c "Dit doe je maar eens in je leven Verzet tegen woonerf groeit Warmondse bewoners slecht geïnformeerd PvdA-leden: Besluit van fractie niet zorgvuldig Voorschotenaar loopt marathon in Schotland "30 man": half geslaagde poging Intelligent spel Muren stadsbouwhuis beklad Vlees oneetbaar gemaakt ,/ir^rk Le/cfee agenda Stad en rand ZATERDAG 19 FEBRUARI 1983 WARMOND - Burgemeester en wethouders van Warmond heb ben de bewoners van de Van Du- venvoorde- en Van Wassenaar- straat slecht en te laat geïnfor meerd over het hoe en waarom van de herinrichting van deze straten tot woonerf. Van in spraak is niets terechtgekomen. Bovendien zijn B en W bij hun plannen met de beide straten achter modieuze tendensen aan gehold zonder zich af te vragen of snelheidsbeperkende maatre gelen ook andere kunnen zijn dan het creëeren van woonerven. Dat zijn de twee voornaamste con clusies die werden getrokken tij dens een door Progressief War mond georganiseerde discussie in 't Trefpunt over de Warmond- se woonerven en hun toekomst. Wat zich tijdens een vergadering van de raadscommissie openba re werken, eind vorig jaar, al afte kende werd hier nog duidelijker zichtbaar: in zowel politieke kringen als onder bewoners groeit het verzet tegen wooner ven, vooral tegen de manier waarop ze in Warmond zijn inge richt. Warmondse woonerven, zo werd gisteravond gesteld zijn niet overzichtelijk genoeg en suggereren een veiligheid voor voetgangers en spelende kinde ren die er niet is. Vooral WD-raadslid De Vos was duidelijk. Volgens hem moeten bewoners zelf beslissen of hun straat nu een woonerf moet wor den of niet. Zelf voelt hij maar weinig voor woonerven: "Er zijn tal van andere manieren om de verkeersnelheid in te dammen". Volgens de liberaal voldoen War mondse woonerven niet aan hun functie omdat ze een doorgangs route voor het verkeer vormen. Een ander punt van discussie was dat veel bewoners het gevoel hadden dat hen een woonerf was aangesmeerd en dat van de be loofde inspraak nauwelijks of niets was terechtgekomen. War- mundastraat-bewoner Schave- maker stelde echter wrang vast dat "hoe goed de inspraakproce dure ook in elkaar steekt, je bent nog nergens als automobilisten zich niet houden aan de in een woonerf geldende verkeersre gels". Schavemaker kon goed weten waarover hij sprak omdat bewoners van de Warmunda- straat, in tegenstelling tot ande ren. nog voordat zij hun woning betrokken, al hadden mee beslist over de inrichting van hun straat. Ondanks dat ervaren veel bewo ners hun straat als een racebaan annex doorgangsroute voor het verkeer dat van de Dorpsstraat op de Herenweg wil komen. De stortvloed van kritiek die ook nu weer over de Warmondse woonerven werd uitgestort stond in schril contrast met de voorlopige uitslag van een door Veilig Verkeer (afdeling War mond) uitgevoerde enquête on der bewoners van de Warmunda- straat, Ganzewei en Kloosterwei. Veel mensen hebben de enquê teurs verteld dat zij tevreden zijn met hun woonerf. Zowel aanwe zige bewoners als Van Kuyen (PW) en De Vos (WD) meenden echter dat die tevredenheid voortkomt uit een afstompende gewenning. De Vos "Natuurlijk ben je tevreden als je vier jaar in de rimboe hebt gezeten en einde lijk tegels in je straat ziet ver schijnen". Van Kuyen deed er nog een schepje bovenop: "De bewoners veranderen in één klap van mening als dat gebeurt wat nu al jarenlang dreigt te gebeu ren, namelijk dat een kind wordt doodgereden en ik verzeker u dat als er niets verandert dit van daag of morgen zal gebeuren. De discussie-avond zal vermoede lijk niet zonder gevolgen blijven. Zowel Van Kuyen als De Vos en de ook aanwezige Vreeken (CDA) zijn lid van de raadscom missie openbare werken en zul len burgemeester Hendrickx- Vlaar rapporteren over het een en ander. De toekomst van de uit '79 stammende nota verkeersre- gulerende maatregelen, waarin is te lezen dat Endepoel I moet worden omringd door een ont- sluitingsweg en dat de wijk zelf dient te worden ingericht als woonerf, is nu nog onzekerder. LEIDEN - De leden van de PvdA hebben gisteravond in meerder heid uitgesproken dat de raads fractie onvoldoende rekening heeft gehouden met het verkie zingsprogramma. Het besluit over de gronduitgifte aan bouw bedrijf Du Prie ten behoeve van een parkeergarage aan het Le vendaal is naar hun mening ken nelijk te gehaast genomen. Bestuur en fractie waren het op het punt van de parkeergarage San ders en de daar gevoerde grond- politiek al langer oneens. Tijdens de ledenvergadering van gister avond lichtten fractievoorzitter Van der Molen en afdelingsvoor zitter Van Rij hun standpunten nog eens toe. Na een langdurige discussie koos een ruime meerderheid van de leden uiteindelijk de zijde van het bestuur. De fractie zou onvol doende rekening hebben gehou den met het verkiezingspro gramma, waarin staat dat er geen gemeentegeld aan de bouw en exploitatie van parkeergarages wordt besteed en dat er bij het stadsvernieuwingsbeleid specia le aandacht geschonken zal wor den aan de bijzondere positie van de historische binnenstad. De fractie werd verzocht om voor taan zorgvuldiger te werk te gaan. Het tot dusver gevoerde binnenstadsbeleid moet met kracht worden voortgezet, aldus de leden. En bij het antwoord op de vraag of een parkeergarage kostendekkend is moet ook ge keken worden naar de gebruike lijke grondprijs voor soortgelijke voorzieningen. Behalve de grondprijs, die prak tisch nul is, speelden ook de grootte en het uiterlijk van de ga rage een rol. Van de zijde van de fractie werd vooral het belang van de garage onderstreept met het oog op een zo spoedig moge lijke bouw van een openbare bin- nenstadsschool op de Garen- markt. Wandelen De VW In Llsse houdt volgende week zondag de "Winterwan- deltocht". De route van de tocht die 8 kilometer lang is, loopt door en rond het Keukenhofbos. Er kan wor den gestart vanaf het VW-kan- toor aan de Grachtweg 53a, tus sen 10.00-13.00 uur. LEIDEN - Een uitslaande brand in de Koningin Emmaschool aan de Cesar Franckstraat heeft van ochtend vroeg de gehele beneden verdieping onbruikbaar gemaakt. De brand, die rond kwart over zes werd ontdekt, zette aanvankelijk één klaslokaal en de gang in vlam men. Door de komst van de brand weer kon nog net worden voorko men dat het vuur naar een naburig lokaal oversloeg. Het blussen van de brand, waar van de oorzaak vooralsnog onbe kend is, nam ruim een half uur in beslag. Volgens de brandweer duidt niets erop dat de brand zou zijn aangestoken. Van de lagere school zullen voorlopig alleen de bovenlokalen voor de lessen be schikbaar zijn. VOORSCHOTEN - "Nu denk ik: wat zal ik straks goed lopen in Schotland. Maar straks blijkt tijdens de estafette misschien dat ik brakend achterin de bus lig, als ik een paar minuten door de sneeuw heb gerend" Estafetteloper Van den Berg: "De afstand zal wel meevallen voor geoe fende lopers. Het probleem is het onregelmatige slapen". Aan het woord is de Voorscho tenaar M. van den Berg, die 3 april met zes Nederlandse en acht Engelse ploegmakkers een estafette-marathon wil gaan lopen van het meest Noordelijke plaatsje van Schotland, Joh'n O'Groats, naar het zuidelijkste puntje van Engeland, Lands End. Dit is een afstand van 1450 ki lometer, die de ploeg van Van den Berg in vier dagen wil overbruggen. De tocht wordt georganiseerd door zes Engelse bedrijven. De bedoeling van de estafette is om bekendheid te geven aan een loterij van de Engelse Hartstichting en het Engelse Rheumafonds. Giften aan LEIDEN - De groep Hauser Orka- ter heeft na het uiteenvallen er van een diepgewortelde indruk achtergelaten. Alleen al de naam Hauser is nu voldoende voor een uitverkochte zaal. Het liep gister avond in het LAK-theater storm voor "30 man", een produktie van danseres Margie Smit en Dick Hauser, vroeger bassist van Hauser Orkater. "30 man" is een programma dat te genstrijdige reacties oproept. Aan de ene kant verraadt het concept van de voorstelling veel vakmanschap en een goed door dachte kijk op hoe dans, toneel, muziek en film elkaar