Krol en Rijvers gewapende vrede., Rijvers hult zich in nevelen Janse verlaat Quick Boys Slecht weer komt bond goed uit.. Gekonkel voor 'Barca'.. Blok grote verliezer LOTTO Bondscoach maakt opstelling pas op laatste moment bekend Protest verworpen ZEIST (GPD) - Jarenlang beschouwde Ruud Krol het als een erkenning van zijn vak manschap als voetballer dat hij werd geselecteerd voor het Nederlands elftal. Nooit deed een bondscoach vergeefs een beroep op hem als het ging om het belang van Oranje. Maandenlang schikte de oer-Amsterdammer zich ook onder Kees Rijvers probleemloos in de rol die hem werd opgedragen, hoe strijdig de uitvoering daarvan ook veelal was met zijn opvattingen. WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 UTRECHT (GPD) - De sneeuw, regen en hagel in het afgelopen weekeinde zijn de KNVB en de stich ting Nationale Sporttota- lisator prima uitgeko men. De slechte weers omstandigheden hebben bond en stichting een fi nanciële strop bespaard. Op het toto-gelijk formulier voor 12 en 13 februari staan namelijk zeven wedstrijden uit de hoofd klasse van de amateurs, duels die vastgesteld waren voor 5 en 6 februari. Hadden die partijen afgelopen zondag doorgang ge vonden dan was het simpel in vullen geweest. „Die wedstrij den zijn abusievelijk op het for mulier terecht gekomen", zegt KNVB-functionaris Van Rem merden. „De mensen hadden ze ven wedstrijden goed kunnen hebben, dat was uitbetalen ge worden". Woede De KNVB heeft de wedstrijden, die op het toto-gelijk formulier staan, komende zondag inge last. Dit tot grote woede van de betrokken clubs. De hoofdklas sers Geldrop, Panningen, Ven- ray en RBC hebben in een geza menlijk schrijven geprotes teerd bij de bond. De verenigin gen worden door de communi catiestoornis tussen totobureau en bond gedwongen te voetbal len in het carnavalsweekend, dit ondanks de verzekering van de clubs dat in het zuiden geen inhaalwedstrijden vastgesteld zouden worden. Bij de voetbal bond is men boordevol begrip, maar men staat met de rug te gen de muur omdat de duels op het totoformulier voorkomen. „Laten we voor de clubs hopen dat het slechte weer aanhoudt", zegt KNVB-functionaris Van Remmerden. „Elke mededeling die ik nu om trent het Nederlands elftal zou doen, daarvan zouden de Span jaarden kunnen profiteren. Ik zal de uiteindelijke opstelling van het Oranje-team dan ook pas op het allerlaatste moment in Sevil- la bekend maken. Het lijkt mij op dit moment simpelweg ver standiger de tegenstander zo lang mogelijk in onzekerheid te laten", aldus de Brabantse bondscoach gisteravond in Zeist na afloop van de eerste trainings dag van de Oranjerselectie. Kees Rijvers heeft het afgelopen weekeinde dan wel de namen madrid )gpd) - De Spaanse voetbalbond (FEF) onder neemt momenteel verwoede pogingen om bij de UEFA te bereiken dat er een mild von nis over Barcelona wordt ge veld naar aanleiding van de wedstrijd Aston-Villa-Barce- lona. Vrijdag komt het comi té van controle en discipline van de UEFA bij elkaar met als enig agendapunt de ex cessen van de wedstrijd om de Supercup, twee weken ge leden in Birmingham ver speeld. De eerste poging van de FEF om de UEFA te beinvloeden was de indiening van een of ficieel protest tegen de uitla tingen van de UEFA-official René Eberle. Deze had in een interview verklaard voor stander te zijn van uitsluiting van Barcelona uit het Europe voetbal, omdat een zware geldboete bij de rijkste club ter wereld toch geen enkel ef fect zou sorteren. Daarna protesteerde de Spaan se bond ook nog eens tegen de aanwijzing van de Ier Brennan als UEFA-waarne mer bij de wedstrijd. Het is niet uitgesloten dat het Spaanse tegenoffensief resul taten oplevert. Volgens Jose Luis Vilaseca, ex-bestuurslid van Barcelona en momenteel lid van de bewuste UEFA- commissie zal de UEFA be trekkelijk tolerant zijn en Barcelona niet van Europees voetbal uitsluiten. van de Oranje-kandidaten be kendgemaakt, maar het is nog al lerminst zeker of hij met die groep volgende week maandag naar Sevilla zal afreizen. Kees van Kooten en de beide Ajacie- den Dick Schoenaker en Edo Ophof kampen nog altijd met blessures, terwijl Rijvers boven dien nog