Bayern 'leent' eerste plaats Fortuna Negatief nog ruim beloond Eagles behaalt kostbare punten -C Haarlem profiteert slapte bij FC Groningen van Volendam stevig aan leiding Tweede plaats Grimbergen Jacobsen nekt PEC Van As wint in Zaandam Sport MAANDAG 7 FEBRUARI 1983 ROTTERDAM (ANP) Met puur degradatievoetbal heeft Go Ahead Eagles in Rotterdam twee zeer kostbare punten wegge haald. De overwinning van de ploeg uit Deventer was nog ver diend ook omdat Excelsior niet alleen slecht speelde maar zich ook nog eens door het spel van de tegenstander liet irriteren. De Eagles kregen al in de tweede minuut een fors steuntje in de rug toen Voskamp, na aangeven van Woudsma met een schot van afstand doelman Storm passeer de. Excelsior dacht die achter stand snel te kunnen wegwerken maar kwam bedrogen uit. Van der Padt scoorde na ruim een kwartier wel maar arbiter Boss, die in de algehele malaise deelde, keurde de treffer wegens buiten spel af. Het was in feite de enige mogelijk heid, die de Rotterdammers kre gen. Excelsior had wel voortdu rend een meerderheid op het loodzware veld maar zag geen kans echt gevaarlijk te worden. Go Ahead Eagles had vlak na de LEIDEN (ANP) - Volendam heeft de leidende positie in de eerste divisie versterkt. SC Cambuur verloor zaterdagavond al in Maastricht van MW: 1-3. Vo lendam won zelf thuis van Tel star met 3-2. De overwinning kwam pas tijdens de laatste tien minuten tot stand. Telstar stond tot tien minuten voor tijd met 2-0 voor. Kramer en Tol (twee treffers) schoten Volendam tij dens de 'eindsprint' toch nog langs Telstar. Cambuur kreeg in Maastricht een doelpunt cadeau van scheidsrechter Gans. Peltzer schoot volgens ooggetuigen naast. Gans kende toch een doel punt toe. Bij nadere bestudering bleek er een gat in het net te zit ten, waardoor verklaard werd dat de bal op de sintelbaan te recht kwam. hervatting al in veilige haven kunnen zijn wanneer eerst Woudsma beter had gericht en direct daarna Eykelkamp, na slecht uitgooien van Storm, nauwkeuriger had geschoten. Excelsior was wel voortdurend in de meerderheid soms stond alleen de lange Engelse spits Small van de Eagles niet op ei gen helft - maar het zag geen kans de muur van verdedigers voor de voortdurend tijdrekken- de Van Engelen te doorbreken. Verder dan acht hoekschoppen kwamen de Kralingers niet. Op het moment dat de gelijkmaker onvermijdelijk leek sloeg Go Ahead toe. Op een dieptepass van Schuurmans, die kort tevo ren als derde Deventer speler de gele kaart had gekregen wegens spelbederf, kon invaller Ten Cate ongehinderd doorgaan. Alleen r Storm maakte hij geen fout. PSV - Helmond Sport 3-1 (0-0). 57. Koolhof 1-0, 83. Heintze 2-0, 85. Van der Hooft 2-1, 89. Poortvliet 3-1. Scheidsrechter Bosman, toeschou wers: 20.000. Rode kaart (twee keer geel): De Wert (Helmond Sport). NEC - Feyenoord 1-1 (1-0). 15. Grim 1-0, 85. Houtman 1—1. Scheidsrechter Corver, toeschouwers: 13.000. •NAC - Ajax 0-2 (0-1). 27. Kieft 0-1. 88. Van Basten 0-2. Scheidsrechter Keizer, toeschouwers: 11.500. PEC/Zwolle - Willem II 3-3 (1-1). 20. Jacobsen 0-1, 42. Van der Hengst 1-1, Gozems 1-2, 59. Van Roon 2-2, 66. Visscher 3-2, 68. Jacobsen 3-3. Scheidsrechter Geurds, toeschouwers: 6500. Sparta - Fortuna Sittard 1-1 (1-0). 7. Heale 1-0, 79. Koevermans 1-1. Scheidsrechter Weerink, toeschou wers: 4000. sen 1-0, 33. Driessen 2-0, 35. Hoestra 2-1, 42. Driessen 3—1. Volendam - Telstar 3-2 (0-2). 24. Nan 0-1, 32. Hendriks 0-2, 80. Kramer 1-2, 86. en 88. Tol 2-2 en 3-2. Scheids rechter Severein. toeschouwers: 3000. FC VVV - SW 3-1 (1-0). 20. Botb- mer (strafschop) 1-0,48. Kapel 1-1, 52. Bothmer 2—1,67. Bothmer (strafschop) FC Den Haag - Eindhoven 2-1 (0-0). 