10-28
0-1; RWH-'s-Grav. SV 0—1; Geinoor
d-Spirit 0-0; DOTO-Excelsior M.
0-0; FC Lisse-Xerxcs 1—1; Zwerver
s-Be Fair 0-4.
Zwerver 15 8 7 0 23 28-12
BeFair 15 7 6 2 20 22-8
Exc.M. 14 8 3 3 19 22-17
FCLisse 15 5 9 1 19 26-16
's-GravSV 16 6 6 4 18 28-24
Zwervers 16 5 7 4 17 20—25
Xerxes 15 6 4 5 16 21-21
Zwal.VI. 14 5 4 5 14 20-17
Lyra 15 5 4 6 14 22-24
Spirit 14 2 8 4 12 15-18
Geino. 15 1 7 7 9 12-21
RWH 15 2 3 10 7 10-19
DOTO 13 0 4 9 4 10-34
Vlaardingen 1-2; 's-Gravenz.-Kat
wijk 3-2; MW27-Excels. P. 0-3; AR-
C-SVPTT 2-2; Ter Leede-DUNO 0-5.
HoekseB. 16-22 DUNO 15-18
ARC 15-19 's-Gravz. 14-17
Exc.P. 15-19 Katwijk 16-16
SPORTTOTO
Toto
2
3
Groningen-Willem II
Utrecht-AZ'67
2
Feyenoord-Roda JC
X
Helmond Sp-PEC Zwolle
2
Fortuna S-Twente
Go Ahead Eagles-NEC
Ajax-PSV
Haarlem-Sparta
2
NAC-Excelsior
2
Eindhoven-Heerenveen
Den Bosch-Veendam
De Graafschap-Den Haag
i
2
België
15-14 MVV'27 15-12
14-13 Heineno. 16-10
15-13 Vlaard 16-9
VIERDE KLASSE B WEST I
Zandv.'75-DWA 0-0; Spartaan-
Hoofddorp 2-1; SMS-VVRA 1-0; Ken-
nemers-N'FC 0-0; SIZO-Aristos 2-1;
De Geuzen-Sporting Z. 3—1.
NFC 16-27 SMS 16-16
SIZO 16-22 Hoofdd. 15-14
Zandv.'75 16-20 Sprt.Z. 16-14
Geuzen 16-18 Spartaan 16-13
Aristos 14-16 Kennem. 16-10
DWA 15-16 WRA 16-2
VIERDE KLASSE B
ROHDA'76-Unicum 1-0; DSVP-Wou-
brugge 4-0; KRV-Zevenhoven 0-2;
FC Maluku-Sportlust'46 0-1; Oegst-
geest-Hazerswoudse Boys 1-4; Kou-
dekerk-Jodan Boys 0-3.
DSVP 14-27 Jod.B. 14-11
Sportl. 14-19 Koudek. 15-10
Haz.B. 14—10 Oegstg. 14-9
Zevenh. 14-17 Maluku 15-8
ROHDA'76 13-16 Woubr. 13-6
Unicum 14-16
HOOFDKLASSE A
AFC-Elinkwijk 2-0; Hilversum-RVC
0-1; Xerxes-RCH 2-0; DWV-Unitas
1-0; Zeeburgia-DHC 0-1; VUC-CVV
1—0; EDO-Blauw Wit 0-0.
VUC 16 9 3 4 21 22-12
DHC 15 8 4 3 20 27-21
AFC 16 7 5 4 19 21-16
Elinkw. 16 7 5 4 19 28-25
Xerxes 15 8 2 5 18 24-17
DWV 16 6 6 4 18 25-22
EDO 16 6 5 5 17 16-17
Zeeburgia 16 6 4 6 16 25-21
Unitas 16 4 7 5 15 22-21
CW 16 4 6 6 14 23-24
BI.Wit 16 4 5 7 13 19-22
Hilvers. 16 5 3 8 13 30-36
RCH 16 5 3 8 13 19-27
RVC 16 2 2 12 6 14-34
EERSTE KLASSE A
Zand voortmeeu wen-AFC34 4-1;
DWS-Stormvogels 1-1; JOS-DCG
0-1; Lugdunum-DRC 2-0; NFC-S-
partaan 2-0; Aalsmeer-SDW 4-3.
AFC'34 14 6 7 1 19 28-18
JOS 15 8 3 4 19 20-15
DWS 15 7 4 4 18 23-18
DRC 15 6 4 5 16 26-22
Stormv. 15 5 6 4 16 23-19
SDW 14 5 4 5 14 26-25
Zandv.m. 13 6 1 6 13 18-20
DCG 14 5 3 6 13 18-18
Lugdun 15 5 3 7 13 25-28
Spartaan 13 4 4 5 12 15-18
Aalsmeer 14 5 2 7 12 26-32
NFC 15 3 5 7 11 16-24
SEW 14 3 4 7 10 19-26
EERSTE KLASSE B
Sliedrecht-HION 3-1; Hermes DVS—
Westlandia 2-2; Musschen-Wilhel-
mus 1-1; DCV-Papendrecht 1-1; Roo-
denburg-Spart.'20 1-1; Nw.hoorn
Neptunus 3-0; HOV-VIOS 2-0.