maar moet afwachten of Johnny Metgod, die vanavond met Real Madrid nog een compe titiewedstrijd tegen Gijon moet spelen, fit is. Pas donderdag en vrijdag zal een en ander moeten blijken tijdens een test op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Bondsarts Frits Kessel: „Schoena ker heeft zaterdagavond een hal ve wedstrijd tegen NAC ge speeld en daarvan geen terugslag ondervonden. De blessure van Ophof is nog te vers en heeft daarom op de eerste dag nog geen trainingsarbeid kunnen verrichten, terwijl Van Kooten alleen nog maar wat looptraining heeft gedaan, omdat hij ook niet helemaal fit is". Rijvers zal der halve pas tegen het einde van de tweedaagse training in Zeist een definitieve beslissing nemen of hij deze drie al dan niet mee zal nemen naar Sevilla. Risico Rijvers: „Met Ajax heb ik inmid dels al afgesproken dat ik ten aanzien van Ophof en Schoena ker geen enkel risico zal nemen en hen onverwijld thuis zal laten, wanneer blijkt dat ze toch niet voor de volle honderd procent fit zijn. Voor zover ik het nu kan be zien kan zowel Ophof als Schoe naker weer op tijd fit zijn. Boven dien spelen zij donderdagavond met Ajax nog een oefenwed strijd, zodat ze dan alsnog getest kunnen worden. Ten aanzien van Van Kooten moet ik wat meer re serves in acht nemen". Kees Rijvers had gisteren nog geen idee - zo zei hij tenminste - wie hij zal oproepen wanneer een van deze drie spelers zal moeten afhaken. Evenmin heeft Rijvers al een beslissing genomen wie de plaats van Jan Peters zal moeten innemen. Rijvers: „Wanneer Pe ters in het komende weekeinde met Genua in actie zou zijn geko men, had ik hem alsnog ge vraagd hierheen te komen. Nu dat niet het geval is geweest heb ik hem definitief van mijn lijstje moeten schrappen". Kist, Valke en Vermeulen zullen in ieder geval niet aan de Oranje-se lectie worden toegevoegd. Kees Kist, die Rijvers al tegen Malta had willen uitproberen, presteert momenteel bij zijn huidige club Paris St. Germain fors beneden zijn mogelijkheden, terwijl Val ke en Vermeulen in de ogen van Rijvers op dit moment net niet tot de Nederlandse topspelers behoren. De bondscoach: „Dat beiden momenteel door een schorsing aan de kant staan heeft er niets mee te maken dat ze niet voor de Oranje-selectie zijn uit genodigd. Wel plaats ik bij de schorsing van Vermeulen een vraagteken. Wanneer een speler zoals hij na een echt niet zo zwa re obstructie op een zodanige manier wraak neemt dat hij prompt met een gele kaart wordt bestraft, vraag ik me af of hij in Spanje de situatie wel aan zou hebben gekund. Want dat het in Sevilla een pittig partijtje voet bal wordt, daar ben ik van over tuigd. Het is daarom ook dat ik per se met een totaal fitte groep naar Spanje wil". Een kleine indicatie over de uitein delijke samenstelling van het Nederlands elftal liet Riivers zich ten slotte toch nog ontval len, toen hij stelde dat er hooguit twee a drie spelers van rond de twintig jaar tegen Spanje zullen spelen en dat de rest van het team zal worden geformeerd met geroutineerde spelers. Rijvers: „Deze en de volgende EK-wed- strijd tegen Ierland staan volko men op zich. In het verleden heb ik gedacht dit karwei met jonge spelers te kunnen klaren, maar omdat hun definitieve doorbraak nog even op zich laat wachten, zal ik met betrekking tot die wedstrijden toch weer de oudere en meer ervaren spelers moeten inzetten om de eindronde van het EK te kunnen halen". De tijd echter dat de 82-voudige (record) international zich volle dig ondergeschikt maakt aan het collectief en zonder morren tege moet komt aan de wensen van Rijvers, is voorgoed verleden tijd. Want ook aan het incasse ringsvermogen van Ruud Krol zijn grenzen, al was het alleen al omdat Rijvers maandenlang niets van zich liet horen en, al dan niet onder druk van het sec- tiebestuur, ouwetjes als Ruud Krol, Hugo Hovenkamp en Kees van Kooten plotseling weer van stal haalde. De desinteresse heeft bij de voor malige Ajacied echter allang de overhand gekregen. Het is dat Ruud Krol „veel aan het Neder landse voetbal te danken heeft", dat hij dinsdag alsnog gehoor gaf aan de uitnodiging van Kees Rij vers, maar in zijn hart was