c Bouwen zonder subsidie is mogelijke oplossing Weidse agenda Wi* Jazzmuziek in Muzenhof Inspecteur ruimtelijke ordening over "nieuwe" woningnood Ars Antiqua de Paris maakt het verleden levend Wereldomroep maakt opnamen Violiste Schomper speelt perfect De Duo's kan veel worden ..ATERDAG 12 FEBRUARI lflfla PAGINA 2 Het gaat slecht met de woningbouw. Vooral voor de mensen met een smallere beurs. Ook is er op dit mo ment veel onduidelijkheid over de gang van zaken rond de toewijzing van rijkssubsidies voor nieuwbouwhui zen. Afgelopen maand maakte het ministerie van volkshuis vesting de toewijzing voor dit jaar bekend. Het meren deel van de betrokken gemeenten in het gewest Leiden en in de bollenstreek vond dat ze er maar bekaaid af kwam. Vooral de gemeente Voorhout had op een aan zienlijk groter aantal gerekend dan de ruim honderd woningen die voor dit jaar zijn toegewezen. Het rijk vindt de plannen van de gemeente Voorhout om nog binnen zeven jaar 1600 woningen uit de grond te Stad en rand stampen, te ambitieus. Burgemeester Th. van de Wouw van Voorhout zei enige tijd terug in een reactie hierop aan dergelijke uitlatingen geen geloof te hechten. "Wij gaan gewoon door". Verslaggever Thijs Jansen praatte met drs. G.C.A. Wa- melink, inspecteur voor de ruimtelijke ordening voor Zuid-Holland en Zeeland, over deze en andere woning- bouwperikelen in deze regio. Wamelink doet drie oplossingen aan de hand om de wo ningnood te ledigen: Meer vrije-sectorwoningen, klei ner, dus dichter op elkaar bouwen zodat de grondprij zen kunnen worden gedrukt en overleg tussen de be trokken overheden om prioriteiten te stellen. opgenomen woningbouwpro gramma's zullen verminderen met een evenredig deel van het aantal woningen dat die gemeen ten in het plan Oosthout zullen realiseren. De omliggende gemeenten zoals Noordwijk en Sassenheim zeg gen nu echter zelf voldoende ruimte te hebben om voor hun eigen bevolking te kunnen bou wen. "Een van de oorzaken dat veel gemeenten (op Warmond en Noordwijkerhout na) zelf weer ruimte voor woningbouw heb ben is naast het achterblijven van de migratie, de verdichting van de bouw. Dat betekent dat er meer woningen op een kleiner stuk grond worden gebouwd". "Oosthout is dus niet meer nodig om de verwachte aanwas op te vangen. De 750 woningen tot 1990, waar altijd vanuit is ge gaan, zijn meer dan genoeg", zegt Wamelink. Hoewel de migratie acterblijft en er dus minder woningen hoeven te worden gebouwd, komen het gewest Leiden en de bollen streek samen in ieder geval dit jaar toch voor een kleine drie honderd woningen geld te kort. Als mogelijke oplossing draagt Wamelink bouwen in de vrije sector aan. "Er kunnen bepaalde ontwikkelin- de meeste pijn zit". gen plaatsvinden, zoals aanne mers die steeds meer mogelijk heden zien om betaalbare vrije- sectorwoningen (woningen zon der subsidie van het rijk) te bou wen. Ze worden op dit moment al voor ongeveer 130.000 gulden neergezet. Met de huidige lage rente kan het kopen van een vrije-sectorwoning voor sommi ge mensen weer aantrekkelijk worden". Wamelink merkt daarbij op dat er op het ogenblik huizen worden gebouwd tegen lagere prijzen dan in voorgaande jaren het ge val was. "Er werd in het verleden wel eens te veel betaald voor vrije-sectorwoningen". Ook het bouwen van kleinere huizen kan soelaas bieden, meent Wame link. "De grondkosten kunnen daardoor worden gedrukt". Nu er door het teruglopen van de subsidies voor sociale wonin- gouw onder meer in Sassenheim volgens wethouder E. Keijser niet naar behoefte kan worden gebouwd en er grote stukken bouwgrond renteloos blijven lig gen, lijden veel gemeenten daar door een financiële strop. Wamelink: "Met name de provin cie moet in dit soort zaken be middelen om de pijn te verzach