Wilhelm. 15 9 4 2 22 18-9
Papendr 15 9 3 3 21 28-14
HermDVS 15 7 6 2 20 33-20
Nieuwenh. 14 8 3 3 19 33-13
Sliedr. 15 6 4 5 16 20-19
DCV 14 4 7 3 15 12-17
Roodenb. 14 6 2 6 14 21-21
HOV 14 5 4 5 14 20-23
Westl. 15 2 8 5 12 23-25
VIOS 14 3 5 6 11 23-29
Spart.'20 15 4 3 8 11 23-29
HION 14 2 6 6 10 19-26
Nept. 14 2 5 7 9 8-22
Musschen 14 1 6 7 8 15-23
TWEEDE KLASSE A
Verburch-FC Lisse 1-0; SJC-UVS
1-1; DHL-Olympia 2-1; Alphense
Boys-ADO 0-1; RKDEO-Blauw
Zwart 2-1; LENS-VELO 2-2.
ADO 14 11 2 1 24 37-9
UVS 13 8 5 0 21 36-14
Verburch 13 9 1 3 19 23-11
VELO 14 6 6 2 18 24-16
Alph.B. 13 3 6 4 12 16-19
SJC 14 2 7 5 11 18-24
FCLisse 14 4 3 7 11 14-25
Olympia 12 3 4 5 10 23-25
Gouda 13 3 4 6 10 13-24
Len.&Sn. 12 2 5 5 9 19-23
DHL 12 1 7 4 9 11-22
Bl.Zw. 13 2 4 7 8 19-25
RKDEO 11 2 2 7 6 9-25
DERDE KLASSE A
HBS-Vredenburg 1-0; Celerita-
s-HW 3-1; Tonegido-UDO 1-1;
HMSH-RKAW 0-1; Rijswijk-Quick
3-2; LFC-WSB 0-0.
RKAW 14-20 HMSH 14-14
Rijswijk 14-18 QuickH. 14-13
HW 14-18 Tonegido 14-13
UDO 14-15 HBS 14-10
Celer. 14-15 Vredenb. 14-9
LFC 14-15 WSB 14-8
DERDE KLASSE C
DHZ-Bodegraven 2-2; Excel-
s.'20-GSV 1-2; RFC-CKC 2-0; Zwer-
vers-ONA 1-2; Woerden-COAL 0—0|
NSV'46-Martinit 0-0.
RFC 15-23 Martin. 14-14
ONA 13—?1 Bodegr. 14-13
Exc.'20 15—19 Woerden 15-9
NSV'46 15-18 Zwvrs. 13-8
GSV 13-17 COAL 14-6
DHZ 13-14 CKC 12-5
Randstad S 0-1; Concord. H.-Meer-
burg 2-0; Altior-Hillegom 2-0;
LDWS-Van Nispen 1-3; Foreholte
DOCOS 1-0.
V.Nisp. 15-18 Conc.H. 15-14
Teyl. 14-17 Rst.Sp. 14-13
Meerb. 13-16 ROAC'79 14-13
Docos 14-16 Alk mama 13-12
Hilleg. 14-16 Foreh. 14-10
Altior 14-14 LDWS 14-9
De winnende getallen zijn:
4 - 10 - 12 - 21 - 22 - 33. Reservegetal:
17. Voor het cijferspel werd getrokken:
34 06 00
Toto-gelijk
De winnende wedstrijden zijn:
7 - 8 - 23 - 26 - 28. Toegevoegde wed
strijd: 21.
De winnende getallen in de Westduitse
lotto zijn:
18 - 20 - 26 - 27 - 37 - 39. Reservege
tal: 7
1-1; ODB-RAVA 1-0; SJZ-Alphen
0-0; SVLV-DSO 2-0; Bernardus—
DOSR 1-0.
VCS 14-19 ODB 14-13
RAVA 14-19 SVLV 12-12
Alphen 14-19 SJZ 13-11
DSO 14-16 DOSR 14-11
Bernard. 13-15 Spoorw. 13-7
VTL 13-13 Wassen. 14-7
VIERDE KLASSE E
Haastrecht-Nieuwkoop 2—1; Schoon-
hoven-VEP 0-2; DONK-Soccer B.
2-1; Moordrecht-Floreant 0-2; Moer-
kapelIe-Groeneweg 1-3; Lekkerker-
Nieuw.
VEP
Soc.B.
WSE
DONK
14-19 Groenew.
13-18 Schoonh.
14-18 Lekkerk.
15-18 Moerkap.
14-15 Floreant
13-13 Moordr.
13-13
14-13
14-11
13-10
14-9
15-9
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE
Rijnsb. B. 2-Vitesse 2 3-1; Noordwijk
2—Zwart Wit 2 5-1; Zwal. VI. 2-Ba-
rendr. 2 0-2; Quick B. 2-'s-Grav. SV 2
1-0; De Zwerver 2-Koz. B. 2 4-1;
ASWH 2-Spijkenisse 2 0-0.
Rijnsb.B.2 15-20 Noordw.2 15-15
QuickB.2 16-20 ASWH2 15-14
Spijken.2 14-19 Vit.2 14-12
Zwvr.2 15-18 's-GravSV2 16-11
Zw.W.2 15-16 Koz.B.2 14-9
Barendr.2 13-15 Zwal.V1.2 14-7
RES. TWEEDE KLASSE A
RWH 2-Lyra 2 1-0; Be Fair 2-Exc.
