'Niet Feyenoord, maar Pelleboer is een probleem' onmf*mnnnnf*a un tl ONRC makelaardij Dames van Ridderveld winnen volleytopper Sparta snakt naar veel publiek èn droog weer r ONROERENDGOED onroerendgoed m onroerendgoed m - i m 0IMR0ERE onroerendgoed ONROERENDGOED onroerendgoed i m m De Leeun^ VOOR TE GEKKE PRIJS!!! HOBflHO ROTTERDAM - Voor een kunstgreep draaien ze bij Sparta de hand niet om. 'Problemen zijn er om te worden opgelost', wordt er al jaren simpel geredeneerd in Rotterdam-West, na enig geplus en gemin staat er altijd wel weer iemand op om 'Eureka' uit te roepen. Maar op één vraag blijft vooralsnog het antwoord achterwege: waarom het Kasteel dikwijls zo'n trieste aanblik biedt. De hoofdmacht van de club heeft zich, sterk verjongd na de zoveel ste uittocht van spelers, tot ver bazing van menigeen opgewerkt naar een vooraanstaande positie op de ranglijst van de eredivisie. Sparta mag, sterker nog, nu zelfs pronken met uitzichten op Euro pees voetbal. Maar als zo vaak viel tot nu toe de publieke res pons te verwaarlozen. Floor Bouwer, bestuurder betaald voetbal en Barry Hughes, de trai ner, hebben meer dan eens mis troostig naar die te lege tribunes geblikt. Een paar apart eigenlijk, die twee, karakterologisch el- kaars tegenpool. Vlak voor de af trap van de klassieke derby te gen Feyenoord delen ze evenwel de smart van de 'leegstand van het Kasteel' broederlijk, begaan als ze zijn met het lot van de club. Bouwer, al elf jaar bestuurder en Hughes ("Ik heb getekend bij FC Utrecht, maar mijn gedachten blijven tot het eind van dit sei zoen voor honderd procent bij Sparta") zullen morgen bij wijze van spreken net zo dankbaar zijn voor iedere niet begrote tribu neklant als holle bolle Gijs, resi derend in jeen sprookjesbos bij Kaatsheuvel, voor een prop pa pier. "Feyenoord maakt me niet nerveus, die wedstrijd winnen we", bulkt Hughes van zelf/er- trouwen. "Het weer, daar maak ik me druk om. Nu al bel ik con stant 003". Als een loden last drukt de magere interesse voor Sparta op de club huishouding. Om de ergste fi nanciële nood te lenigen, werden in de laatste tien jaar talloze voet ballers in de verkoop gedaan te gen een opbrengst van negen miljoen gulden. Voor de aan koop van nieuwe spelers trok het VOETBAL - De tuchtcommissie van de KNVB heeft naar aanlei ding van de derde gele kaart twee spelers uit de eredivisie het betaalde voetbal straffen opge legd. Du Chatinier (FC Utrecht) en Suvreijn (Fortuna S) werden voor resp. drie en vier wedstrij den geschorst. VOETBAL Schalke '04 heeft trainer Sigi Held ontslagen. Held was verantwoordelijk voor de promotie van de club uit Gelsen- kirchen naar de Bundesliga. Ma nager Rudi Assauer neemt voor lopig de training van de club, die in degradatiegevaar verkeert, op zich. door Gerard van Putten Sparta-bestuur in het afgelopen decennium een bedrag van vier miljoen uit; het positieve saldo van vijf miljoen werd aangewend om de exploitatieverliezen te dekken. Floor Bouwer: "Primair is het beleid van ons gericht op de continuïteit van de club. De basis van de organisatiestruc tuur is de jeugdopleiding. De stichting betaald voetbal Sparta stopt een ton in de voetbal- school. Dat offer werpt zijn vruchten af. Het door Jan Nij- man getrainde tweede elftal staat bijna altijd bovenaan, vorig jaar werd het landskampioenschap nog gepakt. Al jaren wordt dit beleid doorkruist door een ge brek aan publieke belangstel ling, zodat de