c Lugdunum consequent99 naar punt Lisse ontmoet man met de hamer Roodenburg kan voorbeeld nemen aan HOV' SJC 'slim' naar zege Voor en tijdens treffen met UVS... Faas en Holl vertrekken In streekderby tegen Blauw Zwart WSB zet opmars voort: 2-0 MAANDAG 24 JANUARI 1983 Sport AALSMEER - Lugdunum is dus consequent. Vanwege een partijtje zaalvoetbal in ver boden uren (na woensdag legde het bestuur vier spelers van het eerste elftal een schor sing van één duel op. Dat én de inmiddels gebruikelijk ge worden uittocht van voetbal lers naar de sneeuw, maakte het voor de toch al geplaagde trainer Wim Eilander nog eens extra moeilijk een waar dig elftal op te stellen. Heel wat besturen hadden in zo'n situatie de schorsing onge daan gemaakt, maar Lugdu num hield voet bij stuk. "Dan maar liever in de tweede klasse", meende voorzitter Phil Verstraaten. Zoals de Leidse ploeg in het duel met Aalsmeer (2-2) speelde, hoeft de praeses echter niets te vre zen. Ook zonder de broers De Roo, Rinus van Es en doel man John Erades leverde Lugdunum vakwerk af en had het in feite twee punten aan de wedstrijd moeten overhouden. Een kwartier voor tijd profiteerde de ex- hoofdklasser echter bekwaam van een blunder in de Leidse verdediging, terwijl in de pe riode daarvoor de snelle groenwitte voorwaartsen (Van der Weyden en Sjar- dijn) de meest ideale doelkan sen hadden vermorst. De druiven smaakten dus zuur, hoewel de vertoonde verrich tingen reden gaven voor opti misme. Lugdunum lijkt de grilligheid van zich afge schud te hebben. Er is enige stabiliteit in het spel te be speuren en dat was in het be gin van het seizoen wel an ders. Goede potten werden af gewisseld met bedroevend slechte voorstellingen. De 0-6 nederlaag destijds in de twee de wedstrijd was illustratief. De tegenstander heette toen Aalsmeer. Gisteren wachtte die opponent voor de tweede krachtmeting van de compe titie '82-'83. Een mogelijkheid om een aantal feiten op een rijtje te zetten. In mentaal op zicht heeft Lugdunum vorde ringen gemaakt. De brigade van Eilander betreedt de grasmat met flair en dat kan tegen de overwegend Amster damse (bluf)opponenten geen kwaad. De zwakte, de balcir culatie, wordt vrijwel geheel gecompenseerd door de sterke kant: de uitval. Met de aal- vlugge en vooral behendige Henry van der Weyden in de aanvalspunt hebben de Lei- denaars een pion, die in de counter kan worden uitge speeld. Ook Frans Sjardijn fungeert op links vaak als aanspeelpunt, maar hij wisselt goede mo menten te vaak met slechte af. Gisteren acteerde de linker spits niet goed en niet slecht. Er tussenin dus, en juist die wisselvallligheid kostte Lug dunum de punten. Tweemaal dook Sjardijn na uitstekend solowerk in riante positie op voor de Aalsmeerse sluitpost Hermy Tap. Zo balvaardig als Sjardijn zich op weg naar het doel had gepresenteerd, zo knullig toonde hij zich in de voortzetting. Waarmee Sjardijn de verras sing uit de wedstrijd hield. Tenslotte had een Leidse over winning als zodanig bestem peld mogen worden. Vier ba siskrachten plus een op vakantie zijnde Oppelaar uit de ploeg, betekent hoe dan ook een aderlating. Het pleit voor de invallers dat Lugdu num zo goed voor de dag kwam. Al na tien minuten hadden de Kikkers een stevi ge meevaller op zak. Leo Wetselaar lepelde de bal uit een vrije trap op het hoofd van Henry van der Weyden. die droog raakknikte: 0-1. Lugdunum maakte daarna de fout om de tegenstander de gelegenheid tot spelen te ge ven. Henk de Cler weigerde als laatste man de ruimte tus sen de linies kort te houden, waardoor Aalsmeer met ge bruikmaking van het grote werkterrein een hevig offen sief kon ontplooien. De l-l was uiteindelijk een logisch gevolg, hoewel de treffer uit een dode situatie vrije trap van Arte Bouwman) werd ge scoord. De 1-2 van Sjardijn (met Van der Weyden als vormgever twee minuten later