M. 2 4-3; Zwart Wit 3-Quick Boys 3
0-0; ARC 2-Katwijk 2 2-3; Vitesse
3—RCL 2 4-1; Heerjansdam 2—Noord
wijk 3 0-0.
RES. DERDE KLASSE A
Hoekse Boys 2-Scheveningen 2 0-2;
Monster 2-Maasdijk 2 4-1; 's-Gravenz.
2-Quick Boys 4 2-3; Exc. M. 3-Loosd.
2 2-2; FC Lisse 2-DSS 2 1-4; SVPTT
2—DSVP 2 0-6.
RES. DERDE KLASSE B
Die Haghe 2-Koudekerk 2 1-1; DSVP
3-Vlaardingen 2 1-0; Sportlust 2—
Quick Boys 5 0-4; Zevenh. 2-Katwijk
3 2-2; WOR 2-DSO 2 1-1; Vitesse 4
DUNO 2 1-1.
RES. VIERDE KLASSE A
Naaldwijk 2-JAC 2 0-2; DVC 2-PPSC
2 afg.; SV 2-'s-Grav. SV 3 0-0; Ter
Leedc 2-Die Haghe 3 1-0; Maasdijk
3—Jodan Boys 2 1—0.
Zwaluwen 4 0-3; Katwijk 4-Sportlust
3 0- 3; Oegstgeest 2-HBSS 2 3-1; JAC
3-Voorscl^ten 2 2-2.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE
Neptunus 2-Xerxes 2 2-2; RVC 2—
Musschen 2 0-1; DHC 2-VUC 2 1-0;
Papendrecht 2-CVV 2 5-1; Unitas 2
Nieuwenh. 2 0-0; UVS 2-WestI. 2 1-1.
DHC2 15—21 Nieuwenh.2 14-14
UVS2 14-19 Xerxes2 15-14
Westl.2 15-16 RVC2 15-14
CW2 15-16 Mussch.2 14-12
Unitas2 15-16 Nept.2 15-12
Papendr.2 14-14 VUC2 13-6
RES. TWEEDE KLASSE A
RKAW 2—VELO 2 4—1;± COAL
2-HW 2 4-0; Wilhelmus 2-Olympia 2
1—1; ADO 2-Roodenb. 2 2—0; Lugdu-
num 2-Blauw Zwart 2 1-0; DHL 2
Lenig Snel 2 2-2.
RES. DERDE KLASSE A
Quick 2—DOSR 2 0-1; Blauw Zwart
3-Scheveningen 2 0-0; SJC 2-Archi-
pel 2 3-2; VCS 2-Lugdunum 3 0-0;
0-0; VEP 2—DHC 3 0-1; Verburch
2-DWO 2 7-1; Alphense Boys 2—Gou
da 2 1-0; ONA 2—ADO 3 0-2.
RES. VIERDE KLASSE A
WSB 2-HBS 2 2-0; Docos 3-LFC 2
2-2; HW 3-Quick 3 1-1; VUC 3-ASC
2 1-1; Alphen 2-FC Lisse 2 1-2; Roo-
denburg 3-Altior 2 2-0.
RES. VIERDE KLASSE D
Groeneweg 2-UNIO 2 0-2; ONA 3—
Moordrecht 2 2-2; Woerden 2-WSE 2
3-0; GSV 2-Haastrecht 2 0-2;
Nieuwk. 2-Lekkerkerk 2 3-1.
Reg. jeugd
KLASSE A I
Feyenoord-Sparta 0-0.
n-DHC 3-1; Olympia-Xerxes 2-3;
RKAW-Zwijndrecht 1-0.
Rijswijk 15-22 Unitas 14-12
Musschen 14—21 DHC 13—11
DFC 13-17 Olympia 13-11
Xerxes 14-17 CW 13-10
RKAW 14-16 Zwyndr. 14-8
SW 14-12 Lugdun. 13-7
KLASSE B
Afd. Leiden
EERSTE KLASSE
Kagia-Alphia 0-0, Valken '68-ZLC
3-1, GWS-WSB 0-0, Voorschoten
Sleutels 0-1, Leiden-Abbenes 2-0.
Voorschoten
12-19
Valken'68
10-17 ZLC
11-14 WSB
11-14 Sleutels
10-11 Abbenes
12-11
11-9
10-7
12-7
OVERGANGSKLASSE
ASC-Stompwijkse Boys 2-0, Kicker-
s-KRV 1-2, Leidse Boys-VNL 3-0.
KRV 3-5 Leidse B. 2-2
ASC 3-4 Stompw.B. 2—1
Kickers 3-3 VNL 3-1
EERSTE KLASSE
ZLC-MMO 0-1, Unitas-Warmunda
0-5, Oranje Groen—VNA 5—2.
MMO 3-6 ZLC 3-2
Warmunda 3-6 Unitas 3-0
Oranje Gr. 3-4 VNA 3-0
derveen-Linschoten 1-0, Siveo-Soc-
cer Boys 3-2.
