bezwijkt onder spanning Meyer HVS voelt zich bij Foreholte bestolen Bollenstreek-cup voor AV Holland Incidentrijke aftocht Leython LDJ Tegenvallende deling Seylla bij Amsterdam LMIIC nog niet uit de zorgen Pech voor Binnenkade Eenvoudige zege Spartaan Strafworp onthouden in slotfase PAGINA 14 MAANDAG 31 JANUARI 1983 sport )- LEIDEN - Op het topsportrapport van Sjoerd Meyer prijkt achter inzet, mentaliteit een tien met een griffel, maar het onderdeel koelbloedigheid krijgt een on voldoende. De echte topsportve dette presteert ook onder hoog spanning nog op zijn beste ni veau en de conclusie moet zijn dat Meyer daar vooralsnog niet aan toe is. Het was zaterdagavond (zes uur) al bijna zaterdagnacht geworden (tegen twaalven) toen de derde man van Tempo Team, Fjordor Rademaker, in de derde game van de laatste partij (stand 5-4 voor Seylla II tegen een 9-15 achterstand aankeek en Seylla dicht bij de zo hard nagestreefde 6—4 winst was. Het kwam er niet van. Meyer durfde niet meer te scoren en verliet zich geheel op de verdediging. Ten onrechte want juist in het ontregelen, in de mixture van aanvallen en ver dedigen schuilt zijn kracht. De Amsterdammer rook zijn kans en gaf Meyer nog drie punten. De 5-5 die zo alsnog op de borden kwam was een zware tegenvaller LEIDEN - LMHC heeft twee kost bare wedstrijdpunten laten lig gen bij zijn gistermiddag in de Noordwijkse Northgohal ge speelde "thuiswedstrijd". Het zaalhockey duel tussen LMHC en het met 9-12 zegevierende Hur ley, was er een waarvan de win naar zich wat geruster kan voe len omtrent het verblijf in de overgangsklasse. De opponenten stonden bij de aan vang gelijk op de ranglijst, zowel in wedstrijdpunten als doelpunt- gemiddelde. Voorlopig echter staat Laren nog op de laatste plaats. Maar met nog drie ont moetingen voor de boeg (waar onder Leiden-Laren op de laat ste wedstrijddag) ziet het er voor de Oltmans-formatie niet rooskleurig uit. Het openingsdoelpunt viel na vijf minuten spelen voor Hurley uit een snel uitgevoerde combinatie. Leiden-spits Dirk Drijver scoor de al snel beheerst de gelijkma ker. De enige Leiden-voorsprong (2-1) werd bereikt door een tref fer na uitbraak van de Oegstgees- tenaar Wouter Eikenhout. Voor dat het Amsterdamse Hurley ge- lijk kwam door een strafbal in de 13de minuut, moest keeper Ro bert Bancke alle zeilen bijzetten en redde Joan van Marwijk Kooy een keer op de lyn. Na een kwartier kwam Hurley met 2—3 aan de leiding. Twee po gingen van Leiden om uit de strafcomer te scoren mislukten. Hurley liep daarna uit door een uitval in de 20ste minuut tot 2-4. De ruststand werd 4—6 voor Hur ley, dat wat tegengas kreeg door twee sublieme treffers van Dirk Drijver. Na de doelwisseling leidde de sub tiele tip-in van Drijver nog tot 5—6. De Amsterdammers echter kregen na de hervatting een overwicht en vergrootten de marge tot 5-9 in hun voordeel door veldgoals en een strafbal. In de 10de minuut van de tweede helft lukte de anders zo sterke Leiden-stAfcorner eindelijk en werd het 6-9 door Kooy. Met eerst nog een tegentreffer van Drijver liep het evenwichtige Hurley uit naar 7-12. Oltmans liet met nog zeven minuten te spelen de goed keepende Banc ke plaats maken voor een extra veldspeler. Kooy bepaalde in de eindfase door een strafhoekslag en een velddoelpunt in de laatste seconde de uitslag op 9-12. Dames De zaalhockeydames van Leiden hebben in het Haagse "De Blin- kerd" gisteravond een bliksem- start gemaakt tegen Ring Pass door binnen tien minuten op 4-0 te komen. Alexandra Royaards opende de