ten, want die heeft uiteindelijk ingestemd met de aankopen van de grond door de betrokken ge meenten". ROTTERDAM/LEIDEN/REGIO - "Voldoende ruimte is er in de gemeenten rond Leiden en de aangrenzende bollenstreek. Vol doende ruimte om woningen te bouwen, maar het geld daar voor, dat is het probleem. Wat er moet gebeuren is dat de ver schillende gemeenten, provin cie en rijk samen om de tafel gaan zitten om met samen te be kijken waar de pijn het ergst is. Ook al blijkt uit de reacties van de betrokken gemeentebesturen dat die pijn overal even erg wordt gevoeld". Woorden van drs. G.C.A. Wame link, inspecteur voor de ruimte lijke ordening in Zuid-Holland en Zeeland, in dienst van het mi nisterie van volkshuisvesting. In zijn kantoor in Rotterdam neemt hij de situatie in deze regio nog eens onder de loep. Het genoemde overleg is volgens Wamelink noodzakelijk om tot een aanvaardbaar woningbouw beleid te komen. "In zo'n ge sprek moet de problematiek worden geïnventariseerd en moeten er afspraken worden ge maakt over waar en vooral hoe- vel woningen er moeten worden gebouwd. Het gevolg van een dergelijke afspraak kan zijn dat bepaalde projecten zonder al te veel problemen kunnen worden LEIDEN Fijnproevers hebben gisteravond hun hart kunnen op halen aan muziek uit de midde leeuwen en renaissance, gereali seerd door de groep Ars Antiqua de Paris, die onder auspiciën van K&O in samenwerking met het Institut Francais in een uitver kochte Kapelzaal optrad. De countertenor Joseph Sage, de fluitist Michel Sanvoisin en de luitist Raymond Couste voerden een programma uit dat in drie onderdelen gesplitst was: mu ziek uit de tijd van Troubadours en Trouvèeres, muziek uit de re geringsperiode van koningin Eli sabeth van Engeland en Franse dansen en liederen uit de 16e en 17e eeuw. Zoals bij deze muziek gebruikelijk bleken zij van meer markten thuis te zijn dan de toevoegingen bij hun namen deden vermoe den: instrumenten als het strijkpsalterium, klokkenspel, rietinstumenten als kronhoorn en Rankett, fluiten en vanzelf sprekend slaginstrumenten in soorten en maten werden met grote vaardigheid bespeeld. In drukwekkend was de muziek uit de tijd van Troubadours en Trou- vères, muziek die een andere ma nier van luisteren vraagt dan he dendaagse oren gewend zijn: Pure éénstemmige muziek, be staand uit een zuiver melodische lijn met een intrinsieke span ning, vaak slechts gesteund door een liggende bas in octaaf of kwint. Maar wat een expressie en hartstocht kan in zo'n eenvoudig gegeven uitgedrukt worden, ze ker in de beeldende en levendige voordracht van Joseph Sage. De liederen uit de Elisabethaanse tijd van Dowland en Morley had den naar myn smaak wat onop- gesmukter gekund, bovendien was de intonatie in deze met fal setstem gezongen liederen niet geheel vlekkeloos. De Franse muziek uit de 16e en 17e eeuw daarentegen bracht een schat aan dansen en deels zeer humoristische liederen. De Pas- samezzo, Recoupe et Tourdions van Attaignant met in ieder cou pletje een blaasinstrument ge steund door een zeer fijnzinnig gespeelde luitbegeleiding, en het virtuoze fluitsuk Le Rossignol van Couperin waren staaltjes van technisch en muzikaal kunnen. Verwekte het verhaal van Le sa- tyre cornu al enige hilariteit, gro ter werd deze nog bij de eerste toegift: een lied over de remedies tegen migraine. De steeds zatter wordende voordracht maakte overduidelijk aan welke remedie de voorkeur gegeven werd. Geen wonder dat het even moeilijk was om te schakelen voor de tweede toegift, het prachtige J'ai mis mon coeur et ma pen- sée" van Dufay. Ars Antiqua de Paris biedt geen stoffige recon structie, maar weet het verleden tot levende werkelijkheid te ma ken. MIES ALBARDA afgebouwd. Daar tegenover staat echter dat