CVCReeuw. Aarlanderv. 15-14
15-20 Soccer B. 13-13
Zwammerd. Sportief 14-13
14-19 Siveo 14-13
Floreant 14-18 Unio 13-7
WDS 15-16 Linsch. 11-5
Oudewater 16—16
TWEEDE KLASSE
Be Fair 4-Sportief 0-2, Perkouw-Lin-
schoten 0-0, Moerkapelle-Spirit
3-12, Waddinxveen-Aarlanderveen 2
1-0.
Sportief2 12-22 Waddinxveen
Gouda 13-21 13-16
Rijnstreek 13-20 Perkouw 13-9
Moerkapelle Spiritö 13—9
13-19 Be Fair4 14-8
Linschoten2 JodanB. 5 13-4
15-17 Aarlanderv.2 14-1
Waddinxveen-Unio 1-1, Bergam-
bacht-Nic. Boys 2-3, Cabauw-Stol-
wijk 1-0, Oudewater-Ammerstol 0-0,
Esto-RVC 1-0.
Unio 14-20 Ammerstol 13-13
Waddinxv. 14-17 Bergamb. 12-11
Oudew. 11-16 Stolwijk 12-11
RVC 13-16 Cabauw 14-10
Esto 13-15 Nic. B. 14-8
Gouder. 12-5
ZATERDAG
Interregionale klasse:
Groot Lindt-Rijnmond 2-0.
Gr.Lindt 11-19 Lyra 14-13
Rijnmond 15-19 TerLeede 13-10
HOV 13-17 MW 16-10
Zwart W. 13-17 Stedoco 14-9
Rijsoord 14-15 LMO 13-5
Bekerwedstrijden
Lugdunum-Ter Leede 0-1, Valken
'68-KRV 0-4, Hazerswoudse Boy-
s-LSVV'70 0-3.
ZONDAG
Interregionale klasse
Alkmania-Groenweg 2-0.
KFC 14-25 DCL 14-10
Celeritas 15-25 DRZ 12-9
GDA 14-21 NSV 13-9
Alkmania 12—18 Oliveo 13-3
Bloemhof 14-12 RKDEO 14-3
Groeneweg 11-11
Eerste klasse
Kickers-Alkmania 2 0-0.
SJZ 12-22 FC Lisse 11-10
Iduna 12—19 R. Sport 11-9
reholte 0-3.
Sleutels 12-21 Iduna2 12-12
St. Boys 12-19 LFC 11-11
Altior 13-15 SJZ 12-9
SJZ2 13-14 Lugd. 2 13-6
Foreholte 12—13 Bernardus 12-2
Bekerwedstrijden
LFC-Altior 2-2, Randstad Sport-Do-
cos 2-0, Udo-Stompwijkse Boys 5-0,
Iduna-SJC 4-0, FC Lisse-SJZ 1-3.
Buitenlands
voetbal
TWEEDE KLASSE
SVOW-LFC 2-1, SJZ-LSW70 2-0,
MVKV-SVLV 1-1, Kickers-Meerburg
0-1.
MVKV 13-24 SVLV 11-14
Meerburg 13-18 Kickers 12-11
SVOW 12-16 SJZ 12-9
Engeland
Arsenal-Nottingham Forest 0-0; Aston
Villa-Norwich 3-2; Coventry-Watford
0-1; Ipswich-Birmingham 3-1; Liver
pool-Stoke City 5-1; Luton-West Brom-
wich Albion 0-0; Manchester City-Man
chester United 1-2; Notts County-Tot
tenham Hotspur 3-0; Southampton-
Swansea 2-1; Sunderland-Everton 2-1;
West Ham United-Brigthon 2-1.
Stand aan kop en staart:
1. Liverpool 29-66; 2. Watford 29-52; 3.
Manch. U. 29-51; 4. Nottingh. F. 29-46; 5.
Aston Villa 29-45; 20. Swansea 30-28; 21.
Brighton 30-28; 22. Birmingham 28-27.
Duitsland
Fortuna Diisseldorf-Hertha BSC 1-1;
Eintracbt Braunschweig-VFL Bochum
0-2; Karlsruher SC-VFB Stuttgart 1-2;
Bayer Leverkusen-Borussia Mön-
chengladbach 3-2; 1. FC Niirnberg-1.
FC Kaiserslautem 1-1; Werder Bre-
men-1. FC Kóln 1-1; Eintracht Frank-
furt-Bayern Munchen 1-0; Arminia
Bielefeld-Hamburger SV 2-0; Schalke
04-Borussia Dortmund 1-2.
Stand aan kop en staart:
1. HSV 22-32; 2. Bayern M. 23-32; 3. Bor.
Dortm. 23-32; 4. Stuttgart 22-31; 5. Wer-
België
Beerschot-Seraing 3-0; Lierse-Club
Luik 1-0; Winterslag-Antwerp 0-3; Lo-
keren-Waterschei 3-0; Club Brugge-AA
Gent 2-2; RWD Molenbeek-Cerkel
Brugge 2-0; Tongeren-Anderlecht 1-1;
Waregem-Beveren 2-0; Standard Luik-
Kortrijk 2-1.