score, waarna Hetty Bonga met een schot van de cir- kclrand de Delftse doelvrouw verraste. In de eindfase van de competitie waarin Klein Zwitserland, Ring Pass en ook Leiden niet uit de gevarenzone zijn droegen Han- neke Kamsteeg en Andrea van Driel hun steentje by in de 4-0 ruststand. De Delflsen kwamen in het tweede deel terug maar bleven steken op 4-2. In het tweede duel van de eerste klasse kwam LMHC uit tegen Rotterdam. Halverwege de eer ste helft kwam de Oegstgeestse ploeg op voorsprong door Han- neke Kamsteeg. De Rotterdam- sen weerden zich sterk en trok ken de stand nog voor rust in evenwicht: 1-1 Een dieptepass werd door spits Kamsteeg in de hervatting direct tot doelpunt gepromoveeru. Pn' terdam zorgde vlak voor het ein de voor een puntendcling: 2-2. voor de Scylla-brigade na bijna zes uur, een absoluut (onmense lijk) record, eensgezind ploete ren voor de eerste competitie- punten. De gedachten vlogen na afloop na tuurlijk direct terug naar het tref fen twee weken terug tegen Ni kon toen Meyer tegen Winnubst een 17-9 voorsprong niet benut te en daarmee een punt liet lig gen. De wetenschap dat Seylla één punt heeft waar het er drie, vier hadden moeten zijn noopt wel tot de conclusie dat na twee duels de kansen op de titel al mi nimaal geworden zijn. Over twee weken (12 februari) komt rege rend landskampioen De Veluwe op bezoek. Als het goed is om te verliezen, want Seylla kan zich geen verder puntverlies permit teren. Een in dit verband positief punt was het optreden van Pa trick Swier zaterdag tegen Tem po Team. De winst op Radema ker was op zijn 'blote bips' af (27-25 in de derde game), tegen Van der Helm ging het al beter, en bij de stand 4-3 was de zege op de weer eens ingehuurde Is- LUSV begon prima tegen Lekker- kerk met 15-8 setwinst. Het kwam hierna met 10-14 achter, maar in een sterke fase werd het 15-14. Helaas kon LUSV dat niet vasthouden: 15-17. Het her stel was weer uitstekend (15—12) maar nog gaf Lekkerkerk het niet op: 4-15. Frans Klumper wist in de vijfde set een prak tisch 100% score te bewerkstelli gen. Samen met Willem Spier dijk zorgde hij voor 15-9 en de 3-2 zege. Bij de dames naam Brolesco een 12-7 voorsprong op Gemini, toen pas ging Gemini voluit spe len en dat betekende 14—16 winst. In een gelijkopgaande strijd gaf Gemini de zege eigen lijk in de vierde set uit handen. Teveel persoonlijke fouten brachten een 15-2 op het score bord voor Broleco, dat daarna ook nog de laatste set won (14-16, 15-7, 9-15, 15-2, 15-13). Na een slaapverwekkend begin wist NOVO met een hoger tempo en een betere opslag de wed strijd tegen Tornado naar zijn hand te zetten. In de vierde set werd door deze goede serve tweemaal een behoorlijke voor sprong voor Tornado (7-0 en 12-6) weggewerkt. NOVO won dan ook terecht met 1-3 van de ze degradatie-kandidaat (15—5, 8-15, 7-15, 12-15) Leython speelde de eerste set rede ly k tegen Ruiter al verloor het: 15-11. In de volgende set draai de het goed hetgeen resulteerde in 11—15. Daarna begon de ellen de: op 7-10 vond Ruiter dat Ley thon de bal niet snel genoeg te ruggooide naar de tegenpartij; een speelster van Ruiter snelde onder het net door en pakte de bal af. Een Leythonspeelster draaide zich snel om om dit te verhinderen, waarbij volgens de scheidsrechter een schoppende beweging werd gemaakt. Dit be- 1 kende de rode kaart en een voortijdige aftocht. Leython was erg aangeslagen en verloor I trompt de set (15-13) en de wed strijd (15-5, 3-1). De irritatie be gon trouwens al bij het inspelen toen Ruiter weigerde