54. Van Rijsingen 0-1, 73. Rontberg 1-1, 90. Wotte 2—1. Scheidsrechter Ho- be, toeschouwers: 2750. Wageningen - Heracles 5-1 (1-0). 14. Van de Pol 1-0, 58. Van der Klift 2-0, 61. Gardien 3-0, 64. Davies 3-1, 71. Van der Klift 4-1, 90. Budding 5-1. MVV - Cambuur 3-1 (0-0). 12. Dries* Scheld^chtcr Van Vll.t, loeschou- tekoven, toeschouwers: 4000. LEIDEN - De Rijnsburger Aad Grimbergen (13) is tijdens de na tionale schaatskampionschap- pen voor de D junioren (13 tot en met 14 jaar) tweede geworden. Op het ijs van de Uithof (waar twee afstanden werden val in de bocht. De schade bleef enigszins beperkt omdat de Rijnsburger in de val zijn short track-techniek kon toepassen. Hij finishte in een tyd van 2.29.9. Nog genoeg om de zilveren plak weg te slepen. den) eindigde Grimbergen op de De Noordwijker Erik van den Berg 500 meter als eerste in de tijd van eindigde in dezelfde klasse als 44.6 seconden. Op de 1500 meter zevende. Van den Berg werd der- bleef Grimbergen onder zijn ni- de op de 500 meter en tiende op veau. Dit kwam mede door een de 1500 meter. Liverpool loopt verder weg van concurrenten ROTTERDAM (ANP) Een reclamevliegtuigje heeft zaterdag een nood landing moeten maken op een voetbalterrein aan de Overschiese Kleiweg in Rotterdam, nadat de stuurinrichting van het toestel onklaar was ge raakt. Volgens de Rotterdamse politie kwam het vliegtuigje in moeilijkhe den nadat het op de luchthaven Zestienhoven een reclamesleep had opge- Sparta vergeet door te drukken ROTTERDAM - Zelfs de meeuwen vlogen ver voor tijd weg van Spangen. Met slechts een handjevol toeschouwers was er voor hen niets lekkers te vinden. Voor de kijkers, bij Sparta - Fortuna Sittard, trouwens ook niet. De Limburgers vonden dat er na nederlagen tegen NAC en Excelsior nodig weer een puntje moest worden gehaald en Sparta was niet bij machte de zeer verdedigend ingestelde ploeg echt zijn wil op te leggen. "Ik ben tevreden", zei Fortuna's trainer Frans Körver. "Wij had den dat punt nodig en met een elftal dat Suvrijn (schorsing), Van den Berg, Zuidersma en Au- ZWOLLE - PEC/Zwolle trok na de puntenwinst in de afge lopen twee weken liefst 7000 toeschouwers naar de Cein tuurbaan, die van nabij wil den meemaken hoe de Zwol lenaren definitief afstand zouden nemen van de met degradatie belaste eredivisie plaatsen Willem II, dat even eens deel uitmaakt van de staartgroep, liet zich echter niet slachtofferen. Het pa reerde de uitstekende Zwolse voetbalvertoning met een spaarzaam aantal -effectieve- counters en trok zich met een 3-3 deling terug PEC/Zwolle zette met een vier- mans-voorhoede, Van Roon deelde de centrumpositie met de nog niet geheel van een blessure herstelde Van Kooten, de Tilburgse gasten onder hevige druk. Willem II hield echter het hoofd koel, was erg zuinig met energie en nam zelfs tweemaal de lei ding door doelpunten van Ja cobsen en Gozems. Van der Hengst, met een afstandschot in de bovenhoek, en Van Roon brachten de score weer in evenwicht. Visscher leek met het mooiste doelpunt van de avond (3-2) PEC in de middenmoot te loodsen, maar na twee minuten al zorgde Jacobsen voor de der de Brabantse treffer Er waren gele kaarten voor Go zems, Nelemans en Hoyer (al len Willem II) gustin (blessures) mist, kon ik niet anders". Wilde hij in ieder geval niet anders, want het kon wel. Dat bewezen de Limburgers in de tweede helft toen de extra stopper Chris Dekker van zijn taak werd ontheven om Heale te bewaken en op het middenveld en vaak zelfs in de spits aantoon de dat een intelligente voetballer veel voor de ploeg kan beteke nen. Gelijkmaker Met Dekker in een aanvullende rol ging Fortuna op zoek naar de ge lijkmaker om de vlugge achter stand (Heale profiteerde van een van de misgrepen van doelman Hanssen) weg te werken. Dat doelpunt werd elf minuten voor tijd nog gevonden ook, door Koevermans, die een erg vrijblij vende voorzet van Pfennings aanzienlijk beter inschatte dan Sparta's doelman Formannoy. Holverda en dezelfde Heale indi vidueel wel raad wisten met Dekker, Mitrovic en Maessen, maar weigerden samen enige ac tiviteit te ontplooien. De twee spitsen van Sparta hielden For tuna overeind in de periode dat de Limburgers het moeilijk had den door niet met elkaar, maar tegen elkaar te voetballen. Hug hes noemde dat een gebrek aan intelligentie, het had echter de schijn van onwil. Ronald Koeman staat gereed om de bal i ling en Pieter Huyg te ontfutselen. Sparta, rechtvaardigheid, mers deed braaf mee aan de ver loedering van eredivisievoetbal en achtte zich geen mpment te goed om de tegenstander met ei gen wapens - onkunde, on macht en onverstand te bestrij den. Barry Hughes was dan ook net zo ontevreden als de toe schouwers. Zijn ploeg immers had moeten winnen omdat die op het middenveld de beschik king had over Ron van den Berg. de enige die zich niets aantrok van de totale chaos die twee elf tallen op het zware veld schie pen. Balverlies Sparta en Fortuna leden ongekend veel balverlies, zetten zich met veel ijver, dat wel, in om het weer goed te maken, maar werden steeds in de kaart gespeeld door het andere elftal dat het ronde speelding snel weer teruggaf. In het planloze gedraaf en getrap was Sparta iets meer in de aan val. Het leverde na het doelpunt van Heale niets meer op omdat HAARLEM - Geholpen door FC Groningen, dat zich na een reeks van successen in Haarlem een al te hautaine houding aanmat, kon Haarlem het ritme van vorig seizoen weer eens oppakken. Hoewel slechts verzwakt door het vertrek van Ruud Gullit naar Feyenoord, had de ploeg nog geen wedstrijd in de schaduw kunnen staan van de luttele maanden eerder zo succesrijke formatie. Maar gisteren legde Haarlem de matheid af en schaarde zich dankzij de 1-0 overwinning op FC Groningen zowaar onder de kanshebbers voor Europees voetbal. FC Groningen kon gisteren aan de Jan Gijzenkade de weelde van de subtopperstatus amper dragen. Na de 5-5 tegen Ajax en de 4-0 tegen Roda JC waren de voetballers van Theo Verlangen enigszins buiten de werkelijkheid gaan staan. Feitelijk leeft de noorde lijke FC bij de gratie van de gebroeders Koeman. Heeft dit duo de geest, dan stijgen ook in principe modale spelers als Waalderbos, Hidding, Steenge en Mulder boven zichzelf uit. De laatste zat gisteren overigens een schorsing uit, zodat Theo Keukens op •de linksbackplaats belandde en Jan van Dijk op het middenveld na lange afwezigheid zijn rentree mocht vieren. Vanaf de tribune had hij de laatste wedstrijden in alle rust zijn ploegmaten kunnen be kijken. Na de 1-0 tegen Haarlem wist hij ook exact de vinger op de zere plek van 'zijn' FC te leggen. "De jongens hebben hard moeten knokken, tegen Ajax maar gaan, gaan en nog keer opbreken, dacht ik toen al. Uitgerekend nu ik er weer in stond, gebeur de dat. Ik had me een leukere terugkeer kunnen voorstellen", sprak de middenvelder. Vooral de gebroeders Koeman legden weinig activi teit aan de dag. Ongeïnspireerd stapten zij op het middenveld rond wat tot gevolg had dat het als 'underdog' gestarte Haarlem zich steeds heviger ging verzetten. Bovendien moest Groningen na pak weg acht minuten al het verlies betreuren van Rob McDonald, die met een ernstige blessure moest uit vallen. Voorstopper Walter Waalderbos kwam trou wens ook niet ongeschonden uit de strijd; na een elleboogstoot van Haarlem-spits Piet Keur liep hij een hoofdwond op. Met zijn hoofd gehuld in