Stand a
i 24 wedstrij-
1. Anderlecht 35 punten; 2. Antwerp e
■Standard Luik 34; 4. Club Brugge 31; 5.
Waterschei 29; 13. Cerkel Brugge en
Club Luik 19; 15. Waregem 17; 16. Se-
raing 15; 17. Winterslag en Tongeren 12.
KNSB-competitie
HOOFDKLASSE
V/Rotterdam I - DD I/Den Haag 7-3;
BSG I/Bussum - D/Watergraafsmeer I 3-
7; HSG I/Hilversum - Philidor I/Leeu-
warden 6-4; Utrecht I - L&T/Eindhoven
I 6-4; Philidor I/Leiden - VAS/ASC 1/
Amsterdam 6-4; DD I/Den Haag - Phili
dor I/Leiden 2 Vz-7 '/2; VAS/ASC I/Am
sterdam - Utrecht 12-8; L&T/Eindhoven
I - HSG I/Hilversum 6 '/2-3 l/z; Philidor
I/Leeuwarden - BSG I/Bussum 4-6; D
Watergraafsmeer I - V/Rotterdam I 4 lh-
5 V2.
Met nog twee ronden te spelen is de
stand:
1 V/Rotterdam I 14 matchpunten, 46
bordpunten; 2 D/Watergraafsmeer I 10,
42; 3 L&T/Eindhoven I 8, 39; 4 Utrecht I
8,37; 5 Philidor I/Leiden 8. 36 x/z; 6 HSG
1/Hilversum 7. 34 l/z; 7 Philidor I/Leeu
warden 4. 32; 8 BSG I/Bussum 4, 31; 9
VAS/ASC I/Amsterdam 4, 28 en 10 DD
I/Den Haag 3, 24.
EERSTE KLASSE A
Het Witte Paard I/Zaanstad - Amers
foort I 3 'A-5 Vz (4-6); BSG II/Bussum -
D/Watergraafsmeer II 4-6; Unitas I/Gro
ningen - VHS I/Haarlem 7 Vz-2 xhGro
ningen I - LSG I/Leiden 4-6; Amstel
veen I - Paul Keres I/Utrecht 6-3 (6 '/2-3
x/z); Amersfoort I - Amstelveen I 3 'A-6
Vz; Paul Keres I/Utrecht - Groningen I 6
x/z-3 Vz; LSG I/Leiden - Unitas I/Gronin
gen 6-4; VHS I/Haarlem - BSG II/Bus-
x/2-3 x/zD/Watergraafsmeer II -
de i;
1 Amstelveen I 14, 45; 2 LSG I/Leiden
12, 43; 3 Unitas I/Groningen 8, 36 x/z\ 4
D/Watergraafsmeer II 8, 35; 5 Het Witte
Paard I/Zaanstad 7, 38; 6 Paul Keres 1/
Utrecht 7, 34 Vz; 7 Groningen I 5,31 x/i8
VHS I/Haarlem 4, 30; 9 Amersfoort I 3,
30 Vz en 10 BSG II/Bussum 2, 26.
TWEEDE KLASSE C
HVO I/Vlaardingen - Moerwijk 14-6; DD
II/Den Haag - Dordrecht I 6-4; Voor
schoten 1 - Oud Zuylen I/Utrecht 4-6;
Utrecht II - Nieuwegein I 5 x/zA x/z; Phili
dor II/Leiden - Charlois/Europoort III 8-
2; Moerwijk I - Philidor II/Leiden 5-5;
Charlois/Europoort III - Utrecht II 3 V2-6
Vz; Nieuwegein I - Voorschoten I 6 x/z-3
x/z; Oud Zuylen I/Utrecht - DD II/Den
Haag 5-5; Dordrecht I - HVO I/Vlaardin-
gen 6 x/z-3 l/z.
Na zeven van de negen te spelen ronden
is de stand:
1 Utrecht II 12,44; 2 Dordrecht 110,40; 3
DD II/Den Haag 10, 38; 4 Oud Zuylen
I/Utrecht 9, 35 Vz; 5 Moerwijk I 8, 38; 6
HVO 1/Vlaardingen 8, 32 x/z; 7 Philidor
II/Leiden 7, 35 Vz; 8 Nieuwegein 4, 34; 9
Voorschoten I 2, 28 Vz en 10 Charlois
Europoort III 0, 24.
Eredivisie
Noordkop-Donar 89-84, Weert-Den
Bosch 93—96, Haaksbergen—Landlust
89-76, Leiden-Rott.Zuid 97-78, The
Stars-Delft 85-75 -
Eerste divisie
Uitsmijters-ASVU 79-83, Amsterda-
m-Celeritas 67-57, Akrides-Pokai
96-69, Ymir-Rowic 75-88, Paulus—
Goba 86-73, BOB-Wyba 86-92, Boxte-
1-Voorne 111-89, Trotters-DAS 73-99
Eredivisie
Amstelveen-Voorburg 72-55, Jumper
s-Den Bosch 80-56, BOB—Landlust
53-57, The Stars-AMVJ 53-61
Promotie divisie
Noordkop-Cangeroes 75-54,
MSV-US 53-54, Sea Devüs-DAS
83-52
Rayon West
Heren
Eerste klasse
Voorburg - OSG 82-80, Leiderdorp -
Green Eagles 83-86, AMVJ - Achilles 84-
64, Binnenland - Blitz 65-73, MSV - Jum
pers 77-81.
