AAC droogt DIOK af LZ verliest topper bij het Ravijn: 9~7 Forescate en Alecto kanshebbers zaaltitel ecto altitel Friso Reitsma op dreef voor Oegstgeest LUSV start sterkmaar eindigt zwak AZC derde in Berlijn LEIDEN - De hoeckeyers van Forescate hebben gister avond in de zaalcompetitie afstand genomen van Room burg dat tegen Cartouche een punt liet liggen. Met nog een wedstrijdavond voor de boeg ligt de zaaltitel (tweede klas se A) voor de Voorschotena ren in het verschiet. De zaal- hockeydames van Alecto zijn na hun twee overwinningen zaterdagavond steviger aan de leiding gekomen in de tweede klasse A. Doordat Craeyenhout (als enige con current voor het kampioen schap) verloor van Room burg, liepen de Leiderdorp- sen nog twee punten uit op de Haagse ploeg. Heren De 5-4 zege van Forescate op Rijswijk werd op het nipper tje bereikt. Aanvankelijk liep de koploper in de Noordwijk- se Northgohal regelmatig scorend uit naar 4-1. Daarna werd Forescate zelf de dupe van zijn vele gepraat en rom melige spel. Rijswijk benutte de vrije slagen goed en kwam gelijk met 4-4. De Voorscho- tense doelman Jan-Frank Rubingh hield in de laatste fase Rijswijk van de voor sprong af met fraaie safes bij strafcorners. In de laatste mi nuut greep Forescate alsnog de zege. De eerste helft van de ontmoe ting Forescate tegen Noord- wijk stond in het teken van de strafcorners die door Pe ter-Jan Rubingh voor Fores cate werden benut en 4-0 op leverde bij de rust. Noord- wijk verzette zich hevig en deed dat met doelpunten van Paul Brouwer, Hans van Win gerden en Fred Beuk. De Fo- rescate-voorsprong werd echter behouden door doel punten van Hans Riemens, Jelmer Siersema en Hans Streeder (7—3). Noord wijk contra Alecto lever de een krappe 2—3 zege op voor de Noordwijkers. De stand bij de wisseling was 0-1 voor Noordwijk door Paul Brouwer. In de hervat ting waren de Leiderdorpers sterker en kwamen op 2-1 door Bart Blans en Peter d'Angeremont. Noordwijk pakte door treffers van Hans van Wingerden en Fred Beuk uiteindelijk de partij. Roomburg-Alecto: 3-2. Mar co Koeken opende de score door een strafhoekslag voor Alecto. Roomburger Nol van der Drift liet 1-1 aantekenen, waarna Hans Hartgers de Leiderdorpers weer moed gaf tegen het verzwakt uitko mende Roomburg: 1-2. Van der Drift maakte weer gelijk, waarna invaller Frank van Schalk het genoegen smaak te voor Roomburg de match winner te zijn. De Leiderdor pers kunnen na de twee ne derlagen de degradatie naar de derde klasse niet meer ontlopen. Roomburg had het, ondanks de 1-0 door een te laat aantre dend Cartouche, moeilijk te gen de Voorburgers die al snel gelijk maakten. Nol van der Drift maakte 2-1, maar Cartouche liet zich ni tuigd en antwoord twee treffers. Frank nus zorgde door eei actie voor het 3-3 spel. Dames Het eerste duel in de sporthal Ockenburg door Alecto met 2-5 nen van Groen Geel tussenstand van 0-3 Vasbinder en Correl Buren scoorden twee Manja Bosch eenma. het matig optredend' Geel. Ook in het duel tegen burg bleken de in zich goed aan te passc Alecto-systeem. De n was 0-2 voor de k met treffers van Va en Bosch. In de twee passeerden deze hocl de pijnlijk aan een h blesseerde Roombu NIJVERDAL - LZ'86 verloor de eerste wedstrijd na de winterstop. In Nijverdal werd van mede degradatiekandidaat het Ravijn met 9-17 verloren. De beide tweede klas- sers uit de regio verloren. Vivax trok in Barendrecht tegen ZPB met 8-4 aan het kortste eind en Katwijk verloor in eigen huis van koploper Laga met 5-7. MAANDAG 24 JANUARI 1983 KITZBÜHEL (ANP) - De 23- jarige Canadees Todd Brooker (foto) heeft zaterdag voor een enorme sensatie gezorgd door de Hahnenkamm-renne te win nen. Brooker bleef de Zwitser Raeber en zijn landgenoot Read voor. Muller (Zwi) blijft leider in