Toet bespaart RB nieuwe optater: 1-1 Ritme Quick Boys stokt MAANDRENTE-DEPOSITOS RCL zakt diep weg tegen Barendrecht Terugval van Noordwijk blijft beperkt Zwart-Wit '28 haalt punt weg FC Lisse komt niet voorbij De Zwervers MAANDAG 31 JANUARI 1983 LEIDERDORP - Sportpark De Bloemerd lag er zaterdag onder de gure westenwind wat trooste loos bij. Immers niet alleen wa ren de weergoden het Leider- dorpse publiek en de spelers slecht gezind, maar tevens wilde het met thuisclub niet erg vlot ten. Nadat trainer Theo de Waard donderdagavond zijn vertrek had aangekondigd, werd de Ra cing Club zaterdag op vele fron ten door het bezoekende Baren- drecht voorbijgestoven. Het kreeg dientengevolge een 1-3 ne derlaag aan de broek gelapt. Tien minuten lang gloorde er hoop aan de Leiderdorpse hemel. RCL startte voortvarend, met in de tweede minuut een goede diepte pass van vrije verdediger René Kammenga op Eric van Doese laar. De verguisde linksbuiten, tijdens de eerste competitiehelft Sport door hlf»ssnrf>lA#»d rlunio in Dp Hofoncm Oude Maas-bewoners daar een- In de voorhoede lieD Cees Ruis er Ruud Roendermaker be door blessureleed danig in de vergetelheid geraakt, rook zijn kans op eerherstel. Met een drei gende beweging naar buiten zet te Van Doeselaar de Baren- drecht-defensie op het verkeerde been, om vervolgens ook doel man Scheffers met een geplaat ste bal het nakijken te geven: 1-0. Een voorspoediger begin kon de thuisclub zich niet wensen. Dat werkte in eerste instantie door in het spel van RCL. Vlotte combi naties en een gretige aanpak wekten de indruk dat er meer in de lucht hing. Dat bleek al spoedig valse schijn. De Leiderdorpse defensie kwam als eerste weer met beide benen op de grond te staan. Op een slechte uittrap van Peter van der Heijden diende Tijs Bruna aan de noodrem te trekken, terwijl een misser van Hans Braat aan Beukers de kans bood om uit te halen. De slungelachtige spits vond clubgenoot Van Weelen in de baan van zijn schot. Het onze kere optreden van de RCL-de- fensie sloeg al snel naar midden rif en voorhoede over. Barendrecht had even tijd nodig om te beseffen dat RCL blufpo ker had gespeeld, maar toen de Oude Maas-bewoners daar maal van waren doordrongen sloegen zij spijkers met koppen. De behendige Van Weelen gaf in de 18de minuut Hans Braat op pure snelheid het nakijken en deponeerde het leder vervolgens op maat voor het doel. Daar was Michel Beukers ter plekke om de 1-1 binnen te tikken. Daarmee waren de beginrollen de finitief omgedraaid. Barendrecht kon alle individuele en combina- toire registers opentrekken, ter wijl de RCL-ers speltechnisch in een diep moeras wegzonken. In de voorhoede hep Cees Ruis er als een in de Stille Oceaan ver dwaalde vuurtoren by, terwijl vleugelspelers Van Doeselaar en Van Gemerden aan hun bewa kers Benthems en Baan leken vastgenageld. De vorige week zo soepel draaiende Sito Schalkers werd node gemist. Op het mid denveld knokte met name Tijs Bruna voor elke meter, maar zo wel Dick van der Bijl als Bennie Heemskerk kwamen in hun rol als mogelijke spelmaker niet uit de verf. Achterin brak gebrek aan snelheid Koos Haneveld en Hans Braat op. De komst van Ruud Boendermaker liet tot ver in de 2de helft pp zich wachten. De verdediger keerde pas 's mor gens van de wintersport terug en stond daarom niet in de basis. De schade bleef voorlopig beperkt voor RCL. Beukers