woningbouw in ande re gemeenten wel eens aantal ja ren stil zou kunnen komen te lig gen". In dat verband doelt Wamelink ook op de bouwplannen van de gemeente Voorhout. Daar, in de wijk Oosthout, is ruimte gereser veerd voor de bouw van 1600 wo ningen. "Niet meer nodig", zegt Wamelink, die het plan in navol ging van anderen voor deze tijd veel te ambitieus noemt. Koek Dit jaar kregen het gewest Leiden en de bollenstreek twee procent van de landelijke - gesubsidieer de - woningbouwkoek. Dat wa ren 2086 woningen in de sociale sector. "Tel je daar nog een aan tal vrije-sectorwoningen bij op, dan kom je op een totaal van on geveer 2200 woningen voor 1983", aldus Wamelink. "Op basis van de 2500 woningen die dit jaar in het streekplan voor het gewest Leiden en de bollen streek zijn aangegeven, komen de gemeenten er driehonderd te kort". Wamelink zegt voor de ko mende jaren nog pessimistischer te zijn. "Het totale aantal woningen dat valt te verdelen zal aanzienlijk dalen. Daarbij moet worden op gemerkt dat het aandeel voor het westen van het land nauwelijks overeind zal zijn te houden". De gevolgen voor de gemeenten rond Leiden en in de bollen streek zijn dat ze in de komende jaren onder de 2000 woningen per jaar zullen uitkomen, terwijl er volgens het streekplan een be hoefte bestaat aan 2500 wonin gen. De inspecteur komt aan de genoemde 2000 op grond van ge gevens over de natuurlijke aan was en de sanering van bestaan de woningen. Tot enkele jaren geleden ging men er van uit dat er meer woningen nodig waren, onder meer, omdat rekening werd gehouden met de trek uit de grote steden in de Randstad naar de bollenstreek en andere gemeenten rond Lei den. "Die zogenaamde migTatie is echter achtergebleven bij de verwachtingen", zegt Wamelink. Oosthout "Dat is er onder meer de reden van dat het nieuwbouwproject plan Oosthout in Voorhout veel te am bitieus is. Toen de plannen op ta fel kwamen werd er rekening mee gehouden dat Oosthout de overloop van het gewest Leiden moest opvangen". "Dat komt er voor Leiden en om liggende gemeenten op neer dat de mensen daar in hun eigen re gio gehuisvest konden worden indien Leiden onvoldoende mo gelijkheden zou hebben". Voor hout behoort tot het gewest Lei den. Dat betekent echter niet dat die woningen in Voorhout er per sé moéten komen. "Nu Leiden in de Stevenhofpolder bouwt en in Roomburg nog mo gelijkheden heeft is die functie voor Voorhout achterhaald". In het streekplan van de provincie Zuid-Holland van april vorig jaar is daar al min of meer rekening mee gehouden, zegt Wamelink. Opmerkelijk is volgens hem een brief die de provincie daarna in juni '82 naar het gemeentebe stuur van Voorhout heeft ge stuurd. In die brief staat onder meer dat de provincie voor de periode van 1980 tot 1990 de wo ningbouwprogramma's voor de ze plaats heeft vastgesteld op to taal 1600 woningen. Het provinciebestuur tekende daarbij echter wel aan dat de ver ruiming van het woningbouw- contingent de toestemming voor de bouw van woningen met financiële steun van het rijk niet automatisch inhield dat het rijk het geld daarvoor beschik baar zou stellen. Het dagelijks bestuur van de pro vincie zei ook dat het er van uit gaat dat een aantal omliggende gemeenten hun in het streekplan LEIDERDORP - In het cultureel centrum Muzenhof in Leider dorp, wordt eind deze maand ge start met een serie jazzconcerten, die alle zullen worden opgeno men door Radio Nederland We reldomroep. De opnamen zijn bedoeld voor de transcriptie- dienst, die de concerten zal over zetten op een plaat, die de titel "Jazz van de Lage Landen" mee zal krijgen. Op deze manier, zo zegt de wereldomroep, kan de Nederlandse cultuur via ons worden uitgedragen. Het gaat om een serie van in totaal 14 opnamen, waarvan er