gaf de wedstrijd een andere wen ding. Lugdunum had snel le ring getrokken en bleek nu wel bereid het speelveld klein te houden en de snelle spitsen veelvuldig in te schakelen. Die speelwijze leverde de for matie de besfe kansen van de wedstrijd op, maar gescoord werd er niet. Wei door Aals meer, dat via Arie Bouwman doeltreffend gebruik maakte van een foutje van invalier- goalie Wim Eradus: 2-2. Phil Verstraaten maalde er niet om. Zijn "consequente" hou ding had immers een positie ve uitwerking gekregen ROB ONDERWATER LEIDEN - Al geruime tijd voor de streekbotsing met UVS, kregen de voetballers van FC Lisse gis teren de eerste aanwijzing dat het bepaald geen fortuinlijk mid dagje zou worden in de Kikker- polder. Nadat de laatste selectie- speler van trainer Faas de kleed kamer had betreden, viel de deur letterlijk in het slot en die was vervolgens met geen mogelijk heid meer open te krijgen. Er moest een man met een hamer aan te pas komen om de ploeg te bevrijden en bij die ene ontmoe ting met die in de sport zo ge vreesde figuur bleef het niet. Eenmaal op het veld liep Lisse de man figuurlijk wéér tegen het lijf. Na een redelijke eerste rond- JUDO Jola Bink uit Molenschot (in de categorie tot 48 kg) en Chan tal Han uit Amstelveen (tot 61 kg) hebben hun titel op de Ne derlandse judokampioenschap pen voor dames geprolongeerd. Grootste verrassing van het toer nooi was de overwinning van Marieke Blauw uit Beilen in de klasse tot 72 kg. gang, afgesloten met een 1-0 ach terstand, moest de Lisser fusie club na een morele drèun in het tweede bedrijf afhaken. Voorna melijk door eigen falen werd het jonge team, dat een week eerder met 1-7 door ADO werd afge droogd, opnieuw met een forse nederlaag geconfronteerd. De 4-0 die na de strijd van de regio nale tweedeklassers op het sco rebord stond, tekende meer de zwakte van FC Lisse, dan de kracht van UVS. Alleen in het eerste kwartier voetbalden de blauwwitten goed, daarna dien de de terugval zich aan en werd er zelfs langdurig geknoeid. Dat er desondanks nog drie goals aan die ene treffer van de beginfase konden worden toegevoegd, lag hoofdzakelijk aan het verdwij nen van de organisatie uit het elf tal van de tegenstander. Nadat de 2-0 tot stand was geko men als gevolg van een persoon lijke fout, knakte er vlak na de pauze iets in de jonge formatie. "Dat was het breekpunt" wist Faas. "Op zo'n moment missen we een vent die de boel kan orde- LISSE - Jan Faas gaat FC Lisse aan het einde van dit seizoen ver laten. Na drie jaar vindt de trai ner het beter voor zichzelf en voor de club dat hij vertrekt bij de zondag-tweedeklasser, zo heeft hij het bestuur vorige week meegedeeld. Faas, die zelf lang in het eerste elf tal van Lisse speelde, heeft "drie jaar met dezelfde spelers ge werkt en het is voor iedereen be ter dat er een nieuwe man komt, voordat we op elkaar uitgekeken zijn". Ongeveer dezelfde redenen geeft UDO-trainer Leo Holl op voor zijn vertrek bij de zondag-der deklasser. De ex-voetballer van UVS en RCL had vorig jaar zijn afscheid al aangekondigd, maar verlengde zijn contract toen toch nog met een jaar. Ditmaal echter staat de beslissing van de trainer vast. Holl: "Na een periode van vier jaar is het voor beide partij en beter om uit elkaar te gaan." nen en leiden. Het overleg ver dwijnt, er is geen organisatie en geen dekking meer". Tegen de ervaren ploeg die UVS hoe dan ook is, werd dat uiteraard fataal. De blauwwitten mochten na het eerste kwartier dan niet best meer voetballen, nu ze in de tweede helft zo ongeveer vrijheid van handelen kregen, konden ze hun doelsaldo toch aardig opvij zelen. Waren ze negentig minu ten lang doorgegaan op de ma nier van de beginfase, dan zou de score nog hoger zijn opgelopen. Maar na de beloftevolle ouvertu re kwam de klad erin. "We wil den teveel, bleven te gehaast en vergaten de