het klassement. In Kitzbühel won de Zweed Sten mark gisteren de slalom, voor de Oostenrijker Orlansky. Der de werd de Amerikaan Mahre. Bij de combine won Mahre. De Amerikaanse Mckinney zege vierde gisteren in St Gervais in een reuzeslalom voor dames. De Amerikaanse Cooper werd hier tweede. McKinney heeft ook de leiding in de stand om de we reldbeker. De Oostenrijkse Kirchler bleek zaterdag in Me- geve de sterkste in een afdaling, meetellend voor het klassement om de wereldbeker. De 19-jari- ge skister bleef de Zwitserse De Agostini voor. Erika Hess blijft leider in het algemeen klasse ment. De Canadees Horst Bulau won zaterdag in het Canadese Thunder Bay een wedstrijd ski springen. De Noor Hansson werd tweede. AMSTERDAM - DIOK is kansloos op de grasmat van AAC in Amsterdam 'gestorven'. Met 29-7 verloren de Leidenaars genadeloos van een ook niet bepaald kwaliteitrijke tegenstander. In aanvallend opzicht hadden de geelblauwen totaal niets in te brengen. De feiten geven duidelijk aan dat DIOK op dit mo ment groot gebrek aan voldoende gerijpte spelers heeft. Nu kampt trainer de Bruin met enkele gebles seerden en moet zijn reserveploeg alle zeilen bijzet ten om zich in de promotieklasse te handhaven. En in deze dwangpositie ook enige eerste teamspelers naar het tweede over te plaatsen zal altijd een om streden beslissing opleveren. Dat tweede team speelde overigens gelijk tegen het Groningse Be Quick terwijl DIOK I in Amsterdam faalde. Binnen 10 minuten stond AAC met 6-0 voor dankzij een try van Henk Batterman en een conversie van Nol Rijken. Vijf minuten later vijzelde Ab Huisman het Leidse optimisme enigszins op toen hij een pe nalty benutte (6-3). Maar de Amsterdammers verpulverden de Leidse droom door naar 9-3 uit te lopen na een fraaie drop goal van Duck Wilson. Vlak voor rust kon Jan-Loek Vrijenhoek nog iets terugdoen voor DIOK door on verwachts door de Mokumse verdediging te swit chen (9-7). Maar daarna waren de Sleutelstadbewo ners nergens meer. De tweede helft was ontgoocheling. De geelblauwen stonden nog al eens off side of verloren op een onbe nullige manier het ovaal. De hardwerkende Altink en Duqesnoy konden hieraan niets veranderen. De wedstrijd was gespeeld, vooral toen de 43-jarige Dick Mulder op zijn veteranen sloffen AAC naar 13-7 kon tillen. Door die vele off-sides blunders kreeg DIOK nog een paar penalty's van Nol Rijken om de oren (19-7). Het met vele oudere maar geroutineerde spelers opererende Amsterdam kreeg nu zoveel ruimte dat Peter Botter en Henk Batterman op eenvoudige wij ze konden scoren in de zestigste en zeventigste mi nuut (27-7). De totaal aangeslagen Leidenaars vroe gen als het ware om een afstraffing want wederom was het Nol Rijken die het definitieve vonnis op 29-7 bracht. The Bassets Het gaat nog steeds goed met de club uit Sassenheim. Ditmaal ontdeden de bollepjongens zich van mede titelkandidaat AAC 2 door met 0-14 in Amsterdam te winnen. De score werd gerealiseerd in een zeer sportieve wedstrijd door Tom Meeuwissen, Ruud Vos en Ad Hoogenveen. Met nog slechts 3 wedstrij den te gaan maakt The Bassets een redelijke kans op promotie naar de landelijke promotieklasse van de Nederlandse rugby bond. LSRG Ook het Leidse Studenten Rugby Gezelschap kon gis teren tegen de sterke runner-up NFC uit Amstel veen niet tot een zege komen. Er werd met 3-15 verloren. Hoewel de Leidse Studenten in een alles zins aantrekkelijk duel eigenlijk de wedstrijd maak ten waren de Amstelveners in hun driekwart lijn net iets rapper en daardoor succesvoller. Voor NFC scoorden Paul Hengeveld en Mike Gale terwijl Ernst Delfos voor de enige Leidse tegengoal zorgde door een penalty raak te knallen. Cartouche liet zich niet onbe tuigd en antwoordde met twee treffers. Frank