aan Ley- De tafeltennisclub Valkenswaard (heren) heeft zich zaterdag in het Oostenrijkse Kuchl ge plaatst voor de halve finales van het Europa Cup 2-toernooi. Valkenswaard zegevierde zater dag over Kuchl in een spannend duel met 5-3. HH Alkmaar heeft de halve-eind- strijd van het Europa-cup-2- toernooi niet gehaald. In eigen huis leed het Alkmaarse tafel- tennisteam een kansloze neder laag (1-5) tegen het Joegoslavi sche Olympia Ljubljana. raëliet Polak een ware "beauty". Pluspunten Dat tafeltennis mooi is als het zo gespeeld wordt staat vast even als het feit dat Swier zijn spel veel te slordig, ongeconcen treerd en zonder vaste lijn speelt om tot een constante benutting van zijn technische capaciteiten te komen. Zaterdag waren er in dit opzicht wat pluspuntjes te ontdekken, zo hier en daar was thon een inspeelbal te geven, ook daarna, toen een simpele blessu re aan Ruiter-zijde aanleiding gaf tot uitgebreid tijdrekken, werd de stemming er niet beter op. Door dit incident verloor Lety- hon wel zijn fraaie positie. Gemini 2 nam een 2—0 voorsprong in sets op MVC, en kwam zelfs nog op 6-13 voordat het hele maal mis ging, Gemini won geen set meer en verloor aldus nog met 2-3: 15-13, 15-9, 15-11. In de promotieklas heren behaalde NOVO een verdiende 3-1 over winning op Jupiter met een pri ma verdediging en aanval. De jonge Jupiter-ploeg uit Oudewa ter toonde zich te impulsief met de eigen kansen. NOVO dwong Jupiter met 13-15, 15-7, 15-10 en 15-13 op de knieën. De derby Leython tegen Donar was weer een ouderwetse, dus vol verrassing. Want wie had ge dacht dat Donar zou winnen. In een van Leythonzijde chaotisch gespeelde eerste set pakte Donar de eerste punten: 7—15, reden voor trainer/coach Piet Pijnaken om het trainingspak uit te trek ken en te gaan spelverdelen. Er kwam nu wat meer lijn in het Leythonspel en via 15-13 was de stand weer gelijk. Wie gedacht had dat Leython nu zou doorsto ten kwam bedrogen uit. Weer was het Donar dat het initiatief greep en Leython met 11—15 op achterstand zette. Als excuus kon Leython aanvoeren dat het na het verlies van zijn spelverde- het niet alleen hard, maar leek het ook op echt tafeltennis, met een echte opbouw in de ralley. Overigens was de hattrick die hij voor Seylla inbracht in zoverre een toevalstreffer dat pas een kwartier voor de wedstrijd bleek dat hij de zieke Vlieg moest ver vangen. Hans Lingen maakte zyn rentree na zijn ruim een maand durende armblessure. Overtuigend was het niet, alleen Rademakers was zijn prooi. Het dubbel had Seylla nog niet over de streep kunnen brengen, maar het lukte Sjoerd Meyer niet in de wedstrijd te komen. Terwijl de Scylla-heren nog niet eens aan de thee toe waren had den de dames Tempo Team al met 6-0 aan de kant gezet. Sand ra de Kruiff toonde twee keer aan dat de goede vorm langzaam maar zeker weer terug komt. Ma rian van Vliet had ook niet teveel problemen ongeslagen te blij- ven. Het leuke van de wedstrijd was het debuut van Lineke Snel ler in de ereklasse. Als vervang ster van Stephin van Gennip (wintersport) lukte het haar bei- Ier Konterman ook aanvaller Ruud Lutjenhuis (enkel) node mist terwijl Henny v/d Hulst niet voluit mag spelen (verrekte knie banden). Door al deze oorzaken is het heilige vuur er duidelijk wat uit bij Leython. Na veel strijd won Donar ook de laatste set nipt met 13—15 en de wed strijd: 1-3. Bij de dames wist een matig acte rend LUSV een nog zwakker voor de dag komend Skania met 3-1 te verslaan. Basis voor deze zege was de venijnige opslag van Marijke de Beer (15-12, 15-10, 10-15, 15-11). Gemini 3 wist slechts één set op zijn naam te brengen tegen VE- LO, te weten de derde met 0-15, in de overige sets was VELO te sterk: 15-8, 16-14, 15-13 (3-1). Een door blessures geplaagd NO VO 2 speelde een goede wed strijd tegen Radius. Nadat in het begin Radius het initiatief nam, wisten de Noordwijkse dames in een gelijkopgaand duel toch de volle winst te pakken. Invalster de junior Jacqueline Joustra was duidelijk de uitblinkster bij NO VO: 15-12, 10-15, 15-11 en 16-12. De eerste set verliep voor RW erg gunstig tegen WW: 15—8. Vooral Heieen v/d Plas was aanvallend niet af te stoppen. De tweede set werd verloren op een zwak middenblok (9-15). Ook hierna bleek de snelle WW mid- denaanval funest voor RW, dat daar totaal geen kijk op had: 13-15, 5-15(1-3). GER RENES de zusjes Van Veen te verslaan. Toen Sneller drie jaar terug nog met tafeltennis moest beginnen werden de Van Veentjes al als zeer getalenteerd bestempeld. Aan het spel van de 17-jarige speelster van Scylla-2 kleven nog tal van gebreken, maar de juiste trainingsinstelling is er om daar de komende jaren nog verder aan te schaven. De Avanti-dames hadden geen problemen met Vice Versa getui ge de 2-0 eindstand. Marijke Olsthoorn verloor twee keer. De heren van Avanti 1 maakten Lu- to duidelijk dat zelfs de eerste di visie te hoog gegrepen is. De re serves deelden de punten met Odion. De Groot en Kamphuis brachten samen vier punten in. Fred van der Zeeuw voegde er een bij. Al met al een goede pres tatie. Talent Sjaardema vertrok uit Middelburg zonder punten, maar met gehe ven hoofd. Met name Herman van der Broek deed het met winst op De Vries en Wegman LEIDEN - Foreholte klopte giste ren in Voorhout voor een volle bak HVS met een treffer ver schil: 13-12. HVS heeft de pun ten nodig voor lijfsbehoud in de eerste zaalhandbal-divisie, Fo reholte niet meer. Daarom zal de dreun van die ene niet gege ven strafworp aan HVS, drie se conden voor tijd, nog wel even nawerken in de Stompwijkse gelederen. Nel Geerlings ging in HVS' laatste break-out achter Lenie van der Bosch aan en hin derde haar zodanig dat Lia van Kesteren in het Foreholte-doel de ingeschoten bal kon stoppen. De HVS-aanhang claimde luid ruchtig een strafworp. Forehol te protesteerde natuurlijk even luidruchtig. De twijfelachtig leidende arbiters beslisten: geen strafworp! De meningen in het Voorhoutse kamp waren niet onverdeeld over de arbitrale beslissing. En dat was koren op de molen van HVS, dat zich in Voorhout "be stolen" noemde en duidelijk waarneembaar ook voelde. Bij Foreholte was Nel Geerlings de onbetwiste topschutter met maar liefst 9 treffers, waaronder 4 strafworpen. HVS begon overi gens veelbelovend met een feil loze strafworp van Marijke Moes. Vanaf de zeven meter bleek deze, evenals Nel Geerlings, onverbid delijk. Zij scoorde vijfmaal voor HVS. Ank van der Bosch, het Stompwijkse kanon, werd door Ellen van Dam zo goed afge schermd dat zij maar één keer raak kon schieten en aan die tref fer (vier passen gelopen?) zat nog een luchtje ook. Al met al leidde Foreholte na 2-2 in de eerste helft voortdurend en zag HVS pas een seconde voor tijd kans de aansluittreffer te produceren: 13-12. Alleen daar om al lijkt de Voorhoutse zege niet aanvechtbaar. In de tweede divisie D by de heren speelde Satumus het Amster- Sjoerd Meyer: een tien met een griffel en een onvoldoende. prima. Lukt het de Oegstgeeste- naren deze talentvolle speler vast te houden dan kunnen zij de ko mendejaren nog veel plezier van zijn