simpele dingen", moest trainer Désar beamen. Vertaald naar de praktijk beteken de het dat er te laconiek werd ge speeld, dat er overbodige duels werden aangegaan en dat voor de moeilijke manier werd geko zen, als het eenvoudig kon. Veel effect had het overigens niet. Lis se mocht in die periode dan rede lijk partij geven, maar daar was dan ook direct alles mee gezegd. Dreigen kon de ploeg wel, gevaar stichten zelden, omdat de frontli nie machteloos bleek. Tot aan de pauze bleef het dan ook bij die ene goal die Henskens na ruim een kwartier had laten aan tekenen. De opnieuw als vleugel spits optredende verdediger ramde de bal snoeihard naar het net, nadat Aad Neuteboom de bal op de lat had gekopt. Pas in de tweede helft, waarin UVS na Cock van Weerlee (schouderbles sure) ook Dick Koenen (scheur in ooglid) naar het ziekenhuis had zien vertrekken, konden de blauwwitten in de overigens sportieve strijd verder uitlopen dankzij de fouten van hun tegen stander. Opnieuw Henskens, in valler Fred Sieval met een fraaie Wil Henskens (14) jaagt i zijn machteloos. i dichtbij de 1-0 voor UVS in de touuwn Doris v.d. Voort (3) en Gerard van Rooyen Foto Holvast). halve omhaal en Hans van Leeu wen profiteerden ervan, terwijl laatste man Hennie van Eeuwijk nog eenmaal op de doellijn red ding moest brengen na een inzet van Van Leeuwen. Zó matig spelen en toch met 4-0 winnen zou ook de ware koplo per kunnen typeren. Of dat ook voor de Desar-équipe geldt, moet nog even worden afgewacht. De strijd in de tweede klasse spitst zich toe tussen UVS en ADO, die elkaar 6 februari en vlak voor het competitie-einde zullen ontmoe ten, de rest speelt voorlopig een bijrol. Veel conclusies zijn aan deze uitslag dus niet te verbin den. Dat deed ook Jan Faas niet na de dreun van elf tegengoals in twee wedstrijden. "We verkeren be paald met in een rouwstemming, want een plek in de middenmoot moet voor ons toch haalbaar zijn. Het is de laatste twee weken dan wel fout gegaan, maar dat was te gen de twee toppers. Tegen ADO kwam dat al door persoonlijke fouten, nu kwam het weer door individueel falen". En dat deed de deur dicht... PAUL DE TOMBE :-spits Ruud Timmer maakt het de Noordwijkers Fokke van der Reid en Jos van der Zalm knap Foto: Holvast). WASSENAAR - Dat een mid weekse wedstrijd tegen lands kampioen Ajax iets heel anders is dan een vier—puntenduel in d( tweede klasse heeft Blauw Zwarl gisteren aan den lijve ondervon den. Wie na de zeer verdienstelij' ke 0-4 nederlaag tegen de Am sterdammers gerekend had op een nieuwe positieve daad van Blauw Zwart tegen concurrenl SJC kwam meer dan bedrogen uit. De Noordwijkers speelden het spel een stuk slimmer en ver trokken met een 1-2 zege. Beide ploegen bevonden zich vooi dit treffen met acht punten in de staartgroep en waren dus als de dood voor een nederlaag. Met na me in de eerste helft werd er dan ook op zeker gespeeld en was het vertoonde spel het aanzien nau welijks waard. De toeschouwers die de tribunes verkozen hadden boven een wandeling op het iets verderop gelegen strand of in de duinen werden getracteerd op rommelig heen en weer getrap op het middenveld waardoor de beide keepers ongehinderd van het winterse zonnetje konden ge nieten. De eerste goalie die hier bij gestoord werd was Karei Ver- hart van Blauw Zwart, maar de schuiver van Maarten Plug ging net voorlangs. Pal daarop moest ook Ed Zuidhoek van SJC in ac tie komen. Twee vrije trappen zorgden voor het nodige gevaar, maar ook hij bleek nog wakker te zijn, zodat de rust met 0-0 in ging. In de tweede helft kwam daar won derwel snel verandering In. Jos Alders, de snelle rechterspits van SJC, zette goed door, Ruud Alke made miste zijn voorzet half, maar van dichtbij kon Leen van der Zalm de 0-1 in de touwen knallen. Vanaf dat moment zat SJC op rozen. Blauw Zwart moest de aanval wel zoeken, en de