Monta- nus zorgde door een mooie actie voor het 3-3 gelijke spel. Dames Het eerste duel in de Haagse sporthal Ockenburgh werd door Alecto met 2-5 gewon nen van Groen Geel met een tussenstand van 0-3. Annet Vasbinder en Correlien van Buren scoorden tweemaal en Manja Bosch eenmaal tegen het matig optredende Groen Geel. Ook in het duel tegen Room burg bleken de invalsters zich goed aan te passen in het Alecto-systeem. De ruststand was 0-2 voor de koploper met treffers van Vasbinder en Bosch. In de tweede helft passeerden deze hockeysters de pijnlijk aan een hand ge blesseerde Roomburg-doel- De 0-1 achterstand van Room burg tegen Craeyenhout werd omgebodgen in een 3—1 voorsprong bij de doelwisse- ling door goals van Bonnie Montanus, Wivien Kuypers en Arienne Rietveld. Een Haagse tegentreffer veront rustte de Leidse ploeg niet dat door Marja Sprey en Arienne Rietveld op 5-2 fi nishte. Noordwijk moest een 1-2 ne derlaag slikken tegen Groen Geel dat al bij de pauze op een 0-2 voorsprong stond. Alexandra van Kan scoorde de Noordwijkse treffer. Tegen het onderaanstaande Fo rescate werd door Noordwijk via een 4-1 ruststand een 7-1 overwinning geboekt. Marianne Tit, Renate v.d. Bent, Alexandra van Kan (3x) en Nicole Brouwer (2x) had den succes met hun schoten op het Voorschotense doel. Eerder op de avond verloor het met keepersproblemen kam pende Forescate van Craeyenhout met 2-7. Ellen van Spronzen doelpuntte uit een scrimage en Yvonne Raap produceerde de andere Voorschotense treffer op een voorzet van Leontien v.d. Plas. LEIDEN - Omdat de heren internationals dit weekeinde in Wales ver toefden om voor de zoveelste keer te bemerken dat men over de gren zen geacht wordt de tweede viool te spelen was er dit keer geen ereklasseprogramma. De schijnwerpers dus gericht op Oegstgeest waar Sjaardema tegen Phoenix mocht proberen haar eerste puntjes binnen te halen. Dat lukte om twee redenen: allereerst omdat Reits ma en zijn maten een goede pot op tafel brachten, tweedens omdat de Delftenaren met een zwakke invaller verschenen. Met capnummer 2 probeert Rob Lagrand tegen de Italiaanse opponent Napoli in balbezit te komen. Hans Harteveld. wacht om zijn ploeggenoot van dienst te zijn. PAGINA 16 WEST-BERLIJN (ANP) - AZC (Microlife) is gisteren in het sterk bezette waterpolotoernooi in West-Berlijn op de derde plaats geëindigd. De Alphenaren verlo ren op de slotdag met 6—10 van Spandau '04 en wonnen hun laat ste wedstrijd tegen Partizan Bel grado met 14-10. Eerder hadden de Alphenaren het Hongaarse Vasas 1220 verslagen en een mi nieme nederlaag geleden tegen CSKA Moskou. De eindzege ging naar de organise rende vereniging Spandau '04, die CSKA Moskou met 10-8 ver sloeg. De eindstand is: 1. Spandau '04 4-8 (43- 29). 2 CSKA Moskou 4-6 (45-31). 3 AZC Alphen 4-4 (43-36), 4. Vasas 1220 4-2 (37-50). 5 Partizan Belgrado 4-0 (24-46). Het Joegoslavische waterpolo- team, gecoachd door Ivo Trum- bic, zal niet deelnemen aan het toernooi om de wereldbeker, dat in mei in Los Angeles wordt ge houden. De Joegoslavische zwem- en waterpolobond heeft uit financiële overwegingen het programma voor dit jaar dras tisch ingekrompen. Derde klasser DKD kon het niet bolwerken tegen het Raket. Met 12-7 werd verloren. In de dames eerste klasse een overwinning voor LZ'86. Brandenburg werd met 6-4 verslagen. De dames van de Zijl/LGB verloren in Zaandam met 5—3 van Nereus. LZ'86 heeft de belangrijke wed strijd tegen het Ravijn niet in winst om kunnen zetten. Na een emotierijke wedstrijd die tot in het vierde part een 6-6 gelijke stand liet zien gingen de Leide naars met 9-7 ten onder. Na een slecht gespeelde eerste periode die LZ een 3-0 achterstand ople verde heeft LZ aangetoond mini maal gelijkwaardig te zijn aan het Ravijn. LZ trok het initiatief naar zich toe en liet het talrijke publiek in Nijverdal sidderen. De keihard ingrijpende Ravijn-ver dediging verloor de greep op het spel en via Jan Bakker en Fried Elzenga verscheen er een 3-2 achterstand op het scorebord. LZ geplaagd door veel persoon lijke fouten, moest nog even toe zien dat het Ravijn weer weg liep (5-2) maar doelpunten van Jan Pieter Heck, Wilco van der Zeeuw en Frans van der Brink brachten een 5-5 stand op het scorebord. Tot halverwege in de vierde perio de kregen de Leidenaars 12 per soonlijke fouten uitgedeeld te gen het Ravijn maar 2. Juist dit verschil bracht in de laatste pe riode de beslissing. LZ ging te voorzichtig spelen en de nog steeds keihard spelende Nijver- dalse ploeg mocht nog altijd van alles. Gesteund door een zeer luidruchtige supportersschare wist het Ravijn in de laatste pe riode dit voordeel uit te buiten. Van 6-6 liepen de Oosterlingen uit naar 8-6. LZ moest nu risi co's nemen. Dit pakte echter ver keerd uit. Via de counter werd het 9—6 en was de beslissing ge vallen. Vivax heeft opnieuw niet kunnen winnen in een uitwedstrijd. Ook na de wedstrijd tegen ZPB wach ten de Oegstgeestenaren nog op hun eerste overwinning. ZPB, dat de gehele wedstrijd de lei ding had, verdiende de overwin ning. De ploeg was op de beslis sende momenten net iets sterker. En als het echt kritiek werd dan ging coach Bart Lichtenberg zelf het water in om orde op zaken te stellen. Dit gebeurde onder meer in de laatste periode toen Vivax van een 5-2 achterstand kon te rug komen tot 5—4. Met deze in spanning hadden de Oegstgees tenaren echter al hun kruit ver schoten en kon ZPB naar een toch nog ruime 8-4 overwinning uitlopen. Goals: Ruud Worm- goor 2, Jack Frauenfelder en Dick v.d. Bosch. Katwijk kwam tegen koploper La- ga uit Zeist redelijk voor de dag. De uiteindelijk 5-7 nederlaag is zeker geen schande te noemen. Grootste probleem voor de Kat- wijkers was de goed georgani seerde zone verdediging van La- ga. De Pupillen van coach Wim van Zijl konden hierdoor de bal moeilijk kwijt, wat veel afstands schoten in de hand werkte die voor de goede Laga keeper geen probleem waren. Periodestan den 1-2, 2-5, 3-6 en 5-7. Doel punten. Hans Schaap 2, Albert v.d. Plas, Hans Parlevliet en Paul van der Putten. DKD verloor in Delft met 12-7 van het Raket. Zonder Enno en Frank Dreef, beiden geschorst, misten de Leiderdorpers vooral aanvallend te veel om het de Delftenaren echt moeilijk te ma ken. Geleidelijk liepen de Delfte naren uit naar de uiteindelijke 12-7. Doelpunten DKD: Bob Wouters 2, Ron Rietbroek 2, Har ry van Boven, Jan v.d. Brink en Sjouke Kuiper. Zijl/LGB De Zijl/LGB gebruikte dit week einde om te oefenen tegen Cano- tieri Napoli, die hun trainings kamp hadden opgeslagen in Zeist. Deze nummer drie uit de Italiaanse competitie toonde zich toch wel duidelijk sterker dan de Zijl/LGB dat het zonder Martin Vreeburg en Arno van Winkel moest zien te redden. De Italia nen die na zes perioden van zes minuten met 11—6 hadden ge wonnen bleken vooral goede schutters. Bijna alle treffers kwa men van af de acht meter tot stand. De dames van de Zijl/LGB gingen in Zaandam met 5-3 ten onder tegen Nereus. De gehele wed strijd keken de Leidse dames te gen een achterstand aan. Via 1-0, 2—1, 4—2 werd de 5—3 be- Leon van Zuylen gaf de voorkeur aan de lange latten boven het ping-pong bat en de Phoenix-2 knapen yerkozen een verlies bij Docos. Vroeger was Joop van der Borg een begenadigd talent, maar te corpulent oordeelde men. Het balgevoel is er nog steeds, maar met de kilo's lijkt ook de kracht uit zijn spel ver dwenen. Deze constatering doet echter niets af van de zeges die Van der Broek en Reitsma op hem boek- reikt. Doelpunten: Erna van Bel- kum 2, Marion van