schoot voor langs, Koos Haneveld keerde een bal van Van de Berg op de lijn, terwijl aanvoerder Bas Hokke het leder op de doellat deed be landen. Met goed in de diepte ge plaatste ballen kwam RCL op slag van rust zelfs even terug Ben Heemskerk tikte een door Cees Ruis doorgekopte bal te zacht in. terwijl Van Gemerden te onzorgvuldig omsprong met een pass van Peter Siera. Direkt na de hervatting had Eric van Doeselaar opnieuw kunnen toeslaan, maar ditmaal schoof hy de bal in handen van Scheffers Toen vond Barendrecht het wel letjes Via het bekeken counter- spel dat de ploeg eigen is, sloeg het in de 50ste en 5TE MINUUT TOE Eerst legde Hendnks de basis voor de 1-2. vervolgens was het Van de Berg die de RCL-ach- terhoede ontrafelde. 1-3. In beide gevallen velde Beukers het von nis, daarmee demonsterend over een prima "tor-instinct" te be schikken. De kloof was hierna te groot. Amechtig knokte RCL te rug Een op de lyn gekeerde kop bal van René Kammenga bleek daarby het maximaal haalbare. RUUD DOBBELAAR Gelijkmaker in laatste minuut •SPIJKENISSE - Al oog in oog met wéér een nederlaag, vond Martin Toet in Spijkenisse voor Rijnsburgse Boys toch nog de vluchtroute naar een 1-1 gelijkspel. Na het echèc van vorige week tegen Vitesse Delft kon RB geen nieuwe optater gebrui ken, vandaar dat de Scheveninger zichzelf én zijn ploeggenoten op het 'uur U' een enorme dienst bewees. "Ik ben erg blij met dit punt", had RB-trainer Arie Lagendijk zich kennelijk al ver zoend met een negatief resultaat. Spijkenisse-coach Freek van der Lee: "Voor mijn jongens was het natuurlijk sneu dat Rijns burgse Boys een halve minuut voor tijd nog op 1-1 kwam, maar gezien het spelverloop was dit wel de juiste uitslag". Eerlijke taal van die Van der Lee, die uit een mager onderlegde se lectie een elftal heeft weten te componeren dat elke topper de schrik op het lijf weet te jagen. Bij gebrek aan met techniek toe geruste voetballers laat hij, eens een bij Xerxes, Sparta en ADO gewaardeerd back, niet zonder succes andere waarden prevale ren. Zoals vechtlust en loopver mogen bijvoorbeeld, maar ook hang naar zekerheid. Wars van brille werd vanuit de massale (variërend van zes tot acht man) defensie de kortste weg gezocht naar het eenzame aanspeelpunt Bram van Rij, in geval Spijkenis se in balbezit was gesteund door de hangende vleugelspitsen Vlekke en De Winter. Het mid denveld (Van der Lee: "Daar ligt nu eenmaal mijn probleem") werd simpelweg overgeslagen. Het speelplan van de thuisclub liet zich omschrijven in één zin: 'een lange haal naar voren en dan maar zien wat er van terecht komt'. Noord wijk ondervond een week geleden pijnlijk dat Spijkenisse, mits niet gedwongen tot een spelbepalende rol, een uiterst lastige tegenstander kén zijn. Ook RB ervoer de taaiheid van het door Van der Lee geleide ge zelschap, dat in zichzelf begon te geloven na in de beginperioden van beide helften verschoond te zijn gebleven van een achter stand. Rijnsburgse Boys speelde in de Rotterdams groeiende sa tellietstad onbetwist het betere voetbal, maar remde zichzelf veelvuldig af door te kiezen voor een al te fraaie aanvalsconstruc- tie, waar simpelheid geboden was. Met name getalenteerde knapen als Jack Manuputty, Jan Hogewoning, Marcel en Paul van Kees Pouwiel trainer UDO LEIDEN - Kees Pouwiel, nu nog hulptrainer bij Rijnsburgse Boys, volgt Leo Holl als oefen- meester