kunnen aanvullen. Film en spel zijn heel uitgekiend gebruikt. Ze leiden nooit de aandacht van elkaar af. Die aandacht wordt telkens via subtiele aanwijzingen van het ene naar het andere medium ge dirigeerd, waardoor een wissel werking tussen twee lagen van kijken ontstaat. De negatieve kant van "30 man" is het spel van zowel Margie Smit als Dick Hau ser. Voor Hauser is het de eerste keer dat hij als acteur optreedt en het resultaat is mager. Hij slaagt er niet in variatie in zijn spel te brengen waardoor zijn pen en ondertussen de vrouw aandeel geen diepte krijgt. De van man tot man doorgeven. Hy dans van Margie Smit valt ner- is als het ware die dertig man. gens echt op en de choreografie Tussen begin en eind wordt die on- is weinig origineel. De verhouding tussen hen beiden is de leidraad van de voorstel ling. Zij doet alles om aandacht te krijgen en heeft weinig in te brengen. Hij heeft een grote overmacht, wat wordt gesymbo liseerd door de poppetjes, die hij bij het begin met een stofzuiger opzuigt. Aan het slot van de voorstelling keert dat in de film terug in de vorm van dertig man, die naast elkaar van een dijk aflo- gelijke verhouding in een aantal scènes uitgewerkt. Dat gebeurt, vooral op film, in subtiele maar ook komische momenten, zoals bij de man wiens haar tegelijk met de shampoo wordt wegge spoeld. Die film, en de bijbeho rende muziek, zijn dan ook be duidend beter geslaagd dan het acteren en dansen. De wijze, waarop getracht is beiden te inte greren verdient alle waardering. ARIEJAN KORTEWEG Zacharieva in de Kapelzaal: LEIDEN Het optreden van de Bulgaarse pianiste Jenny Zacha rieva, gisteravond in de Kapel zaal, kenmerkte zich door intelli gent pianospel. Volledig geab- LEIDEN - Drie Leidenaars zijn gistermiddag aangehouden nadat ze de muren en ruiten van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht hadden beklad. De drie wilden zo hun ongenoegen kenbaar maken met het ontruimen van een kraakpand aan de Groenesteeg gisterochtend. Na verhoor werden de Leidenaars heengezonden. LEIDEN - In het Leidse slachthuis is donderdagnacht voor anderhalve ton aan vlees onklaar gemaakt voor consumptie. Inbrekers, die door het verbreken van een slot toegang tot het slachthuis hadden gekregen, besprenkelden het vlees met een chemisch wasmiddel. De politie heeft de zaak in onderzoek. sorbeerd vertelde de pianiste met de vleugel het ene verhaal na het andere. Het gaat haar niet om mooie woorden, maar wél om mooie, expressieve zinnen, om de inhoud van een werk als ge heel. Daardoor leken de zes delen van de 'Klavierstücke, opus 118' van Brahms in elkaar over te vloeien in één grote spanningsboog, waarbinnen evenwel van alles gebeurde door middel van verfijnde dynamische schakerin gen. Zacharieva gebruikte nu, in tegenstelling tot haar recital een jaar geleden, vrijwel nergens een volledig forte, maar buitte het ge bied tussen piano en mezzo-forte meer uit. Ze gaf een prachtig ru- batospel dat vooral in de twee bekende rhapsodieèn, opus 79 van Brahms spannend werkte. Niet alleen in romantische werken kan Jenny Zacharieva de grote lyn feilloos aanbrengen: het luk te haar ook in de suite nummer 7 van Handel, waarin zij een intel ligent raffinement ten toon spreidde dat de aandacht direct opeiste. Het minst sprekend vond ik de 'Kreisleriana', opus 16, van Schu mann. Misschien kunnen de tempoverschillen nog iets meer worden uitgewerkt. Met twee toegiften besloot Jenny Zacha rieva dit bijzondere recital. ELLEN LOOYESTIJN Het Nederlands/Engelse team waarin Van den Berg meeloopt, komen ten goede aan de Nederlandse Hart stichting en het Nederlandse Rheumafonds. De ploeg heeft hiervoor een apart reke ningnummer geopend. De Voorschotenaar leeft hele maal toe naar de estafette, die als volgt is opgezet: de ploeg leden zullen om de beurt ge durende minstens een kwar tier hardlopen. Na dit kwar tier zullen ze instappen in de bus, die hen begeleidt, en kan een volgend ploeglid het overnemen. Nadat vier uur lang de ploegleden