nog tien moeten worden opgenomen. Al deze opnamen zullen in de Mu zenhof worden gemaakt, omdat bij eerder gemaakte opnamen van de Ellen H-band in de Mu zenhof, is gebleken dat deze zaal zich uitstekend leent voor dit soort gelegenheden. De reden, dat de concerten niet via de de bekende korte golf-zenders van de wereldomroep worden uitgezonden maar worden over gezet op de plaat, is dat korte ra diogolven zich niet lenen voor stereo-muziek, terwijl bovendien de geluidskwaliteit te wensen overlaat. Daarom is gekozen voor platen, die worden aange boden aan vele buitenlandse ra diostations, die wel in stereo kunnen uitzenden. Dat overzet ten op de plaat wordt uitgevoerd door de transcriptiedienst, wat letterlijk overschrijvingsdienst betekent. De omroep hoopt in ju li klaar te zijn met de opnamen waarna de montage plaats kan vinden. Aan het eind van dit jaar is het product dan gereed om te worden verkocht. De wereldomroep, die meer be kendheid geniet door de korte golf uitzendingen, heeft van de transcriptiedienst een grote acti viteit gemaakt. Jaarlijks worden zo'n 160.000 kopieën van 4000 programma's aan radiostations in het buitenland aangeboden. Een van de grootste afnemers is de Verenigde Staten, waardoor het mogelijk is dat vele vader landse musici in Amerika via de lokale FM-stations kunnen wor den beluisterd. De producer van de Jazz-serie, Joop Zuidam, zei gisteren tij dens een persconferentie in de Muzenhof, dat gekozen is voor jazz-muziek, die voor een breed publiek toegankelijk is. Verder zei hij dat gekozen is voor een vaste plaats, omdat de technici dan de mogelijkheden van de zaal op den duur goed kennen. De spits wordt op zaterdag 26 fe bruari afgebeten door The Dixie Machine. Dan volgen The Roa ring Seven Jazz Band (12 maart), LEIDEN - In tegenstelling tot een première, die zelden een optima le voorstelling oplevert en waar omheen vaak een receptiesfeer tje hangt, kunnen proefvoorstel- lingen voor een theaterliefheb ber heel boeiend zijn. Je bent er als het ware getuige van, hoe een voorlopige theaterproduktie met een publiek geconfronteerd en aldus op zijn werkingsmogelijk heden getoetst wordt. Gisteravond vond in het LAK de allereerste proefvoorstelling plaats van 'Imitaties', een nieuw programma van Arjan Ederveen en Kees Prins, die samen al enige tijd de groep 'De Duo's' vormen. Deze eerste publieksconfrontatie kan beslist tot tevredenheid stemmen; de verwachting lijkt gerechtvaardigd, dat 'Imitaties' zich zal ontwikkelen tot een zeer amusant programma over onder meer relaties, show, tv en film. Achteraf bleek Kees Prins ook zelf niet ontevreden over het pro gramma, maar voegde daar wel aan toe, dat er nog heel wat moet veranderen. Het tempo moet veel hoger komen te liggen en de samenhang tussen de verschil lende scènes moet veel hechter worden. Deze scènes, zoals het optreden van het duo 'De Gevat- ties', de (overigens geestige) imi tatie van een aflevering uit de vroegere tv-serie Swiebertje, de Frankenstein-scène en de schit terende scène over de Neder landse film met zijn merkwaardi- Cees Slinger Octet (26 maart), Klaus Flenter Trio (2 april), Free Fair plus Eight (14 mei) en Sam- bita (21 mei). De resterende vier zullen op een later tijdstip be kend worden gemaakt. De toe gangsprijzen zijn laag gehouden en bedragen drie gulden per con cert. Er bestaat ook een moge lijkheid om een serie van vyf concerten te bezoeken. De kos ten bedragen dan een tientje. ge, vaak asynchrone geluidskwa liteit en het kunstmatig onge dwongen acteren vertonen nog te weinig onderlinge samenhang. Prins en Ederveen zijn als theater groep 'De Duo's' nog te zeer be zig om een ander duo, namelijk 'De Gevatties' te spelen. Met na me de aanvang- en slotscène, waarin de Gevatties in de