Vriesekoop verstrikt in Zenuwen S T Sponsors met plannen om Kraay te behouden Verzwakt RW zorgt nog voor verrassing Bestuursbesluit verbaast Feyenoorders Michels blijft bij Köln Nederlaag tegen Roemeense dreumes Nemes Uitslagen Titel na val ZATERDAG 5 FEBRUARI 1983 LEIDEN - Ondanks het ontbreken van drie basisspelers slaagde RW er in de eerste klasse volleybal in om medekoploper WVC een punt af te snoepen. Bij de dames is er geen sprake meer van strijd. Ridderveld liep weer verder uit omdat 'concurrent' S'70 verloor van de Leython- reserves. RW miste in het belangrijke duel tegen WVC drie spelers. Erg veel hoop op een goed resultaat had RW niet. Het verschil in de eerste set (10-15) viel evenwel mee en daaruit putte RW moed om de tweede set met 16-14 te winnen. Fel knokkend pakte RW daarop ook de derde set en een verrassing behoorde toen plots tot de mogelijkheden. Daar stak WVC echter een stokje voor. Het vermoeide RW kreeg nog welgeteld twee punten toebedeeld: 2-2. De reserves van LUSV zijn van slag af. Na twee boeiende sets tegen WW (16-14 en 14-16) zakten de studenten weg naar een bedenkelijk en greep WW vrij gemakkelijk de 3-1 overwinning. Leython moest het tegen VCL zonder de inbreng van Mat Philippens doen, maar dat kon nauwelijks als excuus worden aangevoerd voor het zwakke spel van sommige spelers. Na een 2-8 voorsprong verzuimde Leython door te drukken al bleven de Leiderdorpers nog juist aan de goede kant van de score. De tweede set was een copy van de eerste en derhalve nam Leython een 0-2 voorsprong. Daarna sloeg het voor het eerst sinds lange tijd weer compleet uitkomende VCL zijn slag door met 15-8 te zegevieren. Een paar omzettingen en beter passen leverde het beslist niet sterk spelende Leython tenslotte de volle winst op. Donar 2 gaat met de week beter draaien. Slachtoffer ditmaal waren de reserves van NOVO die met 3-0 klop kregen. Ridderveld en WVC 2 deelden de punten, eenzelfde uitslag kwam op het bord bij SKC en Orion. Bij de dames zorgde Leython voor een stuntje door het hooggeplaatste S'70 met 0-3 te kloppen. De eerste werd met de nodige moeite gewon nen (14-16) maar daarna was het ontketende Leython niet meer te hou den. Via 5-15 en 10-15 joeg Leython het ontluisterde S'70 de zaal uit. Ridderveld maakte geen misstap tegen Orion. Met snel spel werd Orion overrompeld (5-15) waarna Ridderveld in de tweede set een 8-0 achter stand omboog in 8-15. De derde set bracht nog hoop bij Orion (15-13) maar Ridderveld maakte daarna korte metten en greep met 3-1 de volle winst. Leython 3 kon het thuis niet bolwerken tegen WVC. Klazien Petersen werd bij Leython node gemist en WVC, met Frederique Egter in een hoofdrol profiteerde optimaal: 1-3. VCL opende goed tegen DAC 2 (9-15), maar daarna gaf het technisch wat betere spel van de Alphense formatie de doorslag. In de vierde set moest DAC 2 nog alle zeilen bijzetten om de beide punten te behouden: 16-14 en 3-1. In Up Go verspeelde thuis tegen LUSV 2 de kans om zich los te maken van de staartgroep. De ploeg van trainer Hans van Balkom pakte een verdiende 1-3 overwinning. DAC 3 verloor met 1-3 van NOVO 3 waar door de situatie onderaan de ranglijst nog onoverzichtelijker werd. ROTTERDAM - De bestuursbeslissing van Feyenoord om na dit seizoen de samenwerking met Hans Kraay te verbreken, is hard aangekomen bij de spelers en de sponsors van de Rotterdamse club. De voetballers waren volslagen verrast toen ze gistermiddag het besluit vernamen en Ruud Gullit sprak het „onbegrijpelijk" uit; de vier grote geldschieters zijn er zacht gezegd „niet geluk kig mee" en zullen trachten Kraay op andere wijze voor Rotterdam te behouden. Actie ondernemen, zoals voorge steld door leden van de suppor tersvereniging. zullen ze niet („om de club niet te belasten met problemen tussen sponsors en bestuur") en zich terugtrekken is Gullit: "Ik vind het onbegrijpe lijk". KEULEN (GPD) - Rinus Mi- chels heeft zijn contract met de 1. FC Koln met één jaar verlengd, de plotselinge be langstelling van het Eindho- vense PSV ten spijt. Donder dagnacht bereikte de oud-su pervisor van het Nederlands elftal en trainer van Ajax overeenstemming met het be stuur van de Keulse Bundes- liga-club. Daarmee gaat Rinus Michels zijn vierde seizoen in Keulen Lerby Sören Lerby en Bayern Mün- chen zijn het eens. De 25-jari- ge Deen, die nog enige maan den bij Ajax onder contract staat, heeft tijdens een ge- sprek met voorzitter Willi O. Hoffmann en manager Uli Höness verklaard bereid te zijn het komende seizoen voor Bayern te spelen. Voordat eind maart de transfer van de Deense international wordt afgerond, moeten Bayern en Ajax nog tot over eenstemming komen. De Am sterdammers vragen een transfersom van tegen de twee miljoen gulden. De landskampioen heeft nog een optie van een jaar op Lerby. Interland Het Nederlands elftal zal op woensdag 21 september in het Heizelstadion in Brussel een vriendschappelijke inter landwedstrijd spelen tegen België. Secretaris betaald voetbal Jan Huijbregts, die deze week met zijn Belgische collega Albert Roossens over eenstemming bereikte, meent dat deze wedstrijd prima past als voorbereiding op het Europese kwalificatieduel, een maand later tegen Ier land in Dublin. vooralsnog ook niet aan de orde. Maar dat een aantal geldgevers de relatie tot Feyenoord aan het eind van het seizoen opnieuw zeer kritisch zal bekijken, werd wel duidelijk uit het betoog van Jan Blommestein. De woordvoerder van de vier hoofdsponsors en indirect van de groep Vrienden van Feye noord. zegt dat hij persoonlijk zijn „mondelinge afspraken na zal komen tot aan het einde van het seizoen. Want die afspraken heb ik met Kraay gemaakt". Wat er daarna zal gebeuren, ver meldt hij niet met zoveel woor den. maar ligt wel duidelijk op gesloten in die uitspraak. Als de anderen daar net zo over denken (en gezien het feit dat ze herhaal delijk hun volste vertrouwen in Kraay hebben uitgesproken, is dat zeer aannemelijk), dan kan dat nog vervelende consequen ties hebben voor Feyenoord. Die sponsors immers hebben het fi nancieel mogelijk gemaakt dat Houtman. Valke en Gullit naar de Kuip kwamen. Wat de eerst genoemde betreft zijn er geen problemen, want diens optreden is voor drie jaar vastgelegd, maar vooral voor Gullit ligt dat anders THORN ABY - De kop van de top 12 in Thornaby is er af en zoals ieder jaar wordt de start van het zwaarste toernooi in Europa gekenmerkt door nervositeit onder de favorieten. Bettine Vriesekoop kon de druk in haar openingspartij tegen de Duitse Kirsten Kruger ook niet van zich afleggen. Zij moest de invalster, die het toernooi binnenkwam omdat de Zweedse Hellman afzegde, onverwacht een game toestaan doch stelde toen nog bijtijds orde op zaken. Later op de avond werd zij echter in twee games verslagen door de piepjonge Olga Nemes uit Roemenië. Gerard Bakker, haar persoonlijke trainer, zorgde ervoor dat de Ha- zerswoudse niet in de val van Kruger tuimelde. Na de verloren tweede game (14-21) - de eerse won Vriesekoop met dezelfde cijfers - gebaarde Bakker vanaf de tribune de aanwijzingen, die de nummer een van Europa weer op het recht spoor brachten. Hoewel