talenten niet te houden zijn". Net terug van vakantie zag Barry Hughes zich aan het begin van het nu lopende seizoen opgeza deld met een groep, na het ver trek van acht spelers uitgedund en verjongd. Hoewel uitbundig van nature, versomberde Hug hes toen hij op de eerste trai ningsdag de koppen telde. "Ik moest beginnen met dertien man, onmogelijk om de competi tie mee in te gaan, elke oen weet dat". In die tijd heeft Hughes heel wat robbertjes uitgevochten met het bestuur; hij claimde aanvulling van zijn groep. "We lagen vaak met elkaar in de clinch in een overigens vriendschappelijke sfeer", geeft Bouwer prijs. "Dat gebeurt niet, hebben we gezien de financiën vaak tegen Barry moeten zeggen". Zodat Hughes het moest doen met zijn groep, zij het dat hij uitein delijk wel toestemming kreeg Douglas George en Gary Heale aan te monsteren. Koude start Afgezien van de openingswed strijd tegen FC Utrecht, die een 2-1 overwinning opleverde, had Sparta een koude seizoenstart. "De drie daaropvolgende wed strijden verloren we", herinnert Hughes zich. "Begrijpelijk, ver scheidene spelers hadden nooit in de eredivisie gespeeld, er was geen eenheid. Meestal duurt het twee, drie jaar om een hecht team te formeren. De spelers en ik hebben die eenheid in een tijdsbestek van een half jaar ge creëerd. Ongelooflijk. Niemand hield het aan het begin van de competitie toch voor mogelijk dat we ooit op de vierde plaats zouden belanden". Floor Bouwer ziet die hoe dan ook opmerkelijke positie, die zyn club nu in de eredivisie inneemt, als een "bekroning van het be stuursbeleid, in samenwerking met Hughes gerealiseerd". "Des tijds", vertelt Bouwer niet zon der trots, "heb ik in een inter view voorspeld, wat nu gebeurt. Dat was geen grootspraak, wy als bestuur kennen die jonge jon gens immers van haver tot gort". "Het bestuur", weet Hughes, "raakt nooit in paniek. Een nieuw team vormen en niet de graderen, kreeg ik aan het begin van de competitie als opdracht mee. Nu het boven verwachting zo goed gaat, is iedereen blij. Ik heb een fantastische medewer king van de medische staf. Henk Klamer, de verzorger en dokter Juttmann hebben aandacht voor de spelers. Door hun inzet zijn er nu ook geen blessures". Wie niet beter weet, zou denken dat Hughes onlangs zijn contract met vele seizoenen heeft ver lengd. Maar al in een vrij vroeg tijdig stadium van deze voetbal jaargang bereikte hij een ak koord met FC Utrecht. Los van een zekere positieverbetering, heeft de altijd bij Sparta bestaan de dreiging van wéér een 'exo dus' van voetballers een rol heeft gespeeld by het nemen van zijn besluit het Kasteel de rug toe te keren. "Als er steeds spelers moeten worden verkocht om de tekorten te dékken, wordt het voor een trainer moeilijk werken. Daarbij komt, dat het gebrek aan publieke belangstel ling me diep teleur heeft gesteld. Ik heb geen kapsones, maar als ik de mensen niet binnen kan brengen, kan niemand dat". Floor Bouwer: "Barry is een uit stekende pr-man, een goede trai ner ook. Hij heeft een prima stemming gekweekt bij Sparta. Er wordt door de spelers hard ge werkt, er wordt ook meegedacht. Barry heeft kortom belangrijke elementen aangedragen om het voetbal hier aantrekkelijker te maken. Helaas heeft zijn komst niet tot een grotere toeloop ge leid". Sponsor odat de 52-jarige belastingconsu lent uit Bergschenhoek de dub beltjes moet blijven omdraaien; net als de overige bestuursleden stopt hij vele