mededelingen gemeentebestuur leiden 7tm11 mrt.'83 m leiden Commissie- vergaderingen v! Commissie Ruimtelijke Ordening. Openbare Werken en Verkeer Woensdag 9 maart a s om 20 00 uur in de raad zaal van het stadhuis Agenda Schema onderhoud bruggen en walmuren Toelichting op bouwplan akademie voor gezond heidszorg Toelichting op bouwplan voor dienst R.H.W Voorstel inzake benoeming, voorzitter, leden en plv leden raad van advies voor verkeers- en ver voer saangelegenheden Nota inzake grondophogmgen Stevenshof Voorstel nemen voorbereidmgsbesluit Lammen schansplem. B en W-besluit inzake ambachtelijke bedrijven Wa termolen. Stand van zaken I.S.R Moties begroting Voortzetting discussienota woonerf of klassieke woonstraat Stand van zaken tarievennota openbaar vervoer. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de secretaris van de commissie, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236 kenbaar te maken. Commissie Huisvesting Migranten Leiden Donderdag 10 maart a.s. om 9.15 uur. Beuken schans 58. Leiderdorp. Agenda: Stand van zaken complexen Hooigracht en Beu kenschans. Commissie Maatschappelijke Aangelegenhe den. Volksgezondheid. Cultuur en Sport. Donderdag 10 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Nota sociale kaart (behandeling tesamen met cie. OSEI. Tarieven sportaccommodaties. Vervangingskrediet t.b.v. sportaccomodaties Verstrekken v.e. rekening-courant krediet aan de St. Zijliever i.o. Benoeming bestuurslid AZL. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Nieuw verzoek Korte procedure Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op 11 en 15 februari 1983 bij hen een verzoek om een ver gunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor 1. Twee propaanopslagtanks ten behoeve van de woningbouw in de Stevenshofpolder. De aanvrage is afkomstig van Grootel's Bouwmij B.V.. te Eindhoven, en betreft het gedurende een termijn van één jaar (1-1 -'83 t/m 31-12-'83l oprichten van a. één niet verplaatsbare propaanopslagtank van 1500 liter voor het verwarmen van enkele bouwketen en b. één mobiele propaanopslagtank van 3000 liter voor het verwarmen van beton ten behoeve van de bouw van 100 woningen op een perceel grond in de Stevenshofjespolder. woonvlek 2, kadastraal be kend, sectie W, nrs. 45414542 en 4543 (gedeeltelijk). 2. Drie propaanopslagtanks ten behoeve van de woningbouw in de Stevenshofpolder. De aanvrage is afkomstig van Van der Vorm Wo ningbouw B.V.. te Papendrecht, en betreft het ge durende een termijn van twaalf maanden (ingaande datum verleende vergunning) oprichten van a. één niet verplaatsbare propaanopslagtank van 1600 liter voor het verwarmen van enkele bouwketen en b. twee mobiele propaanopslagtanks van elk 5000 liter voor het verwarmen van beton ten behoeve van de betonskeletbouw op een perceel grond in de Ste venshofjespolder, woonvlek 1, kadastraal bekend, sectie W, nrs. 4541, 4542 en 4543 (gedeeltelijk). 3. Gasdrukregel- en meetstation aan de Waard- straat. De aanvrage is afkomstig van het Energiebedrijf Rijnland, alhier, en betreft het oprichten van een gasdrukregel- en meetstation op een perceel grond aan de Waardstraat t/o nr. 21/23, kadastraal bekend, sectie K, nr. 5226. Voorts zijn Burgemeester en Wethouders voorne mens de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernsti ge aard voor de omgeving te voorkomen. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inza ge tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag op het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, kamer 012. elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 4 april 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 4 april 1983 schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (071- 254437) kunnen tot 18 maart 1983 mondelinge be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gele genheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze zoals boven omschreven en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, naar aanleiding van de definitieve beschikking beroep kun nen instellen bij de Kroon. Nieuw verzoek normale procedure Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: 1. Herstel- en restauratiewerkplaats Museum van Oudheden in het pand Papengracht 30-32-34. De aanvrage is afkomstig van de Directeur van de Rijksgebouwendienst, in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voorburg, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven technische in stallaties alsmede opslag van diverse conserve ringsmiddelen t.b.v. het verrichten van herstel- en restauratiewerkzaamheden aan inventaris van het museum van oudheden, een en ander in het pand Pa pengracht 30-32-34 Op dinsdag 22 maart 1983 om 14.30 uur wordt een openbare hoorzitting gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht72, leverdieping. 