'Naakt' weg uit De Bron Flora gaat ook bomen aanbieden overleden Ohlenslager moet uit American Bar Schepper VRIJDAG 4 MAART 1983 ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense kunstenaar Rien Scholten heeft de eer aan zich zelf gehouden door gisteren zijn beide schilderijen uit de expositie in de De Bron weg te halen. Hij deed dit nadat de be heerscommissie eerder op de dag zijn omstreden schilderij "Groeten uit Alphen aan den Rijn" van de wand had geno- Vanmorgen maakte José Calsina zijn besluit bekend om solidair te zijn met zijn collega Schol ten en ook zijn werken van de tentoonstelling terug te trek ken. Cees Balvers, de derde ex posant, wil zich vandaag nog beraden over zijn standpunt. Hij zal vanavond pas vlak voor de officiële opening, die om half negen zal plaatshebben, zijn definitieve besluit meede len. plakken van drie stickers op het naakt heb ik willen demon streren dat censuur, door wie en waar dan ook gepleegd, be lachelijk is". Het incident in De Bron heeft nogal de aandacht getrokken. Rien Scholten en zijn oppo nent Bruins, evenals de Kultu- rele Raad, werden benaderd door o.a. het landelijk dagblad Het Parool, door de VPRO-ra- dio, door de KRO en zelfs door het Duitse blad Bildzeitung. Rien Scholten heeft de boot af gehouden. Bruins liet zich wel door de KRO- en VPRO-radio interviewen. Hij zei onder meer: "De beheers commissie heeft toestemming gegeven voor exposities in De Bron. Er is slechts één voor waarde: de gevoelens van de kerkgangers mogen niet wor den geschokt. Zou dat wel ge beuren dan worden de schilde rijen verwijderd. Dit is niets nieuws. Ook de organisatoren van de te openen expositie zijn hiervan op de hoogte. Het is gebleken dat verscheidene mensen zeer aangedaan waren bij de aanblik van het schilde rij. Een schilderij met stickers erop is echter ook geen ge zicht, daarom hebben wij het verwijderd". De kunstenaar heeft zijn schilde rijen weer opgehangen op de tentoonstelling van zijn gehele oeuvre die momenteel in het creativiteitscentrum Expressie '70 wordt gehouden. "Ik heb mijn ziel en zaligheid in mijn werk gelegd", zegt Scholten. "Gebleken is nu dat die kerk mensen hun mond vol hebben over hun gevoelens die ge kwetst zouden worden. Alleen over mijn gevoelens als kun stenaar lopen ze met grove stappen heen. Het is genoeg zo, ik ga weer aan het werk". Samenwerldiig tussen veilingen van Rijnsburg en Boskoop RIJNSBURG - Het kooppunt van de veiling Bos koop op het terrein van de vei ling Flora is een stimulans voor de beide veilingen. Dit vindt C. Francken, hoofd van het bemid delingsbureau van de Rijnsburg- se veiling. Op een terreintje bij de hoofdingang van de veiling wordt op dit moment de laatste hand gelegd aan dat verkoop punt waar straks onder meer heesters en bomen geleverd via de Boskoopse veiling zullen wor den verkocht. Het complex wordt 21 maart geopend door M. Vrolijk, de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, die dan een werkbezoek aan Rijns- burg brengt. door Wim Wegman Francken denkt dat het verkoop punt een flinke stimulans voor de Boskoopse veiling zal beteke nen. De verkoop van bomen en heesters loopt op dit moment te rug. Ook de veiling Flora profi teert echter van het verkooppunt omdat het een uitbreiding bete kent van het assortiment. Iets dat volgens Francken ongetwij feld meer handelaren naar de veiling zal trekken. "Het is belangrijk voor een veiling om zo'n breed mogelijk pakket te hebben. Dat is ook de kracht van de veiling Flora, geloof ik. Handelaren proberen in te kopen met minder mensen. Dat houdt dus in dat je zoveel mogelijk bloemen en planten moet kun nen veilen en verkopen. Het moet niet gebeuren dat er nog een inkoper naar een andere vei ling