Kruger nog een krampach tige poging deed om aan te ha ken (10-7), had Vriesekoop haar zelfverzekerheid op indicatie van Bakker gevonden: 21-11. Vriese koop ontmoette de 27-jarige Duitse uit Flensburg voor de eer ste keer. Vooraf was zij al een beetje beducht voor het harde rubber met de lange noppen van Kruger die onlangs indruk maakte met het bereiken van de finale van de open titelstrijd van Wales. De speelster van TTC Kiel staat vooral bekend bekend om haar goede prestaties tegen ver dedigsters. Dat zij het Vriesekoop, de pure aanvalster, ook moeilijk kon ma- De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde zijn: Vriesekoop (Ne- d)-Kruger fWdl) 21-14, 14-21, 21 11, Hammersley (Gbr)-Batinic (Jsl) 21-10, 21-17, Ragova (Tsj)— Lindblad (Zwe) 21-15, 21-16, Olah (Hon)-Szabo (Hon) 22-24, 21-18, 21-6, Popova (Sov)-Kovalenko (Sov) 18-21, 21-19. Tweede ronde: Vriesekoop-Nemes 21-23, 19-21, Popova-Kovalenko 21-15, 17-21, 16-21, Ragova-Krü- ger 21-11,15-21. 21-19, Hammers- ley-Szabo 15-21, 11-21, Olah-Ba- tinic 21-18, 21-18, Boelatova-- Lindbad 29-31, 21-15, 21-12. De stand na twee ronden is: 1. Ne mes, Kovalenko, Ragova en Olah 2 pnt, 5. Vriesekoop, Hammersley, Szabo en Boetatova 1 pnt, 9. Popo va, Krüger, Batinic en Lindbad 0 ken, was een verrassing en zeker niet de eigen verdienste. De Ha- zerswoudse raakte namelijk ver strikt in haar eigen zenuwen en wist in de moeilijkste fase van de partij geen raad met het door Kruger geraffineerd ontregelde tempo. Ook in haar rustpauze kon zij met Nora Bakker-Brox- terman, die haar namens de NTTB coacht, het antwoord ken nelijk niet vinden. Een korte blik op de tribune naar haar toeverlaat Gerard Bakker leverde evenwel uitkomst. De 50 meegereisde supporters uit Ha- zerswoude, die hun aanwezig heid in het duizend plaatsen tel lende maar niet geheel gevulde Thornaby Pavilion, niet onder stoelen of banken staken, kon den opgelucht adem halen toen Vriesekoop ongeslagen aan haar tweede partij begon. se kon proberen wat zij wilde, Nemes bleef haar de baas. Ook al kwam Vriesekoop dankzij een uiterste krachtsinspanning terug van 9-15 tot 18-18 en zelfs 20-20. Hoe jong ook, Nemes heeft een ijzersterk zenuwgestel en snoep te met 21-23 de tweede game van de Nederlandse af. In de volgend game bleek Vriese koop controle op Nemes te krij gen al bleef zij onzeker. Toen de arbiter haar voor een tweede keer ten onrechte op een foute serve betrapte ontstond er een incident. Gerard Bakker riep te gen Vriesekoop dat ze Nemes maar moest feliciteren omdat de scheidsrechter ook na interven tie van de hoofdarbiter niet op zijn verkeerde beslissing terug wilde komen. In plaats van 9-7 voor de Neder landse werd het 8-8. Nemes, die het ook oneens was met dit be sluit, liet het volgende punt aan Vriesekoop, die toen via 12-8 naar 16-12 stoomde maar de Roe meense staat haar mannetje in dit loodzware toernooi en greep via 17-19 de beide punten uit handen van de onzekere Vriese koop: 19-21. Bettine Vriesekoop kon de val van Krüger in de eerste partij van de Top 12 nog juist ontwijken, maar ging tegen de 14-jarige Roemeense dreumes Nemes onderuit. Vraagtekens Dreumes Daarin ontmoette zij de Roemeen se dreumes Olga Nemes die ver rassende startte met ëen zege in drie games tegen de Russische Valentina Popova. Deze 14-jarige en jongste deelneemster in de ge schiedenis van de top 12 verkeer de gisteravond in een bijzonder goede vorm. Vriesekoop onder vond dat aan den lijve. Ze had het erg moeilijk met het bliksem snelle aanvalsspel van Nemes, die haar bijna foutloos alle kan