2. Autoschade herstelbedrijf inclusief verfspui- terij in het pand Rooseveltstraat 61. De aanvrage is afkomstig van B.V. Autoschade huis. alhier, en betreft het oprichten van een auto schade hurstelbedrijf inclusief verfspuiterij in het pand Rooseveltstraat 61 Op dinsdag 22 maart 1983 om 15.00 uur wordt een openbare hoorzitting gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, leverdieping. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen zal gelegen heid worden gegeven over de aanvragen van gedach ten te wisselen. De aanvragen en alle andere daarop betrekking heb ben stukken liggen gedurende de gehele behande lingstermijn ter inzage in kamer 012 van het Stads bouwhuis. Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 4 april 1983 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 4 april 1983 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). De persoonlijke gegevens van degenen die schrif telijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht niet bekendgemaakt. Degene die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijKerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gele genheid worden gesteld bezwaar tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene bepalin gen milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag inge volge de Hinderwet van: Ormecoa Vastgoed VII B.V., te Alphen aan den Rijn, voor het oprichten van diverse door elektromo toren gedreven installaties ten behoeve van de me chanische ventilatie, luchtbehandelings-, luchtaf- voer- en condensorunits, centrale verwarmingsinstal- letie en vuilwaterpomp een en ander in het kantoor gebouw aan de Verbeekstraat 11 t/m 21 (nabij Plesmanlaan). De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage in kamer 012 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot 18 maart 1983 ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 18 maart 1983 ge motiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degenen, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende Bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 1 maart 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Terrein naast zwembad de Zijl aan de Paramaribo- straat, bouw klubhuis; - Valkenburgseweg 5 en 7, bouw werkplaats met dubbel woonhuis; - Mecklenburgerstraat 19, uitbreiden en verbouwen tot opslagruimte met bovenwoning; - Oosterkerkstraat 18, aanbrengen gevelbekleding aan zuidzijde silo D; - Trompstraat 25 t/m 35, v. Speykstraat 1 t/m 23, 6 t/m 42, Evertsenstraat 31 t/m 47, 32 t/m 48 en Oosterstraat 7 t/m 13a, renoveren 84 woningen, slopen 6 woningen, bouw 84 bergingen en 3 gara ges; - Zaanstraat 151, verbouwen en uitbreiden Bejaar den centrum huize Roomburgh. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u. indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw- en wo ningtoezicht. Stadsbouwhuis. Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Diversen Zondag gratis rondleiding Museum De Lakenhal Stedelijk Museum "de Lakenhal" organiseert op zon dag 6 maart te 15.00 uur een gratis rondleiding langs de eigen verzameling van het museum. Tevens is nog tot 13 maart de Opstelling: "Winter in Holland" te bezichtigen en tot 20 maart de Opstel ling: eigen bezit moderne kunst: "Ruimtelijke vormen en vormen in de ruimte". In de Waag (aan de Aalmarkt) is tot en met zondag 6 maart de tentoonstelling te bezichtigen: H.H. Kamer- lingh Onnes-Portretten, naar aanleiding van diens Ruimtelijke Ordening Bouwplan ver- en nieuwbouw bejaardenhuis "Rijn en Vliet" aan de Aaltje Noorderwierlaan. Vanaf dinsdag 8 maart a.s. ligt gedurende één maand in het Stadsbouwhuis voor een ieder het bouwplan voor een gedeeltelijke vernieuwing van bovenge noemd bejaardenhuis en interne verbouwing ter inza ge Om dit mogelijk te maken en een bouwvergunning daarvoor te verlenen, is op 28 februari j.l. een