moet rijden om te assorti ment aan te vullen", zegt Franc- ken. Het verkooppunt is vrij uniek te noemen. Alleen de veiling in Berkel heeft een punt waar boomkwekerijproducten wor den verkocht. Maar dat is veel kleiner van opzet. Goed benut Het verkooppunt is gelegen op een terreintje naast de hoofdingang van Flora, waar eerst de voorma lige kwekerij van de firma De Mooij was gevestigd. Francken: "Op die manier wordt het ter reintje goed benut. Het lag er de laatste tijd wat verwaarloosd bij. De veiling moest het destijds ko pen omdat de grond te nodig was voor de toegangsweg. Het was echter te klein om direct voor de veiling te gebruiken". Op het verkooppunt komen mon sters te staan van de bomen, heesters en planten die in Bos koop worden geveild. Handela ren kunnen er de bomen en hees ters uitzoeken en bestellen bij de Boskoopse veiling. Verder komt er een een opslagruimte waar de produkten in voorraad kunnen worden gehouden. Verder zijn er twee kassen gebouwd om "ge voelig goed" neer te zetten, zoals Francken het noemt. Het verkooppunt wordt bemand door personeel van de veiling in Boskoop. Het terrein blijft echter in bezit van de veiling Flora, die overigens ook de kassen en de verschillende voorzieningen, zo als een regeninstallatie, heeft ge bouwd. De kosten voor Flora be dragen ongeveer een ton. Het verkooppunt moet ongeveer een omzet van één miljoen gul den per jaar draaien, wil het lo nend zijn. Francken verwacht dat die omzet zal worden ge haald. "We hebben eens nage gaan hoeveel produkten er nu al uit Boskoop worden geveild. Dat bleek al een miljoen gulden te zijn", zegt Francken. Monsters Er zijn geen mogelijkheden om het verkooppunt uit te breiden. Maar volgens Francken is dat ook niet nodig. "Er staan per slot van re kening alleen monsters". De vei ling in Boskoop heeft bovendien nu al zo'n groot assortiment dat Na de moeder nu de dochte - Henricus Rol schilderde raadzaal koningin Beatrix. de Alphense foto A. Poptic) Portret van koningin Beatrix in raadzaal ALPHEN AAN DEN RIJN - In de raadzaal van het Alphense ge meentehuis wordt volgende week dinsdag door burgemees ter M. Paats het portret van ko ningin Beatrix officieel onthuld. Het schilderij is vervaardigd door de Nieuwkoper Henricus Rol (76), die in 1949 het portret van koningin Juliana al voor zijn rekening nam, dat jarenlang de raadzaalmuur achter het college van burgemeester en wethou ders heeft gesierd. In de raadzaal wordt ter gelegen heid van het gereedkomen van het portret van de vorstin een kleine expositie van werken van Rol gehouden. De Nieuwkoper heeft een uitgebreid oeuvre op zijn naam staan. Hij is, evenals zijn vader Cornelis Rol, vooral bekend geworden door de illu straties die hij voor de Verkade- albums heeft gemaakt. De expositie in de raadzaal aan het Burg. Visserpark is te bezichti gen: volgende woensdag tot en met vrijdag van negen tot half een en twee tot kwart over vijf. Op vrijdagavond ook van zeven tot negen uur. Volgende week za terdag is de laatste dag van de tentoonstelling. Het raadhuis is dan geopend van elf tot vier uur. KOPERMOLEN 25 LEIDEN Short eveneens in alle modetinten zoals roze, geel, groen, blue, rood, donker blauw, zand. 149,- Gewonde bij ongeluk in Sassenheim BRUSSEL (ANP) De schepper van Kuifje, Hergr. is op 75-jari- ge leeftijd overleden. Georges Remi. die in initialen van zijn naam <R. G.) koos om rijn pseu doniem te vormen, leed aan leu kemie. Hij was een week gele den na een hartaanval in het ziekenhuis opgenomen. ook daardoor het terrein waar schijnlijk in de toekomst niet hoeft te worden uitgebreid. Overigens mogen alleen kwekers die lid zijn van Flora en handela ren die bij de veiling staan inge schreven de Boskoopse