Rijsbergen. De dames van LZ'86 wonnen het belangrijke degradatieduel in Bilthoven van Brandenburg met 4-6. Na een snel opgelopen 2-0 achterstand waren de Leidse da mes oppermachtig. Zes doelpun ten op rij, waaronder 1 van Nico le Monas die hiermee haar eerste competitie treffer liet aanteke nen, brachten LZ in veilige ha ven. Dat Brandenburg in de laat ste periode nog kon terug komen tot 4-6 was niet meer van be lang. DIRK KLOOS. ten. Dat beiden ongeslagen ble ven is een hoopvol teken en een pluim op de hoed van trainer Jo- ly Sojinu. Jaap Polak dacht na de eerste helft, 'ik moet toch iets verzinnen en onder het motto wie niet sterk is moet slim zijn', schafte de bijna-advocaat zich een vreemd rubber aan. Lukt het de vijand op deze wijze te bedot ten dan blijft Sjaardema met ge mak in wat ooit zo mooi de hoofdklasse heette. Zaterdag sloot het mannetje-scheidsrech ter af op 8-2 omdat Van der Borg zich nog niet liet ontregelen en omdat de vierde partij, te we ten het dubbel, verloren ging. Scylla-2 speelt ook in de tweede di visie, en, zo dachten velen voor af, mét kampioenskansen. Dat was fout gedacht, om te begin nen, omdat Wibo van Gennip's knieën nee 'zeiden' tegen een co me-back. Frits Kantebeen zou als teamdragend kopman dit ver lies kunnen compenseren, ware het niet dat ook h(j in sneeuwiger oorden vertoeft. Voor invaller Johan Wessels was goed zijn best doen het hoogst haalbare, voor Rob van der Zeeuw en Rob Re geer was derhalve niets anders weggelegd dan tegen Seine de schade beperken tot 3-7. Docos troefde zaterdag dus de Phoenix-reserves af. Moeizaam. Maar toch, de 6—4 winst telt er niet minder om. Ed van der Berg deed Engelbert drie keer voor hoe een duel te winnen, deze faalde drie keer bij de imitatie. Sjaak den Elzen verging het twee keer beter. Het gewonnen dub bel was dus zoals dat heet van cruciaal belang. Als buitenstaan der denk je dan, dat is mooi mee genomen, Ed Fallaux, de trainer denkt er zomaar anders over: als enige echte positivo dicht hij zijn club kampioenskansen toe. Dat is weer eens wat anders dan het underdog-relaas van Scylla-trai- ner Theo Bakker. Tegenwoordig mogen in de eerste divisie weer twee (desnoods zes) teams van een club uitkomen. Zo kon het gebeuren dat Avanti 1 en 2 zaterdag voor uiteraard eigen Hazerswouds publiek de batjes kruisten. Rob Turk onderstreep te direct zijn grote talent met ze ges op Fred van der Zeeuw en Peter de Groot. Dat Bettine Vrie- sekoop en Robert de Groot er zorg voor droegen dat de arbiter na zes partijen de oranje strop das weer kon ruilen voor pakweg een bruin-gestreepte was lo gisch. LEIDEN - In de nationale volley balcompetitie won bij de heren vertegenwoordigers alleen Ge- mini. Tegen Zovoc werd het 1-3. LUSV verloor met 3-1 van het Haagse Kalinko. Bij de da mes won Gemini van het onder staande RVC (3-0), terwijl in de derde divisie alleen Leython tot de volle winst kwam (3-1 op MVC). LUSV had een vrij sterke start te gen Kalinko (9-15) en liep daar na nog door tot 3-8, waarna het mis ging. De pass was erg slecht verzorgd, terwijl ook de eigen serve onder de maat bleef. Kalin ko trok daarna verdiend aan het langste eind in de rest van de strijd (15-9. 15-9, 15-9). Gemini moest de eerste set eerst aan de zaal wennen (Olympushal in Zoetermeer) Zovoc won die set dan ook: 15—8 Daarna liep Gemini over Zovoc heen. Alleen in de derde set wekte Zovoc nog even de illusie dat het terug kon komen maar Gemini was te sterk: 17-19. Na de 7-15 van de tweede werd het in de vierde 6-15. Bij de dames in de divisies vond Gemini dat RVC eigenlijk een betere plaats verdiende dan de laatste die het nu innam, gezien het vertoonde spel. Gemini won overigens wel met 3-0, maar had toch geluk, dat RVC zonder coach kwam en wisselvallig