ten van de tafel opstuurde. In de eerste game werd Vriesekoop als snel met een achterstand ge confronteerd en de Hazerswoud- Rond de door Vriesekoop min of meer afgeschreven Engelse kanshebster Jill Hammersley be stonden gisteren grote vraagte kens. De drievoudige top-12 win nares ondervindt al enige tijd hinder van een blessure. Door een ontsteking boven de linker heup is zij beperkt in haar bewe gingen. Twee weken geleden moest de Britse veterane zich om die reden nog terugtrekken voor de open kampioenschappen van Wales. Nora Bakkar-Broxterman, de coach van Bettine Vriesekoop, denkt echter dat de voor het thuisfront acterende Hammers ley de concurrentie wat zand in de ogen probeerde te strooien. „Als zij er echt last van heeft. moet ze hier niet spelen. Nu ze toch mee doet geloof ik niet zo in die blessure en kan ze dat ook niet als een excuus aanvoeren", sprak Bakker, niet onder de in druk van Hammersley's klach ten. De Engelse zelf houdt zich op de vlakte hetgeen alleen maar de in druk bevestigt dat zij haar riva len wil misleiden. Toch moet zij haar blessure wel als een tegen valler ervaren. De in september met haar coach Parker in het hu welijk getreden nummer twee van de Europese ranglijst is van plan haar carrière over drie maanden in Tokio te beëindigen. In haar laatste jaar zet zij daarom alles op alles om op de grote toer nooien succesvol te zijn. Direct na de Europese kampioen schappen in Boedapest, eind april vorig jaar, plakte Hammers ley voor dat doel een nieuw rub ber op haar batje. De lange nop pen werden vervangen door anti topspin en nu hanteert zij een zo genaamd combinatiebat. De w tenschap dat elke opponente zich daar op moet instellen, plus het feit dat de rivale van Vriese koop gisteravond ook slechts eenmaal zegevierde - de Hon gaarse Szabo was haar de baas - maakt het mysterie rond de oud- Europese kampioene van '76 groot. Vandaag en morgen zal moeten blijken of zij inderdaad niet topfit is of dat de rivalen in derdaad bij de neus zijn geno men. Vriesekoop, die aanvankelijk niet in een sterk optreden van Ham mersley wilde geloven, is door haar coach gewaarschuwd. Maar ook door haar onverwachte ne derlaag tegen Nemes, die samen Bezoek zondag a.s. de competitiewedstrijd V.T.L.- D.O.S.R. Aanvang 14 30 uur Vlietcomplex Aangeboden door LEATHER FASHION Speciaalzaak in nappa, suede en lammy coats. Haarlemmerstraat 218 Tel.126689 DORTMUND (SID) - De Oost- duitse Katarina Witt heeft giste ren in Dortmund de Europese ti tel kunstrijden behaald. Jelena Vodoresova uit de Sowjet-Unie werd tweede, de Westduitse Claudia Leistner derde. Witt werd vorig jaar in Lyon twee de achter de Oostenrijkse Clau dia Kristofics-Binder. De 17-jari- ge Oostduitse is leerlinge van de bekende trainster Jutta Muller. Het peil van de dameswedstrijd bij deze Europese titelstrijd lag niet zo hoog. Kampioene Witt ging onderuit, evenals de num mer drie, Leistner. Vodoresova ontving als laagste cijfer voor haar lange kur zelfs een 4,9. ,Ae>\J£-M£-Mou''DtE<SASlBJ WIUEkI AeeSs WlNNEM.ze MEBEÊM l-IUKI kEEPER V/ERVAMSSJ CCCR 23 WEBEÊM ZE V/fcSÖR EESl MAkJWE- TOE MES?, Ui?