hij lie ver in Napels gebleven. „Ik ben gekomen", zo sprak de bijna 34- jarige libero van het door zorgen gekwelde AC Napoh op onder koelde toon, „omdat ik door de bondscoach ben uitgenodigd". Leeftijd Van enige ambitie is allang geen sprake meer. „Op je 19e kun je daarvan nog spreken, maar op mijn leeftijd niet meer. Ik speel volgende week woensdag tegen Spanje een wedstrijd voor het Nederlands elftal en voor de rest helemaal niks. Of het me goed doet dat Rijvers toch weer een beroep op mij heeft gedaan? Zo komt het bij mij niet over, zo voel ik het ook beslist niet". Nog geen week eerder had Ruud Krol dreigend vanuit Napels la ten weten dat hij van Rijvers eerst duidelijkheid wil hebben alvorens hij het vliegtuig naar Nederland zou nemen. Die door hem verlangde duidelijkheid kreeg hij niet, maar desondanks liet hij de bondscoach niet in de steek. Van een gesprek onder vier ogen tussen Krol en Rijvers was dinsdag evenmin sprake, zo als beide partijen bevestigden. Eerst Ruud Krol: „Uitgepraat is er niks. Ik heb slechts heel even apart met Rijvers gesproken over wat persoonlijke dingen, meer niet. Óf de lucht nu is opge klaard... Ik weet niet of die ooit onbewolkt is geweest, het is nog steeds slecht weer in Zeist...". Aandringen Ondanks herhaald aandringen wei gerde Ruud Krol resoluut het achterste van zijn tong te laten zien. „Ik begrijp best waar jullie naartoe willen, maar ik weiger iets te zeggen dat ik niet wil". Kees Rijvers wenste al evenmin de muur van stilzwijgen te door breken en volstond met de me dedeling dat Ruud Krol volgen de week woensdagavond in Se villa als vrije verdediger zal spe len. „Het is nooit bg me opgeko men om hem in een andere rol te laten spelen, want dan had ik hem niet opgeroepen". In de tot super-belangrijk verhe ven interland tegen de Spanjaar den behoeft Ruud Krol evenmin te rekenen op een voorkeursbe handeling voor wat betreft de te volgen tactiek. Rijvers liet ook daarover geen enkele onduide lijkheid bestaan: „Ik ga beslist niet alleen met Krol om de tafel zitten om het concept door te praten. Toch heb ik niet de in druk dat er bij Krol nog proble men zijn, anders was hij niet ge komen". Simpel Zo simpel als Rijvers het formu leerde, zo gevoelig ligt echter de affaire, die ontstond na de inter land vorig jaar mei tegen Enge land, bij Ruud Krol. De Amster dammer, die in november 1969 zijn Oranje-debuut maakte, werd toen in een rol gedwongen die hem totaal niet lag en die in feite zijn afscheid betekende van het Nederlands elftal. Toen ook gaf Rijvers de aanvoerder van Oran je de idee dat hij resoluut wilde breken met de ouderen, om een veijongd Nederlands elftal op te bouwen. Dat voornemen heeft Rijvers nog steeds. Desondanks viel hg an dermaal terug op de in feite reeds afgeschreven routine. Over de tactiek die Rijvers tegen Spanje wil volgen, tastte Ruud Krol - die de komende dagen gaat trainen bg Ajax - dinsdag nog volledig in het duister. „Ook daarover heb ik met de bonds coach niet gesproken. Maar het is natuurlijk duidelijk dat we in Sevilla tegen de verdrukking in moeten spelen. Het zal wel een kwestie worden van 'vrouwen en kinderen eerst'. Daar heb ik ook geen problemen mee. dat moet gewoon kunnen. Nu het Neder lands elftal een kostbaar puntje heeft laten liggen in IJsland, zal er tegen Spanje toch eigenlijk minimaal één punt gehaald moe ten worden. Want bij verlies zul je thuis moeten winnen en dat maakt het niet eenvoudig". ZEIST (GPD) - Ger Blok is al ver liezer tevoorschijn gekomen uit het steekspel dat de drie bonds- coaches van de voetbalbond de laatste weken hebben opge voerd. Bg monde van voorzitter Eric Vilé verklaarde het sectiebe- stuur dinsdag in Zeist weliswaar „dat alle drie vertegenwoordi gende elftallen voor de KNVB even belangrijk zijn", maar tege lijk voegde Vilé daar aan toe dat het duo Rgvêrs-Baan de eerste keuze heeft bij het selecteren van spelers „Rgvers en Baan", aldus Vilé, „be slissen welke spelers zij nodig hebben, daarna is het de beurt aan Blok De trainers zullen ech ter onderling moeten uitmaken waar de prioriteiten liggen". Dat is het resultaat van de wensen die de drie betrokken trainers ie der voor zich op papier hebben gezet en waarover het secticbe stuur zich eind deze maand zal beraden „Daarna gaan we met de drie trainers om de tafel zit ten". aldus Vilé. Zonder twgfel zal daarbg ander maal de kwestie ter tafel komen of niet enige prioriteit moet wor den toegekend aan het olym pisch elftal. Rijvers is daarvan een fervent tegenstander en maakte dat dinsdagmiddag al min of meer duidelijk, met zijn opmerking dat die stelling „voor discussie vatbaar is". Lotto nr. S: 1* pnjs ge«n winnaar; 2« prgs 2 win naars. l ik f150,000-, 3e prijs 112 win naars. elk f3 376,60, 4c prijs 6 404 win naars, elk f57,30. 