uren vrije tijd in Sparta. "Er bestaat een structu reel tekort van drie ton per jaar, we gaan dan uit van honderd tienduizend toeschouwers per jaar", doet hij de boeken open. De recettes, de contributies van de leden, de BBI-uitkeringen en de donatie van sponsor De Efte- ling vormen de inkomsten van de club. Bouwer: "We hebben in dertijd een sponsorcontract afge sloten voor de duur van één jaar, in juni loopt het af. Er loopt een afspraak dat we geen opening van zaken geven over de grootte van het bedrag. Noem het een belangrijke bijdrage, waardoor het tekort is verminderd. Van het BBI ontvingen we laatste jaren een uitkering van een paar ton, maar de laatste keer kregen we een navordering van 125.000 gul den. Een tegenvaller. De helft hebben we pas overgemaakt, de andere helft moet aan het eind van dit seizoen worden betaald. Blijven we in de slag voor Euro pees voetbal, dan kan onze winst zitten in de laatste wedstrijden. Mochtan er in de laatste helft van de competitie in totaal 20.000 toe- Floor Bou wer: "De plaats die Sparta nu in neemt is een bekroning van het bestuursbe leid, in samen werking met Hughes gerea liseerd". schouwers meer komen dan be groot, dan levert ons dat een meer-opbrengst van twee ton op. Blijven we achter op de begro ting, dat moeten we gezien die BBI-post toch weer denken aan de verkoop van één of meer spe lers". Er zit nauwelijks rek in de begro ting van Sparta. Populair gezegd staat de club op dit moment "voor een paar miijoen" in het rood, voornamelijk gaat het om langlopende schulden. "We zijn er van overtuigd dat de spelers salarissen niet lager kunnen", al dus Bouwer. "Nadelig voor ons is dat de onderhoudskosten van dit oude stadion zo hoog zijn. In 1974 is bij het pensioenfonds voor havenbedrijven een bedrag van zeven ton geleend om het complex, op te knappen. Twintig jaar geleden is de Schietribune gebouwd, Sparta heeft toen bij de RVS 1,7 miljoen gulden moe ten lenen. Om de acute liquidi- teitsnood te kunnen dekken, is in overleg met de gemeente Rot terdam nog een bedrag van acht ton geleend". De toekomst van Sparta, realiseren Bouwer en Hughes zich, oogt duister. Het huurcontract van het Kasteel loopt in 1992 af. De gemeente Rotterdam wil de grond bestemmen voor woning- ZATERDAG 22 JANUARI 1983 ROTTERDAM - Floor Bouwer zal binnen het BBI actief blijven, totdat er voor hem een vervanger is gevonden. Vier jaar heeft hij deel uitge maakt van het bestuur. "Het eerste vierjarenplan is nu af gerond, het overgangsjaar ligt nu ook vast. Een mooie afsluiting, dus. Er moet nu een nieuw vierjarenplan worden ontwikkeld, ik vind de tijd nu gekomen om mijn plaats beschikbaar te stel len voor een ander. De func tie is een zware belasting voor een clubbestuur. In vier jaar tijd heeft het BBI bij mij thuis een grotere pa pierlawine veroorzaakt dan Sparta, waar ik toch al elf jaar in het bestuur zit". Tegen principe Sparta heeft overigens nog geen pogingen in het werk gesteld om een opvolger te vinden voor de naar FC Utrecht vertrekkende Barry Hughes. "Eigenlijk is het te gen ons principe om halver wege het seizoen al contact te zoeken met mogelijke kandidaten", stelt Floor Bouwer. "In het verleden hebben we de trainers altijd gepolst na af loop van het seizoen. Dat de trainerscarroussel nu al draait, betreuren we in hoge mate. Door deze ontwikke ling worden onzuivere ver houdingen in het betaalde voetbal gekweekt. Onder druk van de