elkaar op deze wijze hebben opgevolgd rijdt de bus naar de school die op dat moment het dichtstbij is en kunnen de mannen acht uur lang slapen in een bed. Ritme "Het zal erg moeilijk zijn om aan dat ritme te wennen", denkt Van den Berg. "De af stand zal wel meevallen voor geoefende hardlopers", ver volgt de Voorschotenaar, die zijn hand niet omdraait voor een marathon van ruim 42 ki lometer. "Maar het grote pro bleem zal zijn het op tijd her stellen na het rennen, en het onregelmatige slapen". Hij probeert hier "naar toe te werken" door 's avonds laat te gaan trainen en de ochtend daarop om zes uur weer op te staan. Hij geeft toe dat hij zich dan niet zo behaaglijk voelt wan neer hij 's morgens opstaat. "Maar je moet het gewoon doen", weet hij. "Het zal tij dens de estafette af en toe af zien zijn. Maar je moet door zetten. Eigenlijk is het een enorme uitdaging. Dit doe je niet zomaar. Het is echt iets wat je eens in je leven doet". De Voorschotenaar hoopt bin nen vier dagen de tocht te hebben gelopen. "Niet zozeer omdat we de afstand in een recordtijd willen lopen, om dat we in het Guinness Book Energie Ir. J.G. Pauptit zal maandag avond 21 februari in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest de eerste van zijn drie geplande voordrachten houden over de energieproble- matiek. Op deze eerste avond gaat hij in op de energievoorzie ning, op maandag 7 maart zal hij uiteenzetten hoe het zit met energiebesparing en -prijzen en -kosten, terwijl de derde voor dracht, 21 maart, geheel gewijd zal zijn aan milieu-aspecten rond energie, risico's en geva ren en de toekomstige ontwik kelingen. De avonden beginnen om 20.15 uur. of Records willen komen, hoor. Maar ik heb gewoon geen zin om 10 dagen in En geland te blijven". Sneuvelen Na een korte stilte: "Maar je weet natuurlijk nooit hoe het allemaal zal lopen. Er kan na 200 meter al een ploeglid sneuvelen, die niet meer kan worden opgelapt door de ver pleger die meegaat. Er mag dan niemand invallen dus dan moet je met 14 mensen de afstand lopen". Daarnaast moet de ploeg reke ning houden met een flink pakket sneeuw in de Schotse Hooglanden. "Ik neem een enorme stapel thermisch on dergoed mee, maar je weet natuurlijk nooit hoe koud ik zal hebben". Bovendien moeten de estafet telopers er rekening mee houden dat ze onderweg zul len worden opgehouden door stoplichten en overstekend vee: De kleine landweggetjes waarover zij lopen zullen niet worden afgezet. Volgens de Voorschotenaar is dit niet haalbaar: "Er doen in totaal zes ploegen mee met de race. Ze zullen allemaal op een verschillende tijd langs de plaatsjes komen. Dan zou den ze per dag zes keer de weg moeten afzetten" Hiertoe zijn de Engelsen niet bereid. Dat is volgens hem geen onwil of een gebrek aan interesse. "Ze leven juist ont zettend mee met de tocht" weet hij. "En de Engelse me dia zullen bol staan van de tocht". Dit in tegenstelling tot de Nederlandse kranten: "We hebben alle kranten en omroepen een persbericht gestuurd, maar alleen de NOS heeft gereageerd. De dag voordat we de tocht be gint komen we in het pro gramma "Met het oog op morgen". Van den Berg vindt dit jammer, maar wel logisch: "De tocht wordt tenslotte gelopen in Engeland, en het is geen echt Nederlands gebeuren. Hij vindt het niet zo heel erg. Spijtig vindt hij het daarente gen wel dat de Nederlandse hartstichting weinig van zich laat horen: "Ik heb ze een brief geschreven en ze heb ben mij gezegd dat ze het een leuk inititief vinden maar het niet kunnen steunen. Dit is vooral spijtig omdat een goe de steun van de hartstichting misschien sponsors zou aan lokken", meent hij. Op dit moment hebben zich nog geen sponsors aange meld en ziet het ernaar uit dat de ploegleden voor de kosten moeten opdraaien. Hij ver wacht dat de kosten circa 10.000 gulden zullen bedra gen. "En eigenlijk heb eigen lijk weinig zin om dat te beta len", zegt Van den Berg. Ge wiekst vervolgt hij: "We hoe ven niet meteen een grote sponsor te hebben, hoor. Een schoenenfabrikant die schoe nen beschikbaar stelt zou al heel mooi zijn. Ik verwacht namelijk dat ik vijf paar schoenen zal verslijten" ZATERDAG Leiden - Jazzzolder Hot House, zolder LVC, optreden het Harry Miller Kwar tet, 22 uur. Groenoordhallen - Windsurf '83, 10-22 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt. 