5DT Yep Kramer nog in blakende vorm Rijvers voor Blok Nieuwe sponsor RCL - RBB Tijdens wedstrijden om 'Gouden Schaats' Wullems op bank bij GA Eagles Oosteuropese ploegen niet op terrein van kazerne Westduitsers voeren ranglijst aan De Roode tekent bij VRIJDAG 4 MAART 1983 T>!> ZEIST KNVB-trainer Ger Blok kan op 27 april ook spelers van Jong Oranje in zijn selec tie voor het olympisch elftal opnemen. Op die dag speelt de equipe van Blok de be langrijke kwalificatiewed strijd voor de Olympische Spelen tegen Roemenie. Dat is de voornaamste uitkomst van het gesprek dat gister avond op het KNVB-sport- centrum in Zeist werd gehou den. In aanwezigheid van de beide bondsoefenmeesters Rijvers en Blok en de KNVB- officials Vilé (voorzitter be stuur betaald voetbal), Kas- termans (voorzitter amateur- bestuur) en Van Marle (bondsvoorzitter) werd beslo ten tot medio 84 prioriteit te verlenen aan vier vertegen woordigende elftallen: het A- elftal en juniorenteam tot 20 jaar van Kees Rijvers en de UEFAs en het olympisch elf tal van Ger Blok. Blok kan door het onderge schikt maken van Jong Oran je dus zonder problemen put ten uit spelers van dit team voor de wedstrijd tegen Roe menië. Hieruit blijkt dat Rijvers en Blok in ieder geval een se rieuze poging zullen wagen het onderlinge overleg te ver beteren. Met deze beslissing voorkomen beide bondsoefenmeesters een ingrijpen van het bonds- bestuur van de KNVB. Het gekissebis tussen beiden meer dan zat, liet dit bestuur eerder deze week al weten dat het gesprek van gister avond als een laatste poging beschouwd moest worden om hen op één lijn te krijgen. INZELL (GPD) Yep Kramer verkeert aan het einde van het nu praktisch afgelopen schaatsseizoen nog in een voortreffelijke vorm. Op de openingsdag van de wedstrijden om de Gouden Schaats in Inzeil reed de Fries gisteravond een van de beste 3000- meterraces in de historie. Kramer voltooide zijn rit in 4.06,75, waarmee hij minder dan een seconde verwijderd bleef van het Nederlands record (4.05,83) dat Rob Vunderink een jaar geleden realiseerde op de beroemde ijsvloer van Alma Ata. Aan de inspiratie van Kramer, die dit seizoen vooral furore maakte met zijn tweede plaats op het Eu ropees kampioenschap in Den Haag, lag het niet dat de nationa le toptijd overeind bleef. Kra mer: „Ik ben weggegaan op 4.07, Ria Visser poogde gisteren tijdens wedstrijden om 'de Gouden Schaats' haar beste tijd op de 3000 meter scherper te stellen. Ze kwam anderhalve seconde tekort. Wel voert zij het klassement aan. (Foto: ANP). ruim een seconde onder mgn beste persoonlijke tijd. Na een paar rondjes merkte ik dat ik in de buurt van het Nederlands re cord kon komen, maar ik had pech dat de omstandigheden niet ideaal waren. De hoge vochtigheid van de lucht (96 procent) en de te harde baan, waar in de bochten de stukken ijs uitvlogen, bleken hinderlijke obstakels, waardoor Kramer ook het baanrecord van Eric Heiden (4.06,47) op het nippertje miste. Dat er niettemin een imponeren de tijd uit de bus kwam, die niet eens zo ver verwijderd lag van het wereldrecord van Ogloblin (4.04,06), was illustratief voor zijn glanzende vorm. DEVENTER (ANP) - Oud-Vites- setrainer Henk Wullems is giste ren in dienst getreden bij de De venter eredivisieclub Go Ahead Eagles. Hij zal daar in elk geval werkzaam blijven tot 1 juli van dit jaar. Bob Maaskant, na het vertrek van Spitz Kohn vorig sei zoen functionerend als manager/ coach, zal alleen nog als manager optreden. Het bestuur van de Eagles heeft zich voorbehouden aan de hand van de resultaten