bij UDO. Pouwiel heeft voor één seizoen getekend. Pou wiel: "Ik heb veel geleerd van Arie Lagendijk, maar ik wil nu graag op eigen benen staan. UDO lijkt mc een goede club om als zelfstandig trainer te begin- HEERJANSDAM - Noordwijk studeert op een passend afscheidsver- haal van trainer Piet Buter. Het script is vaag omlijnd, maar eindigt in de buurt van- of zelfs met een kampioenschap. De 1-1 deling bij Heerjansdam, één van de voorname tegenspelers in de puntenrace. betekende dat de schets vaster vorm aan kan nemen. Huug Aandewiel tracht de bal nog een juiste wending te geven, maar kan doelman Van der Ent. bijgestaan door Ed Molsbergen (6) niet verschalken Kees van Rooyen (links) zou dat éénmaal lukken. (Foto: Holvast). der Blom wilden weieens een be weging te veel maken. Een kolfje naar de hand uiteraard van stoe re, ongecompliceerde, trapvaste verdedigers als Cor van der Meer en de na rust voor linksbuiten Ricardo de Winter gekomen Hans Groot. "Dit slechte veld vroeg niet om goed voetbal, dat eiste een directe benadering van het spel", sloeg Arie Lagendijk later de spijker op de kop. "In de eerste twintig minuten van beide helften deden we het wel goed". LEIDEN Ter aanvulling van de selectie heeft FC Twente het oog laten vallen op Paul van der Blom, nu spelend voor Rijns burgse Boys. Op voorspraak van trainer Spitz Kohn, die Van der Blom korte tijd als speler heeft meegemaakt in Hong Kong bij Morning Star, heeft manager Ton van Dalen de mid denvelder uitgenodigd voor het spelen van een proefwedstrijd. Na die morgenavond geplande test zal over een eventueel con tract worden beslist. KATWIJK Quick Boys heeft zich moeizaam in de kopgroep kunnen handhaven. In de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Zwart-Wit '28 kwamen de manschappen van de nog steeds niet herstelde Berry Janse niet verder dan een 1-1 deling, maar mede door het puntenverlies van de andere koplopers kon de hoge positie gecontinueerd worden. Het blijkt bijna jaarlijks dat de Katwijkers de hoge positie op de ranglijst geestelijk niet aan kunnen. Steeds weer wanneer de top drie bereikt wordt, volgt een terugslag, waardoor dan net het kampioenschap bui ten bereik wordt gesteld. Niet dat Quick Boys de hoop op een eventueel kampioen schap nu al moet vergeten, integendeel zelfs, maar met de blik op het verleden gericht en de wedstrijd tegen Zwart-Wit in ogen schouw genomen, moet wel met enige voor zichtigheid naar het verdere verloop van de ze competitie worden gekeken. De start van Quick Boys was zaterdagmiddag hoopgevend. Met redelijk goed combinatie spel werd Zwart-Wit op eigen helft terug ge drongen, echte kansen kon de ploeg zich daarentegen in de openingsfase niet creëren. Het eerste kansje was zelfs voor de Rotter dammers, die voor rust mede door de zeer harde wind zelden in de buurt van Quick Boys-doelman Theo Guyt kwamen. Ed Molsbergen zag bij deze gelegenheid zijn kopbal net over gaan. Even na deze actie was het aan de andere kant wel raak. Kees van Rooyen kwam op het middenveld in balbezit en haalde van zo'n 35 meter verwoestend uit. Gedragen door de wind liet dit schot doelman Cees van der Ent kansloos: 1-0. Zwart-Wit oogde na deze tref fer rijp voor de slacht, maar bij Quick Boys stokte na de goal het ritme. De voorhoede, bestaande uit Mart van der Plas, Kees van Rooyen en de door Feijenoord begeerde Frank van de Kley (dinsdag wordt hem een contract voorgehouden) bakte er nagenoeg niets meer van, waardoor vrijwel iedere goed opgezette aanval de das werd omge daan. Gevaarlijke momenten waren dan ook zeldzaam en kwamen meestal voort uit dode momenten (vrije trap Aandewiel net over) of doordat de bal door de wind een of andere rare wending kreeg. Freek Rienks was nog het dichtst bij een doelpunt, maar vuurde van enkele meters afstand juist over de lat. Na rust was het de beurt aan Quick Boys om tegen de stormachtige wind op te turnen. En, het moet gezegd, dat ging de Katwijkers heel wat beter af dan hun Rotterdamse opo- nent voor rust. Nog steeds werd er door de voorhoede-spelers en de erg ongelukkig spe lende Fred Eijsberg veel balverlies geleden, de inzet die de ploeg ten toon spreidde lever de zoveel veld winst op dat met een soort rugby- systeem het vyandige doel werd be reikt De Katwijkers kregen dan ook ver scheidene kansen om de voorsprong te ver groten. Zo kon Kees van Rooyen eenmaal na een goede combinatie met Teun van der Plas. en eenmaal solo diep in de Rotterdam se defensie dringen, maar kwam alleen voor Van der Ent niet tot scoren. Ook Zwart-Wit wilde de mouwen wel opstro pen. Omdat scheidsrechter Van de Horn erg inconsequent floot ontstond er nogal wat er- genis bij de spelers. Dit leidde dan ook tot boekingen voor Molsbergen en Van Doorn van Zwart-Wit en voor Frank van de Kley. die volledig onnodig zyn directe tegenstan der van achteren onderuitschopte. Zwart-Wit kon in het laatste kwartier, waann Van De Kley en Van Delft respectievelijk voor Arnold Boers en Gerard Zuiderduin werden gewisseld, zowaar nog enig gas te rug geven. Nadat eerst Bert Hooyer een doelpunt om onverklaarbare reden door de ver verwijderde Van de Horn zag afgekeurd was het vijf minuten voor tyd wel raak; de verder door Gert Ouwersloot volledig on zichtbaar gemaakte Peter Nipius kon na een vrye trap van Martin van Keulen geheel vrij staand in de korte hoek achter Theo Guyt koppen: 1-1. BOB VAN BOHEMEN Dat klopte. Vooral in de beginpe riode van het openingspart scheen RB aan te sturen op een ruime overwinning, maar Rob Gillissen, Johan de Kroon, Jan Hogewoning wisten de 0-1 net niet te vinden. Net als later Mar cel van der Blom trouwens, die na bezienswaardig voorberei dend werk van broer Paul finaal naast de bal kopte. Spijkenisse kwam behoudens De Winter in die eerste helft amper in de buurt van Kees Star, verkozen boven Henk van Voorbergen omdat die laatste er zojuist een tweeweekse militaire oefening in West Duits land op had zitten. Rijnsburgse Boys kopieerde na rust het eerste deel van de wed strijd. Maar Paul van der Blom, halverwege de laatste periode in gewisseld voor Henk Merbis, zag zijn scherpe inzet op de valreep gekeerd door doelman Veen- man, terwijl Rob Gillissen na een voorzet van Hogewoning rake lings naast kopte. Hoewel van tijd tot tijd wankelend, bleef Spijkenisse overeind. Al meerdere malen in dit seizoen is gebleken dat de 'geboren under dog' onder dergelijke omstandig heden op zijn gevaarlijkst is; ook zaterdagmiddag ontplooide de schijnbaar aangeslagen ploeg plotsklaps het onderhuidse ve nijn. Een week tevoren verkeek Noordwijk zich op die innerlijke krachten, nu dreigde RB het slachtoffer te worden, toen Evert Trouw 20 minuten na de pauze een splijtende dieptepass van Vlekke beheerst afrondde. De 1-0 tartte de