omstandighe den zijn ook wij nu gedwon gen binnenkort kandidaten te moeten benaderen". bouw en er ook een wykpark aanleggen. B en W van Rotter dam zijn er sterk voor geporteerd dat Sparta gaat inwonen bij Feyenoord; als compensatie wil het gemeentebestuur "een prijs" betalen voor de opstallen. Maar de leden hebben het Sparta-be stuur opgedragen eerst naar an dere behuizing om te zien. Barry Hughes: "Ideaal zou zyn, als de club huisvesting kon vinden in een jonge woonwijk". "Maar", geeft Bouwer tegengas, "het gaat slecht in het bedrijfsleven. We zouden graag naar de Alexander- polder of Ommoord zijn gegaan, maar er is geen projectontwikke laar te vinden die nu in een avon tuur durft te stappen. Er bestaan contacten met de gemeente Ca- pelle en met wat clubs in Rotter dam en omgeving. Er zal nog heel wat moeten gebeuren om het hoofd boven water te kunnen blijven houden". "Sparta moet blyven, die club is een begrip in Europa", voelt Hughes zich toch gelieerd aan de club, waarvan hij straks afscheid neemt. "Ik heb geen spijt dat ik bij Utrecht heb getekend. Maar zouden er hier el ke week tienduizend man op de tribunes hebben gezeten, dan was ik bij Sparta gebleven". LEIDEN - In de eerste klasse van de volleybalcompetitie ging de meeste belangstelling de afgelo pen week uit naar de confronta tie tussen de nummers 1 en 2 bij de dames S'70 en Ridderveld, die eindigde in een 1-3 zege voor Ridderveld. Bij de heren wonnen alle kopploegen hun wedstrijd. RW deed dit heel moeizaam tegen WW. De winterstop had de Rijnsburgers kennelijk geen goed gedaan want het team draaide erg stroef en het spel was van matige kwaliteit Daardoor ontstond er een spannend duel dat via 15-11, 15-10 en 15-13 in een 3-0 zege eindigde voor RW. In de laatste set bleef WW tot 13-13 bij voordat RW kon uit maken; RW maakte toen een netserve, terwijl WW een vak- fout maakte, hetgeen toch een punt voor RW opleverde. Ook Leython had grote moeite te genstander SKC eronder te hou den. De Leidse ploeg speelde erg verkrampt en nerveus. De aanval sloeg te vaak recht in het lange SKC-blok en de pass was zwak. In de eerste set moest tweemaal een achterstand (13-14 en 14-15) worden omgebogen voordat de winst (15-17) een feit was. Zowel in de tweede als derde set nam Leython een forse voorsprong, maar beide keren kon SKC weer helemaal bijkomen, om in de slotfase door een gebrek aan overtuiging toch nog door de knieën te gaan (13-15, 13-15). Ridderveld leed een 0-3 nederlaag tegen Orion, die achteraf gezien "niet nodig was geweest". In de eerste set kwam Ridderveld met 12-8 en in de derde set met zelfs 10-1 voor. Persoonlijke fouten gaven Orion op de kritieke mo menten de gelegenheid terug te komen: 12-15, 12-15 en 13-15. Donar 2 kwam met Lieuwe Ver meulen tegen LUSV 2 niet ver der dan 2-2. De eerste set was de aardigste. LUSV liep uit naar 13- 10, maar kwam er daarna aanval lend niet meer zo goed uit (13-15). Daarna werd de setwinst eerlijk over de twee ploegen verdeeld. Donar won de derde door toe doen van Pim Lindhout; LUSV de laatste door uitstekend werk van Jan Streefkerk (15-8,8-15,15- 6). VCL stuntte door thuis tegen NO VO 2 zijn eerste puntje te beha len (2-2). Dames Bij de dames kreeg Ridderveld Bep Hulshof zover dat ze weer meespeelde en dat betekende zo'n stimulans dat in de strijd met mede-titelgegadigde S'70 van een groot overwicht sprake was. S'70 deed een vergeefs be roep op Tineke Lancee en Bep Overvliet