te beslissen of Wullems na die pe riode mag blijven. Lattek Udo Lattek is ontslagen als trainer van FC Barcelona. De vice-voor- zitter van de Spaanse club deel de gisteren mee, dat zijn functie met onmiddellijke ingang is overgenomen door hulptrainer Jose Luis Romero. Tn Barcelona verwacht men dat de vroegere trainer van het Argen tijnse nationale elftal Luis Cesar Menotti nog in het lopende sei zoen de functie van trainer op zich zal nemen. Naar verluidt ar riveert Menotti maandag al in Barcelona. Bastrup Lars Bastrup zal Hamburger SV aan het einde van dit seizoen ver laten. De blonde Deen, die woensdag in Tiflis alle drie doel punten van de Westduitse kam pioen in het bekerduel tegen Di- namo Kiev voor zijn rekening nam, heeft besloten terug te ke ren naar zijn geboorteland. INZELL (GPD) Na enige tgd in onzekerheid te hebben verkeerd over voortzetting van de sponsoring van de schaatskernploegen, weet de Kaas Unie nu zeker dat er met ingang van het volgend seizoen een nieuwe sponsor zal optreden. De kaasfabnkant, die zeven jaar het topschaatsen financieel heeft gesteund, heeft dit overigens niet van de KNSB vernomen, maar van Tarvo, dat het contract met de schaatsbond nog steeds niet heeft ondertekend. Er wordt echter van uitgegaan dat Tarvo het komende seizoen 210.000 gulden in de schaatssport zal steken, veertig mille meer dan het bedrag dat de huidige sponsor ervoor over had. De Kaas Unie heeft ervan afgezien het schaatsseizoen in Inzeil met een traditioneel feestje te besluiten. VOORBURG (GPD) De teams die in Zeist samen zijn ondergebracht met de Belgen, zullen het ongetwijfeld geweten hebben. „Van nu af aan mo gen de spelers drinken, klonk het gisteravond uit de mond van hun coach Taborsky, Tsjech van geboorte. Naast hem zat de meest ontgoo chelde trainer van dit WK-toernooi, Taborskys landgenoot Jan Kecske- methy, trainer van het Nederlands handbalteam. Bij de opmerkingen van Taborsky kon er nauwelijks een glimlach af. Begrijpelijk, want Ne derland beleefde in de Voorburgse Vliegermolen het absolute diepte punt van dit WK-toernooi in de vorm van de 22-23 nederlaag tegen de Belgen. De eerste nederlaag in de geschiedenis van Oranje tegen de zuiderburen, die vrijwel zeker betekent dat Nederland uit de B-poule zal verdwijnen. „Theoretisch kan het nog, aldus Kecskemethy, „we kunnen nog in totaal op zeven punten komen en dat is genoeg." „Deze klap komt psychisch heel hard aan en bovendien kunnen we dit weekeinde ook niet over Wil Jacobs beschikken, ver wacht Kecskemethy, die de af wezigheid van de woensdag weer geblesseerd geraakte spel- ARNHEM (GPD) - Op last van het ministerie van defensie beeft de organisatie van bet WK-toernooi zaalhandbal andere trainingsaccommo datie voor de Oosteuropese ploegen van Tsjechoslowa- kije, Hongarije en Bulgarije moeten zoeken. Het Nederlands Handbal Ver bond kreeg te horen dat bet niet rijmt met het defensie beleid als Oosteuropese ploegen trainen in militaire sportaccommodaties. Dat was bet geval in Soesterberg en Ede. Het Nederlands Handbal Verbond is er in middels in geslaagd burger- accommodaties te vinden waarin de Oosteuropeanen hun training kunnen afwer ken. bepaler als een van de oorzaken zag. „Meer nog lag het aan de keepers, die het hele toernooi sterk wa ren, maar nu haast geen bal stop ten. Dat heeft dan weer invloed op de dekking, en de volgende logische stap is dan dat er in de aanval nerveus gespeeld wordt. Een echte verklaring voor het nu falen van dat deel van de ploeg dat tegen Israël nog zo sterk was, had Kecskemethy