Noordwijkers konden op hun beurt de favoriete counter hante ren. De Wassenaarders trachtten koortsachtig de veste van SJC te slopen, maar slaagden er niet in enige lijn in de patronen te krij gen. Er werd uiterst onsamen hangend geopereerd en de spaar zame kansen werden resoluut om zeep geholpen (Theil). Halverwege de tweede helft beslis te SJC de wedstrijd. Weer was het Jos Alders die na een lange rush voor kon zetten en Piet Al ders de gelegenheid bood de 0-2 langs de kansloze Verhart te schieten. SJC hield het hierna wel voor gezien en liet Blauw Zwart het initiatief. De Wasse naarders lieten de fraaiste moge lijkheden onbenut, maar kwa men toch op 1-2 door een blun dervan Ed Zuidhoek. Bij een po ging wat tyd te rekken rolde hij de bal voor de voeten van Chris Theil, die dit presentje dankbaar accepteerde. Blauw Zwart zag in de resterende vijf minuten geen kans meer om een gelijkspel uit het vuur te sle pen. De tweede nederlaag in een week, al was deze een stuk moei lijker te verteren dan de 0-4 te gen Ajax. WILL MOERER. LEIDEN - WSB is in dr derda klasse aan een opmerkelijke op mars bezig. De formatie uit Noordwijkerhout klopte dit maal het Voorburgse Tonegido: 2-0 UDO speelde een goede partij voetbal tegen koploper HW, maar ging wel met 0-1 onderuit. LFC behaalde tegen HMSH een verdienstelijke 2-2 deling. WSB - Tonegido 2-0 Ongeveer een maand geleden leek VVSB zich al te hebben ver zoend met degradatie. De ploeg bungelde hopeloos onderaan de ranglijst en leed nederlaag na ne derlaag. De overwinning op Vre- denburch van twee weken gele den heeft het tij echter doen ke ren; ook gistermiddag boekte VVSB een zege. De Noordwy- kerhouters hebben weliswaar nog steeds de rode lantaarn in handen, maar de marge met con currentie wordt met de week kleiner. Tonegido kende in de eerste helft een overwicht, maar kreeg nau welijks kansen. In het tweede part waren de rollen omgedraaid. WSB zette Tonegido nu onder druk. Vijf minuten voor het ein de kwam de beloning in de vorm van een benutte penalty van Ger ry van der Burg (Berend van der Linden was onderuit gehaald). In de negentigste minuut maakte Berend van der Linden er zelfs 2-0 van. UDO - HW 0-1 UDO speelde een prima party voetbal, maar was niet in staat de kansen in treffers om te zetten. Gedurende een belangrijk deel van de strijd kon de ploeg van Leo Holl (die UDO na dit seizoen verlaat) bogen op een overwicht De ploeg liet het echter afweten in de afwerking. Al na vyf minu ten kreeg UDO een strafschop toegekend. Jos Witteman schoot de bal hard in. maar de HW- doelman ranselde de bal op spec taculaire wijze uit zijn doel. Jan van der Salm (paal). Wilbert Wit teman en Wally van Haver kwa men hierna in kansrijke situatie, maar misten de noodzakelyke scherpte, die Alex Looy in de tweede helft wel bezat Hy liet de zestien-jarige invaller-doelman Gert Jan van Ryn (hij verving zijn vakantie vierende 'grote' broer Kees) kansloos: 0-1. LFC-HMSH 2-2 De plannen van LFC-trainer Keet Vermeulen leken al na dne mi nuten in duigen te vallen. Marco Lange zette HMSH (met behulp van keeper Peter van der Wal) op voorsprong. LFC pakte de zaken hierna energiek aan en dit resul teerde in de gelykmaker van Paul Harteveld. LFC dacht het hierna wat rustiger aan te kunnen doen, maar kwam bedrogen uit: Martin Nieuwdorp scoorde 2-1. Dankzy John Ver- hoeks kwam LFC even later ech ter toch weer op gelijke hoogte Na de pauze druke LFC constant aan, maar de verdiende treffer bleef uit ROTTERDAM - Wie de ontwik keling van Roodenburg in de eerste klasse van afstand volgt, moet na dertien duels tot de conclusie zijn geko men dat de klad er stevig in zit bij de ploeg uit Leiden Noord. Afgaande op de resul taten die Roodenburg in de meest recente duel behaalde is dat een normale gedach- tengang; de formatie moet na een bliksemstart inmiddels genoegen