om het gemis van de twee in verwachting zijnde spel- verdeelsters op te vangen. Het werd een pittige wedstrijd waar in Ridderveld via 12-15 en 14-15 een 0-2 voorsprong nam. Even kwam S'70 nog terug (15-10), maar de volle winst was uitein delijk voor Ridderveld (10-15; 1- 3). In Up Go kwam zonder Marian Jongerius tegen VCL niet verder dan een 2-2 gelijkspel. LUSV 2 had versterking gekregen in de persoon van de teruggekeerde Marja van Dommelen en Regine Smeets. Met in de eerste set al leen Maija van Dommelen in de gelederen tegen WVC was er nog niet voldoende evenwicht in het team (8-15), maar toen ook Regi ne Smeets opgesteld werd, had LUSV in deze speelsters zulke sterke troeven, dat WVC er ver der praktisch niet meer aan te pas kwam: 15-11, 15-9, 15-11 en 3-1 voor de studentes. Orion won met 3-1 Van NOVO 3 maar verbaasde zich erover dat de NOVO-ploeg op de voorlaat ste plaats staat. De Noordwijkse dames bezorgden Orion handen vol werk. Er ontspon zich een spannend duel op hoog niveau, dat Orion pas na een 1-9 achter stand in de derde set door een goede service-beurt van Reina van Wijk kon beslissen: 15-12,13- 15, 15-10 en 15-11. GER RENES FRAAI VRIJSTAAND WOONHUIS met extra woon-praktijk-kantoorruimte RIJNSBURGERWEG 98-RIJNSBURG Luxe afgewerkt vrijstaand herenhuis met beschutte tuin en terras, garage en extra ruimte van circa 100 M2, thans in gebruik als luxueuze extra living met open haard. Deze ruimte is ook op eenvoudige wijze om te vormen tot zwembad, daar alle voorzieningen aanwezig zijn. Kantoor c.q. praktijkruimte behoren eveneens tot de mogelijkheden. INDELING: hal, toilet, kelder, woonkeuken met app., L-kamer 55M2 met open haard, tuinkamer Ie etage: 3 slaapkamers, badkamer 2e toilet 2e etage: zolder. De vraagprijs voor dit unieke geheel, wat gelegen is op 675M2 grond bedraagt f 475.000,- k.k. Lid N B M Lid Makelaarsbcurs Oen Haag makelaardij bv Rijnsburgerweg 100 2231 AG Rijnsburg Tel 01718 29301* LUXE APPARTEMENT AAN ZEE Weg. vertrek naar buitenland aangeboden per 1 maart a s.: zonnig 2-k app. met luxe badk. met ligbad, dou che. etc. Zonnebalkon (2.50x530 rn2), spots met span- ningrail door hele app vertikale jalouzieén, textielbe- hang, mod. vloerbedekking, intieme eetbar, berging, etc. Lage servicekosten, ind. verwarming, water, elektra, kabel-t.v., liften etc. f 305,- p. mnd. m.g.v. interne PAR KEERGARAGE. ZWEMBAD en SAUNA. Prijs f 148.000,- M0RSSINGEL 91 - LEIDEN Centraal gelegen, in uitst. staat verk. 3-kamer- app. met zonnig balkon, 1e et., mot lift en berging op beg. gr. Woonkamer 32 m2, ruime badk. met luxe sanitair. Eigen c.v. gas. Vr.pr f129.000,- k.k. tel. 071-123140-120876. PIET HEINSTRAAT 18 f75.000,- Sfeervol stadshuisje in hofjesachtige rustige straat, met achtertuin (Z). Indeling: entree, voorkamer, achterkamer, aangebouwde keuken, toilet, douche. 1e etage: vaste trap, grote geheel bevloerde zolder over het hele huis met mog. van 2 of 3 kamers. HILLEG0M Weeresteinstraat 61 Bijzonder ruim hoekherenhuis met voor-, zij- en diepe zonnige achtertuin. Deze woning welk geheel is gemo-4 demiseerd heeft o.a. een prachtige woonkamer met open haard, moderne keuken, 1e etage. 4 slaapka mers en badkamer, 2e etage: zolder en 5e slaapka mer. Alles c.v.-gas. LET OP!! Vraagprijs: 1 152.000,- HOBAHO Makelaardij B.V. Directie: H.J.C. van der Kroft makelaar in onr. goederen Haven 8-2161 HK Lisse Tel. 02521-19130.

Leidsch Dagblad | 1983 | | pagina 10