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 22-2 uur, disco. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67. 14-17 uur. ZONDAG Leiden - AV Holland organiseert bos- loop in Leidse Hout, start op de atletiek baan aldaar, 11 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen- straat 1, film Otong Rasta die zich af speelt op Java, 15 uur. Groenoordhallen - Windsurf '83, 10-17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. MAANDAG Leiden - Inde Vroolijcke Arke, Pieters- kerkchoorsteeg 15, eetgroep project Al leen Staan, 17 uur, inl. Sylvia de Wit, tel. 123271. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprysverhoging NEEE, di van 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163. kosteloos advies, 17-18 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, klachtenspreekuur voor bui tenlandse jongeren, 19-21 uur. Pieterskerkchoorsteeg 15 - club- en buurthuis Inde Vroolijcke Arke en de Werklozen Belangen Vereniging, re- creatiesoo voor mensen in de WW, WWV, RW of WAO, di 14-16.30 uur, inl. 123271. Wassenaar - raadhuis, raadsvergade ring, 19.15 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 131, tel. 132500, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs af spraak. zo 8 uur tot 24 uur: H. Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammers te in, tel. 720936, spreekuur vlgs afspraak, zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur vlgs' af spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: M.J.H. v. Tol, De Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2. zo, J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834, spreekuur 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, M. Landsmeer, Drake- stein 2, tel. 413913, spreekuur 12.30-13 uur Florijn 10, tel. 891000; zo, L. Mid dendorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070, spreekuur van 12.30-13 uur aan hetzelf de adres. Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oran jelaan 29, tel. 174830. Voorschoten - za, A. Meiman, J.W. Fri- solaan 13, tel. 2493; zo, F. Koopman, Churchillweg 19, tel. 6352. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 18 febr tot 25 febr Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek van Breest Small en- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, teL DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn- vlinder 36, tel. 220513. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36. tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddient voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: T.G. Tan, C. Huygenslaan 55, Leiden, tel. 313846. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidsceentrum, Floryn 10, tel. 896193,. spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OPGERICHT 1 MAART 1860 Bii automatische overschrijving geen administratie- LEIDSCH DAGBLAD en incassokosten. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Post uitsluitend sturen naar Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor: Witte Singel 1,2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16 30-18 00 uur Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 61,25 Per post 83.60 Losse nummers f 0,85 Maandabonnement 20,59 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Adj.dlr.: N. QOakemaat Wnd.-hoofdredacteur: R. D. Paauw Commentaren: R. D. Paauw. W F. J. Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J Wirtz (bin./buit./ec J. Ruygrok-Hoogeveen (PM P. J. de Tombe (•pon) A. van Kaam (plv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid, Mexico en Wenen Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tsL 219

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2