kleed kamer over relaties en hun car rière praten, staan nog te los van andere scènes. Bovendien willen beide acteurs minder clichémati ge trucs, een minder cabareteske aanpak en voor de toeschouwer meer emotionele identificatie mogelijkheden van De Duo's met de Gevatties. Men heeft nog een paar weken om hieraan te werken. De première is namelijk voor eind maart in het Amster damse Shaffy-theater gepland. WIJNAND ZEILSTRA. DEN HAAG - Een inwoner uit Voorburg, tegen wie twee weken geleden wegens het veroorzaken van een verkeersongeluk op de kruising Raadhuislaan/Koningin Julianalaan in Voorschoten zes maanden voorwaardelijk ontzeg ging van de rijbevoegdheid plus een boete van 500 gulden was geëist, is gisteren door de Haags rechtbank vrijgesproken. De man had destijds op de zitting aangevoerd dat hij last had ge had van een black out. Bij het on geval raakten drie personen ge wond, onder wie de gedaagde. ZATERDAG Leiden - Fiombureau, Noordeinde 40b, bijeenkomst voor weduwnaren, 11-13 LVC Breestraat 66, optreden de Britse groep Chron-Gen, 21 uur. Open Café LVC - optreden de Amster damse new-wave groep Zynotic, 14-17 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67. 14-17 uur. Warmond - 't Trefpunt, kindercarnaval. Meerrust - prinsenbal, 20 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, ma 14.30 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur disco. Café De Uyl van Hoogland - Nieuw- straat, de groep Haagse Bluf, 15.30 uur. LVC - Breestraat 66, dansgroep Taran tella, volksdansinstuif met live-muziek van het orkest Pravo uit Amsterdam. Swifttoer en de Bataven organiseren strandloop in Noordwijk, start 11 uur, inschrijving 10.15 uur onder de vuurto ren op de boulevard. Museum voor Volkenkunde - Steen- straat 1, film 'Himalaya', 15 uur. Warmond - carnavalsoptocht, 13 uur; fa miliefeest in kantine Warmunda, 14 uur; 's avonds rokken en broekenfeest in 't Meerpunt. MAANDAG Leiden - Clubhuis Docos, G roenes teeg, tafetennis voor scholieren, 9 uur. Stadsgehoorzaal - optreden Bassie en Adriaan, 14.30 uur. Rapenburg 100 - Leidse Studenten Ekklesia: videovertoning programma 'Ik heb geen sollicitaties lopen', 20.15 Museum voor Volkenkunde - Steen- straat 1, lezing over Nausangmaskers, 20 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, di van 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Crul, Noord- eindsplein 8a, tel. 142888, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooijman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwük, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225, spreekuur 12 en 17 zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid- za 8 uur tot zo 8 uur: E. Nieuwenhuis, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918, spreek uur 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel. 720936, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwijnenburg: za, Y. Groeneveld. Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2. zo. R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166, spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, P. v. 't Woud, Hoofd straat 40, tel. 410070, spreekuur van 12.30-13 uur aan hetzelfde adres; zo, F.O.A.M. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139, spreekuur van 12.30-13 uur, Flo rijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J.W. de Haan, Orar\jelaan 26, tel. 170605. Voorschoten - za, W. v. Dam, Palestina- laan 29, tel. 3960; zo, J. Vryenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 11 febr tot 18 febr door: Centraal Apotheek, Breesjraat 74, tel. 120552; Apotheek Linnaeus, Kempe- naerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, teL 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: R.P. Snoep, Rijnsburgerweg 29, Leiden, tel. 175636. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753 Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. h "Muziek om (ook) naar te kijken". V.l.n.r. (voor) Judy Schomper en Liselore Gerritsen (achter) Louis Debij, Jan Hollestelle en Louis van Dijk. LEIDEN - 'De teksten van Liselore Gerritsen zijn van een beschamende onbenulligheid' liet een enigszins geagiteerde schouwburgbezoeker zich gisteravond in een vrij redelijk bezette Leidse Schouwburg tijdens de pauze ontvallen. Na afloop van het theaterprogramma 'Muziek om (ook) naar te kijken' kwam hij daar echter snel op terug. Hoewel de reactie niet terecht is, is hij gelijktijdig niet helemaal onbegrijpelijk. Voor de pauze deed Liselore immers enige dingen, die ze eerder in de diverse 'Kleine Concerten' al had gedaan. Ze herhaalde bovendien sommige tekstgedeelten te frequent. Ook hij had blijkbaar meer ver wacht uit haar prachtige, sfeervolle tekstbundel 'Oktoberkind' dat vo rig jaar verscheen. Navraag leerde echter, dat Liselore de keuze van haar teksten had afgestemd op de muzikale inbreng van Judy Schom per, Louis van Dijk, Jan Hollestelle en Louis Debij. In 'Muziek om (ook) naar te kijken', dat kunnen we kort en bondig vaststellen, staan drie mensen centraal. Naast Liselore zijn dat natuurlijk Louis van Dijk en Judy Schomper. Bassist Jan Hollestelle en drummer Louis Debij zorgen voor een prach tige muzikale 'couleur locale'. Louis van Dijk is, vooral in z'n vrije interpretaties van inmiddels gevestigde composities, vrijwel onnavolg baar Zoals hij omspringt met 'Blackbird singing in the dead of night', zelfs op de kromme, 'weglopende' piano van de Leidse Schouwburg, is op z'n minst uniek te noemen. Ook z'n muzikale bijdrage aan een colla ge 'Sonate in E grote terts van G.F. Handel mag nadrukkelijk niet als een "formaliteit" aangemerkt worden. Hij boeit en blijft boeien. Maar naast Liselore, die momenten van grote tederheid afwisselde met ogenblikken van bijtende spot, was het toch vooral violiste Judy Schomper. die opmerkelijk veel aandacht naar zich toetrok. Door Lex Karsemeijer, Herman Krebbers en Jean Louis Stuurop eerder tot dit niveau gedreven, blijkt ze nu in staat het theaterpubliek in Leiden ademloos te laten luisteren naar een prachtige interpretatie van Dave Brubeck's "Blue Ronda a la Turk". Ook in het overrompelende 'Recita- tivo En Scherzo Caprice' van F. Kreislër is ze een geloofwaardig over komende perfectioniste. Daarnaast was er haar verrassend zuivere vocale inbreng middels 'When Sunny Gets Blue' (Seagal/Fisher). Resumerend kan derhalve gesteld worden dat Liselore, Judy Schomper en Louis van Dijk, bijgestaan door Jan Hollestelle en Louis Debij, moeiteloos een boeiende theater avond garanderen. Liselore zich keurig herstellend; Louis als de Oude Meester en Judy professioneel op een haast ontroerende wijze. BERT KOEKEBAKKER. OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Post uitsluitend Postbus ^4. 2300 AB LEIDEN LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 10 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur); te Haarlem Kwartaalabonnement 61.25 Per post f 83,60 Maandabonnement 20,5 (machtiging per incassogiro) Directie: G. Koopman Ad|.dir.: N Quakemaat Wnd -hoofdredacteur: R. D. Paauw Commentaren: R D Paauw. W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel Mg. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv Alg. redactiechef: J. M. J. Post Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T Jungman (ptv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (ptv) W F. J. Wirtz (bin./buü/ec J. Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs, Washington. Cairo, tel. 071-144941. tst. 219

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 2