niet. Waar hij terecht wel op wees was het feit dat zijn ploeg vier strafworpen miste. Pijnlijk De laatste was de pijnlijkste. Met nog enkele seconden te spelen mocht Jan Willem Hamers van zeven meter aanleggen, maar doelman Paesen stopte het schot. Het bleef 22-23 en voor de Belgen, die al voor het toernooi toegaven dat winst op Nederland het absolute hoogtepunt van het WK voor hen zou zijn, was het beslist niet een onverdiende triomf. Vrijwel de gehele wedstrijd, die zacht uitgedrukt nogal vreemd geleid werd door een Oostduits koppel (overigens zonder dat hiervan een van de ploegen over matig benadeeld werd), heeft Ne derland tegen een achterstand moeten opboksen. Vaak zelfs van drie doelpunten. Kort voor rust leek de ommekeer te komen toen Schuurs tenminste voor een gelijke ruststand (10-10) zorgde. De hard knokkende Belgen bleven echter koel, vooral aanvallend. Na rust was er al gauw weer die kloof van drie treffers, halverwe- ZEIST/VOORBURG - Een onder zoek van KNVB-arts Frits Kes- sel heeft uitgewezen dat Wil Ja cobs in het handbalduel Neder land - Israël de buitenbanden van de rechterknie heeft ver rekt. Tijdens de trainingsstage in Zwitserland twee weken ge leden, blesseerde de 22-jarige spelverdeler al de binnenban den. Jacobs, die zich gisteroch tend uitsluitend op krukken kon voortbewegen, komt tij dens de B-titelstrijd vrijwel ze ker niet meer in actie. ge zelfs, bij 14-18, van vier doel punten. De ommekeer kwam toch, toen het Nederlands zestal vanwege tijd- straffen even tegen vier Belgen kwam te staan. Tien minuten voor het einde begon een sensa tionele inhaalrace, die tot drie keer toe een gelijke stand bracht. Zelfs twee minuten voor het ein de nog bij 22-22. Nog zou dat punt behouden zijn gebleven als Jan Willem Hamers in de slotse conden vanuit een strafworp het antwoord had gegeven op de 23e Belgische treffer van Eric Kenis. De poging van Hamers, die evenals Fred Berendsen zeven keer scoorde, mislukte, zoals er gister avond zo veel misging. Alleen een wonderlijk herstel kan Ne derland nu nog van degradatie afhouden. Het Nederlands zaalhandbalteam miste gisteravond vier strafworpen tegen de Belgen. Hier slaagt Jan Willem Hamers er wel in doelman Etienne Paesen te passeren. (rit anpv DEN HAAG (ANP) - In de der de wedstrijdronde van de fi- naletoernooi om het wereld kampioenschap zaalhandbal (B-groep) hebben de verhou dingen zich "genormali seerd". West-Duitsland nam in Apeldoorn door een zege op Zweden de leidende posi tie over van Zwitserland, dat Tsjechoslowakije een helft van zich afkon houden. Hon garije herstelde zich in Voor burg van de misstap tegen de Tsjechoslowaken door Span je terug te wijzen. West-Duitsland heeft nu als enige van de twaalf deelne mende landen nog geen duel verloren. De wereldkam pioen van 1978 wordt öp een punt gevolgd door Tsjecho slowakije en Hongarije- Het verrassende Zwitserland is vierde met drie uit drie, Zwe- ten. In het troosttoernooi neemt Ne derland na de wedstrijden van gisteren de derde plaats in. IJsland leverde de halve winst in bij Israël, dat daags tevoren tegen Nederland niet tot serieus verweer in staat bleek. IJsland deelt de toppo sitie met Frankrijk, dat Bul garije zijn vijfde achtereen volgende nederlaag in dit toernooi toebracht. Vierde is Israël, met evenveel winst punten als Nederland. België (twee punten) en Bulgarije sluiten de rij. Uitslagen: Finale-poule: Tsjechoslowakije - Zwitserland 25-14 (9-10); Hongarije - Spanje 20-19 (10-10); West-Duitsland - Zweden 18-15(6-10). Verliesenronde: Israël - IJsland 22-22 (9-14); Ne derland - België 22-23 (10-10); Frankrijk - Bulgarije 20-19 (10-6). Standen: Winnaars poule: 1. West-Duitsland 3-5 (51-47); 2. Tsjechoslowakije 3-4 (66-51). 