een tulband speelde hij het duel uit. In de tweede helft had het er nog even schijn van dat FC Groningen ondanks de in vergelijking met eer dere gelegenheden onherkenbare wedstrijdinstel ling de terugtocht naar de Martinistad met een over winning zou kunnen aanvaarden. Maar linkerspits Ron Jans trof zelfs de lat. Even later speelde rechtssback Ronald Steenge Haar lem alle troefkaarten in handen. In een situatie, waarin hij de bal eenvoudig had kunnen wegwer ken, verkoos hij een ingewikkelde uitverdedigings- parade. Alwin Leyssner ontfutselde hem het ronde object, zette bekeken voor, waarna Joop Böckling gretig inknikte: 1-0. Groningen wist zich verslagen, terwijl Haarlem na afloop zowaar weer aan Euro pees voetbal mocht denken. HAMBURG - Bayern München heeft de eerste plaats in de Bundesliga geleend van Hamburger SV. De Beiers klommen naar de top door een overwinning met 6-1 op Karlsruher SC en doordat het duel Hamburger SV-For- tuna Düsseldorf bij de vier afgelastingen behoorde. FC Köln, dat Rinus Michels voor opnieuw een jaar aan zich bond, verspeelde in eigen stadion tegen Borussia Dortmund een punt, 2-2. In de laatste minuut maakte Klotz voor de Dortmunders gelijk na een fout van Neu mann. die vlak daarvoor door Michels was ingezet. In de staartgroep kwam Schalke van de laatste plaats door een overwinning met 3-2 bij Hertha BSC. De degradatiegroep omvat nu elf ploegen, want Armania Bielefeld de achtste, heeft slechts vijf punten voorsprong r laatst. De 33-jarige vlieger Scherenga uit Den Haag slaagde erin net vitegiuig zonder brokken aan de grond te zetten op het voetbalveld. i het Haarlemse duo Jo Bock- Sneeuwjacht In de sneeuwjacht van München was Karlsruhe volstrekt kans loos tegen Bayern, dat in het eer ste kwartier al op een voor sprong van 3-0 kwam. Mede door drie treffers van Rumenigge, nu topscorer met veertien doelpun ten, liep Bayern uit tot 6-0 eer Hofeditz diep in de tweede helft tegenscoorde. FC Köln, dat voor de thuiswed strijd tegen Borussia Dortmund slechts een kleine 16.000 toe schouwers trok, kwam door een fout van doelman Immel op 1-0. De mogelijkheden de voor sprong te vergroten waren tal rijk, maar door een aantal won derbaarlijke reddingen op de doellijn van Rüssman werd de schade voor het geleidelijk ster ker wordende Borussia niet gro ter. Twintig minuten voor tijd maakte Klotz gelijk, maar Köln leek daarna toch weer winnaar te worden door de tweede treffer van uitblinker Allofs. Een fout van invaller Neumann beteken de vrij veld op links, waarna Klotz opnieuw scoorde. Engelse League Liverpool loopt steeds verder weg van de concurrenten in de eerste divisie van de Engelse League. In Luton won de kampioen met 3-1, terwijl Manchester United in Ipswich op 1-1 bleef steken en Nottingham Forest, dat in de laatste wedstrijden slechts een keer had gewonnen, op eigen veld werd verslagen door Aston Villa. Achterstand Aan de vooravond van de 25ste verjaardag van de vliegramp van München, die in 1958 het leven kostte aan bijna het hele elftal van Manchester United, werden de kampioenskansen van de Mancunians tot vrijwel nul te ruggebracht. United kwam door het gelijke spel bij Ipswich op een achterstand van twaalf pun ten en kan op niet meer rekenen dan de tweede plaats in de Lea gue, de positie die de voorgaande twee jaren werden ingenomen door Ipswich. Tegen de nieuwe ploeg van Arnold Mühren speel de Ipswich zijn beste wedstrijd uit het 'Wondertjes' Doordat Gary Baily in het doel van Manchester United wondertjes verrichtte, werd er tot enkele mi nuten voor rust niet gedoelpunt. In de 41ste minuut echter maak te John Wark toch de treffer, die Ipswich al lang verdiende. Ook na rust moest