inbreng beleven. Friso Reits- ma stelde met slechts één zege wat teleur. De nul van Polak bracht de eindstand op een 7—3 verlies. Seylla 2 vertoeft ook in de tweede divisie, maar voorlo pig nog zonder succes omdat de sterkste spelers op het appèl ont breken. Zonder Kantebeen en Rob van der Zeeuw restte Re geer tegen Gispen niets anders dan de schade drie keer te beper ken. Docos ontdeed zich onder leiding van een ongeslagen Ed van der Berg van F.V.T. Den El zen en Engelbert sprongen twee keer bij. Het gewonnen duel bracht 4-6 op de borden. Krijgt Docos-trainer Ed Fallaux dan toch gelijk? Overige uitslagen: Sjaardema 2 - Hotak 4-6; M.Z. 2 - Seylla 3 7-3; V.D.O. 2 - De Treffers 8-2; Avanti 3 - Vriendeschaar 3-7; Het Zand Seylla 4 5-5; Seylla 5 Nieuw Vennep 2 2-8. Dames: Seylla 2 - Salamanders 8—2; Gispen Docos 4-6; Avan ti 2 - Swift 7-3. damse Niloc in de eerste helft volledig aan gort met break-outs, sterk verdedigen en zeer door dacht aanvallen. De rust ging in met een verdiende 10-3 voor sprong! De Leidenaars speelden toen gewoon een lekkere pot en het publiek was zichtbaar tevre den. Na de hervatting was het echter weer mis. Ondanks de waarschuwingen van de techni sche leiding om de stoom op de ketel te houden tot en met de laatste minuut en ondanks de goede voornemens van de spe lers zelf, mocht een toch waarlijk niet groots handballend Niloc te rugkomen. In de tweede helft galmde eigenlijk alleen de fraaie treffer van Wim van Leeuwen op aangeven van Anton van Noort, ineens uit de lucht hoog boven de Amsterdamse doelcirkel, na. In het Leidse doel voorkwam een sterk keepende Robbie Spie kerman dat Niloc de marge niet verder verkleinde dan 8 treffers. Onder voortdurende pressie had dat verschil minimaal twaalf moeten zijn. Oase nam bij de dames, tweede di visie D, grandioos revanche op Niloc 2. In Amsterdam werd het na een veelbelovende competi tie-start van de ploeg uit Oud Ade, een pijnlijke nederlaag: 5-8. Aan Amsterdamse zijde speelde toentertijd de pijlsnelle Monique van der Meer met vier treffers troefaas. Gisteren legde Oase na 1-1 de Amsterdamse tweede lijn met een 5 1 defensie volledig plat. De gevaarlijke Monique van Genderen vond steeds een muur van drie Oase-speelsters op haar weg als zy haar snelheid wilde uitbuiten na een afgeslagen Oa se-aanval. Die aanval mengde overigens een 3-3 aanval zo goed met een 2-4 aanval dat de Am sterdamse ploeg gaandeweg alle aandacht nodig had om zich staande te houden, in plaats van te denken aan break-out moge- LEIDEN - Cees Binnenkade ver diende de overwinning op Ron van Egmond wel, maar een ge brek aan slagvaardigheid deed de balans onverwacht omslaan. Na een ongebruikelijke opening verkreeg Van Egmond een rand- schijf op veld 15. Een klassiek af spel werd zorgvuldig vermeden en na een grote afwikkeling stond Binnenkade gewonnen. Een vingerzet betekende een las tig eindspel waarin de pechvogel zich nog vergaloppeerde. De clubgenoten Frans de Jonge en Jaap van Duyvenbode vochten een randschijvenduel uit dat laatstgenoemde aanvankelijk be heerste, maar in een dunne remi sestelling ging de wedstrijdlei der toch nog onderuit, waarmee hij nog verder naar beneden tui melde op de ranglijst. Leidenaar Peter Bronstring daag de Jan Fase uit in een Van Leeu wensysteem, genoemd naar de bekende Jan van Leeuwen. De energieke aanpak van Fase bracht een mislukte uitvoering op het bord, waarna Bronstring moest vechten voor remise, maar zelfs dat stond de Samen Sterker niet meer toe. Het Van Beelensysteem, dat als on gezond bekend