Tweede klasse
Luba - Blue Drakes 91-61, Zoebas - Ale
xandria 70-83, Charlois - Rowic 87-90,
Lokomotief - Springers 110-51.
Eerste klasse
Voorburg - OSG 61-48, Devel Devils -
Rotterdam Zuid 38-61, AMVJ - LUSV
35-69, Binnenland - Red Stars 30-57,
Gymnova - Dunckers 73-58.
Eerste klasse
Silvertown Lions - DAS 2 53-47, OSM
'75 - Jumpers 39-85, Argon - LUSV 2 35-
42, Hurricanes - BVO 80-66, Goba - BV
Voorne 2 71-66.
Jongens
Eerste klasse
Leiderdorp - Rotterdam Zuid 82-77,
BVO - BOB 58-86, DAS - Cangeroes 65-
83, MSV - Rowic 72-107, Springers - Ar
gus 78-80.
Kampioenspoule
AZC/Microlife - Zijl/LGB 23-3, DZV
HZC/De Robben 10-15
De Gouwe - De AA 10-8. HZPC - ZCG
5-8.
Tweede klasse B
ZPB Unico - Walvisch 11-4, KZC - SZC
7-5, Katwijk - Breda 8-3, SVH - EZPC
4-6, WIK - BZPC 3-10.
Derde klasse C
DKD - Wiekslag 7-9, Poseidon R - RZV
6-10, WVZ - Haaien 14-8, Luctor et
Emergo - Koudekerk 6-16, Raket - RWV
7-4, DSZ - Nautilus 7A.
Nederland - België 9-8
Belgie - Nederland (jeugd) 4-8
Nederland - België (junioren) 12-4
Overgangsklasse A
Rapiditas - Swift (A) 12-9; Swift gede
gradeerd
Tjoba 11-14 SwifWM) 12-11
Animo 12-14 TOP 12-10
Albatros 11-12 Excelsior 12-5
West I B
Kinderdijk - De Zwervers 10-12, Blauw
Wit '51 - De Danaiden 15-14, Ready -
OSCR 9-9, Rozenburg - Zuiderkwartier
9-10
Ready 14-24 Zuiderkw. 14-13
Bl.Wit'51 14-180 Zwervers 14-13
Onderdijk 14-15 Danaiden 14-9
OSCR 14-14 Rozenburg 14-6
Zuid West II A
Ons Eiland - ADO 10-9, Oranje Wit -
DES 7-8, DVS'69 IJsselvogels 5-8,
KOAG - ODO (M) 9-9
ODO(M) 14-19 Oranje W. 14-13
IJsselv. 14-17 DES 14-12
KOAG 14-15 DVS'69 14-12
Ons Eil. 14-14 ADO 14-10
uid West II B
De Regenboog - ONDO (M) 14-12, Eure
ka - Snel 5-13, Kwiek (Hg) - DKV 12-5,
Olympiaan - De Algemene 8-9
Snel 14-25 Eureka 14-11
Kwiek(Hg) 14-25 Algemene 14-10
Regenboog 14-20 DKV 14-7
Olympiaan 14-11 ONDO(M) 14-3
Zuid West II D
De Meervogels - KVR 9-10, Ten Donck -
De Overkanters 14-15, Crescendo - Het
Zuiden 6-4, Merwic Oranje Nassau 8-9
Het Zuiden 14-22 Overkant. 14-12
Ten Donck 14-19 KVR 14-10
Meervogels 14-17 Or. Nassau 14-9
Merwic 14-16 Crescendo 14-7
Zuid W$st III A
Zuidwesters - Valto 14-12, Vitesse - Ve-
locitas 7-9, Kwiek (R) - De Dijkvogels
15-9, Vriendenschaar (B) Maassluis
11-6
Vriend.(B) 14-22 Valto 14-14
Vitesse 14-18 Zuidwest. 14-12
Velocitas 14-16 Dijkvogels 14-11
Kwiek(R) 14-15 Maassluis 14-4
Zuid West III B
Ventura Sport - TOP (A) 11-10, NIO -
Weidevogels 9-10, Tempo - Fluks 4-9,
SEV - Avanti 3-9
NIO 14-22 JOP(A) 14-11
Fluks 14-19 SEV 141i
Tempo 14-18 Weidev. 14-8
Vent. Sp. 14-16 Avanti 14-7
Zuid West in D
Vlaardingen - WION 11-7, Harga - All
Ready 8-5, Keep Eit '70 - KNS 14-10,
Fiks - Ter Gouw 21-9
Fiks 14-26 Harga 14-11
Vlaard. 14-20 KNS 14-9
WION 13-19 T. Gouw 14-8
All Ready 14-11 Keep Fit 13-6
Rijndelfland I
Phoenix - GKV (Hg) 6-4; Phoenix kam
pioen
Rijndelfland II
Emma - ONDO (G) 2-19, De Raven
Noorderkwartier 3-2
ONDO(G) 10-20 ODS 10-6
De Raven 10-14 Emma 11-0
Noorderkw. 11-12
Zaalvoetbalagenda
Vanavond
Vijf Meihal Leiden: De Tegelhandel -
FC Torna (20.00 uur)
Woensdag
Groenoordhallen Leiden: UVS VWL
(20.00 uur)
THB Hal Lisse: Van Gerven - Ipter Ju
(20.00 uur)
De Gaasbak Voorhout: Bax - Van Duu-
ren (20.00 uur)
Landwer - Bahlmann (21.00 uur)
Northgo Hal Noordwijk: Noordwijk
THB Boys (21.00 uur)
Zuidhage Den Haag: FV Snoeki - Glas
bergen (19.40 uur
Topscorers
In ter-regionaal
Mart van der Plas (vd Plas) 29
Jan Hogewoning (vd Plas) 24
Anne Ouwersloot (Glasbergen) 18
René Griffioen (De Engel) 18
Huug Aandewiel (vd Plas) 16
Marcel van der Blom (Glasbergen) 16
Hoofdklasse
Mario Faber (UVS) 26
Ben Heemskerk (VWL) 21
Cees de Roode (VWL) 20
Cees van der Lans (Bax) 19
Nic Verwoerd (Bahlmann) 19
Divisie dames: NOVO-Ruiter 0-3,
Tornado-AV'40 0—3, Armixtos-Starlift
1—3, Be Fair—Leython 3—0.
BeFair 17-39 Starlift 17-31
Supertrio
Het supertrio werd zondag gelopen in
de languedocpnjs op de baan van Hil
versum. De uitslag is:
1. Nr. 2 Toi Toi (J. P. C. Oorthuysen), 2.
Nr 6 Ulonka Bella (L. Dooper), 3. Nr. 5.
Utta Crackajack (R Kromkamp).
De omzet was 161.605 gulden, de uitke
ring is f850,50.
UEEFT '7 AOTOOTJ£ V&V lA&ELl£ H£L£N£
(Z>£ OORZAAK AAA¥££S T£ IA7E S7ART
W&GCXEKO W/SSGGGOCtfO MAAR ^fOGT
AZ/ 7&Ez/£rV UOE zw -vöö
MEET? VGRlfESTT OOOG 7E JTA0
ftESJ C^7 AGT GA 7E
EN W/£
PRoRTeePi
VAM deze
ZCJTMEID
DG AJLOG<l
V5SW
Gem/K2 17-30 Armixtos 17-25
NOVO 17-28 Ruiter 17-25
Leython 17-28 V.Santen 17-16
AV'40 17-27 Tornado 17-16
Zevenh. 17-27 MVC 17-14
Promotieklas dames: DAC-NOVO 2
3—0, RW—Jodan Boys 1—3, Jupiter—-
LUSV 1-3, Thor-Gem/K 3-0, Ska-
nia-Velo 0-3, WW-Radius 0-3.
Thor 17-49 Gem/K3 17-20
LUSV 17-39 NOV02 17-20
Velo 17-37 Skania 17-17
DAC 17-34 Radius 17-16
JodanB. 17-27 Jupiter 17-15
WW 17-23 RW 17-9
Eerste klas dames: Inupgo 1-WVC 1
2-2. Orion 1—Leython 2 3-1, DAC 3—
Ridderv 1 1-3, LUSV 2-DAC 2 2-2,
NOVO 3-VCL 1 2-2, Leython 3-S'70
3-0.
Ridderv. 1 16-28 WVC1
Leython2 17-23 DAC3
16-12
17-12
S'701 17-23 LUSV2 16-11
Leython3 17-21 Inupgol 17-11
Promotieklas heren: DAC-NOVO 3—1,
Zevenhuizen 2-Leython 1-3, Gem/K
2—DOS 2 2-3, Donar—Punch 3—2, Ska-
nia-Be Fair 3-1, Karssen-Jupiter 3-1.
DAC 17-46 Gem/K 2 18-23
NOVO 17-38 Jupiter 18-22
Leython 17-36 Donar 17-21
Skania 17-31 Karssen 17-17
Punch 17-28 DOS2 17-13
Zevenh.2 17-23 BeFair 17-11
Eerste klas heren: VCL 1-Orion 1 0-3,
LUSV 2-WVC 1 0-3, Donar 2-Leython
2 2-2, Ridderv. 1-SKC 1 2-2, NOVO
2—WW 1 3-1, RW 1-WVC 2 3-0.
WVC1 17-29 WW1 16-14
Leython2 17-27 LUSV2 16-13
RW1 15-25 Donar2 17-13
Orion 1 15-20 WVC2 17-11
NOV02 17-18 Ridderv. 1 17-11
SKC1 17-15 VCL1 17-2
Dames 2a: VCO 1-RW 2 1-3, Leython
6-GGV 1 2-2, Leython 8-Blok 1 3-1,
Leython 4-Salvo 1 3-0, NOVO 5-0-
2B:^nupgo 2-SKC 1 1-3, VCL 2-NO-
VO 6 3-1, Fadjar 1-NOVO 4 1-3, DAC
4-VCS 1 3-0, Leython 7-WW 2 2-2,
Leython 5-WVC 2 2-2.
3A: DAC 5-Leython 10 0-3, SKC 2-1-
nupgo 3 3-1, Setumup 1-Ridderv. 3
0-3, NOVO 7—Blok 4 1-3.