5c prgs 95 527 win* naars, elk f5.-. Ml nr le prijs 2 winnaars, f33 290 50, 2e prgs 1 1 vui.i i.ir 1 pn. 1VH *,n nars, elk f466. Toto gelijk nr. 5: le prijs geen winnaar. 2e prgs 6 win naars, elk f 437,80, 3e pnjs 98 winnaars, elk f84.50, 4e pnjs 1 807 winners, elk f5.50 t'ljferspel nr. 5: Het winnend nummer was 916010.6 cü- fers goed geen winnaars. 5 cgfers goed 2 winnaars. 4 cgfers goed 29 winnaars. 3 cgfers goed 262 winnaars, 2 cijfers goed 2 521 winnaars Krol en Zico in gesprek: "Ik speel dewedstrijd tegen Spanje en verder helemaal niks". LEIDEN - Berry Janse zal Quick Boys aan het einde van dit seizoen verlaten. "Na onderling overleg" be sloot het bestuur van de Katwijkse zaterdageer steklasser een einde te maken aan het samenwer kingsverband met de Rotterdamse oefenmeester. Janse werd voor het competitiejaar '81-'82 aange steld door Quick Boys, nadat Axie Lagendijk een vierjarig verblijf op Nieuw Zuid had beëindigd. Midden in het lopende seizoen moest Janse zijn werkzaamheden in Katwijk tijdelijk staken vanwe ge een hernia-operatie. Hulptrainer Molendijk nam toen de honneurs tot volle tevredenheid waar. Het bestuur van Quick Boys heeft nog geen nieuwe trai- ner op het oog. Er zal een advertentie in het KNVB- blad Voetbal Totaal worden geplaatst. Voor 'buur' KRV is dat allemaal niet nodig. De zater dagsectie van de Katwijkse Rijnvogels kwam met Wim Visser een verbintenis van twee overeen. De Leidse trainer werkt dit i het eerst in Katwijk. Met Thijs Balkhoven, oefen- meester bij de zondagtak, kwam KRV eveneens een verlenging van zijn contract overeen. De ex-UVS'er is overigens al twee seizoenen actief bij de Katwij- kers, die momenteel in de Leidse zondagafdeling de ranglijst van de overgangsklasse De club die daaruit vorig jaar promoveerde, Alkma- nia, is blijkbaar ook tevreden over de verrichtingen van de trainer. Wim Mugge, oud speler van het Voorschotense Randstad Sport, tekende deze week voor één jaar bij. Het bestuur van Noord wijk verwacht nog deze week een beslissing over de aanstelling een trainer te ne- ZEIST (GPD) - Een week voordat in Sevilla de cruciale wedstrijd tussen Spanje en Nederland wordt gespeeld in de voorronde van het Europees landenkampioenschap is slechts één ding zeker: Feyenoorder Bennie Wijnstekers zal opnieuw als aanvoerder van het Oranje-team funge ren. Dit ondanks het feit dat Napoli-speler Ruud Krol weer tot de Oran je-kandidaten behoort. Voor de rest verschuilt bondscoach Kees Rij vers zich achter halve waarheden. De oratije-selectie had het gisteren op het trainingscentrum in Zeist zwaar te verduren tn de sneeuw. Het t geen reden voor Edward Metgod om zich minder in te zetten. Op de inzet van Koolhof was de keeper i Haarlem evenwel kansloos. Van der Gijp, Krol en Spelbos zien het aan. BERN (ANP) - De commissie van de UEFA die verantwoordelijk is voor de organisatie van het toernooi om het Europees voetbal kampioenschap heeft gisteren tidjens een bijeenkomst in Bern een protest van Spanje verworpen De Spaanse voetbalbond had bij de UEFA protest aangetekend omdat de wedstrijd Mal ta-Nederland op 19 december van het vorig jaar in Aken is gespeeld. De Spanjaarden waren van mening, dat Nederland door het feit dat de uitwedstrijd van Malta zo dicht bij de Nederlandse grens werd gespeeld, bevoordeeld is geweest. Omdat het Malta verbo den was enkele wedstrijden in eigen land te spelen besloten Malta en Nelderland, na overleg met de UEFA, de thuiswed strijd voor Malta in Aken te spelen.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13