nemen met een plaats ergens in de midden moot van de afdeling. Op pa pier gaat het derhalve bergaf waarts met de Leidse club. Maar wie gistermiddag daad werkelijk getuige was van de verrichtingen van Rooden burg tegen HOV, weet beter Want, hoe paradoxaal het ook moge klinken, ondanks de 4- 1 nederlaag van de Kooiclub heeft de ploeg nog voldoende uitzichten op een hoge eind- notering. Een visie die schreeuwt om uitleg. Nu, de zege van de thuisclub was dikverdiend, maar zou tegen een volledig Rooden burg wellicht niet tot stand zijn gekomen. Hoewel trainer Mouter na afloop van de zéér onderhoudende pot voetbal niets van die excuses wilde weten, moet toch worden verondersteld dat Rooden burg mét Sjaak Nievaart en mét Aad de Groot meer kans' had gehad op een gunstig re sultaat. Toegegeven, de invallers Ros- heuvel en Koree kweten zich prima van hun taak, maar i eenvoudig de routine i mannen als De Groot en Nievaart. Daarnaast was de overwinning van de ploeg uit Crooswijk geflatteerd te noe men. De marge van drie goals was niet overeenkomstig de krachtsverhoudingen. Al moet daar direct aan worden toegevoegd, dat HOV via voortreffelijk aanvalsspel aan zijn treffers kwam. Waarmee we dan zijn aangeland bij de tegenstander, die gistermid dag liet zien wel degelijk te kunnen voetballen. In voorgaande seizoenen was HOV voor de Leidse ploegen in negetieve zin een schrik beeld geweest. Ook UVS en Lugdunum kunnen daarvan meepraten. Tegen Rooden burg toonden de Rotterdam mers aan niet aleen raad te weten met de benen van de opponent, maar ook met de bal. Waar Roodenburg zeker niet slecht acteerde, speelde het elftal van Hans Buiten dijk de wedstrijd van zijn le ven. "Dit HOV heeft mij verbaasd", wist Mouter na afloop dan ook. "Die ploeg heeft heel goed gespeeld. We kunnen een voorbeeld aan ze nemen. Toch heb ik er nu weer ve- trouwen in, tenslotte zit er een stijgende lijn in ons spel. We moeten die nu alleen pro beren vast te houden". Uit de woorden van de trainer kan al worden gedestilleerd, dat het duel op een redelijk ni veau stond. Alle ingredieen- ten die het voetbal zo aan trekkelijk maken, waren aan wezig in de wedstrijd HOV - Roodenburg. In de beginfase ondervonden Henry Pouw en John van de Wetering dat de Rotterdam mers nog steeds op de rand van het toelaatbare voetbal len en ook in het verdere ver loop van de wedstrijd werden harde middelen nut ge schuwd, maar daarnaast kwamen de Crooswykers ook tot goed voetbal. Voor stopper Arns de Bruyn zette HOV na 25 minuten verdiend op voorsprong. Uit een vrije schop passeerde hy de blauwzwarte muur én inval ler-doelman Rosheuvcl Diezelfde De Bruyn stond ove rigens in de mandekking ge posteerd tegen Ronald Jan sen. Met lange trappen pro beerde Roodenburg Jansen op snelheid te lanceren. In het één tegen één duel zou Jansen zyn opponent er heb ben uitgesprint, maar de bal len kwamen zelden aan op de plaats van bestemming De corner van Richard Klein kwam, vyf minuten na de 1-0, wel precies op het hoofd van Arno Lancel, die 1-1 aante kende. Nog voor de pauze kregen de Noordbwoners de kans om op voorpsrong te ko men, maar Ronald Jansen zag op het moment supreme de vnjstaande John van de Wetering over het hoofd. Richard Gottmer was na de pauze met een knal op de lat dichtby een treffer, de bal ketste na zyn uithaal af op de lat. Even later was het aan de* andere kant wel raak. By een corner van Aué ging alle aan dacht uit naar de grote De Bruyn, maar de bal kwam op het hoofd van Arnold Looye: 2-1. Pouw leek m MB dlVB rende knal de gelykmaker te scoren, maar keeper De Jong stond de 2-2 in de weg. Aué en Rob Ouwendyk (na een mistrap van Kok) maakten hierna hun goals van Roo denburg op papier weer 'ge woon' een middenmoter. Wie getuige was van het duel weet echter beter FRED SEGAAR

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 13