staat, hanteerde de uitvinder tegen Jan Passchier op dusdanig slinkse wijze, dat na verbreking een gezonde aanval werd ingezet. Enkele sterke of fers verhinderden dat Arend van Beelen de kroon op zijn werk kon zetten. Een fraai slagzetje haalde Theo Zwetsloot uit tegen Niek Anker, maar verrassend vindingrijk ver dedigen leverde nog een ietwat onverdiende remise op. Tenslot te mist Max Leiwakabessy de re mise tegen Louis de Frankrijker na in de opening een leuke, maar te dure dam genomen te hebben. In tijdnood ging het bergaf waarts en bleek de sympathieke LDG'er niet meer tot nauwkeu rig rekenen in staat. Stand: 1. Ron van Egmond 6-10, 2. Cees Bin nenkade 6-9, 3. Jan Fase, Arend van Beelen, Jan Passchier, Frans de Jonge 6-7, 7. Jaap van Duyvenbode, Peter Bronstring, Theo Zwetsloot 6-5, 10. Louis de Frankrijker 6-4, 11. Niek An ker, Max Leiwakabessy 6-3. NK Het verrassende resultaat in de voor-laatste ronde van de halve finales van het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland was zonder twijfel de nederlaag van Bastiaannet, de die b-groep aanvoert, tegen Vermin. Morsink, die wegens ziekte niet verder aan het toernooi zal deel nemen, speelde vijf van de negen partijen. Daardoor blijven de uit slagen gelden voor de rangschik king. De spelers waartegen hij nog moet uitkomen boeken der halve een regelmentaire winst. Scholma verspeelde twee kost bare punten. Zowel tegen Stok- kel en Boom miste hij de winst en werd een deling van de pun ten een feit. lijkheden. Oase leidde by de rust nog maar met een treffer ver schil, maar na de hervatting bleek Niloc alras kansloos: 10-5. In de slotminuut mocht een weer eens sterk keepende Monique van der Meer nog een open doek je in ontvangst nemen door een keihard ingeschoten strafworp met een flitsende reactie van het rechterbeen te stoppen. MMO had in de derde divisie G bij de dames alleen in de eerste helft last met een fel en geroutineerd UVG. Na 4-4 namen de pupillen van Carel Caron het heft echter stevig in handen. Het Schiedam- se geweld uit de tweede lijn werd knap opgevangen met een ge combineerde dekking, verre uit stap op de balbezitter en een di rect aansluitende rugdekking. De rust ging in met een 7-4 voor sprong. Na de hervatting liep MMO snel weg naar 9-5, een mar ge die MMO wel dacht te kunnen vasthouden in de eerste versnel ling. Dat bleek een misrekening. UVG hield dapper vol en kwam terug tot 9-8! Gelukkig onder kende de ploeg van Caron het ge vaar tijdig. Een tempoversnel ling legde genadeloos bloot dat UVG aan het einde van haar krachten was. Het werd 13-8 voordat de Schiedamse dames weer wat terug mochten doen, maar dat was toen alleen nog be langrijk voor de statistiek: 13-10. Elly van Leeuwen was met 5 tref fers topscoorster. In de afdelingsklasse werden giste ren maar enkele wedstrijden ge speeld. In de tweede klasse ver loren de dames van Saturnus te leurstellend van Verburch 3: rust 2-3, eindstand 5-10. Weer werden drie strafworpen onbenut gela ten. De heren van Oase wonnen in de derde klasse met groot ver schil van Northa: rust 9-5, eind stand 16-8. FRANK BONTE LEIDEN - De powerlifters van "De Spartaan" blijven het goed doen. Zonder tot het uiterste te gaan, wonnen zij zaterdagavond de uitwed strijd bij KSV Luctor in Zevenaar met een totaalscore van 1618 tegen 1474 punten. De Leidenaars plaatsten zich met die zege voor de finales van de landelijke tweede klasse. Deze zullen vermoedelijk op 19 februa ri in het thuishonk van De Spartaan worden georganiseerd. De individuele resultaten van