Manchester Uni ted verdedigen, scoorde niette min via een uitval door de Ierse international Stapleton en hield het gelijke spel vast door een nieuwe serie opmerkelijke red dingen van Bailey. Luton Town, dat de slechtste ver dediging in de eerste divisie heeft (54 doelpunten tegen) ver raste door Ian Stein Liverpool na een foutje van doelman Grobbe- laar. De gelijkmaker van Ian Rush was er echter binnen een minuut en daarna wees midden velder Graeme Souness Liver pool de weg naar de overwin ning. Souness bood Kennedy de Vermeulen nog één jaar bij LFC LEIDEN - LFC gaat nog een jaar verder met Cees Vermeulen. De trainer en de Boshuizerkadeclub kwamen een contract van nog één seizoen overeen. Vermeulen is nu bezig aan het tweede jaar bij de Leidse derdeklasser. kans op Liverpools tweede doel punt en scoorde zelf de derde Peter Withe Nottingham Forest leek met Dan ny Wilson, voor 430.000 gulden gekocht van derde-divisieclub Chesterfield, een goede koop te hebben gedaan. Hij zette Forest op winst in de thüiswedstrijd te gen Aston Villa. Twee treffers van Peter Withe zorgden er ech ter voor dat de achterstand van Forest op Liverpool groeide tot zestien punten. Manager John Bond stapte deze week op bij Manchester City en tegen de Spurs scheen de ploeg ook op het veld zonder leider. Door Brooke en Gibson leidden de Spurs een kwartier voor tijd in Manchester nog met 2-0. In de slotfase werd het evenwicht nog hersteld door Tueart (strafschop) en Cross. Birmingham verliet de laatste plaats op de ranglijst door een overwinning met 3-0 op West Ham United. De doelpunten werden gemaakt door de spelers die manager Ron Saunders on langs had aangetrokken, Mich Harford, Mich Ferguson en Ho ward Gayle. LEIDEN - De Leidse judoka Lau rens van As heeft het afgelopen weekeinde weer van zich doen spreken. In Zaandam behaalde de Leidenaar bij de junioren de eerste plaats op het Hikari-club- toernooi, waaraan in de diverse kategoriën 1100 judoka's deelna men. In de gewichtsklasse tot 65 kilogram troefde Van As al zijn concurrenten af. Hij behaalde door dit resultaat de nodige pun ten voor uitzending naar het WK dat in Juni in Porto Rico wordt gehouden. Zijn jongere, broeg Jeffry werd bij de jeugd even eens eerste. Hij behaalde dit re sultaat in de klasse tot 40 kilo gram. MVKV heeft promotie voor grijpen KATWIJK - Nog één gewonnen wedstrijd levert MVKV pro motie naar de eerste klasse van de Leidse zaterdagafde ling op, terwijl de Katwijkers nog drie punten scheiden van het kampioenschap van de tweede klasse. Er kan dus ei genlijk niet veel meer mis gaan met het elftal van trai ner Leo de Jong, die inmid dels een straatlengte voor sprong (9 punten) heeft op de naaste concurrentie. Terwijl die belagers (SVOW, SVLV en Meerburg) hun wedstrijd zagen afgelast, kwam MVKV op het uitstekend bespeelba re terrein aan de Willem van de Bergh-stichting (het eigen veld is door de plaatsing van een overigens nog steeds niet in gebruik genomen zend mast onbruikbaar) via een 5-1 zege op LFC een stapje dich ter bij de titel. Al in de eerste minuut schoot spits Rolf de Jong raak. Die vroege meevaller bracht niet het benodigde zelfvertrou wen. LFC, dat met vijf A-ju- nioren was versterkt, kwam zelfs gevaarlijk oprukken, maar goalie Van Delft kwam niet in problemen. Vlak voor de thee liet Rolf de Jong zijn tweede treffer aantekenen. De strijd leek toen beslist, maar via Frits Meiaard kwam na de hervatting de spanning terug in het matige duel. Ron van der Kolk trok MVKV over de streep. Hij tilde de Katwijkse ploeg naar een vei lige 4-1 voorsprong, waarna Dick de Koning de eindstand op 5-1 bepaalde.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10