logica, maar stond wel op het bord. RB zocht naar een rechtvaardiger beloning voor de arbeid, zoveel verfijnder dan die van de thuisclub. Met al te veel zelfvertrouwen ging die zoekactie niet gepaard, totdat dertig seconden voor tijd Martin Toet een door Gillissen verleng de corner van Manuputty het ideale zetje meegaf. "Sneu voor myn jongens, maar Rijnsburgse Boys verdiende het", sprak Freek van der Lee sportief. Hy had gelijk. GERARD VAN PUTTEN Rob Suttorp deed nadrukkelijk van zich spreken tegen De Zwervers. Hier neemt hij zijn en Lisse's tweede doelpunt voor z'n rekening. Later zal hij nog een strafschop missen. (Foto. Holvast). LISSE - FC Lisse heeft zaterdag een duur punt laten liggen. Tegen De Zwervers kwamen de Lissenaren niet verder dan een 2-2 gelijkspel, terwijl de ploeg genoeg kansen kreeg om een overwinning te bewerk stelligen. Dit gelijke spel was op zijn zachtst gezegd onnodig FC Lisse speelde namelijk niet slecht, maar liet nogal wat mogelykheden liggen, terwijl de opponent uit I Jselmonde zich juist op dit punt van zijn sterkste zijde liet zien. Reeds na vijf minuten was het raak. Een foutje in de achter hoede werd door de snelle Lesley Es<yas onmiddellijk afgestraft 0-1 Lisse moest daarna tegen de achterstand en de stormachtige wind knokken en had daar zichtbaar moeite mee Scheidsrechter Van Dnel hielp een handje en gaf FC Lisse een penalty cadeau na een onschuldi ge buiteling van Arie Schalk Rob Suttorp maakte geen fout 1-1. Na deze gelijkmaker ging de thuisploeg beter spelen en lieten Jan van Slooten en Frans van der Laan zien een goede techniek in huis te heb ben. De Zwervers bleven gevaarlijk met snelle counters. Esajas bewees dat door na een half uur spelen vallend de 1-2 in te koppen Weerstond de fusieploeg op achterstand en weer was het Rob Suttorp die gelyk maakte. Uit een draaiende voorzet van Hans Westgeest kopte hy beke ken raak: 2—2. Twee minuten later kreeg Suttorp de kans om zijn hattrick te voltooien Jan van Slooten was binnen de lijnen onderuit gehaald, maar deze strafschop werd door Suttorp tegen de paal geschoten. Er werd niet getreurd, want in de tweede helft zou Lisse met de wind in dc rug de zaak wel klaren. Dat viel echter tegen. De Zwervers liet zich niet vast zetten en de weggegeven kansen werden door Brónng en Van der Laan gemist. Ook de scheidsrechter stak geen helpende hand meer toe en FC Lisse bleef op de 2-2 steken. WIIL MOERER ADVERTENTIE ten beleggingsvorm waarbij u gedurende 3 of 10 jaar een vaste hoge rente ontvangt. Rente die per maand wordt uitbetaald. Minimum-inleg f 20.(XX),-. Huidig rentepercentage 10 jaar: Ik nadere informatie thuisgestuurd krijgen M aandrente-dc posi tos. Hr./Mcvr.*: Straat: Postcode/Plaats: ln bezit van postrekening ja/ncc* Effectieve rente: 7.23%. Rentepercentage 5 jaar: 6 v» Effectieve rente: 6.96%. Voor nadere informatie, bel 020-3918017. Of vul dc bon in. ^doorhalen wat Stuur deze boi Administratiekanti postgiro/rijk spost spaarbank [x>stbus 11901 1009 C an toepassing i: nvelop zonder postzegel naar is 4190(1, 1© postgiro Amsterdam VC' rijkspostspaarbank Waarmee niet is gezegd dat Noord- wyk de Utel al op zak heeft, 'the happy end' moet immers voor het laatst bewaard blyven. Dat kan dan tevens het begin zyn voor een nieuwe succespenode, zoals Noordwyk die in de jaren zeventig beleefde. Toen en straks zonder 'tussenpaus' Buter