het Leidse vijftal: Jan de Graaf, persoonlijk gewicht 73 kg - knie buigen 210; bankdrukken 120 kg; deadliften 210 kg. Sam Holswilder 98 kg - 270; 120; 260. Sjaak van dc Wijngaard 91 kg - 235; 115; 250. Johan Hoekstra 85 kg - 215; 120; 220. Len Zwaan - 170; 95; 190. %AV Holland na door de duinstreek. Theo van der LEIDEN In de volleybalkompetitie kwam bij de heren alleen LUSV in het veld. Tegen Lekkerkerk behaalden de studenten een zwaar bevochten 3—2 overwinning. Bij de dames viel Leython terug uit de top door in een vervelend verlopen wedstrijd met 3-1 te verliezen van Ruiter. Winst was er voor NOVO op Tornado (1—3). WASSENAAR - Het door de Bataven in Duinrell tot Bollenstreekcross omgedoopte Leidse Crosskampioenschap had voor deze editie aanvan kelijk vijf clubs aan de start moeten brengen. Buiten de twee Leidse atletiekverenigingen was uitbreiding gezocht door invitatie van het Katwijkse Rijnsoever, de Spartaan uit Lisse en de NSL uit Noordwij- kerhout. Gisterenmiddag werd het een strijd tussen uiteindelijk 3 clubs, waarvan de Bataven nog de meest brede ploeg op de been bracht, de Spartaan bijna uitsluitend junioren afvaardigde en AV Hol land overheerste bij de pupillen en 'counterde' bij de A-jongens en heren senioren. Dit hoofdnummer werd zodoende alsnog een Leidse aangelegenheid, waarbij AV Hollands twee sterkste atleten, Theo van der Veer en Mar- tien van der Hoorn, de strijd tussen de dennennaalden uitvochten met Bataven-stokpaardjes Kees van Klink en Jan Verloop. Van de Veer, bepaald geen duinklimmer, kon zich op het merendeels vlakke par cours na één ronde losmaken van zijn achtervolgers, al bleef de in verrassend goede vorm stekende v.d. Hoorn hem na het heuvelwerk dicht op de hielen zitten. Verloop wist in de eindfase clubgenoot Van Klink nog te passeren. In de eindklassering werd Holland eerste met 40 pnt, Spartaan tweede met 22 pnt en Bataven derde met 19 pnt. Uitslagen: Heren: 1. Theo v.d.Veer (Holl) 24 min. 01 sec., 2. Martien v.d. Hoorn (H) 24.08,3. Kees v. Klink (Bat) 24.16, 4. Jan Verloop (B) 24.19, 5. Ben Kerkvliet (B) 25.28, 6 Henk Ravensbergen (B) 25.47, 7. Jaap v. Duivenvoorde (B) 25.50, 8. Jos Heemskerk (B) 26.07. 9. Rub Brouwer (H) 26.04, 10. Kees v. Beelen (B) 26.16. Veteranen: 1. Koos Verhoeven 25.30, 2.Bertus Kerkvliet 26.31, 3. Willem Ravensbergen 27.47 (allen Ba taven). Dames: 1. Lenie v.d.Poel (Spartaan) 11.13, 2. Corry Heemskerk (B) 11.27, 3. Marian v.Klink (B) 11.58. Veteranen: Femmy Jansen (B) 12.47. Jongens D: 1. Manno Bult (B) 5.52, 2. Erik Schuilenburg (H) 5.55,3. Arnd Broeke (S) 6.03. Jongens C: 1. Erik Opgelder (S) 6.54, 2. Michel Verstegen (B) 7.06, 3. Harald v.Doorn (H) 7.12. Jongens B: 1. Casper Ravensbergen (B) 10.45, 2. Fred v.Leeuwen (B) 11.05, 3. Wilco Stroet (S) 11.06. Jongens A: 1. Jan Jansen (H) 12.48, 2. Henk v.d.Oever (B) 13.18, 3. Perry Hoogenboom (B) 13.32. Meisjes D: 1. Andrea v. Velzen (B) 3.43, 2. Carine Oppelaan (B) 4.02, 3. Dominea v. Oosten (H) 4.07. Meisjes C: 1. Margreet v.d. Peet (S) 6.10,2. Rene v. Leeuwen (H) 6.48. Meisjes B: 1. Carla Teske (H) 8.09, 2. Anja Lobbezo (S) 8.12,3. Irene v.d. Berg (S) 8.19. Meisjes A: 1. Mieke den Hoed (S) 8.26, 2. Margret Jansen (B) 8.43. Pupillen JB. 1. Edgar Creemers 4.15, 2. Carel Petiet 4.18, 3. Cornel v.d.Molen 4.24. Pup.JA: 1. Menno Jansen 3.38, 2. A. Rijnsburger 3.41, 3. Edwin Suvaal 3.42. Meisjes Pup.A: 1. Bianca Vermond 3.56, 2. Nicolien Loos 4.43, 3. Linda Limburg 4.48 (allen AV Holland). FRANS KROONE

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 14