speelde. Na 15-7 winst was het Carla v. Bleiswijk die vervolgens een 8-13 ophaalde tot 17-17. Toen ook nog Hannie Loos uit het tweede team erin kwam kon Gemini doorstoten naar 19—17. De derde set was nu slechts een formaliteit: 15-9. Gemini 2 verloor met 1-3 erg on verwacht van AV'40. Ook een 13-6 voorsprong in de tweede set bleek niet voldoende om set winst te grijpen. (15-10, 14-16, 8-15 en 13-15). Met name de falende opslag deed NOVO de das om tegen Zeven huizen. Nadat de eerste set na een 13-10 voorsprong alsnog uit handen werd gegeven: 13-15, zakte NOVO in een incidentrijke set volledig weg: 15-15. Het her stel kwam echter net op tijd. Een nu wat beter draaiend NOVO gaf Zevenhuizen 2 sets geen kansen: 15-4 en 15-13. Ook in de vijfde set had NOVO het beste van het spel, maar moest in de slotfase door eigen persoonlijke fouten alsnog verlies incasseren: 13-15. Leython vocht hard tegen MVC Dit MVC had de puntjes nodig om degradatie te voorkomen. De eerste set werd gemakkelijk ge wonnen door Leython met 15-9. Twee nieuwe mensen die wer den ingezet verstoorden toch het ritme. Verlies was het gevolg: 11-15. Door grote inzet en moti vatie lukte het hierna weer en werd MVC teruggewezen: 15-11 en 15-10. Door dit resultaat klom Leython op naar de tweede plaats op drie punten van koplo per Be Fair dat thuis verloor van Starlift. In de promotieklas heren wikkel den Punch en NOVO een specta culair duel af. NOVO maakte in de eerste set een grote achter stand goed, maar verloor net aan met 17-15. Daarna schitterde de ploeg weer als van ouds: 9-15, 10-15. En had men in de vierde set zelfs kans op de overwinning. Punch vocht echter goed terug: 15-13, waarna een zeer opwin dende vijfde set volgde waarin NOVO eerst nog een 14-12 ach terstand moest goedmaken, alvo rens het duel via 17—19 te beslis sen (2-3). Donar speelde tegen DOS 2 een spannende partij, waarbij Donar verdedigend opvallend goed ac teerde. Doordat de Leidenaars in de vierde set op het beslissende moment was passfouten maakte gaf men helaas een 3-1 zege weg. Nu moest een vijfde set uit sluitsel brengen. Deze ging vol komen gelijk op en de gelukkig ste, in dit geval Donar, won (3-2; 11-15, 15-9, 15-11, 13-15, 17-15). Leython begon zonder de aan zijn knie geblesseerde Henny v.d. Hulst aan de strijd tegen Jupiter. Dat kostte hen de eerste 2 sets: 15-4, 15-7. Daarna met v.d. Hulst noodgedwongen toch in de ploeg, liep het veel beter. Zelfs het uitvallen van Ruud Lutjen- huis in de vierde set met een en kelblessure kon Leython niet van de winst meer afhouden. Evenals een 14-11 achterstand in de vijfde set: 12-15, 12-15, 14-16 en 2-3. DAC keek dit alles glimlachend aan en vergrote zijn voorsprong op Leython in het klassement door een 3-0 zege op Zevenhui zen tot maar liefst 7 punten. Ge- mini 2 verloor dik van Skania. De setstanden: 15-4, 15—4, 15-11 spreken hier voor zich. Al len Lauke v.d. Steen speelde bij de Voorschotenaren een redelij ke partij. Bij de dames speelde LUSV boven verwachting twee sets erg goed. Dit werd dan ook bekroond met setwinst: 11—15, 11—15. De stu dentes kwamen met een gelegen- heidsploeg in het veld doordat er enige dames met vakantie wa ren. Daarna kon ook de prima spelende Sor\ja Groen niet ver hinderen dat Thor door een bete re aanval alsnog won 15-9, 15-12, 15-13. Gemini 3 had 2 sets geen kind aan NOVO 2: 15-8, 15-13. Daarna gooide NOVO het tempo om hoog en draaide de aanval op vol le toeren. Gemini moest het ant woord 2 sets schuldig blijven: 4-15, 5-15, maar vond in de vijf de weer een sterk terugvallend NOVO tegenover zich 15-10. In een leuke wedstrijd toonde DAC zich wat sterker dan RW (3-1), waardoor RW op de onderste plaats bleef. GER RENES.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 16