dus. Het trainerschap is voor hem meer dan een hobby. Voor een zeker deel is hij afhankelijk van de ver diensten. niet voor niets houdt hy er met spelers en bestuur een bijzonder zakelijke verstandhou ding op na. De safe posiüe aan de kop van de ranglijst doet daar niets aan af, "al is 't een geweldi ge groep", duidt hy naar zyn pu pillen. De relatie met het bestuur schommelt rond koelkast-tem peratuur. Het feit dat Buter m zyn verjongingsdnft spelers pas seerde die in het recente verle den een onaantastbare staat van dienst aan de Duin wetering had den opgebouwd, zal daar met vreemd aan zyn. Nu het goed gaat met zyn jeugd kan hy spre ken over zyn gelijk. Een geschikte gelegenheid om te vertrekken, meldde Buter vonge week Hy wachtte nadere be stuurlijke beraadslagingen over contractverlenging niet af. nadat hy al de indruk had gekregen dat Noordwyk geen gehoor zou (kunnen) geven aan zyn wensen (veeleisend vertaalde Buter met "ik kan vervelend zyn"), die tra ditie getrouw voor een belang- njk deel waren afgestemd op verbetering van de trainingsfaci- liteiten. Nu er aardig vaart zit in de compe titie en Noordwyk met weken lang hoeft stil te zitten, heeft de winter minder invloed op de prestaties van de 'mooi weer voetballers'. In het verleden gin gen de Zeekan te rs nogal eens voor gaas. tot heden bleef de te rugval beperkt tot het verlies vo nge week tegen Spykemsse. By Heerjansdam had Noordwyk de favonetenrol kunnen aandikken. Twee minuten voor het einde bood Jan Willem Bogers aan Klaas Vink de beste kans van de zeer onderhoudende topper, maar het terugleggerye waarmee Bogers doelman Kopanicki al had gepasseerd werd door Vink uiterst knullig ingeschoten. Heerjansdammer Dick Bournan kon op de lyn zyn club voor ver lies behoeden. Zowel Noordwyk als Heerjans dam. by aanvang van de compe titie aan de Duinwetenng overi gens met 6-1 geslacht maar op geklommen naar een derde plaats, gokten tot het laatste deuntje van de goed arbitrerende De Vries op de volle winst. Dat maakte de smaak aan de wed stnjd. op verschillende momen ten opluisterd met technische hoogstandjes van Timo Geriof. grotendeels echter ontsierd door de vreemd dwarrelende wind die goed passen over langere afstand onmogelyk maakte. Geen ex cuus voor de mistrap van Anton Maryt, die in dc vierde minuut Rob Snijders de bal in dc voeten schoof Zyn uithaal van ruim vyfentwintig meter afstand krul de met de zegen van Aeolus bui ten bereik van Dortmundt in de uiterste hoek 1-0 Veel meer had Heerjansdam niet te bieden. En Noordwijk kan beter dan wat het de 1000 toeschou wers zaterdagmiddag voorscho telde Het in de eerste maanden van de competitie op het loop vermogen van de middenvelders gestoelde diepte-spelleye bleef achterwege "En achterin kun nen we beter", weet Buter. "maar dat komt allemaal wel weer" De tweede goede kans van de wed strijd kwam in de tweede minuut na rust. nu ging Simon van Bevc ren met een te korte terugspeel bal in de fout Leen Rynenbcrg liet die fout onbestraft, waarna het heen en weer gehol aanvang nam De beste mogelijkheden waren voor Noordwyk. maar Klaas Vink moest het van een foute terugspeelbal van Jan Ry- ken hebben om de 1-1 te kun nen byschryven. Voor bctdc doe len bleef het in het laatste half uur spannen Het gelukkig einde boorde Vink Noordwyk door dc GERARD HAVERKAMP

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13