3B:DVO 2-Ridderv. 2 3-0, LUSV
3—VCL 3 2-2, Fadjar 2-VCO 2 1-3,
DAC 7—WW 3 2-2.
3C:GG.V 2-LUSV 4 0-3, Donar 1-Sca-
rabee 11-3, VCS 3-DAC 6 0-3, Orion
4—Meerb. 1 0-3, Aarlv 1-MVKV 1 3-0.
3d: VCO 3-RW 4 RW n. opgekomen,
Meerb. 2-LISC 1 1—3, Scarabee 2-Blok
3 2-2, DAC 8—Ridderv. 4 3-0, SKC 3—
Donar 2 0—3, Gem/K 5—Blok 3 3—1.
4A: Orion 5—Setumup 2 3—0, WVC
4-GGV 3 3-1, DAC 9-DVO 3 2-2, NO
VO 9-VCS 4 3-0, Leython 11-Aarlv. 2
0—3.
4B: Blok 5-MVKV 2 3-0, Inupgo
4—SKC 5 1-3, NOVO 8-Salvo 2 3-0,
WVC 3-DAC 10 3-0.
Heren 2A: DVO 1-WW 2 2-2, RW
2—Gem/K 3 0-3, Blok 1-NOVO 3 3-0,
RW 2—Gem/K 3 0-3, Orion 2-VCS 1
2-2, LUSV 3-DAC 3 1-3, Ridderv.
2-GGV 1 3-1.
2B: Salvo 1-Leython 3 1-3, Fadjar 1
DAc 2 0-3, DAC 4-Orion 3 2-2, S'70
1—Inupgo 1 2-2, Aarlv. 1—NOVO 4 3—1,
Donar 3—Gem/K 4 2—2.
3A: Meerb. 1-RW 3 1-3, Donar 4-V-
CO 1 1-3, WVC 5—DAC 6 0-3, Fadjar
2—Gem/K 6 2-2, WW 3-LUSV 4 3-0,
Ridderv. 3-S70 2 3-1.
3B: GGV 2-RW 5 2-2, Leython 4-Se-
tumup 1 2-2, WVC 3-VCS 4 3-0, DAC
5—Orion 4 0-3, SKC 4-Meerb. 2 1-3.
3C: VCO 2—NOVO 5 0-3, MVKV 1
Gem/K 5 1-3, VCS 2-DVO 2 3-0, VCL
2-DAC 8 3-0, SKC 3-Donar 5 3-1.
3D: LPSV 1-Scarabee 13-1, VCS 3-0-
rion 5 3-0, RW 4-Leython 5 3-0, Blok
2-SKC 2 0-3, LUSV 4-WVC 4 0-3,
DAC 7—WW 4 3-0.
4: VCS 5—Inupgo 2 0—3, Scarabee
2-VCS 6 0-3, Fadjar 3-Setumup 2 3-0,
S'70 3-DAC 9 3-0.
Rugby
EREKLASSE
DSRC-RCH 7-35, Castricum-RRC
16-0, AAC-NFC 6-4.
HEREN
Tweede divisie
A: Zwole-Scylla.2 5—5, Korenbeurs
Noad 6-4, Gispen-Onkyo 6-4.
DAMES
Eredivisie
Scylla-Avanti 6-0, Torenstad-TT
A'dam 6-1, Vice Versa-Kon.lust 5-5.
Scylla 6-n v.V. 6-4
Torenstad 6-9 Kongsi.6-3
Eindstand WK voor B-landen
Winnaarspoule
Ï.Hongarije 5-7(106-87)
2.Tsjechoslpwakije 5—7(110—95)
3.West-Duitsland 5-7 (81—77)
4.Zweden 5—4(107—99)
5.Zwitserland 5—3(77—114)
6.Spanje 5-2(98-107)
Verliezerspoule
1 .Frankrijk 5—9(103—92)
2.IJsland 5-7(112-83)
3.Nederland 5—5(96—95)
4.1sraël 5-5(97-99)
5.Bulgarije 5-2(114-113)
6.Belgiè 5-2(99-119)
LEIDEN - De judoka Robert van
der Vlist is gisteren Zuidhol
lands kampioen in de ge
wichtsklasse tot 71 kilo gewor
den. De Leiderdorper verdiende
met deze titel een ticket voor het
Nederlands kampioenschap. Het
is de eerste keer dan Van der
Vlist zich Zuidhollands kam
pioen mag noemen. In het verle
den scoorde hij altijd wel hoog,
maar een gouden plak was nog
nooit voor hem weggelegd. Gis
teren wel. In de sporthal Hoog
vliet in Rotterdam werd hy eer
ste voor Ton Witjes (Hoogvliet),
die de tweede plaats voor zich
opeiste. Rick van der Geest (Den
Haag) en Andries Hogenboom
(Brielle) deelden de derde plaats.
JUDO - Bij de Europese strijd
voor dames in Genua veroverde
Maijolein van Unen uit Vlaardin
gen in de klasse voor zwaarge
wichten een bronzen medaille.
Liesbeth Beeks volgde haar
voorbeeld in de klasse tot 56 kilo
gram.