voorbe- reidingsbesluit genomen, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan Leiden Zuid-west herziening 1959. De bouwvergunning kan worden verleend met toe passing van artikel 19 van de wet op ruimtelijke orde ning en artikel 50, lid 8 van de woningwet. Bezwaren tegen dit bouwplan, kunnen gedurende bovengenoemde termijn van de ter-inzage-legging schriftelijk worden ingediend bij het college van Bur gemeester en Wethouders van Leiden Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Wie meer wil weten kan terecht in kamer 241 van het Stadsbouwhuis waar de officiële tekst met tekening nader kan worden toegelicht. Bouwplan ver- en nieuwbouw verzorgingste huis "Huize Vreewijk". Dinsdag 8 maart a.s. ligt gedurende veertien dagen een bouwplan voor de ver- en nieuwbouw van bo vengenoemd verzorgingstehuis ter inzage. Het plan wijkt op enkele punten af van het al eerder (op 20 dec. '82) ter inzage gelegde bouwplan. Dat plan komt nu te vervallen. De voornaamste afwijking met het oude plan is, dat in het ter inzage gelegde nieuwe plan geen kelder is opgenomen in de panden Vreewijkstraat 4 en 6. Bezwaren tegen dit bouwplan kunnen gedurende de termijn van de ter-inzage-legging schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 9100 - 2300 PC Leiden. Voor meer informatie kan men terecht in kamer 241 van het Stadsbouwhuis waar de officiële tekst m.b.t. het bestemmingsplan Vreewijk nader kan worden toegelicht. Voorbereidingsbesluit gebied Turkooislaan - Smaragdlaan - de spoorlijn Leiden - Den Haag en de Rijn. Op 28 februari j.l. besloot de gemeenteraad een voor bereidingsbesluit te nemen waarbij wordt verklaard dat een herziening van de bestemmingsplannen Rijn oever, Dr. Lelylaan Morskwartier en Morskwartier (voormalig Oegstgeest) wordt voorbereid. De stukken en tekeningen zijn in te zien op kamer 241 Stadsbouwhuis. Ontwerp-bestemmingsplan Kopbebouwing Tel- derskade. Met ingang van 7 maart a.s. ligt gedurende één maand in het Stadsbouwhuis kamer 241 voor een ieder ter inzage het ontwerp-Bestemmings- plan Kopbebouwing Telderskade. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied, dat be grensd wordt door de Hoflaan, Telderskade, Roose veltstraat en de bestaande bebouwing aan de Hof- laan en de Rooseveltstraat. Tegen het meergenoemde ontwerp-bestemmings plan kunnen gedurende bovengenoemde termijn door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Aanleg verbindingsweg Lage Morsweg - Dr. Lelylaan. Het ligt in de bedoeling vergunning te verlenen voor de aanleg van een verbindingsweg tussen de Lage Morsweg en de Dr. Lelylaan. Het tracé van deze weg wijkt af van het bestem mingsplan Haagse Schouw, maar is in overeenstem ming met de 2e gedeeltelijke herziening van dit be stemmingsplan, dat met ingang van 3 januari gedu rende 1 maand tervisie heeft gelegen voor een ieder. De vergunningverlening zal plaatsvinden met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. Met ingang van 7 maart 1983 ligt een uitgewerkte te kening gedurende 14 dagen tervisie in kamer 244 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 71. De mogelijkheid bestaat binnen deze periode een be zwaarschrift in te dienen tegen het plan bij het college van Burgemeester en Wethouders, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Zwemmen is nog steeds gezond, als u nu ook eens komt wordt zwemmen misschien vreugdevol, dan biedt zwemmen ook nog lol Vrijzwemmen V Maandagavond: Donderdagavond Zondag: 10.15 - 11.30 uur 11.45 - 13.00 uur 13.30 - 14 45 uur Bijzondere aktiviteiten Vijf Meibad Maandag: 09.45 - 10.45 uur 20.30 - 21.00 uur Vrijzwemmen De Zijl buiten kantooruren Dinsdag- en vrijdagavond: Zaterdag: Zondag: 10.15 - 11 30 uur 11.45 - 13.00 uur 13.15 - 14.30 uur Bijzondere aktiviteiten De Zijl Maandag: Dinsdag: Woensdag: 09.00 - 10.00 uur 09.00 - 09.30 uur 19.30 - 20.00 uur 09.30 - 10.00 uur 15.45 - 16.30 uur 10.00 - 11.00 uur voor 16 jr. en ouder familiezwemmen deskundige leiding dames vrijzwemuur moeder/vader en kind watergewenning voor kleuters tot 6 jaar familiezwemmen vrijzwemmen familiezwemmen bejaardenzwemmen/zwangerschaps- zwemmen bejaarden bewegen in het water trimmen voor volwassenen onder deskundige leiding trimmen voor volwassenen onder deskun dige leiding t moeder/vader en kind watergewenning voor kleuters tot 6 jr. bejaardenzwemmen Overdag