3. Hongarije 3-4 (66-61); 4. Zwitser land 3-3 (53 -65); 5. Zweden 3-2 (60-63); 6 Spanje 3-0 (60-69) Vcrlieterspoulr: 1. IJsland 3-5 (71-66); 2 Frankrijk 3-5 (62-55). 3 Nederland 3-3 (57-51). 4 Israël 3-3 (55-61); 5 Bel gië 3-2 (61-68), 6. Bulgarije 3-0 (65-70). INZELL - Nederlands kampioen op de sprint Sies Uilkema is, te gen de verwachtingen in, toch in Inzeil bij de wedstrijden om de 'Gouden Schaats'. De Fries zei na afloop van het wereldti- teltoernooi in Helsinki dat "bij niet meer kon" en dat bet sei zoen voor hem was afgelopen. Of hij morgen en zondag op de sprintvierkamp zal uitkomen is echter onzeker. Per land mogen vier rijders inschrijven. Uilkema zal een verroek indienen bij de organisatie om wel te mo gen deelnemen. In tegenstelling tot Yep Kramer, die zich kalm als alttjd op zgn ra ce had voorbereid, verkondigde Rolf Falk-Larsscn voor de wed strijd branie-achtig dat hg een serieuze aanval op het wereldre cord ging ondernemen. De we reldkampioen bleef steken op 4.10, 03 en was daarmee langza mer dan Fnts Schalg (4.08,34). Ook Tomas Gustafson deed een gooi naar een scherpe eindtgd. De Zweed vertrok razendsnel, maar na problemen op de krui sing met de Noor Björn Nyland, staakte hg zgn poging. Aanfluiting Van de Nederlandse sprinters vond alleen Jan Ykema het de moeite waard zich om te kleden, maar zgn optreden was een aan fluiting. Op het eerste rechte eind kwam hg twee keer bijna ten val, in de tweede bocht ging het vervolgens toch mis. Ykema werd een herkansing gegund, maar door twee valse starts kwam hg niet meer aan schaat sen toe. Voor de in Inzeil verzamelde schaatsers vormt de Gouden Schaats in het weekeinde het hoogtepunt De allrounders, on der wie de beste Noren, Neder landers en Zweden van deze schaatswinter, rijden een grote vierkamp. Daarnaast staat er een sprinttoernooi op het program ma, dat een veel zwakkere bezet ting kent Hilbert van der Duim bleef giste ren aan de kant om rust te nemen voor het weekeinde, waarin de derde man van het WK-spnnt zich weer bij de allrounders zal voegen. De dames werkten donderdag het eerste deel van hun vierkamp om de Gouden Schaats af. Het is vrij wel een Nederlands onderonsje, dat wordt aangevoerd door Ria Visser. Zij trachtte haar eigen na tionale toptgd op de 3000 meter aan te scherpen, maar ook die poging mislukte. Veel scheelde het trouwens niet (ruim ander halve seconde), maar Ria Visser die 4.36.16 reed heefl zich al vast gemeld voor begin volgende week als ze weer een aanval op haar toptijd zal ondernemen. LEIDEN - Ron de Roode heeft zijn handtekening gezet on der een contract dat hem voor een tweede jaar bindt aan FC Den Haag. De ex- voetballer van Roodenburg was de eerste van de selec tiespelers, die door bet be stuur van de club een con tract kreeg aangeboden. "Het bestuur is erg tevreden over hem", aldus zijn zaak waarnemer en spreekbuis Jan van Wezel. "Ron heeft bet goed naar zijn zin. Het bestuur is ook erg tevreden over hem. Het heeft eigen lijk maar even geduurd voordat hij een vaste plaats ADVERTENTIE aanvang 15.00 uur Zowel RCL als Rijnsburgse Boys hebben, om uiteenlo pende redenen, de punten hard nodig. Logisch dus dat beide ploegen voor de aanval kiezen. Dat komt goed uit want het wordt weer eens tijd voor puur voetbalver- maak op De Bloemerd. Toch maar even gaan dus.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13