produk ten kopen. "We zullen ervoor wa ken dat particulieren er bomen en heesters kopen. Daarmee zou den we namelijk een concurrent vormen voor de hoveniersbedrij ven in de buurt en dat is niet de bedoeling", zegt Francken. Kwekers zullen op zichzelf niet di rect profijt hebben van het ver kooppunt. Wel is het nu toege staan voor leden die produkten kweken die interessant zijn voor de Boskoop, om lid te worden van die veiling. Nu is het zo dat een kweker in principe maar van één veiling lid mag zijn. LISSE - Slechts meinigen zullen durven beweren dat de inwoners van Lisse niet bij de tijd zijn. Maar dat het in het bloembollen dorp toch heel moeilijk is om waarlijk "bij de tijd" te zijn be wijst deze fotoserie van onze foto graaf Jan Holvast. Rijdend of lopend over de Heere- weg en komend uit de richting Hillegom passeren inwoners en bezoekers van Lisse een serie uur werken, die op z'n zachtst gezegd merkwaardiq met de tijd om springen. Gistermorgen rond half elf schoot de fotograaf vier Rechter beslist Alleen de klok van de rooms-katho- lieke St. Agathakerk bleek bij de juiste tijd te zijn. De rest liet het lelijk afweten. Op de foto van links tiaar rechts: het uurwerk van een het voorma lig bankgebouw, de klok langs de Heereweg, de torenklok van de Nederlands-hervormde kerk en als laatste de klok van'de "St. Agatha". DEN HAAG/NOORDWIJK Ohlenslager, beheerder va Noordwijkse biljartzaak Bodywarmer, geheel gevoerd, leverbaar in alle modetinten. 189- American Pool Bar" aan de Grent moet zgn zaak voor het einde van volgende week verla ten De president van de recht bank in Den Haag heeft dit giste ren besloten in het kort geding dat J. Vieveen, de eigenaar van het pand tegen Ohlenslager had aangespannen. Wanneer Ohlen slager weigert het pand te verla ten. mag Vieveen het desnoods met behulp van de politie laten ontruimen, aldus de rechter. Vieveen heeft het kort geding aan gespannen omdat Ohlenslager een huurachterstand van rond de 70.000 gulden heeft. Doordat Oh lenslager niet aan zijn financiële verplichtingen voldoet, zegt Vie veen zelf in geldnood te zijn ge komen. Zo erg zelfs dat de bank heeft gedreigd zijn bezittingen te veilen. Ohlenslager stelde dat zijn huu rachterstand slechts 10.000 gul den bedroeg en dat Vieveen de verkeerde weg bewandelde door de ontruiming via een kort ge ding te gelasten. Maar daarop is de rechter niet ingegaan Ohlenslager heeft nog geen beslis sing genomen of hij tegen de uit spraak in hoger beroep gaat. SASSENHEIM - Op de krusing Rijksstraatweg/Oude Rijks straatweg nabij Sikkens in Sas- senheim is bij een ongeluk een 20-jarige jongeman uit Rijnsburg gewond geraakt. Hg moest met hoofdletsel, diverse kneuzingen en verwondingen naar het acade misch ziekenhui* Leiden wor den overgebracht Bij het verkeersongeluk waren dne auto's betrokken De gewon de Rgnsburgcr kwam vanaf de Oude Rijksstraatweg en wilde linksaf richting Sassenheim nj- dcn. Op dat moment naderde een leswagen uit Lisse de kruising in de richting van de snelweg. De Rijnsburger dacht dat de leswa gen met de richtingaanwijzer aangaf naar rechts te gaan en gaf daarop gas om de kruising over te steken. De leswagen, bestuurd een 18 jarige vrouw uit Lisse un der begeleiding van een instruc teur. ging evenwel rechtdoor. Daardoor ontstond een botsing. Als gevolg van de klap kwamen beide auto's gedi-eltelgk op de andere rgbaan terecht Een auto. komende van de snelweg en rij dende richting Sassenheim, be stuurd door een 25 jarige man uit die plaats, kon de auto's niet meer ontwgken. De materiele schade was groot. Suède shirt met perfora tie in alle kleuren. 139,- Bi/passende pantalon 179- Laarzen 89,95

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 21