kunt u in beide baden rustig uw baantje trekken op maandag t/m vrijdag van 12.00 - 13.30 uur. Toegangsprijzen: 1 3,25 per keer 10-badenkaait f 27,50 25-badenkaart f 58, 65+ f 2,25 per keer. Inlichtingen omtrent het leszwemmen aan de kassa van het zwembad Tel. Vijf Meibad 312827 Tel. De Zijl 120476 90ste verjaardag. Gegadigden voor energie zuinige premiekoopwoningen in de binnenstad gezocht. De gemeente Leiden wil op enkele open plekken in de binnenstad een aantal premiekoopwoningen reali seren die voorzien zijn van diverse speciale energiebe sparende maatregelen en voorzieningen. Het gaat in totaal om zo'n 15 20 woningen verspreid over 5 lo- katies. Bij voldoende serieuze belangstelling kan de bouw op de eerste 3 plaatsen (goed voor 10 woningen) dit jaar al gebeuren en de overige 2 lokaties (6 a 7 wonin gen) staan voor 1984 op het programma. Wat gaat het kosten. De woningen vallen in de katagorie premie A. De maximale koopprijs zal, afhankelijk van de grootte, omstreeks de f 135.000,— liggen. De grond waar op de woningen komen te staan zal in erfpacht wor den uitgegeven. Dat betekent een jaarlijkse erfpacht kanon van rond de f 1300, te voldoen aan de ge meente en fiskaal aftrekbaar. Lage energiekosten. Het bijzondere aan deze woningen is dat er een aantal vergaande energiebesparende en energiezuinige voorzieningen en maatregelen zullen worden toege past. Dit zit vooral in extra aandacht voor isolatie bij de bouw, in de toepassing van warmtewinning uit zonnewarmte en in de toepassing van een modern, energiezuinig systeem van verwarming en luchtcircu- latie. De maatregelen geven een geweldige besparing op de energiekosten. De gasrekening zal minder dan de helft van een vergelijkbare "ouderwetse" woning be dragen. Meepraten hoe het gaat worden. De plannen die er voor de lokaties gemaakt zijn laten nog enkele keuzemogelijkheden wat betreft gebruik, grootte en indeling van de panden. De bedoeling is dat toekomstige kopers/bewoners daarover ook nog meepraten. Zo kunnen zij, samen met het bouwteam, de definitieve vorm van de plannen helpen bepalen. Welke lokaties zijn het (zie ook het kaartje). Voor 1983 staan op het programma: 1. Lokatie Vollersgracht 47, 49, 51 en Scha- gensteeg 9, 11 en 13. 3 panden lallen met dakterras) waarin nog verschil lende bestemmingen mogelijk zijn zoals alleen wo nen, wonen opslag en wonen in kombinatie met een ambachtelijk bedrijf of koffiehuis. 2. Lokatie Uiterstegracht 123 en 125 met bijbe horende erven. Maximaal 5 woningen; type 4- of 5-kamerwoning. 3. Lokatie hoek Lokhorststraat/Pieterskerk gracht. 3 4 woningen' met op'de begane grond mogelijkheid voor kleine bedrijfjes, winkeltjes, koffieshop e.d. In 1984 kunnen dan nog volgen: 4. Lokatie "gat aan de Kerksteeg" tussen Veste- straat en Herengracht. 3 tot 5 woningen met dakterras of tuin. 5. Lokatie terrein voormalige stomerij Gieze- man aan de Haarlemmerweg. 2 3 woningen. Voor meer informatie en aanmeldingen. De gemeente wil graag zo snel mogelijk in kontakt komen met serieuze gegadigden. Voor meer informa tie en overleg kunt u terecht op één van de on derstaande adressen: - Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 113. Dagelijks tijdens kantooruren, bij voorkeur tussen 11.00 en 12.00 uur, tel 254417. - Renovatiewinkel "de Pancrat", Ir. Driessenplein/ Middelstegracht. Dagelijks tijdens kantooruren en dinsdag tot 20.00 uur, tel. 134380. - Renovatiewinkel wachtgebouw Morspoortkazerne, Morsstraat 62. Dagelijks tijdens kantooruren en donderdag tot 20.00 uur, tel. 131622. Informatie over de vestigingsmogelijkheden voor de bedrijfjes kunt u inwinnen bij: - Stadsbouwhuis, Direktie Ruimtelijke Ordening, Langegracht 72. Dagelijks tijdens kantooruren op kamer 443, tel. 254490. - Stadhuis, Direktie Ekonomische Zaken. Dagelijks tijdens kantooruren op kamer 319, tel. 254279. Wie komen in aanmerking. De voorkeur van de gemeente gaat, in volgorde van belangrijkheid, uit naar de volgende kandidaten: 1. Huurders van een woningbouwvereniging of van de Leidse Woningstichting. 2. Leidse partikuliere huiseigenaren die hun woning verhuren aan een Leidse woningzoekende (verkla ring van wederverhuur). 3. Geregistreerde woningzoekenden. 4. Leidse partikuliere huiseigenaren die hun woning verkopen aan een Leidse woningzoekende.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10