- KÖLD door Paul de Tombe met Kovalanko, Ragova en Clah ongeslagen aan de tweede dag bCginl WIM VAN WANROOY ADVERTENTIE nu zijn hoge transferbedrag ge heel werd voldaan door één be drijf. dat zich ..eigenaar" van Gullit kan noemen. De toekomst van de kleurrijke aan valler in de Kuip is dus aller minst verzekerd. Gullit is ook een van de spelers die zich over het bestuursbesluit het duide lijkst uitspreekt ..Ik vind het echt onbegrijpelijk. Als je nou goede mensen in je zaak hebt en het resultaat is goed. dan gooi je die mensen er toch niet uit?", kiest hy de kant van Kraay. Sterk „Ik vind het een grote teleurstel ling, we hadden allemaal ge hoopt dat hy nog een paar seizoe nen zou blijven. Goed. hij zat niet op de bank, maar daartegenover stond dat hij mentaal en psycho logisch erg sterk is. De jongens die in de put zaten heeft hy zo opgemonterd dat Feyenoord nu toch weer bij de top is. Daarom hadden we graag gezien dat hy bleef. Dat heeft de spclersraad het bestuur ook herhaaldelijk verteld, maar als speler heb je maar heel weinig te zeggen". Het profiel van de man die Kraay zou moeten opvolgen kan Gullit nog niet schetsen („Ik ken niet zoveel trainers"), maar Pierre Vermeulen omschrijft die per soon als „iemand die van gelijke waarde of beter zal moeten zijn". „En dat zijn er niet zo veel", be seft de nog geschorste vleugel spits, „want het ging goed. We hadden in de spelersgroep ook best zo door kunnen gaan. Als voetballer vind ik het dan ook jammer dat hij weg gaat, al kan ik het van het bestuur begrijpen dat het dat anders zag. Het is toch overal een gegeven dat de trainer bij de wedstryden betrok ken is?". Namen van oefenmeesters die vol gend seizoen op de Feyenoord- bank zouden moeten plaatsne men, wil hy niet feV8D Zfl circu leren uiteraard wel, met die van de bij PSV vertrekkende Thijs Librcgts en die van Leo Been hakker als meest genoemden. Wat Beenhakker betreft kan ty perend zijn dat bestuurslid Aad van der Laan momenteel weer met vakantie in Spanje is. Wat Libregts betreft leeft binnen de spelersgroep van Feyenoord de mening dat die oefenmeester wel in staat is van „een beetje iets te maken, maar van iets niet meer". Vertrouwen Niettemin valt zijn naam ook in het gesprek met sponsor Blomme- stein, die zonder direct op hem te doelen denkt „dat er al afspraken gemaakt zijn met mensen". Een reden te meer voor de sponsors om zich niet gelukkig te voelen, omdat zij er doorlopend alles aan hebben gedaan Kraay voor Feye noord te behouden. Want toen het nieuwe stichtingsbestuur pas aan het werk ging, drukten ze schriftelijk hun volle vertrouwen in Kraay uit en vroegen ze het be stuur wat met de oefenmeester de bedoeling was. Het snel belovende antwoord bleef echter uit, waarop de sponsors andermaal in de pen klommen en beleefd om een reactie ver zochten vóór 8 februari Dat werd uitgelegd als een ultima tum, ..maar het was een fatsoen lijke brief', aldus Blommestein. „We wilden alleen antwoord". Het bestuur van Feyenoord gaf dat op eigen wyze. Blommestein „Het verbaast me dat het weer tot de absentie van Kraay op de bank is teruggevoerd. Als de pro blemen daar liggen, had je die toch al eerder moeten oplossen? Zelf hebben we trouwens ook steeds oplossingen aangedragen Creëer een functie, hebben we gezegd, geef die een naam. en zyn er financiële problemen dan zijn wy er. Maar gezien de ge sprekken die we hebben ge voerd. heb ik het idee dat ze hem helemaal niet wilden houden". Idee Blommestein wil dat wel. Nu dat niet by Feyenoord kan, zal hy zich „sterk maken om de moge lykheden en capaciteiten van Kraay op andere wyze te behou den voor de stad Rotterdam. Met - tl groep racmea en wnigiB gen gaan wc het idee verder ont wikkelen om iets op te zetten, waann Kraay zowel op commer cieel als op voetbalgebied toch een bepaalde inbreng in Rotter dam kan houden. Dat uitgewcrk te plan hadden wc anders bij Feyenoord Unneo efflen b.en- gen. Nu doen wc het dus alle maal zelf'

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 11